•  

  pokaż komentarz

  Jak zatrzymać ukraińskich pracowników w Polsce?

  szkoda, że nikt się nie zastanawia jak zatrzymać polskich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Informacja nieprawdziwa. Kto potrzebuje pracowników? Ci wszyscy sk??@iele, którzy nie mogą uwierzyć, że pracuje się dla pieniędzy i po to właśnie przychodzą pracownicy, po pieniądze. Po części jestem w stanie ich zrozumieć, obciążenie wszelkiej maści złodziejskimi podatkami jest wysokie, więc oszczędzają na wszystkim na czym się da. Niemniej jednak jest to typowe działanie na krótszą chwilę. Dziś Ukraińcy, jutro Białorusini, potem Rumuni, Bułgarzy, Hindusi, Wietnamczycy, Chińczycy, aż po jakimś czasie zaczną sprowadzać murzynów z Afryki ( ͡º ͜ʖ͡º). Tak będzie, kiedyś tania siła robocza się skończy. Szkoda strzępić ryja tak naprawdę, banda zjebów w rządzie i pracodawcy w dużej mierze podobni.

  •  

   pokaż komentarz

   @lilost a potem to my bedziemy takowa sila, a nie wroc, już jesteśmy ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @lilost no zobacz a w ameryce dzieki imigrantom i taniej sile roboczej stworzyli pierwsza gospodarke swiata... ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @lilost: pokaż mi bogaty kraj, który nie sprowadził imigrantów

  •  

   pokaż komentarz

   @lilost: Podatki nie są u nas jakieś strasznie wysokie. Problemem jest struktura naszej gospodarki - czyli oparta na wytwarzaniu półproduktów dla innych. Polska nie produkuje samochodów tylko fotele do samochodów niemieckich. Nie stworzyła swojego Microsoftu tylko świadczy dla niego usługi za pomocą firm outsourcingowych. Czyżby dlatego, że Niemcy czy Amerykanie sami nie potrafią tego zrobić? Nie, dlatego bo Polacy czy inni Hindusi zrobią to tanio. Innymi słowy mamy te wszystkie firmy w Polsce tylko dlatego, że jesteśmy tani. Jak przestaniemy to firmy i niskie bezrobocie się skończą.

  •  

   pokaż komentarz

   @lilost: potrzeba frajerów którzy będą robić za minimum, to przez tych sk!%?ieli z Lewiatana i Bochniarz-ową były umowy śmieciowe, i potem dziw, że Polacy wyjechali za granice bo rząd sprzedam nas wyzyskiwaczom, i szok że mało dzieci to sciągają ukrainców którzy też głupi nie są to zaczynają ściągać z azji i afryki.

   https://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,17430930,Henryka_Bochniarz__Etatow_nie_bedzie.html

  •  

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: Stworzyli ją przez względny pokój i bogactwa naturalne ameryki, a nie przez to że naściągali hindusów czy azjatów.

   @dziaru: Japonia i Korea.

   Nie potrzeba taniej siły roboczej w dobie zautomatyzowanej produkcji, fizycznej pracy jest coraz mniej. Kraje się bogacą, bo potrafią wytworzyć więcej PKB na jednego mieszkańca, nie dlatego że naściągają sobie niewolników. Chińska gospodarka rośnie jak szalona tylko dzięki technice i wprowadzaniu rozwiązań i nowych technologii, 90% elektroniki którą kupujemy jest made in china. A dla przykładu w UK żyje się coraz ciężej mimo że ściągają imigrantów do pracy, to warunki dla szaraka się pogarszają, jest zbyt dużo ludzi na rynku pracy i oni pracują po agencjach po 2-3 dni w tygodniu, żyjąc za połowe tego co miałby w roku 2005 na umowie o prace, nie mówiąc o wzroście cen i rachunków. Oczywiście, że w UK można znaleźć stałą pracę, jednak trochę lat temu to wyglądało tak, że mogłeś sobie przebierać w ofertach i dawali po kilka funtów na godzine więcej od minimalnej, a dzisiaj dostaniesz minimalną i essa.
   Mechanizacja i automatyzacja dała nam dobrobyt, a nie praca za 10 pesos na godzine jakiegoś imigranta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nedkely ktos te bogactwa naturalne musial wydobywac...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nedkely to sie nazywa wygoda zycia w anglii... sami anglicy tak mowia ze mlodziez woli w wieku 18 lat zrobic bachora i zyc z zasilkow a do roboty sciagnac polaka albo hindusa...

  •  

   pokaż komentarz

   Nie potrzeba taniej siły roboczej w dobie zautomatyzowanej produkcji, fizycznej pracy jest coraz mniej.

   @Nedkely: no nie potrzeba, ale system emerytalny był zaprojektowany w czasach gdzie pracujacych było dużo wiecej niż osób pobierajacych świadczenia. i tu jest problem, bo ceny rosną, kasa przepadła a robić ni ma komu. dlatego taki ukrainiec jest idealny, bo pracujac na czarno powieksza pkb a nie ma uprawnen emerytalnych, ew dostanie minimalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @lilost: W firmie mojego ojca płacą 3,5 tys zł spawaczowi i ciężko im znaleźć kogoś ogarniętego tylko sami partacze po których muszą starzy poprawiać. Miasto do 60 tys z 9% bezrobociem gdzie za 1000 zł wynajmiesz 3 pokojowe mieszkanie 63 metry.
   Ja szukam od roku kierowcy i nie mogę znaleźć jakiegoś normalnego człowieka. Na początku wszyscy udają fajnych a później wychodzi że są ,,filozofami" Jak ktoś jest p@##$$?nięty to nie stanie się nagle normalny bo mu zapłacisz 5 tys zł tylko będzie p@##$$?nięty dalej. Rozumiesz to ? Jak ktoś całe życie w robocie wali w c$@!@ to nagle nie zacznie normalnie pracować. Mi akurat zależy na kontakcie z klientami więc nie zatrudnię Ukraińca który dobrze nie rozmawia po Polsku bo chcę trzymać jakość ale jeśli zatrudniam Polaka a on na pytanie klienta czemu tak go nie było odpowiada,, musiałem pogadać z kumplem przez telefon " to chyba to już podpada pod żółte papiery. Oczywiście na rozmowie każdy zaangażowany i skory do pracy. Jeśli ktoś nie może znaleźć przez dłuższy czas pracy to znaczy że robi coś źle albo coś jest z nim nie tak i musi przemyśleć sprawę.

  •  

   pokaż komentarz

   no zobacz a w ameryce dzieki imigrantom i taniej sile roboczej stworzyli pierwsza gospodarke swiata...

   @siodemkaxx: I w kilku miastach zamierzają zmienić język urzędowy na hiszpański...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nedkely: Zależy. Jak Sebix przestanie wkładać pręt do maszyny, bo robi to za niego automat, to Sebixa wycofuje się do innej roboty, w której można go lepiej wykorzystać (nadzorowanie, bierzące serwisowanie - bo automat nie myśli, sebix trochę tak). Wiem, ze masz w umyśle wizję, że wszystko zrobią za nos roboty, ale na razie są to chińczycy i póki co przyjmują od nas ten papier, bo kupują sobie za to fajne rzeczy np. Afrykę. Jak im przestanie być potrzebny to będziemy w dupie. Gospodarka oparta na usługach, a resztę niech pan chińczyk robi za bezdurno. Wizja jak w tym filmie Czarna Pantera, super hitech, biurowce, wszystko ładnie, ale gdzie oni to zrobili jak fabryk nie ma? Z chin przyszło na palecie.

   Stawki za robotę to osobny temat, ścięte do sumy niepodzielnej, rezerwa wrzucona do tyrki (kobiety), brak czasu na rozmnażanie (bo w robocie się jest). Prawilnie przypominam, że Forda T można było kupić za 3,4 pensje pracując w jego fabryce, dom postawić po paru latach oszczędzania itd. Teraz wszystko na głowie stoi.

   Najprościej zautomatyzować biurwienie i inne prace na maszynie od pisanie (PC). Dużo prościej i taniej niż pracę fizyczną.

   A co do UK to wiadomo, że UK = City. Wyspiarze nigdy nic nie produkowali, poza jedną cenną rzeczą - wp!@???@em.

  •  

   pokaż komentarz

   @DetektywKenner: Tylko, że ty się wypowiadasz w kategorii jednej osoby, a takich ludzi są tysiące.
   Jak w miejscu pracy zautomatyzują część pracy i w rezultacie zamiast 1000 będą zatrudniać 700, to wtedy masz 300 osób bez pracy. W skali kraju to razy ilość zakładów i wychodzi całkiem spora sumka, by ci ludzie znaleźli sobie pracę, ten sam albo inny zakład musi zbudować drugą linkę produkcyjną bądź inny dział, a na to potrzeba ogromnych pieniędzy i zwyczajnie rzadko się taka rozbudowa zdarza na rynku, bo popyt w krajach rozwiniętych utrzymuje się na tym samym poziomie, a w przypadku niektórych rzeczy nawet spada.

   Nie stać Polski na imigrantów, bo zanim te 300 osób, które straciły prace znajdzie je i produkcja się zwiększy, to dojdzie kolejnych 1000 imigrantów. A by produkcja się zwiększyła potrzeba inwestycji, ogromnych inwestycji, których ci imigranci ci nie przyniosą.
   W rezultacie zmniejszają się zarobki średnie na jednego człowieka i takie zjawisko wystąpiło w UK i byłem tego świadkiem przez wiele lat.
   Co z tego, że ci imigranci będą pracowali ciężej od tybulców, jeżeli nie nadrobią jako całość strat wynikających z inflacji. Przedsiębiorstwa dzisiaj zwiększają swoje zyski minimalizując liczbe zatrudnionych i inwestując w lepsze maszyny w nowoczesnych państwach, już nie zatrudniają na hura 1000 osób z bomby by ich postawić na lince, to już nie te czasy. Takie są smutne realia i to że imigranci część pieniędzy wysyłają zagranice wcale w tym wszystkim nie pomaga.

   W Polsce się zrobiło przez ostatnie lata dużo lepiej tylko i wyłącznie dzięki inwestycjom firm zagranicznych z starej unii, które przeniosły produkcje do Polski, ale to nie oznacza że to będzie się ciągneło w nieskończoność, nadejdzie taki czas jaki nadszedł na zachodzie, że zaczną ludzi zastępować coraz to lepszymi maszynami i część Polaków będzie powoli tracić prace, i będzie coraz więcej imigrantów. Ewentualnie pis rozp@#!@$#i kraj i firmy będą uciekać, to wtedy będziemy mogli sobie o Białorusi, która robi cokolwiek by sprowadzić do siebie te firmy.

   Polska nie powinna sprowadzać nikogo, powinna inwestować w technologie i maszyny, bo tylko one realnie przekładają się na dobrobyt obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nedkely: Dlatego artykuł powinien nosić inną nazwę, ta jest oderwana od rzeczywistości i celu.

   No ale jak sam pisałeś - Chiny rosną, a UK upada - teraz wywnioskuj dlaczego i skąd są te klocki co się z nich w kraju składa różne rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @DetektywKenner: Przenoszą produkcje elektroniki do Chin bo tak jest łatwiej i taniej, bo zlecają jej produkcje państwowemu koncernowi, który może dosłownie wszystko i do tego funkcjonuje z gigantycznym wsparciem rządu Chińskiego.
   UK nie upadnie, bo państwu na rękę więcej ludzi, tylko więcej ludzi oznacza spadek standardu życia i to się dzieje w UK właśnie. Nie oznacza to, że państwo na tym traci, nie, obywatele na tym tracą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nedkely: Dokładnie jak piszesz. Wywala się produkcję (np do Polski), a zatrzymuje tylko składanie do gotowca (Niemcy), biznes to biznes. Ale nie zapominaj, że państwo to nie naród. Państwo to interes, chyba najlepszy. Co to za różnica, czy mieszkają tam Hindusi (UK) czy Ukraińcy (PL) jak to tylko owce do strzyżenia, czy jak tam mówią w City mapety xD.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-heros: 3.5k (jak mniemam to na rękę) za spawacza, czyli kogoś kto musi już coś potrafić i wcale to nie jest super lekka praca. To nie jest nawet 1000 euro. Z tego powiedzmy 1000zł na mieszkanie (chociaż pewnie w starym blokowisku) + jakieś rachunki + opłaty stałe. Zostaje 2000zł - kosmos. Pracując fizycznie pasuje dobrze się odżywiać - to wszystko kosztuje więc kolejne przynajmniej 1200zł znika. Zostaje 800zł z czego pasuje jeszcze czasami kupić jakieś środki czystości, ubrania, wyjście do kina, jakiś niespodziewany wydatek na stomatologa?

   Bogactwo.

  •  

   pokaż komentarz

   I w kilku miastach zamierzają zmienić język urzędowy na hiszpański...

   @gelerth35: no i? to decyzja władz miasta...

  •  

   pokaż komentarz

   @rskk: ale wiesz że to 64 metry podałem obrazowo . Raczej nikt samotny nie będzie wynajmować sobie 64 metrów.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziaru: Korea Południowa. 1980 rok gorzej niż w PRL czterdzieści lat po wojnie i wprowadzeniu komunizmu.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli stwarza się przepisy wypychające młodych Polaków oraz nieco starszych z dziećmi za granicę. Potem tworzy się komunistyczny projekt 500+, żeby ratować sytuację demograficzną, a w efekcie z pieniędzy ciężko pracujących pozostałych w Polsce przedsiębiorców i prostych pracowników płaci się za nieróbstwo patusom i nierobom oraz tym, którzy bez tych pieniędzy i tak by sobie poradzili.
  Na koniec, żeby było z kogo doić wprowadza plan podatkowania za karę wszystkich, którzy chcieliby wyjechać.

  Gdy brakuje rąk do pracy i nawet formalnie bezrobocia nie ma, pozostawia się Urzędy Pracy, które ch@ja robią i są niepotrzebne, bo każdy głos wyborcy - urzędnika się liczy, a kogoś z rodziny można na posadę jeszcze wrzucić za państwowe. Mnoży się przepisy i zatrudnia nowych urzędników, których setki tysięcy w tym czasie mogłoby pracować na normalnym rynku w uczciwej pracy, gdzie rąk do pracy brakuje.
  Na koniec sprowadza się mniejszości narodowe strasząc tych, którzy upominają się o podwyżki, że to w razie czego na ich miejsce gdyby się im zachciało zarabiać normalnie lub odejść. Ostatecznie wmawia się, że to jedyne rozwiązanie w tej sytuacji.

  Głupota wyborców PiS jest nieprawdopodobna. Nie dość, że wszystko łykną, każdą decyzje uzasadnią, że "to dla dobra Polski i wstawanie z kolan", to jeszcze można tych frajerów kupić za 500 zł.

 •  

  pokaż komentarz

  Zły tytuł i złe nazewnictwo. Nam i zachodowi nie potrzeba imigrantów tylko niewolników. Nauczmy się nazywać rzeczy po imieniu. Mamy teoretycznie gospodarkę wolnorynkową ale ona nie działa. Gdyby działała to wtedy na stanowiskach gdzie brakuje pracowników rosły by pensje. A nie rosną tak jak powinny, czyli, że ktoś chce oszukać system.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie, k?@%a, nie potrzebujemy. Potrzebujemy zaktywizować bezrobotnych na własne życzenie, którzy wolą pracować na czarno/pobierać zasiłki przez skomplikowane i złodziejskie podatki oraz zbyt rozdęty socjal.

  Potrzebujemy zaktywizować niepełnosprawnych, którzy izolują się od społeczeństwa, gdy spokojnie mogliby się realizować w niektórych zawodach.

  Potrzebujemy stworzyć takie warunki w kraju, mowa znów o podatkach, by chociaż część ogarniętych ludzi, którzy stąd sp#@@@#@ili i mają firmy za granicą wrócili tutaj.

  Potrzebujemy wyp#@@@#@ić co najmniej połowę urzędników państwowych tak na starcie i zreaktywizować ich do pracy na wolnym rynku.

  Ukraińców nie potrzebujemy. Polaków nie zginęło w 3 lata 5 milionów, a gospodarka nie rozwinęła się na tyle, by nie było rąk do pracy.