Harvey Weinstein skompromituje cały ruch metoo?

Harvey Weinstein skompromituje cały ruch metoo?

Prawnicy Weinsteina opublikowali 400 e-maili w których kobieta oskarżająca go o gwałt pisze że go kocha i flirtuje z nim. E-maile pochodzą z okresu 2013 - 2017.

 •  

  pokaż komentarz

  Prostytutek* nie da się skompromitować.

  pokaż spoiler Tak, odbieranie wynagrodzenia za seks w naturze, czyli np. kontraktem na rolę wypełnia odpowiednie znamiona…


  Możecie minusować, ale ludzie dzielą się na tych, którzy dadzą chętnie dupy za rolę i na takich, którzy nigdy czegoś takiego nie zrobią.
  :-)

 •  

  pokaż komentarz

  No i świetnie. Jak zwykle przez pazerne ludzkie mendy utrudnia się sytuację prawdziwych ofiar. Bo są prawdziwe ofiary molestowania, gwałtów. Ale to nie są osoby które same pchają się do łóżka żeby dostać rolę w filmie, a potem mają pretensje do całego świata że im w życiu nie wyszło.
  Wszystkie które oskarżają faceta bezpodstawnie powinny iść siedzieć.

 •  

  pokaż komentarz

  Ta akcja jest świetna. Laski nie będą mogły dupą walczyć o rolę, tylko umiejętnościami. Zmniejszy się ilość ról kobiecych i poprawi jakość aktorek.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakby za rozpatrywanie spraw z posądzeniami o molestowania i gwałty odpowiadali śledczy i sądy, to by nie było problemu z metoo. Oskarżenie? Ok, więc dowody proszę. Nie ma? Oddalam, obciążam kosztami, następny proszę. Profit?
  Cała ta zbiorowa atencyjna histeria wzięła się z tego, że za każdym razem, jak jakiś glonojad wypierdział tweeta, że dziesięć lat temu dał się klepnąć w zad, to studia od razu zrywały kontrakt z oskarżonym i dla pewności z facetem, który ostatni nakładał mu makijaż. A atencjuszka była noszona na rękach. Od razu miała kontrakty na wywiady, pisanie książki o swoim dramacie oraz adaptację filmową na podstawie prawdziwych wydarzeń. Hollywood już w latach 50tych zasłynął uwielbieniem do histerii rodem ze świętej inkwizycji i nic się w tym temacie nie zmieniło. Oni kochają się pławić w takich szemranych oskarżeniach, wynoszą na piedestał każdego świadka gotowego rzucić fałszywym oskarżeniem, byle tylko wskazać czarownicę i urządzić jej stos (koniecznie epicki, kultowy i 3D). Kult ofiary sprzedaje się równie wyśmienicie, jak kult superbohatera.

 •  

  pokaż komentarz

  Prawnicy Weinsteina opublikowali 400 e-maili w których kobiety oskarżające go o gwałt piszą że go kochają i flirtują z nim. E-maile pochodzą z okresu 2013 - 2017.

  @bayonetta112 Po co manipulujesz tytułem? Po to aby dodać dramatu i wpisać się w konsensus panujący na wypoku, że kobiety to puszczalskie dziwki?

  Wyjaśniam: prawnicy Weinsteina zastanawiają się aby opublikować około 400 emaili w których KOBIETA, a nie kobiety, oskarża go o gwałt.

  Albo nie umiesz into inglisz albo świadomie wprowadzasz innych w błąd. No ale czego się spodziewać po wypoku, gdzie ludzie nie czytają treści artykułów tylko sugerują się nagłówkami.

  •  

   pokaż komentarz

   Po co manipulujesz tytułem? Po to aby dodać dramatu i wpisać się w konsensus panujący na wypoku, że kobiety to puszczalskie dziwki?

   @temp01_01: JA jestem kobieta, wiec nie wiem po co mialabym cos takiego robic. Napisalam przez pomylke 'kobiety' gdzy myslalam o 'kobietach' ktore go oskarzaja (a w artykule faktycznie jest korespondencja tylko z jedna). Nie obchodzi mnie "konsensus" a zwykla przyzwoitosc. Kazda kobieta moze zostac zgwalcona, a przez takie manipulatorki, nik nam nie bedzie wtedy wierzyl. Takich ludzi trzeba obnazac

   Wyjaśniam: prawnicy Weinsteina zastanawiają się aby opublikować około 400 emaili w których KOBIETA, a nie kobiety, oskarża go o gwałt.

   @temp01_01: nie zastanawiaja sie, tylko JUZ opublikowali czesc z nich (40), wiec nie manipuluj. CZYTASZ te OPUBLIKOWANE maile w powyzszym artykule

   Albo nie umiesz into inglisz albo świadomie wprowadzasz innych w błąd
   prawnicy Weinsteina zastanawiają się aby

   pieknie sie sam podsumowales ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   JA jestem kobieta, wiec nie wiem po co mialabym cos takiego robic.

   @bayonetta112: głupota to protip

  •  

   pokaż komentarz

   @neib1: racja, przeciez skoro jestem rozowa, to powinnam popierac kobiety-oszustki.
   Taka solidarnosc jajnikow
   #logikaniebieskichpaskow

  •  

   pokaż komentarz

   to powinnam popierac kobiety-oszustki

   @bayonetta112: o tym właśnie pisałem xD
   nie tylko po angielsku, ale i po polsku nie rozumiesz, bo jak to się odnosi do tego co napisał gość wyżej? ch## wie
   śmiechłem z glona

  •  

   pokaż komentarz

   nie tylko po angielsku, ale i po polsku nie rozumiesz, bo jak to się odnosi do tego co napisał gość wyżej?

   @neib1: HMMMM, bo odpisalam mu na jego komentarz doslownie JEDEN komentarz wyzej. A Tobie odpisuje na TWOJ komentarz. Wiesz, tak to dziala na wykopie. Odpisujesz bezposrednio tej osobie, ktora do ciebie pisze. Kiedys dorosniesz I sie nauczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bayonetta112: znowu odpisujesz nie na temat. ty ogarniasz w ogóle gdzie jesteś i takie tam, czy se gdzieś tam siedzisz uśmiechnięta i piszesz co tam palce na klawiaturę przyniosą?

  •  
   L...............i

   +6

   pokaż komentarz

   Wyjaśniam: prawnicy Weinsteina zastanawiają się aby opublikować około 400 emaili w których KOBIETA, a nie kobiety, oskarża go o gwałt.

   Albo nie umiesz into inglisz albo świadomie wprowadzasz innych w błąd. No ale czego się spodziewać po wypoku, gdzie ludzie nie czytają treści artykułów tylko sugerują się nagłówkami.

   @temp01_01: nawet jedna taka kobieta kompromituje ten ruch, polegający na oskarżeniach bez dowodów wygłaszanych w mediach.

   Gdy jest się ofiarą przestępstwa, to idzie się na policję, a nie do telewizji śniadaniowej, żeby oskarżać ludzi potencjalnie niewinnych.

  •  

   pokaż komentarz

   ty ogarniasz w ogóle gdzie jesteś i takie tam, czy se gdzieś tam siedzisz uśmiechnięta i piszesz co tam palce na klawiaturę przyniosą?

   @neib1: patrzac na stosunek plusy/minusy, mam wrazenie ze ludzie nie rozumieja o co Tobie chodzi a nie mnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: @bayonetta112:

   Ta kobieta, która rzekomo wymieniała maile z Weinstainem, po domniemanym gwałcie, jest jedną z kobiet której zarzuty są podstawą to prowadzenia sprawy kryminalnej przeciwko Weinsteinowi.

   Prawnicy Weinsteina chcą, aby sąd przyjrzał się nowym dowodom w tej sprawie. W tym wypadku mają nadzieję, że sprawa kryminalna w ogóle się nie odbędzie.

   I oczywiście zgadzam się z tym, że jeżeli faktycznie okaże się, że ta kobieta, która wpierw twierdziła, że był to gwałt, a następnie wyjdzie na jaw, iż był to dobrowolny seks, jest kłamliwym osobnikiem, która kompletnie nie poprawia sytuacji innych kobiet i która powinna zostać ukarana za świadczenie nieprawdy.

   Moim zdaniem, nawet jeżeli Weinstein dopuścił się jakiegokolwiek gwałtu, zostanie uniewinniony. Przede wszystkim nie ma na to niezbitych dowodów. Sprawy są na tyle odległe, sięgając nawet 10, 15 lat wstecz, że niektóre kobiety nie są w stanie sprecyzować dnia, czy godziny takiego zdarzenia. Sprawy nie były wcześniej nigdzie zgłaszane, nie ma zabezpieczonych dowodów w postaci DNA, nagrań audio lub wideo.

   To są sprawy kryminalne, za które grozi kara więzienia.

   Natomoast, z drugiej strony, Weinstein ma dużo pozwów cywilnych. Są to aktorki, które walczą o zadośćuczynienie oskarżając Weinsteina o zniszczenie kariery, po tym jak nie przystały na jego seksualne propozycje.

   Przykładem może być aktorka Ashley Judd, w której obronie stanął reżyser Peter Jackson, który w wywiadzie dla Stuff powiedział:

   I recall Miramax telling us they were a nightmare to work with and we should avoid them at all costs. This was probably in 1998

   Pamiętam jak Miramax powiedziało nam, że praca z nimi [Ashley Judd i Mira Sorvino] to koszmar i powinniśmy unikać ich za wszelką cenę. Było to prawdopodobnie w 1998 roku.

   I now suspect we were fed false information about both of these talented women - and as a direct result their names were removed from our casting list.

   Podejrzewam teraz, że zostaliśmy okłamani co do tych dwóch utalentowanych kobiet, w rezultacie czego ich imiona zostały usunięte z naszych list kastingowych.

   My experience, when Miramax controlled the Lord of the Rings (before New Line took over production of the film), was of Weinstein and his brother behaving like second-rate Mafia bullies. They weren't the type of guys I wanted to work with - so I haven't

   Moim doświdczeniem, kiedy Miramax zajął się Władcą Pierścieni (przed tym kiedy New Line przejął produkcję), było to, że Weinstein i jego brat zachowywali się jak drugorzędne zbiry z mafii. Nie byli typem ludzi, z którymi chciałem pracować, więc nie pracowałem

   Ogólnie Weinstein zagroził, że zwolni Jacksona, jeżeli ten nie zgodzi się na zrobienie z dwóch filmów jednego. ostatecznie New Line przejął pałeczkę i zdecydowano zrobić z dwóch filmów trzy by oddać historię z książek Tolkiena.

   źródło

   Podsumowując.

   Pewnie prawda jest taka, że Weinstein umoczony jest jak sam sk@!#ysyn. Jednak udowodnienie mu winy (w sprawach kryminalych) będzie bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Przez lata wykorzystywał swoją władzę i wpływy czując się nietykalnym w tym co robił.
   Niestety pewnie sprawa skończy się fiaskiem. Po jakimś czasie w Hollywood wszystko wróci do 'normy'.

  •  

   pokaż komentarz

   @temp01_01: Tyle że tylko jedna kobieta go oskarża o gwałt, ta która została skompromitowana przez Weinsteina właśnie, są jeszcze bodaj dwie inne oskarżycielki które oskarżają go o duże lżejsze czyny, na które defacto również nie mają dowodów.

  •  

   pokaż komentarz

   @temp01_01: Nie słodziaku, fakty są takie że Weinstein nie jest umoczony dopóki mu nie odowodnią winy. Obiektywne fakty na razie są takie że dawały mu dupy za role, jeżeli masz jakieś dowody że było inaczej to nam przedstaw. Większość normalnych osób mu dopinguje tak swoją droga.

  •  

   pokaż komentarz

   Obiektywne fakty na razie są takie że dawały mu dupy za role

   @Nuker: proszę podaj te fakty

   Większość normalnych osób mu dopinguje tak swoją droga.

   Proszę udostępnij nam tę listę większości normalnych osób która mu dopinguje

   jeżeli masz jakieś dowody że było inaczej to nam przedstaw

   Przecież napisałem wyraźnie, że:

   Przede wszystkim nie ma na to niezbitych dowodów. Sprawy są na tyle odległe, sięgając nawet 10, 15 lat wstecz, że niektóre kobiety nie są w stanie sprecyzować dnia, czy godziny takiego zdarzenia. Sprawy nie były wcześniej nigdzie zgłaszane, nie ma zabezpieczonych dowodów w postaci DNA, nagrań audio lub wideo.

   Czego nie rozumiesz?

   Jak już wcześniej napisałem. Wiele kobiet odrzuciło jego seksualne propozycje. Dla niektórych oznaczało to problemy w karierze.

   Aktorki, które publicznie powiedziały o tym jak Weinstein składał im intymne propozycje, które one odrzuciły to m.in:

   Salma Hayek, Gwyneth Paltrow, Uma Thurman, Daryl Hannah. To tylko jedne ze znanych nazwisk, jednak sama lista jest bardzo długa.

   Ponadto, jakiś czas temu ukazał się dobry wywiad z Salmą Hayek na temat filmu Frida.

   W skrócie:

   Salma grała w tym filmie główną rolę Fridy Kahlo. Harvey Weinstein miał wykupione prawa do tego filmu. Podczas produkcji, Harvey składał niemorlane propozycje Salmie, które ta za każdym razem odrzucała. Doszło do tego, że zagroził jej, iż usunie ją z planu i zastąpi inną aktorką. Postawił jej ultimatum: albo Salma zdecyduje się na scenę seksu z inną kobietą w filmie, albo koniec z całym projektem.

   I arrived on the set the day we were to shoot the scene that I believed would save the movie. And for the first and last time in my career, I had a nervous breakdown: My body began to shake uncontrollably, my breath was short and I began to cry and cry, unable to stop, as if I were throwing up tears.
   Since those around me had no knowledge of my history of Harvey, they were very surprised by my struggle that morning. It was not because I would be naked with another woman. It was because I would be naked with her for Harvey Weinstein. But I could not tell them then.
   My mind understood that I had to do it, but my body wouldn’t stop crying and convulsing. At that point, I started throwing up while a set frozen still waited to shoot. I had to take a tranquilizer, which eventually stopped the crying but made the vomiting worse. As you can imagine, this was not sexy, but it was the only way I could get through the scene.


   Przyjechałam na plan w dniu kiedy mieliśmy nagrywać scenę, która jak wierzyłam, miała uratować film. I po raz pierwszy i ostatni w mojej karierze miałam załamanie nerwowe. Dostałam drgawek, miałam płytki oddech i zaczęłam płakać, nie potrafiąc przestać, wylewając morze łez.
   Ponieważ ludzie wkoło mnie nie mieli pojęcie o mojej historii z Harveyem, byli bardzo zaskoczeni moim kryzysem. Nie było to spowodowane tym, że miałam być naga z drugą kobietą. Problem polegał na tym, że miałam być naga z nią dla Harveya Weinsteina. Jednak nie mogłam im o tym powiedzieć.
   W mojej głowie wiedziałam, że musze to zrobić jednak moje ciało nie mogło tego zaakceptować manifestując to płaczem i drgawkami. Wtedy też zaczęłam wymiotować, a cały plan wydawał się sparaliżowany całą sytuacją, czekając na mnie by móc nagrywać. Musiałam wziąć środki uspokajające, które powstrzymały płacz, ale natężyły wymioty. Jak można sobie wyobrazić, nie było to seksowne, ale była to jedyna opcja, która pozwoliła mi przebrnąć przez tę scenę.

   Ciekawym wydaje się również krótkie wideo z Courtney Love z 2005 roku. Ktoś pyta Courtney, czy ma jakieś rady dla młodych dziewczyn w Hollywood, na co ta odpowiada (po dodaniu, że pewnie będzie tego załowała), że jeżeli Harvey Weinstein zaprosi cię na prywatne spotkanie - nie idź.

   Za krytykę pod adresem Harveya Weinsteina została zbanowana przez CAA (Creative Artists Agency).

  •  

   pokaż komentarz

   @Nuker: Ta.. nie jest umoczony. Tylko większość sponsorów, biznesmenów, reżyserów, aktorów itd. nie będzie chciała mieć z nim do czynienia tylko przez jakieś głupie oskarżenia. Zrobi jakiś film to ludzie będą bojkotować, bo kiedyś słyszeli o tym. Więc to, że nic nie zrobił to w tej chwili najmniejszy problem.

  •  
   e.......9

   0

   pokaż komentarz

   JA jestem kobieta, wiec nie wiem po co mialabym cos takiego robic.

   @bayonetta112: Żeby dostać te słodkie plusiki od mizoginistycznych przegrywów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy(4)