•  

  pokaż komentarz

  Pierwsze potknięcie i we wrześniu 2009 r. Leo musiał pakować walizki. Chociaż do końca eliminacji pozostały 2 mecze i wciąż mieliśmy szanse na awans.
  Nie mieliśmy. Już było pozamiatane.

 •  

  pokaż komentarz

  Mocna analiza. Współczuję, ciężko będzie być kibicem przez najbliższe lata :)

 •  

  pokaż komentarz

  Będzie jak za Fornalika czyli padaka. Ten sam poziom, Nawałka miał szczęście, bo trafił na dobry czas i formę m.in. Krychowiaka, Piszczka, Lewandowskiego, Fabiańskiego, Glika, resztki kariery Błaszczykowskiego, kontuzję Szczęsnego na Euro i przeciętną postawę reszty. Jakie były umiejętności trenerskie Nawałki widzieliśmy na MŚ. Brzęczek to typowa szkoła polskiego kopactwa: na aferę do przodu i jakoś to będzie. 3-4 miejsce w grupie eliminacyjnej na Euro 2020. Dostaniemy nawet 2:1 z jakąś Albanią albo Estonią.

  •  

   pokaż komentarz

   @MichaelEllis: No to przynajmniej będzie do przodu, a nie do naszego bramkarza (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   Jakie były umiejętności trenerskie Nawałki widzieliśmy na MŚ

   @MichaelEllis: Na Euro też, był wielokrotnie oceniany przez zagraniczne portale/ekspertów jako jeden z najgorszych selekcjonerów :)

  •  

   pokaż komentarz

   "Nawałka miał szczęście, bo trafił na..."

   @MichaelEllis: a ty p@??$$@isz jak typowy kibic Janusz. Od 20 lat to samo.
   Zero szerszego spojrzenia na ten pusty balonik na trawie.
   Tak jakby nowy trener z księżyca cokolwiek zmienił. Nawet jakby był Zidane, Dechamp czy ktokolwiek inny, to i tak by jajco by zrobił.

   Na tą durną piłeczkę składa się wiele elementów - jakość piłkarzy (a to jest związane ze szkoleniem od najmłodszych lat + baza treningowa + odpowiedni trenerzy), ich aktualna dyspozycja, selekcjoner itd itp..
   + najważniejszy czynnik: przypadkowość i losowość tych głupich meczy.

   Na tym mundialu padło tak wiele przypadkowych bramek, które ustawiły mecz albo wręcz go roztrzygnęły (choćby w fine i 2 pierwsze bramki dla francuzów), że podniecanie się samym selekcjonerem jest bezsensownie głupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @s1720nk: to właśnie ty grasz Janusza. Nad Nawałką spuszczano się tylko w Polsce. Za granicą chyba każda redakcja sportowa sporządzająca ranking selekcjonerów określiła go najgorszym. I słusznie. Gość nie robił zmian, nie reagował na sytuację na boisku. Miał ogromnego farta, że Pazdan po pierwszym, c%###wym dla siebie meczu, dojechał do Glika. Każdy nasz mecz od momentu, gdy kadrę przejął Nawałka wyglądał tak samo. Albo zdobywaliśmy bramkę pierwsi i była obrona Częstochowy, albo traciliśmy pierwsi i już nie odrabialiśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ogau: cięzko sie ciebie czyta, bo dajesz rozwiązania jak przyrządy treningowe z Mango TV.

   Wszystkie mądrości po fakcie, dziecinada..kolejny selekcjoner z internetu się znalazł.... zieeew.

  •  

   pokaż komentarz

   Na Euro też, był wielokrotnie oceniany przez zagraniczne portale/ekspertów jako jeden z najgorszych selekcjonerów :)

   @Mave: Serio? Możesz jakiś link podrzucić do takich artykułów/analiz?

  •  

   pokaż komentarz

   @s1720nk: > dajesz rozwiązania jak przyrządy treningowe z Mango TV.

   Co? xD

   Ja Nawałkę krytykowałem od eliminacji do euro, bo widać było, że tam taktyki żadnej nigdy nie było. Piłkarze sami grali, bo byli w formie, a i drużyny, na które trafili to były ogóry. Sztuką jest ulepić coś z niczego, a jak dobrze mu to wyszło pokazał końcówką eliminacji do mundialu i samym mundialem. Wszyscy znajomi mnie tyrali od Januszy, ale jak widać wyszło na moje ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Ogau: weź chłopczyku bo jesteś śmieszny i mało wiesz jeszcze..

  •  

   pokaż komentarz

   @s1720nk: Ty za to wiesz stary dziadku. Gadasz jak typowy wuja z wąsem.

   "Krytykowanie trenera, który doprowadził swój kraj w turnieju mistrzowskim najdalej od 1982 roku i którego zespół nie doznał we Francji ani jednej porażki, może wydawać się zbyt ostre. Tym niemniej, faktem jest, że Polska w obu meczach fazy pucharowej - ze Szwajcarią i Portugalią - świetnie zaczynała i w obu wraz z upływem czasu słabła. Wyglądało na to, jakby selekcjonerowi brakowało pomysłów - analizuje "ESPN"."

   Znajdziesz tego w google więcej. Wystarczy chcieć. Ja już ci nie odpowiem, bo szkoda czasu na znawców futbolu.

  •  

   pokaż komentarz

   Piłkarze sami grali, bo byli w formie
   ...

   Sztuką jest ulepić coś z niczego
   @Ogau: To w końcu ulepił, czy rozkleił, bo już się pogubiłem...
   @s1720nk:

   Na tym mundialu padło tak wiele przypadkowych bramek, które ustawiły mecz albo wręcz go roztrzygnęły (choćby w fine i 2 pierwsze bramki dla francuzów), że podniecanie się samym selekcjonerem jest bezsensownie głupie.
   Nie widzisz związku głupich bramek z agresywną grą narzuconą przez selekcjonera? Taka Japonia również mogłaby stracić ,,bramkę z niczego'' w końcówce! Tylko my mieliśmy tresera a nie trenera.

   pokaż spoiler Azor! Leżeć! ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  •  

   pokaż komentarz

   @Cynikt: nie ulepił, bo na mundialu i pod koniec kwalifikacji, jak zawodnicy, których powoływał przestali grać w klubach to ciągle powoływał tych samych. Nie szukał żadnych alternatyw, a np. Kurzawa w ostatnim meczu pokazał, że możliwe jest zagrać lepiej od turbodebila z ławki championship.

   Troszku chęci zrozumienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ogau:

   Troszku chęci zrozumienia.
   Rozchodzi mi się o to, że masz rację, ale jednocześnie sam sobie zaprzeczasz...
   Napisz wprost, że kilku graczy ,,robiło robotę'', a reszta była ,,z kapelusza'', a nie, że nie ma lepszych kandydatów do gry w reprezentacji Polski i trener gówno mógł zrobić...

  • więcej komentarzy(2)

 •  

  pokaż komentarz

  W tekście jest błąd. Nie jest tak, że niby nie ma polskich trenerów z sukcesami. Kasperczak sporo osiągnął rzeźbiąc w gównie. Zarówno w Krakowie, jak i z afrykańskimi drużynami. A Brzęczek to ponury żart. Ja zatrudniłbym jakiegoś Szweda, Holendra albo Belga. To są kraje, które zawsze rozjeżdżały polską reprezentację. A powinno równać się do lepszych, a nie do jakichś nizin.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek_B: Thierry Henry. Był asystentem na MŚ i pewnie teraz nie pogardziłby posadą pierwszego selekcjonera (chyba, że nastawia się na piłkę klubową). Polska ma parę atutów, parę rzeczy do wymiany, raczej przeciętniak więc jest wyzwanie dla kogoś kto szuka wyzwań. Henry powinien być autorytetem dla większości polskich kopaczy, więc chyba nie powinien mieć problemu z szatnią. Chociaż z drugiej strony to w końcu Polska, murzyn trenerem- nie do pomyślenia. Więc mamy Brzęczka.

  •  

   pokaż komentarz

   @MichaelEllis: narzekacie, że posadę selekcjonera obejmuje gość bez doświadczenia a jako potencjalnego kontrkandydata podajecie... gościa z raptem dwuletnim stażem na stanowisku asystenta, tylko dlatego, że ma znane nazwisko i jest obcokrajowcem. Fuck logic.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukaszN: Przez całą kariere i te 2 lata osiągnął więcej niż Brzęczek( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @LukaszN Jasne, że Brzęczek ma większe doświadczenie trenerskie tyle,że w Ekstraklapie. Jako zawodnik też grał co najwyżej w lidze austriackiej. Więc wolałbym zaryzywować jednak z kimś, kto odnosił sukcesy na najwyższym możliwym poziomie, bo nawet jak zapamiętał z tego 10% to jest to więcej warte 10% niż 200% całej ekstraklasy. Taka logika.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukaszN: bardziej chodzi o to, żeby to była osoba spoza układów, która, w razie czego, nie podda się jakimś naciskom. Żeby nie było sytuacji, że jeden z graczy jest na zgrupowaniu bo tworzy dobrą atmosferę. Wtedy taki Henry powie działaczom, że mogą go w dzyndzelek pocałować. To tak przykładowo mówię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek_B: Pana Henryka bardzo szanuję i jest to jedyny Polak, który zasługuje w tej chwili na objęcie naszej kadry. Pytanie tylko czy warsztatowo jest na bieżąco, bo tego nie wiem / autor

  •  

   pokaż komentarz

   @MichaelEllis: W sumie równie dobrze takimi argumentami mógłbyś zatrudnić na stanowisko selekcjonera Maradonę czy Ronaldo (brazylijskiego).

  •  

   pokaż komentarz

   @MichaelEllis: Żaden z piłkarzy, którzy jeszcze niedawno grali, nie potrafi wypowiadać się tak dobrze o taktyce jak Henry. Gość doskonale wie o co chodzi w tej całej zabawie, jest mega inteligentny i bardzo dużo nauczył się podczas gry, szczególnie od Guardioli (którego wielu uważa trochę za zbyt przecenianego, a facet jednak taktycznie ogarnia całą tę szopkę). Jestem przekonany, że Henry będzie świetnym trenerem i z niecierpliwością czekam, aż obejmie jakiś zespół z topowej ligi.

 •  

  pokaż komentarz

  Przeczytałem artykuł bo sam byłem zdziwiony wyborem Brzęczka i liczyłem, że przeczytam jakąś głębszą analizę ale niestety artykuł pisany pod wcześniej założoną tezę. Przeinaczanie faktów wręcz skandaliczne, tak z grubsza:

  Czego by nie mówić o Przedpełskim jako prezesie PZPS w latach 2004-2015 (zwłaszcza w kontekście afery korupcyjnej) jest to facet, który wyprowadził polską siatkówkę z wieków ciemnych i ogólnej zapaści, na sam szczyt

  Rozumiem, że jak są wyniki to afera korupcyjna Ci nie przeszkadza w niczym, bo później rozpisałeś się aż miło o korupcji w piłce nożnej.

  Na swoje nieszczęście po Listkiewiczu odziedziczył Beenhakkera na stanowisku selekcjonera. Pierwsze potknięcie i we wrześniu 2009 r. Leo musiał pakować walizki.

  Jak Lato zostawał pod koniec 2008 roku prezesem PZPN to Polska miała jakieś 7 punktów po czterech meczach, jak Beenhakkera zwalniano to po kolejnych czterech mieliśmy tylko o 4 punkty więcej i to dzięki wygranej z San Marino. A o fatalnym meczu w Słowenii przegranym 0:3 nie ma co wspominać.

  Chociaż do końca eliminacji pozostały 2 mecze i wciąż mieliśmy szanse na awans

  Takie szanse, że byliśmy na piątym miejscu i wygranie tych dwóch pozostałych ciężkich meczów to był główny warunek, żeby w ogóle liczyć nasze matematyczne szanse na awans

  Lato nie mógł przegapić okazji na przywrócenie władzy polskiej myśli szkoleniowej nad naszą kadrą. W tej roli odnalazł się rewelacyjnie Stefek Majewski

  To był tylko wybór tymczasowy, aby dograć eliminacje do końca. Majewski był naturalnym wyborem bo prowadził wtedy młodzieżową reprezentację. A później był już wybrany trener, który miał przygotować reprezentację do Euro 2012

  (Probierz) wytrzymał zaledwie 9 meczów, punktował ze średnią 1,44/mecz i odchodził z kompletnie zrujnowanym autorytetem.

  Jak na klub, który trenował, to wyniki były niezłe, problemem były spięcia z władzami klubu, bo Probierz się postawił i mówił głośno, że zawodnicy nie otrzymują od kilku miesięcy pieniędzy na grę. Dodatkowo zarząd podpisując z nim umowę zgodził się na czystki w zespole, bo wtedy tam było w kadrze grubo ponad 30 zawodników, a gdy Probierz zaczął je robić, to klubowi się to nie spodobało. To i tak duży skrót tego, co się tam działo, więc mogłeś o czymkolwiek z tego wspomnieć.

  Czy nasza reprezentacja to gorący, zgniły kartofel, którego nikt się nie chce dotknąć czy może rekrutację zrobiono na odwal się i poskąpiono grosza na wynagrodzenie?

  Przecież PZPN spokojnie znalazłby środki na zagranicznego trenera z wyższej półki. To raczej Boniek ryzykuje tym, że jak Brzęczkowi nie wyjdzie to będzie głównym winowajcą, a zatrudnienie zagranicznego trenera było najłatwiejszym wyjściem, bo by mógł mówić ewentualnie, że wszyscy takiego chcieli.

  Ok, faktycznie poradził sobie nieźle, ale przyszedł na gotowe, bo tę drużynę przez kilka lat budował młody Kaczmarek i w dodatku nic nie wygrał, a był to najsłabszy sezon ekstraklasy od lat.

  Ciekawe skąd te dane o najsłabszym sezonie ekstraklasy od lat? Akurat w tym zakończonym Wisła miała 17 wygranych na 37 spotkań zajmując piąte miejsce, znajdź mi ostatni taki sezon gdy piąty zespół wygrał tyle spotkań. A w reprezentacji też przecież nie będzie rewolucji więc co to za zarzut, że Kaczmarek zbudował zespół. Poza tym tam w Wiśle u Brzęczka przynajmniej połowa pierwszej jedenastki wyglądała inaczej niż u Kaczmarka.

  Czy Kaczmarek poradził by sobie gorzej? Śmiem wątpić, chociaż Brzęczek przynajmniej nie pozwolił się zwolnić Furmanowi.

  To chyba zasługa Brzęczka, że był w stanie zrobić z Furmana czołowego zawodnika drużyny.

  Po co komu uznany na świecie trener, będący tfu „niezależnym fachowcem”, któremu nie da się podtykać pod nos listy piłkarzy do powołania i wystawienia w meczach sparingowych. Jeszcze, nie daj Boże, taki zagraniczniak nie zgodzi się na kontynuowanie dochodowego biznesu czyli absurdalnych meczów z cyklu „hotel na hotel”?

  Tu to już przyznam nieźle popłynąłeś....

  Wie o tym nawet Probierz, który woli szlifować umiejętności w Cracovii niż robić za trenera-wydmuszkę w PZPN. Zresztą Probierz będzie następnym selekcjonerem. Zakład? W końcu też jest ze Śląska…

  No to Probierz nie chce robić za wydmuszkę, ale będzie następnym selekcjonerem?

  Będą też pojawiały się doniesienia o zaostrzającym się konflikcie Kuba vs Lewy, w który wmiesza się niepotrzebnie wujek Błaszczykowskiego.

  Jak będziesz o tym pisał to na pewno będą się pojawiać.

  Poza tym tak na koniec, raz piszesz, że to wstyd, że żaden trener nie trenuje w lepszej lidze i to pokazuje poziom rodzimych szkoleniowców, a zaraz po tym przywołujesz Magierę pisząc, że dobrze trenował, ale za szybko go Legia zwolniła... no to może jednak to nie jest problem w trenerach...

  Ogólnie liczyłem na jakieś ciekawe spojrzenie chłodnym okiem, ale zupełnie się zawiodłem. Pozdrawiam :)

  •  

   pokaż komentarz

   @cb_radio: piszesz, że "Przeinaczanie faktów wręcz skandaliczne" po czym żadnych przeinaczeń nie podajesz. Zamiast tego raczysz nas swoją interpretacją naszego tekstu. Błąd bardzo słusznie wychwycił użytkownik @kmicic19. Do tego wyobraź sobie, że... felietony pisze się pod tezę. To nie jest badanie naukowe czy artykuł porównawczy lecz subiektywna opinia.

   1) czy Przedpełski jest skazany? Nie. Obowiązuje domniemanie niewinności. No i nie widzisz różnicy w tym, co on podobno robił, a w handlowaniu meczami? Sprzedał jakiś mecz? Jakbym tego typu korupcji się czepiał to musiałbym nie jeździć polskimi drogami czy nie chwalić ME w 2012. Natomiast sprzedawanych meczy oglądać nie chcę, bo kibicowanie ma dla mnie wartość emocjonalną, a nie użytkową :)

   2) pamiętasz skład i ówczesną formę naszych kopaczy? Ciężko było w tym rzeźbić. No i Leo nie dostał szansy na rehabilitację. Był olbrzymi nacisk, żeby obcokrajowca zwolnić i Lato to zrobił.

   3 i 4) dokładnie tak, ale zamiast tego Lato wolał wywiesić białą flagę. To, że Majewski był kolejną lebiegą zatrudniną jako trener nie czyniło z niego naturalnego następcy. No chyba, że z młodzieżówką, a wcześniej jako trener klubowy odniósł jakieś sukcesy i pokazał, że ma świetny warsztat. Nie pokazał? Ależ zaskoczenie...

   5) myślałem, że nie trzeba prostych rzeczy tłumaczyć zwłaszcza osobie, która zna kontekst pracy Probierza. Jego średnia punktów to nie jest "niezły wynik", zwłaszcza że wjechał na efekcie świeżości. Potem było coraz gorzej. Polski trener ze zbyt wybujałym ego w krótkim czasie nastawił przeciw sobie piłkarzy, kibiców i działaczy. I wyleciał.

   6) Masz rację - logiczne, że PZPN znalazłby środki. Pytanie dlaczego nie sypnięto kasą.

   7) mieliśmy najsłabszego mistrza w historii i wicemistrzów od lat. Przy takiej słabości faworytów był to idealny sezon, żeby zrobić niespodziankę i ugrać podium. Ale do tego potrzeba dobrego trenera. A Wisła mimo 17 zwycięstw była zaledwie 5., bo przegrała 14 razy! O tym zapomniałeś czy nie pasowało do tezy? :) Brzęczek zaprzepaścił szansę. A liga się wyrównała, szkoda, że w dół. To też moja subiektywna opinia, pokrywająca się z wieloma "ekspertami" (wystarczy poszukać wywiadów z pytaniem "czy ekstraklasa jest teraz mocniejsza czy słabsza niż X lat temu")

   W dodatku wyobraź sobie, że jeździłem regularnie jako reporter do Płocka jak grał w I lidze i potem jak awansowali do ekstraklasy. Widziałem jak ten zespół był budowany, szlifowany, jak grał i jaki zaliczał progres. Ręki Brzęczka bym nie przeceniał, chociaż część klocków poustawiał po swojemu :) Dopiero drugi sezon by go zweryfikował.

   8) za Kaczmarka Furman też był czołowym zawodnikiem Wisły

   9) ironia i hiperbola - znasz takie pojęcia? :) poza tym to twoja subiektywna opinia, że popłynąłem. Przedstaw fakty!

   10) kolejne trudne słowo do połączenia z ironią to "paradoks".

   11) przeceniasz siłę naszego oddziaływania na opinię publiczną, ale dziękujemy :)

   12) za szybko, bo nie wiemy czy Magiera poradziłby sobie z kryzysem, a potem budowaniem zespołu.

   13) dzięki za uwagi.

  •  

   pokaż komentarz

   @cb_radio: piszesz, że "Przeinaczanie faktów wręcz skandaliczne" po czym żadnych przeinaczeń nie podajesz. Zamiast tego raczysz nas swoją interpretacją naszego tekstu. Błąd bardzo słusznie wychwycił użytkownik @kmicic19. Do tego wyobraź sobie, że... felietony pisze się pod tezę. To nie jest badanie naukowe czy artykuł porównawczy lecz subiektywna opinia.
   1) czy Przedpełski jest skazany? Nie. Obowiązuje domniemanie niewinności. No i nie widzisz różnicy w tym, co on podobno robił, a w handlowaniu meczami? Sprzedał jakiś mecz? Jakbym tego typu korupcji się czepiał to musiałbym nie jeździć polskimi drogami czy nie chwalić ME w 2012. Natomiast sprzedawanych meczy oglądać nie chcę, bo kibicowanie ma dla mnie wartość emocjonalną, a nie użytkową :)
   2) pamiętasz skład i ówczesną formę naszych kopaczy? Ciężko było w tym rzeźbić. No i Leo nie dostał szansy na rehabilitację. Był olbrzymi nacisk, żeby obcokrajowca zwolnić i Lato to zrobił.
   3 i 4) dokładnie tak, ale zamiast tego Lato wolał wywiesić białą flagę. To, że Majewski był kolejną lebiegą zatrudniną jako trener nie czyniło z niego naturalnego następcy. No chyba, że z młodzieżówką, a wcześniej jako trener klubowy odniósł jakieś sukcesy i pokazał, że ma świetny warsztat. Nie pokazał? Ależ zaskoczenie...
   5) myślałem, że nie trzeba prostych rzeczy tłumaczyć zwłaszcza osobie, która zna kontekst pracy Probierza. Jego średnia punktów to nie jest "niezły wynik", zwłaszcza że wjechał na efekcie świeżości. Potem było coraz gorzej. Polski trener ze zbyt wybujałym ego w krótkim czasie nastawił przeciw sobie piłkarzy, kibiców i działaczy. I wyleciał.
   6) Masz rację - logiczne, że PZPN znalazłby środki. Pytanie dlaczego nie sypnięto kasą.
   7) mieliśmy najsłabszego mistrza w historii i wicemistrzów od lat. Przy takiej słabości faworytów był to idealny sezon, żeby zrobić niespodziankę i ugrać podium. Ale do tego potrzeba dobrego trenera. A Wisła mimo 17 zwycięstw była zaledwie 5., bo przegrała 14 razy! O tym zapomniałeś czy nie pasowało do tezy? :) Brzęczek zaprzepaścił szansę. A liga się wyrównała, szkoda, że w dół. To też moja subiektywna opinia, pokrywająca się z wieloma "ekspertami" (wystarczy poszukać wywiadów z pytaniem "czy ekstraklasa jest teraz mocniejsza czy słabsza niż X lat temu")
   W dodatku wyobraź sobie, że jeździłem regularnie jako reporter do Płocka jak grał w I lidze i potem jak awansowali do ekstraklasy. Widziałem jak ten zespół był budowany, szlifowany, jak grał i jaki zaliczał progres. Ręki Brzęczka bym nie przeceniał, chociaż część klocków poustawiał po swojemu :) Dopiero drugi sezon by go zweryfikował.
   8) za Kaczmarka Furman też był czołowym zawodnikiem Wisły
   9) ironia i hiperbola - znasz takie pojęcia? :) poza tym to twoja subiektywna opinia, że popłynąłem. Przedstaw fakty!
   10) kolejne trudne słowo do połączenia z ironią to "paradoks". No i upływ czasu wiele zmienia
   11) przeceniasz siłę naszego oddziaływania na opinię publiczną, ale dziękujemy :)
   12) za szybko, bo nie wiemy czy Magiera poradziłby sobie z kryzysem, a potem budowaniem zespołu.
   13) dzięki za uwagi.

  •  

   pokaż komentarz

   @cb_radio: przekopiowałem Ci to samo, @FHBDS jest autorem tekstu

  •  

   pokaż komentarz

   @FHBDS:
   1) No to niech obowiązuje też domniemanie niewinności odnośnie wspomnianych prezesów PZPN
   2) Leo dostał szansę na rehabilitację po fatalnym Euro 2008 w naszym wykonaniu, niestety eliminacje MŚ 2010 też przegrał (przedostatnie miejsce tylko przed San Marino)
   3 i 4) No według Ciebie żaden trener nie pokazuje świetnego warsztatu więc powinien być zagraniczny trener zatrudniony na te dwa mecze
   5) Probierz nie nastawił przeciw sobie piłkarzy, kibiców i działaczy, nie wiem dlaczego znowu to piszesz. Piłkarzy to pewnie tych co odstawił od składu, a miał to zrobić. A że klub był nieprofesjonalnie zarządzany to pisanie, że sobie tam nie poradził jest bez sensu. W dodatku jak niby wjechał na efekcie świeżości, przecież tam nie było znakomitej passy na początku jego pracy a później serii porażek, w dodatku zespół obejmował w strefie spadkowej
   6) Widocznie uznano, że lepiej będzie zatrudnić Polaka, to chyba nic nielegalnego
   7)Co roku jest najsłabszy mistrz w historii :) Myślałem, że punkty się zdobywa za wygrane a nie za porażki, ale skoro tak to liczba porażek też mi pasuje do tezy (skoro tak się o to martwiłeś :) ), sezon wcześniej piąta Korona miała 18 porażek. Poza tym Wisła zremisowała tylko 6 meczów więc i porażek miała więcej, jak wiadomo lepiej raz wygrać i raz przegrać niż dwa razy zremisować.
   8) A w następnym by nie był bo obaj byli skonfliktowani
   9) Ironia? Mam przedstawić fakty że piłkarze nie są powoływani ze względów na naciski Bońka? To chyba Ty musisz przedstawić fakty, że prezes PZPN podsuwa zawodników selekcjonerowi do składu bądź nie ma nic przeciwko organizacji jakichś dziwnych meczów...
   10) A no to w takim razie wszystko może być paradoksem
   11) Na razie nie wiadomo czy Kuba będzie dalej grał w reprezentacji a już snujesz teorie
   12) Więc może nie jest tak źle z polskimi trenerami
   13) Nie ma za co :)

  •  

   pokaż komentarz

   @cb_radio: Na MŚ 2010 Słowacja i Słowenia były w życiowej formie, więc nie byliśmy aż tak beznadziejni. Widzę, że ktoś mundialu nie pamięta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @qqlesko Brzęczek nie jest ze Śląska, więc nie szukaj na siłę geograficznych powiązań.

  •  

   pokaż komentarz

   @cb_radio: 1) czytanie ze zrozumieniem - nikt nie oskarża prezesów bezpośrednio o korupcję lecz, że funkcjonowali w tym środowisku jako szefowie i nic z tym nie robili. No i że tych, którzy bali się audytu zastąpili ich koledzy ze struktur, żeby dalej pudrować rzeczywistość.
   2) jak na potencjał, którym dysponowaliśmy Euro było średnie, chociaż i tak nie zagraliśmy na 100% potencjału. Poza tym nie twierdzę, że Leo była wówczas bardzo dobrym fachowcem - jego warsztat był nieco przeterminowany
   3i4) znów czytanie ze zrozumieniem. Wystarczyło nie wywieszać białej flagi przed końcem eliminacji. Tzn był pretekst to zwolniono Leo od razu bez przygotowania gruntu pod zmiany, oddając mistrzostwa walkowerem.
   5) wjechał - nie mówię o serii zwycięstw, bo Probierz był na to za cienki. Wygrał ważny mecz, wybuchł hurraoptymizm i poczuł się szychą. Zaczął robić porządki, których nie zaakceptowali działacze. Zrobił kwas z piłkarzami i działaczami - pogłębił tylko chaos, zamiast wyprowadzić klub na prostą. A jak na Probierza reagowali kibice gdy odchodził to sobie sprawdź na ich forum :)
   6) mowa trawa. Uznano, że Polak będzie lepszy tylko dlaczego?
   7) dokładnie :) co roku poziom spada. A Brzęczek tego nie wykorzystał, wystarczyło 2 lub 3 razy nie przegrać (w tym raz wygrać) i byłoby podium. To jest cienka linia oddzielająca sukces od mierności, ale najwyraźniej Tobie ta mierność nie przeszkadza...
   8) no i? jak to świadczy o klubie, że w konflikcie zawodnik vs trener popiera zawodnika?
   9) Nie mówię tu o Bońku, on jest pacynką niestety. Poza tym wierz w co chcesz :) Na fakty musisz poczekać z 10 lat na wspomnienia piłkarzy i działaczy z tych lat...Ja tylko zadaję pytania.
   10) Zbyt dosłownie odbierasz treść pisaną. Jesteś postmodernistą? Potrzebujesz podkreślenia tego co dosłowne i niedosłowne?
   11) nie wiadomo czy w ogóle będzie w stanie grać, co z resztą napisałem. A ta teoria wynika z praktyki współczesnych dziennikarzy

   12) nie wiem co w Twojej skali oznacza źle. Wg mnie nie jest z nimi źle. Jest tragicznie.
   13) Różnimy się podejściem do tematu, ale dzięki za dyskusję. Ty jesteś optymistą i minimalistą, moim zdaniem marnujemy potencjał. Profesjonalni dziennikarze nie poruszają kwestii drażliwych, więc postanowiliśmy sprowokować tekstem sceptycznym. Czas pokaże :)

  •  

   pokaż komentarz

   @cb_radio: brawo, dobrze, że ktoś wypunktował to stronnicze p$%$%?#enie. Tekścik napisany pod publikę, bo panuje powszechne niezadowolenie i wszyscy dostają p$%$%?#ca z tym Brzęczkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @BobMarlej: W eliminacjach to nas ogólnie cztery zespoły wyprzedziły, ale aż strach pomyśleć, jak zagrałyby na Mundialu te dwa najlepsze z nich gdyby nie były w życiowej formie :P Słowacja po remisie z Nową Zelandią i porażce z Paragwajem faktycznie pokonała Włochów, ale jak wtedy grali na tamtych mistrzostwach Włosi to każdy pamięta, nawet ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) A Słowenia wygrała z Algierią, zremisowała z USA i przegrała z Anglią, mniej więcej coś jak Senegal w tym roku, wynik jak wynik, wstydu nie było i tyle :)

  •  

   pokaż komentarz

   @FHBDS:
   1) To, że nadal jest beton w związkach to wiadomo, ale nie wiem, co ma porównywanie jednego prezesa do drugiego, w siatkówce jesteśmy potęgą, bo inne kraje nie skupiają się aż tak na tym sporcie i dzięki temu mamy zawodników na najwyższym światowym poziomie, w piłce to niemożliwe i rzeźbimy w czym się da
   2) No więc niestety, Leo zmarnował kolejną okazję i wyleciał, w słabym stylu bo był zwolniony przez bodajże wywiad Laty w TVP
   3 i 4) Nic nie oddaliśmy walkowerem bo i tak szanse awansu były bliskie zeru, poza tym jak widać to z Beenhakkerem pod koniec była równia pochyła oraz praktycznie oddawanie meczów walkowerem
   5) Znowu mówisz, że Probierz robił kwasy z kim popadnie, że poczuł się szychą i nie wiadomo co jeszcze. Brzmi jak wybielanie tego klubu który tak naprawdę był zarządzany fatalnie, a jednak odchodząc z niego zajmował lepsze miejsce w tabeli
   6) Nie wiem dlaczego, ale na pewno nie z powodu pieniędzy, kwestia wyboru pomiędzy polskim a zagranicznym szkoleniowcem to debata na wiele godzin, sam bym nie miał nic przeciwko zagranicznemu, odniosłem się na początku do stwierdzenia o kwestii finansowej
   7) Za mierność ligi raczej w najmniejszym stopniu odpowiada trener, który zajął piąte miejsce w lidze i chyba to nie jego wina, że wygrał tyle ile był w stanie, czyli dość dużo, poza tym nie wiem co by mu dało podium, jakbym zaraz znowu przeczytał, że to z powodu słabości ligi :)
   8) No więc to nie problem PZPN-u czy Brzęczka, że klub sobie tak postanowił, dziwna decyzja, ale jak widać ostatecznie nie wyszli na niej źle
   9) No to poczekam te 10 lat, choć chyba się nie doczekam :)
   10) To było naprawdę proste zdanie, które cytowałem, niczego nie wyrywałem z kontekstu więc nie wiem po co takie odpowiedzi
   11) Tak więc to raczej wina dziennikarzy, że będą się doszukiwać a nie kwestia problemu, że trenerem jest Brzęczek, a piłkarzem Błaszczykowski
   12) Sam pisałeś, że nie dostają szans na trenowanie, bo wylatują przy pierwszej lepszej okazji, więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy jest przeciętnie, czy źle, czy rewelacyjnie, może część ma dobry warsztat na tle zagranicznych trenerów z podobnej półki. Wchodzą do polskiego futbolu młodzi trenerzy z fachową wiedzą, tylko muszą to jeszcze przełożyć na rezultaty. Nie każdemu wyjdzie, ale część sobie poradzi
   13) Ja nie jestem optymistą i minimalistą bo wiem, że można powiedziec dużo złego o szkoleniu w Polsce, PZPN, związkach wojewódzkich i pewnie praktycznie każdej innej dziedzinie w polskiej piłce, dlatego przeczytałem ten tekst :) A że liczyłem właśnie na rzeczowe argumenty to później go skomentowałem :)