•  

  pokaż komentarz

  Dlaczego unikacie pisania konkretów w ofercie i ukrywacie rzeczywiste koszty? Trzeba się spotykać, oglądać, słuchać naciągania, a potem sto razy czytać umowę która potem i tak jest skonstruowana dwuznacznie z szkodą dla kupca czy wynajmujacego. Dlaczego jest taki rak w tej branży?

  •  
   c.....s

   +106

   pokaż komentarz

   @Gasquet: Odkąd zawód został uwolniony i nie trzeba mieć licencji wyrosło biur nieruchomości jak grzybów po deszczu, niestety poszło po jakości. Jak w każdej branży są oszuści i uczciwi.
   Natomiast jeśli chodzi np. o lokalizację to często jest ukrywana przed podpisaniem umowy pośrednictwa jeśli nie ma z właścicielem umowy wyłącznościowej ze względu na minimalizowanie ryzyka biura. Nagminnie kupujący widząc ogłoszenie pośrednika próbują sami dotrzeć do właściciela i obejść pośrednika. Jeśli lokal jest pusty to potrafią nawet chodzić po sąsiadach i pytać o właściciela. Wtedy my ponosimy koszty ogłoszeń itp., poświęcamy jakiś czas a jeśli obie strony będą chciały to dogadają się za naszymi plecami i nawet zwrotu kosztów nie dostajemy, nie mówiąc o zarobku czy straconym czasie.
   Umowy przedwstępne czy umowy najmu ja osobiście przygotowuję zawsze po uzgodnieniu z obiema stronami, więc każdy wie dokładnie jakie są warunki. Ale zgadzam się, że niestety naciągaczy nie brakuje, a niektórzy pośrednicy zrobili by loda właścicielowi żeby tylko im dobrze zapłacił, więc robią umowę pod niego.

  •  
   c.....s

   +123

   pokaż komentarz

   @Bobokkk: koleś chciał kupić mieszkanie, ale się spóźnił doslownie o kilka godzin, nie zdążyliśmy wycofać oferty po podpisaniu rezerwacji a on się zgłosił, że chce kupić (oglądał już wcześniej ale długo się namyślał) no i musieliśmy mu odmówić. W każdym razie facet był strasznie zdesperowany na ten konkretny lokal, co 2-3 dni jas nachodził, mówił, że mamy pogadać z tymi co kupili żeby anulować akt notarialny (ciekawe jak), chciał telefon do nich żeby z nimi pogadać, podobno wbił im też na chatę raz ale go pogonili. Później zaczął przychodzić z wydrukowanymi ofertami innych mieszkań, które tamci mogą kupić, a on od nich odkupi to. Męczył nas dobre pół roku, aż w końcu szefowa zadzwoniła na policję bo odwiedził ją nawet w domu (przez przypadek raz mu chlapnęła w jakiej okolicy mieszka, poszedł i zobaczył jej auto pod domem i wbił). No wariat.

 •  

  pokaż komentarz

  Jaki jest sens Twojego zawodu/stanowiska? Ludzie nie potrafią sami wystawić ogłoszenia lub szukać ogłoszeń w internecie? Jakie masz konkretnie zadania oprócz wystawienia oferty w imieniu sprzedającego i doliczenia prowizji do transakcji?

  •  
   c.....s

   +52

   pokaż komentarz

   @wfd: powody dla których ludzie korzystają z biur nieruchomości:
   - nie mieszkają na miejscu i nie mogą się sami tym zająć
   - nie mają czasu
   - nie chce im się zajmować samemu
   - nie znają się na tym i wolą zlecić kompetentnej osobie
   - boją się, że sami się w coś wkopią.

   Generalnie poza wystawieniem oferty i doliczaniem prowizji zajmujemy się: przygotowaniem oferty i zdjęć, prezentacjami, weryfikowaniem stanów prawnych, załatwianiem dokumentów ze spółdzielni i urzędów, negocjacjami, przygotowywaniem umów, pomocą w przypadku sprzedaży lokali z komornikiem, hipoteką itp.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego niegodziwcy tyle zdzieracie kasy w prowizjach za pośrednictwo i tak właściwie to większości przypadków nic robicie i jesteście nieprzygotowani do prezentacji domów i nie znacie szczegółów, ot przypadkowy koleś z kluczem. Pomagałem kumplowi szukać domu i miałem nieprzyjemność kontaktu z kilkunastoma pijawkami przedstawicielami twojego zawodu, butni, cwani i "tylko sprzedać, tylko wcisnąć" a jak się zapytać o szczegóły to albo brak informacji albo kręcenie. Czy do tej pracy trzeba być psychopatą, krętaczem i patologicznym kłamcą czy tez normalni ludzie także się zdarzają? Czy o klienta się zaczyna dbać od "pewnego pułapu" ceny domu? Może ty jesteś takim wiesz ęą super życzliwym i uczciwym pośrednikiem - wzór cnót, u mnie większość doświadczeń niestety jest negatywna lub skrajnie negatywna. Więc powiedz jakie są haczyki i czego się wystrzegać.

  •  
   c.....s

   +18

   pokaż komentarz

   @HeavyFuel: @mike-se-378: nieprzygotowani pośrednicy to niestety plaga. Dużo jest poczatkującyc bez doświadczenia i umiejętności - biura często przyjmują pracowników jak leci, bo i tak nie ponoszą kosztów prawie żadnych (zarabiamy prawie wyłącznie z prowizji), szkoleń nie robią bo po co i tak jest. Odradzam współpracę z pośrednikami, którzy mają multum ofert, bo fizycznie nie są w stanie wszystkimi się fachowo zająć, jadą typowo na masówce, bo a nóż widelec coś się sprzeda.
   Sam nie jestem święty i idealny, zdarza mi się czegoś nie wiedzieć, nie pamiętać, coś przeoczyć, chociaż staram się zawsze jak najlepiej przygotować do pracy z daną ofertą. Czasami zdarzają się też pośrednicy z przerośniętym ego (widzę takich często na zewnętrznych szkoleniach), na widok których chce mi się wręcz rzygać i nie dziwię się, że ludzie też się zniechęcają.
   Dlaczegi pośrednicy nie chcą podać lokalizacji pisałem wcześniej.
   Generalnie jeśli szukacie nieruchomości i nie chcecie użerać się z różnymi pośrednikami to polecam pochodzić po biurach, pogadać z pośrednikami i wybrać takiego, który Waszym zdaniem jest rzetelny i kompetentny i niech szuka w Waszym imieniu. Prowizję zapłacicie tylko jemu (sprzedającemu już nie), a przynajmniej to on się będzie użerał z innymi, a nie Wy.

 •  

  pokaż komentarz

  W ostatnim czasie kupowałam i sprzedawałam nieruchomości wiec doświadczenie w tej kwesti mam świeże.
  Kiedy kupowałam mieszkanie sama wertowałam internet. Jakie było moje zdziwienie kiedy dzwoniąc na niektóre ogłoszenia okazywało się że prowadzone są przez pośrednika. I co? Mimo że nie zlecałam takiemu pośrednikowi pracy, nie chcieli mi pokazać mieszkań bez podpisania umowy (mimo że taką umowe mieli już ze sprzedającym). Podpisanie umowy wiązało się z zapłatą prowizji przeze mnie przy kupnie. I tutaj moje pytanie.
  1) DLACZEGO wyciągacie łapy po podwójną prowizję? Jak ufać pośrednikowi który tym samym "reprezentuje" obie stony.
  2) DLACZEGO ukrywacie się że to nie pośednik
  3) DLACZEGO przy sprzedaży ziemi kiedy to sama wystawialam ogloszenia, odbieralam telefony i jeździłam na prezentacje, - czyli tak na pawde nie potrzebowalam pośrednika i nie zlecałam im pacy na rzecz mojej nieruchomości - zgłaszali się pośrednicy którzy mieli klienta (z kótrym za pewne mieli podpisane umowy) i chcieli z nim pzyjechac na spotkanie, ale ode mnie tez chcieli umowe a tym samym prowizje od ewentualnej sprzedazy? Pytam ZA CO?

  Proszę nie pisać, że tak robią pojedyncze osoby ktore psują banżę bo to by oznaczało że ponad 30 telefonów które odebałam/wykonałam to sami zepsuci ludzie w nieruchomościach.

  Co ciekawe, w sytuacji w której miałam na spotkaniu pośredniczke, nikt nie wyciągał łapy po prowizję ode mnie.

  4) CZY TO NIE JEST TAK że klient na rynku nieruchomości po prostu musi zapłacić prowizje? nie ważne komu ale płacić i tak zapłaci?

  •  
   c.....s

   +13

   pokaż komentarz

   @lyra:
   1. Zawsze płacisz podwójną prowizję. Nawet jeśli pośrednik nie bierze prowizji od kupującego, to płaci za niego sprzedający i odbija to sobie w cenie. Więc i tak i tak zapłacisz. Ja zawsze staram się brać prowizję tylko właściciela (oczywiście płaci podwójną i tłumaczę, że odbije to sobie w cenie), żeby nie użerać się z kupującym, ale nie każdy sprzedający się na to zgadza. Stąd prowizje od kupujących. Co do podpisywania umów przed obejrzeniem, to zabezpieczenie dla nas przed nieuczciwymi klientami. Opisałem to dokładnie wyżej.
   2. Nie rozumiem pytania
   3. Nigdy nie płać pośrednikowi jeżeli sama się ogłaszasz, a on przychodzi z klientem. Jeżeli chce od Ciebie prowizję to prawdopodobnie nie ma klienta (albo jest podstawiony) żeby chapnąć Twoją nieruchomość do oferty.
   4. Tak jest. Albo płacisz bezpośrednio pośrednikowi (jakkolwiek śmiesznie by to nie zabrzmiało), albo pośrednio w cenie.

1 2 3 4 5 6 7 ... 29 30 następna