•  

  pokaż komentarz

  Głupota kawiorowej lewicy z dobrych domów jest nieograniczona. Szacun dla gościa.

  •  

   pokaż komentarz

   @kopalina: Właśnie kawiorowa lewica jest bardzo inteligentna. Cała ta propaganda ma służyć kompletnemu zaoraniu bydła tak, że jednostki durne i leniwe nie wiedzą kim są, do niczego się nie nadają i stają się klientami programów socjalnych...

   Myślisz, że każdy głupi może wmówić przeciętnemu bydlakowi że będzie sobie pierdział w stołek, brał zasiłek i żył jak król? Przecież to 9-cio letnie dziecko nie dałoby się nabrać na jakieś brednie o automatyzacji, robotach i dochodach gwarantowanych. Tu potrzeba lat wyrafinowanej indoktrynacji i robienia wody z mózgu, żeby z wolnego człowieka który chce w życiu coś osiągnąć i marzy o tym żeby być tym policjantem czy strażakiem - zrobić sowieckie bydle które siedzi na dupie, drze mordę i dla którego jedynym osiągnięciem będzie poprawne złożenie w urzędzie formularza mającego potwierdzić, że jest przegrywem i kretynem... więc mu się jakaś "zapomoga" należy...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Zahlastana-Fifulka: Obraz z cyklu: 2 k@?#y i Budel Mama. Autor: Picasso
   Opis: Jedyny obraz Pabla Picasso, przedstawiajacy ochydna rzeczywistosc srodowiska prostytutek paryskich. Widoczne wybroczyny na ustach i twarzy to przyklad realizmu medycznego - nowego kierunku w sztuce wspolczesnej zapoczatkowanego w 1921 roku podczas epidemii grypy Hiszpanki.

   2 k@?#y i Burdel Mama przestawia prostytutki (dosyc juz przechodzone) i stara ( a wiec bezuzyteczna) prostytutke.
   Wyuzdane pozy tych istot maja za zadania wzburzac i zochydzac widza...

  •  

   pokaż komentarz

   @Zahlastana-Fifulka: Tytanolożki kolego. Uważaj co piszesz, bo jeszcze cię pozwą( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @omgiksde w ktorej lewicowej ksiazce przeczytales ze celem lewicy, jakiegos lewicowego polityka, ugrupowania jest zrobienie z ludzi zasiłkowców? Ktory leeicowy autor tak okreslił swoje cele?

  •  

   pokaż komentarz

   @Zahlastana-Fifulka: Będą się handlowały pod płotem za mydło i kromkę chleba. Każda potwora znajdzie swego amatora.

  •  

   pokaż komentarz

   @omgiksde: ziomeczku aleś sie dzisiaj uaktywnil w komentarzach! ! Cieńsze albo krótsze se rób bo ci żyłka pęknie (✌ ゚ ∀ ゚)☞ BHP wypoku czuwa XD

  •  

   pokaż komentarz

   @tomasz-adrian: a propos sytuacji w więzieniu, do celi wchodzi nowy więzień, podchodzi do niego starszy kolega i pyta:
   - wolisz być mężem, czy żoną?
   - mężem - odpowiada nowy.
   - nie ma sprawy, w takim razie dzisiaj mąż będzie robić żonie laskę

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: Nie podejrzewałem, że ktoś może być tak naiwny, że jak mu polityk powie, że chce mu dać zasiłek to celem jego polityki jest to, żeby sypać debilom pieniędzmi. Trzeba patrzeć na skutki... masz 8 lat że tego nie rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @omgiksde: ale jakbyś przeczytał arguemntacje takich działań to byś wiedział że czym innym są motywowane takie zasiłki a Ty powtarzasz jakieś obelgi wymyślone przez korwinowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @MateriaBarionowa: Nie, po prostu tobie się wydaje, że jak widzisz w TV reklamę "kredyt 0%" to motywacją człowieka który tego kredytu udziela jest to, że ma za dużo pieniędzy i nie wie co z nimi zrobić.

   Te zasiłki są motywowane tylko tym, że jak człowieka sk!$@isz za jego własną kasę to później taka ofiar programów socjalnych zgodzi się na wszystko jeśli jej dasz pęto kiełbasy. Tu chodzi tylko o pieniądze i władzę. Debile po prostu zostali zindoktrynowani i wydaje się im, że socjalista to jakiś inny gatunek człowieka który będzie robił wszystkim dobrze żyjąc o chlebie i wodzie. Mentalność jak z przedszkola... co tylko pokazuje że moja teoria jest jak najbardziej prawdziwa, bo trzeba nie lada intelektu i mnóstwo czasu, żeby z dorosłego człowieka zrobić takiego niewolnika i kretyna...

  •  

   pokaż komentarz

   @omgiksde: Narracja wymyślona zarzucająca komuś zupełnie inne, złe motywacje, specjalnie żeby sobie przeciwnikó politycznych nazwać złymi i podstępnymi.
   Otóż zasiłek dla bezrobotnego, krótko wypłacany i niski, a co najważniejsze po wcześniejszym opłaceniu UBEZPIECZENIA OD UTRATY PRACY jest bardzo racjonalnym podejsciem gospodarczym żeby zrealizować kilka celów:
   1. Utrzymać ludzi w gospodarce. Był problem że część ludzi tracących pracę traciła płynność finansowa i się "staczała" nie mogąc od razu znaleźć pracy wypadając z obiegu gospodarczego. Efekt był prosty, nie dość, że było mniejsza ilość rąk do pracy to tworzyło to nowe problemy jak wzrost przestępczości. Gospodarka traciła, bezpeiczeńśtwo ludzi spadało.
   2. Ograniczenie presji na spadek płac. Ludzie tracący pracę często są zmuszeni odrazu podjąc bylejaką i jakkolwiek płątną płące, tworząc presje popytową na pracę i obniżając globalne wynagrodzenia.
   3. Niestety gospodarka nie jest bajką i większość pracowników nie jest w stanie odłożyć na czasy utraty pracy.

   Ale Twój guru nie wspomni o tym że zasiłek w Polsce jest ubezpieczeniem a nie rozdawnictwem. Ba jeszcze wmówi Ci że mój pogląd nie jest racjonalnym namysłem tylko spiskiem że tak na prawdę to ja chcę zrobić z ludzi zasiłkowców. To jest niezły RAK że wy te polityczne bzdury łykacie.

  •  

   pokaż komentarz

   Otóż zasiłek dla bezrobotnego, krótko wypłacany i niski, a co najważniejsze po wcześniejszym opłaceniu UBEZPIECZENIA OD UTRATY PRACY jest bardzo racjonalnym podejsciem

   @MateriaBarionowa: Tylko, jeśli to ubezpieczenie nie jest przymusowe. Bo jeśli jest - to nie żadne "racjonalne podejście" - tylko złodziejski terror, który robi z ludzi niewolników bo są tak poubezpieczani, że nawet gdyby się zesrali i nie wiadomo jaką pracę znaleźli to na nic nie będzie ich stać.

  •  

   pokaż komentarz

   @omgiksde: Niestety niektóre rozwiązania dobrze działąją jak są powszechne i obowiązkowe, jak np szczepienia. Bierzemy ludzi i siłą obowiązkowo szczpiemy żeby pozbyć się chorób. Tak samo bierzemy obowiązkowe ubezpieczenia żeby nie mieć takiej skali meneli na ulicach jak w krajach 3 świata, gdzie o takich rzeczy się nie myśli, a gospodarka wcale przesz ten brak "podatków" nie rozwija się super szybko jak obiecuje korwin, a gospodarki te w tych krajach ledwo zipią.
   Po prostu - świat wygląda tak, że wybieramy często między rozwiązaniami złymi i gorszymi. Trudno.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak samo bierzemy obowiązkowe ubezpieczenia żeby nie mieć takiej skali meneli na ulicach jak w krajach 3 świata

   @MateriaBarionowa: A ceną za to jest totalne spłaszczenie struktury społecznej i pozbycie się klasy średniej. Ceną za "pozbycie się" meneli jest to, że każdy wybitny sp%?##?$i budować przyszłość tam gdzie nie zostanie zarżnięty ubezpieczeniami. To trochę faszystowskie myślenie tak swoją drogą... że lepiej mieć społeczeństwo przeciętniaków i nędzarzy bez ambicji, tak długo jak widok menela nie będzie zakłócał twoich doznań wzrokowych kiedy idziesz ulicą :)

  •  

   pokaż komentarz

   w ktorej lewicowej ksiazce przeczytales ze celem lewicy, jakiegos lewicowego polityka, ugrupowania jest zrobienie z ludzi zasiłkowców?

   @MateriaBarionowa: Czy zasiłki socjalne są socjalizmem? Czy socjalizm jest lewicowy?

 •  

  pokaż komentarz

  Hymm, ciekawe kiedy będzie telefon z Berlina i zmiana premiera? xD

 •  
  P.........j

  +144

  pokaż komentarz

  Tymczasem 'liberałowie' (XD):

 •  

  pokaż komentarz

  Doskonale! Najważniejszy problem rozwiązany. Teraz już tylko wyjść z zadłużenia...

  pokaż spoiler zmienianie z "ojciec, matka" na "rodzic 1, rodzic 2" i na odwrót to rewelacyjny patent na odwracanie uwagi opinii publicznej od rzeczywistych problemów. A tak w ogóle, to na większości formularzy w PL jest "opiekun prawny" :D

  •  

   pokaż komentarz

   @UberWygryw: tam u nich chyba wszystkich już mocno dupa boli; takie rozporządzenia to tylko dawanie satysfakcji jednym, że tych drugich boli bardziej. Świat by skorzystał, gdyby ludzie bardziej się skupili na własnych, zamiast na cudzych dupach.

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz już tylko wyjść z zadłużenia...

   @singollo: Aby sprawić, że ich gospodarka znowu będzie konkurencyjna, musieliby obniżyć płace (nierealne) albo wrócić do liry (realne?).

  •  
   L...............i

   -5

   pokaż komentarz

   Doskonale! Najważniejszy problem rozwiązany. Teraz już tylko wyjść z zadłużenia...

   zmienianie z "ojciec, matka" na "rodzic 1, rodzic 2" i na odwrót to rewelacyjny patent na odwracanie uwagi opinii publicznej od rzeczywistych problemów. A tak w ogóle, to na większości formularzy w PL jest "opiekun prawny" :D

   @singollo: może rzucili lewicy kość, żeby za nią pobiegła i nie patrzyła na jakąś deportację imigrantów, czy tym podobne prawo?

  •  

   pokaż komentarz

   @wstreczyciel: z rzeczy prostych można by też obniżyć koszty, zwolnić paru urzędników, obniżyć podatki, uprościć prawo. Z rzeczy trudnych - być może niewykonalnych - trzeba by rozebrać mafijne państwo-w-państwie na południu Włoch.

  •  

   pokaż komentarz

   A tak w ogóle, to na większości formularzy w PL jest "opiekun prawny" :D

   @singollo: No ale małżeństwo polskich lesbijek z zachodu nie może dostać dla "swojego" dziecka polskiego aktu urodzenia w którym nie byłoby pozycji "ojciec dziecka" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @singollo: Z tego co pamiętam z audycji radiowej tłumaczącej wybory we Włoszech, nie jest przypadkiem, że - tak jak w latach 90-tych - w zamachach już nie giną prokuratorzy i policjanci. Mafia z południa zainwestowała w centrum i na północy Włoch, gdzie dają legalną pracę tysiącom ludzi. Na północy Włoch są całe nowe dzielnice przemysłowe i mieszkalne pobudowane za pieniądze mafii. Dziennikarz opowiadał, że w którejś dzielnicy Rzymu albo w okolicznym mieście, wszystkie ostatnie wybory wygrywali ludzie powiązani z mafią. Czyli mają zmobilizowany, oddany elektorat.
   Dzieci rodzin mafijnych pokończyły studia i pracują w policji i wymiarze sprawiedliwości. Zapewne robią też kariery polityczne i pilnują ustawodawstwa. Tego się chyba nie da rozebrać...

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: pewnie jest matka - ta która urodziła i "ojciec nieznany"? No, odzwierciedlałoby to stan faktyczny; ale później powinna być adopcja czy też przysposobienie. Przecież - jak podejrzewam - są w Polsce dzieci, których oboje opiekunowie prawni zupełnie legalnie są tej samej płci (np. babcia i ciotka).

  •  

   pokaż komentarz

   pewnie jest matka - ta która urodziła i "ojciec nieznany"? No, odzwierciedlałoby to stan faktyczny

   @singollo: Ale te dwie mamusie (według prawa innego kraju) dla zasady domagały się polskiego aktu urodzenia z rubrykami: "Rodzic 1" i "Rodzic 2". Bez skutku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: ja nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że w wypadku adopcji - przysposobienia całkowitego wydawany jest nowy akt urodzenia, w którym jako rodzice figurują rodzice adopcyjni. W sumie to nie widzę powodu, dlaczego nie mogłyby tam być wpisane dwie kobiety - skoro w tej sytuacji osoby na akcie urodzenia i tak nie są rodzicami biologicznymi.
   Ale tak szczerze, to są sprawy dotyczące jakiejś znikomej grupy. Można na to pozwolić, można nie pozwalać, ale w obliczu naprawdę poważnych problemów - finansów, imigrantów, bezrobocia itp - są to sprawy nawet nie drugorzędne.

  •  

   pokaż komentarz

   a nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że w wypadku adopcji - przysposobienia całkowitego wydawany jest nowy akt urodzenia, w którym jako rodzice figurują rodzice adopcyjni.

   @singollo: Jak rozumiem to przy pełnej adopcji chodzi o to żeby dziecko nie miało traumy, że rodzice w którzy go wychowują nie są jego rodzicami biologicznymi. Mimo wszystko chyba nie da się uzyskać stanu, że dziecko będzie wierzyć, iż obie mamy są jego rodzicami biologicznymi. W dodatku trudno mówić o adopcji gdy jedna z mam jest matką biologiczną. Po trzecie chodziło o to, że akt urodzenia ze swoją formą jest zdefiniowany w przepisach. Konkretnie w ustawie: "Prawo o aktach stanu cywilnego" i tam jest wielokrotnie używane pojęcie ojcostwo. Trochę bez sensu żeby dla 2 lasek i tak żyjących w Hiszpanii, przerabiać nasze prawo rodzinne. No ale one chciały jako pionierki postępu przetrzeć szlaki dla innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @singollo: Pamiętam formularz gdzie było Opiekun 1, Opiekun 2.

  •  

   pokaż komentarz

   tam jest wielokrotnie używane pojęcie ojcostwo

   @Mario7400: jeżeli poza związkiem frazeologicznym "ojcostwo i macierzyństwo" to słabo to mówi o równouprawnieniu rodziców. Osobiście wolałbym "rodzicielstwo"

  •  

   pokaż komentarz

   @singollo:
   Przecież - jak podejrzewam - są w Polsce dzieci, których oboje opiekunowie prawni zupełnie legalnie są tej samej płci (np. babcia i ciotka).
   I dziecko ma akt urodzenia z rubrykami Rodzic1 i Rodzic2?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: no raczej nie ma. Z czego by wynikało, że babcia + ciotka mogą zostać opiekunami, ale nie mogą adoptować, a przynajmniej nie całkowicie.

  •  

   pokaż komentarz

   Osobiście wolałbym "rodzicielstwo"

   @singollo:
   Art. 18. Oświadczenia konieczne do uznania ojcostwa - zamieniamy na Oświadczenia konieczne do uznania rodzicielstwa? Dziwne matka jest przecież znana.
   Art. 19. ... daty i miejsca urodzenia matki dziecka oraz mężczyzny uznającego ojcostwo - zamieniamy na
   "daty i miejsca urodzenia rodzica dziecka oraz osoby uznającej rodzicielstwo" niby można ale i tak jeden rodzic nierówny drugiemu bo jeden urodził a drugi ma uznać rodzicielstwo.
   Art. 60. "Jeżeli nie stosuje się domniemania, że mąż matki dziecka jest ojcem dziecka, dane ojca zamieszcza się w akcie urodzenia w razie uznania ojcostwa albo sądowego ustalenia ojcostwa." - zamieniamy na
   "Jeżeli nie stosuje się domniemania, że partner/partnerka rodzica dziecka jest rodzicem dziecka, dane rodzica zamieszcza się w akcie urodzenia w razie uznania rodzicielstwa albo sądowego ustalenia rodzicielstwa." Czy ktoś może wyjaśnić o co chodzi?
   Art. 63. 1. "Oświadczenia konieczne do uznania ojcostwa dokumentuje się w formie protokołu, który podpisują rodzice dziecka i kierownik urzędu stanu cywilnego albo konsul.
   2. Protokół uznania ojcostwa zawiera:
   1)nazwiska, imiona oraz nazwiska rodowe, daty i miejsca urodzenia matki dziecka oraz mężczyzny uznającego ojcostwo,"
   - zamieniamy na 2. Protokół uznania rodzicielstwa zawiera:
   1)nazwiska, imiona oraz nazwiska rodowe, daty i miejsca urodzenia rodzica dziecka oraz osoby uznającej rodzicielstwo

   I tak dalej i tak dalej w kilkudziesięciu miejscach w ustawie. Cała ustawa służy do zabezpieczenia dobra dziecka, które ma zazwyczaj biologicznego ojca i biologiczną matkę. A należałoby to zamienić na takie przepisy, w których wyrugowane mają być sformułowania "ojciec" i "matka" bo drażnią jakieś niewielką liczbę osób żyjących w związkach lesbijskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: no tak - tu mówimy o ojcostwie w sensie genetycznym; z wielu przyczyn taką informację należałoby przynajmniej jakoś zachować. W sumie to jestem ciekawy, jak się rozwiązuje kwestie rejestracji małżeństwa dla osób z pełnego przysposobienia. Przecież oni mogą być rodzeństwem i nie mieć o tym pojęcia...

  •  

   pokaż komentarz

   no tak - tu mówimy o ojcostwie w sensie genetycznym

   @singollo: No bo właśnie przepisy o aktach stanu cywilnego za matkę przyjmują matkę biologiczną i bardzo szczegółowo roztrząsają kwestię ustalenia ojcostwa w przypadku różnych relacji między obojgiem rodziców. Czyli istotne jest zdefiniowanie obojga biologicznych rodziców. Zresztą nie jest to tylko nasz wymysł. Jesteśmy nękani przez różne międzynarodowe agencje za okna życia gdyż prawo do wiedzy o biologicznych rodzicach jest podobno prawem podstawowym. Pewnie ważniejszym niż prawo do życia dziecka wywalonego na śmietnik gdy takiego okna nie ma. Tak więc prawa do posiadania biologicznych rodziców nie da się zastąpić wpisem rodzic1 i rodzic2.

 •  

  pokaż komentarz

  kończą z gender, kończą z przyjmowaniem statków, może w końcu lekki powiew normalności w europie