•  
  r......y

  +200

  pokaż komentarz

  Prawda jest po środku bo:
  a) Tak niektórzy przeginają
  b) W męskim środowisku te docinki to standard miedzy sobą tzn. sugerowanie homoseksualizmu itd. I kobiety są mniej odporne.

  •  

   pokaż komentarz

   @recovery b) no to fajne masz grono ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  
   r......y

   +142

   pokaż komentarz

   @CudownyCzlowiek: pracowałem w rożnych branżach, różnych zespołach. Jak zespół w miarę zgrany to różnego docinki to standard. Przeginanie zależy od tego jak bardzo się ludzie znają i lubią.

  •  

   pokaż komentarz

   @recovery no to fajną masz branże niech zgadnę porno? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @recovery: Komentarz w punkt. Teksty o robieniu lodów to standard, niezależny od płci. Dosrywanie o wszystko, podważanie kompetencji - to zwykle żarty bez negatywnych intencji. Tak naprawdę teksty które słyszą dziewczyny w mieszanym zespole często są "ugrzecznione" w stosunku do wspomnianej w artykule atmosfery męskiej szatni. Fakt trzeba sobie wyrobić grubą skórę i dystans z czym nie każdy sobie radzi. Znów - niezależnie od płci.

   Moim zdaniem nieprzekraczalną granicą jest dotyk - i jeśli ktoś sobie go nie życzy to powinien móc egzekwować nietykalność cielesną wszystkimi metodami.

  •  
   r......y

   +10

   pokaż komentarz

   Moim zdaniem nieprzekraczalną granicą jest dotyk

   @hitherto: Wtedy idzie się moim zdaniem do kierownika, jak on nie reaguje PIP i po zawodach. Ale lepiej żalić się w gazecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @recovery: Zgodzę się, im bardziej zgrany zespół i bardziej "kumpelska" atmosfera, tym ostrzejsze docinki lecą - i to bez złośliwych intencji, bo prostu taka atmosfera jest.

  •  

   pokaż komentarz

   no to fajne masz grono ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @CudownyCzlowiek: Im bardziej ludzie się znają, tym bardziej puszczają im hamulce i działa to obustronnie. Tylko kobiety się obrażają, tak było, jest i zawsze będzie. Wpuszczenie kobiety w męskie towarzystwo zawsze kończy się ograniczaniem tych drugich, bo ta pierwsza czuje się dotknięta. A spróbuj zgranej grupie kobiet (np. w biurze) powiedzieć, żeby przestały ciągle gadać o dzieciach, pieluchach i tym co robiły poprzedniego dnia, to Cię zjedzą żywcem. Ot, takie czasy.

  •  

   pokaż komentarz

   A spróbuj zgranej grupie kobiet (np. w biurze) powiedzieć,
   @dolOfWK6KN: Takie coś nie istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°) W życiu nie widziałem zgranej grupy kobiet w pracy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zazwyczaj wygląda to tak:
   1. Wchodzi różowy do pokoju innych różowych
   2. Któraś z obecnych: Cześć kochaniutka, jak tam weekend
   3. Różowy wychodzi
   4. Któraś z obecnych: Jak ja tej k?#@y nienawidzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @electroN: Fakt, powinienem napisać "powierzchownie zgranej grupie kobiet".

  •  

   pokaż komentarz

   Wtedy idzie się moim zdaniem do kierownika

   @recovery: Najpierw się mówi bezpośrednio - jak ktoś pracuje, to znaczy że jest dorosłą osobą i powinien umieć wyrażać jeśli czegoś sobie nie życzy, zamiast biec "do pani" od razu.

   Jak zespół w miarę zgrany to różnego docinki to standard

   Tutaj trafiłeś w 10. I to ma też swój sens - jak przychodzi ktoś nowy, to szybko wychodzi czy będzie pasował do zespołu czy nie

  •  

   pokaż komentarz

   @recovery: ale artyklul jest o czym innym:
   (...)Protekcjonalizm, ignorowanie czy podważanie kompetencji to, jak mówią pracujące w zdominowanej przez mężczyzn branży kobiety, norma.(...)

  •  

   pokaż komentarz

   @CudownyCzlowiek: A ty masz duposcisk jakbys na pornuchach w dupe bral.

  •  
   r......y

   +12

   pokaż komentarz

   @usunalemkonto: bo część kobiet odbiera źle takie gadki. Ogólnie w męskim środowisku podważanie swoich kompetencji to norma. Z resztą powiem tak, jak któraś gwiazda myśli że facet przychodzi i z automatu ma przyznany status eksperta to się mylisz. Dam przykład, jak na końcu studiów realizowałem nowy projekt w firmie, wiadomo młody chłopak bez wiedzy. To nawet mój szef napisał w emailu pośrednio o mnie że młodzi pracownicy coś tam nie pamiętam dokładnie, i generalnie publiczna chłosta. Ostatecznie skończyłem jako główny inż. tego projektu i kierownik bo się tym nie przejmowałem.
   Powiem też tak, firmy przy konkretnych zawodnikach nie patrzą na płeć tylko umiejętności bo to hajs.

   A to że kobieta szczególnie młoda wprowadza tumult w temie to fakt tylko tu problem leży raczej po stronie napalonych facetów, a że kobita korzysta? Kto by nie korzystał? Ja osobiście pracowałem z kobietami inż. takimi że nie jeden facet mógłby się etosu pracy uczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @recovery:

   W męskim środowisku te docinki to standard

   Może wśród młodszych kolegów, albo ja mam takie niestandardowe towarzystwo chociaż pracuje z kolegami z czasów studenckich bywamy u siebie itd
   To aż tak to do siebie nie mówimy

   Dziwne jest dla mnie to, że ktoś "homo awanse" uznaje za normalne. Jak nawet w zartach można powiedzieć że się komuś że dzida będzie do chapania? No nie rozumiem.

   Najgrubsza rzecz jaką pamiętam to temat kto ils razy z żoną, dziewczyną

  •  
   r......y

   +2

   pokaż komentarz

   @juzwos: chłopie ja to na własne uszy słyszałem jak wysoko postawiony dyrektor w Polskim KGHM(po 60-tce) leciał naprawdę sprośnymi żartami przy kobietach. Jeździłem dużo po kraju i poznałem wielu ludzi. Żarty przegięte czasami na maksa czasami nie, zależy. Czasami lecą homo żarty czasami lżej, chociaż homo wrzutki są rzadkie ale są.

  •  

   pokaż komentarz

   @juzwos u mnie w biurze nawet był różowy dildo, taki z ssawką, żeby dało się przytwierdzić do kompa i jak ktoś coś sp?%#?%#ił tak, że spowolniło to pracę zespołu to miał tego gumowego fallusa przyczepionego do biurka albo krzesła. Więc w sumie patologia, ale wszystkich to bawiło

  •  

   pokaż komentarz

   pracowałem w rożnych branżach, różnych zespołach. Jak zespół w miarę zgrany to różnego docinki to standard. Przeginanie zależy od tego jak bardzo się ludzie znają i lubią.

   @recovery: super środowisko. Ja za to znam takie firmy, że za tego typu teksty lądujesz na dywaniku. A odzywanie się w taki sposób jak w wykopalisku do kobiet jest postrzegane jako totalne chamstwo i buractwo.

  •  
   r......y

   0

   pokaż komentarz

   super środowisko. Ja za to znam takie firmy, że za tego typu teksty lądujesz na dywaniku

   @SinShop: to zamiast iść na dywanik poczytaj sobie parę razy moją wypowiedź bo najwyraźniej nie dotarło i napisze z capsem. SĄ RÓŻNE DOCINKI, MOCNIEJSZE LUB NIE. CZASAMI MOCNE CHAMSTWO IDZIE BOKIEM. CZASAMI GO KTOŚ NIE LUBI I JAK NAPISAŁEM NIŻEJ Z TAKIMI DZIKIMI AKCJAMI IDZIE SIĘ DO SZEFA ALBO PIP. Jak nie masz dość sił czytać całego tematu to po co się wypowiadasz? Co więcej w pierwszej wypowiedzi masz dwa pkt. rozróżniające przeginanie pały od zwykłych docinek. Kurła sami święci na tym wypoku.

  •  

   pokaż komentarz

   @recovery: to może miałem szczęście że do tej pory nie było mi dane tego usłyszeć

  •  
   r......y

   +2

   pokaż komentarz

   @juzwos: tu nie chodzi o szczęście ale generalnie wielu facetów potwierdzi że chamskie zagrywki to standard. Tylko zagrywki a łapanie za piersi to dwie różne sprawy. I tą drugą się zgłasza, ja osobiście nigdy nie byłem w takim towarzystwie gdzie molestowanie miało miejsce ale też pewnie takie rzeczy się zdarzają.

  •  

   pokaż komentarz

   @recovery: Sprobuj w UK w jakimkolwiek biurze zartowac na zasadzie podwazania kompetencji i robic seksistowskie zarty to nawet nie bedziesz wiedzial jak szybko sie pozegnasz z praca bo ktos napisal na ciebie raport. To o czym psizesz to chyba jakies standardy z Rosji. Ciezko uwierzyc, ze taki klimat pracy panuje w Polsce...

  •  
   r......y

   +8

   pokaż komentarz

   @usunalemkonto: jak ktoś napisał klimat męskie szatni jest. I powiem tyle nie chciałbym dusznego klimatu jak UK, gdzie jaka kol wiek uwaga zostanie potraktowana jak:rasizm,seksizm,gendero fobia czy bóg wie co. To jest paranoja. Jak tak mają wyglądać te wolne standardy to wole już mieć te nasze Polskie ciężkie heheszki. Standardy z zachodu. Znam te standardy bo pracuje dla korp i powiem tyle. Publiczne lizanie sobie jajek, promowanie kobiet na siłe(tzn. przy zatrudnieniu preferowano kobiety), wiadomości o gender, diversity nie trzymające się kupy. Zero krytyki, zero refleksji to są te właśnie zachodnie klimaty, nie wolno ci napisać parę słów prawdy bo żegnasz się z firmą. Dla mnie osobiście cała ta politpoprawana atmosfera korp jest żałosna i przedstawianie jej jako modelu pracy jest śmieszne.

  •  

   pokaż komentarz

   @CudownyCzlowiek samych sztywniaków masz w pracy? odróżniajmy głupie docinki od rzeczywostej obrazy bo za chwile wszyscy będziemy kierowcami karawanu...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   zwykle żarty bez negatywnych intencji. Tak naprawdę teksty które słyszą dziewczyny w mieszanym zespole często są "ugrzecznione" w stosunku do wspomnianej w artykule atmosfery męskiej szatni. Fakt trzeba sobie wyrobić grubą skórę i dystans z czym nie każdy sobie radzi.

   @hitherto: Zamknij p%%!e cwelu, bo wyrucham cię w dupe jak tylko skończę ruchać twoją matkę.

   Tylko się nie obrażaj o taki żarcik w naszym towarzystwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   tzn. sugerowanie homoseksualizmu

   @recovery: No to mnie rozwala :) Sam poczyniłem taką obserwację, że gdzie męskie towarzystwo się bardziej zżyje, to lecą sugerowane homoseksualizmy a nawet pedofilie :) I to niekoniecznie polskie realia: pracowałem w UK i jeden z kolesi był na etapie remontowania domu, który sobie kupił i tam praktycznie wszyscy w firmie śmieszkowali z tego, czy wyciszył piwnicę dla swojego hobby ;)

  •  
   r......y

   0

   pokaż komentarz

   Zamknij p%%!e cwelu, bo wyrucham cię w dupe jak tylko skończę ruchać twoją matkę.

   @zaciskampalce: nie o takich żartach mówimy...... Przestańcie demonizować....

 •  

  pokaż komentarz

  Czytać wupe to jak podcierać papierem ściernym dupę.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech sobie same założą studio piszące gry i zatrudniają tylko kobiety. Nikt im przecież tego nie broni! Ale nie - to ci źli, obleśni faceci...

 •  

  pokaż komentarz

  Idealne podsumowanie:

  Jak w zespole jest ładna dziewczyna 90 proc. męskiego składu jakieś 20 proc. poświęca na "pomoc" owej dziewczynie, przez co i ona nie może swojej pracy wykonywać i produktywność spada i wszyscy myślą o amorach a nie o tym, że robotę trzeba zrobić - pisze jeden z użytkowników.

  Niestety tak to wygląda najczęściej. A że laski z reguły maja kompleksy to szukają aprobaty i pozwalają sobie na to ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Tu można przeczytać jak bardzo rzetelny jest ten artykuł. Autorka tweeta została zapytana o opinię ale nie zgodziła się odpowiedzieć anonimowo. Sama pracuje w gamedevie od jakiegoś czasu, nawet chwilę w CD Projekt RED pracowała.

  Polecam odpalić z linku, bo cały wątek jest rozbity na kilka tweetow: https://twitter.com/outstarwalker/status/1027859946027868166

  źródło: twitter.com

  •  

   pokaż komentarz

   @vvertoi: Outstar <3
   Inna sprawa że są dziewczyny związane z gamedevem w tym 11 bits studio i nie ma wśród nich żadnej "katarzyny"? Może zmienili jej imie w artykule, bo nie wierzę żeby nie dali jej się wypowiedzieć czy była zbyt zajęta żeby dowalić tym wrednym sesksistowskim nerdom!!1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: i.ytimg.com