•  

  pokaż komentarz

  Plebiscyty smsowe? Czy ja obudziłem się w 2004 roku?

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson: Pytanie kierować do organizatorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @J3rycho: Przecież ta gazeta wywodzi się z komunistycznego partyjnego szmatławca. Taka nagroda to potwarz dla każdego oprócz tej funkcjonariuszki sb. Poza tym kto teraz gazety czyta, w szczególności te wywodzące się z głosu ludu i zarządzane przez ppr/pzpr XD

  •  
   P.........j

   -3

   pokaż komentarz

   @frutson: Hajs się musi zgadzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson: Wg mnie jest to nieistotne jaka jest geneza tej gazety. W plebiscycie bierze udział kobieta, która zasługuje bardziej na zwycięstwo od obecnie prowadzącej i jej wygrana udowodniłaby w jakimś stopniu, że stary system nie ma poparcia nawet w pozostałych bastionach starego systemu. Jest to oczywiście moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @J3rycho: Stara komunistyczna gazeta dla starych komunistycznych pierdów wybiera starą komunistkę na swoją osobę roku. Okropne.

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson: Wg mnie jest to nieistotne jaka jest geneza tej gazety. W plebiscycie bierze udział kobieta, która zasługuje bardziej na zwycięstwo od obecnie prowadzącej i jej wygrana udowodniłaby w jakimś stopniu, że stary system nie ma poparcia nawet w pozostałych bastionach starego systemu. Jest to oczywiście moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.
   @J3rycho: I oczywiście masz do niego prawo. Tylko, że każdy kto bierze udział w tym głosowaniu nabija kasę dla tej gazety a jeżeli nominowali była funkcjonariuszkę SB to coś o nich świadczy.

  •  

   pokaż komentarz

   szczególności te wywodzące się z głosu ludu i zarządzane przez ppr/pzpr XD

   @frutson: Co ty p%$$@$!isz. Te wszystkie głosy od lat do Niemca już należą.

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: dlatego napisałem "wywodzące". PPR i PZPR też już nie istnieją. XD

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson to wyciąganie kasy . Lepiej je głosowa

  •  

   pokaż komentarz

   w jakimś stopniu, że stary system nie ma poparcia nawet w pozostałych bastionach starego systemu.

   @J3rycho: Ale czemu niby nie ma, jak ma. Aż 44% Polaków pozytywnie ocenia PRL, niemal tyle samo - 43% - negatywnie. https://wiadomosci.wp.pl/jak-polacy-oceniaja-prl-6032738994513025a

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: Artykuł z roku 2009, przez 9 lat mogło się wiele zmienić, zwłaszcza przez ostatnie 2 lata.

   Edit: Wpis tej pożal się Boże Pani, świadczy tylko o tym, że słusznie przegrała.

   źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: Artykuł z roku 2009, przez 9 lat mogło się wiele zmienić, zwłaszcza przez ostatnie 2 lata.

   @J3rycho: No zmieniło się tyle, że masa ludzi, którzy znają PRL tylko z propagandy (czyli młodzi) też głosują. Im starszy sondaż, tym dane naocznych swiadków bardziej wiarygodne. In nowszy, tym bardziej bezsensowny.

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: Jakieś źródła? Czy to tylko Twoje "wydaje mi się"? Często, gęsto Ci młodzi mają większe pojęcie o historii niż ludzie wywodzący się z komuny. Natomiast ja nie oceniam samej komuny, liczy się wspólna historia narodów i nasze położenie geopolityczne.

  •  

   pokaż komentarz

   Często, gęsto Ci młodzi

   @J3rycho: Często gęsto wolę bazować na zdaniu ludzi, którzy mieli z czymś OSOBIŚCIE do czynienia. Niż z tymi, którzy znają coś tylko z propagandy. To tak jakbyś pytał jak jest w Rzymie kogoś, kto tam mieszkał kilka lat i innego, który zna Rzym z książek i zdjęć. Co byś wolał?

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: Wolałbym zapytać historyka i archeologa. Problem zwykłych osób jest taki, że opisują świat ze swojego punktu widzenia. Jeśli było im dobrze chwalą, jeżeli źle, powiedzą, że to były złe czasy. Liczy się całość. Komuna nie była dobra, bo była wprowadzona siłą, a nie wybrana dobrowolnie. I to jest fakt, inaczej by jej nie obalano w każdym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli było im dobrze chwalą, jeżeli źle, powiedzą, że to były złe czasy.

   I obydwie strony będą miały rację, bo byli tacy, co im było dobrze, oraz tacy, co im było źle.

   @J3rycho:

   Komuna nie była dobra, bo była wprowadzona siłą,

   Monarchia i sanacja też była wprowadzana siłą i jakoś nikt o tym nie stęka. Ba... sanacyjni mają ulice w każdym mieście. W momencie wprowadzania w Polsce komuny mieliśmy w swojej historii - UWAGA - osiem lat demokracji. I tysiąc lat rządów siłowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: Racja, ale czas pokazał że rządy sanacji wyszły nam na dobre. Zresztą nie nam oceniać jakie to były czasy dla Polski szarpanej tyle lat przez różne mocarstwa. Piłsudski nie był idealny, ale był najlepszym co mogło Polskę wtedy spotkać, co udowodnił z biegiem lat. Komuna nie wchodziła do Polski by ją modernizować, rozwijać i wynosić na wyżyny, byliśmy folwarkiem Moskwy, tak jak wszystkie sąsiednie kraje. A gdyby wybuchła wojna, to nasze tereny miały w pierwszej kolejności przestać istnieć w atomowym ogniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @J3rycho: Czas komuny, to czas pokoju, którego Polsce bardzo było trzeba. Pisząc coś o tym, że komuna nie wchodziła do Polski żeby ją modernizować, chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz. Poczytaj trochę o tym, jaka była sytuacja przeciętnego Polaka przed wojną, Dla przykładu w Łodzi 2/3 mieszkań były to jednoizbowe (bez osobnej kuchni czy łazienki) pomieszczenia bez żadnych wygód typu woda kanalizacja czy prąd. Mieszkało w nich przeciętnie po kilka-kilkanaście osób.

   Dlatego sprawdź ile wybudowano bloków mieszkalnych, a także takie pojęcia jak 1000 szkół na tysiąclecie, likwidacja analfabetyzmu, elektryfikacja wsi, sprawdź ile powstało szkół wyższych (we wspomnianej Łodzi przed wojną nie było ani jednej). Ile dróg, ile torów, powszechny dostęp do opieki medycznej, sprawdź kim był Hermaszewski, ba... sprawdź (akurat modne teraz) wyniki Polaków na mistrzostwach świata w piłce nożnej, szczególnie 1974 i 1982. Sprawdź ile mieliśmy statków handlowych. Itd itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: To nie komuna odbudowywała powojenną Polskę, to robili Polacy, zwykli ludzie. Za okupacji Niemieckiej też powstało mnóstwo nowych dróg, torów, linii energetycznych itd. to znaczy, że mamy ich za to chwalić? Zdajesz sobie sprawę że Polska podczas wojny straciła największą liczbę ludności? Zarówno z rąk Niemieckich jak i radzieckich? ZSRR najechało Polskę 17 września, wbijając nam nóż w plecy. Egzekucje i wywózki.
   Obozów jenieckich po II wojnie światowej nie zamknięto, tylko przekształcono je w obozy dla przeciwników nowej władzy. Ofiar byłoby dużo więcej, gdyby Polacy walczący praktycznie na wszystkich frontach postanowili wrócić do kraju, z chwilą przekroczenia granicy staliby wrogami bo przecież zaczynała się już Zimna Wojna, a poprzedni sojusznicy okazali się wrogami. Ostrzegaliśmy przed Stalinem, ale nikt nas nie słuchał, czas pokazał, że mieliśmy rację. I pomimo tych wszystkich strat w ludziach i mieniu, znaleźli się tacy, którzy dalej walczyli, ale większość chciała spokoju i tego potrzebowała.
   I jeżeli zasługi piłkarzy w 74 i 82 przypisujesz komunie, to brak mi słów dla Ciebie. Hermaszewski został kosmonautą też dzięki komunie, czy może własnej determinacji, pracowitości i umiejętnościom?

  •  

   pokaż komentarz

   a okupacji Niemieckiej też powstało mnóstwo nowych dróg, torów, linii energetycznych itd. to znaczy, że mamy ich za to chwalić?

   @J3rycho: bzdura. Powstało tylko trochę dróg i torów na trasach strategicznych wschód zachód. I nic więcej. ZAMKNIĘTO WSZYSTKIE SZKOŁY. Służba zdrowia i wszelkie inne służby runęły na dno. Co ty w ogóle porównujesz. Popatrz jak wyglądała stolica po rządach niemieckich (5 lat) a po komunie.

   Zdecydowaną większość strat zadali Niemcy. To są porównania typu Niemcy zaj#?%li 5,5 mln, ruskie 100 tys, więc napiszemy że Niemcy i Rosjanie zamordowali 5,6 mln.

   Polska nie straciła największej liczby ludności. Więcej straciły choćby Chiny czy ZSRR.

   Wraz z końcem stalinizmu (który był zbrodniczy i który potępili sami komuniści), nastąpiła odwilż i można było normalnie żyć, uczyć się, rozmnażać, wszystko zaczęło działać i odbudowano kraj.

   Przypomnę że w latach 1945-89 ludność Polski powiększyła się z 23 do 38 mln. Aktualnie jest max 36 mln i ujemny przyrost ludności.

   Piłkarze zaś nie grają sami z siebie. Potrzebują odpowiednich warunków - widocznie były. Podobnie Hermaszewski nigdzie by nie poleciał, gdyby nie komuna.

  •  

   pokaż komentarz

   @MojaKlawaPiszeCoChce: Powtarzam po raz kolejny. Kraj odbudowywali po wojnie Polacy i zrobiliby to niezależnie od tego czy rządziłby Rusek, Niemiec czy sami o sobie by decydowali. Nie przyszła jakaś tajemnicza rasa, która pomagała w odbudowie.

   Nie wiem dlaczego tak usilnie bronisz tamtego systemu. Może te liczby Ci to uzmysłowią. Samych zesłańców, nie wliczając ludzi zamordowanych przez Rosjan było jak podają szacunki prawie 1mln. w latach 40-41. Operacja Polska w latach 37-38 na ziemiach ZSRR pochłonęła ponad 100tys. ofiar pochodzenia Polskiego. Zbrodnia Katyńska nie była jedyną wymierzoną na Polakach.

   Rosjanie stracili więcej ludności? Być może liczbowo, jeżeli Rosjanami nazywamy Kazachów, Mongołów, Gruzinów, Uzbeków, Białorusinów i pozostałe plemiona, które siłą były wcielane do armii, a za nimi szedł polityczny i strzelał w łeb przy każdej próbie odwrotu. Straty liczy się w liczbie populacji, a w ZSRR wynosiła ona 13,7 strat, natomiast dla Polski jak podają źródła 17,2.

   Przyrost ludności nie jest również zasługą komuny. W każdym kraju zanotowano wzrost urodzeń po zakończeniu II wojny światowej, a jeszcze większy na zachodzie. W powojennej Polsce praktycznie nie było rodziny, której nie dotknęłaby zawierucha wojenna, więc nic w tym dziwnego, że ludzie chcieli rekompensować straty kolejnym pokoleniem.

   I daj spokój z tymi piłkarzami, bo jest to już śmieszne. Idąc Twoim tokiem rozumowania, to przy obecnych warunkach powinni już być dawno mistrzami, skoro są one o niebo lepsze od tych za komuny. O czymś takim jak umiejętności słyszałeś? Bez tego choćby warunki były najlepsze na świecie nie osiągnie się zwycięstwa. Wątpię żeby Chorwaci mieli lepsze warunki sportowe niż Polska, o Senegalu nie wspomnę.

   Jedynym astronautą, który poleciał w kosmos i zawdzięcza to tylko i wyłącznie związkowi radzieckiemu była suka Łajka.

   Ten system przyszedł do nas ze wschodu, gdzie był tworzony na milionowych ofiarach z całych terenów ZSRR. O większości z nich nigdy się nie dowiemy. Masowe czystki rozpoczął Lenin, kontynuował Stalin. Mordowali zarówno swoich jak i obcych. 100 milionów ofiar, oby takiej liczby nikt nie przebił. Takich ojców ma Twoja ukochana komuna.

  •  

   pokaż komentarz

   Kraj odbudowywali po wojnie Polacy i zrobiliby to niezależnie od tego czy rządziłby Rusek, Niemiec czy sami o sobie by decydowali.

   @J3rycho: Niby tak, niby nie. Po upadku komuny przez 15 lat nie działo się praktycznie nic. Dopiero po wejściu do Unii i napłynięciu mega funduszy kraj zaczął się rozwijać i modernizować, wykonując wyraźny skok do przodu i zmianę jakościową życia obywateli. Poprzedni wyraźny skok miał miejsce za komuny (choćby masowe przesiedlenia z czworaków i suteren w ubogich kamienicach bez wygód, do bloków), przed wojną niestety nic takiego nie miało miejsca. II RP była jednym z najuboższych i jednym z najgorzej rozwijających się krajów.

   Poprzedniego systemu nie bronię, po prostu miał on swoje plusy i swoje minusy. I tyle. Dość powiedzieć, że w II RP rozwalono więcej ludzi niż w PRL.

   Zesłańców nie było milion, tylko jakieś 400 tys. Na dodatek w miejscach, z których ich wysiedlono, trwały później ciężkie walki lub zgoła rzezie (Wołyń).

   Zbrodnie przeciw Polakom oczywiście miały miejsce, wspominałem już tylko o tym, że pisanie o zbrodniach sowiecko niemieckich wspólnie jest pop%!$@?#one, skoro stosunek zabitych wynosi 1:40, w części rosyjskiej normalnie działały szkoły polskie i uniwersytety (we Lwowie), podczas gdy w niemieckiej zamknięto szkoły. Nie było też łapanek i publicznych egzekucji po ruskiej stronie.

   Taką mamy pop%!$@?#oną historię, że wyzwolenie przyniósł nam niedawny wróg, który stał się sojusznikiem naszych sojuszników.

   Co zaś się tyczy ofiar II WŚ z podziałem na plemiona, to informuję Cię, że Białorusini stracili procentowo więcej od Polaków. Aż 25% Czyli procentowo nadal to nie Polska poniosła największe ofiary... https://pl.wikipedia.org/wiki/Ofiary_II_wojny_%C5%9Bwiatowej#ZSRR

   Niestety brak mi danych co do przyrostu ludności, jednak w ZSRR które miało podobny do Polski, wysoki powojenny przyrost, ten przyrost był wyraźnie większy niż w krajach zachodnich.

   1950/1990 0.59 0.35 0.37 0.77 0.98 0.51 0.83 0.49 1.12
   Ostatnia wartośc 1.12 odnosi się do ZSRR, więcej na https://www.encyclopedia.com/international/encyclopedias-almanacs-transcripts-and-maps/population-europe-demographic-transition-and-after

   Wyraźnie widać że u komuchów było więcej.

   Co zaś się tyczy piłkarzy, to co z tego, że teraz mają lepsze warunki niż za komuny, widać inni mają jeszcze lepsze. Liczy się to co jest w danym momencie, a nie porównywanie dzisiejszego z przeszłym. Najwyraźniej komuchowie polscy potrafili w danym czasie zbudować lepszą drużynę na swoje czasy, niz dzisiejsi liberałowie i konserwowie.

   Program kosmiczny ZSRR był niemalże cudem. 35 lat wcześniej ten kraj był totalnie zacofanym rolniczym i nic nieznaczącym państewkiem, które kopał w dupe prawie kto chciał. Japonia, Turcja przykładem. W IWŚ też srogi łomot. W ciągu tych 35 lat i pomimo gigantycznego wysiłku wojennego (pokonali III Rzeszę, która wcześniej naj!$%ła cała Europę), byli w stanie konkurowac i wygrac praktycznie wyścig kosmiczny z USA wspieranym przez nazistowskich speców od rakiet. Jedyny odcinek, na którym przegrali, to ten z człowiekiem na księzycu.

   I nie. Hermaszewski by nigdzie nie poleciał, gdyby nie radziecki program zabierania kosmonautów z krajów socjalistycznych w kosmos.

   O czystkach i mordach.
   Oczywiście że się dowiemy. Nie ma co porównywać lenina, który toczył wojnę domową ze stalinem. To zupełnie inna para kaloszy. Lenin miał w perspektywie przegranego powstania mord na swoich, nauczony przykładem Finlandii Węgier czy Niemiec, gdzie praktycznie mało lub bezkrwawe powstania komunistyczne utopiono we krwi i terrorze. Finlandia 7 tys ofiar czerwonych - 125 tys ofiar białych. Węgry 500 ofiar czerwonych - 25 tys ofiar białych. Niemcy 0 (słownie zero) ofiar czerwonych - kilka tysięcy ofiar białych. Więc lenin mógł iść drogą, która przywiodła inne rewolucje do upadku, lub odpowiedzieć czerwonym terrorem na biały terror. Zrobił to i wygrał. Stalin to zupełnie inny typ. p%!$@?#ony satrapa tyran i człowiek sk$!!iel bez żadnych zasad.

   Inna sprawa, że przypisywane mu dziesiątki (rekordziści piszą o 60 mln) ofiar to bzdury. Nowe badania oparte na ujawnionych archiwach (stare szacunki ofiar oparte były na wróżeniu z fusów i wyciagane z dupy na zasadzie, kto więcej) podają zupełnie inne liczby http://www.newsweek.pl/polska/miedzy-stalinem-a-hitlerem,76579,1,1.html 6-9 mln.

   Np znamy już dokładną ilość ofiar GUŁAG. Nie było to kilkadziesiąt mln, a 1,6 mln. Z czego duża część wtedy, gdy ZSRR waliło się pod ciosami III Rzeszy. Dokładne liczby http://www.historycy.org/index.php?showtopic=19295&st=90#

   Tak zatem zachęcam do własnych poszukiwań, a nie do powielania bzdur pokutujących na wykopie.

 •  

  pokaż komentarz

  ale to jest głosowanie na kobietę roku 1945 czy 2018?
  Co szczecinowi dała w tym roku babka z ak a co z sb? Tak z ciekawości pytam.
  Z tego co widzę - żadna nic. Te, które coś dały najwyraźniej nie mają tylu znajomych by na nie głosować.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwynebleid:
   "Danuta Szyksznian-Osowska, Szczecin, nominowana za działania w organizacjach kombatanckich, pełni między innymi funkcję Prezesa Honorowego Zarządu Okręgu Światowego Związku Żołnierzy AK i Wiceprezesa Koła Kresowych Żołnierzy AK w Szczecinie (KR.187) 5041głosów SMS pod nr 72355 o treści KR.187
   Danuta Leszczyńska, Szczecin, nominowana za walkę o prawa represjonowanych emerytowanych funkcjonariuszy służb mundurowych (KR.186) 4307głosów"

  •  

   pokaż komentarz

   @usprawniacz:

   ominowana za walkę o prawa represjonowanych emerytowanych funkcjonariuszy służb mundurowych (KR.186) 4307głosów"

   jak to bylo? Historie pisza zwycięzcy, o przegranych sie nie pamieta. Nie zal mi tych moskiewskich psow Pawlowa tlukacych w imie jedynego slusznego systemu

 •  

  pokaż komentarz

  Media lokalne należące do Polska Press organizują w cholerę takich plebiscytów - na najpiękniejszego kota, rybkę, kobietę roku, mężczyznę roku, miss itd. Cel jest jeden - hajs z SMSów, a te sondy są warte tyle co ankiety na wykopie. Nikt się nimi nie przejmuje.

 •  
  D......t

  +52

  pokaż komentarz

  Czekaj, czy to nie jest nawoływanie do głosowania przez osoby które nigdy w Szczecinie nie mieszkały, nigdy nawet nie przejeżdżały przez Szczecin, do głosowania na popieranego przez siebie kandydata?

 •  

  pokaż komentarz

  Ale frustracja po przegranym konkursie smsowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: pbs.twimg.com