•  

  pokaż komentarz

  Będą teraz promować ten chłam który codziennie widzę w TV... Będą promować CNN ? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @airflame: Słowo promocja to może być inna nazwa dla cenzury, oficjalnie cenzury nie będzie, ale wystarczy że niepożądane nagrania będą ostatnie w kolejce wyświetlanych, zaraz po promowanych 99% ¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Będą teraz promować ten chłam który codziennie widzę w TV... Będą promować CNN ? :D

   @airflame: skoro ludzie przestali oglądać tv i zj@$?li do internetu, to jebnijmy tv do internetu. Nikt nic nie zauważy. Logika 5-latków. A pomyśleć o tym, że takie tęgie mózgi siedza na kierowniczych stanowiskach. Niech czym prędzej wymyślają te sztuczną inteligencję. Ona zastąpi i na dzień dobry lepsza będzie. Ukochana.

  •  

   pokaż komentarz

   @airflame: Z drugiej strony łatwo to będzie obejść, wystarczy że powstanie aplikacja lub inny portal pośredniczący który powyłącza wszelkie odgórne filtrowanie youtuba i ustawi wszystko na neutralne z możliwością dowolnego sterowania wyświetleniami. Notabene to byłaby najlepsza opcja gdzie każdy mógłby sam dobierać sobie odpowiedni algorytm, technicznie sprowadzając wszystko do zera, a na żądanie wyłączając nachalne i promowane twory. To wyeliminowałoby bańki informacyjne i wyrównało szanse między małymi twórcami a koncernami. Może to też opcja dla filtrów google. W sumie to dziwne że nic takiego jeszcze nie powstało.

  •  

   pokaż komentarz

   A pomyśleć o tym, że takie tęgie mózgi siedza na kierowniczych stanowiskach.

   @Tolstoj-kot: Może tak być jak piszesz. W kocu gdyby kierownicy nie myśleli w koncernach mediowych, to taj duzi by nie zostali ;-)

   Koncerny mediowe mają rozbudowane działy sprzedaży. Kto wie może przynoszona przez nie reklama także na YT daje więcej kasy niż sprzedaż powierzchni przez YT samemu.

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt nic nie zauważy. Logika 5-latków. A pomyśleć o tym, że takie tęgie mózgi siedza na kierowniczych stanowiskach.

   @Tolstoj-kot: Chyba nie uważasz, że robią to za darmo. Po prostu YT ma deal z TV, coś jak z wydawcami muzycznymi. Ich treści będą dostępne na YT, a YT będzie ich promował i im płacił. Oczywiście nie dotyczy to tylko konkretnych programów TV, bo koncerny medialne mają wiele licencji, w tym muzyczne. Tak działa wolny rynek, duży może więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @airflame: Słowo promocja to może być inna nazwa dla cenzury, oficjalnie cenzury nie będzie, ale wystarczy że niepożądane nagrania będą ostatnie w kolejce wyświetlanych, zaraz po promowanych 99% ¯(ツ)

   @Anna_:

   Po prostu po raz kolejny to ty jesteś produktem i możesz albo być dobrowolnym niewolnikiem biorącym wszystko z połykiem, albo "znikasz" z systemu. Reklamy nie wystarczają.
   Co z tego, że jakiś goj opublikuje jako pierwszy bardzo dobry i prosemicki film, skoro ten film w razie potrzeby dotrze do zupełnie nikogo więcej? Natomiast dziwnym trafem ten sam pomysł podłapie jakaś koszerna "gwiazda" i nikt jej monetyzacji nie zawetuje.

   Portale społecznościowe do dzisiaj nie opisują oficjalnie zjawiska zwanego SHADOWBANEM (który już ma którąś generację z kolei), a normalny support dla maluczkich nie istnieje.

   Dzięki takiemu moderowaniu bardzo łatwo jest też udowodnić, że trawa jest czerwona. Wystarczy ukryć wszystkie inne odpowiedzi i w razie potrzeby wygenerować własnych trolli.

   Oczywiście YouTube nigdy nie opublikuje kodu oceniającego jakość filmu i kanału, ani tym bardziej możliwości "ręcznego" wpływania na wynik.

   Wyszukiwarka po tytułach? Jakiś czas temu próbowałem wyszukać interesujący mnie film z bardzo małego kanału po nazwie na nowym komputerze i niestety tego filmu nie znalazłem (klikałem na "Następna strona" z listy wyszukiwań wiele razy).

   O czymś takim jak TOR to zapomnijcie. Odważnych proszę o filmik, w którym pomyślnie przeprowadzili rejestrację nowego w pełni anonimowego konta na wykopie. Podpowiem, że się nie da. Wszystkie duże serwisy wymagają ponadto włączenia technologii lub podania danych, jakie pozwalają na jednoznaczną identyfikację zwykłego użytkownika gdy będzie zbyt niewierny.

   To jest koniec Internetu do jakiego niektórzy przywykli. Niestety pozostajemy bez realnej alternatywy, bo się przywiązaliśmy do YouTube. A YouTube jak widać dba o bezpieczeństwo społeczności...

   Ja w ramach konstruktywnego wolontariatu oddaję za darmo nowe logo dla lidera wideo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Sztuczna inteligencja to będzie nas bardziej manipulować niż największy lewak xD

  •  

   pokaż komentarz

   @airflame piepszyć tradycyjno telewizję w czasach vod, kurde bele

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Sama sztuczna inteligencja aż tak to nie, bo ona tylko powtarza to do czego została nauczona.
   Natomiast właściciel już będzie wiedział, jak ją nauczyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   W razie problemu zawsze napiszą standardowo, że tak system działa i co nam zrobisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   P.S. Nie widzę tego znaleziska w historii mojego profilu. Czyżby wykop zamiast naprawić moduł "tagi" dodał moduł "shadowban"?
   EDIT: Dopiero po tym komentarzu się pojawiło i TYLKO Z TYM KOMENTARZEM. Eh koszerni rogalożercy... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TalmudNawetNajlepszyZGojow: Ty chyba nie do końca ogarniasz czym jest sztuczna inteligencja xD

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: jeśli tak uważają minusujące wykopki, to weźcie mnie oświećcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TalmudNawetNajlepszyZGojow: Sztuczna inteligencja to coś co ma się niezależnie od człowieka samokształcić.

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Pozwolisz, że zakończę w tym momencie tę dyskusję.

 •  

  pokaż komentarz

  Każda taka zmiana algorytmu może mocno zagrozić niezależnym twórcom, bowiem większość odsłon filmów pochodzi z kliknięć na proponowane przez algorytm Youtube'a tytuły. Poniżej przykład mojego kanału.

  •  

   pokaż komentarz

   @RustCohle: Youtube od dłuższego czasu walczy z małymi twórcami i promuje gigantów. Problemy z monetyzacją, wszechobecna cenzura itp spowodują że prędzej czy później (a myślę że prędzej) powstanie alternatywa dla youtube. Od dłużeszegoczasu mam wrażenie że google chce zrobić z youtube coś w stylu telewizji a nie portalu magazynującego treści od niezależnych twórców.

  •  
   t...............a

   +9

   pokaż komentarz

   @Andrzejek13: Ciekawe za co minusy :P

  •  

   pokaż komentarz

   powstanie alternatywa dla youtube

   @Andrzejek13: Przy takiej centralizacji internetu jaka mamy teraz będzie to szalenie ciężkie. Kiedyś żeby śledzić swoich ulubionych twórców musiałem mieć klient RSS (ktoś jeszcze pamięta co to było?) i klikać po kilkunastu stronach na jakiś biedahostingach lub tworach w stylu blog.pl/wordpress.com.
   Teraz wszystko ląduje na YT/Facebook/Instagram a co właściwie się widzi wylicza algorytm bo powoli znika możliwość sortowania chronologicznego a zostaje "trafność/ważność".

   Aktualny stan internetu to całkowite zaprzeczenie idei "mamy dostęp do informacji z każdego miejsca na ziemi i każdego punktu widzenia". Odpowiednie algorytmy dbają żeby nikt nie wyszedł poza skonstruowaną dla niego bańkę.

  •  

   pokaż komentarz

   Youtube od dłuższego czasu walczy z małymi twórcami i promuje gigantów.

   @Andrzejek13: Nie ma czemu się dziwić - wieksze wpływy przy mniejszym nakładzie pracy.

   że prędzej czy później (a myślę że prędzej) powstanie alternatywa dla youtube

   @Andrzejek13: Nie powstanie, no chyba że UE/ rząd USA to wymusi.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamien23: Mały (~5k subów), z czymś pokroju średniej jakości shitpostów

  •  

   pokaż komentarz

   shitpostów

   @RustCohle: mój ulubiony gatunek (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @RustCohle: A co z subami i poleceniami od znajomych np linki z innych kanałów?

  •  

   pokaż komentarz

   RSS (ktoś jeszcze pamięta co to było?)

   @Morf: Wciąż tego używam na telefonie. Dużo stron z tego korzysta. Szkoda że większość stron to tylko podglądy artykułów ale są wyjątki (antyapps, fsgk i swiatczynikow)

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: Mogą powstać nowe agregatory treści zbierające poprzez API materiały z różnych źródeł, używające własnego algorytmu. Obecnie są np. blogi, na które ludzie wrzucają ciekawe rzeczy, które znaleźli w sieci na dany temat. Można to zastąpić algorytmem podłączonym do wielu serwisów. Taki zautomatyzowany, personalny Wykop.

   Myślę, że twórcy smarfonów (i innych "smart" urządzeń) mogą stworzyć coś takiego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, która będzie analizowała jakimi treściami jesteśmy zainteresowani i szukała ich w całym Internecie lub w serwisach, które wybierzemy. Dzięki temu mniejsze serwisy, a nawet zupełnie niezależni twórcy mieliby szansę, bo użytkownik miałby wszystko w jednym miejscu dostosowane do osobistych preferencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: Uważasz, że dane z API YouTube będą mniej koszerne niż dane z przeglądarki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Uważasz, że możesz tych danych sobie wyciągać do woli z każdego komputera i każdej "aplikacji"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   A później gdzie to opublikujesz? W AppleStore, czy GooglePlay? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TalmudNawetNajlepszyZGojow: YT i chyba wszystkie ważne serwisy video obecnie umożliwiają dostęp do swoich zasobów przez API. Obecnie możesz napisać sobie skrypt/aplikację, która np. będzie wyszukiwała nowe video z różnych serwisów z danymi słowami kluczowymi i umieszczała je np. na danej stronie. W ten sposób działają np. niezależne od YT algorytmy wyszukujące naruszenie praw autorskich. Kwestia stworzenia dobrego algorytmu, który działałby lepiej niż algorytm YT i uwzględniał wiele serwisów i jakiegoś systemu monetyzacji. Nie zrobi tego jakaś grupka zapaleńców, ale koncerny w stylu Samsung, czy Amazon mogłyby wykorzystać AI i dołączać coś takiego do swoich urządzeń. Np. "Hej ALEXA, pokaż mi filmik o uprawie bambusa" i ALEXA przeszukuje Internet w celu znalezienia dobrego filmiku na ten temat, tak jak zrobiłby to ludzki asystent, tyle że lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: No coż. Zacznijmy od tego, że nie wiedziałem że na wykopie za dyskusję zbiera się masowe minusy (no dobra, wiedziałem). Chyba że ktoś inny minusuje, bo wspiera anti-gentilism.

   Przeczytałem, co napisałeś. Ale ja po prostu powtórzę po sobie, bo niewiele z istoty się zmienia.

   Czy uważasz, że API YT pozwoli na pobieranie nieograniczonej ilości SUROWYCH metadanych jakiemuś "zwykłemu developerowi"? Próbowałeś kiedyś używać jakiegokolwiek API? Uważasz, że "wolne" aplikacje są aż tak bardzo mniej kontrolowane, niż "wolny" user z nosem w przeglądarce? Uważasz, że nigdy żadna apka nie "wyleciała" ze sklepu?

   Możesz wymyśleć świetną aplikację z algorytmami wiążącymi, ale jak ta apka dostanie dane wejściowe typu "tu masz 100 fajnych według nas filmów dzisiaj, a o reszcie nie mówmy", to co zrobisz?

   A jeśli piszesz o np. Samsungach, to uważasz że oni nie wprowadzą "jakościowania" w swoim produkcie? Będzie to samo, tylko z promowaniem innego pojęcia koszerności oraz innego koszernego kółka wzajemnej adoracji.
   Dodawanie jakiegoś abstrakcyjnego AI w taki sposób jak opisujesz (w sumie za mało opisałeś, żeby załapać szczegóły i możemy się w tym zdaniu rozminąć w wyobrażeniach problemu) może rozmyć problem i jeszcze trudniej będzie udowodnić manipulacje.

   Znowu gdyby odrzucić zupełnie jakościowanie, to zostałbyś "zawalony" BOToprodukcjami i duplikatami, więc jakościowanie zawsze będzie na topie.

   Temat nie jest łatwy bo idealnego rozwiązania dla wszystkich po prostu nie ma, ale obecne zmiany "z góry" idą według wielu opinii "na gorsze".

  •  

   pokaż komentarz

   rnet pokonal dotychczasowego boga reklamy telewizje, no a internetem rzadzi google. Wiec stara medialna oligarchia ruszyla do walki z google i facebook.
   Widze ze youtube zgodziło sie placic haracz starym media. Bo to jest wlasnei praktyczne zna


   @Andrzejek13: Alternatywa powstała, nazywa się redtube ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel:
   Aleksa nie szuka sama, tylko korzysta z Binga. Asystent Google korzysta z wyszukiwarki Google. Wyniki są zwracane przez inny system niż ten odpadający za interakcję z użytkownikiem.

 •  

  pokaż komentarz

  wiec murdoch wygral,
  ostatnie dwa lata, to używanie lewicowych dronów w roli pożytecznych idiotów, w ataku na reklamodawców na Youtube, walka z rasizmem nazizmem, hate speech i co tam masz w pakiecie SJW. Lewicowi idioci mieli misje zycia, ciezko walczyli... o to by google, musialo sie podzielic z innymi mediami dochodami z reklam. W 2017 roku, Internet pokonal dotychczasowego boga reklamy telewizje, no a internetem rzadzi google. Wiec stara medialna oligarchia ruszyla do walki z google i facebook.
  Widze ze youtube zgodziło sie placic haracz starym media. Bo to jest wlasnei praktyczne znaczenie tej promocji. To "powazne" zrodla dziennikarskie, dostana teraz glowny dostep do rynku reklma na youtubie.

  artykuł 13 to jedna z bitew te wojny.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba zaczac testowac Dtube.

  •  

   pokaż komentarz

   @ottis: testuję. Przeniosłem już wszystkie filmy z YT na DTube. Uważam że DTube musi jeszcze trochę poprawić GUI - musi być prostsze i bardziej intuicyjne.
   Problem też stanowią kodeki. Moje filmy w formacie DivX/XviD były odrzucane przez DTube (YT sobie radzi z nimi bez problemu).

   Ale polecam wszystkim twórcom założyć równoległy kanał na DTube.