•  

  pokaż komentarz

  Co to za oburzenie?
  Grosza Wam szkoda?

 •  

  pokaż komentarz

  To się zgadza ale nie do końca. Stawkę jaką inne sieci płacą Playowi ustalił Urząd Komunikacji Elektornicznej. Pozostałe sieci, żeby na połaczenia ze swoich sieci do Play nie tracić musiały podnieść ceny. I uważam bardzo dobrze, bo Play to najgorsza sieć na rynku, może dzięki temu, miej ludzi tam przejdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Przepraszam bardzo, ale dlaczego tak uważasz? Byłam w Erze, Byłam w Heyah, byłam w Plusie, ale dopiero w Playu czuję się usatysfakcjonowana stawkami za połączenie oraz cenami telefonów.

   Zauważyłam, że większość osób narzeka, że ma drogo do Play - co za problem przenieść się do Playa i mieć do wszystkich 29gr za minutę a do Play za darmo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Emkacf: Bo byłem w Play. Taki problem, że nie mam zamiaru co chwilę nie mieć zasięgu, i niesłyszeć rozmówcy i mówić co chwilę "cooo??"

   Jeśli chcesz mieć naprawdę tanio to proponuję się przenieść co mbank mobile, 19gr/min do wszystkich, co miesiąc 50min za free wszędzie i 50MB internetu.

  •  

   pokaż komentarz

   Do tego Play ma problemy w roamingu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Nie chcę tutaj bronić Play, bo sam mam czasami problemy z połączeniami, jednak zauważ, że gdyby nie Play, to nadal w swojej sieci płaciłbyś stawkę 49-59gr/min.
   I nie mówię, że musisz korzystać z Play, tylko zauważ to, że gdyby nie to złe Play, to płaciłbyś za rozmowę 2x tyle, co teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: dodaj tylko, że to oferta promocyjna, która się niedługo kończy i nie wiadomo jakie ceny będą potem. W normalnej taryfie jest 27 gr/min, 20 MB internetu i zdarzają się problemy z połączeniami np. z Play (poczytaj forum mB). Gratisowych minut też nie dostaje się za darmo, tylko za płacenie kartą z tego co mi wiadomo. Poza tym dalej pozostaje kwestia ceny połączeń do Play, aktualnie bodajże 45 gr.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: Oferta kończy się 5 stcznia 2011 i zapewnę ją przedłużą jak ostatnio. Do Play jest także 19gr.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Wystarczy zmienić ustawienia sieci na Ere w Play i nie ma problemu ze zrywaniem połączeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Co do mBanku Mobile to:
   -50 minut to jest z reguły na start jeśli się ma u nich też konto w banku lub korzystamy z jakiejś droższej karty płatniczej to dostajemy jakieś tam minuty
   -Internet jest ale przeważnie nie działa przynajmniej na SE W800 więc sobie nawet go nie aktywuje (jest za darmo ale trzeba wysłać darmowego esa i wtedy dostajemy pakiet)
   -19gr/min do wszystkich to tylko jest tak naprawde prawdziwe

   Mimo wszystko sądzę że mBank jest obecnie najlepszy bo płace najmniej z chyba wszystkich sieci a do mnie ludzie mogą normalnie dzwonić a koleżanka z orange nawet ma do mnie taniej niż do własnej sieci (?) także polecam

  •  

   pokaż komentarz

   A ja używam sieci lansowanej przez Gadu-Gadu i jestem zadowolony. Mam połączenie oczekujące itd. w ofercie na kartę, darmowe pakiety MB przy każdym doładowaniu i pakiety do wykupienia 300MB /11zł. I płacę 29 groszy do wszystkich sieci (oprócz Polsatu)! Także do play ;>

  •  

   pokaż komentarz

   @rss: Play przedłużył roaming w Plusie niedawno, na nowych zasadach.
   Umowa pozwala nam na wprowadzenie automatycznego przełączania połączenia głosowego między siecią PLAY a PLUS co zdecydowanie poprawi jakość usług. Cytat za http://goo.gl/Iegb .
   Nie przerywać już pozłoceń definitywnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Różnym ludziom różne sieci odpowiadają. Ja i większość osób, z którymi się kontaktuje są w Play. Doładowuję telefon zawsze regularnie, co miesiąc na 30zł, bo robię tak od zawsze i z tego 30 zł mam:
   30 zł + stan darmowy do wszystkich w Play (rozmowy za 0gr) + 1000smsów gratis do wszystkich sieci (po 33 dziennie). I nic nie daje mi lepszej dla mnie oferty, więc nie wiem o co Ci chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Zanim coś palniesz, to się zastanów. Jako, że żyjemy w kraju socjalistyczny, bądź opiekuńczym jak kto woli to mamy takie coś jak UKE, która chroni nowych graczy na rynku w tym wypadku Play stawkami MTR. Na początku stawki były bardzo wysokiem bo bodajże jakieś 60gr teraz jest to chyba 35gr. Spadła cena? Spadła, spadła, tylko W3 (przecież to twoim zdaniem lepsze sieci) dalej naciągają klientów wysokimi stawkami do Play (nic się nie zmieniły Plus i Orange o parę groszy opuściły, ale to nic), a Heyah wręcz się tym cieszy, że do Play drożej. Teraz czas na obalenie twojej głupiej tezy jakoby Play był najgorszą siecią.

   1. Każdy powie słaby zasięg. Otóż w błędzie jesteś, P4 ma największy zasięg 3G (nie biorę tutaj pod uwagę zasięgu Polkomtela), ogółem rzecz biorąc razem z zasięgiem Plusa ma największy zasięg GSM. W ostatnim roku najwięcej awarii miała Era i Orange i ludzie w danych województwach nie mogli dzwonić, Plus miał stosunkowo mało, bo oni raczej idą w jakość niż kuszą niskimi cenami. Pierwszy raz o większej awarii Play słyszałem niedawno, bo na pomorzu ni mogli korzystać z nadajników, ale każdy wie, że P4 ma roaming wewnątrz kraju i za darmo można przełączać się między nadajnikami P4 i Polkomtela. Więc jak już ktoś traci rzekomo zasięg to niech sobie ustawi automatyczne łączenie z siecią. Więc jak stracisz na parę chwil zasięg znów łapniesz z tym, że od Plusa, o nie wpływa na cenę, a kto się interesuje ten wie, że Play jest zadowolony z usług Plusa i przedłużył z nimi umowę i będzie jeszcze łatwiejsze przełączanie się między nadajnikami.

   2. Ktoś pisał, że są problemy z roamingiem, otóż sieć Play miałem okazję testować w Niemczech i działa elegancko. Nie muszę aktywować roamingu jak to jest w Plusie z którego uciekłem.

   3. Jakość połączeń, póki co może Play w jakości nie jest najlepszy, ale Plus jest najlepszy więc w czym problem?

   4. To dzięki Play masz możliwość rozmowy za 29 gr a nie za 59gr. Dało się w ciągu roku (może nieco więcej) obniżyć tak bajońskie ceny? Choć w post paid plus dalej ma takie ceny, że szkoda gadać... za to poza minutkami wliczonymi w abonament już liczą 29 gr. Porażka.

   5. To inne sieci za naciąganie klientów w ubiegłym roku płaciły największe kary nałożone przez UKE a mistrzem jest TP (kto zainteresowany ten wie, że TP jest bardzo powiązana z Orange) ostatnio Era została ukarana za zmianę regulaminu przy czym nie pozwoliła uciec swoim klientom, a mieli do tego prawo. Plus jakiś czas temu był ukarany przez reklamę, która wprowadzała w błąd klientów. Mianowicie z reklamy wychodziło, że plus oferuje modem z netbookiem za darmo a naprawdę darmowy był tylko modem. Zresztą oni też zmieniali regulamin abonentom post paid bez ich wiedzy.

   Mało przykładów, bo nie chce mi się już pisać. Pozdrawiam nastolatków, którzy piszą Play to najgorsza sieć, bo mamusia im nie pozwala przenieść numeru właśnie w ten sposób argumentując swoją decyzję. Dziękuję

   Wracając do tematu, ja mam stan darmowy i mnie to wisi, choć chwyt poniżej pasa, ale raczej boli to klientów innych sieci :)

  •  

   pokaż komentarz

   @MikiPL: W końcu ktoś za "moją" siecią... Myślałem że tylko ja z tego korzystam :>
   Co ciekawe, w tych waszych orendżach i tym podobnych musicie doładowywać co miesiąc za 25zł. Ja doładowywuje co 3 miesiące za 10zł i okazyjnie za 20, mam ciągle internet, bo dostaje 1 pakiet za doładowanie, a kolejne 2 kupuje za 5zł i tak za 10zł mam pokrycie na 3 miesiące, a te okazyjne doładowania za 20zł zamiast 10 pokrywają koszty moich nielicznych rozmów, esemesów itp. Pieprzyć W3.

  •  

   pokaż komentarz

   @Seshiro:
   @1. To, że ma największy zasięg nie znaczy, że przez te nadajniki da się rozmawiać. Play ma może dużo, ale są to nadajniki chińskiej firmy. Zrywanie połączeń to norma. Ostatnio była w Playu taka awaria na CAŁĄ Polskę, że wybierając dany numer łączyło z zupełnie innym. Fajnie, nie? Tak było cały dzień.

   @3. No właśnie tanio nie znaczy dobrze, a mi akurat zależy na niezawodności, a nie, że mam najtaniej za minute, ale w ciągu tej taniej minuty 4 razy urwie, 5 razy zaszumi w rezultacie będę dłużej rozmawiał.

   @4. To nie jest dzięki Play tylko dzięki zasadzie na jakiej działa konkurencja. Myślisz, że Play z dobrego serca ci obniżył ceny?! To jest wszystko ekonomia, gdyby tego nie zrobili nie mieliby klientów, czytaj nie mogliby zarabiać (na Tobie).

   @5 Wiesz co, nie ośmieszaj się, bo niedawno Play został ukarany przez UKE za stosowanie niedozwolonych zapisów w umowach. Może pamiętasz jak jakiś czas temu dużo ludzi odeszło z Plusa, bo ten zmienił regulamin i można było odejść. Plus zmienił wówczas regulamin wymazując z niego właśnie te niedozwolone zapisy. Reszta tego nie zrobiła (w tym Play) bo się bali odejść klientów. Tak o Ciebie twój Play dba!

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Powiedzcie mi wy wszyscy co tracicie zasięg, lub wam zrywa połęczenie, czy macie wkręcone antenki do swoich super telefonów. Jak używam komórek i różnych siedzi, w kolejności Plus, Era, Orange, Play, to w moim całym krótkim okresie, gdy posiadam komórke, czyli 10 lat, zerwało mi moze razem połączenie 5 razy na te 10 lat. I to akurat nie w playu, lol. Zamiast narzekać na jakość połączeń najwyższy czas kupić sobie telefon, który potrafi obsługiwać chociaż dobrze rozmowy, bo widze, że połowa użytkowników tutaj ma z tym problem chyba -_-

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01:

   1. Mylisz się tak było z Plusem, bo sms-y dochodziły do ludzi w Niemczech. Wiem, bo matka dalej używa tej sieci. Korzystam z Play od ponad roku i nie miałem problemów ze zrywaniem połączeń. Jednak nie zawsze wykonywał połączenie, ale takie coś zdarza mi się 1, no możę góra 2 razy w ciągu miesiąca. Co do jakości to pisałem, że nie mają najlepiej, ale od czego jest Plus?

   3. Bzdura! Nic nie szumi, a UKE robiła w tym roku test na jakość sieci i Play miał najmniej zerwanych połączeń, nawet Plus był gorszy!

   4. Bo na tym działa ekonomia jak zaznaczyłeś. Cieszę się, że liżą nam dupę, bo chcą mieć klientów. Jednak ich starania udowodniają, że nie robią chwytów do jakich przyzwyczaił Plus, a ciekawymi ofertami przyciągają klientów, jak złoty numer czy możliwość obsługi dwóch numerów korzystając z jednej simki.

   5. Tak, Plus poszedł na ugodę co kosztowało ich klientów. Jednak jak się nie mylę były to wytyczne z UE, dlatego zmiany musiały zostać wprowadzone. Jak dobrze wiemy UE raczej o nas nie dba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emkacf: Ceny faktycznie mają dobre, ale co z jakością? Ja miałem abo w play i po zakończeniu umowy przeszedłem do ery - to zadziwiające, ale tutaj nie mam żadnych problemów których nie można by rozwiązać, a w play przez 2 lata nie umieli poradzić sobie z głupimi SMSami (z zagranicy) które mi raz doszły a raz nie.
   Do tego kilka razy policzyli mi za połączenie stacjonarne jako poza abonamentem (im dłuższa rozmowa tym większe prawdopodobieństwo, że tak się zrobi) - zawsze tego typu reklamacja, to albo nie ich wina, albo oczekiwanie 30 dni i wtedy automatycznie jest uznawana - brak informacji o tym, ze przepraszają czy coś...

  •  

   pokaż komentarz

   @msichal: No tak -_- I ty dostałeś "+", a ja "-". ;>

  •  

   pokaż komentarz

   @Emkacf:
   Taki problem że gdyby wszyscy się do Play przenieśli to skończyłyby się wam darmowe rozmowy w sieci i tanie do innych. O przyczynach pisali już komentujący wyżej, więc nie będę się powtarzał. Czołem pasożyty w Plej!!!

  •  

   pokaż komentarz

   Prawda jest taka, że jakość gsm p4 w dużych miastach jest tragiczna, jak mieszkasz w pipidówie dolnej to jest ok. W dupie mam testy uke na przerywane połączenia skoro podczas rozmowy szumi, strzela, urywa słowa i tylko słyszę 'co' , 'powtórz' itp. itd.

   Problemy rozwiązała słuchawka 3g i ustawienie na sztywno tylko umts. Play ma tylko 25 kanałów w paśmie gsm 900, w3 po 40-50 + drugie tyle w 1800mhz, a że ludzie przełączają się na gsm bo bateria starcza na godzinę rozmów dłużej stąd ten problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg:
   Co do 19 gr promocje już przedłużano i pewnie jeszcze przedłużą.
   Gratisowe minuty możesz dostać tak jak piszesz transakcje kartą, ale dla wielu ludzi to chleb powszedni.

   W taryfie 22 gr możesz też pobawić się w dilera wtedy dostajesz jakiś % z doładowań innych

   Koszty połączenia do wszystkich sieci są takie same, nie ma wyższej ceny do PLAY co jest dużym plusem.

   Ale oczywiście taka niszowa sieć ma swoje wady

  •  

   pokaż komentarz

   @Surgeon: Brak dostępu! p!$#%%!icie Hipolicie!

 •  

  pokaż komentarz

  Usługę można bezproblemowo wyłączyć:
  gdy zajęty * 67 * 790998725 #
  gdy nie odpowiada * 61 * 790998725 #
  gdy nieosiągalny * 62 * 790998725 #

  http://blogplay.pl/2010/08/notka-sms/

 •  

  pokaż komentarz

  Ja inaczej to rozwiazalem.Jak ktos ma play to nie dzwonie do tej osoby wogole.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy nie jest to coś w rodzaju poczty głosowej którą można wyłączyć ??

  •  

   pokaż komentarz

   @mich777: jeden problem:
   poczta głosowa zaczyna się: "połączyłeś się z pocztą .." I w momencie kiedy to słyszysz albo czekas na zostawienie wiadomości, albo jak masz 15 lat wysyłasz smsa :"wyłącz pocztę bo znowu mi 3 grosze zjadło!"
   A tu komunikat jest mylący, bo jest taki sam jak przy normalnym "Abonent czasowo niedostępny"
   Sama funkcja jak funkcja-na pewno innowacyjna, ale myślę, że Play trochę nieszczęśliwie ją wprowadził.
   Po pierwsze powinien być inny komunikat dający jasno do zrozumienia, że to nie zwykły sygnał zajętości..
   Po drugie abonenci powinni zostać poinformowani jasno i wyraźnie co to za zwierze, i jak to wyłączyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @dixx: a moim zdaniem najlepiej z punktu widzenia marketingu powinni to zrobić tak: włączyć tą usługę wszystkim bez pytania, przez pierwszy miesiąc za darmo. Po miesiącu można sobie wyłączyć, albo zostawić i zacząć za to płacić. Wszyscy by się z usługą zapoznali, stwierdzili czy się podoba i zdecydowali, czy ją chcą. Natomiast takie działanie jak teraz to najzwyklejsze zmuszanie abonentów do dodatkowych opłat, których ci nie są nawet świadomi. IMO to sprawa dla UOKiK.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczorra: Usługa jest bezpłatna. Płaci osoba, która do Ciebie dzwoni, tak jakby to było normalne połączenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @RonJeremy: wiem, ale czy wiedziałbyś, że po usłyszeniu komunikatu "abonent jest poza zasięgiem" ubyło Ci kilka groszy z konta?