•  

  pokaż komentarz

  Co te ichniejsze konserwy odwalaja to głowa małą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv: Nasi też tacy byli wiek czy dwa temu. Konserwatyści dzisiejsi zawsze się dziwią temu co wygadywali wczorajsi, nie wiedząc, że oni sami zadziwią jutrzejszych.

   Dla przykładu, jeszcze w latach 80. rozwody państwowe w Irlandii czy na Malcie były zakazane (nie sądzę by ktoś w Polsce to popierał na poważnie), a w UK "nielubienie gejów" jest już dziś czymś niezrozumiałym i nieakceptowalnym wśród Torysów (czego nie można powiedzieć o "polskich konserwatystach").

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon kazde pokolenie ma prawo do swojej plaskiej ziemi

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: bo upadek np. Rzymu to wina konserw a nie lewactwa xD

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon:

   Nasi też tacy byli wiek czy dwa temu.

   Co Ty za przeproszeniem pie#$_ysz.
   Polacy mogą być dumni nie tylko z pierwszej w Europie konstytucji ale też z poszanowania praw kobiet. Po odzyskaniu przez Polskę niepodleglości po 123 latach w sejmie zdominowanym głównie przez mężczyzn nie pada nawet jedno pytanie o prawo wyborcze dla kobiet. Dla wszystkich posłów było to tak oczywiste że nawet nie poddano tego oczywistego tematu pod dyskusję. Porównaj to że Szwajcarii gdzie kobiety uzyskały prawa wyborcze w 80r.

   W Polsce według prawa od średniowiecza oprócz posagu który dostawa kobieta zamężna; chłopka, szlachcianka, królowa i księżna; kobieta dostawała także wiano które było dodatkowy zabezpieczeniem materialnym. Np. część ziemi, wsi, województwa z której tylko ona czerpała dochody. Stwarzało to niezależność finansową kobiet. Co było ewenementem na skalę światową.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: Ale jednak lewactwo złego słowa nie powie o islamie, jest wręcz odwrotnie. Dziwne to wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon tak ogolnie to kiepski widok jak idzie dwoch gejow i sie (zyg) caluja... Jak ide ze swoja kobieta to normalnie sie zachowuje, nawet nie caluje sie z nia idac ulica, bo to szczeniackie zachowanie ogolnie. Cokolwiek, to robic posrod swoich czterech katow, a nie publicznie. Osobiscie nie mam nic przeciw homo - ich sprawa - ale zeby pozostala tylko i wylacznie ich prywatna sprawa, a nie zeby sie obnosili z tym publicznie, ostentacyjnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv no tak, zamiast komentować absurdy wspaniałego islamu, lepiej uderzyć w rodzime konserwy.
   Ot #lewackalogika ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko: Yyyyy jakie rodzime ? Irańskie konserwy to rodzime konserwy ? Uderzam w ichniejsze konserwy, co z reszta napisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @hudinni: Nie ustosynkowuję się do tego czy sama akceptuję homo czy nie( bo nie do tego chce nawiązać), ale to pocałunki (nie wspólny ślinotok i inne temu podobne) zwykłe pocałunki, trzymanie za rękę etc. jest szczeniackie? To tzw. okazywanie uczuć. Trochę przykre rozumowanie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Good-Bad: Ogólnie masz rację, ale: czy faktycznie było to ewenementem na skalę światową, czy tylko na skalę tej części świata, w której dominowały religie monoteistyczne? Bo jak 500 czy 600 lat temu kwestie praw kobiet wyglądały np. w Birmie, Wietnamie, Kambodży, Korei, na Syberii, w Indonezji, na Filipinach, Hawajach czy w prekolumbijskiej Ameryce? W pewnych częściach świata istniał matriarchat, czyli dominacja kobiet.

   Bo np. co by nie powiedzieć o historii Polski, to jednak w XVI, XVII i XVIII wieku kobieta nie mogła być wojewodą, starostą, kanclerzem wielkim koronnym, marszałkiem wielkim koronnym, skarbnikiem, podskarbim, sędzią, lekarzem, wykładowcą akademickim, posłem, senatorem ani pełnić innych urzędów państwowych ani lokalnych. Mogła być królem (jak Jadwiga i Anna Jagiellonka), jednak nie mogła być urzędnikiem ani studiować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv dziś tak ma PiS i reszta jak ktoś uściśnie rękę Rosjanina albo nie daj boże samego Władimira. Nagonka taka sama :) . To ten sam typ ludzi uważających że mają prawo dyktować kto ma komu ściskać dłonie

  •  

   pokaż komentarz

   @hudinni: jakis poj#!!ny jestes. jak ja ide ze swoja laska i mamy ochote sie calowac to nie mamy z tym zadnego problemu :). skad Ty uciekles czlowieku?

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: a lewaków nie zadziwiają zachowania poprzedników? Ot choćby większość która odcina się od Stalina.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Masz rację, zdecydowanie w tej części świata w której dominowała kultura łacińska :)

   Można dodać że rewulucja dla kobiet w Polsce nadeszła na początku XIX wieku po Powstaniu Styczniowym. Owdowiałe kobiety których meżowie zgineli w powstaniu bądź zostali zesłani na Syberię pozostawały same w domu. To stało się asubtem do podjęcia pracy przez szlachcianki które potrafiły pisać. Znajdowały one pracę w kancelariach, bibliotekach etc.
   Jeśli chodzi o "chłopki" to w połowie XIX wieku nastąpił w Polsce boom żeńskich zgromadzeń habitowych. Te które nie chciały zostać na wsi i rodzić dzieci, bądź być posługaczką na dworze, ewentualnie prostytutką wstępowały do zgromadzeń habitowych a później bez habitowych gdzie odbierały "ogładę" i wykształcenie.
   Podsumowując to był cały ruch oświeceniowy który zaczął się w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Co te ichniejsze konserwy odwalaja to głowa małą.

   @Variv: Bo nie był koszerny i tyle. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Good-Bad: To nadeszła na początku XIX wieku, czy po powstaniu styczniowym? Bo powstanie styczniowe to 1863-1864, czyli już nie początek, tylko druga połowa XIX wieku.

   W Europie matriarchat był bodaj tylko u Celtów (w starożytności, przed czasami największego rozrostu cesarstwa rzymskiego) i do pewnego stopnia u Skandynawów.

  •  

   pokaż komentarz

   @VeleiN: To Stalin był lewakiem?
   W stalinowskim ZSRR za najcięższe przestępstwo uznawano "zdradę Ojczyzny", którą karano śmiercią. I zwalczano kosmopolityzm. Chłopi byli przypisani do ziemi, tak jak w czasach najbardziej opresyjnego caratu (samodzierżawie), i nie mogli opuszczać wsi. Hierarchia partyjna i społeczna była faktycznie wzorowana na feudalnej, tyle że wtedy górą były męty społeczne, a inteligencja była tępiona i wegetowała na marginesie. Poza tym za Stalina aborcja była zakazana, tak samo kontakty homoseksualne. I Stalin nie znosił, gdy kobiety mieszały się do polityki.

   Stalin rządził faktycznie jak monarcha. Jego dwór był pełen pałacowych intryg, w których jedni jego współpracownicy usiłowali pogrążyć i zniszczyć drugich. I czasem im się udawało, tak jak na dworze szacha lub sułtana w wyniku intryg dochodziło do tego, że władca kazał stracić wezyra lub dowódcę wojskowego. W 1938 Beria postanowił zniszczyć Jeżowa, w 1941 postanowił zniszczyć Grigorija Szterna, w 1949 Beria z Malenkowem postanowili zniszczyć Wozniesienskiego, a w 1951 Abakumowa.

   Poza tym Stalin ożenił swoją córkę z synem Andrieja Żdanowa, swojego najbliższego współpracownika (ów syn, Jurij Żdanow, sam też pełnił wysokie funkcje partyjne, m.in. kierownika jednego z wydziałów KC WKP(b)/KPZR). Czasem też inni członkowie Politbiura żenili swoje dzieci ze sobą.

   Stalin, mimo szermowania retoryką rewolucyjną i wprowadzania gospodarki centralnie planowanej, nie miał zbyt postępowych poglądów. Pod wieloma względami był konserwatystą w kwestiach społecznych.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jednak lewactwo złego słowa nie powie o islamie, jest wręcz odwrotnie. Dziwne to wszystko.

   @maciss: wcale nie dziwne. wspólny wróg - chrześcijaństwo. potem wezmą się za lewactwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Klocuchy_Lego_PL: Barbarzyńcy to tylko jeden element układanki. Wydaje mi się że głównym problemem Rzymu była sytuacja wewnętrzna.

  •  

   pokaż komentarz

   @hudinni Zwracasz uwagę parom całującym suę np. w parku, czy tylko jak są homo? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Good-Bad Polska kiedyś była tym co dziś konserwy nazwałyby paskudnym lewactwem. Zresztą targowica to reakcja konserw na zbyt lewackie prawo ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Ortodoksyjni żydzi również traktują kobiety jak obywateli drugiej kategorii, ale w zasadzie wszyscy mają to w dupie. Katolicy, mimo że wśród nich jest najmniej pop#%#?!!onych radykałów, obrywają od pseudo-feministek najczęściej. Swoją drogą, zastanawia mnie, dlaczego ważną rolę w każdej z tych trzech religii stanowi uległość kobiet wobec mężczyzn.

 •  

  pokaż komentarz

  Chorzy ludzie i my takich pop%##@!$eńców wpuszczamy do Europy...

 •  

  pokaż komentarz

  Islam to dobra religja dla stulejarzy mizoginów ( ͡° ͜ʖ ͡°)