•  
  S.....r

  +658

  pokaż komentarz

  No i bardzo dobrze, że ksiądz tak napisał. Ile trzeba mieć tupetu żeby szkalować publicznie kościół a potem domagać się zaświadczenia od tegoż kościoła, że jest się dobrym chrześcijaninem? Ile tupetu trzeba mieć, żeby zostać ojcem chrzestnym w takiej sytuacji? Typowe lewactwo.

  Nie po drodze ci z kościołem, szkaluj sobie ale nie domagaj się potem usług od niego.

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer: Masz racje nasz kosciol taki wspanialy ze zlego slowa nie mozna powiedziec. A jezeli nawet cos dzieje sie zle to lepiej o tym nie mowic bo na to tylko czekaja zydzi masoni i kolaze zeby to wykorzystac i nas pognebic. To bylem ja trener pierwszej klasy Jarzabek

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer oczywiście masz rację z tym, że kościół nie powiniem być wyłączony z obowiązku usunięcia wszelkich danych osobowych na życzenie zainteresowanej osoby

  •  
   S.....r

   +22

   pokaż komentarz

   @janwit82: A jak ktoś ma życzenie żeby jego dane osobowe usunąć z rejestru PESEL albo z Krajowego Rejestru Karnego to też powinno się usunąć? Bo RODO-SRODO?

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer antyklerykalizm =/= wróg chrześcijan.
   Można być wierzącym, ale nie popierać tych pasibrzuchów w czerni.
   No, ale taka polska otoczka. Nawet jak PiSu nie popierasz, ale jesteś w sercu i w czynie patriotą, to jesteś wrogiem narodu..

  •  

   pokaż komentarz

   @prosiaczek: Co za chrześcijanin nie słucha Pisma Świętego, które nakazuje słuchać kościoła i papieża? Niechrześcijanin! To, że jest banda oszustów udających księży i nie żyjących według Ewangelii nie neguje potrzeby kościoła. Tak samo jest banda oszustów udających ludzi, którzy są egoistami. Odjechałem delikatnie, ale mam nadzieję, że rozumiesz do czego piję?

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer: Jak jemu wolno mówić na temat księży co ślina na język przyniesie, to ksiądz ma prawo napisać prawdę :)

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer PESEL musi mieć każdy, do KRK trafisz na własne życzenie( ͡º ͜ʖ͡º) a do rejestrów kościelnych jako noworodek i nie masz na to wpływu...nawet z KRK wypisz po zatarciu skazania, z ksiąg kościelnych nigdy...

  •  
   S.....r

   -69

   pokaż komentarz

   @janwit82: To już pretensje do rodziców. Za dziecko decydują rodzice.

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer ale jak dziecko kończy 18 lat winno mieć prawo wyboru

  •  
   S.....r

   -64

   pokaż komentarz

   @janwit82: Wybór już został dokonany. Nie można się cofać w czasie. Ja dziecko zostanie zapisane do szkoły to zostaje w rejestrze uczniów po wsze czasy. Nie można się wykreślić z tego rejestru jak się skończy 18 rż. Wiąże się to np. z wydanymi świadectwami, udzielonymi uprawnienianiami itp. Takie rejestry muszą istnieć aby można było potwierdzić autentyczność wydanych dokumentów. Podobnie rzecz się ma w przypadku udzielonych sakramentów. Są rzeczy nieodwracalne na tym świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @prosiaczek: jak jest wierzącym, który nie popiera pasibrzuchów w czerni to na wała mu zaświadczenie, które musi przedstawić innemu pasibrzuchowi aby ten dopuścił go do odstawianej przez niego "szopki"?
   Proste, jasne i logiczne. Niestety spora część społeczeństwa działa tak jak ich nauczyła natura a to oznacza, że pomimo innego zdania jednak wolą nie wychylać się za bardzo ze stada.

  •  

   pokaż komentarz

   Co za chrześcijanin nie słucha Pisma Świętego, które nakazuje słuchać kościoła i papieża?

   @tomeq: Gdzie jest w Biblii nakaz słuchania papieża?

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer ludzie nie rozumieją co to znaczy zostać rodzicem chrzestnym. 90% myśli że to kolejna okazj do popicia i tyle. W świetle nauk kościoła, rodzic chrzestny to cholernie ważna postać, która ma pomóc w wychowaniu dziecka w wierze. W sumie dobrze ksiądz napisał

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @h3r3tic ale rodzicem chrzestnym nie zostajen się na zasadzie "hej, zrobię psikusa klechom i odwalę szopkę z bierzmowaniem, które tak na serio odrzucam".
   To rodzice dziecka PROSZĄ kogoś o zostanie chrzestnym. A często jest tak, że nie ma zbytnio wielkiego wyboru. I chrzestnym zostaje się dla dziecka, którego mało co obchodzą poglądy dorosłych.

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer: Typowy gimboateizm, bo co rodzina powie, albo, bo tak trzeba xD

  •  

   pokaż komentarz

   Tak tylko przypomnę (✌ ゚ ∀ ゚)☞

   źródło: fromapp.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   A jak ktoś ma życzenie żeby jego dane osobowe usunąć z rejestru PESEL albo z Krajowego Rejestru Karnego to też powinno się usunąć? Bo RODO-SRODO?

   @StadIer: Po rejestr PESEL jest państwowy, a dane kościele kościoła - organizacji biznesowej o charakterze mafijnej.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiąże się to np. z wydanymi świadectwami, udzielonymi uprawnienianiami itp. Takie rejestry muszą istnieć aby można było potwierdzić autentyczność wydanych dokumentów

   @StadIer: A ludzie powinni mieć możliwość się z nich wypisać. Naprawdę zacietrzewiony kretyn który wierzy tylko w państwo i chce dla niego monopolu na wszystko, w tym nawet na prowadzenie rejestru - jest dużo gorszy niż gość który nie skończył podstawówki... bo to po prostu mentalny faszysta. I już dla samej zasady byłoby dobrze, żeby w tych rejestrach nie figurował... a jeśli dzięki temu ma jeszcze poczuć się lepiej :)

   To niestety pokazuje tylko jak dzisiejsi ludzie są zacietrzewieni i niedoj?#$ni... dawniej by się raczej martwili czy z takiego rejestru nie znikną, dziś na opak... oby nawet spieprzyć sobie życie, byle postawić na swoim. w kwestii która tak na prawdę nie ma żadnego znaczenia...

   @Defender: Dokładnie, jak ktoś jest czerwonym debilem to powinien mieć możliwość wierzyć sobie tylko i wyłącznie w państwo oraz bić pokłony przed jakimś wielkim wodzem... rozumiem, że to że ktoś za coś bierze pieniądze to zarzut bo ty pracujesz za darmo. Ale jeśli tak, to już niestety tylko i wyłącznie twoja wina, że jesteś głupi...

  •  

   pokaż komentarz

   Ile trzeba mieć tupetu żeby szkalować publicznie kościół a potem domagać się zaświadczenia od tegoż kościoła, że jest się dobrym chrześcijaninem?

   @StadIer: pamiętaj, że kościół to nie tylko rada mędrców w czarnych sukienkach, ale i my wszyscy. Czasy się zmieniły, feudalizm upadł, coraz częściej wierni chcą mieć wpływ na to co się dzieje w ich parafiach albo chociaż czuć się dobrze poinformowani i mieć poczucie, że nie zostają oszukani. Mentalność "płać i spierdalaj" już się w ludziach skończyła

  •  

   pokaż komentarz

   że jest się dobrym chrześcijaninem?

   @StadIer: Zależało mu na papierku, bo chciał komuś dzieciaka do chrztu potrzymać. Może partyjnemu koledze z SLD. No bo jak tu odmówić, jak ładnie proszą. No i zawsze to jakieś potem zobowiązania wzajemne są. A układy są ważne. Przy czym zapewne nie przeszkodzi to jemu ani ojcu dziecka głośno krzyczeć, jak to kościół to czarna mafia, a chrzest niemowląt odbiera im możliwość wyboru.

   Ludzie ociekają hipokryzją.

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer:
   To jak nasrać komuś na wycieraczkę, zadzwonić do drzwi i poprosić o papier toaletowy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer antyklerykalizm =/= wróg chrześcijan.

   @prosiaczek: to po co chce brać w szopkach tego kościoła?, dziecko sam może ochrzcić z wody, sakramentu ślubu sobie udzielić więc po co mu zaświadczenie. Rola rodziców chrzestnych nie wynika z chrześcijaństwa ale z tradycji kościoła. Nie odpowiada mu kościół to nie bierze udziału w jego "szopkach" czy jest uposledzony i robi to tylko dlatego bo co "ciocia powie"?

  •  

   pokaż komentarz

   @prosiaczek: nie ma znaczenia czy rodzice proszą, jest robione losowanie, czy siłą zaciągasz kandydata. Nie zmienia to faktu, że ludzie po prostu nie podchodzą do tego w taki sposób jak powinni. Rodzic chrzestny, to nie jest kolejny wujek, który się czasem pojawi z prezentem. To nawet nie jest wujek który jest cały czas obecny, bo jest np najlepszym przyjacielem rodzica biologicznego. To z założenia jest człowiek, który ma za zadanie - jak napisałem wcześniej (nie wiem czemu 3 razy...) pomóc w wychowaniu dziecka w WIERZE.

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer: No to powiem ci, że ja miałem wspaniałe kontakty z kochanym klerem. Jeden ksiądz jako przykład dobrego pasterza zwyzywał mnie, bo mając problemy z kręgosłupem nie chodziłem na "obowiązkowe" prace przy budowie kościoła; jak podchodziłem do komunii inny prawdziwy przewodnik duchowy p@%!$?$nął kumpla w pięścią w twarz, za to, że się pomylił w przykazaniach; a prawdziwie katolicki pleban w naszej parafii wywiązując się z celibatu dał nazwisko bliźniakom, które mu urodziła jego kochanka.
   Wystarczająco dla ciebie pozytywnie się wyraziłem o kościele?? Zauważ, że żadnego z nich nie nazwałem sk@$@ysynem, sadystom czy debilem.

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer: Czyli rozumiem ze jak źle sie wypowiadałeś o ZUS to emerytura ani pozostałe świadczenia ci się nie należą.
   Obie instutucje Kosciuł oraz ZUS obowiazkowo opłacamy w podatkach.

   Skoro zapłacił (w podatkach) a kosciół przyją to niech wykona usługe. Gdyby wykonywał posługe kapłana za darmo bez brania kasy od panstwa to moglby odmowic.

  •  

   pokaż komentarz

   Można być wierzącym, ale nie popierać tych pasibrzuchów w czerni.

   @prosiaczek: No to na jaki ch$@ chce byś ojcem chrzestnym, skoro mu z tą instytucją nie po drodze? W żenadometrze wyj#?$ło skalę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @vectoreast bo tak sobie Mafia kościelna wymyśliła ?))¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer: Tylko, że sam kościół ma sobie wiele do zarzucenia. Bycie dobrym Chrześcijaninem nie jest równoznaczne ze zgadzaniem się z kościołem katolickim. KK doskonale pierze mozgi, poziom SJW albo i gorzej.

   Szkalowanie = kazda krytyka kosciola katolickiego. XD

   Dobry Chrzescijanin wlasnie powinien zauwazac jak daleka jest ta instytucja(w wydaniu Polskim) od nauki Jezusa. Wystarczy przypomniec sobie wizyte Jezusa w swiatyni, czy przykazanie milosci.
   Szkoda, ze wiekszosc wiernych nie ma pojecia co tak naprawde wyznaje, bo nigdy w zyciu nie zajrzalo do biblii, a kazania wchodza jednym i wychodza innym uchem(w sumie nie ma co sie dziwic, spora czesc jest tragiczna).

  •  

   pokaż komentarz

   @Astar obrona Kościoła: każdy może zbłądzić i to Pan wystawia nas na próbę. Kilka zdrowasiek i po sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Spoko, znam księdza, który pracuje w jednej parafi, a w miejscowości w której mieszka ma normalną rodzinę.

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer tylko że możesz potępiać działania kościoła i tych "księży" oraz ciągle wierzyć w boga

  •  

   pokaż komentarz

   @zacny_login: Problem nie leży w kościele, ale właśnie w takich ignorantach i cwaniakach. Jak papierek potrzebny, to do księdza, a na co dzień totalny antyklerykał. No k!%?a, nie chcę mieć nic wspólnego z kościołem, to odmawiam bycia chrzestnym, nie biorę ślubu kościelnego. Jestem konsekwentny, a nie frajerem, który obawia się reakcji rodziny, znajomych itd. W czym problem?

   Twoje tłumaczenia to mentalnie poziom przedszkolaka, albo tępego chłopa ze wsi. Niestety to dość często spotykane: "ten bezczelny kościół reaguje na ataki i pokazuje swoje granice, a przecież głoszą, żeby być dobrym".

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   A jak ktoś ma życzenie żeby jego dane osobowe usunąć z rejestru PESEL albo z Krajowego Rejestru Karnego to też powinno się usunąć? Bo RODO-SRODO?

   @StadIer: Dlaczego porównujesz instytucje państwowe ze związkami wyznaniowymi? Żyjemy w kraju wyznaniowym, czy mamy rozdzielność państwa od kościoła?

  •  

   pokaż komentarz

   @xan69: a czy ty rozumiesz, że on prosił o zaświadczenie czy jest wierzący (które jest wymagane to wykonania "usługi) i takowe dostał? Ksiądz ma prawo sądzić, że dana osoba jest niewierząca, bo nie uczęszcza do kościoła oraz szkaluje kościół - osoba wierząca tak się nie zachowuje.

   Potem prosił o zaświadczenie o bierzmowaniu, to też je otrzymał, a ksiądz głupi nie jest to dostał z notatką dla innego księdza.

   Chrzestny ma spełniać wymagania, a nie być byle kim

  •  

   pokaż komentarz

   @jadwiga-m: Uwzam ze kosciol ma swoje problemy i nie uwazam ze mowienie o nich musi od razu oznaczac tego ze jestes wrogiem kosciola i plujesz na kosciol. To wlasnie przez takich jak ty ktorzy udaja ze wszystko jest ok a do kosciola nie chodzisz dla ksiedza kosciol stacza sie w przeasc. Wystarczy spojrzec na Irlandie gdzie w przeciagu 10 lat iloc wiernych spadla z 90% do 30%. To samo dzieje sie teraz w Chile ale widac kosciol nauczyl sie czegos na przykladzie irlandii bo wywalil wszystkich biskupow z roboty zamiast udawac ze nic sie nie stalo. Tylko Polska jest caly czas na feudalnym poziomie gdzie nie ma nic wazniejszego niz slowo plebana.
   Co do powyzszej historii to oburza mnie spob oceny ksiedza. Na jakiej podstawie stwierdzil glebokosc wiary penitenta. Co ma do tego to do jakiej partii nalezy. Co daje mu prawo tak osadzac czlowieka. A moze wlasnie taki jest plan bozy a dziecko potrzebuje wlasnie takiego ojca chrzestnego.

  •  

   pokaż komentarz

   A jak ktoś ma życzenie żeby jego dane osobowe usunąć z rejestru PESEL albo z Krajowego Rejestru Karnego to też powinno się usunąć? Bo RODO-SRODO?

   @StadIer: Dlaczego porównujesz instytucje państwowe ze związkami wyznaniowymi? Żyjemy w kraju wyznaniowym, czy mamy rozdzielność państwa od kościoła?

   @KrzaQ2: RODO zawiera odpowiednie wyjątki umożliwiające przetwarzanie danych osobowych w szczególnych celach. Jeden z nich dotyczy związków wyznaniowych, inny na ten przykład przetwarzania danych osobowych w celu udzielenia świadczenia medycznego. Krótko mówiąc - z przychodni też nie możesz wymazać swoich danych. Danych o udzielonych świadczeniach medycznych nie dotyczy prawo o zapomnieniu. Nie są to instytucje państwowe, na ogół prywatne. Możesz się z tym zgadzać lub nie - takie jest prawo (w tym przypadku dyrektywa RODO).

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer jak ktos Cie prosi o bycie ojcem chrzestnym to co masz odmawiac, bo nie po drodze Ci z Kosciolem? Mozesz byc dobrym chrzestnym i nie byc w milosci z Kosciolem, nie widze w tym problemu

  •  

   pokaż komentarz

   @Gprre rozumiem to. Pytałem jego o coś innego - jeśli nie żyjemy w państwie wyznaniowym to dlaczego przyrównuje instytucje kościelne do państwowych

  •  
   s...n

   -2

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @hunteroza: Oczywiście, że musisz być po drodze z Kościołem bo rodzice chrzestni to funkcja religijna określona w prawie kanonicznym i ma za zadanie wychować dziecko w wierze katolickiej to, że nie widzisz w tym problemu świadczy tylko o Twojej niewiedzy.

   Nie chodzę do kościoła to nie pcham się po jakiś ślub czy na bycie chrzestnym, proste. Do szczęścia mi to nie jest potrzebne.

  •  
   P.....n

   +1

   pokaż komentarz

   @StadIer: Franciszek też wypowiadał się negatywnie na temat Kościoła i księży. Jakim prawem ciągle jest papieżem?

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer: Zgadzam się, jednak porządek musi być i zamiast pisania o SLD ksiądz mógł wypisać sytuacje, w których jawnie i publicznie ten ktoś działa przeciw Kościołowi. Na razie pozostawił pole do snucia niekorzystnych dla księży przypuszczeń.

  •  

   pokaż komentarz

   Co za chrześcijanin nie słucha Pisma Świętego, które nakazuje słuchać kościoła i papieża?

   @tomeq: nie mieszaj katolicyzmu i chrześcijaństwa. To co z naukami Jezusa uczyniło KK to całkiem inna sprawa. Sobór Nicejski II na przykład powywalał część ewangelii a reszt e ocenzurował. Zarządził także, że KK jest nieomylne, Maryja była dziewicą a Jezus był Bogiem a nie prorokiem.

  •  

   pokaż komentarz

   nawet z KRK wypisz po zatarciu skazania, z ksiąg kościelnych nigdy...

   @janwit82: Jak robiłem swoje drzewo genealogiczne, to nie udało mi się skorzystać z ksiąg państwowych, bo mieli kompletnie nakichane, by prowadzić rejestr swoich obywateli. Jedyne źródło to księgi kościelne. Państwo przypomina sobie o obywatelach, tylko wtedy gdy nie zapłacą podatku...

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender: Jeśli Kościół jest organizacją biznesową o charakterze mafijnym, to czym jest w takim razie państwo? Już nawet niektórzy myśliciele polityczni określali je jako najsilniejszą organizację przestępczą na terenie danego kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro zapłacił (w podatkach) a kosciół przyją to niech wykona usługe.

   @xan69: łap plusa ale pisz po polsku - "przyjął". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   dobrym chrześcijaninem?

   @StadIer:
   1.Żeby być dobrym chrześcijaninem nie można wypowiadać się źle o kościele i księżach. Krytyka na łonie kościoła katolickiego nie jest mile widziana.

  •  

   pokaż komentarz

   @AndrusZgc dla mnie funkcja chrzestnych to tez backup rodzicow jak ich zabraknie. Masz racje zasady religii mowia jak piszesz, ale bez przesady, czemu taki komentarz mialby sluzyc?

  •  

   pokaż komentarz

   zaświadczenia od tegoż kościoła, że jest się dobrym chrześcijaninem?

   @StadIer: To jest zaświadczenie o przyjęciu bierzmowania, a nie o byciu dobrym chrześcijaninem.

   Ale jakoś nie dziwi mnie, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @dqdq1 Chyba mylisz Katolicyzm z Chrześcijaństwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @piszczel: zacytowałem kolegę i odwołałem się do tego co jest napisane na zaświadczeniu. Nie utożsamiam tych rzeczy ze sobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @hunteroza No to możesz zostać chrzestnym, ale bez Kościoła. Zrobić imprezkę, spisać umowę z rodzicami (że w razie czego bierzesz odpowiedzialność za dzieciako) i już. Po co ludzie mieszają Kościół do takich spraw skoro Kościoła nie uznają?

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer: no nie wiem, chyba właśnie gdy się jest członkiem jakiejś organizacji, to krytykować ją i próbować reformować powinno się szczególnie...

  •  

   pokaż komentarz

   @zacny_login: krytyka jest jak najbardziej potrzebna, a tym przypadku należałoby zbadać jak się wypowiadał, jeżeli bluźnił i wylewał wiadro pomyj i szkalował to to nie ma nic wspólnego z krytyką księży.

   Przynależność do partii może pomóc z ocenie z jakimi wartościami dana osoba się identyfikuje, nie przekreśla.

  •  

   pokaż komentarz

   pomóc w wychowaniu dziecka w WIERZE

   @h3r3tic: Sorry ale od wychowywania dzieci są rodzice bo są z nimi na co dzień. To oni decydują jak je wychować, w wierze czy nie. Z mojego doświadczenia rodzice chrzestni pojawiają się z okazji chrztu, komunii, bierzmowania i ślubu nie licząc innych okazji i spotkań typowo towarzyskich.

   Pomijam już jaka jest rola rodziców chrzestnych w stanach, Godparent:

   individual chosen by the parents to take an interest in the child's upbringing and personal development, and to take care of the child should anything happen to the parents

   osoba wybrana przez rodziców która powinna się interesować wychowaniem i rozwojem dziecka oraz która powinna zająć się dzieckiem w sytuacji gdy rodzicom coś się stanie

  •  

   pokaż komentarz

   @piszczel: bo niestety często środowisko wymusza takie rzeczy, zwykle dziadkowie i reszta rodziny. Znam osoby które brały ślub / chrzciły dzieci z takich względów...

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer

   Nie po drodze ci z kościołem, szkaluj sobie ale nie domagaj się potem usług od niego

   Mają być pełni przebaczenia, dobrzy i stosować się do nauk Jezusa. To, co zrobił ten klecha to mściwy akt godny Szatana. Wstrętny i obrzydliwy hipokryta. Powinien nastawić drugi policzek, a ob z rozmysłem utrudnił bliźniemu życie. Inną sprawą jest utrzymywanie z nimi jakichkolwiek kontaktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @reference No to już świadczy tylko o ich głupocie...

  •  
   atero

   -1

   pokaż komentarz

   ba mieć, żeby zostać ojcem chrzestnym w takiej sytuacji? Typowe lewactwo.

   Nie po drodze ci z kościołem, szkaluj sobie ale nie domagaj się potem usług od niego.

   @StadIer: święte słowa

  •  
   atero

   -5

   pokaż komentarz

   @nalot_1: jako że jest tam godło Polski a w nagłówku "prokuratura generalna" już wysłałem zawiadomienie o fałszowaniu dokumentów. Dobranoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomeq Terlikowski nie słucha papieża, wyznawcy Rydzyka też mają słowa Franciszka w dupie.

  •  
   atero

   -3

   pokaż komentarz

   @zacny_login: być w SLD a "coś powiedzieć" to jak spalić kogoś żywcem vs poparzyć paluszka zbyt ciepłą wodą.

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer:
   Proszono księdza o zaświadczenie.
   Nikt go nie prosił o opinię.
   Rozgraniczasz te dwie rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @atero za późno, sam już wysłałem zgłoszenie do płokułatuły (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @StadIer: A czemu wedlug ciebie kosciol nie powinien wymazac danych ze swoich rejestrow na prosbe?

  •  
   S.....r

   0

   pokaż komentarz

   @dnasstorm: Bo potrzebuje te dane skoro np. udzielił sakramentu a sakrament jest ważny dożywotnio. To się nazywa ważny interes prawny. Jeśli nie udzielał żadnych sakramentów danej osobie to jak najbardziej powinna być możliwość wymazania z rejestrów, tylko pytanie z jakich rejestrów skoro nigdzie się wtedy nie jest wpisanym?

   Kościół nie prowadzi rejestru członków jako takich tak jak np. fundacje. Prowadzi rejestry sakramentów (chrztu, ślubów, bierzmowania itp.).

   A jeszcze jedno – kościół nie podlega pod GPRD/RODO, bo to dotyczy tylko przetwarzania automatycznego i półautomatycznego danych. Kościół wszystkie swoje rejestry prowadzi w postaci papierowych ksiąg.

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: O to to właśnie miałem to napisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   domagać się zaświadczenia od tegoż kościoła, że jest się dobrym chrześcijaninem

   @StadIer:

   Ale przecież on się nie domagał zaświadczenia że jest dobrym chrześcijaninem lecz zaświadczenie czy miał bierzmowanie czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   A jeszcze jedno – kościół nie podlega pod GPRD/RODO, bo to dotyczy tylko przetwarzania automatycznego i półautomatycznego danych. Kościół wszystkie swoje rejestry prowadzi w postaci papierowych ksiąg.

   @StadIer: co? XD przecież ty nie masz pojęcia o czym piszesz. RODO dotyczy przetwarzania danych osobowych niezależnie od formy tego przetwarzania.
   I jakie znaczenie ma czy jest to rejestr sakramentów czy członków skoro w obu przypadkach przetwarzane są dane osobowe?
   Czekam aż kościoły przestaną być ponad prawem. Co mnie interesuje, że Kościół uważa sakrament za dożywotni skoro ja w ogóle go nie uznaje? Nie widzę żadnej różnicy między kościołem a stowarzyszeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja dziecko zostanie zapisane do szkoły to zostaje w rejestrze uczniów po wsze czasy. Nie można się wykreślić z tego rejestru jak się skończy 18 rż. Wiąże się to np. z wydanymi świadectwami, udzielonymi uprawnienianiami itp. Takie rejestry muszą istnieć aby można było potwierdzić autentyczność wydanych dokumentów. Podobnie rzecz się ma w przypadku udzielonych sakramentów.

   @StadIer: Tylko odróżnij rejestry państwowe, niezbedne z punktu widzenia stosowania prawa, od rejestrów jakiejś tam sobie prywatnej organizacji, z których każdy powinien mieć wszelkie prawo sie wykreślić, jeżeli nie chce miec z tą organizacja nic wspólnego, ZWŁASZCZA w przypadku, jeśli go tam zapisano bez jego wiedzy i zgody.

  •  

   pokaż komentarz

   kościół nie podlega pod GPRD/RODO, bo to dotyczy tylko przetwarzania automatycznego i półautomatycznego danych. Kościół wszystkie swoje rejestry prowadzi w postaci papierowych ksiąg.

   @dziara1429: Nieprawda.
   Art.2 ust.1 RODO:
   "Niniejsze rozporządzenie ma zastosowanie do przetwarzania danych osobowych w sposób całkowicie lub częściowo zautomatyzowany oraz do przetwarzania w sposób inny niż zautomatyzowany danych osobowych stanowiących część zbioru danych lub mających stanowić część zbioru danych."

   Rejestry kościelne niewątpliwie są zbiorem danych, więc jak najbardziej stosuje się do nich RODO.

   Edit: dopiero teraz zauważyłem, że nie umiesz używać prawidłowo cytowania :) i to nie ty napisałeś, tylko odpowiadasz na komentarz @Stadler .

 •  

  pokaż komentarz

  "Chciałem otrzymać zaświadczenie że jestem wierzący" - no to otrzymałeś, zapewne zgodne z prawdą...

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Gość przebił skalę żenady. Jak nisko trzeba upaść, żeby coś takiego zrobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone może jest jakieś przekłamanie na łączach, ale gościu chciał zaświadczenie, że był bierzmowany, a nie że jest wierzący

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Kościół wcale się w politykę nie miesza.... co go to obchodzi do jakiej partii przynależy czy gdzie mieszka mógł jeszcze napisać że prawdopodobnie dużo pije...

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: ale jak to się trzeba postarać, aby ksiądz wiedział że jesteś z SLD i masz wywalone na kościół

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: dokładnie, dostał dokument adekwatny do poziomu "wiary" i szok. Pewnie w jego mniemaniu kościół to taki chłopiec do bicia, na którego można pluć, oczerniać i oczekiwać pozytywnej opinii, no bo jak to tak żeby mogli napisać coś niemiłego..

  •  

   pokaż komentarz

   @LadneCizemnki: W artykule pisze i na jego strone fb, że chciał zaświadczenie o tym, że jest wierzący którego nie dostał więc chciał zaświadczenie, że jest bierzmowany żeby owe zaświadczenie o byciu wierzącym dostać w innej parafii. Zwykłe cwaniakowanie nie wiadomo po co, skoro nie jest wierzący to po co mu ślub kościelny i bycie chrzestnym xd?

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: dokładnie, dostał dokument adekwatny do poziomu "wiary" i szok. Pewnie w jego mniemaniu kościół to taki chłopiec do bicia, na którego można pluć, oczerniać i oczekiwać pozytywnej opinii, no bo jak to tak żeby mogli napisać coś niemiłego..

  •  

   pokaż komentarz

   Chciałem otrzymać zaświadczenie że jestem wierzący

   @PierroLeone: To jest zaświadczenie o przyjęciu bierzmowania, a nie o byciu wierzącym.

   Ale jakoś nie dziwi mnie, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Cytuję z artykułu: " początkowo poprosił proboszcza pułtuskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego o zaświadczenie, że jest osobą wierzącą (taki dokument był potrzebny, żeby mógł zostać ojcem chrzestnym).

   – Ksiądz kategorycznie nie chciał mi go wydać, bo stwierdził, że według jego informacji wierzący nie jestem. Poprosiłem więc o zaświadczenie, że byłem bierzmowany, aby móc zwrócić się do innej parafii"

  •  

   pokaż komentarz

   @miojamo: Takie są procedury przy wydawaniu zaświadczenia, że proboszcz zaświadcza, iż dany delikwent nadaje się na chrzestnego. Bardzo dobrze zrobił. Podczas chrztu chrzestny bierze na siebie obowiązek wychowania chrześcijańskiego dziecka, wyrzekając się grzechu i zła. Ciekawe, jak to wszystko zamierzał zrobić jako chrzestny... Poniżej wklejam fragmenty ceremonii i słowa wypowiadane przez chrzestnego:

   " 5. Następnie kapłan rozpoczyna właściwą ceremonię i mówi:
   – Prosząc o Chrzest dla Waszego dziecka przyjmujecie na siebie obowiązek wychowania go w wierze, aby zachowując Boże przykazania, miłował Boga i bliźniego, jak nauczył nas Jezus Chrystus. Czy jesteście świadomi tego obowiązku?;

   6. Rodzice odpowiadają:
   – Jesteśmy świadomi.

   7. Następnie kapłan zwraca się do rodziców chrzestnych:
   – A wy, Rodzice chrzestni, czy jesteście gotowi pomagać rodzicom tego dziecka w wypełnianiu obowiązku?;

   8. Rodzice chrzestni odpowiadają:
   – Jesteśmy gotowi;"

   " 13. Po odmówieniu odpowiednich modlitw, szafarz zwraca się do rodziców dziecka i chrzestnych następującymi słowami:
   – Drodzy rodzice i chrzestni. Przyniesione przez was dzieci otrzymują z miłości Bożej przez sakrament Chrztu nowe życie z wody i z Ducha Świętego. Starajcie się wychować je w wierze tak, aby zachować w nich to Boże życie od skażenia grzechem i umożliwić jego ustawiczny rozwój. Jeśli więc, kierując się wiarą, jesteście gotowi podjąć się tego zadania, to wspominając swój własny Chrzest, wyrzeknijcie się grzechu i wyznajcie wiarę w Jezusa Chrystusa. Jest to wiara Kościoła, w której wasze dzieci otrzymują Chrzest. Czy wyrzekacie się grzechu, aby żyć w wolności dzieci Bożych?

   14. Wszyscy zgodnie odpowiadają:
   – Wyrzekamy się.

   15. Po tym wstępie kapłan przystępuje do serii pytań skierowanych do rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które przystępują do sakramentu Chrztu; pytania są następujące:

   K: Czy wyrzekacie się wszystkiego, co prowadzi do zła, aby zło was nie opanowało?
   R: Wyrzekamy się.
   K: Czy wyrzekacie się szatana, który jest głównym sprawcą grzechu?
   R: Wyrzekamy się.
   K: Czy wierzycie w Boga Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi?
   R: Wierzymy.
   K: Czy wierzycie w Jezusa Chrystusa?
   R: Wierzymy.
   K: Czy wierzycie w Ducha Świętego?
   R: Wierzymy."

  •  

   pokaż komentarz

   ale gościu chciał zaświadczenie, że był bierzmowany, a nie że jest wierzący

   @LadneCizemnki: Przecież sam pisze, że celowo tak przycwaniaczył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   początkowo poprosił proboszcza pułtuskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego o zaświadczenie, że jest osobą wierzącą (taki dokument był potrzebny, żeby mógł zostać ojcem chrzestnym).

   – Ksiądz kategorycznie nie chciał mi go wydać, bo stwierdził, że według jego informacji wierzący nie jestem. Poprosiłem więc o zaświadczenie, że byłem bierzmowany, aby móc zwrócić się do innej parafii.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: Ja jebie, nigdy nie rozumiałem takich osób - jeśli dla kogoś chrzest to jakieś czay mary to dlaczego chce być świadomie wystawiany na pośmiewisko i w tym uczestniczyć? Przecież najlepszą formą bojkotu byłoby jakby nie wziął w tym udziału, a nie cwaniaczył, żeby pokazać, że każdy z ulicy może dla beki wziąc w tym udział - no i pokazał, że jednak nie, że nie wszyscy są takimi hipokrytami jak on sam - brawa dla księdza za czujność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   nie wszyscy są takimi hipokrytami jak on sam

   @RudaSwinia: Obstawiam, że on nawet nie rozumie, że sam z siebie robi debila. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Cytuję z artykułu: " początkowo poprosił proboszcza pułtuskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego o zaświadczenie, że jest osobą wierzącą (taki dokument był potrzebny, żeby mógł zostać ojcem chrzestnym).

   – Ksiądz kategorycznie nie chciał mi go wydać, bo stwierdził, że według jego informacji wierzący nie jestem. Poprosiłem więc o zaświadczenie, że byłem bierzmowany, aby móc zwrócić się do innej parafii"

   @PierroLeone: No, czego w tym nie rozumiesz? Poprosił o zaświadczenie o bierzmowaniu, dostał jakiś gównokomentarz niezwiązany z dokumentem.

   Wyobrażasz sobie coś takiego na państwowym dokumencie? xD

 •  

  pokaż komentarz

  I dobrze mu napisał. Ludzie robią z funkcji chrzestnego kolejnego wujka, mimo że ta rola jest bardzo ściśle związana z wiarą. Znam wiele osób, którym bardzo zależało na tym, aby być chrzestnymi, chociaż na co dzień w dupie mają KK i jego nauki.

  •  

   pokaż komentarz

   którym bardzo zależało na tym, aby być chrzestnymi,

   @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: jakby to była jakaś różnica. Pieniądze większe można dawać dziecku i bez bycia chrzestnym, tak samo jak i można dbać o relację z tym dzieckiem bez pełnienia oficjalnie jakiejkolwiek funkcji.
   To tak poza tematem, bo ja sama miałam być chrzestną dla córki mojej siostry. Nie jestem, a jakimś cudem i tak jestem ważną osobą dla tego dziecka, jednocześnie żyjąc zgodnie z własnym założeniem ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   jednocześnie żyjąc zgodnie z własnym założeniem

   @matra: Z tą różnicą, że tutaj chodzi o "pomoc w wychowaniu w duchu wiary katolickiej", a nie w duchu Twoich własnych założeń. Taka subtelna różnica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: ale w nawiązaniu do których moich konkretnych słów to piszesz? Bo ja nigdzie nie pisałam o wychowaniu w duchu moich założeń.

  •  

   pokaż komentarz

   ale w nawiązaniu do których moich konkretnych słów to piszesz?

   @matra: Do tych, w których dowodzisz, że kompletnie nie wiesz o co chodzi w byciu chrzestnym:

   Pieniądze większe można dawać dziecku i bez bycia chrzestnym, tak samo jak i można dbać o relację z tym dzieckiem
   Więc pewnie nawet lepiej, że nie jesteś, skoro zupełnie tego nie rozumiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: o ja jebię xD stary, wiem na czym polega bycie chrzestnym w teorii. I wiem na czym polega w praktyce - głównie to większa kasa niż od reszty rodziny. Dlaczego nie jestem chrzestną? Bo dla mnie to wbrew moim zasadom (właśnie ze względu na teorię, której nie uznaję), a kasę można dawać i bez bycia chrzestnym (taki protip dla tych, którzy chcą być chrzestnymi z praktyki, którą opisałam). Czego nie rozumiesz? XD
   Serio, proszę, przeczytaj ostatnie zdanie i powiedz, że nie zajarzyłeś..

  •  

   pokaż komentarz

   @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: Dokładnie, dodam, że Mario Puzo napisał w "Ojcu chrzestnym" iż Świat jest tak twardy, dziecko potrzebuje dwóch ojców.... :)
   Pierwszy z brzegu, mój ojciec chrzestny, dzwoni do mnie raz na parę lat, i tylko jak jest pijany i chce pożyczyć pieniądze. Nie na flaszkę, tylko od razu na samochód czy "inwestycje". :D A o wierze to ja mógłbym jego nauczać....

  •  

   pokaż komentarz

   wiem na czym polega w praktyce

   @matra: Śmiesznie się pogrążasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) To, że Ty stosujesz takie "praktyki", to nie znaczy, że tak jest. Mam co najmniej kilku znajomych, którzy są świetnymi chrzestnymi i też śmieszą ich takie pustaki, które uważają, że pomoc w wychowaniu dziecka polega na dawaniu kasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Z tą różnicą, że tutaj chodzi o "pomoc w wychowaniu w duchu wiary katolickiej", a nie w duchu Twoich własnych założeń. Taka subtelna różnica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @turbonerd: No dokładnie. O to w tym chodzi. Wujek musi dopilnować, czy powinien się starać, by dziecko wychowywało się w wierze katolickiej. Inaczej udział takiego wujka nie ma sensu. Inna sprawa, że Kościół robi to o wiele lepiej za wujka, ale to inna inszość.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbonerd: piszę o różnicy pomiędzy teorią (wychowaniem w wierze) a praktyką (pieniędzmi) jak się przyjęło - widzisz tam słowo 'głównie'? W dupie mam co myślisz o moim pogrążaniu się - nie żyję na odludziu żeby nie widzieć jakie się utarły relacje wśród chrzestnych i chrześniaków w społeczeństwie. I nie, nigdzie nie określiłam, że chrzestny jest tylko od dawania pieniędzy - co innego napisałam w pierwszej wypowiedzi, ale już zauważyłam, że przeczytałeś ją kompletnie bez zrozumienia.
   I poza tym - ani nie jestem niczyją chrzestną ani nie jestem niczyim bankomatem, więc pustakiem tutaj można co najwyżej określić poziom twojego rozumowania.

  •  

   pokaż komentarz

   chociaż na co dzień w dupie mają KK i jego nauki

   @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: To akurat to chyba większość "chrześcijan". ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli jak ma już wzór, to pół godzi roboty i wydrukuje sobie zaświadczenie bez zbędnych dopisków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  lewak wsciekly, w chui agresywny przeciwko kosciolowi a jak chce slub albo chce miec pogrzeb koscielny to juz zapomina swoje poglady #bekazlewactwa

  •  

   pokaż komentarz

   @tenji: a czemu lewak ? daleko mi do lewaka ba jestem całkowicie po przeciwnej stronie w 99% spraw, ale z kościołem mam wspólnego tylko tyle, że rodzice mnie ochrzcili. Nawet jak bym nie był ateistą to zdecydowanie z instytucją kościoła katolickiego w Polsce nie chciał bym mieć nic wspólnego. Kościół w Polsce zdecydowanie nijak ma się do wiary, jest to instytucja nastawiona na zysk a nie zaspokojenie potrzeb duchowych wiernych. Nawet moja babcia 100% moher i wile jej znajomych od dawna nie chodzą do kościoła bo same zauważyły, że instytucja ta mija się z powołaniem i nawet one za głowy się łapały jak słuchały kazań. Nie jestem osobą atakującą wiarę bo wiem po co wymyślono religię i rozumiem, że jest potrzebna i dla wielu może nawet być niezbędna dla przetrwania przykrych sytuacji w życiu, ale kościół (nie wiarę) zdecydowanie będę atakował bo innej instytucji tak oderwanej od rzeczywistości, tak kolesiowskiej i przepełnionej taka dawką hipokryzji próżno szukać gdziekolwiek indziej w tej galaktyce.

  •  

   pokaż komentarz

   @GrimJyu: chyba do końca nie jest wierząca skoro zwraca uwagę na to co robi kościół. Kościół jaki jest każdy widzi, bo tworzą go ludzie grzeszni, tak jak wszędzie. To nie są ludzie z innej planety, tylko tacy jak ja czy ty, i wszyscy są grzeszni. Katolicy którzy mają problem z wiarą z jej nakazami, zawsze wyskakują z tematem "bo kościół" ale kto ci się karze spotykać z księdzem na kawie w domu? Idziesz do kościoła słuchasz Ewangelii, spowiadasz się i przyjmujesz Boga(otrzymujesz właściwe sakramenty) w postaci hostii i to kościół realizuje od setek lat i z tego się wywiązuje, dla mnie to jest najważniejsze, a nie to że ktoś lubi pieniądze, ty nie lubisz ich mieć? Każdy lubi, tylko trzeba wiedzieć, co jest w życiu ważne i że każdy jest grzeszny, jeden lubi pieniążki, a drugi lubi rządzić, a inny gadać bez celu i urągać innym, a inny ma szerokie gardło, a inny lubi panienki, itd...

  •  

   pokaż komentarz

   @GrimJyu: > a czemu lewak?

   Bo należy do SLD

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna