•  

  pokaż komentarz

  Sprawa jest prosta. Zgodnie z prawem UE, jeżeli zakupiłem klucz, oprogramowanie w formie cyfrowej, bądź na CD, to w tym momencie producent traci prawo do dalszego zarządzania tym produktem. Koniec kropka. Wiadomo, że komuś kto pracuje dla MS, albo nie rozumie prawa, a nawet nie posiada zwykłego rozsądku to może się nie podobać. Natomiast, ja mogę swoje oprogramowanie z kluczem odsprzedać nawet za 1/1000 kwoty producenta, i nic mu do tego. A jeżeli zablokuje możliwość jego działania, to zrobi to niezgodnie z prawem, i będzie po prostu kolejna przegrana sprawa przed trybunałem UE.

  •  

   pokaż komentarz

   @crazy_wolf: Wait, czyli jeśli mam legalnego OEMa na starym lapku to mogę sobie go przeinstalować na nowy? bo z tego co wiem tam był taki myk że warunki licencyjne obowiązują kupującego i dopiero jak go odsprzedam to ten ktoś może go sobie przeinstalować na inną maszynę.
   Poza tym czemu w takim razie KE nie zrobi nic z tymi zabezpieczeniami OEMów przybitych do płyt głównych czy jakoś tak (nie znam się zatrzymałem się na windows 7 :))

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: Wszelkie warunki obowiązują kupującego, poza tymi które łamią prawo UE, lub krajowe. Wtedy takie zapisy licencji są po prostu nieważne (pozostałe są w mocy prawnej). To tak jakby sklep sprzedawał telefon i stwierdził, że nie przyjmują zwrotów w ciągu 14 dni. Mogą tak napisać, ale grozi im za to kara, a taki zapis nie ma mocy prawnej.
   KE nic nie robi, bo najwyraźniej nikt im tego nie zgłasza, bądź ktoś dobrze posmarował aby tego nie ruszać.

  •  

   pokaż komentarz

   @crazy_wolf: Tak, tylko te klucze to klucze MSDN albo wycięknięte z programu studenckiego. Nie można ich sprzedawać. To jak próba sprzedania ukradzionego samochodu. Niby faktura jest, rachunek jest ale VIN jednak nie ten...

  •  

   pokaż komentarz

   @Speed666: A masz dowód na to, że wszystkie sprzedawane tak klucze, to te z MSDN, czy po prostu sobie to wymyśliłeś bo nie mas rzeczowych argumentów?

  •  

   pokaż komentarz

   @crazy_wolf: Dobra. Koniec tematu. Skoro do Ciebie nie przemawia to co pisze (znajomek już składał zeznania w prawie firmy która mu takigo Wina sprzedała na FVAT, przepadek mienia itp.) to spoko.

   To nie ja będę miał problemy.

   Po drugie jeśli uważasz że coś wartego w sklepie jako SRP 600 zł, ktoś sprzedaje w hurcie po 40-60 zł i nie zapala Ci się żadna kampka kontrolna to też nie jest mój problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Speed666: Powtarzam pytanie, bo widzę, że nie dotarło. Czy masz dowody na swoje tezy, czy są to wyssane z dupy głupoty, aby zamazywać rzeczywistość?

  •  

   pokaż komentarz

   @crazy_wolf: Tak, m.in. znajomego w MS to raz. Druga to historia kolegi z pracy co składał już zezania na Policji około rok temu w takiej sprawie. Kupił Windowsa 7, klucz, dostał FVAT i wszystko. Klucze okazały się NOTFORRESALE i trzeba było się bagietom tłumaczyć.

   Te klucze są nielegalne:
   - pochodzą z MSDN
   - z serwisu dla studentów
   - lub OEMowsie wykradzione z fabryk producentów sprzętu.

   Masz wiecej, poczytaj.
   https://bezprawnik.pl/office-windows-z-allegro-policja/

  •  

   pokaż komentarz

   @Speed666: Ale chcesz mi powiedzieć, że na miliony sprzedawanych kluczy, absolutnie wszystkie to nielegale z MSDN, lub jakieś wykradzione? I dowodem jest to, że Twój kolega, składał jakieś zeznania na policji? Serio to jest Twój dowód na to? :D :D :D :D
   Powiedz mi, czy Twój kolega został za to skazany? :P
   Dalej nie widzę dowodu, jakiegokolwiek prawnego dokumentu mówiącego, że to co piszesz jest prawdą.

  •  

   pokaż komentarz

   @crazy_wolf: Jezu to kupuj, ja Ci nie bronie. Był w charakterze świadka.

   Kup sobie tez samochoód za 1/10 ceny, napewno jest legitny.

   I gdzie ja napisałem że WSZYSTKIE?

   Kończę temat z mojej strony. Szkoda mojego czasu, nie moje pieniądze wydajesz, nie ja będę miał kłopoty w razie "w".

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, tylko te klucze to klucze MSDN albo wycięknięte z programu studenckiego.

   @Speed666: O tutaj. Napisałeś, że te klucze z tego źródła. Nadal nie potrafisz udowodnić tego, o czym bredzisz. Więc błagam Cie, skończ opowiadać farmazony, jeżeli nie masz ku temu żadnych podstaw. Idź dawać się oszukiwać koncernom gdzie indziej.

  •  

   pokaż komentarz

   Idź dawać się oszukiwać koncernom gdzie indziej.

   @crazy_wolf: To już wiem jakim typem człowieka jesteś.

   To wyjaśnie jeszcze raz. MS ani żaden z jego Resellerów nie sprzedaje kluczy w takich cenach bo taka cena nie istnieje. Te klucze są lewe w 99%. Nie są trefne jako algorytm i windnieją serwerach MS, stąd można je aktywować. Tylko sposób ich pozyskania jest nielegalny.

   Tak, paragraf licencji o odsprzedaży jest niezgodny z prawem UE ale dotyczy TYLKO licencji nabytych legalnie i tylko na terenie UE. Leć z takim lapkiem do USA to na granicy mogą Cie odesłać. Były i takie przypadki.

   Naprawdę jesteś na tyle naiwny i wierzysz że jakiś piwniczak podpisał umowę z MSem na sprzedaż tysięcy kluczy w cenach dwóch paczek fajek? Ty masz firmę, pracujesz na etacie w IT czy pracujesz za ladą w spożywczaku?

   Po trzecie - idąc Twoim tropem podrobione Adidasy na Aliexpress też przecież są butami. To wg Ciebie czemu zatrzymują paczki na granicy? Też wierzysz że Nike z Ali po 50 zł to oryginalne buty?

   Nie wiem ile masz lat, ale widać ze mało, mało wiesz, wiedzę masz tyle co poczytałeś z kolegami na Wykopie. Biznesowo jesteś nieogarnięty, o prawie masz tyle pojęcia co z Facebooka więc skończ się ośmieszać. Najpierw przestudiuj temat a potem rzucaj inwektywami o korporacjach.

   Tylko nie wmawiaj innym że kradnąc nie kradną bo to może podpaść pod namawianie do popełnienia przestępstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Speed666: No i jak to się skończyło dla tego Twojego kolegi? Bo teoretycznie to kupujący też jest tutaj stroną poszkodowaną, a winny jest sprzedawca którego towar okazał się trefny.

  •  

   pokaż komentarz

   @bgb1: Zeznawał jako świadek. Przepadek mienia (mimo że nawet był nośnik). Dla niego spoko poza tym że stracił kasę, czas i co jakiś czas musiał jeszcze składać dodatkowe wyjaśnienia.

 •  
  S...........o

  +26

  pokaż komentarz

  Można sobie ściągnąć prosto w microsoftu i nie aktywować( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Te niezwykle tanie klucze to klucze OEM, zazwyczaj, ekhm, podprowadzane z fabryk sprzętu komputerowego lub firm zajmujących się utylizacją - laptopów, dla przykładu.

  To jak najbardziej legitne klucze, ich wartość rynkowa (oczywiście w obrocie średnio oficjalnym) to maksymalnie kilkanaście złotych za sztukę, przy zakupie hurtowym cenę można zbić nawet do kilku złotych. Jak można się domyślić, ich niska cena znikąd się nie bierze - to towar często-gęsto "wybrakowany" lub trefny, płacicie znacznie mniej ale nigdy nie macie 100% pewności że klucz w ogóle zadziała.

  Aktywując taki klucz dostajecie w pełni legalnego Windowsa, ale trzeba pamiętać o tym, że ten sam klucz może zostać sprzedany wielokrotnie (czytaj - tak nie do końca twój klucz jest, ekhm, twój), przez co możecie mieć problem z jego aktywacją i macie praktycznie zerowe wsparcie techniczne ze strony MS. Jeśli klucz zadziałał - spoko, macie legitnego Windowsa, jeśli nie zadziałał... może być z tym krucho - są sposoby na ominięcie tego problemu, ale ogólna zasada jest taka że jeżeli macie problem już przy pierwszej probie aktywacji, to później może być tylko gorzej.

  MS bardzo rzadko decyduje się na blokowanie takich kluczy, z ich perspektywy lepiej jest mieć usera z takim pół-legalnym Windowsem niż nie mieć tego usera wcale, ale to średnie pocieszenie jest - nigdy nie możesz być pewien czy nie padnie akurat na twój, a wtedy zostaje tylko płacz i zgrzytanie zębów.

  Generalnie - kupujecie na własne ryzyko, jeśli chcecie być kryci z każdej strony to, niestety, jedyną sensowną opcją jest kupno klucza z oficjalnej dystrybucji, tylko wtedy możecie być pewni że nikt was po drodze nie wydyma.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1: ale ile firm % robi tak ludzi w chuja, a ile sprzedaje klucz 1:1 ?
   oczywiście orientacyjnie bo ciekaw jestem czy to się opłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: Ciężkie pytanie, tak po prawdzie. Tego typu klucze ciężko zweryfikować na własną rękę (wchodzisz na czat MS, pytasz czy klucz legitny - i tak razy, na przykład, dziesięć tysięcy, aż się w końcu support MS skapnie że ich robisz w ciula i zaczną się z tobą bawić w dodatkową weryfikację), więc postawiłbym tezę że kupowanie ich od firm czy wyspecjalizowanych platform sprzedaży jest względnie bezpieczne (ale, ponownie, nigdy nie masz 100% pewności że taki klucz faktycznie zadziała), kupowanie od randomowych użytkowników Allegro to już proszenie się o kłopoty.

   Czy się opłaca? Kwestia otwarta - zarobić na tym idzie, i to jak cholera, ale musisz mieć dobre źródło kluczy (o co łatwo nie jest, dostęp do najlepszych dostawców to nie jest sprawa łatwa do ogarnięcia) i naprawdę sporo czasu na ich weryfikację. Kupowanie od randomowych dostawców zwykle kończy się tragedią - trochę siedziałem w tej branży i parę razy widziałem scenariusze, gdzie na tysiąc zakupionych kluczy połowa wymagała kombinacji przy aktywacji (przez co BARDZO łatwo jest stracić klienta), a połowa pozostałej połowy była chamskimi fejkami, które jakiś Chińczyk wydziergał w Gimpie - a sam się raczej domyślasz, że w takiej sytuacji i z racji "pół-legalnego" charakteru tego biznesu odzyskanie kasy od nieuczciwego dostawcy może być praktycznie niewykonalne, MS też nie jest skory do współpracy jeśli się im wygadasz skąd masz te klucze - więc jeśli chcesz w to wejść, to system Windows musisz znać od podszewki, zwłaszcza w kontekście problemów z aktywacją.

   Z drugiej strony - możesz kupić partię kluczy picuś-glancuś za parę centów/sztuka (dość normalna cena, jeśli kupujesz je hurtowo) i sprzedać z gigantyczną przebitką, zarabiając naprawdę grubą kasę. Ot, taki to biznes - ryzyko jest spore, potencjalne zyski... też. Wszystko jest raczej krótkoterminowe, nachapać się jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, nie jest to branża w której możesz siedzieć przez parę lat - a to MS zmieni mechanizm aktywacji, a to dostawca pójdzie na dno, a to się okazuje że MS właśnie zbanował ci połowę zapasu kluczy i jest chujnia - takie apokaliptyczne scenariusze to normalka i codzienność.

   No i, wiadomix - konkurencja jest spora, branża pół-legalna, brzydkie i nieuczciwe zagrywki grubych ryb względem nowych graczy to tyż normalka i rzecz, na którą musisz być gotów w każdym momencie.

  •  

   pokaż komentarz

   Te niezwykle tanie klucze to klucze OEM

   @mnik1: Raczej nie. MS nie aktywowałby takiego klucza. To są raczej klucze ze złomowanego sprzętu, ale z licencją boksową.

 •  

  pokaż komentarz

  To gdzie kupić najtaniej win10? X-kom, Komputronik? Allegro definitywnie odpada?