•  

  pokaż komentarz

  Amerykanie już jedną generację samolotów o obniżonej wykrywalności odesłali do lamusa,a ruscy nawet pocisków manewrujących stealth nie potrafią robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hetman11 ruscy poszli w technologię stealth na poziomie dywizji, noby sa w donbasie ale nikt ich nie widzial. Ichtuniety

  •  
   m.......s

   -46

   pokaż komentarz

   @Hetman11:
   kraje EU nie zrobiły żadnego samolotu stealth. Istnieje taki pocisk X-59MK2. Widzę że na wykopie sami znawcy
   http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=25287
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @makumbuss: Ten pocisk ma najlepsze parametry na świecie tak samo jak Su-57 dlatego go nie będą produkować?

  •  
   kochamcieKK2

   +30

   pokaż komentarz

   @Hetman11:
   Przecież od lat projektują pociski samosterujące i o obniżonej wykrywalności, vide Ch-101 i Ch-29. Czasami warto sprawdzić poza wiki i pudelkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hetman11: Amerykanie niczego nie odesłali do lamusa. Amerykanie mają z tym ten sam problem co Rosjanie - F-22 został wycofany z produkcji tylko i wyłącznie ze względu na koszty. Samych Amerykanów na to nie stać, przez co program F-35 (o gorszych parametrach niż F-22), musiał być finansowany przez połowę NATO. Zrezygnowano z kilku fikuśnych bajerów jak supercruise, zlikwidowano też większość anten w rodzaju UHF.

   Nad samą awioniką j!@!no się kilkanaście lat. Ba, nad samym systemem (F-35 nie jest oparty ani na MIL-1553 z F-16, ani na Pave Pillar z F-22 XD).

  •  

   pokaż komentarz

   @kochamcieKK2: Ch-29 to mają nawet polskie Su-22 i dzieki,że uswiadomiłes mi że są w technologii stealth,już nie muszę na pudelka zaglądać.Dziekowac Bogu,że mamy takich oświeconych wypoków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hetman11: Tym to Ruscy nigdy się nie zajmowali nawet XD Zresztą, stealth w F-117 był tak zajebisty, że jest wykrywalny dla mikrofalówki działającej w 2 GHz XDD

   Zresztą, Tu-160? To przypadkiem nie jest konstrukcja z lat 80? Czy przypadkiem nie została wykonana w tej technologii?

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_z_piaseczna: Ok rozumiem,Ruscy byli zbyt dobrzy aby takie samoloty projektować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hetman11: Ty to powiedziałeś. Ja bym powiedział, że się nie bawili w ogóle w myśliwce stealth, bo robili wtedy typowe myśliwce frontowe (patrz MiG-29).

  •  

   pokaż komentarz

   że jest wykrywalny dla mikrofalówki działającej w 2 GHz XDD

   @mecenas_z_piaseczna: Dlatego znów w każdym kraju zaczęły latać samoloty z takimi antenami.

  •  
   m.......s

   +30

   pokaż komentarz

   @Hetman11:
   Stary masz jakoś obsesje na punkcie ruskich. Mają problemy finansowe ,i odkładają czas zakupu na lepsze czasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @makumbuss: Powiem Ci na pocieszenie rusofilu,że technologie stealth to nie tylko kształt ale także,a może przede wszystkim elektronika,której ruscy nie opanują nigdy :)

  •  
   m.......s

   -13

   pokaż komentarz

   @Hetman11:
   Lecz się. Prowadzicie jakieś poj@!%ne wojny internetowe. Mnie to gówno obchodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hetman11: Stary, wiesz co to jest magnetron? Anteny na tym samolocie ze zdjęcia pracują prawdopodobnie w UHF. Każdy samolot lata z takimi antenami, mniej więcej od lat 50 -

   F-117 w Jugosławii został pięknie wykryty czeską mikrofalówką z lat 60 XD

   źródło: WB27X10309-2.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Samych Amerykanów na to nie stać, przez co program F-35 (o gorszych parametrach niż F-22), musiał być finansowany przez połowę NATO.

   @mecenas_z_piaseczna: na wiki są inne dane: USA 50 mld $, a reszta państw(8) 5 mld $, wątpię aby amerykanów nie było stać na dorzucenie 5 mld $, zwłaszcza ze sami zamówili ponad 2400 samolotów, a drugi największy odbiorca ledwie 100...

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_z_piaseczna: ten slynny zestrzelony f117 to byla wina amerykanow bo latal dluzszy czas jedna stala trasa. Jugole to wyczaili i jak tylko zobaczuli ze cos leci to zaczeli walic z czego tylko mieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @baqs: To prawda,ale żeby wykryc samolot o obnizonej wykrywalności i pokazać rakietom gdzie mają lecieć potrzeba radaru z falami metrowymi,ultrakrótkimi albo nazywane też mikrofalami,a jemu to sie kojarzy z mikrofalówka hehehe Ale głównie mu chodzi o to chyba żeby zbagatelizować stealth.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hetman11: To jest przenośnia, bo gość zaczął wrzucać samolot z antenami UHF XD 2 GHz to są mikrofale wykorzystywane w mikrofalówkach, technologia przestarzała jak ja p?%$$?#ę. W dzisiejszych czasach do celów wojskowych używane są fale o częstotliwościach z pasma X. Fale ultrakrótkie to są UHF, te z kolei nie są używane w radiolokacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_z_piaseczna: Ty wystaw mikrofale przez okno to ci moze jakiś F-22 spadnie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Hetman11: Tak to nie działa. Stary, nie do końca wiem, o co Ci w ogóle chodzi. Samoloty nie spadają od padającej nań wiązki radarowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @L722: Amerykanie mieli ten program w ogóle zamknąć z tego powodu. Nie pamiętam już kto doszedł do tego, żeby jednak program kontynuować.

   Z tych 2400 samolotów "zamówionych" raczej niewiele w ogóle trafi do wojska. Tak samo było z F-22. Planowana była produkcja 800 sztuk, co sobie darowano w 2010, zamykając linię.

  •  

   pokaż komentarz

   F-117 w Jugosławii został pięknie wykryty czeską mikrofalówką z lat 60 XD
   @mecenas_z_piaseczna: Pomijając kulisy akcji jaką było polowanie na F-117 oraz to czym różni się mikrofalówka od radaru to można by rzeczywiście powiedzieć, że został wykryty mikrofalówką.

  •  
   r......y

   +25

   pokaż komentarz

   kraje EU nie zrobiły żadnego samolotu stealth

   @makumbuss: A rosjanie zrobili? Jak twierdził przedstawiciel indi:
   - źle zaprojektowany stealth(wydaje mi się też że su-57 nie ma komory na bomby).
   - Parametry nie wiele lepsze jak su-35
   - gorszy w wielu miejscach jak rafel, czyli europa nie musiała nawet robić samoloty w stehalt żeby wyprzedzić su-57 który nie dogonił jednosilnikowa z francji.
   - Brak docelowych silników i radarów, niekompletna awionika ogólnie. I kiedyś będzie

   Czyli rosja buduje samolot który próbuje dogonić europejską generację 4+, podkreślam buduje może kiedyś skończą.

  •  
   m.......s

   -18

   pokaż komentarz

   @recovery:
   O samolocie gadasz kompletne bzdury tak jakbyś znał wszystkie jego sekrety. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak dla mnie jeżeli taki dość ubogi kraj jak Rosja potrafi sobie dać radę z takimi rzeczami jak ten samolot to niezłe.
   Hindusi pewnie chcieli mieć wszystkie technologie wykorzystane przy jego produkcji, ale Ruscy nie chcieli im dać. To jest pewnie prawdziwy powód. Ale mogą wrócić do projektu.

   However, Indian officials didn't rule out the possibility of relaunching the FGFA project once the Su-57 is fully introduced into the Russian air force, alternatively even by acquiring the fully developed platform

  •  

   pokaż komentarz

   Amerykanie niczego nie odesłali do lamusa

   @mecenas_z_piaseczna: Odesłali, F-117

  •  

   pokaż komentarz

   który nie dogonił jednosilnikowa z francji.

   @recovery: O jaki samolot chodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_z_piaseczna: Ano nie był, myślałem z chodzi o samolot stealth

  •  

   pokaż komentarz

   Amerykanie już jedną generację samolotów o obniżonej wykrywalności odesłali do lamusa,a ruscy nawet pocisków manewrujących stealth nie potrafią robić.

   @Hetman11 ja tam mysle ze zarowno azjaci jak i ruscy maja lby na karku a za takimi decyzjami kryje sie sztab specjalostow. Jak narazie ruscy pomimo wyposazenia armii ktore wg wykopkow jest zalosne, robia swoje i nie wyglada na to zeby ktos mial im zaszkodzic w najblizszym czasie.

  •  

   pokaż komentarz

   Amerykanie już jedną generację samolotów o obniżonej wykrywalności odesłali do lamusa

   @Hetman11: Teraz latajom na F-tysianc pincet

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_z_piaseczna: Raz, że Tu-160 był klonem B-1, a ten nie był budowany w technologii stealth. Dopiero B-1B był pozbawiony pewnych elementów i pokryty farbą powłoką absorbującą, jednak dupa to, nie stealth, bo architektura całej maszyny temu przeczy.
   Dwa, że F-117 były oparte na technologii "faceting" i dziś są już dinozaurami (jakoś o tym, że F-16 są wycofywane z USAF jakoś cicho, a to niemal równolatki)
   O F-117 pieprzysz, że aż mi w zębach chrupie. Jakie magnetrony i UHF? Co ty, z faktu bierzesz dane?

  •  

   pokaż komentarz

   @makumbuss
   Europejczycy właśnie ogłosili że rozpoczynają projekt samolotu generacji 5/5+.

  •  
   r......y

   +6

   pokaż komentarz

   @John_archer: rafael, jest to samolot po prawdziwe wielozadaniowy ale to pokazuje jak su-57 nie jest samolotem rewelacyjnym.

  •  
   r......y

   +5

   pokaż komentarz

   @makumbuss:

   O samolocie gadasz kompletne bzdury tak jakbyś znał wszystkie jego sekrety. (

   Ale sekretem jest to że nie ma docelowych silników, radaru aesa czy nie ma komory bombowej? Czy sekretem jest to że rosja jest krajem zacofanym technicznie? Które z tych zdań które napisałem jest nie prawdziwe i to bzdury wskaż proszę.
   Indniańce pewnie pomyślały że może jak wprowadzą go seryjnie i zmienią konstrukcję płatowca itp. To może go wtedy kupią. A tymczasem uber su-57 będzie produkowany tylko jako wersja przed seryjna która pewne lata później wejdzie do produkcji seryjnej. Być może... albo podzieli los innych projektów.

  •  
   r......y

   0

   pokaż komentarz

   @St_Atheist: masz rację, moje przeoczenie. Nie wiem czemu mi się zdawało ze jeden.

  •  

   pokaż komentarz

   @recovery: Pewnie dlatego, że większość myśliwców od Dassault Aviation było jednosilnikowcami ;) Dwusilnikowce od nich to: Mirage G, Mirage 4, Mirage 4000, Alpha Jet i właśnie Rafale.

  •  
   r......y

   +1

   pokaż komentarz

   @St_Atheist: raczej przypomniała mi się sylwetka i o ile pamiętam silniki są dość blisko siebie w przeciwieństwie do su-35 :) inna konstrukcja płatowca. I tak tym sposobem sam się zmyliłem.

  •  
   m.......s

   -7

   pokaż komentarz

   @recovery:
   Tak jakby zrobienie tego było jak bułka z masłem. Polska gdyby chciała mogła by zrobić samolot lepszy of f-22 w rok. Boże co za dno ten wykop. Ten radar posiada tylko jakieś podzespoły zachodnie. Hindusi twardą targują się bo chcą technologii. Ale gdyby chcieli kupić od Amerykanów to Ci też by powiedzieli żeby sp#!$@@@ali. F-35 uchodzi za jeden wielki niewypał, ale pomimo to go kupują bo nie ma nic lepszego. Czy Rosja jest krajem zacofanym technologicznie ? Kraj utracił w czasach transformacji przemysł, i ma problemy z odbudowaniem go. Ale w pewnych dziedzinach reprezentuje wysoki poziom takich jak przemysł militarny, energetyka jądrowa, technologie kosmiczne.

  •  
   r......y

   +11

   pokaż komentarz

   Tak jakby zrobienie tego było jak bułka z masłem. Polska gdyby chciała mogła by zrobić samolot lepszy of f-22 w rok

   @makumbuss: a czy ja mówię o Polsce? Czy Polska mówi że jest mocarstwem gdzie produkuje się najlepszą broń?

   Ten radar posiada tylko jakieś podzespoły zachodnie

   Jaki radar? Radar AESA żeby skonstruować od zera potrzeba około 20 lat(tak twierdzili koreańczycy z południa) do tego wydaje się że rosja ma problemy z technologią arsenku galu który jest tu potrzebny. Tego typu radar jest trudny w konstrukcji a ty coś o podzespołach zachodnich....

   Hindusi twardą targują się bo chcą technologii.

   Już trochę czasu minęło(a ruscy musieli wiedzieć wcześniej). De facto indie rozpisują ponownie przetarg na samoloty dla siebie a dalszej produkcji su-30 nie chcą.

   F-35 uchodzi za jeden wielki niewypał, ale pomimo to go kupują bo nie ma nic lepszego.

   Napisano milion dwieście artów o tym. Nie ma na dziś dzień w produkcji lepszego samolotu i tyle taki to nie wypał.

   Czy Rosja jest krajem zacofanym technologicznie ? Kraj utracił w czasach transformacji przemysł, i ma problemy z odbudowaniem go. Ale w pewnych dziedzinach reprezentuje wysoki poziom takich jak przemysł militarny, energetyka jądrowa, technologie kosmiczne

   A u was biją murzynów. Niby przemysł utraciliśmy(z resztą komuszy przemysł, zacofany) a żyje się nam lepiej jak rosjaną....
   Wysoki poziom w dziedzinie militarnej mówisz? Ano tak klepią mocno zmodernizowane wzory radzieckie broni. Przeskoczenie do najnowszych technologi jest po za ich zasięgiem. Po prostu produkują dobrą broń ale we wszystkim zaczynają zostawać w tyle i tyle nie za amerykanami a za chinami powoli.

   Co do jądrówek proszę cię jakie przodowanie? Mają swoją technologię atomową po związku radzieckim która bywała niebezpieczna. Obecnie dopiero chyba pracują nad nowszymi typami reaktorów.

   Technologie kosmiczne? Też sprzęt po związku radzieckim, zobacz jak przemysł prywatny z usa ich wyprzedził. Jak tylko usa uniezależnią się od rd-180 przemysł kosmiczny FR padnie bo na stacje kosmiczne będą latały załogowe misje na sprzęcie usa i tym samym po zawodach dla rosjan. Już teraz firmy prywatne odebrały im kawałek rynku kosmicznego związanego z wynoszeniem satelitów. Nowe rakiety angara chyba się nazywały okazują się nie takie tanie.

  •  
   m.......s

   -7

   pokaż komentarz

   @recovery:
   Boże co za p!%#$#$enie.
   Rosjanie mają firmy zajmujące się produkcjami radarów od dziesięcioleci, powinni sobie dać radę.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Byelka_(radar)

   Nie wiem czego chcą Hindusi spytaj się ich.

   F-35 to jeden wielki nie wypał.
   https://nt.interia.pl/raporty/raport-wojna-przyszlosci/lotnictwo/news-tworca-f-16-mysliwiec-f-35-to-awaria-za-bilion-dolarow,nId,1448922

   Dodatkowo poważnym problemem jest ciągle rosnąca masa, zmniejszająca zasięg i zwrotność oraz obciążająca silnik. F-35 z pełnym zapasem paliwa waży 35 ton, podczas gdy dwusilnikowy F-15 – 40 ton. Sam silnik jest powodem poważnych problemów. Od 2007 roku z powodu poważnych usterek cała flota F-35 uziemiana była już 13-krotnie, w większości z powodu problemów z napędem. W roku 2008 firma RAND Corporation we współpracy z wojskiem przeprowadziła symulację konfliktu z Chinami przy użyciu przez siły zbrojne Stanów Zjednoczonych F-35. Analitycy John Stillion i Harold Scott w raporcie wynik podsumowali stwierdzeniem „nie potrafi skręcać, nie potrafi się wznosić, nie potrafi przyśpieszać”[163]. W 2013 roku Pentagon zmniejszył po raz kolejny limit osiągów dla F-35 dopuszczalne przeciążenia przy zakręcie ustalonym z 5,3 G do 4,5 G dla wersji A z 5 G do 4,5 G dla wersji B oraz z 5,1 do 5 G dla wersji C. Podobnie aby samolot był w stanie spełnić wymagania, konieczne stało się wydłużenie czasów potrzebnych na przyśpieszenie samolotu od prędkości odpowiadającej liczbie macha 0,8 do 1,2 odpowiednio dla wersji A, B i C o 8, 16 i 43 s. Zacytowani przez brytyjskie czasopismo „Flight International” piloci określili osiągi F-35 jako żenujące i porównywalne do F-5 i F-4[164].

   Utraciliśmy przemysł i nie ma go jak odbudować bo są już firmy co pozajmowały rynki. Przemysł PRL wcale nie był taki tragiczny. Bo zbudowanie firmy co zbuduje F-22 zajmuje rok. Boże wykop to dno. Komuszy przemysł z ChRL przeżył. Kraje zachodnie wydymały państwa europy wschodniej bez mydła.

   O reszcie się nie wypowiem ,bo jest żałosne. Bardziej niż o argumenty chodzi raczej o psychologię.

  •  
   r......y

   +6

   pokaż komentarz

   Rosjanie mają firmy zajmujące się produkcjami radarów od dziesięcioleci, powinni sobie dać radę.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Byelka_(radar)


   @makumbuss: I? Jak pokazuje su-57 nie dają rady sobie z radarem AESA. Kolejne generacje sprzętu są coraz droższe i trudniejsze w konstrukcji. Pewnie po latach sklepią ten radar w jakiejś konfiguracji ale mają z tym olbrzymie kłopoty. A co do linków z wikipedi proszę cię chłopie, jak ci napisałem mają prototypy i to tyle. Zapowiadają go od lat że już tuż tuż a nadal siedzą w laboratoriach i na testach posuwają się do przodu ale nie dokończyli go.

   F-35 to jeden wielki nie wypał.
   https://nt.interia.pl/raporty/raport-wojna-przyszlosci/lotnictwo/news-tworca-f-16-mysliwiec-f-35-to-awaria-za-bilion-dolarow,nId,1448922

   Serio wiedzę czerpiesz z wikipedi i interi? To jakiś żart? Weź się za parę poważnych analiz.

   Przemysł PRL wcale nie był taki tragiczny.

   Był, wiem bo nawet modernizowałem po PRL-owskie układy przemysłowe. A w zbrojeniówce klepano zubożone wzory radzieckie.

   . Bo zbudowanie firmy co zbuduje F-22 zajmuje rok

   Wskaż gdzie kto kol wiek tak napisał, nielicząca twoich urojeń. Projekt su-57 ciągnie się ze 20 lat i będzie ciągnął sie nadal. Boże makumbuss to dno.

   O reszcie się nie wypowiem ,bo jest żałosne.

   raczej nie było notek na wikipedi albo interii to nawet nie masz pojęcia jak co działa. Ja tam jestem inżynierem ba i nawet po wydziale elektrycznym i to nawet w energetyce pracowałem więc coś tam o tej technologi wiem. To że nie masz pojęcia jak wygląda ruski program atomowy czy kosmiczny to nie moja wina a raczej twoja.

   Rosja to kraj alkoholików, hiv i wrzucania hajsu do zbrojeniówki kiedy kraj wymiera(rosja ma ujemny przyrost naturalny szczególnie słowian, powoli staje się krajem muzułmańskim). Nawet z procesorami VLIW się męczyli nie miłosiernie a wyszło im tak sobie. To już w Polsce na szybko sklepali 32-bitowca żeby konkurować z m-0.

  •  
   r......y

   +2

   pokaż komentarz

   @makumbuss: paszoł won piesku kremla.

  •  
   r......y

   +1

   pokaż komentarz

   @makumbuss: a i znam rosjan z pracy. I jak mówią każdy kto jest normalny ucieka z rosji. Normalni rosjanie spoko ludzie.

  •  
   r......y

   +2

   pokaż komentarz

   @makumbuss: ale jak upada, wyżej twierdzisz że tam wszystko świetnie się rozwija, ba przemysł kosmiczny przoduje. A tu się okazuje że za parę lat wszyscy wypną się na sojuzy a nowych statków ani widu ani słychu...

  •  

   pokaż komentarz

   Ichtuniet

   @polska_partia_programistow: Faktycznie takiego określania używają na te oddziały? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @recovery: Bardzo wielu Rosjan na poziomie człowiek-człowiek to świetni ludzie. Zdolni, fascynujący. Pewnie dlatego mieli tylu dobrych różnej maści artystów. Szkoda, że na poziomie społeczeństwo-społeczeństwo jest tak fatalnie. :/

  •  

   pokaż komentarz

   @bialy100k na zmiane z silami pokojowymi tj. Mirotwory( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  
   kochamcieKK2

   0

   pokaż komentarz

   @recovery:

   Ale sekretem jest to że nie ma docelowych silników, radaru aesa czy nie ma komory bombowej? Czy sekretem jest to że rosja jest krajem zacofanym technicznie? Które z tych zdań które napisałem jest nie prawdziwe i to bzdury wskaż proszę.
   Wydaje się, że wszystko co napisałeś to kłamstwa i bzdury.

   nie ma komory bombowej
   Posiada [1, tu zrzut w Syrii, widać otwartą komorę] i [2], spekuluje się czy także nie po boku [3].

   nie ma docelowych silników
   Spójrz na zdjęcie T-50-2, docelowa jednostka w czasie testów, tutaj statycznie na wystawie. Zakład UMPO w Ufie został zmodernizowany pod kątem jej produkcji.

   radaru aesa
   Skąd to wytrzasnąłeś? Nawet Butowski i Francuzi piszą zupełnie co innego. [Link]. Suka lata z Biełką od T-50-3 [link]]

   Indniańce pewnie pomyślały że może jak wprowadzą go seryjnie i zmienią konstrukcję płatowca itp.
   Udział Indyjskiego przemysłu w FGFA miał wynosić 13% (co potwierdza CAST), a dodatkowo Rosjanie nie zgodzili się na przekazanie w ramach offsetu produkcji silników i awioniki. Hindusi chcieli bez wkładu pieniężnego, a ze słownymi gwarancjami, dalej kontynuować program. Zróbta nam samolot, a my wielmożni Hindusi potem go kupimy i zażądamy produkcji połowy komponentów u siebie, chociaż nie włożyliśmy nawet 10% w rozwój.

  •  
   r......y

   +2

   pokaż komentarz

   Spójrz na zdjęcie T-50-2, docelowa jednostka w czasie testów, tutaj statycznie na wystawie. Zakład UMPO w Ufie został zmodernizowany pod kątem jej produkcji.

   @kochamcieKK2: Docelowa jednostka znalazła się dopiero w tym roku na testach na samym płatowcu. Jak pamiętasz silnik zapowiadano od dawna, i ostatecznie dziś przesunięto produkcję na 2020. Czy to kłamstwa i bzdury? To jak w końcu su-57 ma te silniki czy ich nie ma? Nie ma...Prototyp nie musi != docelowa jednostka.

   Skąd to wytrzasnąłeś? Nawet Butowski i Francuzi piszą zupełnie co innego. [Link]. Jest mowa o testach kompleksu radarowego jak i całego samolotu. Suka lata z Biełką od T-50-3 [link]

   To przeczytaj sobie wyżej co napisałem. O tym że radar znajduje się na jednym z prototypów. Radar AESA złapał opóźnienia też miał być wcześniej, teraz znajduje się na prototypie i podlega testom. Ale montaż na prototypie != gotowy radar. Produkcja elektroniki ma to do siebie że prototypy nie zawsze są docelowym rozwiązaniem, opanowanie produkcji konkretnych części itd. Tak su-57 nie ma de facto docelowego radaru.

   Podsumowując to co przytaczasz to testy prototypów o czym pisałem wyżej.Może podczas testów wyjść że trzeba dużo w nich zmienić do tego trzeba opanować produkcję na poziomie przemysłowym. Patrz na to pod tym kątem a nie że gdzieś w runecie trzasnęli zdjęcie silnika. Skomplikowana technologia ma to do siebie że trzeba ja zmienić po testach. Kiedyś zaprojektowałem algorytmy sterujące dla sterowania pewnym procesem w jednej z polskich hut. Na papierze super, implementacja ok. Ale na obiekcie okazuje się że trzeba wprowadzić poprawki, sprawa się przeciąga itd. Tak właśnie wygląda robota w przemyśle, że się coś testuje nie znaczy automatycznie że jest to gotowe.

  •  

   pokaż komentarz

   rafael,

   @recovery: Nie Rafael tylko Rafale, i jest dwusilnikowy a nie jedno.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak tylko napiszę dla przypomnienia. Ruskie do perfekcji opanowały sztukę dezinformacji. Pamiętacie jazdy z "Kuzniecow", który ledwo dopłynął na Morze Śródziemne, gdzie stracił dwa samoloty, czy problemy z pociskami "Kalibr?" Problemy z wdrażaniem czołgu Armata14? Wcześniej problemy z logistyką podczas kampani w Gruzji? wg mnie ruskie, to taki kolos na glinianych nogach i bez nuków, dawno można by było ich zaorać. Ale to tylko moje skromne zdanie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ruskie za biedne są na takie cacka.

 •  

  pokaż komentarz

  gdzie są teraz ci wszyscy, którzy czekali na wejście PAK FA do linii, i że wtedy to dopiero nam ruskie pokażo...

 •  

  pokaż komentarz

  Widać plany F-35 się spóźniają.

  Jak nie dojdą w ogóle to będą musieli zdemontować te atrapy ( ͡º ͜ʖ͡º)