•  

  pokaż komentarz

  A jak imigranty zabijaja Europejczykow, to dostana co najwyzej "prace spoleczne"...

 •  

  pokaż komentarz

  Tymczasem w Szwecji za gwałt na 13 latce 17 letni (co za przypadkowy wiek) imigrant skazany na 150h prac społecznych. Większe wyroki są w Polsce za wpisy w internecie

 •  
  l.....3

  -46

  pokaż komentarz

  WP trzyma poziom:

  Koniec głośnego procesu członków skrajnie prawicowej organizacji z Niemiec.
  i zaraz poniżej:

  Wyrok usłyszeli także jej wspólnicy z Podziemia Narodowosocjalistycznego.

  •  

   pokaż komentarz

   @lisek73: nazizm jest lewacki, dlatego hajlujący ONR to organizacja lewaków.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lisek73: W prawicy wladza jest zdecentralizowana, podejmuje dzialania tylko w stanie wyzszej koniecznosci. Idea prawicy stoi w sprzecznosci z dyktatura. Pokaz mi narodowego Mirka lub kogos z twardego elektoratu, ktory jej nie chce :) Twardy silny, monolityczny rzad, najlepiej wladca.

  •  

   pokaż komentarz

   Idea prawicy stoi w sprzecznosci z dyktatura.

   @giku: Dlatego tacy ludzie jak Pinochet i Franko są tak wielbieni przez lewice a opluwani prawice ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_umre_za_ciebie: Oczywiscie jest to bzdura. Mylisz pojecia. Dzis nie ma czystej lewicy czy prawicy, to pojecia anachroniczne. Nazizm byl lewicowy gospodarczo, a prawicowy ideologicznie.

   Dzis, szczegolnie w Polsce toczy sie wojna ideologiczna pomiedzy liberalami a konserwatystami, nie lewica i prawica, bo takowe nie istnieja w czystej postaci. np. pis jest partia socjalistyczna (dodac nalezy narodowy, ale nie wypada). Z tej perspektywy jest bardziej lewicowa, niz PO czy Nowoczesna. (Czy nie robia nam wlasnie PRL'u? ;) )

   Ciekawostka do poczytania:

   https://nczas.com/2013/07/10/danek-czy-socjalizm-jest-lewicowy/

   "Czy zatem Marks i Engels, duchowi ojcowie nowoczesnej lewicy, byli zwolennikami socjalizmu? Nie, przeciwnie – uważali go za swego wroga. Jeśli wierzyć ich świadectwu, socjalizm przeciwstawiał się autentycznie lewicowym prądom tak samo, jak z drugiej strony przeciwstawiał się liberalnej plutokracji oraz niszczącemu zakorzenione, organiczne struktury społeczne „wolnemu rynkowi”."

  •  

   pokaż komentarz

   W prawicy wladza jest zdecentralizowana, podejmuje dzialania tylko w stanie wyzszej koniecznosci. Idea prawicy stoi w sprzecznosci z dyktatura. Pokaz mi narodowego Mirka lub kogos z twardego elektoratu, ktory jej nie chce :) Twardy silny, monolityczny rzad, najlepiej wladca.

   @giku: To pokaż taki prawicowy rząd w realnym świecie. Zdecentralizowana władza, działająca tylko w stanie wyższej konieczności. Znaczy sie pewnie koncepcja "państwa- stróża nocnego". Gdzie ją wdrożono?

  •  

   pokaż komentarz

   @lisek73: Narodowy socjalizm ma tyle wspólnego z socjalizmem, co Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna z demokracją. Przypomnę zresztą, że miał duże poparcie wśród ARYSTOKRACJI; cesarz niemiecki Wilhelm II Hohenzollern też chciał sprzymierzyć się z nazistami, którzy kontynuowali jego wyczyny z I WŚ.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Mowimy o wektorze. W praktyce w kazdym demokratycznym panstwie wladza jest mniej lub bardziej zdecentralizowana :). Centralizujac wladze oddalamy sie od idei prawicowych. "Dzialajaca w stanie wyzszej koniecznosci" oznacza brak wiekszej ingerencji w gospodarke i socjal. Nie reguluje, nie wprowadza ton przepisow, reaguje tylko w przypadku kryzysu. Wszystkie mechanizmy panstwa dzialaja.

  •  

   pokaż komentarz

   Mowimy o wektorze.
   @giku: Czyli mówisz o Utopii :) Takiej samej jak komunizm. Bo dyktatura proletariatu miała trwać tylko w czasie walki z kapitalizmem. Po zwycięstwie już nie będzie potrzebna: "Skoro w biegu rozwoju zanikną różnice klasowe i cała produkcja zostanie skupiona w ręku zrzeszonych jednostek, władza publiczna utraci swój charakter polityczny. ... klasa panująca znosi przemocą dawne stosunki produkcji, to znosi wraz z tymi stosunkami produkcji warunki istnienia przeciwieństw klasowych, znosi w ogóle klasy i. tym samym swoje własne panowanie jako klasy." (Manifest Komunistyczny). Czyli po przejściowej centralizacji nastąpi decentralizacja władzy. Tak to sobie można wymyślać, ważne czy gdzieś się udało to zrealizować. Zresztą postulat decentralizacji "od razu" miało wiele wywodzących się z marksizmu ruchów anarchistycznych. W pewnym sensie widać tu podobieństwo do libertarian. Tak samo jak w pełni scentralizowane reżimy lewicowe są w gruncie rzeczy podobne do scentralizowanych reżimów prawicowych. Bo w gruncie rzeczy ta wolność niby tak charakterystyczna dla prawicy jest wyłącznie deklaratywna, zupełnie jak w lewicy. Co ci po wolności jeśli w prawicowym państwie górny 1% populacji będzie koncentrował 99% majątku. Będziesz zarabiał tryle żeby ci wystarczyło na chleb i pasztetową. Nie będziesz płacił podatku ani przymusowej składki na ubezpieczenie zdrowotne. Możesz się ubezpieczyć dobrowolnie jak zrezygnujesz z pasztetowej. Dzieci nie wykształcisz bo nie masz za co. Jesteś wolnym człowiekiem, możesz rzucić tę prace i poszukać lepszej, ale twój szef umówił się ze swoim konkurentem, że płacą tak samo. Jesteś tak samo wolny jak kołchoźnik, który dostał skierowanie do pracy w kołchozie z jakiejś obwodowej rady ludowej. A jakbyś próbował zmówić się z innymi i odmienić swój los np. przez strajk, to przyjedzie wojsko i zrobi z wami porządek, bo robicie zamach na system wolności.
   Jedyne co naprawdę odróżnia lewicę od prawicy to odwołanie do jakichś idei, które mają być podstawą "duchową" systemu. W lewicowych jest to równość i świeckość, w prawicowych, własność, tradycja, religia. Centralizacja i decentralizacja oraz swobody obywatelskie lub terror może występować i w jednym i w drugim.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku > W prawicy wladza jest zdecentralizowana, podejmuje dzialania tylko w stanie wyzszej koniecznosci. Idea prawicy stoi w sprzecznosci z dyktatura.
   Ale wiesz że jest dokładnie odwrotnie niż piszesz? Sprawdź sobie definicje w wikipedii chociażby.

  •  

   pokaż komentarz

   Nazizm byl lewicowy gospodarczo,

   @giku: z lewicowych osiągnięć nazizmu
   Hitler wykazywał małe zainteresowanie sprawami gospodarczymi. Pozostawił jedynie ogólne wskazówki przyszłego ustroju Rzeszy. Uważał, że podstawą powinna być własność prywatna, która zachęca do twórczej konkurencji i innowacji technicznych[90]. Jako totalitarysta zalecał wywłaszczenie tych przedsiębiorców, którzy nie popierają nazizmu[91]. Hitler na podstawie teorii darwinizmu społecznego uważał, że nie należy lekceważyć konkurencji gospodarczej i prywatnych przedsiębiorstw jako silnika ekonomicznego[92][93].

   Pierwszym ministrem gospodarki w rządzie nazistów został Alfred Hugenberg, reprezentant prawicowej Niemieckiej Narodowej Partii Ludowej zajmującej pozycje bliskie agraryzmowi. Hugenberg kontynuował swoją pracę ministerialną po tym gdy wszystkie partie poza NSDAP zostały zlikwidowane (Narodowa Partia Ludowa została wchłonięta do NSDAP). W czerwcu Hugenberga zastąpił Kurt Schmitt, a następnie Hjalmar Schacht, który stanowisko to pełnił do 1938 roku, Schacht, były członek liberalnej Niemieckiej Partii Demokratycznej. Schacht już w 1933 roku został mianowany prezesem Banku Rzeszy, a w 1934 roku Ministrem Gospodarki[94]. Kolejny minister, Walther Funk jako pierwszy wywodził się z NSDAP.

   **W latach 1934–1937 przeprowadzili szereg prywatyzacji, sprywatyzowali m.in. firmy kolejowe, stoczniowe, hutnicze, górnicze, banki czy municypalne zakłady użyteczności publicznej[95]. Chociaż naziści prywatyzowali własność publiczną i usługi jednocześnie zwiększali kontrolę państwa nad gospodarką[96].**

   Nazizm odrzucał walkę klasową i oparty na egalitaryzmie ustrój ekonomiczny, zamiast tego proponował system, w którym zachowano by własność prywatną i utworzono solidarność narodową mającą przekroczyć różnice klasowe. Według nazistów poszczególni przedstawiciele społeczeństwa powinni być nagradzani na podstawie ich zasług i talentów[97].

  •  

   pokaż komentarz

   @lisek73: Podziemia Narodowosocjalistycznego. :) Poza tym NSDAP miała mylącą nazwę, bo była nie narodowa, tylko rasistowska, i nie socjalistyczna, tylko etatystyczna.
   NSDAP nie była partią lewicową m.in. dlatego że nie głosiła emancypacji, antymilitaryzmu i zmniejszania rozwarstwienia społecznego. A praktyka nazistów była wręcz odwrotnością tego.
   Poza tym, największymi politycznymi wrogami nazistów byli komuniści. A zaraz po nich socjaldemokraci.
   Natomiast koalicjantem NSDAP była DNVP, czyli Niemiecka Narodowa Partia Ludowa, o profilu narodowo-konserwatywnym. Partia radykalnie prawicowa.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   jednocześnie zwiększali kontrolę państwa nad gospodarką
   "Według Misesa naziści wyeliminowali motyw zysku z zarządzania przedsiębiorstwem a przedsiębiorcy byli podporządkowani Ministerstwu Gospodarki Rzeszy i jego urzędnikom. Mises podaje, że rząd określał ceny i stopy procentowe, wysokość płac i zarobków oraz ilość towarów, które mają być wyprodukowane. Ekonomista określił ten system jako Zwangswirtschaft (gospodarka nakazowa)."

   @MojaKlawaPiszeCoChce:

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Napisałeś to tak jak komunista mówiący o kolektywizmie, tam bezwzględna równość wyklucza istnienie władzy centralnej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   "Według Misesa naziści

   @Ingeborg: Co to jest misesa bo nie wiem? Pewnie jakiś radykalnie skrajny myśliciel z prawicy, o którym mało kto słyszał, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: Mozemy na sile wciskac klocki w niepasujace otwory i wyjdzie nam, ze Ryszard Kalisz czy Waldemar Pawlak sa jak Adolf Hitler :)

   Wd. mnie dzis najwazniejsza os to libertarianizm - autorytaryzm i na tej linii trwa spor, takze w Polsce. Najwieksza rownowaga panuje jak zwykle w centrum, tylko ciezko ja utrzymac.

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_socjalizm#Polityka_socjalna
   Ekonomista. Nie tylko on twierdził że stosowali kontrolę rynku. Twój wycinek popierający twoją tezę same fakty, a mój to już kłamstwa? Wziąłem go z tej samej Wikipedii.
   To był ustrój totalitarny, w takim władze są uzależnione od kontrolowania ludzi i czego się tylko w państwie da.

  •  

   pokaż komentarz

   Wd. mnie dzis najwazniejsza os to libertarianizm - autorytaryzm i na tej linii trwa spor, takze w Polsce. Najwieksza rownowaga panuje jak zwykle w centrum, tylko ciezko ja utrzymac.

   @giku: A wtedy były inne osie w Niemczech. Np stosunek do sposobu zakończenia wojny światowej, stosunek do demokratycznej Republiki Weimarskiej. Jaki libertarianizm w tamtych czasach, o czym ta mowa? Pomijam już w ogóle, że wg tej osi wszyscy to lewaki, tylko nieliczne grupy pozaparlamentarnej nawet nie opozycji - tylko jakieś kółka wzajemnej adoracji - są prawicą.

  •  

   pokaż komentarz

   twierdził

   @Ingeborg: Przecież ten link potwierdza co mówiłem. Naziole to prawica. Rząd zachęcał kobiety do pozostania w domu, rodzenia dzieci[102]. Polityka ta została wzmocniona przez nadawanie Krzyża Honorowego Niemieckiej Matki kobietom mającym czwórkę lub więcej dzieci[103].

   Lewica dążyła do równouprawnienia kobiet, prawica wtedy chciała z powrotem zamknąć je w domach i traktować jak inkubatory. Nic się nie zmieniło do dziś.

   Totalitaryzm zaś to ustrój neutralny jeśli chodzi o światopogląd. Określa tylko stopień ingerencji państwa w życie obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: Tak twierdził, tak samo ten ktoś kto napisał to co zacytowałeś też twierdzi. Oczywiście nie pisze się "ja twierdzę" bo to jest w domyśle. Jakim prawem słowo jakiegoś chłystka edytującego artykuł na Wikipedii jest więcej warte od słowa dyplomowanego ekonomisty?

  •  

   pokaż komentarz

   Jakim prawem słowo jakiegoś chłystka edytującego artykuł na Wikipedii jest więcej warte od słowa dyplomowanego ekonomisty?

   @Ingeborg: Ekonomista nie powinien zajmować się politologią. Dodatkowo ten ekonomista reprezentuje utopijną, skrajną i nigdzie nie stosowaną wersję ekonomii. Ale spoko, mamy więcej źródeł niż tylko Wiki
   The Nazi Party was formed in Munich after the First World War. It advocated right-wing authoritarian nationalist government, https://en.oxforddictionaries.com/definition/nazi

 •  

  pokaż komentarz

  Mapa zamachów przeprowadzonych przez neonazistów z NSU

  źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Miejsce każdego naziola jest w pierdlu. Przydałoby się jeszcze powsadzać polskich "narodowców"