•  

  pokaż komentarz

  a po co w ogóle występować w jakiejś ruskiej sprzedajnej telewizji? równie dobrze pewnie mógłbyś iść do północno koreańskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  @szurszur dałbyś radę dorzucić w komentarzu/powiązanych tłumaczenia kilku wyżej ocenianych komentarzy pod filmami an YT?

  польска курва))) даже уйти нормально не смог)))

 •  

  pokaż komentarz

  Ruscy i historia...równie dobrze można zagrać w szachy z orangutanem czego orangutan wyp$$$%?@i szachy na ziemie i zacznie buczeć jako mistrz

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: Każdy ma swoją prawde jednak jedno jest najgorsze, ciągłe nakręcanie tej spirali nienawiści. Niech sobie stoją te ich pomniki u nas komu to k?#%a przeszkadzało. Po kiego ciula ciągle sie kłócic przecież to sie nigdy nie skończy i tylko podjudza sytuacje. Kłócimy sie z niemcami, ukraincami, rosjanami, zydami. Róbmy z nimi interesy wojna była kupe lat temu, trzeba pamiętać i wyciągać wnioski na przyszłość a nie płakac i robic z siebie ofiary bo tylko sie z nas śmieją. Czy to Niemiec czy Rosjanin z każdym wódke moge wypić. Tyle samo wśród nich debili co wśród Polaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz: a czy ty byś był uszcześliwiony jakby gość co zabił ci dziadka lub babke miał pomnik z napisem chwała bochaterom armii czerwonej bo ja nie za bardzo

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: ok masz racje ale pogarszanie sytuacji politycznej prędzej doprowadzi do powtórki niż do pojednania. Trzeba myślec racjonalnie nie kierowac sie emocjami.

  •  

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz: Jesteś świetnym przykładem tej naszej skrajnej naiwności,my nadal chcemy
   grać wdg zasad podczas gdy reszta już dawno o tych zasadach zapomniała.Rosjanie Niemcy Ukraińcy i Żydzi

   nie chcą robić z nami interesów tylko robić go naszym kosztem dla nich jesteśmy przeszkodą.Putinowi
   marzy się powrót do czasów z przed I WS gdzie Rosja graniczyła z Niemcami i robili ze sobą niezłe deal'e
   Niemcy mają nas za swoją kolonie i rynek zbytu ich towaru,Ukraińcy żywią do nas nienawiść gdyż tak zostali wykreowani przez Niemców i ZSRR (cegiełkę dołożyli też Austriacy).Żydzi widzą tu swoją ziemie obiecaną
   a nas postrzegają jako intruzów.Innymi słowy przej$@$ne mamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz: no ale wiesz że dimitrow dzierżyński i wielu innych zabijało ludzi i to masowo tak więc to że byli bohaterami to troszku obraża ofiary ich mordów no nie

  •  

   pokaż komentarz

   @tomo1945: Mamy strasznie przej##$ne ale nadal nie wiem w jaki sposób mamy wygrać. Bo póki co to ujadamy jak kundel a żeby ugryźć to jesteśmy zbyt mali. Zamiast kopać się z koniem pokażmy innym że jesteśmy przyjaznym narodem to w cale nie przeszkadza w tym by dbać o własne interesy.

  •  

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz: Ty nadal nie kapujesz...już nie mówiąc o tym ze każda władza od 28 lat lawiruje
   pomiędzy tymi trzema wpływami rozgrywają nas jak pionki na szachownicy.My nie mamy własnych interesów
   narodowych to co od czasu do czasu robiono w tym zakresie było tylko pozorowane dla zamglenia nam oczu.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomo1945: to że odkad skonczyla sie u nas komuna (oficjanie) jestesmy rozkradani przez sprzedajna wladze to calkiem inny temat.

  •  

   pokaż komentarz

   każda władza od 28 lat lawiruje pomiędzy tymi trzema wpływami

   @tomo1945: Nie. Od 28 lat mamy różne władze, które miały różnych bezpośrednich protektorów. PO było wasalem niemiecko-brukselskim. Z kolei PiS jest poddanym Waszyngtonu i Jerozolimy. Paradoksalnie najbardziej niezależnym było SLD, ale tylko dlatego że ich władca w Moskwie był słaby, miał swoje problemy to i smycz na której trzymane było SLD była długa i luźna.

   Natomiast nie mieliśmy do tej pory żadnego, podkreślam: żadnego rządu który by tak jak mówisz, lawirował pomiędzy tymi trzema siłami. Bo byłby to rząd faktycznie najbliższy czemuś, co można by nazwać rządem niezależnym. Tu mały interesik z Unią, tam podrapać za uszkiem USA czy wreszcie też i uśmiechnąć się i podać ręce na oficjalnym spotkaniu w Moskwie. Dokładnie tak jak dziś działa Orban - i dlatego to Węgry mogą sobie pozwolić na dużo dużo więcej na międzynarodowej arenie politycznej niż Polska.

   rozgrywają nas jak pionki na szachownicy

   Bo w Polsce wszystkie kluczowe stanowiska są tak naszpikowane obcą agenturą że strach kogoś z roboty wylać żeby się nie na razić na gniewny pomruk któregoś z protektorów.
   Kiedy państwa kolonialne zyskiwały tzw. niepodległość też myślały że będą mogły rządzić się same. I co się okazywało? Że też przez bardzo długi czas były wciąż rozgrywane jak pionki na szachownicy... bo król się może zmienił ale reszta figur na szachownicy pozostała ta sama...

  •  

   pokaż komentarz

   @dwaemu: Może źle skonstruowałem swoją wypowiedź ale o to mi chodziło dokładnie to co napisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   to że odkad skonczyla sie u nas komuna (oficjanie) jestesmy rozkradani przez sprzedajna wladze to calkiem inny temat.

   @RozrywkowyMateusz: O czym ty mówisz jaki osobny temat odnosząc się do twojej wypowiedzi wcześniejszej

   Zamiast kopać się z koniem pokażmy innym że jesteśmy przyjaznym narodem to w cale nie przeszkadza w tym by dbać o własne interesy.

   Jak ma nie być to powiązane z marionetkową władzą przez ostatnie 28 lat,bo jeśli chodzi ci o sam naród
   no to sorry bardzo ale bardziej się nie da od kilku ostatnich lat jesteśmy dobrze postrzegani i wychwalani
   przez miedzy narodową społeczność właśnie za gościnę i przyjazny stosunek.(żydów tutaj nie wliczam z wiadomych powodów).Wracając do interesów interes to interes że zacytuje żeby jeden musiał zyskać drugi musi stracić
   to jest odwieczna reguła.Ty nadal błędnie odczytujesz że mamy jakąś suwerenną władze tyle że są tam nie kompetentni urzędnicy i sprzedajni politycy to jest mit.

  •  

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz: Czyli mamy robić dobrą minę do złej gry? I to nas ma uchronić przed ewentualnym konfliktem?

 •  

  pokaż komentarz

  U, tam jest więcej ciekawostek niż w tym opisie! Prowadzący mówi też na przykład (8 minuta), że "chcę wam przypomnieć że jeszcze niedawno byliście Rosjanami, a od momentu jak przestaliście być Rosjanami, poddanymi Imperium Rosyjskiego, dużo robiliście żeby walczyć z sowiecką Rosją".

  •  

   pokaż komentarz

   W 21 minucie pan opowiada o tym jak to w Imperium Rosyjskim Polacy mieli o wiele większe swobody niż w zaborze pruskim i austriackim. Nie mówi za to przez ile lat i gdzie do dzisiaj dobrze wspomina się cesarza ;)

  •  

   pokaż komentarz

   40:45 - prowadzący "a Mickiewicz to w jakim Imperium tworzył"?
   47 minuta - "a Polacy mają inne myślenie, bo dla nich wolność to wolność żeby walczyć z Rosjanami, żeby zrobić powstanie i się zbuntować"
   48 minuta - pan powątpiewa w Katyń "znaleźli jakiś papierek"
   50 minuta - "polskich pomników nie będziemy usuwać", "nawet tych Dzierżyńskiego, też Polak" (już któryś raz się pojawia)

  •  

   pokaż komentarz

   51 minuta - "u nas nie ma antypolskiej propagandy, jest tylko antysowiecka propaganda Warszawy, my jesteśmy normalnymi ludźmi i do Polski odnosimy się normalnie"
   52 minuta - o latach 90: "ta ideologia rodziła się pod silnym patronatem Kościoła Katolickiego, który fanatycznie nienawidzi wszystkiego sowieckiego", dalej że księża zabraniali głosować na komunistów i że było modne zostać katolikiem
   53:40 - "przed Jałtą Churchill spotkał się w Moskwie z polską delegacją a jak wyszedł to powiedział że powariowali i nie ma co z nimi gadać"

  •  

   pokaż komentarz

   @jasisz1: Fajnie, że tłumaczysz, ale wchodzenie w ich logikę, analizowanie jej, może skutkować uszkodzeniem mózgu.
   Oni są wychowani na filmach o bohaterskich NKWDzistach walczących w obronie kobiet, dzieci, okradanych, itd itd

  •  

   pokaż komentarz

   @yam-jest: Mnie po prostu bardzo ciekawi jak oni dyskutują. Raz że u nas się aż tak nie krzyczy, a dwa to że potrafią wytykać błędy logiczne (czasem nawet słuszne), a zaraz potem robić identyczny błąd tylko w wygodną dla siebie stronę...

  •  

   pokaż komentarz

   @jasisz1: Tam się właśnie tak dyskutuje, oglądałem kilka programów i to jest standard.
   Poniżej napisałem moim zdaniem ciekawy komentarz, kto jest kim w tym programie.
   W skrócie, Sz.Weiss zarzucił AK mordowanie żydów. To w Polsce.
   W tym programie Kedmi to stały bywalec i opluwacz Polski, argumentacja czysto stalinowska. Kedmi to były doradca ministra obrony Izraela, mieszkaniec tego kraju.
   W tym programie regularnie nawołuje by Rosja w Syrii strzelała do amerykańskich i izraelskich rakiet :)

   Sołowiew -czy jak mu tam jest, prowadzący -to równiez rosyjski żyd, które nazwisko przyjął po rosyjskiej żonie.

   Do tego dodaj 447/1226 i masz ich jak na tacy.

  •  

   pokaż komentarz

   @yam-jest: Najstraszniejsza jest prawda, polskie podziemie przyczyniło się do śmierci wielu Żydów, ALE za 95% przypadków odpowiada inspirowana z ZSRR GL (która liczebnością nie stanowiła nawet 5% polskiego podziemia). "Antysemicki" NSZ ma potwierdzone przypadki ratowania Żydów.

  •  

   pokaż komentarz

   @ToksycznyArek: Taa... Jak u pewnej profesorki z USA, której rodziców i brata zabili partyzanci z AK o czym napisała książkę, zapomniała tylko dodać, że tatuś był oficerem NKWD oddelegowanym do likwidacji AK.

   Napisz jeszcze, że Polacy mieli obowiązek ratowania żydów. Niejaki Ulm pokazał tą swoją głupotę i przez swoje świadome działanie skazał na śmierć swoje dzieci.
   Kandydat do nagrody Darwina.

  •  

   pokaż komentarz

   @yam-jest: Izrael Ajzenman, posiadacz staropolskiego nazwiska, członek nacjonalistycznej GL, nie pozwolimy go oczerniać - ci cywile sami się zastrzelili.

 •  

  pokaż komentarz

  Problem Rosjan polega na tym że wciąż wierzą w jakąś "Słowiańską przyjaźń i solidarność" ktoś im musi powiedzieć że tak jaka nie ma germańskiej solidarności to nie nie ma słowiańskiej. Bracia Słowianie |૦ઁ෴૦ઁ|