•  

  pokaż komentarz

  i to mi się podoba,tylko 3 baty ?coś mało

  •  
   a.z

   +20

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Kemekan: Powinien raczej dziesięć lat odrabiać ze szmatą zmywając graffiti w całym mieście za karę! Właściwie po co ze szmatą... Niech własnymi łapami to ściera!

  •  

   pokaż komentarz

   @smozbo: Każde graffiti. To co dla Ciebie jest sztuką dla kogoś innego jest wandalizmem bo jest malowane na nie przeznaczonej do tego powierzchni!
   Jeśli będziemy pozwalali na lepsze i gorsze graffiti, to będziemy mieli to samo co z krzyżem pod PP.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: Prawdę mówiąc to w Singapurze akurat nie miałby za bardzo co robić, jest tam niezwykle czysto i schludnie, ciężko znaleźć papierek na ulicy. Jak mieli problem z poprzyklejanymi do chodników gumami do żucia, to je... zdelegalizowali ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamik-wawa: dla ciebie jakaś idiotyczna reklama wybielacza z Zygmuntem jest lepsze niż sztuka? dlaczego pieniądze mają decydować o tym co jest słuszne a co nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @prusi: Maluj sobie co chcesz- ale na swoich rzeczach. Facet dostał kare za malowanie po NIE SWOJEJ własności. W Polsce przecież też nie karze się grafficiarzy za to, że pomalują komuś garaż NA JEGO ŻYCZENIE (i za pieniądze)- tylko że to jest legalne i do tego fajne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daronk: zachowujesz się jakbyś niedoczytał mojego posta do końca.

  •  
   S....k

   0

   pokaż komentarz

   @qwelukasz: "Artykuł zamknięty. Wykup kod i wpisz go w pole Kod dostępu."
   ...
   Ta, bo nie mam na co kasy wydawać tylko na czytanie artykułów w Wyborczej

  •  

   pokaż komentarz

   @prusi: Doczytałem- pieniądze w tym przypadku nie miały żadnego wpływu- chodziło o poszanowanie własności, które zostało pogwałcone.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daronk: jeśli metro jest publiczne to jest też obywateli Singapuru (nie rozpatrujemy tutaj tylko tego jednostkowego przypadku), a więc może tam malować.

  •  

   pokaż komentarz

   @prusi: Wtedy jest własnością miasta. Jeżeli wyjdzie od mieszkańców inicjatywa, że WIĘKSZOŚĆ chce by im robili syf, to wtedy tak. On jeden nie jest całym miastem i nie ma prawa brudzić przybytku innych mieszkańców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daronk: k%##a, jak można dyskutować skoro ty jesteś taki stronniczy i stosujesz chamską propagandę, nie mówimy o syfie tylko o GRAFFITI, zabieg w stylu TVN-u, tobie też ktoś stadion buduje czy tak z własnej inicjatywy?

  •  

   pokaż komentarz

   @prusi: k%$!a- niech ci jakiś żan luk centralnie przed domem na ulicy k!#%%a namaluje, albo krzyż postawi blokując wjazd, a Ty go nie goń, bo to przecież sztuka jest.
   Miejsce PUBLICZNE nie należy do KONKRETNEJ osoby- jeżeli ktoś maluje w metrze, po WAGONIE, NAWET jak nie będzie to CZARNY k!#%%, to bez pozwolenia jest to NARUSZENIEM prawa i ZASŁUGUJE na CHŁOSTĘ. Pozwolenie może dostać od BURMISTRZA, którego WYBRAŁA WIĘKSZOŚĆ SPOŁECZEŃSTWA, który to SPRAWUJE władzę w IMIENIU ludzi, którzy go WYBRALI i to on DYSPONUJE majątkiem MIASTA.
   I nie imputuj mi propagandy i stronniczości- ja po prostu korzystam z mózgu i z poszanowania własności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daronk: burmistrz nie będzie po moim osiedlu łaził codziennie, w przeciwieństwie do mnie, a ja tak, lubie (i podejrzewam większość mojego osiedla lubi) popatrzeć na dobre wrzuty, jak wygląda walka z wandalizmem w wydaniu urzędników pokazał już pan Uszok w Katowicach, podczas gdy blokady dźwięku przy autostradzie i innych drogach szybkiego ruchu są całe w twoich k%!!%ach to ściana pod mostem gdzie zawsze były NAJLEPSZE technicznie i nie tylko (ale to drugie to kwestia gustu) prace w całym miescie jest regularnie zamalowywana na szaro - to jest walka o czyste miasto? to ja podziękuję. poszanowanie własności która jest publiczna dla mnie wygląda tak: jeśli ktoś z szarego muru potrafi zrobić dzieło sztuki to bardziej szanuje tą własność publiczną niż ten co będzie chłostać. ja też używam mózgu choć w twoim mniemaniu pewnie masz rację niezaprzeczalną, prawie jak dogmat kościelny. i tak, uważam, że przyrównywanie graffiti do jakiegoś d!%!$nego stawiania krzyża na wyjeździe czy malowania kutsa JEST manipulacją.

  •  

   pokaż komentarz

   Grafiti powinno byc karane. Może nie bardzo surowo ale skutecznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @prusi: No właśnie- "podejrzewasz". Trzeba zrobić referendum w tej sprawie. Takie egoistyczne myślenie prowadzi właśnie do tego, że dresik pójdzie sobie i na blokadzie dźwięku k%%%%a namaluje, bo dla niego to sztuka. Może większość ludzi nie chce graffiti, a np. reprodukcję damy z łasiczką farbami olejnymi i na płótnie przyklejonym do ściany?
   To, że prawo nie jest egzekwowane nie jest tylko i wyłącznie winą miasta, a mentalności tych ludzi. Praca u podstaw, a dopiero potem sztuka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daronk: oczywiście, ale skoro idea nie sprawdza się w rzeczywistości to idea jest NIEPRZYDATNA, tak samo jak komuna - ładnie to wyglądało w dziełach Marksa i Engelsa, ale przez tych wszystkich ludzi nie wyszło. znowu manipulujesz tym swoim
   "dresikiem" (co to za idiotyczne określenie?). referendum nikt nie przeprowadzi bo władze to gówno obchodzi. BTW, ty też podejrzewasz, że "dresikowi" będzie się chciało wydać chyba 20zł na puszkę, tak samo podejrzewasz że większośc ludzi chce damy z łasiczką (co jest nierealne - i ty mi mówisz coś o używaniu mózgu?)

  •  

   pokaż komentarz

   @prusi: k$#%a ale topornie się z Tobą dyskutuje. Nie manipuluję żadnym dresikiem- napisałem tylko, że nie jesteś ludem, że nie możesz za nikogo decydować, a Ty ciągle szukasz dziury w całym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daronk: i wzajemnie. obrażasz się na to co sam robisz - narzucanie innym swoich decyzji, problem w tym, że:
   a) ja znam opinie sporej grupy osób na ten temat (a ty?)
   b) wrzucasz wszystkich do jednego wora (wygodne, ale z racjonalnym myśleniem ma niewiele wspólnego)

  •  

   pokaż komentarz

   @prusi: Znowu mi imputujesz. Zaj$#iście. Taka dyskusja kompletnie nie ma sensu. Też znam opinie sporej grupy osób, ale nie całego miasta. To nie jest żaden argument. I nie wrzucam nikogo do wora, co znowu mi imputujesz. Chcesz dyskutować- naucz się przedstawiać konkretne argumenty, a nie staraj się zdyskredytować "przeciwnika"- ten typ rozmowy przestał być fajny już 2,5 tyś. lat temu. Ostatni raz odpowiadałem na te głupie zaczepki i wycieczki personalne- nie zamierzam reprezentować Twojego poziomu wypowiedzi. Co miałem napisać, napisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daronk: "niech ci jakiś żan luk centralnie przed domem na ulicy k%$#%a namaluje, albo krzyż postawi blokując wjazd"
   "dresik pójdzie sobie i na blokadzie dźwięku k%$#%a namaluje"
   powiesz mi wreszcie co to ma wspólnego z graffiti czy będziesz się wykręcać sianem?
   przedstawiłem ci konkretne argumenty, nawet z przykładami, ale podobno to jest jakieś dyskredytowanie twojej osoby, w takim razie powiedz co ja miałem sobie pomyśleć po twoim "ja po prostu korzystam z mózgu" sugerującym, że ja tego mózgu nie używam?

 •  

  pokaż komentarz

  Po co więzienie i marnowanie jego potencjału? Zamiast trzech batów dać dwadzieścia i puścić wolno - powinno zadziałać znacznie lepiej.

 •  
  H.......C

  +37

  pokaż komentarz

  I dzięki takiemu prawu Singapur to super czyste miasto. A nie to co u nas - na kazdym murze k%%#y, ch$%e, [dowolny klub sportowy] itp itd.

  •  
   a.z

   +8

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   p............l

   -10

   pokaż komentarz

   @amz: tak - jak pisze "Polonia ch2$@ $#@Q$@$ i żydy" znaczy, że jesteś koło stadionu Polonii.

  •  
   t.......n

   +7

   pokaż komentarz

   @amz: Zauważyłem, że rysunki penisów na murach są właściwe tylko dla Polski. Kompleks jakiś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Horus_WNC: człowieku... co mają napisy na murach typu jp, legia, wisla itd do graffiti? Wole dobre wrzuty niz polska j$!ana szarosc... dobre style zadne bohomazy

  •  

   pokaż komentarz

   @DudekLFC: Bo tacy m.in. jak Horus nie umieją odróżnić wrzutu, tagu, grafu od zwykłej JE#AC POLICJE 100PROCENT JotPe. I wszystkich wrzucają do tego samego worka.

  •  

   pokaż komentarz

   @armiin: Owszem, nie należy pakować do jednego wora bezmyślnych bazgrołów z graffiti, które nierzadko jest prawdziwą sztuką, ale nie zmienia to faktu, że malowanie na cudzym mieniu, niezależnie od jakości tego malowania, jest naruszeniem własności i należy je bezwzględnie tępić.

   Podoba mi się idea udostępnienia murów specjalnie dla utalentowanych graficiarzy, szanujących się wzajemnie. Przykładem takiego miejsca jest mur biegnący wzdłuż ul. Nawojki w Krakowie. Wśród znajdujących się tam graffiti można znaleźć kilka prawdziwych perełek.

  •  
   b.....t

   +5

   pokaż komentarz

   @armiin: co za roznica czy jest to "wrzuta", "tag", "graf" czy JPna100% jesli jest to nabazgrolone w miejscu do tego nie przeznaczonym? Na czyims prytwanym domu, biurze, autobusie czy pociagu?

   Rownie dobrze jakis ekolog moglby Ci powiedziec, ze czemu psioczysz na psie kupy na trawniku/chodniku skoro nie jestes w stanie odroznic kupy zwyklego kundla od kupy championa ;)

   Co za roznica czym jest kupa/grafiti jesli jest w miejscu, w ktorym nie powinna byc? Miejsce psiej kupy jest w koszu na psie kupy. Miejsce grafiti jest tam, gdzie wlasciciel zgodzi sie na jego zrobienie. Nie rozumiem skad sie bierze jakas mania bazgrania komus po scianie skoro sobie tego nie zyczy.

  •  
   p............l

   +3

   pokaż komentarz

   @bkapust: nie rozumiesz, penetracja waginy jest dla nich tak piękna, że nie interesuje ich zgoda właścicielki.

  •  

   pokaż komentarz

   @tarcamion: rysunki penisów na murach są właściwe tylko dla Polski.
   nie zapominaj, że też dla starożytnego Rzymu :)

  •  

   pokaż komentarz

   @pepies: W chinach stawiali nawet pomniki ;]

 •  
  M..........e

  +23

  pokaż komentarz

  Powinien przez 7 miesięcy zmywać gówna z tablic. W Polsce by się takie coś przydało. Te cholerne bazgroły, które jak grzyby po deszczu pojawiają się zaraz po remoncie kamienicy są dowodem oddalenia instytucji Policji/Straży miejskiej od obywatela. Narzeka się na polską mentalność, ale przecież jest proste remedium na to. Szybkie reagowanie na takie problemy. Zaznaczanie swojej obecności, aktywny udział w życiu lokalnej społeczności. Ale nie, po co. U nas lepiej ustawić "dzielnicowego", którego nikt nie widział, albo ograniczyć obchód wrocławskiej Straży Miejskiej do granic Rynku. k$#!a mać, 100 metrów od pierzei Rynku jest uliczka, na której nie można parkować. Dzień w dzień widzę tam samochody. Zawalona po brzegi i trzeba się przeciskać bokiem, by lusterkiem nie oberwać. Przecież oni na mandatach zarabiają! Jak kiedyś banda skinheadów forsowała drzwi do sąsiedniej klatki to nosa ze swojej dziupli nie wychylili a działo się to NA TEJ SAMEJ ULICY co ich komisariat!!

  Trochę mnie poniosło...Enyłej, kumpel, który mieszka w Niemczech mówi, że z problemem graficiarzy poradzono sobie w prosty sposób. Po upadku muru hołota z NRD rozpierzchła się po Berlinie maziając puszkami gdzie popadnie. Władze zarządziły polowanie. Powiedziały firmom ochroniarskim, że zapłacą im równowartość 1000 PLN za każdego złapanego knypka. Oczywiście wraz z materiałem dowodowym (kamerka wideo/zdjęcia). I koniec. Hołota się utemperowała. Są tam w Berlinie "artystyczne" dzielnice gdzie dają im się wyszaleć, ale to wszystko mają pod kontrolą, jak to u Niemców.