•  

  pokaż komentarz

  Ciekawy sposób zakładania wynika z tego że to nie była broń tylko narzędzie do rozcinania snopków podczas młócenia cepem.
  Podsyłam film poglądowy( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Srbosjek (dosłownie zarzynacz Serbów po chorwacku)

  dosłownie, to by było "serbosiek" - po co tłumaczyć coś, co jest oczywiste z racji podobieństwa języków?

 •  

  pokaż komentarz

  Film raczej propagandowy. Wspólczesne dorabianie zastosowania dla tego narzędzia.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak poczytałem trochę to forum i momentami czuć smrodek elektrody.

 •  

  pokaż komentarz

  Zainteresowałem się zbrodniami katolików w Chorwacji za czasów drugiej wojny światowej.
  Najokrutniejsi członkowie załogi obozu w Jasenovacu byli gorliwymi katolikami:
  Miroslav Filipović-Majstorović - franciszkanin, komendant obozu, ze względu na okrucieństwo nazywano go "bratem szatanem"
  Petar Brzica - franciszkanin, w ciągu jednej nocy podciął gardła 1360 więźniom i wygrał zawody
  Ljubo Miloš - komendant- słynął z okrucieństwa, po tym jak został schwytany często się modlił i mówił, że będzie się smażył w piekle za Chorawcje.

  Po wojnie kościół katolicki umożliwił wielu zbrodniarzom chorwackim i niemieckim ucieczkę.
  Ot taka katolicka moralność.
  Na zdjęciu Miroslav Filipović-Majstorović:

  źródło: alchetron.com

  •  

   pokaż komentarz

   @xarcy: pierdu, pierdu jakiejś poj%@%nej propagandzistów, nikt normalny by im nie pogól, takim mordercom, a napawano kto ma boga w sercu.
   To zwykły j%@%ny morderca, a że założył kitel nie robi to z niego księdza.

  •  

   pokaż komentarz

   @xarcy: a to tylko wierzchołek góry, niestety.
   Podziwiam czujność katoli - chrześcijan w to nie mieszajmy - zawsze gotowi minusować, zero autokrytycyzmu. To taki fanatyzm w odmianie lekkiej ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   nikt normalny by im nie pogól, takim mordercom, a napawano kto ma boga w sercu.

   @publiczny2010:

   A ten pomógł:
   Krunoslav Draganović (ur. 30 października 1903 w Brczku (bośn. Brčko), zm. 3 czerwca 1983 w Sarajewie) – chorwacki duchowny katolicki, franciszkanin. Jeden z głównych organizatorów po II wojnie światowej ucieczki nazistów do Ameryki Południowej.

   I ten też:

   Alois Hudal, znany też jako Luigi Hudal (ur. 31 maja 1885 w Grazu, zm. 13 maja 1963 w Rzymie) – katolicki biskup rzymski pochodzenia austriackiego. Popierał narodowy socjalizm, był również agentem wywiadu III Rzeszy co najmniej od 1938 r. (z tego okresu pochodzą pierwsze udokumentowane przelewy z wynagrodzeniem, księgowane przez niemiecki MSZ). Po II wojnie światowej pomagał niemieckim zbrodniarzom wojennym w ucieczkach do Ameryki Południowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @xer78: to nie byli księża tylko przebierańcy, jak można nazwać księdzem kogoś kto podrzynał gardła innym,
   nie wiem jak tam trafili, a na papierze wtedy można było zostać kimkolwiek chciałeś, w szczególności co jest najbardziej prawdopodobne, że uciekł itd. był to jakiś agent.

   to tak jakbyś nazwał wegetarianinem człowieka co je mięso, bo kiedyś nie jadł.

  •  

   pokaż komentarz

   @xarcy: Pamiętaj, że jak jakiś duchowny coś zrobił to "ciii nic nie było" ale ateizm Stalina, Mao i inne to trzeba wręcz krzyczeć na forach.

  •  

   pokaż komentarz

   nie wiem jak tam trafili, a na papierze wtedy można było zostać kimkolwiek chciałeś

   @publiczny2010:

   Wtedy czyli kiedy? Hudal sobie zaplanował "zostanie kimkolwiek" jeszcze przed IWŚ.

   Prezbiterat 19 lipca 1908
   Sakra biskupia 18 czerwca 1933

   Prawda to fajna rzecz, czasem boli ale nie warto żyć w kłamstwie. Jako katol powinieneś to zrozumieć i z pokorą posypać łeb popiołem.

   jak można nazwać księdzem kogoś kto podrzynał gardła innym

   @publiczny2010: Księdzem nazywa się tego kto jest księdzem. Jak okrada parafię wciąż jest księdzem, jeśli molestuje dzieci lub popełnia inne przestępstwa, wciąż jest księdzem.

   Dopiero jak zostanie wykluczony ze stanu duchownego przestaje nim być.

   Ciekawostka. Jak twierdzi Ks. prof. Wojciech Góralski: "A co do księży zrzucających sutanny i zakładających rodziny, ich święcenia wciąż są ważne, nie da się ich wymazać."

  •  

   pokaż komentarz

   @xer78: nie wiem kiedy, dla mnie ważna jest logia w tym incydencie, ty mi piszesz jakieś informacje z dupy wzięte, których ni c@?#$ nie da się potwierdzić w żaden racjonalny sposób, ze to niby fakt nie podważalny i trzymasz się go kurczowo, bo pasuje ci twojej wizji świata, księży patoli.

   A ja ci tłumacze, że jeśli ktoś idzie na kapłaństwo to w innym celu niż mordowanie ludzie, a sama religia wręcz tego zakazuje, poomijać fakt że wtedy każdy mógł być każdym kim chciał wystarczyła kasa, albo układy.

   co do drugiej części tez ubolem na tym, ze nie wyrzuca się takich księży z kapłaństwa, nie mam na to wpływu, tak ty na to że nie potrafisz wyj!@@ć złodziei z rządu, ale pomimo to, są uczciwi katolicy jak i są uczciwi Polacy pomimo tego, że mamy takich reprezentantów.

   A dla ciebie to już nie istotne ksiądz pedofil wiec każdy katolik jest zły, a ju trafi się taki jak powyżej to już chyba wam staje, że możecie włożyć kij w mrowisko

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Kolego. To nie są informacje z dupy wzięte, daty prezbiteratu i sakry biskupiej są zapisane w kościelnych archiwach. Twierdzisz, że nie da się ich potwierdzić? Trochę szacunku dla pracy archiwistów i historii.

   W każdej większej grupie znajdzie się jakaś czarna owca. Problem jest taki, że w kościele takie owce się kryje zamiast przykładnie ukarać i oczyścić szeregi. Nie powinno być najmniejszej akceptacji dla zła w kościele a jest prawie od samej góry do dołu.

   Być może obecny papież coś zmieni ale będzie miał trudno bo nawet takie mendy jak Terlikowski czy Ziemkiewicz obrażają go w swoich gównofelietonach. To gówno jest czytane i spływa niżej, ty też jesteś nim ubabrany.

   To nie ja wkładam kij w mrowisko, kij włożyli ci o których napisałem i nikt tego kija nie wyjął przez lata i nie wyrzucił.
   Ja tylko pokazuję takim jak ty, że w mrowisku był i wciąż jest kij i to niejeden.

   Otwórz oczy i umysł. Trochę krytycznego spojrzenia nie zaszkodzi.
   Popracuj nad ortografią i nie pisz do mnie "wam".

  •  

   pokaż komentarz

   @xer78: tak, a ty masz te informacje z kościelnych archiwów? nie rozśmieszaj mniej, takie informacje i podobne często były przerabiane w czasach komuny, kiedy komuniści walczyli z KK propagując różne rewelacje, oczerniając kościół i jego działalność. Notabene to w dużej mierze, właśnie wierze chrześcijańskiej zawdzięczamy to, że żyjemy w niepoległym kraju i to że przetrwaliśmy komunizm.

   tłumaczyłem ci, że to ze ktoś tam jest, czy to w czym chodzi, albo za kogo by się nie uważał, nie świadczy jeszcze o niczym, równie dobrze gdyby chciał i daje sobie rękę uciąć, księdzem czy innym kaznodzieją mógłby zostać i Adolf Hitler to by może dla ciebie świadczyło, że jest księdzem, bo w mojej opinii nim by nie był, bo liczą się czynny, a nie słowa czy papierek.

   Jego zachowanie świadczy JASNO, DOBITNIE i nie może być inaczej, że był księdzem tylko na papierku, albo nawet i nie. Natomiast był mordercą i to jest istotne.

   Tak, kościół powinno się oczyścić z ludzi którzy są księżmi z własnych osobistych powódek, chowających się za sutanną, a nie z powołania i tak to patologia, każdy katolik zdaje sobie z tego sprawę, nie rozumiem czemu jest inaczej i nie pochwalam tego, może dopiero się budzimy z tego, ale to nie świadczy iż KK jest zły, a tym bardziej sami katolicy, bo nauki kościoła tylko pomagają zrozumieć słowo borze, a nie mamy zamiar naśladować księży, tylko to co czego uczył Chrystus.

  •  

   pokaż komentarz

   @xarcy: Ta jasne, kościół zorganizował...nawet nie wspomniałeś o organizacji "ODESSA" która wszystkim kierowała, nadzorowała i organizowała, co jest faktem zapisanym w historii II WW... Wygoogluj sobie to uzupełnisz wiedzę z gimnazjum.

  •  

   pokaż komentarz

   jak można nazwać księdzem kogoś kto podrzynał gardła innym

   @publiczny2010: normalnie, był księdzem i katolikiem. Ekskomunikowali go? Ta społeczność nie jest tak kryształowo czysta jak niektórzy chcieli by się widzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @xarcy: Watykan też niespecjalnie był przeciw.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: No tak, jak coś jest nie po myśli ślepego katola to winna komuna.
   Do dziś podrzucają dzieci księżom do łóżek.
   Upijają i wsadzają pijanych za kierownicę, wciągają w hazard i podstawiają im chętne parafianki.

   Zobacz jak komuna przebrała gościa za biskupa a kościół do dziś tej przebieranki nie nagłośnił.

   zrozumieć słowo borze

   Matka boska ortograficzna płacze krwawymi łzami...

   źródło: d-pt.ppstatic.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @xer78: ja twierdze, ze tak było i to jest fakt historyczny, że komuniści fałszowali takie dokumenty, nie wiem czy w tym przypadku, ale jest to bardzo prawdopodobne. A tak zależało ci na prawdzie, a negujesz fakty kiedy są nie po twojej myśli.
   Teraz księża też mają swoje za uszami ja tego nie podważam, w każdym społeczeństwie są czarne owce tego też nie podważam, podważam jedynie to co jest absurdalne z logicznego punktu widzenia, a prawdopodobne jest to, iż jest zwykłą bzdurą, że ten człowiek był prawdziwym księdzem.

   I nie jestem katolem, chociaż wierze, mam dystans co do moje religii, chociaż nie będę ufał każdej bzdurze jaką usłyszę, przeczytam.
   Denerwuje mnie zachowanie nie jednego katolika, opasłych biskupów, czy moharowego beretu łączącego krzyż z polityką, ale to nie świadczy o tym, że religia jest zła, tylko Ci ludzie nie postępują tak jakbym sam sobie życzył, jednocześnie ci ludzie to nie są reprezentanci katolików, żebyś na ich postawie twierdził iż większość taka jest, to są po prostu ludzie najbardziej widoczni.
   Bo normalni katolicy tak jak normalni ateiści, nie demonstrują swojej wiary, czy walki z kościołem tylko każdy żyje sobie swoją drogą. Ale jednocześnie nie będę patrzył bezczynnie jak ktoś wmawia nieprawdę na podstawie takich bzdurnych informacji.
   Jeszcze raz powtórzę taki człowiek niema nic wspólnego z chrześcijaństwem i naukami jakie ta religia głosi i nie powinno się go identyfikować jako księdza, bez względu na to co ma w metryce napisane nie czyni go to taką osobną.