•  

  pokaż komentarz

  Zawsze mnie zastanawialo, czemu ten program jest tak malo popularny?

 •  

  pokaż komentarz

  świetny materiał jak zwykle
  ja osobiście od pewnego czasu zacząłem popierać teorie Nikodema Popławskiego ,że żyjemy w czarnej dziurze równoległego wszechświata wyższego stopnia.
  polecam obejrzeć - https://www.youtube.com/watch?v=ITQqH7oOayA (właściwa akcja koło 35min)
  i poczytać - http://natemat.pl/6895,wszyscy-zyjemy-w-czarnej-dziurze-naprawde

  •  

   pokaż komentarz

   że żyjemy w czarnej dziurze równoległego wszechświata wyższego stopnia.

   @Heninger: hahah... bez jaj. Takie teorie są jak bajki dla dzieci. Bo praktycznie nigdy nie zostaną zweryfikowane. Równie dobrze można twierdzić, że żyjemy w czyjejś dupie. Stwora z 10 wymiaru.. tylko wtedy nie byłoby łatwo wmówić innym, że to możliwe.. prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: forbes uznał tego pana za 1z5 naukowców którzy staną się przyszłym Einsteinem
   no i Popławki nie podał tylko gołej teorii jako jej dowód podał niewyjaśniony wcześniej ruch obrotowy spinów strzałkę czasu i inne niewyjaśnione wcześniej problemy kosmologii
   edit bbc w 2015 uznało teorie Poplawskiego jako jedną z 4 najprawdopodobniejszych teorii powstania wszechświata

   https://innemedium.pl/wiadomosc/obserwacje-wszechswiata-zdaja-sie-potwierdzac-ze-ziemia-znajduje-sie-wewnatrz-czarnej-dziu

   poczytaj i zastanów się nad tym...
   nie od dziś wiadomo ,że "wielki wybuch" to nie był żaden wybuch tylko gwałtowne powstanie przestrzeni i czasu z punktu o nieskończonej gestości i nieskończenie małej objętości (osobliwości takiej jak ma czarna dziura)

   my zamknięci w naszym wszechświecie nie potrafimy zrozumień ani zwizualizować sobie tego ,że mogą istnieć inne wymiary czasu i przestrzeni istniejące nawet równolegle do naszego.

  •  

   pokaż komentarz

   forbes uznał tego pana za 1z5 naukowców którzy staną się przyszłym Einsteinem

   @Heninger: bo taka jest moda. Im bardziej zakręcone teorie tym większy fejm. Byleby tylko brzmiały mądrze i wpasowywały się w obecne trendy naukowe. Tak było z teorią strun 20-30 lat temu. Równania na 200 stron, ochy i echy.. a teraz już tylko ci, co poświęcili temu 20 lat życia się tym zajmują. Mając nadzieję, ze znajdą w niej coś, co przywróci ją do łask. "Strzałkę czasu" ?? To co? Czas ma teraz różny wektor? Przecież to jakieś absurdy do potęgi n-tej. Ale z ciekawości obejrzę ten filmik i przeczytam te informację z linków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: ale to nie jest zakręcona teoria
   każda inna teoria w porównaniu do tej jest zakręcona

   przykre jest tylko ,że ta teoria niczego tak na prawdę nie wyjaśnia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Heninger: To nie tak, żyjemy w wielkim wybuchu po wyparowaniu ostatecznej czarnej dziury poprzedniego wszechświata. I nowy powstanie tak samo. W końcu wszystko zgaśnie i straci energię, oddziaływania zanikną, proszek, który po tym zostanie, będzie wciągnięty do czarnej dziury, a ta czarna dziura połączy się z inną i ta znowu z inną, aż pozostanie jedna wielka, ostatnia czarna dziura, która zacznie parować i jak ja wyp%$#!$@i to będzie nowy wielki wybuch. Sprawdzone info.

  •  

   pokaż komentarz

   @myszczur: no nie wiem xD
   jak dla mnie to każda czarna dziura tworzy własny wszechświat jedne są duże i piękne inne małe i brzydkie
   czarna dziura zagina czasoprzestrzeń tak ,że tak jakby wywraca ją na drugą stronę tworząc inne światy lub kieszonkowe światy w innym wymiarze, (ponieważ z czarnej dziury po przekroczeniu horyzontu zdarzeń nic nie może się wydostać)
   jeżeli Popławski się nie myli to świetnie dla nas ponieważ czarne dziury potencjalnie mogą robić za tunele czasoprzestrzenne.

  •  

   pokaż komentarz

   W końcu wszystko zgaśnie i straci energię

   @myszczur: tylko temu przeczą obecne obserwację, który pokazują, że zamiast zwalniać.. galaktyki przyspieszają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @Heninger: obejrzałem ten filmik, i gość nic odkrywczego nie mówi. Miesza tylko tak, że rozmówca 'traci wątek'. Ale zakładając, iż rzeczywiście żyjemy w 'czarnej dziurze'.. i nie jest to dupa stwora 10 wymiarowego. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
   Tylko taka obecnie obserwowalna, to grawitacja wewnątrz tej czarnej dziury. Wymuszałaby wyhamowywanie galaktyk bardziej odległych od wyimaginowanego epicentrów Wielkiego Wybuchu. Ale.... idąc jeszcze dalej.. to co znajduje się za tą 'czarną dziurą'? Następny Wszechświat w Czarnej Dziurze? W ten sposób można tworzyć takie byty w nieskończoność. A to jest wręcz zaprzeczeniem, jednego z podstawowych praw w nauce, tzw. brzytwy Ockhama.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Brzytwa_Ockhama

   Co więcej, dzięki obserwacjom 'obserwowalnego' Wszechświata, stworzono jego model.
   https://www.dzienniknaukowy.pl/kosmos/stworzono-najbardziej-szczegolowy-model-wszechswiata

   Który zaprzecza pośrednio teorii Wielkiego Wybuchu i stałego jego rozszerzania. Bo jak widać na stworzonym modelu, rozkład materii w tym Wszechświecie jest nierównomierny. Tym samym muszą zachodzić reakcję łączenia się galaktyk w większe grupy i zmiany ich kierunków przemieszczania się we Wszechświecie. Bo powstają wielkie pustki kosmiczne, bez praktycznie żadnych galaktyk, gwiazd. Powstawanie takich gromad jak na tym modelu, pokazuje także, że nie istnieje jakaś jedna gigantyczna siła, która byłaby skupiona w jakimś punkcie tego Wszechświata. Działa to także w drugą stroną. Bo nie można jednoznacznie stwierdzić, iż kiedykolwiek działała siła przeciwna. (Wielki Wybuch)
   Można także wysnuć śmiałą tezę, iż Wszechświat jest skończony i ma stałą energię/materie wewnętrzną. I pewne jego obszaru, bo zgromadzeniu określonej ilości materii/energii (gromad galaktyk, itp). Eksplodujom tak jak np. Supernowa lub inne gwiazdy. I stąd ten ciągły ruch we Wszechświecie.

   A wszystko rozbija się o interpretację przesunięcia ku czerwieni. Które jest fundamentalne dla obowiązujących obecnie teorii. Jak i tej przedstawione przez tego 'geniusza'. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Polecam zapoznać się się z dorobkiem Haltona Arp'a. Który kontestował na podstawie swoich wieloletnich obserwacji. Obecną interpretację przesunięcia ku czerwieni oraz Wielkiego Wybuchu.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Halton_Arp
   https://en.wikipedia.org/wiki/Halton_Arp
   I na YT jest masa filmikow dot. jego teorii.

  •  

   pokaż komentarz

   żyjemy w czarnej dziurze

   @Heninger: chyba w czarnej dupie

  •  

   pokaż komentarz

   @Heninger Zapoznaj się więc z dorobkiem pana Jana Pająka. Będziesz zachwycony ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   zacznie parować i jak ja wyp!@#$%$i to będzie nowy wielki wybuch

   @myszczur: podasz wzory na to parowanie i moment kiedy wyp!@#$%$i?

  •  

   pokaż komentarz

   @Heninger: A co na to Twoje życie w czarnej dziurze?
   Newest theories suggest that black holes might kill you by crushing rather than stretching.

   "When you fall into a black hole, everything that falls in after you over millions of years, as seen by you inside the black hole, comes pounding down on you in a fraction of a second, because of the enormous differences of time flow," Thorne explained. This would create a singularity: a location where the laws of physics break down and measurements of gravity go to infinity. "That produces sort of a 'sheet singularity' descending on you at the speed of light."

  •  

   pokaż komentarz

   zacząłem popierać teorie Nikodema Popławskiego

   @Heninger: Popierać to ty możesz sobie polityka, hipotezy naukowe się weryfikuje, a nie popiera.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: no to inaczej
   najbardziej mnie przekonuje

  •  

   pokaż komentarz

   @Heninger: Ja podziękuję za przekonania, wierzenie i ogólnie mieszanie emocji do nauki. Już dostateczny kociokwik i zamieszenie wywołały próby interpretacji eksperymentów fizyki kwantowej, gdzie zaczęto wymyślać, a następnie bezkrytycznie "popierać" absurdalne i bezpodstawne idee, daleko odbiegające od danych eksperymentalnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: no sorry ale powstanie wszechświata jest i chyba przez jeszcze długi długi czas pozostanie w swerze emocji, religii i gdybania
   to co powiedział Popławski ma więcej sensu niz to co twierdzil Hawking (że wszechświat powstał bez powodu z niczego)

  •  

   pokaż komentarz

   @Heninger: A właśnie że nie. Mogę zadać Ci osobiste pytanie? Czytasz książki i artykuły naukowe, czy swoją opinię wyrabiasz na podstawie populistycznych artukułów i filmików na youtubie? Według aktualnych badań Wszechświat ma całkowitą energię równą zero i jak najbardziej mógł powstać z niczego.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko temu przeczą obecne obserwację, który pokazują, że zamiast zwalniać.. galaktyki przyspieszają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @szopa123: No i dlatego zanikną oddziaływania i w końcu materia opadnie do czarnej dziury. Rozszerzające przestrzeń nie ma znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jatoja24: tak czytam, dodatkowo obejrzałem setki probramów typów astronarium i wiele wykładów.
   Ja nie twierdzę niczego napisałem po prostu ,że teoria Popławskiego do mnie trafia bo od dawna myślałem nad tym ,że skoro ogólna teoria względności zakłada ,że grawitacja zakrzywia czasoprzestrzeń, to grawitacja tak potężna jak grawitacja czarnej dziury może tą czasoprzestrzeń wręcz rozrywać lub wykręcać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Heninger: Dobra, to co dzieje się z materią czarnej dziury i dlaczego wykręcona, rozerwana, tworząca tunel albo inne drzwi do Narnii czasoprzestrzeń nie powoduje zniknięcia samej czarnej dziur?

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901: osobliwość czarnej dziury jest skryta za horyzontem zdarzeń, czarna dziura tworzy za nim nowy wszechświat (w innym wymiarze) sama zostając "bramą" "tunelem czasoprzestrzennym"
   https://i.pinimg.com/236x/33/f5/58/33f55831d97d6e4e24b8e0f3aec7288d--parallel-universe-the-universe.jpg
   http://archiwum.wiz.pl/images/duze/2000/01/00010009.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Heninger: A teraz odpowiedz mi na moje pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901: obejrzyj wykład
   tam Popławski twierdził ,że przy tak ekstremalnych gęstościach następuje tak jakby "odbicie" materii (grawitacja działa w drugą stronę (tak jak przy "wielkim wybuchu" a z racji tego ,że nic nie może przekroczyć horyzontu zdarzeń z powrotem ta czarna dziura tworzy nowy wszechświat (lub kieszeń w obecnym?)
   wiem ,że to wszystko to czyste teoretyzowanie no ale ta cała osobliwość czarnej dziury do złudzenia przypomina osobliwość początkową naszego wszechświata

  •  

   pokaż komentarz

   @Heninger: Brak jakichkolwiek przesłanek poza tym, że mogłoby tak być i że jest to w jakiś tam sposób pociągająca dla niektórych wizja. Poza tym teoria nie wyklucza - z tego co widzę - że takie osobliwe zagięcia czasoprzestrzeni tworzyć może dowolny obiekt o jakiejś masie, nie musi to być koniecznie czarna dziura.

 •  

  pokaż komentarz

  Chyba najbardziej przyswajalnym na chłopski rozum modelem cyklu "powstawania" i "umierania" Wszechświata jest ten nazywany "torusowym". Na jego niekorzyść niestety przemawia fakt, że nasze obserwacje potwierdzają, że jego geometria (przynajmniej w widzialnej części kosmosu) jest płaska.

 •  

  pokaż komentarz

  Nic nie moze istniec. Stad jedyne co pozostalo to istnienie wszystkiego

 •  

  pokaż komentarz

  Oby tylko sie nie okazało ze kosmos toCiemny Las ( ͡° ʖ̯ ͡°) #pdk