•  

  pokaż komentarz

  Jak wstrzymają to będzie kolejny dowód na to, że kasę lepiej za granicę wyprowadzić niż cokolwiek tu robić ... do tej pory było ok to teraz coś znajdą bo gawiedź kasa w oczy kole a wybory tuż ... sądy się przypilnuje i tyle ... będzie miejscówka na paintballa co najwyżej ...

  •  

   pokaż komentarz

   Jak wstrzymają to będzie kolejny dowód na to, że kasę lepiej za granicę wyprowadzić niż cokolwiek tu robić

   @kaczor: Trzeba się spieszyć bo rząd szykuje konfiskatę 100% zysków przy ucieczce za granicę, być może już w 2018.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaczor: A teraz przeanalizuj jaki był ból dupy na wykopie w pierwszych znaleziskach i jak bardzo im zależało i nadal zależy żeby uwalić tą inwestycję. Tu jest źle, bo panuje niesamowita ludzka zawiść.

  •  

   pokaż komentarz

   @Freakz to chyba główna różnica na zachodzie każdy wie ile zarabia sąsiad i albo aspiruje albo gratuluje jeśli wiecej ... a ty w tym chlewie ... ukradl albo oszukal pewnie i powinien sie podzielic bo na ludzkiej biedzie zeruje zyd albo komuch albo prywaciaz czy kto tam jeszcze ... nawet mi nas nie żal

  •  

   pokaż komentarz

   @kaczor teraz to na pewno znajdą jakiś paragraf aby się służby nie ośmieszyły .

  •  

   pokaż komentarz

   @kaczor:

   do tej pory było ok to teraz coś znajdą bo gawiedź kasa w oczy kole a wybory tuż
   Akurat w PL to że do tej pory było ok nie znaczy nic - mało miałeś akcji że prokuratura nie widziała że coś się dzieje źle, nagle przyjeżdża TV i okazuje się że jednak nieprawidłowości były?
   Taki mamy kraj - wałek na wałku + ślepa prokuratura. Więc jak dochodzi do takiej akcji nie będziemy do końca wiedzieli co się działo i każdy z możliwych scenariuszy jest tak samo prawdopodobny:
   - wałek za który ktoś beknie
   - wałek który zamiotą pod dywan jak skończy się dym w mediach
   - wałek który się zwinie bo pierdoły w prokuraturze nie znajdą dowodów
   - legalna budowa do której się dop#?!?%#ą na siłę
   - legalna budowa i umorzenie
   - błąd urzędnika za który beknie inwestor
   W tym kraju mogę być pewien tylko jednego - której opcja nie przejdzie to urzędnik nie beknie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin w normalnym kraju to a) wszystko jest ok b) nikt nie pozwoliłby nawet szpadla wbić ... i teraz tak albo aspirujemy do krajów normalnych i jedynymi odpowiedzialnymi powinni byc ew urzednicy i biegli albo robimy cyrk i polowanie na czarownice jak w rosji

  •  

   pokaż komentarz

   @kaczor:

   w normalnym kraju to a) wszystko jest ok b) nikt nie pozwoliłby nawet szpadla wbić
   ale to nie jest normalny kraj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   jedynymi odpowiedzialnymi powinni byc ew urzednicy i biegli
   jeśli inwestor załatwiał wszytko legalne - tak, jeśli dawał w łapę, mataczył nie widzę powodu dla którego nie miał by dostać po łapach

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin tak jesli byla lapowka to powinien pojsc siedziec ale pozwolenie powinno zostac w mocy

  •  

   pokaż komentarz

   @kaczor:

   tak jesli byla lapowka to powinien pojsc siedziec ale pozwolenie powinno zostac w mocy
   wtedy będzie się opłacać podstawić słupa, bo przy bardzo dużych wałkach nie będzie problemu ze znalezieniem gościa który odsiedzi kilka lat za parę milionów cebulionów, a i tak się zwróci bo zarobisz miliardy

  •  

   pokaż komentarz

   @kaczor:

   tak jesli byla lapowka to powinien pojsc siedziec ale pozwolenie powinno zostac w mocy
   ja j!%$?

  •  

   pokaż komentarz

   @TzK_ to lepiej co z tym zrobic? Zburzyc? Zamek strachu? Bezsensu ...

  •  

   pokaż komentarz

   @kaczor: najlepiej rollercoastera jeszcze p@%$?%%nąć bo i tak zamek już stoi

  •  

   pokaż komentarz

   @kaczor:
   Jak urzędnik bierze w łapę to udowodnienie że dostał w łapę jest dużo prostsze, masz łamanie paragrafów, przepływy. A słupy? Słup to specjalna struktura mająca na celu zamulenie sprawy, czasem wręcz uniemożliwienie znalezienia winnego. Śledztwo jest trudniejsze i dłuższe.
   W efekcie postawia ci taki zamek i zdarzą sprzedać zanim prokuratura zawinie kogo trzeba, cofną zgodę i w dupie zostanie ten kto ten zamek kupił.

  •  

   pokaż komentarz

   ukradl albo oszukal pewnie i powinien sie podzielic bo na ludzkiej biedzie zeruje zyd albo komuch albo prywaciaz czy kto tam jeszcze ... nawet mi nas nie żal

   @kaczor: nie oszukujmy sie, jesli w polsce ktos sie dorobil, to wlasnie ukradl albo oszukal, wyjątkow jest bardzo niewiele.

  •  

   pokaż komentarz

   . Tu jest źle, bo panuje niesamowita ludzka zawiść.

   @Freakz: o to to, już zdążyli napisać że to oszuści vatowi, złodzieje, i w ogóle najgorsza mafia. Ktoś tu miał rację że nie pisze się o zarobkach bo na wykopie zamiast się chwalić trzeba tylko narzekać.

   Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   Tu jest źle, bo panuje niesamowita ludzka zawiść.

   @Freakz: Tu jest źle, bo nikt się nie przejmuje planami zagospodarowania przestrzennego i często zmienia się je tylko dlatego że ktoś ma odpowiednio duże pieniądze na fanaberie

  •  

   pokaż komentarz

   @Freakz: mnie osobiscie przeraza, ze wykop moze byc jakims glosem mlodych Polakow.

  •  

   pokaż komentarz

   @decentralizacja Co? Możesz coś więcej powiedzieć lub zapodac jakiś artykuł z dobrego źródła, bo pierwszy raz o tym słyszę.

  •  

   pokaż komentarz

   @awariaaa masz jakies zrodlo czy to twoje uczucia ... bo jak uczucia to potwierdzasz moja teze a jak zrodla i statystyki to chetnie sie zapoznam ... wszysy ludzi ktorych znam a ktorzy sie dorobili zrobili to umiejetnosciami i/lub ciezka praca tutaj lub za granica. Jedni byli kilkanascie lat w USA inni w DE, inni plywali albozaczynali od budy z frytami, malej apteki lub innego biznesiku w 89

  •  

   pokaż komentarz

   @Freakz: Tu nie chodzi o zawiść tylko o zwykłą ludzką równość.
   Każdy mający choć kapkę mózgu wie że w tą inwestycje wpakowano miliony złotych na budowę i setki tysięcy na koperty.
   Spróbuj sobie przekształcić działkę rolną I klasy w środku niczego na działkę budowlaną i zobacz ile czasu Ci to zajmie o ile w ogóle takie przekształcenie się odbędzie.
   Tu masz środek j?%$nej puszczy, rezerwatu przyrody czyli terenu należącego w teorii do Państwa i na którym jest zakaz budowy czegokolwiek i nagle jebs ktoś usypuje sztuczną wysepkę i stawia zamek. Polska to nie Rosja, powinny tu panować jakiekolwiek zasady bez podziału równy/równiejszy, zwłaszcza że "Profesor" Kopertowski który wydał pozwolenie wcześniej pisał o innej puszczy że "Traktowanie Puszczy Białowieskiej jako źródła surowca na deski jest takim samym barbarzyństwem, jak traktowanie Wawelu jako składu materiałów budowlanych."
   Wybudowanie tego zamku to będzie tylko informacja dla opinii publicznej że polskie prawo dalej jest gównem respektującym jedynie siłę pieniądza, a nie prawa i pomimo teoretycznego zerwania kagańca komunizmu dalej wszystko opiera się na układach.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaczor: @Freakz: ale bredzicie obaj. Cały szum powstał nie wokół tego, że ktoś sobie stawia zamek/hotel (bo jak go stać to niech stawia) ale o to, że robi to w miejscu gdzie zezwolenie na budowę takiego obiektu nigdy nie powinno zostać wydane! Nie przeinaczajcie faktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaczor: nie podzielili się pieniędzmi z "dobrą zmianą" ( nie dali harczu) więc jest problem.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @m3n3lli narazie nie ma na to dowodow wiec jest w mocy ...

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy mający choć kapkę mózgu wie że w tą inwestycje wpakowano miliony złotych na budowę i setki tysięcy na koperty.
   Spróbuj sobie przekształcić działkę rolną I klasy w środku niczego na działkę budowlaną i zobacz ile czasu Ci to zajmie o ile w ogóle takie przekształcenie się odbędzie.


   @Qiudo: Wiesz, że zebranie kompletu zezwoleń zajęło im 11 lat?

  •  

   pokaż komentarz

   @Qiudo: @m3n3lli: tam był normalnie plan zagospodarowania przestrzennego i nie było żadnego zakazu budowy, zorientujcie się trochę i nie powtarzajcie głupot

  •  

   pokaż komentarz

   @Freakz Ah, faktycznie! Był plan. No przecież! To znaczy, że wszystko odbyło się legalnie i nie ma cienia wątpliwości, że został on stworzony i wydany na podstawie szczegółowej i gruntownej analizy oddziaływania na obszar a nie dlatego, że ktoś posmarował odpowiednią łapkę.

   Nothing to see here! Można się rozejść! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   Na pewno nie zaszkodzi jak prokuratura zbada dokładnie proces wydania decyzji. Prawo jest jedno dla wszystkich i nieważne czy masz miliony na koncie czy nie - każdy powinien przestrzegać go jednakowo!

  •  

   pokaż komentarz

   nie oszukujmy sie, jesli w polsce ktos sie dorobil, to wlasnie ukradl albo oszukal, wyjątkow jest bardzo niewiele.

   @awariaaa: Raczej odwrotnych przypadków jest niewiele. Nie znam ludzi aspirujących do list nabogatszych i tam pewnie sytuacja może być inna, ale większość "zarobasów" których znam to ludzi którzy ciężko pracowali na sukces. Ja mój maciupki sukcesik wypracowałem kosztem psychiki którą mam w rozsypce, gość którego znam to się z niego śmiali jak jeździli do niemiec bo nic nie chciał wydawać (nawet na jedzenie i picie) byle zarobić. Dziś gość ma sporą firmę i ma sporo kasy. Kolejny zaczał od malutkiego sklepiku ze śrubami, a dziś ma sklep i mnóstwo nieruchomości.
   Kolejny z hotelem. Zawsze mnie dziwiło, że tak o wszystko dbał. Toner w drukarce zapisuje stan by zobaczyć czy starcza na ile ma wydrukować. Następny z własną fabryką to też wszystko go ciekawi, zbiera wszystkie kody, rabaty itp. Nic nie odpuszcza. Nie jest skrobiniażem i jeżdzą czasem na 3-4 wyprway po kilkadziesiąt tys zł za jedną i mu nie szkoda, ale w firmie wszystko ma być jak być powinno.
   Nie osądzaj ludzi po pozorach. To wypadowa całego życia i kwestia człowieka. Ja nigdy nie będę jak oni, bo nie mam tego czegoś, ale swoje musiałem poświęcić i pewnie też na mnie złym okiem patrzą, bo "gość po podstawówce (nie skończyłem szkoły) ma firmę i jeździ bmw". Tak pewnie między sobą gadają, ale cóż.

  •  

   pokaż komentarz

   tam był normalnie plan zagospodarowania przestrzennego i nie było żadnego zakazu budowy, zorientujcie się trochę i nie powtarzajcie głupot

   @Freakz: Ale plan zagospodarowania przestrzennego można sobie "kupić nieoficjalnie" za odpowiednią opłatą od urzędników (łapówa), gdyby tam ktoś inny próbował sobie coś postawić bez dawania w łapę np. zwykłą altankę to urzędnicy by go wyśmiali :D

  • więcej komentarzy(21)

 •  

  pokaż komentarz

  Powiem tyle nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, teraz niech wybudują a później dowalać kary jak są nieprawdziwość tak aby budynek przeszedł na Skarb Państwa, stworzyć tam muzeum itp ośrodki kulturalne

  Bo co pozostało innego ? Wielkie rumowisko na pewno będzie bardziej ekologiczne :)

 •  

  pokaż komentarz

  Przylazl wykopek piwniczniak, i uj#@%l $$$ milionowa inwestycje. Eh wy.
  Za niemiecka & rosyjska granice was desantowac, to Polska wielka bedzie XD

 •  

  pokaż komentarz

  Czy na tym etapie prac ma już jakiś sens ich wstrzymanie?

 •  

  pokaż komentarz

  Brak słów na mentalność ludzi w tym kraju. Gorzej niż najgorszy plebs umysłowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth:
   Akurat sprawa śmierdzi od 10 lat. Mnie przeraża to, że po 10 latach ją wreszcie badają.

   Prawo musi być takie samo dla wszystkich. Dlaczego uważasz, że bogaty może postawić co chce na swojej działce, a zwyczajny Polak nie może? Ja dzięki niechlujstwu PiSu przy pisaniu ustaw i nie liczeniu się z utrudnieniami dla innych traciłem warunki zabudowy (najpierw anulowało mi je nowe prawo rolne, a potem prawo wodne, i 3 raz muszę mozolnie zdobywać te same papierki :-)

   Tak, wk$%$ia mnie to cholernie, że ja nie mogę budować czego chcę, bo studium uwarunkowań przestrzennych, a deweloperzy zawsze je obchodzą i dostają pozwolenia chociaż po sąsiedzku mieszkający Kowalski już nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @GeraltRedhammer: Doskonale rozumiem o czym mówisz. Jest tylko jedno "ale", tak standardowo.
   Czemu winny jest bogaty gościu że trzeba go udupić? Czy udupienie bogatego gościa z zamkiem rozwiąże jakikolwiek problem o którym wspomniałeś? Oczywiście że nie. Da jedynie pożywkę dla najniższych instynktów - m.in. zawiści.

   Potem dalej będzie to samo i będziesz czwarty raz mozolnie zdobywał te same papierki, grunt że bogacz uj@?#ny i ma gorzej od Ciebie. Aż się przypomina modlitwa Polaka z "Dnia Świra"

  •  

   pokaż komentarz

   @GeraltRedhammer: pomysł tak chłopie. Gość buduje sobie dom na swojej działce. Gmina wydaje pozwolenie i stwierdza że droga dojazdowa je się t zapewniona. Gość wybudowal dom okazuje się że nie ma dojazdu do domu l. Kto jest winny. Urzędnik czy właściciel domu . Jeśli ktoś wydał zgodę na budowę tego przybytku to niech odpowiada za to a nie chcą ukarać właściciela zamku. Właściciel ma pozwolenie na plany jest czysty. Jeśli prawo zostało złamane to odpowiada za to urzędnik

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli prawo zostało złamane to odpowiada za to urzędnik

   @rafal-heros: Jeśli udowodnisz inwestorowi korupcję to nie tylko urzędnik... a ci będą sypali jak drogowcy sól zimą.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: a mi się wydaje że nawet inwestor nie musiał dawać łapówki. Jeśli masz gminę gdzie jedynym miejscem spotkań jest sklep spożywczy a wpływy do budżetu to podatek od lasu to taki inwestor jest szansą dla gminy. Szansą na zatrudnienie dla młodych, szansą na kasę do skarbca i szansą na turystów, ale mamy niestety władzę która walczy z ludzmi którzy mają pieniądze niczym stalinizm w 45 roku i myślą że lepiej kasę dać komuś kto nie potrafi zarządzać i nie ma na nią pomysłu. Więc lepiej storpedować taki projekt i żeby ta ruina stała teraz 100 lat niż dać zarobić prywaciarzowi i złodziejowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-heros: Winny jest ten kto się dał skorumpować i korumpujący. W tym wypadku profesor który wydał opinię środowiską, nie urzędnik, który musiał na podstawie jego opinii wydać decyzję. Też przerabiałem podobna sytuację u siebie w okollicy, tylko nie rozeszło się to dalej. Profesor pozwolił na wyłączenie terenu z Parku Narodowego, bo stwierdził, że i tak już teren jest zdegradowany :-D

   @Kargaroth:

   Czemu winny jest bogaty gościu że trzeba go udupić? Czy udupienie bogatego gościa z zamkiem rozwiąże jakikolwiek problem o którym wspomniałeś? Oczywiście że nie. Da jedynie pożywkę dla najniższych instynktów - m.in. zawiści.

   By nie było równych i równiejszych. Dlaczego on może wybudować pałac i zamurować 50% działki, a sąsiedzi tylko maksymalnie 10% i do 250 m - albo nawet nic, bo teren natura 2000.

   Potem dalej będzie to samo i będziesz czwarty raz mozolnie zdobywał te same papierki, grunt że bogacz uj?%!ny i ma gorzej od Ciebie.

   Nie gorzej, tylko lepiej. Za kasę na razie w Polsce udaje się obchodzić przepisy. Jak w jednym miejscu mu się nie uda, to w 5 innych już tak. Ale zaraz? Jak jest bogaty to po co obchodzi przepisy? Niech wybuduje zgodnie z przepisami :-) tak jak niebogaty Kowalski robi. Inwestycja nie musiała być w Puszczy, mogła być na skraju, a okolica tam ładna.

   Zresztą ja nie zakładam, że ktoś tam złamał przepisy. Dowiemy się dopiero jak służby sprawdzą czy wszystko jest zgodne z prawem. Chociaż osobiście bardzo mi śmierdzi treść opinii środowiskowej tego profesora.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli masz gminę gdzie jedynym miejscem spotkań jest sklep spożywczy a wpływy do budżetu to podatek od lasu to taki inwestor jest szansą dla gminy.

   @rafal-heros: Myślenie w stylu balcerowicza... Niemiec wybuduje supermarket i da ludziom pracę...na kasie na 1/2 etatu a lokalne sklepy poszły się je..ać.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego on może wybudować pałac i zamurować 50% działki, a sąsiedzi tylko maksymalnie 10% i do 250 m - albo nawet nic, bo teren natura 2000.

   @kosma1: a czytałeś Ty w ogóle zasady zagospodarowania terenów Natura 2000? Tam wcale nie ma zakazu budowy czegokolwiek.

   Zgodnie z zapisanymi w art. 33 ustawy o ochronie przyrody generalnymi zasadami postępowania na obszarach Natura 2000, zabrania się podejmowania działań mogących znacząco negatywnie oddziaływać na cele ochrony obszaru Natura 2000, w tym w szczególności mogących:
   - pogorszyć stan siedlisk przyrodniczych lub siedlisk gatunków roślin i zwierząt, dla których ochrony wyznaczono obszar Natura 2000,
   - wpłynąć negatywnie na gatunki, dla których ochrony został wyznaczony obszar Natura 2000,
   - pogorszyć integralność obszaru Natura 2000 lub jego powiązania z innymi obszarami (z pewnymi zastrzeżeniami, które rozwinięto poniżej).


   Poza tym. On zamurował teren ZAMKIEM. Piękną budowlą która doda temu terenowi uroku i podniesie jego prestiż. Ty byś tam postawił garaż albo halę, bo na zamek by Cię nie było stać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Przecież nie ma się czego obawiać jeśli wszystko jest zgodne z prawem...( ͡º ͜ʖ͡º) Nie wiem tylko skąd u inwestora taki ból doopy i nagłe problemy finansowe, może ty wiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu winny jest bogaty gościu że trzeba go udupić?

   @Kargaroth: bo był prawdopodobnie nieuczciwy i użył swoich pieniedzy i znajomości aby wybudować zamek tam, gdzie normalnie go wybudować by nie mógł.