•  

  pokaż komentarz

  Chińczycy się nie cackają z muzułmanami. Warto zauważyć, że celem Ujgurskich ugrupowań terrorystycznych jest separacja od Chin i utworzenie republiki islamskiej.

 •  

  pokaż komentarz

  Chiny to taka większa Korea Północna.
  Jeszcze z dziesięć lat temu były częste głosy że nie wypada utrzymywać z nimi stosunków, dziś sprzedają nam sznurek na którym nas niedługo powieszą.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze z dziesięć lat temu były częste głosy że nie wypada utrzymywać z nimi stosunków

   @przeciwko78: chyba wśród organizacji typu Free Tibet, które nic nigdy nie zrobiły, bo państwa i firmy pchały się tak jak dziś do handlu z Chińczykami. 10 lat to nie jest prehistoria

  •  
   j.........l via Android

   +2

   pokaż komentarz

   @djtartini1 ja pierole ...największą to jest wyspą plastiku na oceanie,foki,wieloryby,delfiny tępimy w imię tradycji lub wiary lub ekonomii,a milion u Chińczyków to taka klatka schodowa w typowym bloku ze związku radzieckiego.dziekuje i nie pozdrawiam( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: @djtartini1: @jemkrochmal:
   Chinczycy nie graja fair, maja w dupie prawo patentowe, a kazde przedsiebiorstwo ma zastrzyki gotówki od państwa.
   Ale przeciez wszyscy sie spuszczaja nad ich badziewnumi produktami z aliexpress, bo telefon mozna kupic stowe taniej i przeciez "Xiaomi lepszy"...
   Chinczycy chca przejac kontrole nad swiatem. Niemcy sraja juz pod siebie po kupienku Kuki i blokuja przejecia kolejnych firm.

   Chinczycy gardza cywilizacja białego człowieka. Patrzac na bieg wydarzen, prawdopodobnie sie o tym przekonamy za kilkanascie lat jak wykupia wszystkie Zachodnie firmy, a co tylko zostanie stworzone w ramach R&D w Europie, Korei, Japonii lub USA bedzie nagminnie kopiowane i sprzedawane po kosztach, bo przeciez nie poniosa kosztow badań.
   Bedziemy z lezka w oku wspominac pracowanie w Zachodnich firmach

  •  

   pokaż komentarz

   @Blitzkrung: ja się zawsze cieszyłem z tego że światem rządzą stany zjednoczone. Bo każdy inny byłby dla świata znacznie gorszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Trzeba trzymac kciuki, zeby USA uj$#!lo tych zółtych komuszków

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78:
   miliony muzułmańskich dzieci i kobiet jest też przetrzymywanych we własnych domach czy społeczeństwach, które również robi im reedukację. Każdy meczet to miejsce indoktrynacji, jest mnóstwo relacji kobiet, które doświadczyły piekła jakim są zasady islamu. Nie jestem więc przekonany że chińskie obozy są czymś złym. Złym są zabobony że wieprzowina jest nieczysta, że nieczyste są psy, że nie wolno pić ani kropli alkoholu że trzeba kamieniować LGTBQ itd
   Islam jest opresyjnym systemem quasi-religijnym i KAŻDE metody walki z nim są dobre. Muzułmanie na całym świecie są spokojni tylko w dyktaturach i to z czegoś wynika. Kiedy dyktatury są obalane pojawia się chaos. Chyba nie muszę dawać przykładów...

   W wielu krajach muzułmańskich nie ma w ogóle demokracji parlamentarnej, rządzi rodzina królewska i koniec
   Kompletne zacofanie, które trwa i trwa. Skoro nie ma lepszego sposobu na spokój w kraju islamskim jak dyktatura to znaczy, że Chińczycy mają rację.
   Przypomnę, że NIKT nie wyciągnął więcej ludzi z biedy niż Komunistyczna Partia Chin po reformach z ostatnich 30 lat:
   Za Wikipedią:
   "Według badań przeprowadzonych przez ONZ[20], OECD[21] oraz CIA[22], nierówności społeczne w Chinach są mniejsze niż w USA, choć wyraźnie większe niż w krajach europejskich. Rozwój gospodarczy Chin silnie wpłynął na zmniejszenie liczby osób żyjących poniżej granicy ubóstwa na świecie. Według badań Banku Światowego liczba mieszkańców Chin żyjących za mniej niż 1$ dziennie zmalała z 730 milionów (73,5%) w 1981 do 97 milionów (7,4%) w 2008[23]. Tym samym zmiany gospodarcze w Chinach odpowiadają za 85% zmniejszenia światowej populacji żyjącej poniżej granicy ubóstwa. Liczba mieszkańców żyjących za mniej niż 2$ dziennie zmalała w tym okresie w Chinach z 972 milionów do 394 milionów. Na świecie liczba ta pozostała na niezmienionym poziomie, około 2,5 miliarda[23].

   Chciałbym też w tym bardzo skromny artykule przeczytać czy Ujgurzy to takie aniołki czy też mają coś na sumieniu ale niestety nie dowiem się że maja na koncie zamachy i ruchy separatystyczne.
   Nikt tak nie dba o jedność państwa jak ChRL poddająć całkowitej kontroli ruchy typu Falung Gong czy Kościół Katolicki. Co nie jest dobre dla jednostek jest dobre dla społeczeństwa. To jest 1,5 mld ludzi i nie ma miejsca na ferment.
   Jeśli potrzeba będzie wybić 1 mln Ujgurów to się ich wybije, pozostałe 10 mln ucieknie pewnie min. do UE i będziecie mogli dać im schronienie

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt: religie to dawne zło ale Chiny to taki raczej średni mentor. Elektryfikacja i walka z analfabetyzmem to prawdziwe sukcesy sowietów ale nadal oceniam ich negatywnie.
   Nie znam się na islamie ale wiem że mnóstwo z nich żyje nie krzywdząc innych i to oni są głównym celem islamistów. Dlatego zalecam ostrożność w ocenach całych grup etnicznych czy społecznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Nie znam się na islamie ale wiem

   Wybacz nie chce by moja wypowiedz zabrzmiała w sposób nieuprzejmy ale za nim wypowiesz się w tym temacie, powinieneś poznać jak wielkie jest to zagrożenie, bo po za powielaniem islamskiej propagandy nic nie wnosisz. Głównym celem islamistów jest rozszerzanie wpływu islamu, kolejnym walka (wszelkimi sposobami) z niewierzącymi, ze szczególnym wskazaniem agnostyków i ateistów na kolejnym miejscu są wyznawcy księgi - Chrześcijanie, Żydzi, dopiero daleko są ich walki wewnętrzne (szyici vs sunnici) dlaczego często słyszymy o zamachach w krajach arabskich (tych 'upadłych") bo łatwo jest sunnicie w Iraku poskładać bombę i pojechać pod szyicki meczet się wysadzić, niż to samo zrobić w Europie

  •  

   pokaż komentarz

   @mike100: niczego nie powielam, znam dwóch muzulman i obu mogę ufać, a w różnych syriach mieszkały miliony umiarkowanych.
   O każdej religii można powiedzieć że chce zdobywać nowe rynki.
   A przed XXI terroryzm islamski był raczej marginalny także przyczyny są złożone.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: niczego nie powielam, znam dwóch muzulman i obu mogę ufać

   życzę Ci byś miał rację

   O każdej religii można powiedzieć że chce zdobywać nowe rynki.
   ale tylko islam morduje w imię "zdobywania nowych rynków"

   A przed XXI terroryzm islamski był raczej marginalny także przyczyny są złożone.
   bo przed XXI radykałowie byli tępieni przez wszelkiej maści "tyranów" czy to w Libii, Iraku czy Syrii, dziś po zniszczeniu tych państw przez kraje zachodu ekstremiści mają otwarte pole do działania, do tego dochodzi kasa z Emiratów

  •  

   pokaż komentarz

   @mike100: katolicy wymordowali miliony ludzi w imię swojego miłosiernego boga a ty twierdzisz że tylko islam morduje?
   No widzisz, to upadek państw wyzwolił ekstremizmy, zanim Amerykanie naprawili bliski wschód to żyli spokojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: katolicy wymordowali miliony ludzi w imię swojego miłosiernego boga a ty twierdzisz że tylko islam morduje?
   tak tylko islam morduje - podeślij mi źródła w których będzie opis jak w XXIw katole masowo mordują innowierców w imię Jezusa ? chętnie się z tymi faktami zapoznam.

   No widzisz, to upadek państw wyzwolił ekstremizmy, zanim Amerykanie naprawili bliski wschód to żyli spokojnie.
   nie żyli spokojnie, tylko ekstremiści byli bezwzględnie tępieni a to wielka różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   @mike100: przeszłość się nie liczy? Tylko islam zły bo katolicy wymordowali już kogo trzeba?

   Żyli spokojnie, ekstremizm wyzwoliła wojna.

  •  

   pokaż komentarz

   religie to dawne zło

   Po Tajpingach, Chińczycy nienawidzę wszystkich obcych religii. Szczególnie chrześcijan, bo Taipingowie zsynkretyzowali chrześcijaństwo z lokalnymi kultami. Zginęło 30 mln ludzi.

   W Chinach, mocno zaznaczając swoje chrześcijaństwo to trochę tak jakby Ukrainiec w Polsce mocno zaznaczał przywiązanie do Bandery. Krzywe spojrzenia to najlepsze na co można liczyć.

   @przeciwko78:

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: przeszłość się nie liczy? Tylko islam zły bo katolicy wymordowali już kogo trzeba?
   masz rację kolesie z ISIS mają prawo palić ludzi żywcem, ścinać im głowy albo robić z nich niewolników bo w XVIw katole wymordowali w imię Jezusa jakiś Indian. (╯︵╰,)

   Żyli spokojnie, ekstremizm wyzwoliła wojna.
   hahahaha dobre dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) a przepraszam oświeć mnie która wojna ? bo z tego co czytałem to np. islamscy ekstremiści walczyli już z brytyjskimi "czerwonymi kubrakami", może chodzi Ci o powstanie Mahdiego ?? (dalej w przeszłość już się nie cofam) ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) więc jaka to wojna wyzwoliła islamski ekstremizm ???? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mike100: nie kłam bo nie usprawiedliwiałem jednej przemocy drugą tylko wskazałem że w imię naszego bóstwa również mnóstwo ludzi straciło życie.
   Armia Mahdiego pojawiła się po naszej napaści na Irak. Palestyński terroryzm też bujnie zakwitł po tym jak brytyjczycy rozporządzili tamte tereny.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: nie kłam bo nie usprawiedliwiałem jednej przemocy drugą tylko wskazałem że w imię naszego bóstwa również mnóstwo ludzi straciło życie.

   tak ale kiedy mordowaliśmy w imię naszego Boga 500-300 lat temu ?? a oni mordują teraz w XXI wieku i to nie dlatego że są tacy zacofani ale tak nakazuje ich religia. Za 200 lat na Marsie będzie ludzka kolonia, będziemy wydobywać surowce, prowadzić badania naukowe może odkrywać jakieś artefakty a jakiś muzułmanin wysadzi się tam w imię Allacha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Armia Mahdiego pojawiła się po naszej napaści na Irak.
   Chodziło mi o powstanie Mahdiego z 1881-1899 gdzie kulminacją było zdobycie Chartumu

   Palestyński terroryzm
   palestyński terroryzm to nie islamski terroryzm, Palestyńczycy walczą o wolność nie o rozszerzenie wpływu islamu na świecie

  •  

   pokaż komentarz

   @mike100: i co, zamazały się nasze grzechy?
   Nie oni mordują tylko ich najbardziej ortodoksyjna sekta. I najchętniej mordują współwyznawców, bo uważają że żyją za mało pobożnie, co o tych mordowanych dobrze świadczy.
   Chodzi mi głównie o to, że generalizowanie jak to jedni są dobrzy a drudzy źli jest bez sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: i co, zamazały się nasze grzechy?
   nie, nie zmazało, ale my już nie powielamy naszych grzechów a oni mordują w imię swojego boga tak samo jak 500 i 1000 lat temu.

   Nie oni mordują tylko ich najbardziej ortodoksyjna sekta.
   bzdura, jesteś islamskim agitatorem wciskającym takije albo na serio nie znasz się na islamie ( ͡° ͜ʖ ͡°). To taka sama sekta jak nasze "moherowe berety" ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) no chyba że ta sekta twoim zdaniem nazywa się sunnizm ?

   najchętniej mordują współwyznawców
   kolejne kłamstwo podawane przez islamistów (widzisz nawet nie znasz się na islamie - sam tak pisałeś) a powielasz islamistyczną propagandę w Iraku islamiści wymordowali/przegonili innowierców więc pozostała im tylko walka między sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak myślisz czy oszczędni Niemcy wydają miliony euro na inwigilację Salafitów bo Ci pałają do "nas" miłością ?

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby zaczęli skręcać smartphone'y dla globalnych korporacji to nie byłoby problemu, przecież mogą to robić nawet dzieci! Tak to siedzą bezczynnie, chiński reżim robi to źle

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież w innych wykopach, gdzie w tytule zamiast "Ujgurzy" jest "chińscy muzułmanie", popieracie mordowanie Ujgurów.

 •  

  pokaż komentarz

  Koleś w prawym górnym rogu wygląda jak Szojgu,minister obrony Federacji Rosyjskiej.
  Pewnie jego przodkowie przywędrowali ze stepu( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: szojgu.jpeg