•  

  pokaż komentarz

  no i spoko ale na podstawie których badań ten film pokazuje "prawdę" o pedofilii w Polskim Kościele? UWAGA:

  O ile film jest fabułą opartą na twórczo przerobionych wydarzeniach z życia polskiego Kościoła, o tyle książka jest pełna całkowicie prawdziwych zdarzeń, które podciągnąłem pod dziennikarskie śledztwo fikcyjnej reporterki z Krakowa, Ludmiły Zakrzewskiej.

  LOL. Okej, czyli to jest książka p. Głuchowskiego (ps. pozdrawiam członka rodu ;) ) który to opisuje jak fikcyjna p. Zakrzewska prowadzi śledztwo! Ale dalej czytamy:

  To, do czego dociera na kartach powieści, wziąłem z polskich reportaży, opisujących przypadki molestowania seksualnego przez księży. Posiłkowałem się kilkudziesięcioma tekstami, m.in. Bożeny Aksamit, Małgorzaty Bujary, Marcina Kąckiego, Marcina Kowalskiego, Marcina Wójcika, oraz materiałami filmowymi. Grzebałem w publikacjach„Faktów i Mitów”, w tekstach na portalu ruchofiarksiezy.org, w setkach wpisów facebookowych. Po prostu we wszystkim, co dotąd dziennikarze wyśledzili na temat pedofilii w polskim Kościele.

  Hehe, fuckty i mity to jest takie samo foliarstwo jak płaskoziemcy zmieszane ze skandalistycznym tonem NIE! No ale.

  Panie Aksamit to jest pisarka i współpracowniczka p. Głuchowskiego, oboje związani z GW tak jak panie Bujara, Kącki też GW (no ale on to akurat jest typowy dziennikarz śledczy), Kowalski (też GW) ma jeden wyrok za pomówienie i nie wiem co wyszło z Jackowskim, w każdym razie, marne on ma zdolności śledcze. P. Wójcik (zgadnijcie jaka to redkacja XD) wcześniej pracował w Tygodniku Powszechnym. No ale po przejściu do GW dopiero mógł napisać co cały czas myślał o KK. Co dziwne przez osiem lat pobierał pensję w TP i to mu nie przeszkadzało.

  Słowem wszystkie "źródła dziennkarskie" to sekta z czerskiej. To na pewno daje wiele obiektywizmu tej książce XD

  •  

   pokaż komentarz

   @qluch: źrodło na poziomie papryki vega

  •  

   pokaż komentarz

   Słowem wszystkie "źródła dziennkarskie" to sekta z czerskiej.

   @qluch: Jakoś tak jest, że niezalezna.pl nigdy nie napisała nic o pedofilii w Kościele. Poza tym, że to wszystko spisek GW.

   Skoro same środowiska sprzyjające KK nie chcą rozliczy się z problemem to zrobi to za nich środowisko uznawane przez nich za "ideologicznie wrogie". Mentalność wiktoriańskiego przemilczania problemów można narzucić tylko wtedy, gdy kontroluje się wszystkie kanały komunikacji. Póki co tego jeszcze w Polsce nie ma.

  •  
   L...............i

   +33

   pokaż komentarz

   Jakoś tak jest, że niezalezna.pl nigdy nie napisała nic o pedofilii w Kościele.

   @adam2a: Tak samo jak #neuropa i Gazeta Wyborcza nigdy nie napisały nic o pedofilii wśród homoseksualistów.

   Skoro same środowiska sprzyjające KK nie chcą rozliczy się z problemem to zrobi to za nich środowisko uznawane przez nich za "ideologicznie wrogie".

   Tak to robi, że żadnego rozliczenia nie ma, bo film jest artystyczną fikcją i opiera się na wymysłach reżysera, a nie na prawdziwych wydarzeniach.

   Smarzowski nie odnosi się w nim do żadnej konkretnej sprawy i tylko powtarza "co ludzie gadajom" więc raczej ośmiesza ideę rozliczenia z czegokolwiek, niż ją popiera.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak samo jak #neuropa i Gazeta Wyborcza nigdy nie napisały nic o pedofilii wśród homoseksualistów.

   @Lawrence_z_Arabii: Więcej. #neuropa nie zajmowała się pedofilią wśród rudych, cyklistów ani nawet murarzy.

  •  
   L...............i

   +9

   pokaż komentarz

   Więcej. #neuropa nie zajmowała się pedofilią wśród rudych, cyklistów ani nawet murarzy.

   @adam2a: Ale zawsze wykopuje znaleziska o jakimś księdzu pedofilu, a zakopuje znaleziska o pedofilu homoseksualiście.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: Nikt nie mówił że ten film zmieni świat. To katolicy srają w gacie chociaż nikt im nie grozi. Skoro będzie beznadziejna komedyjka o klerze to chyba w kraju demokratycznym będzie można go po prostu zignorować. Nieuzasadniony strach przed tym filmem wywołuje więcej dyskusji na ten temat, i dobrze. Skoro kościół jest taki święty to trochę satyry mu nie zaszkodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: Nie kapujesz o co chodzi z pedofilią wśród księży. Albo udajesz że nie rozumiesz, w sumie na jedno wychodzi.

   Otóż chodzi o instytucjonalne tuszowanie przestępstw. Kościół Katolicki przez dziesięciolecia aktywnie tuszował przypadki przestępstw w swoich szeregach.

   Już pomijając to, że to zawód zaufania publicznego. Nie bałbyś się wysłać swojego dziecka do księdza wiedząc, że Kościół Katolicki ma politykę ochrony sprawców molestowania seksualnego?

   Tylko bez riposty, że molestują też geje. No molestują. Ogólnie jakiś odsetek społeczeństwa stanowią seksualni drapieżnicy. Tak jest u dziennikarzy, polityków, sędziów, bankierów itd. Jednak żadni z nich nie tworzą instytucji, której polityką jest tuszowanie i ochrona sprawców.

  •  
   L...............i

   +16

   pokaż komentarz

   Nikt nie mówił że ten film zmieni świat.

   @Chrzanisz: Botoks od Patryka Vegi też świata nie zmienił.

   To katolicy srają w gacie chociaż nikt im nie grozi.

   Raczej kiwają głowami z politowaniem.

   https://www.gosc.pl/doc/4925425.Afera-a-zwiastun-Kleru-Smarzowskiego

   Skoro będzie beznadziejna komedyjka o klerze to chyba w kraju demokratycznym będzie można go po prostu zignorować.

   Tak zapewne będzie. Na razie więcej się słyszy o tym, że "katole, bendo miały bul dupy" niż widać tego faktycznego "bulu".

   Nieuzasadniony strach przed tym filmem wywołuje więcej dyskusji na ten temat, i dobrze.

   To nie jest strach, tylko racjonalne tonowanie nieracjonalnego pobudzenia ze strony wojujących ateistów z powodu tego filmu.

   Serio, przedstawia się go jako jakiś wielki dokument, który ma "pokazać prawdę o kościele" a sami twórcy twierdzą, że nie opierają się na żadnych faktach XDDDD

   Gimboateiści "szukają miodu w dupie" jak to się kiedyś mówiło, a reszta ludzi mówi, że tego miodu tam nie ma i te mówienie przedstawia się jako "strach" XD

  •  
   w.....w

   +5

   pokaż komentarz

   @Chrzanisz: Dokładnie. Takie filmy, jakby warsztatowo dobre by nie były, nie są w stanie zachwiać kościołem. Nie jestem jakimś fanatykiem KK ale po dłuższym zastanowieniu, cieszę się że jest aktywny. Generalnie tutaj chodzi o Chrześcijaństwo a nie sam KK. Chrześcijanie to nie tylko wyznawcy KK ale znacznie szersza grupa ludzi.

  •  
   L...............i

   +5

   pokaż komentarz

   Otóż chodzi o instytucjonalne tuszowanie przestępstw. Kościół Katolicki przez dziesięciolecia aktywnie tuszował przypadki przestępstw w swoich szeregach.

   @adam2a: Podobnie jak lewicowcy i działacze LGBT.

   Lewica robi to nadal, jak w przypadku pakistańskiego gangu gwałcicieli w UK.

   Już pomijając to, że to zawód zaufania publicznego.

   Podobnie jak zawód nauczyciela.

   Jednak żadni z nich nie tworzą instytucji, której polityką jest tuszowanie i ochrona sprawców.

   Czemu kłamiesz? Prawie każda zorganizowana grupa chroni "swoich". Policja, wojsko, lekarze, prawnicy, działacze polityczni i społeczni itd.

   Mało było afer, gdy policja niszczyła dowody, że jakiś policjant popełnił przestępstwo?

   Albo sytuacji, gdy cała organizacja ekologiczna mobilizowała się, aby zaszumić aferę korupcyjną w swoich szeregach?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: jak to bólu nie widać? Trzeba chyba aktywnie go ignorować bo jest wszędzie. Ci sami co go kochali za Wołyń teraz piszą że w sumie to taki sobie reżyser i przypadkowo nakręcił parę dobrych filmów. A to że gimboateiści są debilami to fakt, tak samo jak gimbonacjonaliści i gimbolewacy, tylko o ich zdanie nikt nie pyta. Jak bierzesz 16 latków poważnie to serio twój problem, bo chyba nikogo młodzieńczy debilizm nie dziwi za bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   Podobnie jak lewicowcy i działacze LGBT.

   @Lawrence_z_Arabii: Grupa Stonewall przenosi wtedy takiego pedofila do innego miasta?

   Lewica robi to nadal, jak w przypadku pakistańskiego gangu gwałcicieli w UK.

   @Lawrence_z_Arabii: Co to ma wspólnego z LGBT? Naziści wrzucali Żydów, gejów, cyganów i Polaków do jednego worka "wrogowie". To coś na tej zasadzie?

   Podobnie jak zawód nauczyciela.

   @Lawrence_z_Arabii: MEN wtedy przenosi takiego do innej szkoły a ofiary ucisza?

   Czemu kłamiesz? Prawie każda zorganizowana grupa chroni "swoich". Policja, wojsko, lekarze, prawnicy, działacze polityczni i społeczni itd.

   @Lawrence_z_Arabii: Serio? Komendant przenosi pedofila do innego posterunku i wysyła swojego zastępce aby uciszył ofiary? W wojsku tak się dzieje?

   Nie, nie dzieje. Nie myl koterii towarzyskich z instytucjami zawodowymi.

   Poza tym w ogóle całość przekazu jest obrzydliwa. "Inni też tak robią więc w czym problem".

  •  

   pokaż komentarz

   @qluch: wszędzie ci foliarze/heretycy: płasoziemcy, znachorzy naciągacze, antyszczepionkowcy, antybigpharma, tropiciele antysemitów, a do tego poszukiwacze zmyślonych historyjek o księżach pedofilach. Żeby nie było, jak w bajce o małym chłopcu i wilkach, który zmyślał historyjki o ataku wilków, a jak przyszło co do czego, to nikt już mu nie wierzył. Sam jestem katolem i pedofilę uważam za zbrodnię, która powinna być bardzo surowo i bezwzględnie karana , ale nie na podstawie zmyślonych historyjek, bo to temat podobny do fałszywych oskarżeń o gwałt i łatwo zrobić z niewinnego człowieka bandziora wytykanego palcami, pokazywanego na pierwszych stronach gazet. Tu w pewnym sensie takie uogólnienie jest kierowane na konkretną grupę społeczną i w dodatku jego autorzy mamią, że jest to oparte na faktach, a w rzeczywistości mamy do czynienia z kolejną porcją fekaliów mitomanów spod znaku gw. Warto zauważyć, że dla lewicy jest bardzo chwytliwy temat, choć gdzieś zza ich pleców coraz głośniej słychać przebąkiwania, że pedofilia powinna zostać zalegalizowana, a sami pedofile są tacy biedni i zasługują na współczucie.

  •  

   pokaż komentarz

   @woj-zaw: Uważam że KK powinien istnieć i robi dużo dobrego, choć osobiście jestem agnostykiem. Jednak też uważam że w polsce kościół ma zbyt dużą władzę. Czasami polska przypomina trochę taki katolicki Iran.
   Ten film raczej tego nie zmieni, bo będzie oglądany głównie przez ludzi którzy już teraz do kościołu nie chodzą. Będzie trochę debilnych felietonów na ten temat w lewackich i prawackich mediach i parę tygodni później znajdą się inne tematy i wszyscy o tym filmie zapomną.

  •  
   L...............i

   +4

   pokaż komentarz

   Grupa Stonewall przenosi wtedy takiego pedofila do innego miasta?

   @adam2a: Raczej krzyczy o homofobii i "nieracjonalnych uprzedzeniach".

   Poza tym, nie wiem co wy macie z tym przenoszeniem, skoro prawo księży obowiązuje tak samo i nie jest to żadna ucieczka przed organami ścigania, tak jak nie da się pozbyć pościgu policji, przeprowadzając się do innego miasta.

   Co to ma wspólnego z LGBT? Naziści wrzucali Żydów, gejów, cyganów i Polaków do jednego worka "wrogowie". To coś na tej zasadzie?

   A gdzieś pisałem o LGBT? Pisałem o lewicy, która ludzi mówiących o problemie gwałtów wśród muzułmanów oskarża o "islamofobię".

   MEN wtedy przenosi takiego do innej szkoły a ofiary ucisza?

   Owszem, jeśli sąd nic nie udowodni, to przenosi.

   Serio? Komendant przenosi pedofila do innego posterunku i wysyła swojego zastępce aby uciszył ofiary?

   Tak, tyle że nigdzie sprawców nie przenosi, tylko po prostu zwalnia tych, co o tym głośno mówią. https://wiadomosci.wp.pl/ujawnila-problem-molestowania-w-zandarmerii-wojskowej-kapral-anna-zostala-wyrzucona-z-wojska-6196160239507585a

   Nie, nie dzieje. Nie myl koterii towarzyskich z instytucjami zawodowymi.

   Nie kłam.

   Poza tym w ogóle całość przekazu jest obrzydliwa. "Inni też tak robią więc w czym problem".

   Nie, to twój przekaz jest obrzydliwy "tylko ci jedni są źli, bo ich nie lubię, a cała reszta jest dobra".

   To ty twierdziłeś, że tylko kościół instytucjonalnie stara się chronić swoich, a ja ci udowodniłem, że nie.

  •  
   L...............i

   0

   pokaż komentarz

   Ci sami co go kochali za Wołyń teraz piszą że w sumie to taki sobie reżyser i przypadkowo nakręcił parę dobrych filmów.

   @Chrzanisz: Może zauważyli to, że Smarzowski kręci filmy tylko w jednym stylu i w dodatku używa schematycznych ról, przypisanych do danego aktora?

   "Wesele" czy "Drogówka" były jakąś nowością, wyróżniającą się ponad codzienny chłam, ale teraz Smarzowski klepie filmy w podobnym stylu, nawet z podobnymi, szarymi filtrami na obrazie.

  •  

   pokaż komentarz

   To ty twierdziłeś, że tylko kościół instytucjonalnie stara się chronić swoich, a ja ci udowodniłem, że nie.

   @Lawrence_z_Arabii: Guano udowodniłeś. Powtarzasz narrację o symetrii zachowań, gdy żadnej nie ma.

  •  
   L...............i

   +2

   pokaż komentarz

   Powtarzasz narrację o symetrii zachowań, gdy żadnej nie ma.

   @adam2a: Masz wyżej link, a to tylko jedna sprawa. W takiej amerykańskiej armii było ich dziesiątki, jak nie setki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: To jest czysta manipulacja z twojej strony. To co wrzuciłeś to przypadki molestowania współpracowników, a nie tuszowania pedofilii.

   Ale zasadniczo mechanizm obronny wygląda tak samo u "prawdziwych Polaków-Katolików" broniących praktyk Kościoła w kwestii pedofilii wśród księży, co tych wojskowych. W obu przypadkach uruchamia się syndrom oblężonej twierdzy, i że potrzeba bagatelizowania i zamiatania problemów pod dywan. Bo przyznanie się do tego to jak dyshonor dla plemienia. A honor jest przecież najważniejszy, więc gnębi się sygnalistów a nie sprawców przestępstw. Ich się mocniej chroni, żeby honor nie ucierpiał.

  •  
   L...............i

   -3

   pokaż komentarz

   To jest czysta manipulacja z twojej strony. To co wrzuciłeś to przypadki molestowania współpracowników, a nie tuszowania pedofilii.

   @adam2a: Masz tam opisane, jak dowództwo starało się uciszyć ofiary. Czemu kłamiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: Ale to nie jest pedofilia, tylko molestowania dorosłych kobiet. Rozumiesz ty słowo pisane?

  •  
   L...............i

   -4

   pokaż komentarz

   Ale to nie jest pedofilia, tylko molestowania dorosłych kobiet. Rozumiesz ty słowo pisane?

   @adam2a: A rozumiesz, że ja pisałem ogólnie o chronieniu swoich, a nie o pedofilii?

   Twierdzisz, że ukrywanie gwałtów jest lepsze, niż ukrywanie pedofilii, czy jak?

   Dla mnie obie te rzeczy są karygodne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: Budujemy narrację, budujemy.

   Dyskutuj z kodeksem karnym, który za gwałty pedofilskie przewiduje wyższe kary:

   § 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:
   wspólnie z inną osobą,
   wobec małoletniego poniżej lat 15,
   wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

   http://statystyka.policja.pl/st/kodeks-karny/przestepstwa-przeciwko-6/63496,Zgwalcenie-art-197.html

  •  

   pokaż komentarz

   jak to bólu nie widać? Trzeba chyba aktywnie go ignorować bo jest wszędzie. Ci sami co go kochali za Wołyń teraz piszą że w sumie to taki sobie reżyser i przypadkowo nakręcił parę dobrych filmów. A to że gimboateiści są debilami to fakt, tak samo jak gimbonacjonaliści i gimbolewacy, tylko o ich zdanie nikt nie pyta. Jak bierzesz 16 latków poważnie to serio twój problem, bo chyba nikogo młodzieńczy debilizm nie dziwi za bardzo.

   @Chrzanisz: Ależ to jest jakieś kuriozum. P. Smarzowski to jreżyser który zabiera się za tematy trudne i podchodzi do nich niejednokrotnie punktując przywary naszego społeczeństwa poprzez pokazanie ich w krzywym zwierciadle. Tak było z Weselem, Drogówką i tak będzie z Klerem bo to jest film w stylu w krzywym zwierciadle. Bo czy widziałeś wesele na którym doszło do tylu wydarzeń na raz? Taka jest konwencja tego filmu.

   Ale p. Smarzowski także nakręcił takie filmy jak Dom Zły czy Wołyń które przedstawiają prawdziwe wydarzenia i to jest inny tym filmów którzy P. Smarzowski kręci.

   A ja widzę takie pompowanie balonika wśród nełropy "Ale teraz bęęędzieeee.... TO katoli dupy zabolom!" tylko katole mają to gdzieś bo ten film to krzywe zwierciadło! A takie "rzetelne" portale jak wp.pl puszczają te pomyje dziennikarstwa które nawet fakty i mity nie chciałyby wydrukować. Tak wiec na razie to ja widzę że to gimboateistów dupa boli że katoli dupa nie boli XD

   Nie, nie dzieje. Nie myl koterii towarzyskich z instytucjami zawodowymi.

   @adam2a: sprawa Odenwald Schule i chronienie kolegów z partii Zielonych którzy okazali się pedofilami przez lata wykorzystującymi dzieci ze szkoły która była kuźnią lewicowych elit: http://www.fnp.de/themen/odenwaldschule./

   Swoją drogą, to ciekawe czy takie dzieci później same nie będą wykorzystywały w dorosłym życiu? Albo chroniły kolegów pedofilii.

  •  

   pokaż komentarz

   sprawa Odenwald Schule i chronienie kolegów z partii Zielonych którzy okazali się pedofilami przez lata wykorzystującymi dzieci ze szkoły która była kuźnią lewicowych elit

   @qluch: No i to jest coś podobnego, chociaż skala mniejsza. Tylko krew mnie zalewy gdy czytam, że wg co niektórych Wojsko ma politykę tuszowania przypadków pedofilii wśród żołnierzy.

  •  

   pokaż komentarz

   No i to jest coś podobnego, chociaż skala mniejsza. Tylko krew mnie zalewy gdy czytam, że wg co niektórych Wojsko ma politykę tuszowania przypadków pedofilii wśród żołnierzy.

   @adam2a: XD skala mniejsza LOL: Około 1000 ofiar to mało według ciebie?

   https://www.focus.de/politik/deutschland/schreckliches-versagen-bis-zu-1000-opfer-die-gruenen-waten-reumuetig-durch-den-paedophilie-sumpf_id_4696028.html

  •  

   pokaż komentarz

   @qluch: Akurat urodziłem się w austrii więc mogę potwierdzić że środowisko zielonych ogólnie w latach 70. w niemieckiej sferze językowej miała bardzo niezdrowe podejście do pedofilii, i serio chciałbym o tym też kiedyś zobaczyć film. Odenwald to tylko szczyt góry lodowej, wtedy powstawały też w austrii komuny hipisowskie i opowieści co się tam w ekstremalnych przypadkach działo są dość szokujące. Jednak zieloni też bardzo stracili na popularności (W austrii praktycznie znikneli) a resztę lewicy można raczej oskarżyć o korupcję, nepotyzm i lenistwo co też teraz ma taki skutek że w austrii następca NSDAP siedzi w rządzie.

  •  

   pokaż komentarz

   XD skala mniejsza LOL: Około 1000 ofiar to mało według ciebie?

   @qluch: Primo: Nie wiedziałem, ze aż tyle.
   Secundo: Ale to nadal inna skala. Nie ze względu na poziom zgnilizny instytucji, tylko samej wielkości. KK jest zwyczajnie znacznie większy niż niemiecka partia zielonych. To jest policzalne i wynika z matematyki.
   Tertio: Co nie zmienia tego, że jakościowo jest to zjawisko takie samo. Nie ma żadnych usprawiedliwień.
   Quatro: Kojarzysz, żeby ogólnie rozumiana lewica zareagowała na ujawnienie afery w typie "odczepcie się od niemieckich patriotów, to jest podły atak na całą niemiecką lewicę"?

  •  

   pokaż komentarz

   @qluch: tylko jeszcze muszę zwrócić uwagę że niemiecki focus jest gdzieś na poziomie Bild Zeitung, tzn regularnie te dwie gazety uprawiają taniec limbo jak chodzi o jakość dziennikarstwa i poziom moralny. Nie mówię że informacja się nie zgadza ale radzę być ostrożnym w używaniu tego źródła i sprawdzać fakty.

  •  

   pokaż komentarz

   Akurat urodziłem się w austrii więc mogę potwierdzić że środowisko zielonych ogólnie w latach 70. w niemieckiej sferze językowej miała bardzo niezdrowe podejście do pedofilii, i serio chciałbym o tym też kiedyś zobaczyć film. Odenwald to tylko szczyt góry lodowej, wtedy powstawały też w austrii komuny hipisowskie i opowieści co się tam w ekstremalnych przypadkach działo są dość szokujące. Jednak zieloni też bardzo stracili na popularności (W austrii praktycznie znikneli) a resztę lewicy można raczej oskarżyć o korupcję, nepotyzm i lenistwo co też teraz ma taki skutek że w austrii następca NSDAP siedzi w rządzie.

   @Chrzanisz: Bardzo cenny komentarz. Nie wiedziałem że w Austrii też ten problem miał miejsce. Ale w sumie to logiczne skoro wszystkie te ruchy mają swój początek w założeniach szkoły frankfurckiej i głoszonej przez nią rewolucji kulturalnej. Te założenia spowodowały że do środowisk lewicowych zleciały się pedofilskie siatki. Ale to też nie oznacza że one nagle zniknęły co potwierdza świeża sprawa Odenwaldu.

   Co do problemów lewicy, o jakiej lewicy ty teraz mówisz? Bo lewic jest taka ilość że cały wykop można by tu zrobić a drugi o tym która której nienawidzi bardziej!

   @adam2a:

   Primo: Nie wiedziałem, ze aż tyle.

   I to jest problem, bo pedofilia to tylko KK i tyle.

   Secundo: Ale to nadal inna skala. Nie ze względu na poziom zgnilizny instytucji, tylko samej wielkości. KK jest zwyczajnie znacznie większy niż niemiecka partia zielonych. To jest policzalne i wynika z matematyki.

   Wow, no to z matematyki policz mi liczbę ofiar KK na świecie a ja policzę ci liczbę ofiar lewicowych oficjeli i daję ci gwarancję że cię przebiję! Tylko podaj źródła!

   Tertio: Co nie zmienia tego, że jakościowo jest to zjawisko takie samo. Nie ma żadnych usprawiedliwień.

   I tu pełna zgoda! Ale nadal, dlaczego to tylko KK mamy się zajmować jako przykładem zinstytucjonalizowanej siatki pedofilii gdzie istnieją inne lepiej zorganizowane i bardziej niebezpieczne?

   Quatro: Kojarzysz, żeby ogólnie rozumiana lewica zareagowała na ujawnienie afery w typie "odczepcie się od niemieckich patriotów, to jest podły atak na całą niemiecką lewicę"?

   Poszukam, myślę że coś znajdę, przecież ta sprawa wielokrotnie wypływała przez lata.

  •  

   pokaż komentarz

   @Chrzanisz:

   tylko jeszcze muszę zwrócić uwagę że niemiecki focus jest gdzieś na poziomie Bild Zeitung, tzn regularnie te dwie gazety uprawiają taniec limbo jak chodzi o jakość dziennikarstwa i poziom moralny. Nie mówię że informacja się nie zgadza ale radzę być ostrożnym w używaniu tego źródła i sprawdzać fakty.

   to prawda, ale zwróć uwagę że dyskutujemy w znalezisku kierującym na stronę wp.pl który to portal słynie z wielu rzeczy, ale nie rzetelnego dziennikarstwa. Mam czasami wrażenie że pływam w rzece ścieków informacyjnych i żeby znaleźć coś ciekawego to należy szczególnie wytężyć swój umysł aby czytać między wierszami albo domyślić się czego autor nam nie mówi bo to nie zgadza się z linią gazety/portalu który reprezentuje. Stąd moje zaniepokojenie gdy widzę że za filmem p. Smarzowskiego stoją "dziennikarze" z sekty z czerskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @qluch: > Co do problemów lewicy, o jakiej lewicy ty teraz mówisz? Bo lewic jest taka ilość że cały wykop można by tu zrobić a drugi o tym która której nienawidzi bardziej!

   Głównym przedstawicielem austriackiej lewicy jest SPÖ, która długo tu rządziła i zrobiła niemało dobrego (prawa robotników i związki zawodowe do niedawna należały do najskuteczniejszych na świecie) , tylko potem powoli zmienili się na oportunistów a stara gwardia wymarła. Kompletnie stracili kierunek, mieli parę afer korupcyjnych i robotnicy przestali ich wybierać. Mamy jeszcze partię komunistyczną (KPÖ) ale ich nigdy nikt nie wybierał więc nie ma co o nich gadać. Ale chyba muszę na tym kończyć bo robi się straszny off topic. Możesz zadawać pytania w prywatnych wiadomościach jak chcesz, chętnie odpowiem bo stosunek do lewicy w austrii jest bardzo inny niż w polsce.
   jak qwa działa cytowanie bo mi nie wychodzi

  •  

   pokaż komentarz

   @qluch co nie zmienia faktu że na film pójdą dziesiątki tysięcy ludzi, a film zarobi na siebie w tydzień (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt nie mówił że ten film zmieni świat. To katolicy srają w gacie chociaż nikt im nie grozi. Skoro będzie beznadziejna komedyjka o klerze to chyba w kraju demokratycznym będzie można go po prostu zignorować. Nieuzasadniony strach przed tym filmem wywołuje więcej dyskusji na ten temat, i dobrze. Skoro kościół jest taki święty to trochę satyry mu nie zaszkodzi.

   @Chrzanisz: I Tu jest pies pogrzebany. Jak wyszedł Botoks to wykop zrównał go z ziemią jako szkodliwy film utrwalający stereotypy a nawet tworzący nowe. Według Vegety Polski szpital to handel organami, umieralnia. Każdy lekarz zamordował kilku pacjentów a ratownicy to chamy bez szkoły co kradną nieboszczykom buty. Wszystko okraszone fałszywymi statystykami o śmierci pacjentów. Jak to samo robi Smarzowski o kościele (a sądząc po trailerze właśnie to robi) to wszystko gitara - trochę nieprawdziwych wydarzeń , trochę fałszywych stereotypów i wpakujmy to w 3 głównych bohaterów - trochę satyry im nie zaszkodzi. Kto następny? nauczyciele? strażacy? żołnierze?

  •  

   pokaż komentarz

   @Chrzanisz. Taka panika srodowisk koscielnych wokol tego filmu robi mu tylko reklame.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: "Pedofilia wśród homoseksualistów"?
   Homoseksualizm oznacza pociąg do osób tej samej płci. W domyśle: do dojrzałych płciowo osób tej samej płci.

   A dziecko nie jest płcią. Więc to porównanie jest nietrafione.

   Notabene: wśród księży katolickich jest więcej homoseksualistów niż wśród nie-księży. Bo zawsze jest tak, że instytucja, której personel składa się wyłącznie z nieżonatych mężczyzn, przyciąga homoseksualistów. W KK istnieje silne homoseksualne lobby.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: Stary, daruj już tej żenującej obrony zboczeńców w sukienkach.

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem ciekawy, co sobie myśli przeciętny ksiądz o swoim celibacie, gdy czyta ten fragment Biblii:

  1 Co do spraw, o których mi pisaliście: Dobrze jest mężczyźnie nie dotykać kobiety.
  2 Jednak aby uniknąć nierządu, niech każdy ma swoją żonę i każda niech ma swojego męża.
  3 Niech mąż oddaje powinność żonie, podobnie i żona mężowi.
  4 Żona nie ma władzy nad własnym ciałem, lecz mąż. Podobnie i mąż nie ma władzy nad własnym ciałem, lecz żona.
  5 Nie okradajcie się z tego, chyba że za obopólną zgodą, na pewien czas, aby oddać się postowi i modlitwie. Potem znów się zejdźcie, żeby was szatan nie kusił z powodu waszej niepowściągliwości.
  6 Lecz to, co mówię, jest z pozwolenia, a nie z rozkazu.
  7 Chciałbym bowiem, aby wszyscy ludzie byli tacy jak ja, ale każdy ma swój własny dar od Boga, jeden taki, a drugi inny.
  8 A do nieżonatych i wdów mówię: Dobrze będzie dla nich, jeśli pozostaną jak ja.
  9 Lecz jeśli nie mogą się wstrzymać, niech wstąpią w stan małżeński. Lepiej jest bowiem wstąpić w stan małżeński, niż płonąć.
  10 Tym zaś, którzy trwają w związku małżeńskim, nakazuję nie ja, lecz Pan: Żona niech nie odchodzi od męża.
  11 Lecz jeśli odeszłaby, niech pozostanie bez męża albo niech się z mężem pojedna. Mąż również niech nie oddala żony.
  12 Pozostałym zaś mówię ja, a nie Pan: Jeśli któryś z braci ma żonę niewierzącą, a ta zgadza się z nim mieszkać, niech jej nie oddala.
  13 A jeśli jakaś żona ma męża niewierzącego, a ten zgadza się z nią mieszkać, niech od niego nie odchodzi.
  14 Mąż niewierzący bowiem jest uświęcony przez żonę, a żona niewierząca uświęcona jest przez męża. Inaczej wasze dzieci byłyby nieczyste, teraz zaś są święte.
  15 Lecz jeśli niewierzący chce odejść, niech odejdzie. W takich przypadkach ani brat, ani siostra nie są w niewoli. Bóg zaś powołał nas do pokoju.
  16 Co bowiem wiesz, żono, czy zbawisz męża? Albo co wiesz, mężu, czy zbawisz żonę?
  17 Jednak niech każdy postępuje tak, jak mu wyznaczył Bóg, zgodnie z tym, do czego go powołał Pan. Tak też zarządzam we wszystkich kościołach.

  •  

   pokaż komentarz

   @bachuxd: Dopiero teraz odkryłeś że celibat nie ma żadnego umocowania w Biblii a został wprowadzony po to by chronić majątek kościoła?

  •  

   pokaż komentarz

   @LibertyPrime:

   Jestem ciekawy, co sobie myśli przeciętny ksiądz o swoim celibacie, gdy czyta ten fragment Biblii:

  •  

   pokaż komentarz

   @bachuxd: Z jakiego przekładu Biblii to jest? Jaki fragment? Bo coś mi tu nie pasuje w niektórych wersach, zwłaszcza 11 wydaje mi się, że miał zupełnie inne brzmienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @LibertyPrime Ma, sam Jezus się o nim pozytywnie wypowiadał :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Cozzie: Korzystam z uwspółczśnionej Biblii Gdańskiej.
   http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/7/chapter/7/verse/11/param/1/version/TR Tak na szybko to znaczące różnice w porównaniu do tysiąclatki są w 2 i 17 wersecie, ale to tysiąclatka nie tyle źle tłumaczy, co po prostu manipuluje i to słowo w NT występuje 16 razy i ta sama tysiąclatka 15 razy tłumaczy je jako "zarządzać" i tylko w tym jednym przypadku na "nauczać".

  •  

   pokaż komentarz

   @Cozzie: @bachuxd:

   2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 6

   http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1018

  •  

   pokaż komentarz

   @Aeny: A rozdział dalej jeszcze ciekawiej:

   1 A Duch otwarcie mówi, że w czasach ostatecznych niektórzy odstąpią od wiary, dając posłuch zwodniczym duchom i naukom demonów;
   2 Mówiąc kłamstwo w obłudzie, mając napiętnowane sumienie;
   3 Zabraniając wstępować w związki małżeńskie, nakazując powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę.
   4 Wszelkie bowiem stworzenie Boże jest dobre i nie należy odrzucać niczego, co się przyjmuje z dziękczynieniem.
   5 Uświęcone bowiem zostaje przez słowo Boże i modlitwę.
   6 Przedkładając to braciom, będziesz dobrym sługą Chrystusa Jezusa, wykarmionym słowami wiary i dobrej nauki, za którą poszedłeś.

   ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @bachuxd: słowa samego Jezusa, Mt,19,10-12:
   Dobrowolna bezżenność
   10 Rzekli Mu uczniowie: «Jeśli tak ma się sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić». 11 Lecz On im odpowiedział: «Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. 12 Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!

   Czyli celibat jest in plus jeśli chodzi o oddanie się Bogu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzaden_problem: No tak, Paweł też przecież pisał, że dobrze być niezamężnym, ale to był jego zalecenie, a nie nakaz, bo nie każdy był w stanie żyć bez żony.

   3 Taka jest moja obrona przeciwko tym, którzy mnie osądzają.
   4 Czy nie mamy prawa jeść i pić?
   5 Czy nie mamy prawa zabierać ze sobą siostry(czyli wierzącej) – żony jak inni apostołowie, bracia Pana i Kefas(czyli Piotr)?
   6 Czy tylko ja i Barnaba nie mamy prawa nie pracować?

   Skoro Piotr i inni apostołowie mieli żony, to po prostu nie ma w tym nic złego i nie ma żadnego biblijnego powodu dla takiego zakazu. A co więcej Biblia ostrzega przed ludźmi, którzy będą zmieniać naukę przekazaną przez apostołów.

   Jan:

   24 To więc, co słyszeliście od początku, niech w was pozostanie. Jeśli pozostanie w was to, co słyszeliście od początku, to i wy pozostaniecie w Synu i w Ojcu.
   25 A to jest obietnica, którą on nam dał – życie wieczne.
   26 To wszystko wam napisałem o tych, którzy was zwodzą.
   27 Ale to namaszczenie, które otrzymaliście od niego, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył. Lecz jak to namaszczenie uczy was o wszystkim, a jest ono prawdziwe i nie jest kłamstwem i jak was nauczyło, tak w nim pozostaniecie.
   28 A teraz, dzieci, pozostańcie w nim, abyśmy, gdy się ukaże, mieli ufność i nie zostali zawstydzeni przez niego w czasie jego przyjścia.

   Piotr:

   1 Starszych, którzy są wśród was, proszę jako również starszy i świadek cierpień Chrystusa oraz uczestnik chwały, która ma się objawić:
   2 Paście stado Boga, które jest wśród was, doglądając go nie z przymusu, ale dobrowolnie, nie dla brudnego zysku, ale z ochotą;
   3 I nie jak ci, którzy panują nad dziedzictwem Pana, lecz jako wzór dla stada.

   19 Mamy też mocniejsze słowo prorockie, a wy dobrze czynicie, trzymając się go jak lampy, która świeci w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i jutrzenka nie wzejdzie w waszych sercach;
   20 To przede wszystkim wiedząc, że żadne proroctwo Pisma nie podlega własnemu wykładowi.
   21 Nie z ludzkiej bowiem woli przyniesione zostało kiedyś proroctwo, ale święci Boży ludzie przemawiali prowadzeni przez Ducha Świętego.
   1 Byli też fałszywi prorocy wśród ludu, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy potajemnie wprowadzą herezje zatracenia, wypierając się Pana, który ich odkupił, i sprowadzą na siebie rychłą zgubę.
   2 Wielu zaś podąży za ich zgubną drogą, a droga prawdy z ich powodu będzie bluźniona.
   3 I z chciwości będą wami kupczyć przez zmyślone opowieści. Ich sąd od dawna nie zwleka, a ich zatracenie nie śpi.

   Paweł:

   10 Ale ty pojąłeś moją naukę, sposób życia, dążenia, wiarę, wytrwałość, miłość i cierpliwość;
   11 Prześladowania, cierpienia, które mnie spotkały w Antiochii, w Ikonium i Listrze – prześladowania, które zniosłem, a ze wszystkich wyrwał mnie Pan.
   12 Tak i wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, będą prześladowani.
   13 Lecz ludzie źli i zwodziciele coraz bardziej będą brnąć w zło, błądząc i innych wprowadzając w błąd.
   14 Ty zaś trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono, wiedząc, od kogo się tego nauczyłeś;
   15 I ponieważ od dziecka znasz Pisma święte, które cię mogą uczynić mądrym ku zbawieniu przez wiarę, która jest w Chrystusie Jezusie.
   16 Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauki, do strofowania, do poprawiania, do wychowywania w sprawiedliwości;
   17 Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła w pełni przygotowany.

   Także mnie osobiście nic nie przekona do tego, by stawiać zdanie jakichkolwiek ludzi ponad tym czego nauczali apostołowie i akurat celibat, to jest chyba najmniejszy problem teologii KK.

  •  

   pokaż komentarz

   @bachuxd: Ale Biblia jest księgą chrześcijan, a nie katolików, katolików obowiązuje inne księga wg. KRK.

  •  

   pokaż komentarz

   @bachuxd: Bardzo ciekawe. Pierwszy raz zobaczyłem zdanie w czasach ostatecznych. Mowa niżej o małżeństwie i pokarmach. Niesamowite, że czasem się pewnych rzeczy nie widzi.

  •  

   pokaż komentarz

   został wprowadzony po to by chronić majątek kościoła

   @LibertyPrime: bzdura, nie dlatego żeby chronić majątek ale po to żeby walczyć m.in. z nepotyzmem. Po za tym dzięki celibatowi człowiek poświęca się innym, nie rodzinie.

 •  

  pokaż komentarz

  Wojciech Smarzowski i Patryk Vega kłócą się o to, który z nich ma przedstawić brutalną prawdę o polskich listonoszach, koloryzowane

  źródło: i.kym-cdn.com

 •  

  pokaż komentarz

  Taką prawdę o klerze będzie mówił jak Botoks o lekarzach...

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Jednak Smarzowski jest dużo bardziej rzetelny niż Vega. Boję się tylko, że może przegiąć i zamiast kina moralnego niepokoju zafunduje nam jednostronny lincz - prawdziwy w pojedynczych przypadkach opisujących promil księży i zupełnie zniekształcający obraz ich całego środowiska. Raczej jednak nie będzie to genialny i film i jednocześnie konstruktywna krytyka KK jak np. w Misji.

  •  

   pokaż komentarz

   @GeraltRedhammer:

   Smarzowski jest dużo bardziej rzetelny niż Vega
   Ale tu nie chodzi o to, by być bardziej rzetelnym.
   Rzetelne to ma być kino dokumentalne.
   Smarzowski nie kręci dokumentów i mnóstwo rzeczy przerysowuje niemal do poziomu komiksu, z tym że ma na tyle wybitny warsztat, że wszystko do siebie pasuje i nie razi, bo ma wyczucie artyzmu. Vega natomiast jest reżyserem typu Michaela Baya, takim "one trick pony", któremu się wydaje, że jak raz coś przeszło, to dalej będzie działać. Gorzej natomiast, że Vega twierdzi, że jest jakimś prorokiem, który "obnaża prawdę", natomiast Smarzowski zawsze powtarza, że jego filmy nie są oparte na prawdziwych wydarzeniach i że jemu po prostu zależy na skonstruowaniu obrazu jednostki, która akurat się znalazła w danej sytuacji. To samo mówił przy "Wołyniu", który w jego własnej ocenie filmem historycznym akurat nie był. Tzw. "setting" to jedno, natomiast on się skupia na konkretnych bohaterach, bez dorabiania do tego ideologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Hand_of_Fate: dokladnie, Smarzowski pokaze w nich element ludzki, tragiczny, ze poplyneli w tym brudnym strumyku i jakos musza krakac wsrod tych wron, w ktore sie wpakowali i ze sa tylko pionkami calej koscielnej gory, ktora niezbyt pozwala na bycie czlowiekiem. Troche jak Zulawski ze swoim czesto przewijajacym sie watkiem ksiedza.

  •  

   pokaż komentarz

   Jednak Smarzowski jest dużo bardziej rzetelny niż Vega.

   @GeraltRedhammer: nie ufam rzetelności nikogo, kto przedstawia się zdrobnieniem swojego imienia. Nie ma takiego imienia "Wojtek". Jest "Wojciech".

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna