•  

  pokaż komentarz

  Polska dopłaci również do emerytur imigrantów z Ukrainy. Wystarczy, że Ukrainiec przepracuje na Ukrainie 25 lat, w Polsce przepracuje legalnie jeden miesiąc i może wystąpić o polską emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego. Emerytury na Ukrainie są bardzo niskie 200-300 zł dlatego ZUS dopłaci brakującą kwotę 700-800 zł żeby osiągnąć minimalną Polską emeryturę czyli 1000 zł. Takie prawo wynika z umowy o zabezpieczeniu społecznym między Warszawą a Kijowem. Ideą tej umowy było danie przywilejów powracającym do Polski repatriantom, ale nie przewidziano, że ich beneficjentami staną się imigranci zarobkowi z Ukrainy.
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraincy-w-polsce-zasilki-swiadczenia-500,199,0,2392007.html
  http://wyborcza.biz/biznes/7,147880,22551464,tysiac-zlotych-emerytury-za-miesiac-pracy.html
  http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/311279908-Polskie-swiadczenia-dla-Ukraincow.html

  Uczelnie dostają kilkukrotnie większe dotacje na zagranicznych studentów niż na polskich studentów. Jedna z uczelni przyznaje, że na zagranicznego studenta otrzymuje dotację 13 tys. zł a na polskiego studenta nauk prawnych otrzymuje ok 2.7 tys. dotacji. W minionym roku akademickim, na polskich uczelniach uczyło się 72,7 tys. studentów z zagranicy – o blisko 7 tys. więcej niż jeszcze rok wcześniej.
  http://www.rp.pl/Cudzoziemcy/311299968-Uczelnie-walcza-o-zagranicznych-studentow.html

  •  

   pokaż komentarz

   @gruby333: tak samo Polacy pobieraja zasilki w krajach bogatszych, ale to nie pojedyncze przypadki, tylko setki tysiecy

  •  

   pokaż komentarz

   Polską emeryturę czyli 1000 zł. Takie prawo wynika z umowy o zabezpieczeniu społecznym między Warszawą a Kijowem.

   @gruby333: slowo klucz musza mieszkac w PL po przejsciu na emeryture,a wez w polsce przezyj za 100 0 zl

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: To jest raczej nie do sprawdzenia, bo emeryci nie muszą się nigdzie stawiać wz z pobieraniem świadczeń... a nawet jesli to w dobie połączeń Warszawa-lwow za 60zl i tak nie było by to przeszkodą( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: No wlasnie jest do sprawdzenia, Pobierajac emeryture musisz miec konto w Polsce, adres zameldowania w Polsce, to akurat potrzebuje bank,moze sobie jezdzic na wycieczki do Ukraine ale mieszkac musi w Polsce, a te 1000 zl to akurat na bilety i cos dojedzenia, a czynsz Gdzie, ? Nie kwestionuje ze czesc osob moze byc gdzies fiktywnie zameldowana pod jednym adresem np 1000 ukraincow, tak jak np na kogos bylo zarejestrowane 1500 samochodow, ale nie uda sie na dluzsza mete i duza skale tak kombinowac,

  •  

   pokaż komentarz

   tak samo Polacy pobieraja zasilki w krajach bogatszych
   Polacy nie mogą w żadnym kraju uzyskać emerytury po miesiącu pracy, muszą przepracować w krajach zachodnich kilka lat.

   slowo klucz musza mieszkac w PL po przejsciu na emeryture,a wez w polsce przezyj za 100 0 zl
   Łatwiej przeżyć w Polsce za 1000 zł niż na Ukrainie za 200 zł. Różnice w cenach żywności nie są aż tak duże.

  •  

   pokaż komentarz

   Rob oddzielny wykop.

   @LordDarthVader: Przecież to jest stara sprawa. Polska ma takie umowy także z innymi krajami, a przymierza się jeszcze do podpisania z Białorusią.

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: Nie chcę tu zgrywać jakiegoś eksperta od emerytur ...ale znam osobiście osobę wogole bez meldunku ktora pobiera emeryturę i nie ma z tym problemu. Po prostu podajesz numer konta pewnie nie musi być nawet Polski bank i ci ZUS przelewa( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: Znam osoby co mają 882zł emerytury ponieważ nie mają pełnego stażu i gdzie tu sprawiedliwość?

   Minimalna emerytura bez stażu pracy. Od 1 marca 2017 roku najniższa emerytura została podwyższona z kwoty 882,56 zł do 1000 zł. Jednak z podwyżki mogły skorzystać tylko osoby, które posiadały wymagany staż ubezpieczeniowy, czyli staż składkowy i nieskładkowy wynoszący co najmniej od 20 do 25 lat dla kobiet i 25 lat dla mężczyzn. W efekcie poszkodowane były osoby uprawnione do emerytury przyznanej z urzędu, które zazwyczaj nie mogą udowodnić wymaganego stażu ubezpieczeniowego.

   http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/1094596,zmiany-w-emeryturach-2018-minimalna-emerytura-bez-stazu-pracy.html

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: rzadko zdarza sie w przypadku bezdomnego, ale w tym przypadku biora instytucje, jak mops , musi byc jakis adress do korespondencji... Bezdomny jest obywatelem Polski wiec tutaj mieszka gdzies na ulicy, Cala reszta musi miec konta w banku, a przeslanie za granice nie wchodzi w gre, umowa mowi jasno emerytury w przypadku osob mieszkajacych na emeryturze w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   Cala reszta musi miec konta w banku, a przeslanie za granice nie wchodzi w gre, umowa mowi jasno emerytury w przypadku osob mieszkajacych na emeryturze w Polsce

   @siddhariha-cautama: Ale to nie są lata '80 i PRL dlatego z dowolnego konta możesz sobie pobierać i płacić kartą właściwie na całym świecie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brunner: alez oczywiscie ze mozesz,ale najpierw musialbys otrzymac na polskie konto,pozniej sobie przeslac na konto Ukrainskie ( koszt przewalutowania minus 1.5% od transakcji, jesli znow bedziesz poslugiwal sie kartami platniczymi polskieggo banku naukrainie,to kazda operacja kosztuje cie 1.5% nie mniej niz 8 zl od operacji, czasami dochodzi dotakiego kuriozum ze placisz wsklepie za cos 2 zl karta, a sciaga z karty 10 zl, I jeszcze z tym placeniem na calym swiecie nie wiem jak jest w twoim banku, ale w moim jak gdzies wyjezdzam to musze zlosic w banku wyjazd i poinformowac a jakich krajach bede i w jakich terminie aby odblokowali uslue korzystania kartami w takim kraju, ( mowie o krajach ktore nie znajduja sie na obszasze EEG (unia)

  •  

   pokaż komentarz

   slowo klucz musza mieszkac w PL po przejsciu na emeryture,a wez w polsce przezyj za 100 0 zl

   @siddhariha-cautama: A co to za problem podłączyć się do np. syna. Na Ukrainie dostanie 200 zł - w Polsce 1000 zł. Państwo polskie dopłaci 800 zł. Super nie?

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież to jest stara sprawa. Polska ma takie umowy także z innymi krajami, a przymierza się jeszcze do podpisania z Białorusią.

   @szurszur: Te umowy miały się tyczyć repatriantów. W obecnej formie są szkodliwe dla finansów państwa i powinny być renegocjowane.

  •  

   pokaż komentarz

   tak samo Polacy pobieraja zasilki w krajach bogatszych, ale to nie pojedyncze przypadki, tylko setki tysiecy

   @UFC_Jest_W_Dupie: Tu nie mowa o zasiłkach a o emeryturach. Żaden inny kraj nie dopuszcza po kilku miesiącach ludzi do emerytury w swoim kraju - to jest patologia

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: ano problem boo nie kazdy ma syna, nie kazdy ufa synowi a Ukraincy to dzieciom juz malo kiedy ufaja jesli chodzi o pieniadze, Mam pytanie czy ty jestes glupi ? od dluzszej chwili pisze ze Emerytura dla powracajachch do Polski a nie wyjezdzajach z niej, a ty dalej swoje bzdety trujesz, Wez moze kliknij w trzy linki ktore ktos tam wyzej wstawil doczytaj i przestan marnowac moj czas !!!

  •  

   pokaż komentarz

   Te umowy miały się tyczyć repatriantów.

   @ediz4: To jest raczej tłumaczenie tych co podpisali. Takie umowy mamy z krajami bałkańskimi i z Europy Zachodniej i tam o repatriantów nie chodziło. Nawet je odnalazłem kiedyś i okazało się, że są niemal identyczne wręcz kopiuj wklej.

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: A Ty umiesz czytać. Zacytowałem konkretne twoje słowa a Ty pierdzielisz bez sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: Który kraj Europy Zachodniej czy Bałkański dopuszcza Polaków do swojej emerytury po 6 miesiącach pracy?

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: panu juz dziekuje, bo mamy problem ze zrozumieniem sie, Ty nie rozumiesz ze ukrainiec i tylkoi wylacznie moze pobieraz emeryture mieszkajac w Polsce gdzie za 1000 zl to raczej nieposzaleje, i trujesz swoje smuty ze tam 200 a tutauj 1000 a mi juz szkoda czasu na ciebie, oleju do glowy ci nie naleje chocbym sie bardzo staral, Coraz wiecej analfabetow funkcjonalnych w spoleczenstwie ktore nie rozumie slowa pisanego,Ty jestes tego swietnym przykladem, ,,,, sio

  •  

   pokaż komentarz

   panu juz dziekuje, bo mamy problem ze zrozumieniem sie, Ty nie rozumiesz ze ukrainiec i tylkoi wylacznie moze pobieraz emeryture mieszkajac w Polsce gdzie za 1000 zl to raczej nieposzaleje,

   @siddhariha-cautama: Dokładnie o Tym napisałem więc masz problem z rozumieniem tego co czytasz.

   i trujesz swoje smuty ze tam 200 a tutauj 1000 a mi juz szkoda czasu na ciebie, oleju do glowy ci nie naleje chocbym sie bardzo staral, Coraz wiecej analfabetow funkcjonalnych w spoleczenstwie ktore nie rozumie slowa pisanego,Ty jestes tego swietnym przykladem, ,,,, sio....
   Tak mam problem bo te 800 zł dopłaci Polska a więc ja. Wielu emerytów w Polsce ma takie pieniądze i żyją - znacznie lepiej niż emeryci na Ukrainie za 200 zł.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak mam problem bo te 800 zł dopłaci Polska a więc ja. Wielu emerytów w Polsce ma takie pieniądze i żyją - znacznie lepiej niż emeryci na Ukrainie za 200 zł.

   @ediz4: Polska nic nie doplaci bo on to wszystko wyda w Polsce, wiec pieniadz na rynku bedzie sie zgadzal, zreszta tych przypadkow ludzi ktorzy tam przepracwali 25 lat a tutaj miesiac bedzie jak kot naplakal, Gosc cala emeryture bedzie musial wydaw w polsce na mieszkanie i zycie., a wez przezyj za 1000 zl, Jeszcze mu braknie

  •  

   pokaż komentarz

   Polska nic nie doplaci bo on to wszystko wyda w Polsce

   @siddhariha-cautama: xD Wymyśliłeś ekonomię na nowo. Dajmy więc nie 500+ a 5000+ bo Polska nic nie dopłaci bo ludzie to wydadzą w Polsce.

   zreszta tych przypadkow ludzi ktorzy tam przepracwali 25 lat a tutaj miesiac bedzie jak kot naplakal, Gosc cala emeryture bedzie musial wydaw w polsce na mieszkanie i zycie., a wez przezyj za 1000 zl, Jeszcze mu braknie....
   Niby dlaczego jak kot napłakał? 1000 zł w Polsce 200 na Ukrainie - patrząc na siłę nabywczą dobrze 2 razy więcej. Może chcesz sponsorować emeryturę ludziom ze Wschodu bo ja nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: W krajach UE się uznaje okresy składkowe innych państw. Z Bałkanów Macedonia i Serbia.

   Obywatel Polski starający się o przyznanie emerytury w Niemczech otrzymuje ją na takich samych zasadach jak obywatel Niemiec. Wszystkie państwa należące do UE obowiązuje tzw. koordynacja wspólnotowa w zakresie emerytur. Co to oznacza? Podczas ustalania prawa do emerytury oraz wysokości świadczeń zostaje uwzględniony czas, który przepracowaliśmy we wszystkich państwach członkowskich, bez względu na to, gdzie pracowaliśmy i w którym państwie będziemy emeryturę pobierać.

   Ta umowa z Ukrainą wcale nie przyznaje im tego dodatku wyrównawczego do 1000 zł.
   To dają całkiem inne przepisy podwyższajace najniższe emerytury do tysiąca.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Tu masz UK.

   Przede wszystkim, jeśli okres pracy w danym kraju jest zbyt krótki, by nabyć prawa do emerytury tego kraju, to można do nabycia uprawnień doliczyć lata pracy w innym kraju członkowskim.
   Czyli jeśli przepracowałeś w Anglii 5 lat, to jest to za mało, by liczyć na wypłatę brytyjskiej emerytury. Ta jest bowiem wypłacana w przypadku przepracowania 10 lat.Ale jeśli te brakujące 5 lat przepracowałeś w Polsce, wtedy UK zaliczy Ci ten czas w Polsce i uzna, że spełniasz warunki wypłaty emerytury


   https://www.smartpolak.co.uk/emerytura-z-polski-i-anglii/

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: ilosc kapitalu na rynku bedzie sie zgadzac, taka roznica, ze zamiast wydac ta kase na naprawienie drogi kolo twojego domu dadza ja ukraincowi ktory wyda ja na chleb maslo i na czynsz kielbase, na szynke mu juz braknie, Tlumacze to bedzie znikomy procent, juz widze Ukrainskich 64 latkow ktorzy pracuja w polsce miesiac aby nabyc prawo do emerytury i zamieszkac w naszym kraju, kolejka jak od przemysla do Lwowa stoi.... Ukraincy na Ukrainie maja swoje dzialki ziemie, uprawiaja sobie ogrodek,maja owoce warzywa i dzieki temu lataja swoj budzet, w Polsce nie bedamieli ziemi, beda mieli co najwyzej w doniczce na balkonie,

  •  

   pokaż komentarz

   W krajach UE się uznaje okresy składkowe innych państw.

   @szurszur: Uznaje ale emerytury się daje po wielu latach pracy w danym państwie - u nas po kilku miesiącach już można brać . W Niemczech 5 lat

   Oprócz faktu odprowadzania skladek na ubezpieczenie emerytalne, wazne sa równiez okresy zatrudnienia i osiagniecie wieku emerytalnego.Osoby, które przepracowaly mniej niz 5 lat (w przypadku Niemiec, w innych panstwach czlonkowskich te okresy moga sie róznic) nie moga liczyc na otrzymywanie emerytury za Odra. Nie oznacza to jednak, ze ten czas byl czasem straconym – nawet kilkumiesieczne zatrudnienie w panstwie UE moze sie liczyc przy ustalaniu polskiej emerytury z ZUS jako tzw. okresy skladkowe i podniesc jej wysokosc.

  •  

   pokaż komentarz

   Niby dlaczego jak kot napłakał? 1000 zł w Polsce 200 na Ukrainie - patrząc na siłę nabywczą dobrze 2 razy więcej. Może chcesz sponsorować emeryturę ludziom ze Wschodu bo ja nie.

   @ediz4: To się nie sumuje. W Polsce dostanie 1000 zł pomniejszone o wysokość emerytury na Ukrainie i w Polsce. Tak jak było tutaj wcześniej pisane warunkiem jest stały pobyt w Polsce (i tak, jest to do sprawdzenia), co czyni wyłudzanie dopłaty nieopłacalnym. Do stycznia tego roku z tego prawa skorzystało 260 osób.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: Ale uciąłeś

   Ale wypłaci ci ją tylko za czas faktycznie przepracowany na terenie Wielkiej Brytanii. Czyli za te 5 lat....

  •  

   pokaż komentarz

   ilosc kapitalu na rynku bedzie sie zgadzac, taka roznica, ze zamiast wydac ta kase na naprawienie drogi kolo twojego domu dadza ja ukraincowi ktory wyda ja na chleb maslo i na czynsz kielbase, na szynke mu juz braknie, Tlumacze to bedzie znikomy procent, juz widze Ukrainskich 64 latkow ktorzy pracuja w polsce miesiac aby nabyc prawo do emerytury i zamieszkac w naszym kraju, kolejka jak od przemysla do Lwowa stoi.... Ukraincy na Ukrainie maja swoje dzialki ziemie, uprawiaja sobie ogrodek,maja owoce warzywa i dzieki temu lataja swoj budzet, w Polsce nie bedamieli ziemi, beda mieli co najwyzej w doniczce na balkonie,

   @siddhariha-cautama: Ilość nie będzie się zgadzać bo to wszystko na kredyt. Czyli dajmy 5000+ Ty rozumiesz że ZUS ledwo zipie a kasa nie rośnie na drzewach? To co piszesz to jakaś nowa ekonomia.

   Ukraincy na Ukrainie maja swoje dzialki ziemie, uprawiaja sobie ogrodek,maja owoce warzywa i dzieki temu lataja swoj budzet, w Polsce nie bedamieli ziemi, beda mieli co najwyzej w doniczce na balkonie,....
   I dlatego masowo emigrują za pracą. Nie każdy ma ziemie tak jak nie każdy Polak ją ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @manekin:

   To się nie sumuje. W Polsce dostanie 1000 zł pomniejszone o wysokość emerytury na Ukrainie i w Polsce. Tak jak było tutaj wcześniej pisane warunkiem jest stały pobyt w Polsce (i tak, jest to do sprawdzenia), co czyni wyłudzanie dopłaty nieopłacalnym. Do stycznia tego roku z tego prawa skorzystało 260 osób....
   To się nie ma sumować - dostaną naszą najniższą czyli 1000 zł. Przyjmijmy że taka osoba wypracuje średnią emeryturę Ukraińską - nie wiem ile teraz wynosi 200-250 zł? Składki pójdą do nas a my wypłacimy 1000 zł dopłacając różnicę czy 750-800 z kasy bankruta ZUS-u. Czyli zamiast poprawiać sytuację jeszcze ją pogarszamy importując emerytów - znakomicie. A to 260 osób to nie tak mało - sprawa wyciekła może 0,5 roku temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: ale prawie kazdy kto chce ma albo moze miec dzialke tak masowo emigruja ze zus policzyl ze 170tys ichpracuje i odprowadza podatki. Nie wazne ze ktos sobie pracuje musi jeszcze oprowadzac podatki, bPolacy z

  •  

   pokaż komentarz

   Ale uciąłeś

   @ediz4: No ale to wynika z wewnętrznych przepisów a nie tej umowy pomiedzy krajami UE czy PL -UA. Czytałes w ogóle tę umowe? Tam niczego takiego nie ma, że podwyższamy do 1000 zł. To mit powtarzany w sieci.
   Po prostu w Polsce uznano, że jak ktoś ma mała emerytruę to mu się podwyższy i zrobiono to przez inne przpeisy i one tez obejmują zagranicznych, bo nie może być dyskryminacji.
   W UK czy Niemczech tego nie robią i mają jakięs okresy minimalne.

   To inne przepisy wyrównują im te emerytury, a nie ta umowa.

   Zresztą masz to napisane we fragmencie, który ... uciąłeś;)

   . Czyli za te 5 lat. Emerytury bowiem w każdym kraju członkowskim są wyliczane niezależnie , na podstawie prawa w danym kraju, ale możliwa jest możliwa łączna wypłata i koordynacja działań z tym związana.

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: Nie 170k a 304 bodajże - dane całkiem nowe. Dolicz do tego umowy o dzieło i pracujących na czarno - choćby głośną sprawę z Ukrainką po zawale zostawioną na ławce. Koło miliona ich będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli zamiast poprawiać sytuację jeszcze ją pogarszamy importując emerytów - znakomicie.

   @ediz4: Emerycie, zwłaszcza na wschodzie, są mało mobilni - to raz. Dwa, że nawet te 800 zł to w Polsce śmieszne pieniądze. Nikt o zdrowych zmysłach nie przeprowadzi się za granicę dla dopłaty, która nie starczy mu nawet na koszty mieszkania.

  •  

   pokaż komentarz

   No ale to wynika z wewnętrznych przepisów a nie tej umowy pomiedzy krajami UE czy PL -UA. Czytałes w ogóle tę umowe? Tam niczego takiego nie ma, że podwyższamy do 1000 zł. To mit powtarzany w sieci.

   @szurszur: No chyba raczej nie mit skoro ZUS to potwierdził.

   W UK czy Niemczech tego nie robią i mają jakięs okresy minimalne....
   No właśnie - okresy minimalne. One powinny być już dawno wprowadzone bo tu nie chodzi żeby nie było takiej możliwości ale o o fakt że są skrajnie dla nas niekorzystne obecnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @manekin: Nie 800 a 1000 - wystarczy że cała rodzina się przeniesie razem z emerytami wynajmując mieszkanie. Nie wiem jak tobie ale mi się nie podoba finansowanie za friko Ukraińskich emerytów.

  •  

   pokaż komentarz

   No chyba raczej nie mit skoro ZUS to potwierdził.

   @ediz4: ZUS potwierdził, że umowa wprowadza wzajemne uznawanie składek. Podwyższanie do 1000 zł przyznaje całkiem inny przepis wewnętrzny.

   Koło miliona ich będzie.

   @ediz4: Tak samo z płomieniem kopano znalezisko z milionem Ukrianców pobierajacych 500 plus a okazało się, że nawet 4 tysiecy nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: wiesz ilu polakow wyjechalo przez ostatnie 10 lat ok 3 milliony, czesc z nich pobiera juz swiadczenia z Norwegi Szwecji,Niemiec Wielkiej Brytani, jesli ktos wyjechal w wieku 60lat popracwal5 lat nabyl prawo do podstawowej emerytury dotegodostaje dodatki mieszkaniowe i inne mysle ze lacznie taki ktos pobiera za granica nie mniej niz 3250 zl w piekarach jest taki facet, wyjechal do UK w wieku 55lat przepracowal tam 5 lat ciezko zachorowal byl kilka lat na chorowobym zmienili mu to na rente teraz dostaje emeryturez uk, tam ma mieszkanie od panstwa w ktorym mieszka ktos z jego bliskich a on za 3200siedzi w pl i sie smieje

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: przepracował 5 lat - słowo klucz. Nigdzie nie pisałem że powinni całkowicie zablokować możliwość uzyskania emerytury ale powinien być minimalny okres składkowy. I nie wyjechało 3 mln a około 2, 2 mln. Liczba naszych emigrantów obecnie stoi w miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur:

   ZUS potwierdził, że umowa wprowadza wzajemne uznawanie składek. Podwyższanie do 1000 zł przyznaje całkiem inny przepis wewnętrzny....
   Ale ma to miejsce

   Tak samo z płomieniem kopano znalezisko z milionem Ukrianców pobierajacych 500 plus a okazało się, że nawet 4 tysiecy nie ma....
   Możemu się nadal przekomarzać. Ja uważam że jest milion, TY nie. Nie ma oficjalnych danych bo nas ukochany rząd na tym nie panuje.

  •  
   R................u

   -1

   pokaż komentarz

   @gruby333: jakie k$%%a zus dopłaci xD? ZUS ma swoje pieniądze? My dopłacimy do jasnej k$%%y, mów jak jest a nie przyjmujesz 'ich' retorykę.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: ale tez otrzymuje 3 tys+ a nie 1000zl ja uwazam ze caly tytul to click bait, wprowadzi sie przepis ze wszyscy przechodzacy na Polska emeryture beda musieli przejsc na Katolicyzm, jako ze to narodowa religija i napluc na wizerunek Bandery i Szuchewycza, Malo kto too przejdzie na Ukranie

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: Średnia emerytura w Niemczech to 1000 euro a my mówimy o minimalnej. I te osoby przez te 5 lat -10 lat płaciły w tym kraju składki więc różnica do dopłaty jest znacznie mniejsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: ale zapominasz o pewnych rzeczach emerytura w Niemczech to nie tylko gotowka ale tez olacenie czynszu za mieszkanie, i, Emeryt wlasciwie placi tylko zawode i smieci,Panstwo daje mase dodatkow dla takich najbiedniejszych wlasciwie gdy otrzymuje sie minimalna to zyje sie wmieszkaniu na koszt panstwa, a to jakby nie liczyc tez swiadczenia w Pl Ukrainiec na to liczyc nie moze, Wiec dostanie na wegetacje jesli dluzej nie popracuje i nie odlozy to bedzie biedowal

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: @ediz4: zreszta o czym my mowimy, Ukraincy zap?$!@?#aja wszedzie ino furczy,odkladaja kase i kupuja domy, zle im nie bedzie

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: pierwsze słyszę aby emerytom w Niemczech czynszy opłacało państwo - źródło poproszę.

  •  
   Eanonimowe

   +1

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: Gościu z dupy... np. Polak musi przepracować min. 5 lat w Angli aby przysługiwała mu minimalna emerytura... a oni miesiąc... umiesz liczyć... czy jak Kaszpirowski... odin, dwa, tri...?

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Ponadto w przypadku osób osiągających bardzo niskie dochody możliwe jest finansowanie z budżetu pomocy społecznej opłat za eksploatację mieszkania i używanie mediów. Zazwyczaj jednak dąży się do tego, by takich mieszkańców przenieść do mieszkań socjalnych, których eksploatacja w znacznej mierze jest finansowana bezpośrednio z kasy samorządowej. http://polityka.zaczyn.org/system-wsparcia-dla-osob-starszych-niemczech/

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: No wlasbnie nie to samo, bo w polsce jestes 246 osoba w kolejce na dwa mieszkania ktore zostaja w dyspozycji miasta, a tam dostajesz mieszkanie socjalne w krotkim czasie ( w zaleznosci gdzie taka osoba chce zamieszkac)

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: a i jeszcze w polsce dostaniesz ruine zagrzybiona ktora musisz swoimi silami wyremontowac a w Niemczech za wszystko zaplaci panstwo, za przystosowanie mieszkania dla osoby niepelnosprawnej tez,

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: No nie do końca bo obecnie mieszkania to nawet zabierają aby upchnąć tam imigrantów. A dopłaty do mieszkań w Polsce również są jak i wszelka pomoc starszym - oczywiście w mniejszym zakresie i mniejszymi środkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: mam kilege z domu dziecka zupelna sierota,uczyl sie Wysmienicie i skonczyl AGH w Krakowie, Miasto dalo mu kilka lokalizacji mieszkan dowyboru jako nielicznemu bo nie mial nikogo Dostal spalona kawalewrke w bloku ktora mial sobie sam wyremontowac, Ale caly Bidul nie dostal nic, wszyscy powrot do srodowisk z ktorych przyszli,

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: znasz kogos kto dostaje te doplaty ? Chyba cyganie, Ogolnie wyglada to tak ze mops ma grosze wchodzi do staruszki patrzy ma pani telewizor, w domu czysto nie nalezy, sie. Bo moze sprzedac telewizor i sobie zaplacic czynsz, Czasami daja docelowa pomoc nielicznym na wegiel

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: Kolego - sporo osób bierze dodatki mieszkaniowe - niekoniecznie emeryci. Jedynym kryterium jest dochód - państwo dopłaca do 50% czynszu.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież to samo masz w Polsce

   @ediz4: powiedz to tym ktorzy wyjezdzaja do Niemiec w poszukiwaniu lepszego jutra bo oni nie wiedza,

  •  

   pokaż komentarz

   Kolego - sporo osób bierze dodatki mieszkaniowe - niekoniecznie emeryci. Jedynym kryterium jest dochód - państwo dopłaca do 50% czynszu.

   @ediz4: dasz linkt jakie to sporo i kto ?

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: mówię o pomocy - wyżej napisałem

   A dopłaty do mieszkań w Polsce również są jak i wszelka pomoc starszym - oczywiście w mniejszym zakresie i mniejszymi środkami...

  •  

   pokaż komentarz

   @siddhariha-cautama: Jak kto - masz tam kryteria. Nie chce mi się szukać statystyk. Tu masz stary artykuł mówiący że 1, 5mln osób go straci w wyniku zmiany przepisu. To świadczy o skali
   https://dom.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/1-5-mln-osob-straci-dodatki-mieszkaniowe,10,0,802058.html

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Przeczytalem twoj linkt, zalozmy zemieszkaja dwie osoby maja dochod, niski,wiec skladaja wniosek raz na pol roku,,,, ale jesli nie maja dzieci albo dzieci nie sa w stanie zapewnic im kasy mops w pierwszej chwili sprawdza rodzine wnioskodawcy i pomaga napisac wniosek o alimenty te 1.5 millina to wielkie nic, a i im chca zabrac....dwie osoby mieszkajace w m3 na 47 metrach a taka jest wiekszosc mieszkan m3 dodatku niedostanie, Ciekawe dlaczego ustawodawca dal granice 45 metrow,Moze by im trzeba bylo balkon skuc,

 •  

  pokaż komentarz

  Ten kraj to jakiś ponury żart!

 •  

  pokaż komentarz

  Ja zdaję sobie sprawę, że nikt tu nie będzie czytać o jakiś malinach więc znowu zrobiłem to za was. I tu nie będzie mojej opinii tylko te twierdzenia, które padły w artykule ale w wielkim skrócie.

  - skala projektu jest bardzo mała ale ma znaczenie, że na Wołyniu
  - jednym z powodów wprowadzenia tam tej ekologicznej technologii jest napływ skażonych malin z Ukrainy do Polski
  - gdyby Polacy w to nie weszli to zrobili by to Niemcy

 •  

  pokaż komentarz

  I dobrze ze interweniują w MSZ, należy udostępniać takie artykuł, niech rolniczy wiedzą kto rządzi PL i nie mówię tylko o PIS tylko PO_PSL.
  p.s Ja rozumie PIS mówi cały czas ze trzeba pomagać uchodzącą na miejscu, a ja nierozsądnym myślałem cały czas Syrii a nie Ukrainie. to jest ironia