•  

  pokaż komentarz

  tylko ze zj#@!ny został status społeczny, kobieta po gender study myśli ze ma wyższy status społeczny od hydraulika.
  Czy to finansowo czy to intelektualnie go nie przewyższa.

 •  

  pokaż komentarz

  Potwierdzam i zawsze pytały się mnie, czy w wieku 25 lat mam własne mieszkanie najlepiej o wysokim standardzie w centrum miasta, czy mam wykształcenie wyższe mgr, praca za 7k netto najlepiej biurowa, albo własna firma np prawnik. Przeważnie oprócz tych pytań, to pytały się mnie ile mam wzrostu oraz i tak większość mnie zlewała, jak dowiedziały się że pracuje fizycznie i jestem tylko po technikum. Nie wspomnę już, że z mordy jestem paskudny i tym samym przegrałem na samym starcie u wszystkich kobiet.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: co ty p#?@%@?isz, zaraz beda ci sie klanialy w pas bo masz fach w reku a p?#?y po psychologi czy filozofii tylko mocni w gebie

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: Różowych to nie obchodzi, bo wolą tylko chada z wysokim statusem społecznym. Są jeszcze zdesperowane, które szukają nowego tatusia dla gówniaka bo w przeszłości musiały się wyszaleć z łobuzami, chadami i cytuje. ''Szukam spokojnego, wiernego faceta który będzie ze mą na dobre i na złe i utrzyma mnie i mojego gówniaka. Ja w zamian będę nadal balować i raz na jakiś czas zamówię pizzę''

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: toz mowie ze upanie i sobie glupi ryj rozwali XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: tylko, że nie każda cel osiągnie i sporej części w pewnym wieku zacznie palić się dupa i wtedy zrewidują na nowo swoje wymagania. I tu pojawiasz się ty!
   One dobijają do 30tki i nagle każda p?#$@##i już tylko o ślubach i rzuca typowymi imionami męskimi z dumnym przedrostkiem 'Mój' :D więc potem ta co nie ma swojego Mateuszka, Krzysia czy Zdzisia czuje się nie swojo i sama zaczyna polować

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI: Wątpię i jest to po części zrozumiane, bo powyżej 30stki u kobiet zajście w ciąży wiąże się spore ryzyko. Gówniak może urodzić się z zespołem Downa, albo z innymi chorobami, wadami genetycznymi. Dlatego tak później się śpieszą, a ja jak dożyje do 30stki to będzie za późno bo nie będę miał żadnych doświadczeń intymnych, itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI: Wieje u mnie widmo zostania 30 letnim prawiczkiem, a kobiety gardzą teraz prawiczkami i to w moim wieku, lvl 25.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: to się tym nie chwal ;D wbijaj na pewniaka a jak o coś zapyta to powiesz 'a wiesz... stres w robocie i tak mnie zblokowało'

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI: Niestety, ale ja się nawet nigdy nie całowałem i widać z daleka, że jestem zj!@@ny. Nie oszukam żadnej i trzeba się z tym pogodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral:

   upanie i sobie glupi ryj rozwali
   Raczej znajdzie betasamca i zaliczy miękkie lądowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: masz 250 zł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: to potraktuj to jako lekcję, jak przygotowanie do matur, jak korki z matmy z wąsatym typem bo ziomeczku jak tak dalej pójdzie to ty egzamin na dojrzałość oblejesz :D

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI: prawda jest taka że jak planuje rodzine to po 30 nic się nie zmieni. Szuka kogoś kto jest jej w stanie zapewnić życie na odpowiednim poziomie nawet jeśli ona zostanie z dzieckiem w domu. Bez środków tego nie zapewnisz i tak samo dziecko bez odpowiedniej edukacji nie ma szans

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: powiem Tobie na przykładzie mojego brata, 38 lat, po zawodówce, fach mechanik, ślusarz, budowlaniec, własna DG, zwykły wygląd, nic szczególnego. Żona a tym samem moja szwagierka 35 lat, prawnik, własna DG specjalność sprawy rozwodowe, zwykły wygląd. Znają się jakieś 20 lat. Pobrali się zanim szwagierka skończyła studia. Mają własny dom, dwójkę dzieci i szczęśliwe życie. Idąc dalej ja sam mam tylko technikum a żona magistra farmacji. Dużo znajomych mam, gdzie dystans zawodowy pomiędzy małżonkami est duży. Lekarz weterynarii, bardzo szanowany ma żoną, która pracuje na kasie w dyskoncie. Pani adwokat ma męża górnika. Moja siostra mieszkająca w USA jest doktorem pediatrii a męża ma sportowca, który ma podstawowe wykształcenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: Nie jest z tobą tak źle. Nie masz bordo więc masz jeszcze szansę.

  •  
   V......y

   -66

   pokaż komentarz

   @Piasqun: ryzyko zespołu Downa, autyzmu, schizofrenii itp. zwiększa się wraz z wiekiem ojca, a nie matki. Starszym kobietom po prostu trudniej zajść w ciążę i częściej ta ciąża kończy się w bardzo wczesnym stadium poronieniem.
   @frosti85: nie psuj im światopoglądu, łatwiej jest zwalić winę na niedobre kobiety i ich wysokie oczekiwania niż samym przyznać się do bycia niezaradnym ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Misiakk: Przez niski wzrost i morde 0/10 nie mam żadnych, no chyba że w snach

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: Trzymaj się prostej zasady: "Miej wyj!!!ne, a będziesz miał dane"

  •  

   pokaż komentarz

   @VanjaGdy: Idziesz na czarną liste, bo k%%$a wam się w dupach poprzewracało. Jak spokojny mirek pracuje jak tylko moze, odkłada kasę na wyznaczone cele, ale według was różowe jest to za mało. Według ciebie bycie zaradnym to mieć własne mieszkanie bez kredytu w wieku 20-25 lat? PS. Pomoc od rodziców się nie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   V......y

   -41

   pokaż komentarz

   @Piasqun: a informujesz mnie o tym, bo zakładasz, ze mnie to obchodzi? xDDD a podobno to kobiety szukają atencji... podałam Ci konkretny argument, na który Ty nie miałeś kontrargumentu, więc zamiast się obrażać to grzecznie podziękuj i dokształć się :)

  •  
   V......y

   -41

   pokaż komentarz

   @Piasqun: Czemu miałabym wymagać mieszkania od 20-latka, skoro sama go nie miałam w tym czasie? Jestem od Ciebie kilka lat starsza, mam już swoje mieszkanie, mój niebieski ma swoje, oboje mamy średnie wykształcenie, bo żadnemu nie chciało się obronić, ale mamy nie najgorsze prace i jakoś sobie radzimy na tym padole łez. Mój były nie miał nawet matury i owszem, po pewnym czasie zaczęło mi to przeszkadzać, bo przykro tak jak bliska Ci osoba nie ma nawet minimum ambicji. Jeżeli jesteś w stanie odłożyć jakieś pieniądze to chyba nie jest tak źle, masz pracę i radzisz sobie, musiałeś mieć wyjątkowego pecha z różowymi, bo znam naprawdę wielu facetów, którzy od samych siebie wymagają mniej i mimo to nie mają problemu ze znalezieniem chętnych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @VanjaGdy: może dlatego, że od siebie tak mało wymagają tak szybko znajdują.

  •  
   V......y

   -20

   pokaż komentarz

   @nieprawdziwylogin: Może tak być! Aaaaaalbo nie dorabiają temu całej ideologii z tymi wszystkimi "chadami, beta-bankomatami, samcami alfa itd." Jeśli nie uda się z którąś to nie załamują się tylko żyją dalej, aż nie poznają następnej interesującej, w końcu któraś odwzajemni zainteresowanie. Lol, gdybym miała się poddać po dostaniu kosza od faceta, a było ich kilka w moim niespełna 30-letnim życiu, zamknęła się w piwnicy i przeżywała w kółko od nowa swoją porażkę to pewnie dalej byłabym sama. W końcu z czasem byłabym tak zgorzkniała, że nikt normalny nie chciałby spędzać ze mną czasu, nie mówiąc o budowaniu związku. Zamiast tego, przełknęłam porażki, dalej wychodziłam do ludzi, aż spotkałam mojego niebieskiego, z którym najpierw połączyła przyjaźń, a niedługo potem miłość. I tak sobie żyjemy powolutku na tej wsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: A ja mam swoje mieszkanie swój samochód, dobrze płatną pracę ale niestety nie mam licencjata z jakiegoś kulturoznawstwa czy innej politechniki i już w ich mniemaniu jestem parobkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: Mam pytanie odnośnie pierwszej wypowiedzi gdzie wspominałeś o tych wymaganiach itp. Powiedz mi gdzie ty ich szukasz, że ktoś Cię pyta np. o status materialny? Sam nie byłem jakimś Apollo, gadka w stylu „w wolnym czasie gram w gry” a o jakiś pieniądzach innych niż od matki to przy swoim lenistwie mogłem pomarzyć ale jak spotykałem się z dziewczynami czy to po prostu pogadać czy też na dłuższe związki to wszystko to o czym wspominałeś nie miało dla nich znaczenia a wierz mi, że były piękne. Może tu chodzi o podejście do tematu a nie o ich wymagania.

  •  

   pokaż komentarz

   @GrandL: Dawne znajome w moim wieku i mieszkam w dużym mieście.

  •  

   pokaż komentarz

   @GrandL: Może wyglądasz normalnie 7/10? Ja wyglądam z mordy 0/10 i każda mi wyznała, ze wyglądam jak odpad, gówno, śmieć, albo zabij się.

  •  

   pokaż komentarz

   @GrandL: Nawet gruba mi to powiedziała, a powinna mieć mniejsze wymagania pod względem wyglądu. Nie rozumiesz, że różowe mają teraz zbyt wysoką atencje od cucków i mogą sobie przebierać? Nie ważne, czy gruba, przeciętna, paskudna i tak ma atencje i podam przykład na social media. A tak poza tym, to różowa nic nie musi robić w tym kierunku, aby znaleźć niebieskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   Wątpię i jest to po części zrozumiane, bo powyżej 30stki u kobiet zajście w ciąży wiąże się spore ryzyko

   @Piasqun: bredzisz
   no, chyba ze masz na mysli np 50 latke (i rownego jej wiekiem ojca). wtedy to tak

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: znajdź żonie hobby i podróżuj, lepiej na tym wyjdziesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety, ale ja się nawet nigdy nie całowałem i widać z daleka, że jestem zj@?$ny. Nie oszukam żadnej i trzeba się z tym pogodzić.

   @Piasqun: stary też tak myślałem kiedyś... niestety większość lasek jest mało inteligentnych, nawet jak jej coś mądrego będziesz starał się mówić to i tak nie zrozumie... kobiety tylko na wygląd patrzą więc trzeba dbać o siebie i podbijać na pewniaka...

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun:

   Dawne znajome w moim wieku i mieszkam w dużym mieście.

   Proponuję olać Polki. Ja co prawda posiadam już żonę, ale ożeniłem się już jakiś czas temu. Gdybym teraz miał szukać kobiety na bank uderzyłbym na wschód, nawet ten daleki. Odnoszę wrażenie, że teraz łatwiej nauczyć się mandaryńskiego a tym samym zaimponować jakieś dziewoi z Chin, niż sprostać wymaganiom współczesnych Polek. Plusem dla Ciebie będzie to, że pomimo tego, że masz "mordę" 0/10, to i tak będziesz dla nich egzotyczny. A co do wzrostu, Japonki wzrostem też nie grzeszą :) Nie poddawaj się, jest na prawdę dużo możliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: Aż mi Cię żal jak to czytam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: niech zgadnę: kolega identyfikuje się jako "incel"?
   Zdradza pana słownictwo: "chad" "betabankomat"

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: problem lezy nie w kobietach tylko w tobie, im predzej sobie to uswiadomisz i zaczniesz nad tym pracowac tym lepiej dla ciebie

  •  

   pokaż komentarz

   @AlfredoDiStefano: Nie p?@@?!!. Te laski naoglądały się seriali i teraz świrują. A wszyscy wiemy że życie tak nie wygląda.

  •  
   w...............k

   0

   pokaż komentarz

   @Piasqun: to może zacznij szukać poza głupimi stronami typu tinder?

  •  
   L...............i

   +21

   pokaż komentarz

   ryzyko zespołu Downa, autyzmu, schizofrenii itp. zwiększa się wraz z wiekiem ojca, a nie matki.

   @VanjaGdy: nauka twierdzi co innego.

   źródło: embrion.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @VanjaGdy: z wiekiem w tych czasach jest jak z przebiegiem samochodu, jest do dogadania. Tzn. dzisiaj 40 latek może mieć organizm znacznie bardziej sprawny i silny niż 20 latek. Kwestia kogo do kogo porównamy. Tak samo jak porównasz zdrowie 50 letniego mężczyzny dbającego o zdrowie z 30 letnim mężczyzną z lat 70.

  •  

   pokaż komentarz

   @IlllI: prawda jest taka że to faceci poszukujący jedynie seksu na każdym kroku dowartościowujący facetki zaniżają poziom relacji damsko-męskich zadowalając się w facetkach bylejakością co doprowadziło do rozp!#!!#%enia równowagi, taka laska 4/10 (czyli kiedyś praktycznie niewidzialna szara myszka) dziś po godzinie na badoo ma na starcie noc na parkingu z jakimś 10/10 chadem xD Polowanie to tylko jeśli chodzi o poważny związek, ale w to dziś wierzy może raptem tylko kilka % konserw społeczeństwa, bo to się praktycznie nie udaje a trzeba się starać, dbać o siebie i od drugą osobę a to jest problem itd., więc lepiej mieć partnera na już bez niczego choćby na jedną noc...i tak to idzie aż się coś zjebie....później depresja i znowu.Sztuką odnalezienia się jest symulacja statusu a to znowu nie jest takie trudne: wypożyczalnia aut, wczasy last minute, dostęp do wielu innych już dziś znacznie tanich sposobów do kreowania PRu, grunt to nie dać się skonfrontować z rzeczywistością czyli budować legendę na czymś co jest płynne, wirtualne, ale atrakcyjne dla kobiety xD

  •  

   pokaż komentarz

   @VanjaGdy: zweryfikuj swoją wiedzę bo gadasz głupoty. Po 35 r.ż. u kobiet wzrasta prawdopodobieństwo dzieci z różnymi schorzeniami genetycznymi ponieważ organizm nie radzi sobie już tak dobrze z rozpoznawaniem i usuwaniem "uszkodzonych" genetycznie komórek. Nie od czapy kobietom w ciąży po 35 r. ż. zleca się wykonanie przeróżnych badań genetycznych (PAPPA, Nifty, ostatecznie amniopunkcję).

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: i powiedz czym ty się przejmujesz. Zdajesz sobie sprawę ze rodzina i wychowywanie guwniakow to jest dopiero przegryw? Człowiek ma w tym czasie najwiecej swobód w historii, masz otwarte granice, możesz k@$$a nawet zapisać się do misji na Marsa, zrobić kurs pilota, nurka, czy co tam ci się podoba w życiu , a ty płaczesz bo kobieta cię nie chce xD. Jap!$@#?@e, przegryw jest w mózgu. Myślisz ze jakbyś miał facjate 10/10 i mieszkanie to byłbyś szczęśliwy? Karyna by cie z tego mieszkania wyj!$#la w rok. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: piszesz wysrywy bóldupca. Wymyśl sobie jakieś hobby, w każdym hobby pojawia się płeć przeciwna, szukanie lasek po barach ma taki sens ze hej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maelstrom94: Mam hobby, zainteresowania i tego się trzymam, ale według różowych są to zainteresowania z dupy, bezwartościowe. Według różowych najlepsze zainteresowania to wieczne podróżowanie, oglądanie seriali i pierdzenie przed fotelem oraz rozdając hajsik na balowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: to takie różowe są z dupy bez wartościowe, no chyba ze hobby to zbieranie znaczków albo kleju od znaczków no to możesz mieć problem xD. Ja ci powiem szczerze, kopara mi opadła jak zobaczyłem ile lasek jeździ w motocrossie(enduro)

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: @filemonczyk: dokładnie, znam takich paskudnych typów (do tego zero wykształcenia, niektórzy leczą się psychiatrycznie), że strach na nich patrzeć a są w stanie utrzymywać związki z kobietami sporo ładniejszymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii:

   widze, ze na biologii to spales:
   https://www.youtube.com/watch?v=6YIz9jZPzvo
   https://www.focus.pl/artykul/wiek-ojca-ma-znaczenie

   @VanjaGdy widze, ze jedyny co ma pojecie o bilogii czlowieka a go minusuja... kuhwa wikop peel(-‸ლ)

 •  

  pokaż komentarz

  To normalne, ciężko się związać na stałe z debilem:)

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen: no tak... za to związek z idiotką po gównostudiach robiącą jako "asystentka" za minimalną krajową która skończyła kulturoznawstwo wieczorowo i marzy jej się biznesmen z pracą biurową to już jest ok?

   kobietom się wydaje, że jak poszły na gównostudia i złapały po nich gównorobotę to należą do jakiejś k@?#a elity społecznej i byle hydraulik to nie ich liga... może i nawet mają rację bo gdybym był hydraulikiem 10k nie chciałbym mieć za żonę takiej idiotki

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: Prawda jest taka, że nawet po gownostudiach jesteś bardziej oczytany niż przeciętny koleś bez studiów. Z takim facetem nie możesz nawet pokazać się na spotkaniu bo nie będzie umiał rozmawiać z nikim. Sam spotykałem się z taką dziewczyna kiedyś, poza tym że była bardzo ładna nie mogłem jej nigdzie zabrać bo nie znała pewnych zasad i ledwo znała angielski o innych językach nie wspominając

  •  

   pokaż komentarz

   Prawda jest taka, że nawet po gownostudiach jesteś bardziej oczytany niż przeciętny koleś bez studiów.

   @janekmen: LOL NIE.
   Stary, pracuję w usługach/IT, mam bardzo dużo do czynienia z klientem. Jedni z głupszych ludzi, z jakimi mam do czynienia to nauczyciele, a jedni z inteligentniejszych to właściciele firm, którzy sami kombinują / próbują pokręcić biznes. Chyba, że Ty traktujesz drugiego człowieka jako dodatek / dekorację dla Ciebie, no to okej.

  •  

   pokaż komentarz

   @NuclearCycling: mam podobne doświadczenia. I w sumie dziwi mnie łączenie statusu ze studiami. A co dają studia w tych czasach? Nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) Edukacja to taki żart, który kończysz i masz wrażenie, że zostałeś wyruchany bez wazeliny.

  •  

   pokaż komentarz

   @NuclearCycling: jak mówił mój dziadek - frak leży dobrze w trzecim pokoleniu. Nie mówię o inteligencji tylko poziomie kultury, jeśli masz dobra bazę i kontakty to pieniądze zawsze zarobisz w miarę szybko, ale bez kultury i obycia w świecie nie zdobędziesz tej bazy.

  •  

   pokaż komentarz

   @neverwalkalone: No ja dzisiaj kisłem z moim bratem, bo mu zlinkowałem artykuł z Gazety Wrocławskiej czy skądś, gdzie było napisane, że na UWr. bije się po 18 osób na miejsce na psychologię i po kilkanaście na inne równie absurdalne kierunki (dziennikarstwo, kreowanie wizerunku / media). Seriously, myślałem, że te czasy przeminęły odkąd ja byłem w wieku "studyjnym", że nikt o zdrowych zmysłach na to się nie pcha. A JEDNAK. Żywe dużo bardziej, niż wcześniej. I teraz te wszystkie Karyny, które pozdobywały jakieś gównodyplomy życzą sobie nie wiadomo kogo, bo one mają wyższe wykształcenie. Like wut.

  •  

   pokaż komentarz

   @NuclearCycling: ja zawsze byłem za tym, by próbować samemu coś rozkręcić. Wiadomo, że na początku jest ciężko, ale z czasem ogarniasz. Sam dużo siedziałem w tematach internetu, SEO, tworzenia stron, grafiki komputerowej, potem jakieś kursy żeby się podszkolić i z czasem zaczęło to przynosić efekty. Bywało też tak, że przychodził do mnie kumpel po studiach z marketingu i oczy przecierał ze zdumienia, że jak to, skąd ty umiesz takie rzeczy, jego przez 3 lata niczego takiego nie uczyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   To jest takie mielenie kolejnych absolwentów, którzy nie potrafią kompletnie nic. Gdzieś widziałem filmik / artykuł o badaniach, gdzie absolwenci studiów wszelakich pracują potem dla takiego Łukasza, który zrobił technikum i zaczął coś tworzyć na własną rękę.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen: Tak nie jest... Spotykałem się kiedyś z laską po jakieś biotechnologi czy czymś takim. Dziewczyna była z prostej rodziny, czyli śmieszyły ja polskie kabarety, oglądała durne amerykańskie komedie itd. Czyli po seksie nie było za bardzo oczym pogadać... a raczej ona prowadziła głośne monologi... jaką sukienkę ma koleżanka, jak jej koledzy ze studiów się naj%$#li itd. A przy tym wszystkim jak zaczynała mówić czym się zajmuje to słyszałem jeden wielki szum, to była tak wąska specjalizacja z której się doktoryzowała. Do tego mam kumpla, który pracuje na stacji benzynowej, a interesuje się architekturą, malarstwem XIXw. Już skończyły się czasy kiedy pan inżynier po politechnice chodzi do teatru w weekendy.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen Można też być oczytanym i zadufanym bucem z którym się wstyd pokazać bo gardzi ludźmi...

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Dawida: to że kogoś spotkałeś nie znaczy że tak nie jest. Dobra uczelnia daje Ci nie wykształcenie a przede wszystkim kontakty, jak coś musisz załatwić a kończyłeś dobre studia to prawdopodobnie kolega z któryś zajęć jest w zarządzie spółki która się tym zajmuje. To samo jest w USA, laska która kończyła Harvard raczej nie będzie spotykała się z kimś spoza środowiska. A kobiety nawet z gorszych szkół wola aspirować wyżej, bo chcą mieć wygodne życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Korax: co to ma wspólnego z tematem?

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen: Oczytany w czym? Bo ja znam jedną osobę która mogłaby sama jedna sporej wsi podnieść statystyki czytelnictwa i jest oczytana w ch. Problem w tym że czyta głównie romansidła. Także jakaś laska oczytana wyłącznie w książkach o gender to raczej nie krynica mądrości (a już na pewno nie mądrości życiowej)

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano: znowu zakładasz że masz racje bez znajomosci świata. Jeśli chcesz przeliczyć mądrość życiowa na osiągnięty sukces to przeciętny zdeklarowany gej jest wykształcony i zarabia kilkukrotnie więcej niż wynosi średnia na danym obszarze. Dlatego pomimo tego że są w mniejszości jest tyle drogich produktów do nich adresowanych. Także wykształcenie gender może pozwolić nawiązać lepsze kontakty biznesowe niż twoja mądrość życiowa czymkolwiek ona jest

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen: Super, pech w tym że znam kilka takich po "dżender studis" i nijak się im to na podniesienie stopy życiowej nie przeniosło. ( ͡º ͜ʖ͡º) Pogadać z nimi też nie pogadasz bo we wszystko ideologię wplatają. Nawet w rozmowę o pogodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano: może jeszcze się przeniesie. Zamiast hejcić znajdź ludzi z którymi możesz pogadać. Żyj po swojemu i nie hejć wyborów innych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @NuclearCycling: Nie po to kończyłem informatykę żeby teraz z ludźmi pracować ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @tomasz-adrian: ale zawsze gorszy niż nie debil ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Akaano: Gdzie kończyły te gender studies? Bo w sumie w Polsce chyba nigdy nie widziałam (jeszcze), żeby gdziekolwiek był taki kierunek oferowany.

  •  

   pokaż komentarz

   nie mogłem jej nigdzie zabrać bo nie znała pewnych zasad i ledwo znała angielski o innych językach nie wspominając

   @janekmen: Ty to jesteś prawdziwy "książe"...

   pokaż spoiler w sumie to nie chciałem tu pisać nic wartościowego, bo chyba nie jestem godzien... po prostu próbuję się troszkę ogrzać w twoim blasku

   ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Prawda jest taka, że nawet po gownostudiach jesteś bardziej oczytany niż przeciętny koleś bez studiów

   @janekmen: Buahahaa, widzę dwie opcje: skończyłeś gówno-studia i łechtasz swoje ego, albo o studiach nie wiesz kompletnie nic (bo albo chodzisz do gimbazy, albo w ogóle nie poszedłeś na studia, albo coś jeszcze innego). Po prostu nie uwierzę że ktoś kto studiował, może przywalić takim tekstem :D.

  •  

   pokaż komentarz

   @_peszek_: to jest normalność :) jeśli uważasz że to coś nadzwyczajnego albo przechwałki to zmień towarzystwo, bo prawdziwe życie toczy się obok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   to jest normalność :) jeśli uważasz że to coś nadzwyczajnego albo przechwałki to zmień towarzystwo, bo prawdziwe życie toczy się obok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @janekmen: Dziękuje, że odpisałeś do mnie... Moje życie już nigdy nie będzie takie jak wcześniej. W końcużyciowe rady daje mi sam @janekmen... teraz już nie jestem zwykłym kmiotem - jestem kmiotem, do którego przemówił On sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @idiot: studiowałem na jednej z lepszych uczelni, studia podstawowe nie służą nauce tylko rozszerzaniu horyzontów i budowaniu kontaktów. Po to samo idziesz później na kolejne etapy jak MBA. Dowolna uczelnia daje Ci lepsze spektrum kontaktów niż przysłowiowy hydraulik. Może zarabiać dobrze ale jego możliwości rozwojowe są bardzo ograniczone czyli powyżej pewnego poziomu nie przeskoczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @_peszek_: idź i nauczaj jako ja Cię nauczyłem, wstań i nie bądź więcej przegrywem

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen: Człowieku, to że uczelnia ci daje możliwości to nie znaczy że każdy z nich skorzysta. Pamiętam jak dostawaliśmy w p@$%ę z mamty (kierunek IT), to mój starszy brat powiedział mi: 'nie bój nic, zobaczysz, ten kierunek ukończą z tobą ludzie, którzy nie będą umieli tabliczki mnożenia'. Wtedy mu nie wierzyłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @idiot: nawet ci bez tabliczki mnożenia co obracali się w odpowiednim towarzystwie mają lepszy start niż Ci z tabliczka bez kontaktów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen ja to mam duży problem z konserwacja i przekazywaniem werbalnie informacji. Na rozmowach o prace z góry ustalalem zasady - zero werbalnego kontaktu z klientami. Problemu nigdy nie było. Z resztą to by była dla nich strata bo nie płacą mi za szkolenie klientow z tego co umiem, dla nich robię i tłumaczenie tego co wiem z nabytego wieloletniego doświadczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @_peszek_: ale szczęściarz! Z taką radą, twoje dni bycia kmiotem są policzone.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen: Masz całkowitą rację, ale wsadziłeś kij w mrowisko, bo wykop to taka nadreprezentacja współczesnych "inżynierów z Petrobudowy", o których śpiewał Stanisław Staszewski. Tak jak tamta tzw. inteligencja techniczna nie zawadzająca niewygodnych pytań tylko robiąca swoje była faworyzowana przez ówczesny system, tak dziś oczywiscie na innych zasadach faworyzowani są czasami świetnie zaskarbiający, ale często z gruba ciosani "fachidioci" techniczni, którzy mają problem ze zrozumieniem, że poziom zarobków czy nawet umiejętność sprawnego rozpychania się łokciami to nie to samo co status społeczny.

  •  

   pokaż komentarz

   Jedni z głupszych ludzi, z jakimi mam do czynienia to nauczyciele

   @NuclearCycling: aa panie! Nauczyciele to osobna kategoria! Oni naprawdę myślą że są wyjątkowi! Tak! są!

   pokaż spoiler ...w swojej głupocie...

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen: a to wszystko przy założeniu, że hydraulik nie ma żadnych kontaktów w swojej branży i jest kompletnym półgłówkiem.Jest pewna grupa ludzi, którzy są na tyle inteligentni i obrotni, że zdobędą cenne kontakty i znajomości bez kończenia studiów, lub kończąc byle co. Druga sprawa - będą potrafili przekuć te znajomości w konkretne inicjatywy czy gotówkę. Niektórym nawet najlepsza polska uczelnia nie pomoże ponieważ są nieudacznikami i nie rozumieją jak poruszać się w rzeczywistości. Dotyczy to głównie kobiet. Sam studiowałem finanse. Najlepsza dziewczyna na roku pracuje obecnie jako księgowa w biurze rachunkowym w pipidówie za psi chuj. Jeden ze znajomych, który na egzaminie ze statystyki nie wiedział co to mediana jest obecnie managerem w jednym z zachodnich banków z zarobkami ok. 10k netto. Czy wykorzystał jakiekolwiek znajomości ze studiów? Nie. Wykorzystał przede cechy wrodzone.Umiejętność lawirowania oraz czystą inteligencję. Prawdziwe kontakty wyrobił sobie dopiero po studiach. Bo niby w czym nieudacznicy z roku mieliby mu pomóc?

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen: Jednym słowem dają Ci circlejerk na jakim leci Polska długi czas. Kuzynostwo i kumpelstwo nawet w rządzie.

   Takie słabe jednostki jak Ty, potrzebują studiów, aby ich ktoś dowartościował. Pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @NuclearCycling: Przykro mi to mowic ale ludzie, ktorzy zapisuja sie na debilne kierunki o ktorych wspominales sa zwyczajni glupi i juz teraz buduja podstawy pod to aby potem byc bezrobotnymi albo pracowac za grosze.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen: ale na pewno robila dobra pale :))))

  •  

   pokaż komentarz

   Prawda jest taka, że nawet po gownostudiach jesteś bardziej oczytany niż przeciętny koleś bez studiów.

   @janekmen:

   GIF

   źródło: media1.tenor.com (1.85MB)

  •  

   pokaż komentarz

   @Sabarolus: Ludzie którzy potrafią się sprzedać,zawsze będą mieć lepiej.

  •  
   L...............i

   +5

   pokaż komentarz

   Nie mówię o inteligencji tylko poziomie kultury, jeśli masz dobra bazę i kontakty to pieniądze zawsze zarobisz w miarę szybko, ale bez kultury i obycia w świecie nie zdobędziesz tej bazy.

   @janekmen: Przecież więcej kultury zapewni czytanie gazet i książek popularnych, niż studia, np. techniczne.

   Serio myślisz, że ktoś kto na studiach zakuwał fizykę kwantową czy techniki produkcji stali, ma o czym rozmawiać z ludźmi spoza jego środowiska?

   Bo z tego co ja zauważyłem, do small talku przydaje się bardziej czytanie gównoblogów lifestylowych i "poważnej" prasy typu Newsweek, Wyborcza czy z zagranicznych New York Times itd. nie ważne jak głupio to brzmi.

   A tym bardziej w Polsce, gdzie dzisiejsze "ELYTY" dwadzieścia lat temu na straganach potrafiły stać i przekręty robić, co widać wyraźnie po kiczowatym stylu okazywania bogactwa, typu złote klamki w domach, czy kibel w kształcie tronu. Po prostu chamy dostały szansę wzbogacenia się i są teraz bogatymi chamami.

   Serio polecam pozbyć się tego wyobrażenia "wyższych elit", bo ci co są na szczycie to często Janusze bez kultury, tyle że bogaci i z wpływami, a najwięcej przywiązania do etykiety wykazują jakieś korposzczury i nauczyciele jakichś poślednich podstawówek i liceów, którzy pokończyli jakieś gównokierunki i myślą, że są wielką elitą i nie bardzo chcą przyjąć do wiadomości, że darmowe studia nie świadczą o żadnej elitarności, bo każdy może je skończyć i to nie te czasy co 100 lat temu, gdy studia miała tylko szlachta i bogate mieszczaństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: po prawdzie to ludzie z prawdziwą klasa, dobrym wychowaniem i wyksztalceniem są z reguły bardzo skromni, nie odzywają się nieproszeni i przeciętny człowiek jest to w stanie szybko wychwycić.

  •  

   pokaż komentarz

   Dziewczyna była z prostej rodziny, czyli śmieszyły ja polskie kabarety,
   @Syn_Dawida: heh, a o PAKA to pewnie nie słyszałeś?
   Różni ludzie kończyli studia dawniej i dziś. Włącz TV i zobacz jakim językiem operuje śmietanka polskich sądów.

  •  

   pokaż komentarz

   @WydajnaJednostkaIndywidualna: niestety jak jedziesz gdzieś poza PL coś załatwiać to bez MsC nikt z tobą nie będzie gadał. To jest ta sama sprawa jak z samochodem - ciężko jest przyjechać gratem i rozmawiać o dużym biznesie do czasu aż wyrobisz nazwisko. Jeśli przyjedziesz golfem i chcesz zamknąć biznes za kilkanaście milionów to wyglada jakbyś robił to pierwszy raz. Auto pokazuje, że już ci się udało kilka razy zamknąć i nie naciągasz klienta, ale nie może też być za drogie żeby twoja marzą nie kula w oczy. To samo ze studiami, jeśli nawet nie udało ci się studiować to jak poradzisz sobie z trudniejszym zadaniem? Mark od Fejsa i Bill studiowali tylko odeszli jak im biznes wypalił, a przy jego budowaniu użyli kontaktów ze studiów. Może uogólniam ale są rzeczy, które otwierają drzwi i bez nich nie pójdziesz dalej.

   @Lawrence_z_Arabii: pojedź trochę zagranice jeśli uważasz że polskie złote klamki to szczyt, zobaczysz co z kasą robią Amerykanie. Zachowania o których piszesz wynosi się z domu, nawyk czytania gazet, szacunek do wykształcenia, zasady prowadzenia biznesu. Dziadek uczy tego ojca, a ojciec syna.
   Kobiety szukają właśnie takich z którymi maja większe szanse sukces społeczny niż z kimś takim jak one same.

  •  
   L...............i

   +2

   pokaż komentarz

   pojedź trochę zagranice jeśli uważasz że polskie złote klamki to szczyt, zobaczysz co z kasą robią Amerykanie

   @janekmen: i co, że niby ma mnie jarać wydawanie kasy na przedmioty bez wartości użytkowej, robione tylko po to, żeby jakiemuś robactwu gul z zazdrości skoczył? XDD

   Zachowania o których piszesz wynosi się z domu, nawyk czytania gazet, szacunek do wykształcenia, zasady prowadzenia biznesu. Dziadek uczy tego ojca, a ojciec syna.

   Wiesz istnieje coś takiego jak mobilność społeczna i jeśli w jakimś kraju jest tak jak piszesz, czyli że zawód i wykształcenie syna zależy tylko od tego jaki zawód i wykształcenie miał jego ojciec, to taki kraj jest uważany za prymitywny i zły do życia.

   W dobrym do życia kraju nawet syn prostego robotnika ma szanse mieć dobre wykształcenie i dobry zawód, co oznacza, że studia tracą swój status elitarności, skoro może na nie iść każdy.

   Masz bardzo prymitywne spojrzenie na "elitarność". Zresztą samo dążenie do wysokiego statusu społecznego, jako celu samego w sobie jest atawistyczne i prymitywne.

   Ja na szczęście obracam się wśród ludzi którzy są ponad to.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: mobilność społeczna jest bardzo mała. Dlatego kobiety chcą sobie ułatwić sprawę przez dobre małżeństwa

  •  
   L...............i

   -1

   pokaż komentarz

   mobilność społeczna jest bardzo mała

   @janekmen: w prymitywnych społeczeństwach owszem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: w krajach rozwiniętych. Kapitalizm daje dużą przewagę za pochodzenie, ale nie wymyślono nic lepszego.

  •  

   pokaż komentarz

   którzy mają problem ze zrozumieniem, że poziom zarobków czy nawet umiejętność sprawnego rozpychania się łokciami to nie to samo co status społeczn

   @kult_cwaniaka: W takim razie co determinuje status społeczny?

  •  

   pokaż komentarz

   Ja mam takie ukryte marzenie, żeby jakiś wykopek dał link do vlogera po wyższych studiach, który wypowiada się jak bonzo haker po zawodUwce... ups, nie ma takiego xD

   https://www.youtube.com/watch?v=_VrDJeoOU3E link referencyjny

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen:

   niestety jak jedziesz gdzieś poza PL coś załatwiać to bez MsC nikt z tobą nie będzie gadał

   Zależy od branży i środowiska, pracujesz w finansach/bankowości? W IT możesz zarabiać duże pieniądze za granicą bez wyższego wykształcenia w zwykłej pracy na etacie (>$300k w Big N) na wizie O-1, liczą się umiejętności techniczne, determinacja i trochę miękkie. Znam młodego kolesia z zadupia w Azji Środkowej, który ostatnio dostał się do FB. Najlepiej sobie znaleźć branżę, gdzie panuje jakaś merytokracja, niż porównywanie czyj pedigree ma dłuższego członka. A z tymi kontaktami z super uczelni (Harvard, MIT, Oxbridge) masz rację, ale gdzie tu je porównujesz do polskich, czy większości zachodnich uczelni? Chodziłem do szkół/znałem osóby, które dostawały się na te uczelnie i wszystkie te osoby poradziłyby sobie też bez studiów, bo są bardzo ogarnięte — inaczej by się tam nie dostały. Trafiłeś na mało ambitną osobę i tyle, nie trzeba studiów, aby znać języki i dobrze zarabiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @JudeMason: Kolega powyżej plus minus to opisał. To rodzaj obyci, sposobu patrzenia na świat, znajomość pewnego kodu kulturowego, autorefleksja, dystans do samego siebie, a to wymaga pewnej wiedzy o ludziach i świecie, oczytania, wymiany poglądów w pewnych środowiskach, a nie ma i jak dotąd nikt nie wymyślił lepszych środowisk do takiego doszlifowywania się niż właśnie akademickie i ich pochodne nazwijmy to "postakademickie". Natomiast poziom kształcenia wyższego to już inna historia, ale też fakt, że ktoś bez wykształcenia może być na poziomie, który bez problemu pozwala mu w takich środowiskach spokojnie się obraca to też inna brocha. Jednak to wyjątki i z grubsza z dużym prawdopodobieństwem ten nauczyciel wyciągający 3k będzie człowiekiem o wyższym statusie społecznym niż mityczny glazurnik zap@!%#?!acz dla któego ta kwota może być śmieszna itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @NuclearCycling: akurat nauczyciele to jedna z najlepiej wyedukowanych grup. Tyle, że obecnie nauczycielami w szkołach generalnie zostają mało lotne jednostki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirek007: nie mówię że się nie da, bo się da. Ale prawdopodobieństwo że facet z dobrego domu, po dobrej uczelni, obyty w świecie i ustawiony finansowo na starcie zapewni lepsza jakość życia swojej rodzinie jest dużo wyższa niż że trafi się na kogoś kto dojdzie od zera do milionera:)

  •  

   pokaż komentarz

   @NuclearCycling: A ja zawsze myslalem ze sens takich gownokierunkow zanikl wraz z obowiazkowa sluzba wojskowa ale wyglada na to ze jednak nie. Ciekawe mamy czasy, ze na gownostanowisko na najnizsza krajowa wymaga sie licencjata, gdzie na zachodzie majac czysta wiedze i znajmosc jezyka ma sie dokladnie te samo stanowisko bez janusza biznesu nad soba oraz ze stawka pozwalajaca na godne zycie.
   Najlepsze to bylo jak moja znajoma mi kiedys powiedziala ze w Polsce da sie normalnie zyc i tylko nieudacznicy jeda na zachod ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler skoro taki srednio kumaty aczkolwiek nie patologiczny seba wie ze w UK czy reichu zarobi znacznie wiecej niz w PL i po ogarnieciu jezyka zaklada tam rodzine a nawet wyrabia nascie lat pozniej paszport zyjac bez gownokierunku na standardzie porownywalnym z absolwentem gownokierunku na ktory wydoil w ch!! kasy to jestem ciekawy kto tu jest nieudacznikiem

 •  

  pokaż komentarz

  A według mnie to mężczyźni powinni żenić się z dużo młodszymi od siebie laskami. Jak masz 30 lat i czegoś chociaż częściowo się dorobisz to jesteś ciachem dla 20-letnich lub kilka lat starszych dup. Tym z kolei tyka zegar biologiczny i muszą się spieszyć ze znalezieniem ustawionego gościa, więc jesteś wtedy jak znalazł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobre_bo_z_Marcepanem: Jest jeszcze coś: u przekraczających trzydziestkę kobiet zwykła babska bierność łączy się ze zgorzknieniem, może nawet poważniejszym niż u facetów. To jest dla mnie coś nowego, wcześniej uważałem że to faceci bardziej psują się z wiekiem. W skrócie: nawiązywanie znajomości, przebywanie czy wreszcie początki budowania relacji z kimś tak pozbawionym entuzjazmu do przyjemnych nie należy i chyba nie warto gdy są młodsze, którym się jeszcze to i owo chce, np. czasem uśmiechnąć się na Twój widok.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobre_bo_z_Marcepanem: Co ciekawe, te 20tki mimo świetnej urody są zazwyczaj bardzo miłe, pracowite, bezinteresowne i nie zdzierają nosa jak 30tki.
   Kobieta po 30 często ma już swoje nawyki,które trudno zmienić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobre_bo_z_Marcepanem: Tak, tylko że ty po pracy wskakujesz w bambosze, a one chcą się wyszaleć. Kiedy będą skakały na bolcach chadów? Po 30tce?

  •  

   pokaż komentarz

   @BajaScorpions: Błędne założenie miałeś na początku. Mężczyzna jest mniej neurotyczny z natury oraz co istotniejsze możność prokreacji istnieje dopóki żandarm salutuje (a z pomocą dzisiejszej biologii to i bez tego). To istotnie wpłynęło na ewolucję psychiki. Kobietom nie dość że tyka zegar biologiczny z całkowitym turn offem (klimakterium) to powyżej 30stki porody to nie jest mały miki. Szczególnie jeśli jest to pierwszy poród.

  •  

   pokaż komentarz

   powinni żenić się z dużo młodszymi od siebie laskami

   @Dobre_bo_z_Marcepanem: Połowa wieku plus siedem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobre_bo_z_Marcepanem: nikt sie nie powinien z zadna zenic bo po co?

  •  

   pokaż komentarz

   Kobieta po 30 często ma już swoje nawyki,które trudno zmienić.

   @Lucignolo: najbardziej mnie rozp??@$%$a jak taka 30stka spotyka się z jednym, drugim, trzecim i każdy ucieka a jest w stanie związać się na dłużej z tą "następną" i taka przechodzona 30stka oczywiście obwinia o tę sytuację tych facetów bo nie chcieli się do niej dopasowywać... no sorry, 30+ letni facet też ma swoją godność i dla niego kompromis to nie ustępowanie we wszystkim kobiecie i w końcu rezygnuje jak trafia na ścianę

   ostatnio jedna znajoma odbiła piłeczkę w moją stronę, że przecież ja też nikogo nie mam a w moim życiu kobiet jest sporo i żadnej na stałe

   no tak... tylko ja nie chcę zakładać rodziny, nie chcę mieć dzieci (na pewno jeszcze, a może i nigdy) i nie gderam, że żadna mnie nie chce xD

   to się obraziła

  •  

   pokaż komentarz

   @BajaScorpions: jak patrze po znajomych to w 9/10 znajomych ma ograniczoną możliwośc kontaktu ze środowiskiem przez kobiety. Nie wiem, debilki może boją się konkurencji więc zamykają misia w piwnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrS1: Mi by to i nie przeszkadzało, do i tak niej od dawna siedzę.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   A według mnie to mężczyźni powinni żenić się z dużo młodszymi od siebie laskami.

   @Dobre_bo_z_Marcepanem: Smutna jest wtedy starość. Mężczyźni normalnie umierają szybciej niż kobiety przeciętnie 8 lat. Jeżeli dowalasz różnicę wieku 10 lat, to kobieta 18 ostatnich lat swojego życia spędza sama. No chyba, że znajdzie sobie innego seniora na starość.

 •  

  pokaż komentarz

  No dobrze ale co taka kobieta może zaoferować poza starzejącym się ciałem i wyj?$%nym ego w kosmos skoro myśli w ten sposób.

1 2 3 4 5 6 7 ... 24 25 następna