•  

  pokaż komentarz

  Ktoś wierzy w to że skończy się ten proces inaczej niż uniewinnieniem albo kara jak za spluniecie na ulicy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski sprawa jest medialna, pewnie bedzie pokazowka.

   Choc osobiscie chcialbym, zeby ich skazali za tortury i znecanie sie, a nie morderstwo. Jak dostana morderstwo, to policja bedzie bala sie uzywac sily, bo moze akurat ktos jest nacpany, czy inny syf, a to wbrew pozorom nie mialoby pozytywnego skutku

  •  
   r.....e

   +49

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: U nas jest właśnie problem z nadmiernym i zbyt częstym użyciem siły. To będzie zimny prysznic dla zakutych łbów i sadystów w tej formacji, że jednak są pewne granice.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: ta też była medialna:

   "Sąd Najwyższy uniewinnił sędziego Sądu Rejonowego w Żyrardowie Mirosława Topyłę, obwinionego o kradzież 50 złotych na stacji benzynowej. Tym samym SN zmienił wyrok sądu dyscyplinarnego I instancji, który wydalił sędziego z zawodu. Dlaczego? W obszernym uzasadnieniu wyjaśniono, że Topyła nie działał celowo, a omyłkowo. Obrońcy sędziego nie kryją zadowolenia, że sich klient będzie mógł wrócić do pracy. "

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski no ale nie porownuj tortur do kradziezy 50 zl, wiadomo, ze tak malej szkodliwosci, mozna zrobic przekrecony wyrok, a za miesiac ludzie zapomna. Tutaj, jak padnie taki wyrok, to opinia publiczna rozniesie sad

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski chyba, ze wlasnie dlatego bedzie absurdalny wyrok, zeby rzad zyskal kolejny argument za tym, zeby sady ulozyc pod siebie. Nie znamy szczegolow za kuluarami, pewnie nie poznamy rzeczywistych intencji sadu, w tej sprawie

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski: Patrząc na to - co chce podległa Ziobrze prokuratura "zarzuty przekroczenia uprawnień i znęcania się nad mężczyzną usłyszeli czterej byli już policjanci" i jakie dowody "przygotowała" - to sąd ma ograniczone pole manewru - i może chodzić o dalszą nagonkę na niego - czy za zgodny z linią prokuratury śmieszny wyrok, czy za niezgodny "przekraczający uprawnienia" - surowy...

  •  

   pokaż komentarz

   wiadomo, ze tak malej szkodliwosci, mozna zrobic przekrecony wyrok

   @bodziodestruktor: Kradzież 50 zł przez SĘDZIEGO nazywasz małą szkodliwością i tym uzasadniasz przekręcenie wyroku?

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski w pornwnaniu do tortur? Absurdalnie małą. Nie manipuluj moim postem, wyraznie zestawilem ze soba te dwie sprawt

  •  

   pokaż komentarz

   Ktoś wierzy w to że skończy się ten proces inaczej niż uniewinnieniem albo kara jak za spluniecie na ulicy?

   @Japanski: Oby tylko nie poszli za to siedzieć sanitariusze.

  •  

   pokaż komentarz

   to policja bedzie bala sie uzywac sily, bo moze akurat ktos jest nacpany, czy inny syf, a to wbrew pozorom nie mialoby pozytywnego skutku

   @bodziodestruktor: Może niech używają siły przed obiektywem kamery, a nie w kiblu gdzie nie ma kamer.

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski: Mam nadzieję, że się tak skończy. Może sędzia weźmie pod uwagę to, że ćpun powinien być albo poddany przymusowemu leczeniu na jego koszt albo utylizowany jak każdy śmieć.
   Powinniśmy brać przykład z Filipin.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: jeżeli tam doszło do morderstwa (duszenie: zmiażdżona krtań), to jak najbardziej powinni odpowiedzieć za morderstwo- a prokuratorzy ukrywający dowody za współudział.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje nasza policja nadużywa siły? Co Ty pie...isz? W jakim kraju Ty żyjesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski: Wierzę w medialność sprawy i przykładne ukaranie sprawców. Takich wyroków wobec policjantów za znęcanie się nad zatrzymanymi w skali kraju kilka zapadało, ostatni przykład sprzed 5 miesięcy - http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23004783,sad-skazal-policjantow-za-tortury-w-komendzie-w-siedlcach-razili.html?disableRedirects=true. Proces trwał blisko 5 lat ale jeden z sk#%#ysynów trafi na dwa lata do puchy a jak będzie niegrzeczny to może go przerzucą na cele gdzie współwięźniowie odpowiednio umilą mu czas. i wcale nie muszą go nap??!@!!ać. Przemocą psychiczną takiego robaka można rozjechać błyskawicznie że się wyhuśta i tego życzę takim k#%#om ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Stefan_Niesiolowski_cie_widzi: A Ty wiesz że duszenie jest podstawowym chwytem obezwładniającym? A złamana krtań, no cóż chcącemu nie dzieje się krzywda.

  •  
   r.....e

   +2

   pokaż komentarz

   @frugom: W Policji jest wielu zwykłych dresów, którzy mają inteligencję ameb. Nawet licealista potrafiłby takich kretynów zniszczyć argumentami, bo takie dresy nie znają nawet prawa którego powinni strzec. A to rodzi agresję. Poza tym każdy kto miał do czynienia z Policją wie, że nadużywa ona swoich praw i bicie na komendach jest nagminną praktyką.

  •  

   pokaż komentarz

   @frugom: @rumbaje: Polska Policja jest jedną z najbardziej cipowatych policji w Europie, bardziej ciapowaci są tylko Brytole bez broni, każdy kto uważa Policje za zbyt brutalną chyba nie pyskował tak jak nasze sebixy do policjanta w Niemczech, Francji, Holandii, Hiszpanii czy Danii. przypomnijcie sobie płacz jak polski kibic wyklęty dostał wp$$!$@$ od policji w Danii po meczu reprezentacji.

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: No właśnie o tym piszę. Ameby intelektualne które nie radzą sobie ze służbą, z bezsilności włącza im się agresor. Tylko u nas biją jak w katowniach ubeckich, a za granicą przy wszystkich jako przestroga. Komenda jest idealnym przykładem przemocy ze strony aparatu władzy w PL. Przemoc względem najsłabszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw masz rację. Ale widzisz, że to wielu tutaj ten fakt nie dociera, a z ćpuna, któremu serce nie wytrzymało paralizatora, zrobili bohatera i idola.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje bicie na komendach nagminną praktyką. Ha, ha.... Ale mnie rozśmieszyłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: Gdzie biją jak w katowniach? Komendzie wierzę bo był zatrzymywany ponad 15 lat temu i mogło tak być, tylko że to było ponad 15 lat temu. Zresztą gdyby sądy wydawały wyroki takie jak trzeba to żadnemu policjantowi nie włączałby się agresor, bo agresora nie masz kiedy widzisz obcego człowieka tylko jak jedziesz setny raz w ciągu miesiąca do tego samego gnoja, zatrzymywałeś go codziennie bo był wypuszczany rano a w nocy jedziesz znowu bo nap?%@%%?a żone i mówi ci że c$#!% mu możesz zrobić bo ma niepełnosprawną córkę i żaden sąd go nie zamknie. I myślisz że policjant będzie się cackał z takim? Nabije sobie siniaków przy obezwładnianiu i potem będzie chodził po mediach że go policja pobiła a jest porządnym obywatelem.

  •  
   r.....e

   -2

   pokaż komentarz

   @frugom: @Kezcliw:

   RPO wymienia potwierdzone sądownie przypadki tortur. Wśród nich są m.in. bicie po całym ciele – najczęściej pałką w pięty, rażenie paralizatorem (także w okolicach miejsc intymnych), używanie gazu służbowego, zakładanie worka foliowego na głowę i duszenie, rozbieranie i wystawianie na widok publiczny, a nawet ściskanie jąder, chwytanie za członka oraz zmuszania do poddania się czynnością seksualnym. Adam Bodnar zwraca też uwagę, że tortury wcale nie zdarzają się w przypadku ciężkich przestępstw. Wręcz przeciwnie – dotyczą podejrzanych o drobne przestępstwa, sprawców wykroczeń, świadków, młodych kobiet, nieletnich. - Tortury w Polsce dotykają najsłabszych i najuboższych, tych, którzy nie poradzą sobie sami z systemem prawa.

   http://www.newsweek.pl/polska/tak-wygladaja-tortury-na-policji-bicie-palka-w-piety-duszenie-razenie-pradem-rozbieranie-,artykuly,409299,1.html

   Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę o przemocy policjantów na komendach i wyskakuje multum linków do artów. A z racji trudności w udowodnieniu pobicia (monitoring był zepsuty, akurat wszyscy ociemnieli i ogłuchli), na jaw wychodzi pewnie tylko promil spraw. Czyli te najbardziej drastyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: Tylko że oskarżyć o pobicie można łatwo bo wystarczy użyć zgodnie z prawem pałki służbowej i zostaną ślady, potem można złożyć zawiadomienie że owszem dostało się najpierw pałką a potem na komendzie poprawili w tym samym miejscu i już trzeba się tłumaczyć. Gość ma siniak bo przy glebowaniu uderzył o beton? Policja pobiła i tak ciągle.

  •  
   j......9 via Android

   -3

   pokaż komentarz

   @Japanski
   Kradzież 50 zł to śmieszne wykroczenie.

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: Gdyby tak było, nie ginąłby notorycznie nagrany przekaz z monitoringów lub ciągle nie był zepsuty.To świadczy tylko o jednym. Poza tym przykłady podane przez Bodnara zostały potwierdzone przez sąd poprzez wydanie wyroków skazujących. A uderzyć pałą dwa razy, to jest zupełnie coś innego niż katowanie. Nikt o dwa razy nie będzie robił problemu. Jednak nie da się usprawiedliwić uszkodzenie komuś kręgosłupa lub wybicia zębów.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: To w trakcie interwerncji nie mogę komuś uszkodzić kręgosłupa jak go zglebuje i źle upadnie? Albo wybić zębów w analogicznej sytuacji? A skąd pewność że ktoś nie miał wcześniej uszkodzonego kręgosłupa albo miał ubytki w uzębieniu i powie że to sprawka policji?

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje no tak. Tych wszystkich skarżących zatrzymali przecież za "niewinność", więc się bronią, zarzucając policji brutalność.

  •  
   r.....e

   -1

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: Jeśli stosujesz przymus bezpośredni, jesteś odpowiedzialny za zdrowie i życie takiego osobnika. Dlatego nie powinno mieć to miejsce. Świadczy to tylko o niekompetencji i koszmarnym wyszkoleniu. A często to tylko wymówka dla pobicia. Zbyt dużo było podobnych spraw z udziałem policji.

   @frugom: Część sobie na pewno zasłużyła, ale wielu dostało bo psu żona nie dała i musi na kimś odreagować zły humor. Przykre, ale niestety prawdziwe

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: Jak stosuje przymus bezpośredni to stosuję go tak żebym ja i postronne osoby były bezpieczne, chyba jak stosuję go wobec dorosłej osoby to ma na tyle rozumu żeby sama się poddać? A jak nie to przykro mi bardzo, policja nie odpowiada za zniszczone mienie, złamania, nawet śmierć jeżeli zrobiłem wszystko zgodnie z literą prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   Ktoś wierzy w to że skończy się ten proces inaczej niż uniewinnieniem albo kara jak za spluniecie na ulicy?

   @Japanski: Ja na pewno nie uwierzę w niewinność pana Igora który wielokrotnie dokonywał kradzieży i ciężkich pobić. Wersją policjantów jest wiarygodna zważywszy z jakim patusem mieliśmy do czynienia.

  •  
   r.....e

   0

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: No Igora potraktowali z literą prawa. No na pewno XD

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: Jedyne co to można im postawić zarzut przekroczenia uprawnień za rażenie paralizatorem niezgodnie z ustawą, tylko istnieje coś takiego jeszcze jak stan wyższej konieczności.

  •  
   r.....e

   +3

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: Widzę, że trafiłem na kogoś z Firmy. Nie, to jest podręcznikowy przykład tortur. Praktycznie każdy to potwierdził. Jeśli w Policji uważają to za wyższą konieczność, to śmiem uważać wszystkie przekazy medialne o przemocy ze strony Policji za prawdziwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: Tortur? Urządzeniem rejestrującym obraz, dźwięk, rejestrującym parametry użycia w tym numer kardridża? Może po prostu policjant stwierdził że paralizator to najbezpieczniejszy dla niego i dla Stachowiaka sposób obezwładnienia agresywnego Stachowiaka który ma kajdanki zapięte z przodu i może zadawać ciosy rękoma, nogami czy głową?

  •  

   pokaż komentarz

   Tortur? Urządzeniem rejestrującym obraz, dźwięk, rejestrującym parametry użycia w tym numer kardridża?

   @Kezcliw: Czytając twoje wpisy łatwo się domyślić gdzie pracujesz. Dlaczego kolejny raz ośmieszasz siebie i organ w którym służysz?

  •  

   pokaż komentarz

   Kradzież 50 zł to śmieszne wykroczenie.

   @jarek159: Dokładnie. Niektórzy ludzie są na tyle głupi i łatwowierni że kryminalizują gościa który pewnie i był prostym, niewykształconym człowiekiem i może czasem coś zrobił. Za to idealizują zwyrodnialców bez honoru, którzy mimo że przysięgli służyć społeczeństwu to łamią przysięgę mordując ludzi, dzięki którym dostają na życie i jedzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: tylko po co „podstawowy chwyt obezwładniający” dla chłopaka zakutego w kajdanki, w dodatku kiedy jest chyba 7 policjantów (No i poza zasięgiem monitoringu)?

  •  

   pokaż komentarz

   @Stefan_Niesiolowski_cie_widzi: Myślisz że ktoś kto ma skute ręce nagle nieruchomieje czy jak?

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: A dla mnie 50 zł skradzione uczciwemu człowiekowi jest więcej warte niż żywot jakiegoś patusa bandziora, mam wrażenie po Twoich wpisach że też miałeś doczynienia z policją tylko będąc z drugiej strony barykady, opisz jak to się stało?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw:

   Jeśli ktoś kto złożył poniższą przysięgę ma podejście jak Ty to znaczy że jest zwykłym śmieciem, ponieważ nie wywiązuje się z przysięgi i sam jest jeszcze gorszym patusem. Tak więc ile warte jest jego życie?

   Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.

   mam wrażenie po Twoich wpisach że też miałeś doczynienia z policją tylko będąc z drugiej strony barykady

   Masz złe wrażenie ale po lekturze Twoich wpisów nie oczekiwał bym słusznego wyciągania wniosków.

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Po prostu jesteś takim specjalistą od pobić i tortur na komendach że myślałem że musiało cie to wielokrotnie dotyczyć bo skąd byś miał taką wiedzę.

  •  

   pokaż komentarz

   bo agresora nie masz kiedy widzisz obcego człowieka tylko jak jedziesz setny raz w ciągu miesiąca do tego samego gnoja

   @Kezcliw: Może ty nie masz ale więksi zwyrodnialcy też tam pracują.

  •  

   pokaż komentarz

   Nabije sobie siniaków przy obezwładnianiu i potem będzie chodził po mediach że go policja pobiła a jest porządnym obywatelem.

   @Kezcliw: Wstawaj, zesrałeś się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: No opowiedz mi skąd masz takie doświadczenia z tą policją że wiesz że są więksi zwyrodnialcy ode mnie, ile razy cie pobili i za co?

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu jesteś takim specjalistą od pobić i tortur na komendach że myślałem że musiało cie to wielokrotnie dotyczyć bo skąd byś miał taką wiedzę.

   @Kezcliw: Ja z kolej widzę że jesteś takim specjalistą że myślałem że musiało ci się wielokrotnie zdarzyć kogoś pobić, oczywiście domyślam się że było to 5v1 i gość pewnie był unieruchomiony. Nie sądzę żebyś cokolwiek był w stanie osiągnąć w SW czy też nawet na siłowni bo do tego potrzeba charakteru, sprawiasz raczej wrażenie szczypiora mocnego jak koledzy są blisko.

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: No ale dalej mi nie opowiedziałeś skąd Twoje doświadczenia z pobiciami na komendzie i policyjnymi procedurami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: nie myśle tak, mam na myśli to, że jeden chłopak skuty kajdankami nie jest zagrożeniem dla siedmiu zdrowych policjantów.
   Chyba okoliczności są wystarczające (miejsce poza kamerami, wcześniejsze zatargi z jednym policjantem z tej załogi), żeby podejrzewać co najmniej umyślne torturowanie zatrzymanego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Stefan_Niesiolowski_cie_widzi: Myślisz że policjanci torturowali gościa urzadzeniem które nagrywa dźwięk i obraz i na którym rejestrowane są wszystkie parametry użycia łącznie z numerem kardridża? Aż takich debili do policji nie przyjmują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: to co to za komisariat, w którym mogą być osoby postronne w ubikacji (podczas pacyfikowania zatrzymanego)?

  •  

   pokaż komentarz

   @Stefan_Niesiolowski_cie_widzi: No podczas pacyfikacji byli sami policjanci, jakimi osobami postronnymi oni są?

  •  

   pokaż komentarz

   Myślisz że policjanci torturowali gościa urzadzeniem które nagrywa dźwięk i obraz i na którym rejestrowane są wszystkie parametry użycia łącznie z numerem kardridża? Aż takich debili do policji nie przyjmują.

   @Kezcliw: To pracujesz tam w końcu czy nie?

   Swoją drogą jeżeli ich zdaniem to nie było jeszcze torturowanie to tylko obrazuje jakie rzeczy się tam dzieją.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: nie są, pisałem w związku z wcześniejsza twoja wypowiedzią, gdzie cytowałeś warunki stosowania środków przymusu bezpośredniego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stefan_Niesiolowski_cie_widzi: No dobrze ale liczy się bezpieczeństwo własne i osób dookoła, myślisz że ktoś w kajdankach z przodu nie może Ci złamać np nosa? Szczególnie będąc pod wpływem narkotyków. Akurat paralizator jest najbardziej bezpieczny i dla policjanta i dla ofiary ze wszystkich metod obezwładnienia, może za wyjątkiem gazu ale gaz nie chce działać na narkomanów.

  •  

   pokaż komentarz

   A Ty wiesz że duszenie jest podstawowym chwytem obezwładniającym? A złamana krtań, no cóż chcącemu nie dzieje się krzywda.

   @Kezcliw: Naprawdę tak uczą na szkoleniach w policji? To nie dziwię się że jest tyle zgonów. Nawet w mma nie wolno atakować szyi (a broń boże krtani) ponieważ może to prowadzić do śmierci zawodnika.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: gdyby to miała być pokazówka, to już dawno by była. tymczasem mordercy mają się doskonale, dostali przeniesienia i pewnie ustną uwagę, żeby następnym razem przy mordowaniu uważali trochę bardziej.(╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Tylko życie i ulica to nie nie mma xD Jest masa duszeń w mma, nie można tylko na krtań, a w policji można. Patrz wystarczy tylko wykonywać polecenia policjantów i włos z głowy nie spadnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Napraw

   @abitbald: Oczywiście mam na myśli uderzenia nie samo duszenie, ale duszenie trzeba umieć założyć. Przy przeszkoleniu policji domyślam się jak oni próbują to robić i jest to bardzo niebezpieczne kiedy robi się to źle technicznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw:

   a w policji można
   Wszędzie można jeśli ma to prawne uzasadnienie, ale jeśli ktoś przeszkolony to powinien znać tego konsekwencje i wtedy nie ma mowy że "próbował obezwładnić".

   Patrz wystarczy tylko wykonywać polecenia policjantów i włos z głowy nie spadnie.

   Jeśli faktycznie robisz w policji a nie jesteś tylko trollem-debilem który stara się ośmieszyć ten organ to musisz mieć ze sobą ogromne problemy i kompleksy niższości.

  •  

   pokaż komentarz

   No dobrze ale liczy się bezpieczeństwo własne i osób dookoła, myślisz że ktoś w kajdankach z przodu nie może Ci złamać np nosa?
   @Kezcliw: No a kto przysięga chronić życia obywatela z narażeniem swojego? Oznacza to że życie obywatela jest zawsze ponad twoim a służba to służba. Tu nie powinno być miejsca dla przestraszonych chłoptasiów którzy w histerycznej panice kogoś zabiją bo się boją że się paznokietek złamie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski: 4 chlystkow dostanie pseudo karę a w policji nic się nie zmieni. Ile relacji l brutalności policji było od tamtego zdarzenia? A ile wcześniej? A pani policjantka co to posła na sejm RP skatowała palą na ulicy gdzie jest teraz?
   Każda jedna taka sprawa powinna być nagłaśniana i zglaszana do prokuratury oraz medialnie śledzona. W razie zaniedbań protesty i ewentualna zmiana władzy a nie uleganie i podleganie dalej prlowskim oprawcom i im podobnym januszom.
   Każdy policjant kamera na piersi a w razie niemożności odczytania zapisu zawieszenie, kara i naganna a nie kombinowanie co można a co nie.
   We wrocławskim komisariacie nagle wszystkie kamery przestały działać a debile nie wiedzieli, że paralizator miał kamerę. Gdyby nie dziennikarz sprawa by była pod dywan zawinięta i cześć.

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Najważniejsze jest życie i zdrowie funkcjonariusza, potem obywateli a na koniec sprawców. Chyba sobie jaja robisz jak ktoś w policji za 2500 złotych miesięcznie będzie poświęcać swoje zdrowie albo życie w imię jakiegoś gnoja bo w rocie jest słowo nawet z narażeniem życia. Nawet z narażeniem życie nie znaczy że masz oddać życie tylko że narażasz swoje życie. Dalej mi nie odpowiedziałeś na temat skąd masz wiedzę na temat bicia na komendach, czy byłeś bity i za co.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: Jeżeli na więcej nie zasługujesz to masz 2500 - pewnie i tak byś nigdzie więcej nie zarobił, gdybyś był mężczyzną trzymał byś się przysięgi. W Polsce niema przymusowej pracy, każdy może wybrać jaką chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: ogolnie może być jak mowisz i wcale nie mówię, że nie masz racji, nawet w tym przypadku- Igora. Ja tylko chciałbym, żeby wyrok w sprawie jego śmierci był sprawiedliwy. Jeżeli policjanci działali w granicach prawa- to oczywiście powinni być uniewinnieni i nawet przeproszeni za całą nagonkę na nich.
   Jeżeli trochę przeholowali, za dużo, za mocno go bili (ale bez zamiaru zabicia), to przekroczenie uprawnień i jakaś symboliczna kara.
   Ale jeżeli naprawdę doszło tam do zabójstwa osoby zatrzymanej (to tylko hipoteza, nie twierdzę, że tak było), to osoby winne należy skazać za to i nie robić kabaretu żeby za wszelką cenę ich uniewinnić. Gdyby to było zabójstwo, to również prokurator mataczacy w tej sprawie („ginące” dowody) powinien odpowiadać za współudział.

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: No dobrze a co z tymi pobiciami i Twoimi doświadczeniami z policją prawdziwy wzorze męskości?

  •  

   pokaż komentarz

   @Stefan_Niesiolowski_cie_widzi: Dokładnie, jeśli już chcemy rozmawiać o prawie to się go trzymajmy i nie kombinujmy bo to hipokryzja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stefan_Niesiolowski_cie_widzi: Obawiam się tylko że wyrok może być pod wpływem mediów, prokuratura miała dostęp do całości dokumentacji, włącznie z nagraniem paralizatora od początku i policjanci dalej pracowali. Gdyby sprawa była taka prosta jak by niektórzy chcieli to nie przesłuchiwano by 60 świadków ani nie powoływano by 26 opinii biegłych.

  •  

   pokaż komentarz

   sobie jaja robisz jak ktoś w policji za 2500 złotych miesięcznie będzie poświęcać swoje zdrowie albo życie
   @Kezcliw: Co więcej to jest 2500 z moich pieniędzy więc z szacunkiem proszę się wypowiadać o pieniądzach podatnika któremu zgodnie z przysięgą służy policja.

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Daj mi numer konta to wyślę Ci te 10 złotych co mi zapłacisz w podatkach za całą moją służbę od przyjęcia do śmierci i wyp%@%$%!aj.

  •  
   r.....e

   +2

   pokaż komentarz

   Każdy policjant kamera na piersi a w razie niemożności odczytania zapisu zawieszenie, kara i naganna a nie kombinowanie co można a co nie.

   @canto: Niestety nie dotyczy to kryminalnych i wywiadowców policyjnych. A to oni są często oskarżani o nieuzasadnioną przemoc. Oni kamer nie mogą mieć, z oczywistych względów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: Po pierwsze to trzeba zmienić prawo tak aby policjant mógł nagrywać interwencje domowe bo w tej chwili kamery na mundurze tylko przeszkadzają bo trzeba pilnować żeby ich nie zgubić a nagrywają promil interwencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: widząc tutaj Twoje wypowiedzi można odnieść wrażenie że większość ludzi którzy by wiedzieli Twoją mentalność i Twoje podejście nie była by zadowolona z Twojej służby więc powinieneś wszystkim rozeslać. Co do tych 10zl, co prawda nie wiem jak długo będziesz żył ale myślę że to znaczenie zanizona kwota.

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Póki co ani jedna skarga na mnie się nie zdarzyła więc c#%%? wiesz. Odpowiesz mi co z tymi Twoimi zatrzymaniami, pobiciami i tak dalej i za co? Co to za protokoły na których rzekomo policjant się nawet nie skapnął że wpisuje inne dane niż trzeba a który widziałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Teraz się dzban podatkami będzie zasłaniał, brawo dla Ciebie. Wytłumacz mi czemu bronisz patologii, ćpunów itd? Sam się wywodzisz z tego środowiska?

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Może mam Ci się jeszcze wylegitymować tutaj na wykopie panie porządny obywatelu? A salutować też mam?

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz się dzban podatkami będzie zasłaniał, brawo dla Ciebie.
   @iRickGrimes: Zaproponował że odda kasę którą rzekomo płacę na niego w podatkach, przynajmniej próbuję być fair więc myślę że nie powinno się go w związku z tym nazywać dzbanem.

   Wytłumacz mi czemu bronisz patologii

   Ja w tej sytuacji staram się walczyć z patologią, patrząc po postach to ty jej właśnie bronisz albo przynajmniej próbujesz, bo robisz to nieudolnie.

  •  

   pokaż komentarz

   rzekomo płacę na niego w podatkach
   To ty pisałeś o podatkach i to ty zostałeś odznaczony orderem dzbana dzisiejszego dnia.

   Ja w tej sytuacji staram się walczyć z patologią, patrząc po postach to ty jej właśnie bronisz albo przynajmniej próbujesz, bo robisz to nieudolnie.

   Największą patologią są sebiksy i ćpuni. Mam rozumieć, że wolisz kolesia, którego miejsce jest w więzieniu, niż policjantów? Ładnie w tej główce się porobiło
   @abitbald:

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Doczekam się odpowiedzi w końcu na temat Twoich kontaktów z policją? Może sam jesteś Stachowiakopodobny i boisz się że możesz skończyć podobnie?

  •  

   pokaż komentarz

   Może sam jesteś Stachowiakopodobny i boisz się że możesz skończyć podobnie?
   @Kezcliw: To co piszesz to najniższy poziom dyskusji ale trudno po Tobie oczekiwać więcej, równie dobrze ja mogę napisać "Może sam mordujesz ludzi i boisz się że możesz skończyć podobnie?".

   Doczekam się odpowiedzi w końcu na temat Twoich kontaktów z policją
   Jakich kontaktów? Masz jakieś halucynacje o tej porze?

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: No piszesz bez przerwy jak to policja gwałci i morduje na komisariatach, skąd wiesz, doświadczyłeś tego, słyszałeś od ziomków? Kiedyś mi odpowiedziałeś że na własne oczy widziałeś protokół gdzie policjant wpisywał nie te dane co trzeba, co to za protokół? Twój? Skąd taka zła opinia o polskiej Policji? Co ona Ci zrobiła?

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Pisałeś że masz wiedze o pracy operacyjnej, skąd? Pod znaleziskiem ostatnio napisałeś że według Twojej wiedzy pieniądze z funduszu operacyjnego policjanci dzielą między sobą, skąd to wiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   No piszesz bez przerwy jak to policja gwałci i morduje na komisariatach, skąd wiesz, doświadczyłeś tego, słyszałeś od ziomków? Kiedyś mi odpowiedziałeś że na własne oczy widziałeś protokół gdzie policjant wpisywał nie te dane co trzeba, co to za protokół?

   Widzę że z czytaniem ze zrozumieniem też ciężko.

   Pisałeś że masz wiedze o pracy operacyjnej, skąd? Pod znaleziskiem ostatnio napisałeś że według Twojej wiedzy pieniądze z funduszu operacyjnego policjanci dzielą między sobą, skąd to wiesz?

   @Kezcliw: Były opublikowane wywiady z byłym policjantem który już nie żyje (po jego śmierci), był bodajże z Warszawy. Poszukaj w necie to na pewno znajdziesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Czyli swoją wiedzę opierasz na opowiadaniach Opali o tym co działo się w wydziale zabójstw w roku 2000?

  •  

   pokaż komentarz

   Pod znaleziskiem ostatnio napisałeś że według Twojej wiedzy pieniądze z funduszu operacyjnego policjanci dzielą między sobą, skąd to wiesz?

   @Kezcliw: Oczywiście, te opowiadania to jedyne słuszne źródło wiedzy. Nic innego się nie liczy - tylko ono.

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Dlatego pytam skąd masz tą wiedzę, podpartą doświadczeniem czy czym? Szczególnie mnie interesuje Twoja wiedza o pracy operacyjnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Powiedz mi skrzywdzili Cie policjanci że tak nienawidzisz tej formacji? Przyznaj, przechodziłeś na czerwonym świetle i dostałeś mandat i wtedy przyrzekłeś sobie że będziesz JP na 100 %

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: W sumie to nawet zabawny jesteś, zachowaj sobie te 10zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Nie no daj mi ten numer konta bo potem jeszcze mi każesz się legitymować przy następnym znalezisku. Odpowiedz jak To było że zostałeś JP.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: W żadnym wypadku nie nienawidzę żadnej formacji, ale jako obywatel oczekuje że moje podatki będą wydane jak należy. Wystarczy 5 minut na yt żeby każdy mógł sobie uświadomić jak bezczelnie potrafią się zachowywać ludzie którzy żyją za nasze pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: Weź je sobie, są Twoje. Ale przeczytaj jeszcze raz przysięgę którą złożyłeś i się jej trzymaj, miej honor i trzymaj się tego co obiecałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: I trzymam się jej, Policja to nie jest formacja którą się lubi bo to nie są misie przytulaki i kojarzy się źle bo policji nie wzywasz kiedy jesteś szczęśliwy tylko kiedy dzieje się krzywda, wykonuje dobrze swoją pracę, nie przychodzą na mnie skargi od normalnych obywateli a im bardziej patologia mnie nienawidzi tym lepszą wykonuję pracę. Nie każdy musi być zadowolony tak jak Ty nie musisz być, nie służę Tobie tylko całemu narodowi tak jak i wszyscy inni policjanci, co więcej służba nie oznacza że możesz mną pomiatać bo jestem służącym, służba oznacza że ja muszę zap#%!?!$ać za darmo bo mam bezpłatne nadgodziny bo komuś dzieje się krzywda i muszę życie prywatne dostosowywać do służby, dlatego policjanci mają wcześniejsze emerytury, to nie jest przywilej tylko forma zapłaty. Oczekuje szacunku, już nawet nie jako funkcjonariusz tylko jako zwykły człowiek, taki sam jak każdy inny.

  •  

   pokaż komentarz

   @rumbaje: zacznijmy od mundurów a jak na komisariacie znikną nagrania to komendant leci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: ale Ty rozumiesz, że to nie jest tak, że patologia nie lubi policji? NIKT nie lubi policji. Praworządni obywatele też. Zazwyczaj to ich najbardziej dotyka opieszałość, niekompetencja, nadużywanie władzy. Nie kryminalistów. Może gdybyście swoją robotę porządnie wykonywali to by nie było bezpłatnych nadgodzin a ludzie by was lubili.
   Jak ktoś mówi, że policji ma się nie lubić to jest mocno skrzywiony psychicznie i natychmiast powinien być ze służby wydalony.

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety żyjemy w systemie, gdzie policjant to pan, który wydaje rozkazy, a obywatel to pies, który ma być posłuszny. Zawsze i wszędzie. Te wszystkie cwaniaczki, które bronią tego policyjnego systemu powinni trafić na policjanta, który np. będzie kazał im tańczyć. Ciekawe jacy wtedy będą skłonni do wykonywania poleceń.
  Absurdalne? Może. Ale tak samo absurdalne może być wiele zatrzymań. Gdy ktoś ma przeczucie, że jest zatrzymywany niesłusznie to powinien mieć prawo jakoś się przed tym zatrzymaniem bronić. I nie mam na myśli tutaj obrony fizycznej, ale prawnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Żeby skorzystać z obrony prawnej to taka osoba powinna także wyrazić chęć na skorzystanie z niej. Jak ty sobie to wyobrażasz, policja ma siedzieć na dupie i się przyglądać. A jakby ciebie i twoją żonę pobito i okradziono? Ci ludzie w takim razie powinni najpierw być pilnowani przez policjantów by mogli udowodnić swoją niewinność.
   Gość jest poszukiwany, naćpany, że nie może mu dać rady kilku policjantów, na komisariacie podobnie, stawia opór i chce spierdzielić. Cała sprawa to medialny cyrk pompowany przez gówno media. Ojciec odkrył jakiego to mu dobrego synka zamordowano chociaż sam zgłaszał, że jego syn to narkoman, diler, że zachowuje się agresywnie, grozi rodzinie i nie daje im normalnie żyć. Teraz trzeba współpracować z mediami żeby wyrok policjanci dostali jak najwyższy bo będzie z tego sporo kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Przy przemianie Milicji w Policję zmienił się tylko szyld, myślę że to tu może być problem

  •  

   pokaż komentarz

   @qtasiasz_na_solo: No jasne, nic się nie zmieniło oprócz nazwy... Idź być głupim gdzie indziej

  •  

   pokaż komentarz

   @Qullion: wystarczy wprowadzić prawo, które z automatu przyznaje odszkodowanie osobie niesłusznie zatrzymanej (czytaj: takiej, której po zatrzymaniu nie postawiono zarzutów lub które to zarzuty zostały w sądzie obalone). Wtedy nie będzie zatrzymywań z dupy, nie będzie patologii w postaci represji i bezkarnego pokazywania "kto tu rządzi". Zatrzymanie niewinnej osoby na 48h to dzisiaj de facto koniec, większość ludzi traci pracę, zawala studia...Niby wydaje się nic, a jednak sporo.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Dobra a jak zatrzymam kogoś za znęty a potem w trakcie postępowania żona wycofa sprawę to gość ma dostać odszkodowanie? Jak dojdzie do morderstwa na libacji alkoholowej i nie wiemy od razu kto zabił to puszczamy wszystkich wolno i potem szukamy wiatru w polu czy zatrzymujemy? A co z zatrzymaniem prewencyjnym?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: a co w sytuacji, gdy zazdrosna kobieta fałszywie oskarży swojego partnera o gwałt, a ten zostanie aresztowany na 3 miesiące? Była taka historia dwa dni temu na wykopie. Co w takim przypadku? Popierasz niszczenie życia niewinnym ludziom?

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: No to powiedz mi jak policja ma działać w takim razie. A co jak sąd stwierdzi że ktoś był niepoczytalny w chwili dokonywania czynu, też ma dostać odszkodowanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: ja uznaję, że lepiej wypuścić 99 przestępców niż skazać jednego niewinnego. Bo to jest krzywda nie do naprawienia. I zasadniczo każdy jest przeciwko takiemu myśleniu i wolałby poświęcić jednego niewinnego na rzecz 99 przestępców, ale dopóki to on sam nie zostanie tą "ofiarą".
   W tych odszkodowaniach bardziej chodzi o to, aby ludzie, którzy zostaną aresztowani w wyniku kłamstwa lub pomyłki dostali zadośćuczynienie za zniszczone życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: No dobrze ale zatrzymanie czy areszt nie jest karą tylko środkiem zapobiegawczym niezbędnym dla prawidłowego toku postępowania. Zatrzymanym na 48 można być przypadkiem bo było się w złym miejscu w złym czasie, to się jeszcze może zdarzyć ale areszt na 3 miechy przypadkowej osoby?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: przecież były takie przypadki. I to nie pojedyncze. Skoro Komendę skazały 3 instancje a i tak się pomylili to chyba wszystko jest już możliwe. Areszt na 48h za niewinność też potrafi zniszczyć życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Ale jest niezbędny do pracy policji, prokuraturze i sądowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: ale za błędy policja, prokuratura i sąd powinny płacić. Niech aresztują kogo chcą, ale jak się pomylą to niech płacą.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: no tak przecież pato śmieć dindu nuffin tylko policja zła. Dobrze że zdechł on dla swoich ofiar nie miał litości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuben: no tak bo policja zawsze zatrzymuje tylko przestępców, niewinnych ludzi nigdy nie zdarzyło im się zatrzymać XD

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Ale przecież teraz też możesz się domagać odszkodowania jeżeli zatrzymanie nie było zasadne, czasem nawet wtedy gdy było zasadne to sąd stwierdza że nie było i dostaje się zadośćuczynienie

  •  

   pokaż komentarz

   no tak bo policja zawsze zatrzymuje tylko przestępców, niewinnych ludzi nigdy nie zdarzyło im się zatrzymać XD

   @sildenafil: ale o co chodzi Igora Stachowiaka dokonywał wielokrotnie pobić i kradzieży to może sprawdzić każdy. Zwykły pato sebek który jakby ciebie spotkał w ciemną noc to pobił i zaj!#?ł telefon.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: jeśli zostaniesz zatrzymany na 48h nie masz żadnego prawa do odszkodowania. Policja może każdego zatrzymać na 48h i nic nie możesz z tym zrobić. Musisz się poddać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuben: ale ja nie piszę o Stachowiaku tylko ogólnie o systemie w jakim żyjemy. Ludzi niewinnych też policja zatrzymuje, wbijają im na chatę antyterroryści niszcząc pół chałupy a potem "sorry, pomyłka, dowidzenia". O tym mówię.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: No nie do końca, to nie jest tak że idziesz ulicą i policja Cie zatrzyma, musi być uzasadnione podejrzenie że dokonałeś przestępstwa i zachodzić przesłanki że będziesz zacierać ślady albo ukrywać się albo można zastosować tryb przyspieszony, można też zatrzymać sprawców przemocy domowej albo zatrzymać prewencyjnie np. agresywnego pod wpływem narkotyków

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzi niewinnych też policja zatrzymuje, wbijają im na chatę antyterroryści niszcząc pół chałupy a potem "sorry, pomyłka, dowidzenia". O tym mówię.

   @sildenafil: masz jakieś statystyki że jest to nazbyt częste? Jedyne rozwiązanie takich problemów to ułatwię zasądzania odszkodowań za takie ewidentne pomyłki. Patologi w Policji jak latach 90 już od dawna nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: można też zatrzymać kogoś oskarżonego fałszywie, wrobionego w przestępstwo albo można trafić na patologicznego policjanta, który jeśli mu się nie pokłonisz to uzna to za brak szacunku i Cię zamknie. Bo może.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuben: sytuacja sprzed dwóch dni opisywana na wykopie: oskarżony fałszywie o gwałt mężczyzna został aresztowany przez policję tylko na podstawie zeznań kobiety. Brak było jakichkolwiek innych dowodów. Trafił do aresztu na 3 miesiące z łatką gwałciciela, pewnie nie raz sam padł ofiara gwałtu albo gnębienia. Okazało się, że laska kłamała - sama się przyznała po 4 miesiącach. Od policji koleś nie może domagać się zadnego odszkodowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: No nie może xd, no można zatrzymać oskarżonego fałszywie albo wrobionego w przęstępstwo i dlatego można dostać potem odszkodowanie, ale w tym przypadku wszystko wskazuje że dokonałeś przestępstwa i zostajesz zatrzymany. Jak Ty sobie to wyobrażasz, masz ujęcie obywatelskie, wszyscy mówią że dokonałeś przed chwilą rozboju i policjant mówi ee, a co jak wszyscy chcą kogoś wrobić, proszę droga wolna, do widzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   sytuacja sprzed dwóch dni opisywana na wykopie: oskarżony fałszywie o gwałt mężczyzna został aresztowany przez policję tylko na podstawie zeznań kobiety. Brak było jakichkolwiek innych dowodów. Trafił do aresztu na 3 miesiące z łatką gwałciciela, pewnie nie raz sam padł ofiara gwałtu albo gnębienia. Okazało się, że laska kłamała - sama się przyznała po 4 miesiącach. Od policji koleś nie może domagać się zadnego odszkodowania.

   @sildenafil: Tutaj jest winna kłamiącej kobiety, i płaczu feministek że zawsze należy "Trust Women" nawet bez dowodów.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: W zasadzie to odszkodowanie powinna mu wypłacić laska a nie policja bo policja zrobiła wszystko tak jak powinna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: no jeśli jedynym dowodem jest czyjeś słowo przeciwko mojemu i niestety to słowo drugiej osoby okazuje się z jakiegoś powodu ważniejsze to oznacza, że policja działania stronniczo i nie zastosowała zasady domniemania niewinności

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: @Zuben: nie. Policja aresztowała kogoś na podstawie SŁÓW jednej osoby. To nie jest działanie profesjonalne. Dzisiaj powiem, że @Kezcliw mnie okradł, czy jutro powinieneś zostać aresztowany?

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: A skąd wiesz czy tylko na podstawie słów? Równie dobrze mogły być ślady na ciele w postaci zasinień, mogła mieć ślady jego spermy na sobie bo uprawiali wcześniej seks i się rozmyśliła i co policjanci mieli zrobić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: bo było to napisane w aktach sprawy? Został aresztowany na podstawie zeznań, coś tam nawymyślała że ją z nożem gonił...A ślady spermy nie są dowodem, jeśli koleś twierdzi, że uprawiali seks bo ona chciała, a ona twierdzi, że nie chciała to dlaczego wierzysz kobiecie?

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: To przecież można każdego gwałciciela wypuścić bo powie że uprawiał ostry seks z laską w krzakach i zgodziła się na to i teraz rozmyśliła i dlatego zasinienia i sperma na jej ciele xd. Albo lasce przyłoży nóż do szyi i tym sposobem nie będzie siniaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: aha czyli słowo kobiety jest zawsze ważniejsze, rozumiem. W takim razie życzę Ci, abyś padł ofiarą takiego oskarżenia, może wówczas zobaczyć jakie ot absurdalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: To wyobraź sobie sytuacje że znajomy Twojej dziewczyny gwałci ją przystawiając jej nóż do szyi dzięki czemu nie ma śladów zasinienia, a te które są tłumaczy ostrym seksem, tak samo sperme, twierdzi że dziewczyna zgodziła się na seks z nim bo podoba się jej, znają się a teraz dziewczyna zgłasza zgwałcenie bo się rozmyśliła i boi się że by się wydało. I uważasz że policja powinna umyć ręce bo nie ma żadnych dowodów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: No niestety, tak powinno być bo istnieje też ryzyko, że dziewczyna wszystko zmyśliła i koleś jest niewinny. Póki co istnieje zasada domniemania niewinności

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Mówisz tak tylko dlatego bo nie przydarzyła się Tobie taka sytuacja, lepiej żeby policja zrobiła wszystko jak przy zgwałceniu i potem domagać się odszkodowania od laski niż zlać ludzką krzywdę. Fałszywe oskarżenia to promil sytuacji a opisujesz to jakby to była codzienność.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Nie jest sztuką zamykać wszystkich jak leci i cieszyć się skutecznością. Poprawnie funkcjonujący organ prawa to taki który nie ukarze jeśli ma 100% pewności że osoba jest winna. W innej sytuacji, czyli takiej jak jest obecnie dosłownie każdy z nas w dowolnym momencie może mieć zniszczone życie przez nieskuteczny system.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: 1. Jeżeli ktoś uważa, że został niesłusznie zatrzymany może złożyć zażalenie na zatrzymanie.
   2. To nie Policja decyduje o tymczasowym aresztowaniu tylko Sąd.
   3. Jeżeli jedynym dowodem są zeznania pokrzywdzonej (słowo przeciwko słowu) i nie ma żadnych innych dowodów lub lub okoliczności wskazujących, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem mogło dojść do popełnienia czynu zabronionego to żaden Sąd nie wyda postanowienia o tymczasowym aresztowaniu. Tym bardziej, że teraz wszyscy są na świeczniku i działają bardzo zachowawczo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: widać, żeś debil. Policja jest jaka jest bo takich ludzi tam przyjmują. Rusz głową a nie tylko jedz nią. Prewencyjnie to siebie zatrzymaj i swoje dzieciaki a nie uczciwych obywateli pieprzony komuchu.

  •  

   pokaż komentarz

   @canto: A wiesz debilu co to jest prewencyjne zatrzymanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: czyli rozumiem że nie miałbyś nic przeciwko byciu zatrzymanym prewencyjnie w wyniku fałszywego oskarżenia o gwałt i spędzeniu kilku miesięcy w areszcie z łatką gwałciciela, szczególnie pod prysznicem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Paciek997: bzdury piszesz. Nie ma odszkodowań za 48h aresztu. Za 3 miesiące możesz dostać tyle ile straciłeś w wyniku zatrzymania a więc 3 pensje. Zadośćuczynienia nie ma ( a to co innego niż odszkodowanie). A w tym czasie tracisz pracę, rodzinę, studia, życie. A dostajesz max 3 pensje. Super państwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Doucz się co to zatrzymanie prewencyjne.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: A gdzie napisałem w moim poście o odszkodowaniu? Pisałem o zażaleniu na zatrzymanie.

   Poza tym art. 552 § 4 kpk mówi: Odszkodowanie i zadośćuczynienie przysługuje również w wypadku niewątpliwie niesłusznego tymczasowego aresztowania lub zatrzymania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Paciek997: zażalenie za zniszczenie życia, dobry jesteś nie powiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: zatrzymanie prewencyjne - zatrzymują Cię abyś nie mataczył w śledztwie. I co to ma do rzeczy jeśli jesteś niewinny? Też będziesz pisał zażalenie za zniszczenie życia jak @Paciek997 ?

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: No nie doczytałeś co to jest, zatrzymanie żeby nie zacierać sladów to zatrzymanie procesowe 244 kpk, doczytaj

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: nie ważne jakie to by było zatrzymanie - jeśli zatrzymana osoba jest niewinna to powinna dostać odszkodowanie i zadośćuczynienie za zniszczenie życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil No a dalej pytam co z zatrzymaniem prewencyjnym, gdzie zatrzymuje się kogoś zanim jeszcze popełni przestępstwo

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: tak samo. Jeśli kogoś zatrzymano i następnie nie postawiono mu zarzutów to znaczy, że zatrzymano osobę niewinną i ją skrzywdzono.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Jak chcesz komuś postawić zarzuty skoro nie popełnił czynu zabronionego? Wiesz jakie zastosowanie ma zatrzymanie prewencyjne? Jeżeli ktoś jest pod wpływem narkotyków i biega z maczetą po ulicy i krzyczy że zaraz kogoś zaj$!$$ to zatrzymuje się go prewencyjne bo nie dokonał jeszcze czynu zabronionego ale stwarza realne zagrożenie, i on ma dostać odszkodowanie bo zarzutów mu nie postawiono?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: jeśli lata z maczetą i krzyczy, że kogoś zabije to popełnia czyn zabroniony i można mu postawić zarzuty. Ale jeśli ktoś pada ofiarą fałszywego oskarżenia i na tej podstawie jest aresztowany, a potem okazuje się, że zarzutów nie dostaje bo kłamstwo wyszło na jaw to za zniszczenie mu życia powinien dostać i odszkodowanie (za utratę pracy, wyrzucenie ze studiów itp) oraz zadośćuczynienie za straty moralne.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Nie popełnia czynu zabronionego bo nikogo nie zabił ani nie usiłował zabić, to nawet nie są groźby karalne bo musiałby krzyczeć że zabije konkretną osobę. Inny przykład, naćpany demoluje swoje mieszkanie, i co zostawisz go samego? Zatrzymujesz prewencyjnie zanim odj@%!@ coś grubszego. Cały czas możesz się domagać odszkodowania jeżeli zostałeś niesłusznie oskarżony i zatrzymany.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Co jeżeli z wiedzy operacyjnej policja wie że ktoś dokonał czynu zabronionego i zatrzymuje się go licząc że uda się go namówić do przyznania się?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw:

   Cały czas możesz się domagać odszkodowania jeżeli zostałeś niesłusznie oskarżony i zatrzymany.
   Od policji, od prokuratury ani od sądu nie możesz się nic domagać. Gdyby musieli zrobić budżet na tego typu wypłaty to by może nie było tyle patologii. Dostaniesz 2 tysiące, a życie zniszczone bo po wyjściu jesteś nikim. Super państwo.

 •  

  pokaż komentarz

  Jedno, że typowy Seba a drugie, że jednak wypadałoby okazać trochę szacunku dla zmarłej osoby.

 •  

  pokaż komentarz

  Zabawne jest to, że w innych przypadkach, które są na głównej można często przeczytać o tym, że policjanci powinni elegancko wp@!$$?!ic osobom zatrzymanym, a w przypadku Srachowiaka, który był takim samym idiota, który nie szanowal prawa nagle wszyscy chcą go bronic, czyżby niektórym podwójne standardy się włączały? W Poznaniu jak policja szukała dwóch sebiksow, którzy pobili niewinnego kolesia to wielkość komentarzy była, że powinni dostać wp@!$$?!, a tutaj broni się takiego samego cpuna i sebiksa.

  •  

   pokaż komentarz

   @iRickGrimes:
   Gdyby ten patol dostał solidny wp%??%?# i przeżył to by nikt nic nie mówi, ale patologia z policji go zabiła, nie wmowisz mi że musieli w 4 czy 5 razić go prądem przez kilka minut, weź się ogarnij i jak o czymś piszesz staraj sie uwzględnić całość a nie twój jednostronny punkt widzenia

  •  

   pokaż komentarz

   @jetiy: wyrażam swoją opinię, a policjanci i tak będą uniewinnieni :)

  •  
   N....8

   +1

   pokaż komentarz

   @iRickGrimes:
   Patolom nie da się tego wytłumaczyć.Oni chcieliby kraść , bić ludzi i handlować narkotykami i nie ponosić za to żadnej kary.!

  •  

   pokaż komentarz

   @Nxt2r8: Jeżeli ktoś wybrał sobie drogę sebiksa, co jeszcze gdzieś dopalkami czy prochami handluje to nawet mi go nie żal

  •  
   N....8

   +1

   pokaż komentarz

   @iRickGrimes:
   Mogą sobie być kim chcą , ale muszą respektować prawo i stosować się do poleceń policji. Stachowiak był zwykłym bandytą z wyrokami , więc nie wiem o co tyle szumu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nxt2r8: Dokładnie, jeżeli ktoś działa, ale zgodnie z prawem to niech sobie to robi, jeżeli nie to musi liczyć się z konsekwencjami.

  •  

   pokaż komentarz

   @iRickGrimes: pisuary ich posadza zeby dymu nie było, więc goń się z tymi uśmieszkami społeczniaku. Życze ci byś kiedyś wracał nawalony do domu coś tam odpyskował do policji i skończył jak ten cały Stachowiak... ps.no dobra śmierci ci nie życze ale solidnego wp$%$@%!u od polskich stróży prawa pseudmoralniaku

  •  

   pokaż komentarz

   @XVCJNG: Oj zdziwiłbyś się, bo jak piję to tylko na imprezach i nie zachowuje się agresywnie po alkoholu. A w stosunku do policjantów tym bardziej, bo po to jeżdżą w nocy, żeby było bezpieczniej. Zatrzymali mnie parę razy jak robiłem za kierowcę na imprezie i nigdy nie czepiałem się ich, to ich praca i niech sprawdzają wszystko co powinni.

  •  

   pokaż komentarz

   Oj zdziwiłbyś się, bo jak piję to tylko na imprezach i nie zachowuje się agresywnie po alkoholu

   @iRickGrimes: Słyszeliśmy, Twoja mama nam opowiadała. Kiedy dorośniesz będziesz wiedział że nie wszystko jest niebieskie albo czarne i że w policji też są bandyci którzy robią złe rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @iRickGrimes: Masz podejście do życia 14letniego dziecka (pewnie masz niewiele więcej) i to jest problem. Do twojej matki nie mam nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: To po co ją tu przywołujesz? Idź udawać fajnego i inteligentnego gdzie indziej

  •  

   pokaż komentarz

   Idź udawać fajnego i inteligentnego gdzie indziej
   @iRickGrimes: Nie myliłem się co do twojego wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @iRickGrimes: możesz mi wyjaśnić co z tego, że gość był ćpunem i sebiksem, jeśli został ZABITY na komisariacie przez morderców udających stróżów prawa, a cała sprawa zostałaby z uśmiechem na ustach zamieciona pod dywan gdyby nie to, że ci totalni debile nie wiedzieli o kamerze w paralizatorze którym torturowali swoją ofiarę?
   naprawdę nie dostrzegasz tego, że prawie wszyscy wiedzą, że Igor Stachowiak był zwykłym degeneratem, ale to niestety nie daje prawa j!#@nym policyjnym frustratom go torturować, a w efekcie tych działań zabić za jakieś zaszłości? bo jak się okazało jeden z torturujących policjantów znał ofiarę z wcześniejszych interwencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @InspektorDupa: Z opinii lekarzy Stachowiak zginął przez zaburzenia krążeniowo oddechowe, spowodowane zażyciem środków psychoaktywnych

  •  

   pokaż komentarz

   @iRickGrimes: powiem tak, lat temu kilka był materiał w TVN Warszawa o zagrożeniach pijackich w czasie sylwestra. tak się składa, że akurat mój znajomy dostał totalnej szajby (ciężkie życie, kandydat do psychiatryka) i niestety urwał się z domówki i pięścią stłukł szybę w sklepie po czym wrócił. wparowało do nas ze 20 psów do domu po niego, bo sądzili, że to jakaś totalna patola, a on po prostu siedział w innym pokoju niż my i darł mordę, coś jak z dzieckiem autystycznym - nic nie poradzisz na to. wywlekali go w pięciu przez kilkanaście minut, w windzie mu oczywiście nap@%!?$$ili za to, że stawiał opór. na dole była karetka, której znajomy od razu zgłosił, że go pobili, filmowała to ta ekipa TVNu. ratownik pogotowia do kamery powiedział, że żadnego pobicia nie było, nie ma żadnych śladów xD, podczas kiedy ślady musiały być już od samej szarpaniny z pięcioma psami, a co dopiero od skopania w windzie. materiał do dzisiaj można znaleźć w necie.
   morał z tego taki, że opiniami lekarzy w takich sprawach można sobie dupę podetrzeć, bo ZAWSZE potwierdzą wersję jaką im każe powiedzieć policja.

  •  

   pokaż komentarz

   morał z tego taki, że opiniami lekarzy w takich sprawach można sobie dupę podetrzeć, bo ZAWSZE potwierdzą wersję jaką im każe powiedzieć policja.

   Zawsze wierzy się mediom, przecież to oczywiste. Szkoda tyko, że lekarze, którzy stwierdzili, że przyczyną śmierci było przedawkowanie narkotyków i dopalaczy nie byli w żaden sposób połączeni z policjantami.

   Jeżeli twój znajomy to kandydat do koka, to nie można mu też ufać, że nie stawiał oporu, po drugie w fajnym towarzystwie się obracasz.

   @InspektorDupa:

  •  

   pokaż komentarz

   @iRickGrimes: w co Ty człowieku wierzysz. nie ma czegoś takiego jak lekarze nie połączeniu z policjantami w żaden sposób, zwłaszcza w przypadku tak ciężkich zarzutów wobec policji i przede wszystkim w przypadku zgonu na komisariacie.
   po pierwsze: czytaj uważnie... już Ci napisałem, że stawiał opór bo byliśmy przy tym jak go wyciągali i widzieliśmy co robili jak odjeżdżała winda, ale jako że cała klatka schodowa była wypełniona psami (jak wspominałem, myśleli, że w mieszkaniu zastaną 20 dresów gotowych do nap%$#$#?anki, a to był jeden chłopak z problemami) a znajomy święty nie był, to co mieliśmy zrobić? złożyć zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień? xD dostał za swoje, natomiast ordynarne kłamstwo k%%!y z pogotowia przed kamerami jest już zupełnie inną sprawą, znacznie poważniejszą i to Ci próbuję wytłumaczyć.
   po drugie: ch#$ Ci do tego w jakim towarzystwie się obracam, zwłaszcza że to nie był żaden dresiarz, tylko zwykły chłopak z porytą banią. niedługo później znalazł cieszącą go pracę i wyszedł na prostą.

  •  

   pokaż komentarz

   wyrażam swoją opinię, a policjanci i tak będą uniewinnieni :)

   @iRickGrimes: To akurat jest oczywiste, z tym, że prawdziwym, choć nieoficjalnym, powodem uniewinnienia będzie brak chętnych do pracy w policji, a wyrok inny niż uniewinnienie mógłby spowodować odpływ chętnych "sebków-sadystów", którzy w policji chcieliby się dowartościowywać.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe jakie byłyby zarzuty i wyroki, gdyby trzech sebiksów skuło i zakatowało paralizatorem policjanta.

  ''Art. 32. Konst.
  Zasada równości obywatela wobec prawa
  1.
  Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
  2.
  Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.''

  źródło: memy.pl