•  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: postawa w czasie II wojny światowej wobec agresji sowieckiej:

   źródło: 1.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: wyjaśnia to nieufność polskiego dowództwa państwa podziemnego wobec żydów w czasie II wojny światowej:

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: 4.bp.blogspot.com

  •  

   pokaż komentarz

   "Wśród kolaborantów, którzy przybyli, aby pomagać sowieckim siłom bezpieczeństwa w wywózce wielkiej liczby niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci na odległe zesłanie i przypuszczalnie śmierć, była nieproporcjonalnie wielka liczba Żydów."
   (Norman Davies, 9 kwietnia 1987 r.)

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: @apkwiatosz: ANTYSEMITYZM!!!!!........usa mój pachole równaj to z ziemią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Silwerbalk: usa musiało by siebie zrównac bo raport opisany w wikipedi jest raportem amerykańskim,

   ale wsumie dla "polityków amerykańskich" to nie problem, gotowi sa na takie poświęcenie w imię dotacji od lobby żydowskiego

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: no i muszą to sprostować bo to nie prawda jest h$? dzwonie do newsweeka i wyborczej...., to jawny antysemityzm ze strony wikipedi że takie kłamstwa rozpowszechnia...( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz dlatego ja uważam że Żydzi są w Polsce zbędni i powinni siedzieć w stoimy kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: To zbiór incydentów, który nijak nie pokazuje obiektywnie obrazu żydowskiej mniejszości w II RP.

   W II RP mieszkało ponad 3 miliony Żydów. Z czego zaangażowanych w ruch komunistyczny było ok. 9 tysięcy. Czy to tak strasznie dużo?
   W II RP większość Żydów głosowała na BBWR, a nie na partię komunistyczną. A większości elektoratu KPRP/KPP nie stanowili Żydzi.
   Większość żydowskich mieszkańców II RP była lojalna wobec państwa. Mimo że np. we wrześniu 1939 nie było rzadkością okazywanie przez niektórych Żydów radości z powodu upadku państwa polskiego. Cóż, biorąc pod uwagę siłę narodowo-radykalnych i katolicko-narodowych ruchów antyżydowskich w Polsce w latach 30., getta ławkowe, ilość skrajnie antyżydowskich, kłamliwych publikacji (często autorstwa księży) przypisujących Żydom rytualne morderstwa na chrześcijańskich dzieciach, obrazy sandomierskie, ogólnie siłę przedwojennego antysemityzmu w Polsce, to trudno się dziwić wielu Żydom zamieszkującym Polskę. Jeśli postawić się na ich miejscu, to można ich zrozumieć, choć niekoniecznie usprawiedliwić.

   W 1968 środowisko Moczara z PZPR też przedstawiało polskich Żydów jako piątą kolumnę. Nie idź tą drogą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: ile łatwiej byłoby gdyby świat był czarno biały/

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz:

   Książkę Marka Gałęzowskiego przeczytałem pełen sprzecznych uczuć – podziwu, podniecenia oraz smutku. Mój podziw wynikał ze świadomości ogromnego wysiłku, jakiego wymagało od Autora zebranie informacji o sześciuset czterdziestu siedmiu polskich Żydach, którzy jako oficerowie i żołnierze służyli w Legionach Polskich walczących o niepodległość Polski w latach 1914–1917. Przedstawione opisy biograficzne cechuje niezmierna dbałość o fakty. Na uwagę zasługują zamieszczone w książce fotografie upamiętniające tych przeważnie zapomnianych, cichych bohaterów niepodległościowych zmagań. Jak zauważa we wstępie Marek Gałęzowski, zarówno przed II wojną światową, jak i po wojnie, pojawiały się opracowania dotyczące tego tematu, uważam jednak, że żadne z nich nie może mierzyć się z niniejszą książką, którą wyróżnia wyjątkowa szczegółowość w odtwarzaniu biografii żołnierzy Legionów. Jestem szczęśliwy, mogąc dowiedzieć się z niej, iż „Żydzi w Legionach stanowili procentowo najliczniejszą, tuż po Polakach, grupę żołnierzy”.
   Marek Gałęzowski, Na wzór Berka Joselewicza. Żołnierze i oficerowie pochodzenia żydowskiego w Legionach Polskich. Z przedmową Richarda Pipesa. Warszawa 2010,

  •  

   pokaż komentarz

   To zbiór incydentów

   @Trojden: zbiór incydentów z II wojny światowej nie przeszkadza wielu żydom generalizować na temat Polaków i ich oczerniać
   Pozatym wyraźnie napisałem w tytule "postawa części społeczności żydowskiej"

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: Odniosłem się do treści wpisu, nie do tytułu wykopu.

   A generalizowanie to broń obosieczna.

   Poza tym, czy naprawdę myślałeś, że na takim wykopie nie będzie komentarzy zaciekle antysemickich przypisujących Żydom wszystkie możliwe zbrodnie, niegodziwości, wady i ogólnie robiących z Żydów całego zła świata?

   A jest mnóstwo narodów, na których można by zwalić winę za całe zło świata.
   Dlaczego więc nie robisz podobnych wykopów oskarżycielskich w tonie wobec Niemców, Anglików, Francuzów, Hiszpanów, Chińczyków, Japończyków, Arabów, Amerykanów, Włochów, Rosjan i Ukraińców?

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: wołaj @kotelnica. Gość ma dużą wiedze o żydach. Tylko, ze przedstawia zydow jako narod dobry i madry, cywiluzowany. Ten artykul, ale nie tylko ten zadajw kłam temu. Powtarzam zydzi to dzikie bestie bez honoru.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego więc nie robisz podobnych wykopów oskarżycielskich w tonie wobec Niemców, Anglików, Francuzów, Hiszpanów, Chińczyków, Japończyków, Arabów, Amerykanów, Włochów, Rosjan i Ukraińców?

   @Trojden: może dlatego, że nie udają naszych przyjaciół jednocześnie za plecami nas oczerniając i kłamią na nasz temat, może dlatego, ze w Polsce nie ma obiektywnego obrazu tej nacji, może dlatego że jakiekolwiek użycie słowa żyd jest rozpatrywane pod kątem antysemityzmu, może dlatego że udają wieczne ofiary, choć prawda nie jest czarno-biała, może dlatego, że fałszywość co niektórych żydów dotyka mnie osobiście i oczernia mych przodków, może dlatego ze uważam, że tylko relacjie oparte na prawdzie powinny być podstawą a nie na kłamstwach, może dlatego,że uważam że religia hoolocaust jest bardzo szkodliwa także dla samych żydów

  •  

   pokaż komentarz

   uważam że Żydzi są w Polsce zbędni i powinni siedzieć w stoimy kraju.

   @Holenderski_Ser: Czyli gdzie?

  •  

   pokaż komentarz

   W II RP mieszkało ponad 3 miliony Żydów. Z czego zaangażowanych w ruch komunistyczny było ok. 9 tysięcy. Czy to tak strasznie dużo?
   @Trojden:
   Źródło tych danych? (chodzi o te 9 tys.)

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: Fajnie jest tak wszystko upraszczać, a teraz dodajmy takie wydarzenie: rok 1938, Hitler wydala polskich Żydów z terytorium III Rzeszy. Polska zatrzymuje uciekinierów na granicy (polskich obywateli, posiadających polskie paszporty) i odmawia wpuszczenia. Czy nadal dziwią was reakcje niektórych Żydów ? Historia nie jest czarno-biała. Relacje polsko-żydowskie nigdy nie były dobre, a winowajcy takiego stanu rzeczy są po obu stronach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Holenderski_Ser: czyli postulujesz desemityzację Polski :)

  •  

   pokaż komentarz

   polskich Żydów

   @giedymin-gromoslaw: co rozumiesz pod pojęciem "polskich żydów", z tego co się orientuje to nie byli "polscy zydzi" tylko zydzi, którzy wemigrowali z Polski i nie mieli nic wspólnego z Polska, poza faktem, że kiedyś mieszkali na ziemiach Polskich, więc nie kłam
   Pozatym nie mieli paszportów polskich, więc ponownie nie kłam

   W końcu Polacy wpuścili tych bezpaństwowców. Stosujesz jakaś pokrętną logikę żydowska wg której jak żydzi mają gdzieś Polskę to jest okej, ale jak się coś złego dzieje żydom to uważają, że Polacy mają ich ratować z opresji.

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: Z 50 tyś. Żydów tylko kilka tyś. posiadało status bezpaństwowy, pozostali byli polskimi obywatelami i posiadali polskie dokumenty, tymczasem polskie władze zatrzymały uchodźców i przepychały rozwiązania prawne mające na celu pozbawić ich obywatelstwa. Polska w końcu odpuściła, ale gdyby nie duży skandal międzynarodowy pewnie byłoby inaczej. Kto tu kłamie ?
   Abstrahując od tego, choćby i całe 50 tyś. było obywatelami niemieckimi, to nie ma słów aby usprawiedliwić draństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: Czyli z powodów polonocentrycznych. Bo "najjaśniejszej Rzeczypospolitej" nie wolno w żaden sposób "oczerniać" ani "szkalować", nie wolno mówić czegokolwiek złego na jej temat. Czy tak?

   Ilu konkretnie Żydów oczernia Polaków i kłamie na ich temat, jednocześnie udając ich przyjaciół? Poproszę konkretne dane.
   Nawet jeśli duża część Żydów nie lubi Polaków, bo uważa ich za antysemitów, to jednak Żydzi z reguły nie zajmują się Polską, nie malują antypolskich haseł, nie wydają antypolskich gazet, nie publikują w internecie "list Polaków o zmienionych nazwiskach" mających działać na szkodę Izraela i narodu żydowskiego.

   Za to w Polsce publikacji zaciekle antyżydowskich jest cała masa. Głównie w internecie, ale nie tylko.

   I co to jest "obiektywny obraz nacji żydowskiej"? Na czym polega?

   I dlaczego odmawiasz Żydom prawa do pamięci o ofiarach pogromów i Holocaustu oraz fałszywych oskarżeń o mordy rytualne?

   Żydzi nie muszą udawać ofiar. Patrząc na liczbę pogromów, na ilość zaciekle antyżydowskiej literatury i oskarżeń pod adresem Żydów, ilości przypadków szczucia na Żydów, trudno się dziwić Żydom, że mają skłonność do przedstawiania siebie jako ofiar. Zresztą: czy Polacy nie udają wiecznych ofiar?
   Czy nie ma w naszym kraju tendencji do tworzenia stereotypowego obrazu Polaka bohaterskiego i cierpiącego? Czy nie ma jakiejś manii na punkcie martyrologii, ciągłego mówienia o zbrodniach na narodzie polskim, o cierpieniu narodu polskiego?

   Tylko że jakoś Polaków nigdy nie oskarżano o popełnianie rytualnych morderstw ani o knucie światowego spisku mającego na celu przejęcie władzy nad światem i zniszczenie świata, zniszczenie panującego ładu społecznego. A Żydów tak.

   Postaw się na miejscu Żyda urodzonego w Imperium Rosyjskim w 1890. Wyobraź sobie, że nim jesteś. Nikomu nic złego nie zrobiłeś, a jednak na każdym kroku słyszysz, że ciebie i twoich rodaków oskarżają o popełnianie mordów rytualnych oraz o knucie światowego spisku, w którym Żydzi mają przejąć władzę nad światem. Ty i twoi rodacy są nazywany "synami diabła" i "wrogami rodzaju ludzkiego", których należy wyniszczyć. Twojego ojca usiłowano zabić i spalono mu sklep, mówiąc, że nie ma w Rosji miejsca dla żydowskich diabłów i wyzyskiwaczy.
   Czy po tym wszystkim nie miałbyś żadnej urazy ani żalu, chęci rozprawienia się z tymi, którzy prześladowali twoich rodaków?

   Potrafisz w ogóle postawić siebie na miejscu Żyda? Wyobrazić sobie, co byś myślał i czuł, gdybyś sam był Żydem?

   http://www.pewglobal.org/2008/09/17/unfavorable-views-of-jews-and-muslims-on-the-increase-in-europe/ - z tych danych wynika, że wg stanu na rok 2008, 36% Polaków miało złe zdanie o Żydach.
   I ten odsetek w ciągu ostatnich 10 lat raczej nie zmalał, a wręcz przeciwnie.

   I czy wiesz, ile w II RP powstało publikacji na temat rzekomych żydowskich morderstw rytualnych? Wiesz, jak księża katoliccy związani z endecją i ruchem katolicko-narodowym szczuli na Żydów? Bo podejrzewam, że nie zdajesz sobie z tego sprawy. Że nie zdajesz sobie sprawy z siły antysemityzmu (choć sam jesteś antysemitą).

  •  

   pokaż komentarz

   @giedymin-gromoslaw: sytuacja o której piszesz miała miejsce w pazdzierniku, a w kwietniu czyli pół roku wczesniej parlament Polski uchwalił ustawę pozbawiająca obywatelstwa osoby przebywające ponad 5 lat za granica, które nie mają zadnych kontaktów z Polską co miało wejsc pod koniec października. Przez pół roku jakoś ci "polscy żydzi" nie chcieli wracać do Polski. Niemcy ich siłą pod koniec pazdziernika bodajże 27 wsadzili do pociagów i wbrew ich woli odstawili na polską granicę. Jak sam widzisz ci ludzie nie chcieli byc polskimi obywatelami, przez pół roku nic nie zrobili by nimi dalej być i z końcem października stracili polskie obywatelstwo, zgodnie zreszto ze swoją wolą. Więc powiedz mi czemu Polska miała by niby im pomagać, jak oni sami nie chcieli do Polski i się wyrzekli Polski.

   I nie pisz głupot o moralnym obowiązku bo Polska miała wystarczająco dużo polskich obywateli, którzy potrzebowali pomocy i którym nie była wstanie zapewnić pomoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @LaurenceFass: Choćby "Żydokomuna" Pawła Śpiewaka.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli z powodów polonocentrycznych. Bo "najjaśniejszej Rzeczypospolitej" nie wolno w żaden sposób "oczerniać" ani "szkalować", nie wolno mówić czegokolwiek złego na jej temat. Czy tak?

   @Trojden: nikogo nie wolno oczerniać.

   Ilu konkretnie Żydów oczernia Polaków i kłamie na ich temat

   @Trojden: tak na szybko, nie siej manipulacji bo sami żydzi przyznają, że antypolonizm w Izraelu jest bardzo silny:
   https://www.wykop.pl/link/4415775/antypolonizm-czemu-tak-wielu-zydow-nas-nienawidzi/ a konkretne przypadki mozna by długo wymieniać np takie znaczące osoby jak Lapid, dziennikarze zydowscy, amasador żydowska, fundacje żydowskie, jak widzisz antypolonizm nie jest to domeną nielicznych i nieznacząccyh a raczej powszechne zjawisko

   Patrząc na liczbę pogromów, na ilość zaciekle antyżydowskiej literatury i oskarżeń pod adresem Żydów, ilości przypadków szczucia na Żydów, trudno się dziwić Żydom, że mają skłonność do przedstawiania siebie jako ofiar.

   nalezało by się zastanowić jakie jest tego źródło, skoro pogromy na zydach się zadarzją niezależnie od epoki historycznej, ustroju, państwa, narodu, jaka jest cecha wspólna

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: To Litwacy byli. Chazarscy Żydzi rosyjskojęzyczni.

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: Antypolonizm w Izraelu jest silny, bo wielu Żydów pamięta lub słyszało relacje o powszechnym antysemityzmie w Polsce w latach 30., a nawet i później. A także o antyżydowskiej nagonce z 1968, dla której jak najbardziej był grunt społeczny, mimo że to było dzieło frakcji moczarowskiej w PZPR.

   W II RP wydawano mnóstwo publikacji o rzekomych żydowskich mordach rytualnych na chrześcijańskich dzieciach, a księża katoliccy jawnie szczuli na Żydów. Jeszcze w sierpniu 1945 i w lipcu 1946 w Polsce miały miejsce pogromy - w Krakowie i Kielcach, spowodowane właśnie istnienie legendy o rytualnych mordach. Choć oczywiście ta legenda istniała we wszystkich krajach europejskich, nie tylko w Polsce.

   A na początku XX wieku doszły jeszcze "Protokoły mędrców Syjonu", które też w dużej mierze podsycały nastroje antyżydowskie.

   Poza tym wiele pogromów Żydów było spowodowanych przez zawiść wywołaną przez to, że Żydzi byli bogaci i mieli dobrą sytuację materialną. Bo Żydów nie obowiązywał zakaz lichwy (pożyczania na procent), a chrześcijan tak.
   Chrześcijanie najpierw wymyślili dla siebie zakaz lichwy, a później mieli pretensje, że są ubożsi od Żydów, którzy tego zakazu nie uznawali. Zamiast przyznać, że przestrzegają głupiego i absurdalnego zakazu, woleli wyładować swoje frustracje na Żydach.

   Nie odpowiedziałeś na pytanie, co by było, gdybyś sam urodził się w żydowskiej rodzinie w Imperium Rosyjskim pod koniec XIX wieku.

   Jolanta Żyndul, "Kłamstwo krwi. Legenda mordu rytualnego na ziemiach polskich w XIX i XX wieku", Warszawa 2011 - obowiązkowa lektura dla ciebie (obstawiam, że nie znasz).

  •  

   pokaż komentarz

   Choćby "Żydokomuna" Pawła Śpiewaka.

   @Trojden:
   Najpewniej te 9 tys. (Żydów zaangażowanych w komunizm w II RP) wyssane z palca - przynajmniej w świetle materiałów, które analizowałem wielokrotnie.

   "Wg Czubińskiego w 1925 r. 40% członków KPP to byli Żydzi. Henryk Cimek podaje, że Żydzi stanowili 90% MOPR - u i 75% aparatu technicznego partii, we władzach KPP, KPZU i KPZB było 21 Żydów ( 40,4 %), 17 Polaków ( 32,7%), 8 Białorusinów ( 15,4%), 5 Ukraińców ( 9,6%) i 1 Litwin (1,9%). ( H. Cimek "Komuniści, Polska, Stalin." s. 106-107)
   Tak więc Polacy, stanowiący ok. 70% ludności kraju, w organizacjach komunistycznych stanowili jedynie 30-40 procentowa mniejszość. Także w konkretnych sprawach ( akcjach skierowanych przeciwko II RP) Żydzi stanowili niewspółmiernie wysoki procent wśród sprawców. Przykładowo w 1922 r. w sprawy agitacji i szpiegostwa w wojsku polskim, zamieszanych było 423 Żydów ( 30%) całości. Dla porównania, w tym samym roku w taka działalnośc zaangażowanych było 333 Polaków ( 24,1%).."
   Sam MOPR to było 6 tys. ludzi.
   KPP to ok. 20 tys.
   Aresztowani pod zarzutem działalności komunistycznej to od 30% do 70% (w zależności od roku) to byli Żydzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Antypolonizm w Izraelu jest silny, bo wielu Żydów pamięta lub słyszało relacje o powszechnym antysemityzmie w Polsce w latach 30., a nawet i później

   @Trojden: antysemityzm w Polsce na początku xx wieku nie był jakiś niezwyķły w stosunku do antysemityzmu w innych krajach także w usa więc to zwykłe kłamstwo mające usprawiedliwić ich antyppolonizm. Pozatym żydzi w izraelu nie są chyba tak głupi by winić prawnuki za czyny pradziadków.

   Chrześcijanie najpierw wymyślili dla siebie zakaz lichwy, a później mieli pretensje, że są ubożsi od Żydów, którzy tego zakazu nie uznawali. Zamiast przyznać, że przestrzegają głupiego i absurdalnego zakazu

   @Trojden: żydów religijnych też obowiązywał zakaz lichwy ale wobec innych żydów a nie wobec chrześcijan. A sam przyznasz ze dwulicowość i podwójne standardy są negatywną cechą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: a co bym zrobił? Włącz wiadomości prywatne to ci powiem co bym zrobił.

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: A dlaczego nie chcesz napisać tutaj?

  •  

   pokaż komentarz

   @LaurenceFass: KPP nie liczyła 20 tys. ludzi.
   Nawet według informacji samej KPP liczyła 8,4 tys. członków w 1933, czyli w szczytowym okresie rozwoju. A wraz z przybudówkami - KPZB i KPZU liczyła maksymalnie nieco ponad 13 tys. członków.

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: Właściwie to potwierdziłeś wszystkie moje zarzuty, tylko cynicznie uważasz, że nic się nie stało i problemu nie było. Dalszych pytań nie mam.

  •  

   pokaż komentarz

   W II RP mieszkało ponad 3 miliony Żydów. Z czego zaangażowanych w ruch komunistyczny było ok. 9 tysięcy. Czy to tak strasznie dużo?

   @Trojden: dziś w Polsce żyje około 36 milionów ludzi, z czego tylko 34,5 tysiąca jest członkami PiS (niecały promil). 9 tysięcy działaczy z 3 milionów to trzy promile. Sam oceń czy to dużo.

   Za to w Polsce publikacji zaciekle antyżydowskich jest cała masa. Głównie w internecie, ale nie tylko.

   @Trojden: ciekawie zadajesz pytania. "Ilu jest Żydów robiących to a tamto? Konkretnie? bo polskich publikacji jest cała masa!"

   No to ile jest tych publikacji konkretnie? Ilu ludzi za nimi stoi? Czy jest wśród nich ambasador lub premier?
   Bo wśród oczerniających naród Polski jest i ambasadorka i premier państwa żydowskiego - osoby silnie opiniotwórcze. Niezaleznie od faktów historycznych, to nie jest działanie w duchu współpracy i budowania dobrych relacji. A przynajmniej tak nam się mówi w kontekście zatargów z Ukrainą

  •  

   pokaż komentarz

   @gembol: W II RP skłonność do zapisywania się do partii politycznych była o wiele, wiele większa niż obecnie. Co drugi obywatel II RP należał do jakiejś partii, stowarzyszenia, organizacji, kółka, komitetu, ligi, związku itd., a ci lepiej usytuowani nawet do kilku organizacji i stowarzyszeń jednocześnie. Partie polityczne były tylko emanacją potężnych, spontanicznych ruchów społecznych - a partia komunistyczna była bardzo słaba. Liczyła, w szczytowym okresie, paręnaście tysięcy członków, a poparcia nie miała nigdy wyższego niż kilkuprocentowe.

   Z publikacji książkowych, to masz choćby kilkanaście "dzieł" Henryka Pająka. A także "dzieła" Jerzego Roberta Nowaka typu "Kogo muszą przeprosić Żydzi", "Żydzi w historii świata", "Żydzi przeciw Żydom", "Czerwone dynastie", "Jak ratować Polskę" itd. Autor jest jedną z ważniejszych postaci Radia Maryja i TV TRWAM, wpływowych i opiniotwórczych mediów. Z mniejszych publikacji - "dzieła" Leszka Bubla, byłego posła na sejm.
   Pisma takie jak "Polska Niepodległa" czy "Warszawska Gazeta" też zajmują się "demaskowaniem" "żydowskich spisków i podłości".
   W internecie kiedyś osławiona była witryna polonica.net grupująca różne antysemickie teksty. Była też historianiebezpieczna-cośtam. Obecnie są to witryny typu stopsyjonizmowi, wolna-polska, wpolsce.pl itp., zawierające rozliczne "listy żydowskich zbrodniarzy". Aż nie chce mi się tego liczyć, bo aż żal wchodzić na te witryny.
   Senator PiS Waldemar Bonkowski zasłynął antysemickimi wpisami w internecie.
   Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta RP, jest zaciekłym antysemitą.
   Tak samo prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych Ameryki Łacińskiej, Jan Kobylański.
   Wprawdzie sam premier lub ambasador nie stoją za publikacjami antyżydowskimi, jednak ludzie mocno zaangażowani w poparcie obecnej ekipy rządzącej, jej zaplecze ideologiczne jak Radio Maryja, TV TRWAM, Klub Gazety Polskiej itd., już jak najbardziej tworzą antyżydowskie publikacje.

   Na czym konkretnie polega "oczernianie Polski" w wykonaniu izraelskiej ambasador i premiera? Chodzi mi o oczernianie Polski jako takiej, a nie mówienie o tym, że były konkretne przypadki podłości Polaków albo że polskie władze źle robią (też uważam, że polskie władze źle robią, choć jestem Polakiem. I potępiam nowelizację ustawy o IPN ze stycznia).

 •  

  pokaż komentarz

  Ze względu na różnice cywilizacyjne, ludność Żydowska nigdy się nie asymilowała z resztą społeczeństwa i nie chciała przestrzegać zasad moralnych obowiązujących ogół, bo czuli że te zasady są dla gojów, nie dla nich. Dlatego zawsze każda próba egzekwowania od Żydów przestrzegania norm ogólnospołecznych była i jest określana jako faszyzm. Stąd też sympatia do bolszewizmu, który również tępił wszelkie odruchy samoregulowania społeczności. Można powiedzieć, że Żydzi ze względu na uwarunkowania cywilizacyjne byli bardziej predysponowani do popierania marksizmu i bolszewizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   Ze względu na różnice cywilizacyjne, ludność Żydowska nigdy się nie asymilowała z resztą społeczeństwa i nie chciała przestrzegać zasad moralnych obowiązujących ogół, ... Stąd też sympatia do bolszewizmu, który również tępił wszelkie odruchy samoregulowania społeczności.

   @Cantrustme: na ziemiach polskich dodatkowo nakładała się kwestia Litwaków (żydów rosyjskich), wygnanych z rosji na ziemię polskie w czasie zaborów, którzy to nie czuli żadnego związku z Polską i polskimi dążeniami narodowymi, Polakami gardzili bo uważali ich za gorszych (polskimi żydami z reszto też), a jeśli już jakiś kraj mieli by wybierać jako ojczyznę to wybierali ZSSR gdzie ich bracia mieli silną pozycję, choć marzyła im się judeopolonia na ich regułach i pod ich władaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cantrustme: "Nigdy"? To skąd tyle konwersji na chrześcijaństwo wśród Żydów? I skąd tylu Żydów-ateistów, a nawet Żydów-buddystów?
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_converts_to_Christianity_from_Judaism
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Jewish_atheists_and_agnostics
   https://en.wikipedia.org/wiki/Jewish_Buddhist

   Jakoś w amerykańskim (i polskim) przemyśle filmowym Żydzi z łatwością zasymilowali się z gojami już w 20-leciu międzywojennym.

   Poglądy nie mają nic wspólnego z pochodzeniem etnicznym. Nie ma żadnego determinizmu.
   Wśród Żydów masz konserwatystów, liberałów, socjaldemokratów, socjalistów, komunistów, anarchistów, nacjonalistów, libertarian. Tak jak w innych narodach.

   Gustaw Herling-Grudziński, polski działacz niepodległościowy, więzień łagrów, autor "Innego świata", był z pochodzenia Żydem.

   Menachem Begin, późniejszy premier Izraela, urodzony w Brześciu, był więźniem NKWD i żołnierzem armii Andersa.

   Michał Waszyński (Mosze Waks), najwybitniejszy twórca polskiej kinematografii z lat 30., był żołnierzem armii Andersa, a po wojnie mieszkał we Włoszech i w Hiszpanii, woląc te kraje od zniewolonej przez komunistów Polski.

   Konrad Tom (Runowiecki), scenarzysta, reżyser i tekściarz, autor słynnego skeczu "Sęk", dołączył do armii Andersa, z którą udał się na Zachód, a po wojnie wyjechał do USA, bo nie chciał mieszkać w komunistycznej Polsce.

   Wielu działaczy niepodległościowej, konspiracyjnej PPS pod koniec zaborów było pochodzenia żydowskiego. Do najbardziej znanych należeli Feliks Perl, Zygmunt Heryng, Stanisław (Salomon) Posner i Baruch Szulman.

   Do tego, wśród polskich oficerów zamordowanych w Katyniu było ok. 400 Żydów.

   Poza tym, większy odsetek bolszewików był wśród Łotyszy niż wśród Żydów - czy w związku z tym Łotyszy też uważasz za bardziej predestynowanych do popierania marksizmu i bolszewizmu?
   Spójrz na skalę poparcia dla bolszewików na Łotwie po rewolucji październikowej, i na siłę Komunistycznej Partii Łotwy. I na to, ilu dowódców Gwardii Czerwonej i Armii Czerwonej, czekistów i działaczy partyjnych w Rosji sowieckiej było Łotyszami.
   Większy odsetek Żydzi stanowili wśród mienszewików niż wśród bolszewików. Wielu było ich także wśród eserowców, czyli socjalistów-rewolucjonistów. Większość działaczy partii bolszewickiej to byli Rosjanie.

   W Rosji ogólnie ruch rewolucyjny przyciągał mniejszości narodowe. Poza tym należy pamiętać, że polityka za dwóch ostatnich carów była szowinistyczna i bardzo antyżydowska, i w całym imperium trwały pogromy. I co i rusz fałszywie oskarżano jakichś Żydów o popełnianie rytualnych morderstw na chrześcijańskich dzieciach. W dodatku Ochrana spreparowała "Protokoły mędrców Syjonu", które stały się podstawą do antyżydowskiej teorii spiskowej. Czy więc można mieć pretensje do Żydów, że tak wielu z nich chciało obalić carat? Zresztą nie tylko Żydów.

   W Izraelu partia komunistyczna stanowi margines, a większość jej działaczy i elektoratu to nie Żydzi, tylko Palestyńczycy i Arabowie.

   W Europie Zachodniej partie komunistyczne swego czasu były silne, jednak Żydzi nie odgrywali w nich istotnej roli. Podobnie w krajach takich jak Indie, Brazylia, Argentyna, Turcja, Egipt, Afganistan i Iran.

   Obecnie w Rosji mieszka ok. 179500 Żydów, jednak to nie oni stanowią elektorat Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej.

   Więc to, co tu ponawypisywałeś, to kawał pseudohistorii i bełkot.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakoś w amerykańskim (i polskim) przemyśle filmowym Żydzi z łatwością zasymilowali się z gojami już w 20-leciu międzywojennym.

   @Trojden: Może dlatego że tam geszeft jest numer 1, no przynajmniej był kiedyś. USA zawsze, przynajmniej wtedy jawiła się jako gospodarka czysto kapitalistyczna gdzie interes przede wszystkim a gdzie interes tam i ... ;-)

   Tak serio i bez uprzedzeń to jednak mimo wszystko z pewnością miało to rolę. Dlaczego? Bo w USA po prostu nie robiono różnicy Żyd, nie Żyd, ważne że dobrze biznes robi a ojczyzna? No owszem niby ważna ale tylko jako miejsce do biznesu, nic więcej. I dokładnie to Żydom się spodobało. A w krajach europejskich? Ciągłe reminiscencje narodowe wyraźnie ich zniechęcały do wspierania bo w Europie wpierw się liczył kraj a dopiero potem biznes. A nigdy Żydzi nie chcieli wspierać gospodarki narodowej z tym czy tamtym godłem na piersi, dla nich przecież cudzym godłem. Oni chcieli po prostu robić dobry biznes a USA im to umożliwiła bez zmuszania do noszenia (dla nich cudzego) sztandaru . A od patosu i ginięcia na wojnie np. II Wojnie Światowej to byli przecież głównie goje i rednecki. To jest przyczyna dla której Żydzi tak świetnie się zadomowili w USA, mogli robić to co robią dobrze i jednocześnie nie być zmuszani do identyfikowania się z patriotyzmem lokalnym. A że w USA biedoty Żydowskiej było zdecydowanie mniej niż w Europie to nie było problemu to Żydzi robili kasę, napędzali gospodarkę a administracja USA nie miała problemu z wykręcającej się od obowiązków biedoty jak w krajach Europy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cantrustme: @Trojden: Do tego grona dorzucę jeszcze, choć mało o poglądach
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Starski
   W 1954 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w dziedzinie kinematografii.
   https://staremelodie.pl/piosenka/1041/Warszawo_ma_Olszaniecki_Starski
   http://www.bibliotekapiosenki.pl/binaries/ts/Starski.pdf

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Bruno_Schulz
   Uchwałą z 3 sierpnia 2012 roku, Senat RP zdecydował o ustanowieniu listopada 2012 Miesiącem Brunona Schulz. Od 5 stycznia 1981 ulica w Warszawie na terenie obecnej dzielnicy Bielany nosi nazwę ulicy Brunona Schulza.
   https://culture.pl/pl/tworca/bruno-schulz

 •  

  pokaż komentarz

  Zaraz moderacja ocenzuruje tagiem "polityka", mimo, że znalezisko jest stricte historyczne, a nie polityczne.

  No ale to niewygodna historia dla wielu...

 •  

  pokaż komentarz

  Jakbyśmy dysponowali takimi środkami propagandy jak Żydzi i mieli podobną jednomyślność, moralność plemienną, jak również pogardliwy stosunek do wszystkich innych nacji, to już na podstawie materiału z tego znaleziska potrafilibyśmy w światowych mediach ich oczernić i zrobić z nich bandytów biorących udział w zagładzie Polaków.
  Ciekawe, jak czuliby się potomkowie ofiar wymordowanych podczas holocaustu, jakby cały świat dzisiaj wytykał ich palcami krzycząc: NKWD! Komuniści! Juedischer Ordnungsdiensty! Judenraty! Rasiści! Antypolonizm wyssali z mlekiem matki! Nie zasłaniajcie się Jedwabnem, zbrodniarze! Oddać izraelski majątek Polakom w ramach rekompensaty!

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Władza jest emanacją społeczeństwa. Wygląda na to, że od 300+ lat., jesteśmy durniami i nieudacznikami, bo agentura agenturą, ale żeby takowa zaistniała - w takiej masie - musi być podatny grunt do jej działania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Freeman10: Są jeszcze uwarunkowania geopolityczne. Ze względu na to, że żyjemy w miejscu które ma duże znaczenie strategiczne jesteśmy obiektem agresji silniejszej niż np. Islandczycy albo Anglicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cantrustme: To oczywiste. Wydaje się niestety, że nie wyciągamy z tego wniosków.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Żydzi wcale nie są jednomyślni. Potrafią nienawidzić jedni drugich nie mniej niż np. Polacy innych Polaków.
   Wśród Żydów masz konserwatystów, liberałów, nacjonalistów, socjaldemokratów, socjalistów, komunistów, anarchistów i libertarian. Tak jak wśród innych narodów.
   Poza tym, Żydzi potrafią śmiać się sami z siebie - vide "Przy szabasowych świecach" Horacego Safrina.

   Chociaż Polacy z reguły są bardziej kłótliwi niż inni Europejczycy.

  •  

   pokaż komentarz

   Żydzi wcale nie są jednomyślni. Potrafią nienawidzić jedni drugich nie mniej niż np. Polacy innych Polaków.

   @Trojden: Między sobą owszem potrafią się żreć, ale jak na horyzoncie pojawi się wspólny wróg, to animozje idą na bok. Niezależnie od tego, że ataki na Polskę są niesprawiedliwe, trzeba zauważyć że są zmasowane i oprócz ortodoksów i chasydów płyną ze wszystkich środowisk i ze wszystkich krajów. Powinniśmy się tego od Żydów uczyć.

   Poza tym, Żydzi potrafią śmiać się sami z siebie - vide "Przy szabasowych świecach" Horacego Safrina.

   @Trojden: Jedna z moich ulubionych książek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stała na półce w moim rodzinnym domu, wydanie z czerwoną okładką. Dzięki że mi przypomniałeś, z chęcią do niej wrócę.
   I nie jest to do końca śmianie się z siebie - raczej autoironia, ale podlana smacznym kulturowo-tradycyjnym sosem i w ramach dowcipów opowiadająca o mądrości tego narodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cantrustme: No dobra, Holendrow tez od wiekow zalewal ocean ale jakos potrafili sobie z tym problemem poradzic. W naszej kulturze powinny sie wrescie pojawic jakies mechanizmy, ktore pomagalyby w demaskowaniu i szybkiej eliminacji agentow obcych wplywow.

  •  

   pokaż komentarz

   @marek-cukierberg: > W Bawarii w kwietniu 1919, w trakcie rewolucji listopadowej, została na krótko utworzona socjalistyczna Bawarska Republika Rad. Ponieważ większość kierownictwa Bawarskiej Republiki Rad było pochodzenia żydowskiego, spowodowało to wywołanie w narodzie niemieckim skojarzenia, że bolszewizm i judaizm były zasadniczo tym samym