•  

  pokaż komentarz

  Menadżer w hotelu w Bośni uważa, że powodem gorszych wyników i mniejszej liczby gości przybytku którym zarządza mogą być uchodźcy. Ww menadżer nie wie co prawda co takiego w uchodźcach jest, co odstrasza gości którzy się nie pojawili, ale zakłada, że ci goście którzy nie przyjeżdżają mogą wiedzieć. Niestety, ponieważ prawdę mogą znać tylko osoby których nie ma, nie może ona w tym momencie zostać przez niego ujawniona gdyż jej nie zna a nie ma się kogo zapytać Jak tylko goście których teraz nie ma się pojawią, będzie mieć szansę żeby się ich zapytać i się dowiedzieć. Niestety ponieważ będzie pytać gości którzy są, istnieje pewność a przynajmniej duże prawdopodobieństwo że nie będą oni nic wiedzieć.
  Tym nie mniej jego relacja musi wejść na główna, gdyż jest tego warta.

 •  

  pokaż komentarz

  Pamietam jak Anglia otworzyła rynek pracy w 2004. Z przykrością mogę powiedzieć, że moja dzielnica w Polsce stała się dużo bezpieczniejsza od tamtego dnia. Ludzie niewykształceni, bez pracy wyjechali wtedy za lepszym życiem.

  Takim samym typem ludzi są tzw. "refugees". Znam wielu Syryjczyków czy Palestyńczyków, którzy są wykształceni i sobie radza (nawet za granica znajdując dobrze pracę dla specjalisty) i nie potrzebują grać karty uchodźcy ani płynąc pontonem przez morze żeby mieć lepsze życie.

  A wszyscy ludzie z pontonów to odrzut.
  To jest taki sam typ ludzi dla arabów jak dla nas Karyna i Seba.

  •  
   A....e

   -11

   pokaż komentarz

   nie potrzebują grać karty uchodźcy

   @Dentka7: lol.

  •  

   pokaż komentarz

   To jest taki sam typ ludzi dla arabów jak dla nas Karyna i Seba.

   @Dentka7: Karyna i Seba jednak pojechali pracować do Anglii a nie brać zasiłki. Wg mnie każda osoba, która wykazuje chęć pracy nie jest jakimkolwiek odrzutem bez względu czy jest dyrektorem banku czy kopie rowy

  •  

   pokaż komentarz

   @AusyRe: Lol co? Mieszkam w tym momencie w kraju arabskim i rozmawialem na temat uchodzców z Syryjczykami, Irakijczykami czy Afganczykami. Wiekszosc z nich bez problemu moze wyjechac do innego kraju arabskiego i pracowac tam. Wielu z nich nawet nie jest z terenów zagrozonych jakakolwiek wojna, a Ci ktorzy są wystarczyloby ze zmieniliby rejon kraju.

   Wykorzystuja okazje, zalapuja sie na "program uchodzca+" i emigruja do Europy udajac ze nie maja innego wyjscia.
   To jest dokladnie tak samo jak dofinansowanie na otwarcie firmy dla bezrobotnych z urzędu pracy. Ludzie robia na czarno, zeby byc oficjalnie bezrobotnym, zeby starac sie o kase z UP. Dokladnie taka sama logika.

   Inna fajna scena, która pamietam, to wywiad chrześcijan z Syrii, na Światowych Dniach Młodzieży 2016, dla jednej z polskich telewizji. Na zadane pytanie: "jak to, jesteście z Syrii? jak sie tutaj dostaliście?", odpowiedz: "no normalnie, przylecielismy samolotem". Pokazuje jakim absurdem jest temat "uchodzcow" dostajacych sie do Europy przez morze.

  •  

   pokaż komentarz

   @kufeleklomza: co wazniejsze, Karyns i Seba, co bysmy o tym nie mysleli, byli i sa obywatelami panstwa EU, wiec mieli ze tak powiem prawo sie przesiedlic. Z imigrantami (nie uchodzcami) z „tamtych“ rejonow jest inaczej. Malo tego, jesli wystepuje brak kompatybilnosci, to po ustaniu zagrozenia lepiej zeby wrocili do siebie..

  •  

   pokaż komentarz

   @kufeleklomza:
   W pełni się z Tobą zgadzam, inna kwestia, że może Karyna i Seba to "zbyt szeroka definicja".
   Niestety mam na myśli tą konkretną grupę Polaków, którzy w Polsce zajmowali się głownie staniem przed blokiem i okazjonalnemu wyciąganiu radio z samochodów, wyrywaniu torebek kobietom, okradaniu piwnic czy rowerów młodszym.

   Wielu z nich też wyjechało, nie wiem czy po to żeby tam pracować (chcialbym w to wierzyc).

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety mam na myśli tą konkretną grupę Polaków, którzy w Polsce zajmowali się głownie staniem przed blokiem i okazjonalnemu wyciąganiu radio z samochodów, wyrywaniu torebek kobietom, okradaniu piwnic czy rowerów młodszym.

   @Dentka7: możliwe, że w jakiś sposób funkcjonują. Ale nawyków raczej nie zmienili, tylko wyciąganie radia z samochodu zamienili na inne machlojki

 •  

  pokaż komentarz

  Francuzi też mają problem ze spadkiem ilości turystów, w samym regionie Paryża i okolic (Île-de-France) w zeszłym roku przyjechało o półtora miliona mniej gości, niż w 2015, więc mówimy tu o utracie poważnych wpływów finansowych.
  Francuskie władze zachodzą w głowę, jakie mogą być tego przyczyny.

 •  

  pokaż komentarz

  Ha nie ma to jak zakopywać za "spam" albo "nie nadaje się" bekę mam z was. Co znalezisko przeczące z ich poglądami to te same typki zakopują za spam. Powinny być jakieś kary za bezpodstawne zakopywanie, gdzie tu spam albo nie nadaje się? Dlaczego się nie nadaje? WTF znalezisko jak każde inne

  •  

   pokaż komentarz

   Powinny być jakieś kary za bezpodstawne zakopywanie,

   @mt5114: podobno sa kary za bezpodstawne zakopywanie dlatego zależnie od tematyki znaleziska #neuropa jak i #4konserwy unikają jak ognia zakopywania tego jako "informacja nieprawdziwa" bo już nie jeden z tych politycznych spamerów wyłapał za manipulację bana i się zwyczajnie boja.