•  

  pokaż komentarz

  zarząd no to premia chłopaki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  W sumie czemu sobie ich nie kupił? ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @ziele1985: Bo pewnie kupiłby sobie więcej długu i problemów niż ma majątku. W Wiśle trupy z szafy lecą ostatnio co chwilę. W mediach bryluje sobie prezes Sarapata, sprzedaje farmazony, a zarządzenie wygląda tak, że klub płaci kilku trenerom naraz, tym zwolnionym też. Wiśle to chyba nie pomaga już tylko papież, a i tak długi rosną, zamiast maleć. Toż nawet Boniek z Ekstraklasą się wstawili i dali gwarancje, żeby mogli grać przy Reymonta. Jak tam się nie pojawi jakiś nowy Cupiał, to daję maksymalnie 2/3 sezony i idą drogą klubów z Łodzi. Są w takiej dupie, że nawet najlepszego piłkarza ligi musieli sprzedać za frytki do Legii ;) Nawet sobie zrobili swoją oficjalną wersję, że "Carlitos chciał tylko tam, to musieli", podczas gdy prawdziwą wersją jest - musieliśmy sprzedać natychmiast, bo ni ma kasy i czasu na czekanie na lepsze oferty. Ciekawe z czego wyżyją kolejny rok, skoro większość kasy od Canal+ pójdzie wprost na konto miasta.

  •  

   pokaż komentarz

   Toż nawet Boniek z Ekstraklasą się wstawili i dali gwarancje, żeby mogli grać przy Reymonta.

   @oiio: Żadnej gwarancji nie dali po prostu pieniądze które miały iść do Wisły ze spółki Ekstraklasa (której Wisła jest akcjonariuszem). Bedą przelewane prosto do miasta za spłatę długów ( w tym spornych, sprawa w sądzie) wynikających z korzystania stadionu. Długi to wina poprzedniego właściciela. I żeby było zabawnie to kilka lat temu w podobnej sytuacji była Cracovia, miasto bardzo łatwo unieważniło dług klubu. Wisła chciała załatwić sprawę w podobny sposób. Tylko zbiegło się to zainteresowaniem CBA anulowaniem długu na rzecz Cracovii. I urzędnicy się obsrali wymagając nagle spłaty całego zadłużenia.

   Wiśle to chyba nie pomaga już tylko papież, a i tak długi rosną, zamiast maleć.

   Przez ostatnie dwa lata długi systematycznie spadały.

   Nawet sobie zrobili swoją oficjalną wersję, że "Carlitos chciał tylko tam, to musieli"

   Kolejna nieprawda po Carlitosa z lepszą ofertą zgłaszał się między innymi Dinamo Zagrzeb. Zawodnik nie chciał tam iść.

  •  

   pokaż komentarz

   Żadnej gwarancji nie dali po prostu pieniądze które miały iść do Wisły ze spółki Ekstraklasa (której Wisła jest akcjonariuszem). Bedą przelewane prosto do miasta za spłatę długów (

   @woodywoodpecker: No to jest właśnie gwarancja kolego. Wisła jako podmiot niewypłacalny nie daje gwarancji przekazania pieniędzy, lub tego, że nie położy na tym łapy komornik, czy poborca podatkowy. Dlatego właśnie Ekstraklasa dała gwarancję przelewu bezpośredniego, a sama będąc wypłacalna jest dobrym partnerem do rozmów dla miasta, które sobie właśnie zapewniło, że pieniądze na 100% będą, a nie tylko kolejne odwlekanie i prośba o raty. To jest wręcz podręcznikowa gwarancja.

   Długi to wina poprzedniego właściciela

   To jest półprawda. Bo większość długu rzeczywiście nie należy do stowarzyszenia, jednak te robi kolejne i mydli oczy kibicom jakimiś inwestorami. Co miesiąc się słyszy, a nie widać żadnego. Zresztą to mało ważne kto konkretnie narobił długów i kto więcej. Konsekwencje są klubowe.

   Przez ostatnie dwa lata długi systematycznie spadały.

   Kolejna półprawda. Spadał dług bieżący i wymagany do uzyskania licencji. Wszystko czego Wisła spłacać nie musi rośnie w szybkim tempie z powodu odsetek i stałych rozwiązań polubownych, w których zobowiązania znacznie rosną. To, że dzięki umowie odroczyłeś sobie spłatę, lub rozłożyłeś na raty, to nie oznacza, że jesteś mniej zadłużony. Zresztą z tych polubownych umów i tak się nie wywiązują. Sumarycznie dług rośnie, a niektóre niespłacone rzeczy mogą być gwoździem do trumny. Już miałeś przedsmak ze stadionem. To jeden z tych długów nieoczywistych. Bez niego Wisły nie byłoby już w lidze w przyszłym roku, bo wypełnianie stadionu to finansowy haust powietrza dla tonącego klubu. Raczej w Tychach by nie wypełniali do pełna i raczej nie sprzedaliby tylu karnetów.

   Kolejna nieprawda po Carlitosa z lepszą ofertą zgłaszał się między innymi Dinamo Zagrzeb. Zawodnik nie chciał tam iść.

   Nie zrozumiałeś w ogóle sentencji. Carlitos mógł nie chcieć obierać pewnych kierunków i ma do tego prawo. Jednak Wisła była z nożem na gardle i zawodnika musiała sprzedać natychmiast. Okienko transferowe jeszcze długo potrwa i klub w normalnej sytuacji mógłby sobie czekać na oferty jeszcze długo i gwarantuję ci, że pojawiłyby się lepsze finansowo i takie na które Carlos Lopez by się zgodził. Kasa była potrzebna od ręki, więc nie czekano na nic i wzięto pierwszą lepszą na którą przystaje zawodnik. Fakt, że nawet Lech płacił więcej za sam wykup, ale Legia dawała lepszy kontrakt. Fakt, że nie było na ten moment zadowalających piłkarza miejsc do grania, jednak gdyby mieli możliwość czekania do końca okienka, bo nie puka komornik, to poszedłby za jakieś 2 miliony euro, tylko trochę później. To są fakty. A nawet gdyby usilnie odrzucał wszystkie propozycje to taki Lech, czy Legia po prostu by sobie go zostawili na kolejny sezon, zamiast sprzedawać za grosze. A Wisła wyboru nie ma, bo sama się postawiła w takiej sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio: I dobrze, polskie kluby to gówno. Z kibolami na czele.

   Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   I żeby było zabawnie to kilka lat temu w podobnej sytuacji była Cracovia, miasto bardzo łatwo unieważniło dług klubu. Wisła chciała załatwić sprawę w podobny sposób. Tylko zbiegło się to zainteresowaniem CBA anulowaniem długu na rzecz Cracovii. I urzędnicy się obsrali wymagając nagle spłaty całego zadłużenia

   @woodywoodpecker: i bardzo k!##a dobrze. Co to za patologia, żeby klub miastu x lat nie płacił, a potem wszystko umarzamy?

  •  

   pokaż komentarz

   @woodywoodpecker w dalszym Ciągu prawda, że zrobili swoją wersję zdarzeń. Potrzebowali na szybko kasy na opłacenie stadionu, a Legia to wykorzystała. Przykro się patrzy na ten burdel od środka :(

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio Towarzystwo Sportowe, a nie stowarzyszenie( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Towarzystwo Sportowe, a nie stowarzyszenie( ͡º ͜ʖ͡º)

   @Manhunt95: Eh, no tak. Niby stowarzyszenie, a towarzystwo jeden ciul, jednak TSW ma swoją historię. Mylę się tak średnio raz na tydzień i jakoś nie potrafię się nauczyć :D

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio to ciekawe co piszesz. Ciekawe skąd Wisła wypracowała zysk na koniec roku 2017, skoro tonie w długach.
   Ciekawy jest również fakt samego stadionu bowiem koszta, co zarząd starał się przedstawiać są ogromne biorąc pod uwagę jego wartość wynikająca z operatu. Po za tym sposorzy albo inaczej partnerzy Wisły wyremontowali spora czesc stadionu. Głośno mówi się o tym, że miasto miało zmniejszyć dług o wartość wykonanych remontów. Ciekawe co powiedziało by miasto oraz malkontenci gdyby Wisła wybrała stadion w Tychach a miasto musiało by utrzymywać nierentowny stadion...
   Jeśli chodzi o trupy z szafy, z wielkością tych trupow Wisła sobie poradziła. Bo niby co mogłoby się nowego pojawić? Podaj proszę jakiś realny przykład.
   Finanse klubu wraz z zwolnieniem wielu zawodników poprawiły się. Domyślam się, że taki Krot zarabia mniej niż Velez czy Llonh.
   Sponsor, no cóż... Znajdź mi proszę drugi klub, który w tak krótkim z takimi lub podobnymi problemami znalazł tyłu partnerów i 2 sponsorów, którzy pomimo "tragicznej" sytuacji przedłużają umowę z klubem na kolejne lata. Jeśli chodzi o Bragiela, jaką jest prawda tego nie wie nikt o jeśli chodzi o finansowanie klubu to chyba jedyne niedomówień że strony zarządu.
   Ostatnie i wydaje mi się najważniejsze - kibice. Pomijam panów z sektoru C, którzy zrobili tak gorącą i płomienną oprawę, że spalili swoją flagę. Mówię o całej reszcie, w tym o sobie. 2 akcje na fans4club i akcja, która ktora trwa #reymontta22 pokazuje jaka moc maja zwykli ludzie. W każdej akcji brałem udział i jeśli będzie trzeba będę brał dalej. To potencjał, który w przyszłości może mieć duże znaczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @oiio: i tak sie dzieje od 2011 gdy zabraklo kilku minut do LM. Postawili wszystko na ten awans. Giga pensje i zagraniczni specjalisci. Bylo dobrze. Ale padlo i do dzis wegetacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ogau: tak robia cale panstwa. Potrafia zbankrutowac i powiedziec ze dlugu po prostu nie oddadza. Jednak kraj na nowo se z tym poradzi ale firma nie. No i oczywiscie to bardzo nieetyczne

 •  

  pokaż komentarz

  Gwiazda na boisku i w prawdziwym życiu, skromny chłopak z wielkim sercem. Szanuję

 •  

  pokaż komentarz

  Nie kumam po co trupa na siłę utrzymywać na powierzchni. Trzeba pogodzić się z faktem, że to koniec czasów świetności. Kto wie czy za Wisłę nie przyszedłby ktoś uporządkowany, normalny.

  Widzew się chyba powoli odbudowuje, Polonia chyba też?

 •  

  pokaż komentarz

  Może na koniec kariery zagrałby z Wasylem?