•  

  pokaż komentarz

  Tekst źródłowy:

  PiS wprowadza regulacje umożliwiające wywłaszczenie każdego przedsiębiorcy.

  Przeczytałem z uwagą projekt ustawy z dnia 25 maja br. o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych. Tekst jest szokujący. PiS chce wprowadzić:
  -konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo (art.5.3 projektu). Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu (art.9).
  Pracownicy przedsiębiorcy, którzy doniosą na swoją firmę np. na „niezachowanie należytej staranności” (art.12 pkt.3) podlegają ochronie przed zwolnieniem i mogą uzyskać odszkodowanie od firmy do 1 mln złotych. Prokuratura może już w czasie postępowania wprowadzić ze skutkiem natychmiastowym zarząd przymusowy. Po wprowadzeniu zarządu dopiero sąd zatwierdza decyzję prokuratora. Prokurator może również bez zatwierdzenia przez sąd orzec zakaz zawierania umów, zakaz obciążania majątku, zakaz prowadzenia działalności i wstrzymać dotację lub subwencję. (Art.52)


  Uwaga!!! Ustawie podlegają partie polityczne!!!!(art.2)
  Uwaga! Ustawa dotyczy również czynów popełnionych 10 lat przed jej wejściem w życie!!!(art.30).


  Wejście w życie tej ustawy oznacza koniec prywatnej własności w Polsce. Cały majątek może być w każdej chwili zabrany przez państwo. I to bez udziału sądu.
  Miłej nocy.


  Roman Giertych

  Jeżeli temu wierzyć to...

  źródło: wenezuela.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: jonny daniels lobbuje u naczelnika państwa w sprawie programu Wenezuela +
   #kimjestjonnydaniels

   źródło: media.wplm.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev:
   taka ustawa to nie Wenezuela+ a bardziej Rosja+ lub KoreaPółnocna+

  •  

   pokaż komentarz

   Ustawa dotyczy również czynów popełnionych 10 lat przed jej wejściem w życie

   @lonegamedev:

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: W USA są identyczne przepisy i jakoś nikt nie woła, że to Wenezuela+. Wreszcie skończy się tworzenie spółek, spółeczek i spółczątek a następne wyprowadzanie z nich kasy. Skonfiskowany majątek zawsze można zwrócić, a sprawy ciągną się latami - w tym czasie majątek ów się rozpływa po matkach, siostrach, żonach i kochankach. Vide Amber Gold, a na pierwszego do odstrzału sugeruję Ziębę. Jeśli do tego wprowadzić odpowiedzialność majątkową urzędników to by była rewelacja.

  •  

   pokaż komentarz

   Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu

   @lonegamedev: Że co ? Czyli jak moja firma kupi dajmy na to tańsze kartony od firmy B, będąc kompletnie nieświadomym, że firma B sprzedaje taniej kartony, bo leci w jajo z podatkami, to mogą zabrać mi firmę? Od teraz mam sprawdzać i prześwietlać każdego kontrahenta czy co? Kogoś tu srogo powawiliło

  •  

   pokaż komentarz

   W USA są identyczne przepisy i jakoś nikt nie woła, że to Wenezuela+. Wreszcie skończy się tworzenie spółek, spółeczek i spółczątek a następne wyprowadzanie z nich kasy.

   @fiziaa: Nie są identyczne. I jest bardzo mocno krytykowane bo wielokrotnie było używane wobec niewinnych osób, które potem musiały udowadniać, że nie są wielbłądem.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @fiziaa: niewarto komentowac rzeczy o ktorych nie ma sie bladego pojecia. Bo gdybys miala choc troche pojecia to bys wiedziala, ze te slynne ucieczki z majatkiem sie od kilku lat skonczyly a przepisanie majatku dla sadu nie znaczy nic. Wrecz mozesz zlapac kolejny paragraf.

  •  

   pokaż komentarz

   @fiziaa: pokaz te przepisy ktore obowiazuja w usa

  •  

   pokaż komentarz

   @fiziaa:

   W USA są identyczne przepisy i jakoś nikt nie woła, że to Wenezuela+.

   Naprawdę chcesz żebym poprosił o udowodnienie że są "identyczne"? Uwzględniając takie sprawy jak wysokość odszkodowania za błędy urzędnika, przewlekłość postępowań itd.?

   Wreszcie skończy się tworzenie spółek, spółeczek i spółczątek a następne wyprowadzanie z nich kasy. Skonfiskowany majątek zawsze można zwrócić, a sprawy ciągną się latami - w tym czasie majątek ów się rozpływa po matkach, siostrach, żonach i kochankach.

   Bzdury opowiadasz. Problemem z wyłudzeniami podatkowymi opierają się na złożoności (a co za tym idzie) dziurawości systemu podatkowego. Państwo tworzy problem, potem rozwiązuje go dokręcając wszystkim śrubę.

   Vide Amber Gold

   Przecież tutaj jest ewidentna wina wielu urzędników, w różnych urzędach i na różnych poziomach - a nie brak przepisów.

   Jeśli do tego wprowadzić odpowiedzialność majątkową urzędników to by była rewelacja.

   Zacznijmy od tego, bo w innym wypadku to zobaczysz jakie będą patologie.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: @kwahoo2:

   Art. 30. Podmiot zbiorowy nie podlega odpowiedzialności na podstawie niniejszej ustawy, jeżeli od popełnienia czynu zabronionego upłynęło 10 lat. Przepisów rozdziału XI ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny o przedawnieniu nie stosuje się, za wyjątkiem art. 101 § 3, który stosuje się odpowiednio.
   Art. 31. 1. Kar i środków nie wykonuje się, jeżeli od uprawomocnienia się wyroku stwierdzającego odpowiedzialność podmiotu zbiorowego za czyn zabroniony upłynęło 10 lat.
   2. Zatarcie orzeczenia stwierdzającego odpowiedzialność podmiotu zbiorowego za czyn zabroniony pod groźbą kary następuje z mocy prawa z upływem 10 lat od wykonania lub darowania albo przedawnienia wykonania kary pieniężnej, przepadku, zakazów oraz podania wyroku do publicznej wiadomości.


   Czy to znaczy że to prawo będzie działało wstecz czy też od momentu wprowadzenia tej ustawy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lizbona: W sumie ta zasada i tak nie obowiązuje w PL, poprzez ciągłe zmienianie interpretacji prawa które już istnieje.

 •  

  pokaż komentarz

  Pis, tak jak kiedyś PZPR, bohatersko walczy z kapitalistami.
  I już wiadomo, za co została aresztowana kobieta, która napisała "PZPR" na siedzibie Czabańskiego - za zdradę tajemnicy państwowej.

 •  

  pokaż komentarz

  jonny daniels lobbuje u premiera morawieckiego w sprawie wywłaszczenia przedsiębiorców
  #kimjestjonnydaniels

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio pisałem, że stary kawaler jestem w dodatku tyram w dość potężnej korpo, ale jak tak dalej pójdzie, to mimo iż dalej kocham Polskę, sp!?$!@@am stąd. Jak pewnie uczyni sporo wykształconych ludzi potem zobaczymy, czy beneficjenci na siebie zarobią XD Ok. taki czarny humor. Socjaliści nie podejmą pracy, aż się nie obudzą z ręką w nocniku. Poczekam jeszcze chwile i sajonara dosłownie :)