•  

  pokaż komentarz

  Super, skoro przeszedł na stronę guseł to niech teraz zwróci to co państwo na niego wyłożyło w trakcie jego edukacji.

 •  
  Sasaki_Kojiro

  +227

  pokaż komentarz

  To prawda u niego wywołały

  •  

   pokaż komentarz

   @qxbqxb: czyli co? Antyszczepionkowcy są z PO???

  •  

   pokaż komentarz

   @qxbqxb: W końcu mam powód, by być dumnym, że pochodzę z Wielkopolski. Widać też, gdzie dzikusy widłami w samoloty rzucają i lubią mieć buta na mordzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @highlander: Bo w Polsce B nadal pan doktór jest traktowany jako autorytet.

  •  

   pokaż komentarz

   @greven: ooo zabolało widać...Donald to ty? (ʘ‿ʘ)

  •  
   eldonszaman

   +4

   pokaż komentarz

   @Sasaki_Kojiro: Ciężko dyskutować o fakcie czy szczepionki wywołują autyzm, bo rolę może tutaj grać jakiś niepoznany do końca mechanizm. Możliwym jest na pewno, że u pewnej grupy dzieci o charakterystycznych cechach genetycznych podanie jakiegoś środka może powodować komplikacje. Do tego dochodzi fakt, że partia szczepionki nie jest równa innej partii. jedne mogą być skażone, wadliwe itp a inne nie. Do tego dochodzi sposób przechowywania, podawania, błędy personelu. Niemniej jednak mimo wszystko nie można podważyć faktu, że gdyby zaprzestano stosować szczepionki w ogóle, to nasza cała cywilizacja uległaby zagładzie. Dlatego z całym szacunkiem dla osób, których dzieci mają autyzm i jest podejrzenie, że został on wywołany użyciem szczepionki, ale pewne kwestie są dla ogółu nadrzędne i nie można ich rozwiązać w inny sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   Niemniej jednak mimo wszystko nie można podważyć faktu, że gdyby zaprzestano stosować szczepionki w ogóle, to nasza cała cywilizacja uległaby zagładzie.

   @eldonszaman: Rozwiniesz myśl?

  •  

   pokaż komentarz

   @greven: Czemu do tej pory nikt nie zakazał małżeństw w Kentucky, skoro z ich powodu topi się tylu ludzi???

  •  

   pokaż komentarz

   @greven Tu nie ma przypadku akurat. Antyszczepy to jest głównie elektorat antykonserwatywny. Konserwatysta szczepi

  •  

   pokaż komentarz

   Tu nie ma przypadku akurat. Antyszczepy to jest głównie elektorat antykonserwatywny. Konserwatysta szczepi

   @Ragnarokk: Dane dostarczone przez Instytut Badań z Dupy? Bo wszystkie badania które jestem w stanie znaleźć, mówią, że spektrum liberał-konserwa ma raczej mały wpływ na te decyzje, a jeżeli już jest któraś strona jest wskazywana, to właśnie konserwatywna jako bardziej sceptyczna do szczepień.
   Żródła 1 2 3 4

   Cytat z podsumowania źródła nr 4:

   Our findings corroborate analyses that show that the intent to vaccinate differs among conservatives and liberals with conservatives expressing less intent to vaccinate. Similarly, those with lower levels of trust in government medical experts are also less likely to express intent to vaccinate, and these individuals also tend to be conservative.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: Co miało zaboleć? Że nie potrafisz czytać danych naukowych i nie rozróżniasz korelacji z kauzalnością? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @greven Ok, ale ja mówiłem o Polsce, do czego nawołuje grafika do której odpowiedziałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ragnarokk: Masz jakieś dane na poparcie swojej tezy? Bo ja przedstawiłem dane które odrzucasz z bzdurnego powodu - tak jakby podejście do szczepień na linii konserwatywności - liberalizmu w Polsce miałoby być zgoła inne niż gdziekolwiek indziej. Jeżeli mamy rzucać własnymi zdaniami bez podstaw w badaniach, to mogę odpowiedzieć, że konserwatyści są zazwyczaj bardziej sceptyczni i nieufni wobec organów władzy, przez co szczepienia (szczególnie obowiązkowe) są przez nich odbierane negatywnie i rzadziej szczepią. Ponadto częściej wierzą w spiski, co jeszcze bardziej pasuje do tej tezy. Ale tak możemy się przekomarzać długo. To czemu służyła wklejona przeze mnie grafika to wskazanie, że korelacja =/= kauzalność, czego ludzie a) nie rozumieją b) nie chcą rozumieć, gdy im to odpowiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @greven Odpowiem w pełni jak znajdę więcej czasu. I nie jestem konserwatystą :)

  •  

   pokaż komentarz

   @greven: aha. Typowy lewak. Wszystko wie. I wmawia innym co wiedzą oni.

  •  

   pokaż komentarz

   @greven:
   Jestem absolutnie świadomy, że korelacja nie wniosi przyczynowości i sam wielkorotnie używałem wykresów z tejże strony. Natomiast przeciwieństwem szukania błędnych korelacji jest nieuznawanie prawdziwych. Nie mam twardych danych, natomiast są poważne przesłanki za tą tezą - ta mapa jest jedną z nich, ale nie jedyną. Postawa KK jest w Polsce jednoznacznie pro (a pamiętajmy, że w Polsce 99% chrześcijan to Katolicy, nie jak w USA żę połowa to różne odłamy, które to właśnie one najczęściej promują pseudonaukę.). Jeśli chodzi o polityków, to tu jest remis, weszłi z list Kukiza który nie jest ani konserwą ani liberałem, tylko mieszanką oportunistów, a pojedyncze owce jak Jaki tego nie zmieniają. Sam mieszkam w rejonie, gdzie zdecydowaną większość stanowią owi miejscy liberałowie, a współczynnik nieszczepiących jest w cholerę wysoki. Tak, wiem, dowód anegdotyczny. Ale wg mnie dowód per "a w USA" jest niewiele więcej wart.

   Jeżeli mamy rzucać własnymi zdaniami bez podstaw w badaniach, to mogę odpowiedzieć, że konserwatyści są zazwyczaj bardziej sceptyczni i nieufni wobec organów władzy, przez co szczepienia (szczególnie obowiązkowe) są przez nich odbierane negatywnie i rzadziej szczepią.

   To ja mam dokładnie odwrotny wniosek. Konserwatyści są konserwatywni. Robią coś, bo tak się robiło od lat. Nie szukają dziury w całym, nie zaczynają przeszukiwać internetów by szukać spisków. Zwłaszcza jeśli ksiądz proboszcz tak twierdzi. Z mojego doświadczenia (a tematem interesuje się jakąś dekadę) to przykładowy antyszczep to raczej jest młody z miasta, który skończył jakieś przeciętne studia z tych nienaukowych, które dają mu nieuzasadnione poczucie, że jest ponadprzeciętnie inteligentny i że skoro się w tydzień nauczył do egzaminu, to w tydzień zrozumie medycynę, traktujący internety jako źródła prawdziwej i rzetelnej wiedzy.
   Zresztą konserwatyści już teraz rządzą. Im też ich elektorat nie wierzy? Przecież to najbardziej lojalny i fanatyczny elektorat w całej 3RP.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, wiem, dowód anegdotyczny. Ale wg mnie dowód per "a w USA" jest niewiele więcej wart.

   @Ragnarokk: No nie wiem. Z jednej strony dowód anegdotyczny, z drugiej kilka badań w których do podobnych założeń wychodzą podobne wyniki, no ale nie są z naszego podwórka, więc stawiamy równość pomiędzy badaniami a dowodem anegdotycznym. Nie zgodzę się tutaj zupełnie. Ostatecznie dowodów na tezę nie masz (poza anegdotycznymi, które wiesz ile są warte), więc rozwlekasz swoje wyobrażenia na całe masy i próbujesz z tego ulepić argumenty.

   Konserwatyści są konserwatywni. Robią coś, bo tak się robiło od lat. Nie szukają dziury w całym, nie zaczynają przeszukiwać internetów by szukać spisków.

   To jest Twoje zdanie zupełnie odmienne od tego co można zaobserwować chociażby w sieci na portalu ze śmiesznymi obrazkami wypok.pl, a także zupełnie różne od wyników badań, które wskazują na wyższy stopień nieufności ze strony konserwatystów - te wnioski były nawet w linkowanych przeze mnie badaniach.

   Zresztą konserwatyści już teraz rządzą. Im też ich elektorat nie wierzy? Przecież to najbardziej lojalny i fanatyczny elektorat w całej 3RP.

   To jest ten elektorat, który uwierzył z spiski PO z Niemcami i Rosjanami, to jest ten elektorat, który wierzy w wielki spisek żydowski przeciwko Polsce, to jest ten sam elektorat, który wierzy w zamach w Smoleńsku. Z tym argumentem to strzał w stopę 100% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Wybacz, ale nie przedstawiłeś ŻADNYCH twardych dowodów na swoje tezy - wszystko to anegdoty i Twoje "wydaje mi się". Nie ma znaczenia czy badania przedstawione przeze mnie są z naszego podwórka czy z USA. Są nieporównywalnie bardziej ugruntowanym źródłem i tyle w temacie. Dopóki nie przedstawisz sensownych dowodów innych niż 100% subiektywne tezy, dopóty nie ma co gadać. Pozdrawiam.

 •  

  pokaż komentarz

  Interesuję się tematem od ok. roku. Dołączyłem do jednej z grup na fb, żeby śledzić wpisy zamieszczane przez rodziców. Przeczytałem dziesiątki, jeśli nie setki zapytań/doniesień.
  Moje spostrzeżenia na temat, skąd wziął się opór przed szczepieniami:
  1. Brak kwalifikacji do szczepienia. Szczepi się jak leci. Sami producenci szczepionek definiują przeciwwskazania do szczepienia. Z relacji, które przeczytałem wynika, że nawet posiadanie przeciwwskazania na piśmie od lekarza specjalisty bywa niewystarczające. Rodzice bywają zastraszani, żeby szczepili swoje dzieci.
  2. W przypadku nopu, wmawia się rodzicom, że szczepienie nie ma z tym nic wspólnego. Personel medyczny, jak zaprogramowany w ten sam sposób urabia poszkodowanych. (Wiele bardzo podobnych opisów zachowań pielęgniarek i lekarzy.)
  3. Lekarze nie chcą zgłaszać nopów. Rodzice są zwodzeni, uspokajani, okłamywani. Podobnie, jak powyżej.
  4. Rodzice, których dziecko doznało uszczerbku na zdrowiu po szczepieniu są pozostawieni sami sobie. Nie ma funduszu odszkodowawczego. Był taki pomysł, ale upadł z braku pieniędzy.
  5. Preparaty bywają źle przechowywane i transportowane. Niedawno była afera w mediach.
  6. Zdarza się, że szczepi się przeterminowanymi szczepionkami. Jak wyżej.
  7. Pseudonaukowcy, znachorzy wmawiają nam, że wszystkie szczepionki są złe. Zalecają brak jakichkolwiek szczepień.

  Powiązane linki:
  https://www.mp.pl/szczepienia/aktualnosci/103022,sanepid-karze-za-niezgloszenie-nop
  https://www.sosrodzice.pl/lekarze-obawiaja-sie-zglaszac-nop-y/
  https://www.rp.pl/Zdrowie/308019983-Nie-ma-pieniedzy-na-utworzenie-funduszu-kompensacyjnego-narodowego-programu-szczepien-ochronnych.html
  http://www.medonet.pl/zdrowie,ponad-400-osob-dostalo-zle-przechowywane-szczepionki,artykul,1724577.html
  https://www.focus.pl/artykul/przeterminowane-szczepionki-dla-dzieci-lekarze-wiedzieli-co-robia-180205112937

  •  

   pokaż komentarz

   @1988BaZyL: Dokładnie, ludzie dziś to nie bydło w PRL, mają internet, dostęp do wiedzy i chcą dla dzieci jak najlepiej więc pytają. Szkoda że na pytania jakie zadają słyszą tylko "Jesteś debilem", "Dokształć się", "nie chce mi się tłumaczyć takich podstaw".

  •  

   pokaż komentarz

   Rodzice, których dziecko doznało uszczerbku na zdrowiu po szczepieniu są pozostawieni sami sobie. Nie ma funduszu odszkodowawczego. Był taki pomysł, ale upadł z braku pieniędzy.

   @1988BaZyL: nie ma też funduszu dla tych którzy by byli ofiarami zakażenia się (od nieszczepionego gówniaka) jakąś dżumą czy inną chorobą znaną z zamierzchłych czasów.

   Co do tego czy to szczepionka spowodowała autyzm i gówniak by nie dostał autyzmu lub nie miał go przed szczepieniem to inna rzecz i było by mnóstwo nadużyć więc dobrze że nie ma takich odszkodowań.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @1988BaZyL: spoko niech nie szczepia gówniaków, ale później niech nie liczą na darmowe leczenie, w dodatku powinni odpowiadać za to jeżeli ich dzieciak zarazi innych i wpłacić odszkodowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @iRickGrimes: Jake darmowe leczenie czy WY jestescie debilami? Kazdy placi skladkie na ubezpieczenie zdrowotne. Po druggie jesli rodzice zadaja pytania bo nie sa baranami ktore wierza we wszstko Co in sir powie to nalezy im sie odpowiedz a nie testy typu "jestes idiota szczepionka dobra na wszstko, szczepionka krzepi I dba o twoje kosci"

  •  

   pokaż komentarz

   @Tymalikk: no i co, że płaci składki? Jeżeli ktoś jest na tyle głupi, żeby nie szczepić gówniaka to powinien za to odpowiadać

  •  

   pokaż komentarz

   @iRickGrimes: kazdy jest wolnym czlowiekiem I kazdy MA prawo pytac I wybierac Co wedlug niego najlepsze. Ja sie do twoich gowniakow nie.mieszam. Chcesz szczepic po szczep przeciez po szczepionce twoje gowniaki sa bezpieczne I odporne na choroby to czego sie boicie dzieci nieszczepionych? Dorosli rowniez powinni odnawiac szczepienia Co 10 LAt. Robisz to? Wszyscy skupiaja sie na dzieciach a o doroslych zapominaja.. Hipokryci j$@?ni

  •  

   pokaż komentarz

   @Tymalikk: Głupoty antyszczepionkowców, węży, a tak to w sumie mam jeszcze lek wysokości. A czemu pytasz czego się boję? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jake darmowe leczenie czy WY jestescie debilami? Kazdy placi skladkie na ubezpieczenie zdrowotne

   @Tymalikk: Dzieci i młodzież do 18 roku życia są leczone za darmo bez żadnych składek.

   @iRickGrimes: Zielniki nie przegadasz ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @iRickGrimes: Ja się nie szczepię. Raz się zaszczepiłem jako prawie dorosły i p$$!@!!ę. 2 tygodnie leczyłem się z grypy. Od 12 lat mam spokój. Do tego rzadziej bywam na L4 jak te wszystkie osoby, które się szczepią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   W przypadku nopu, wmawia się rodzicom, że szczepienie nie ma z tym nic wspólnego

   @1988BaZyL: Powiedz mi jakie kompetencje na rodzic żeby oceniać czy coś jest NOPem czy nie? Rodzice mogą domagać się zgłoszenia każdej głupoty jako NOP i potem być niezadowolonym.

   twoje gowniaki sa bezpieczne I odporne na choroby to czego sie boicie dzieci nieszczepionych?

   @Tymalikk: Ile razy trzeba wam tłumaczyć co to odporność zbiorowa?

   Dorosli rowniez powinni odnawiac szczepienia Co 10 LAt.

   @Tymalikk: Nie, odporność często jest utrzymywana dużo dłużej (w niektórych badaniach 50 lat i dłużej)

  •  

   pokaż komentarz

   @wiesniakLT: Dokladnie. Co to za merytoryczna dyskusja w ktorej nie wolno otwarcie mowic o skutkach ubocznych szczepien? Wszystkie lekarstwa maja jakies skutki uboczne i przeciwskazania. Niestety jezeli chodzi o szczepionki to ktokolwiek smie je krytykowac jest od razu mieszany z blotem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marmite_M: pomaranczki I bordo nie przegadasz oni zyja w swoim szczepionkowym raju( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @1988BaZyL: kurcze, człowieku, zgłaszane "nopy" to z reguły sytuacje, gdy dzieciak tydzień po szczepieniu zaraził się grypą jelitową, według grażynek to MUSI być NOP, trzeba zarejestrować i najlepiej jeszcze odszkodowanie wypłacić. A jak tłumaczysz takiej co to jest statystyka czy zbieżność w czasie, że 12 na 1000 zaszczepionych dzieci miało tę grypę, bo jest właśnie epidemia, a jednocześnie 12 na 1000 niezaszczepionych, to wyzywają lekarzy od oszustów i kombinatorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koryntiusz:
   Miałem na myśli poważne przypadki, w których dziecko w ciągu 3 dni od szczepienia ląduje w szpitalu w ciężkim stanie, a lekarze wmawiają, że nie ma to związku ze szczepieniem.
   Inne przykłady z relacji rodziców:
   -> dziecko przestaje mówić
   -> dziecko przestaje chodzić
   -> dziecko krzyczy przez kilka godzin bez przerwy, nie da się go w żaden sposób uspokoić
   -> dziecko staje się wiotkie, traci napięcie mięśniowe, "przelewa się przez ręce"

   Oczywiście są to rzadkie sytuacje, ale występują.

  •  

   pokaż komentarz

   @1988BaZyL: Ale nadal nie pokazujesz że to jest skutek szczepienia ale występuje korelacja czasowa. Ten komiks tłumaczy to w prostej formie: http://autyzm-po-szczepieniu.stopstopnop.pl

   To może mieć związek ze szczepieniem ale samo wystąpienie po szczepieniu tego nie wykazuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Dzieci i młodzież do 18 roku życia są leczone za darmo bez żadnych składek.

   @araneo: Za darmo to można w mordę dostać. Dzieciaki same nie płacą skladek, bo przecież jeszcze nie zarabiają, co jednak nie znaczy, ze są leczone za darmo. Koszty ich leczenia są pokrywane ze składek dorosłych.

   Co ta komuna ludziom z mózgów zrobiła?

  •  

   pokaż komentarz

   @1988BaZyL: skoro należysz do grupy czy sam posiadasz dziecko? takie pytanie
   czy da radę jakoś uszeregować co i jak, co ludzie piszą, ile tych przypadków jest co jaki czas?
   czy po takich incydentach zmieniają przychodnie? czy są tam ludzie celowo piszący nieprawdę?
   jakie badania podjęli rodzice po tych zdarzeniach?
   Pomimo, że znamy przypadki to nie oznacza, że to dotknie każdego, a komentarze zagorzałych antyszczepionkowców są jednoznaczne i to tak jakby każdego dziecko było zagrożone.
   Ile jest tam takich czy innych przypadków i jak to ma się do ogółu społeczeństwa.

   Sam szczepię dziecko, jesteśmy zapisani do przychodni, którą prowadzi świetny lekarz i może zdarza się, że przychodzi ktoś kto nie potrafi pobrać krwi małemu dziecku, ale tu nie ma problemów. Szczepionki przed podaniem są sprawdzane pod kątem ważności, a wszystko wpisuje się w kartotekę. Żadnych problemów, a tym bardziej nopów.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja sie do twoich gowniakow nie.mieszam. Chcesz szczepic po szczep przeciez po szczepionce twoje gowniaki sa bezpieczne I odporne na choroby to czego sie boicie dzieci nieszczepionych?

   @Tymalikk:

  •  

   pokaż komentarz

   @Qullion:
   Strasznie dużo pytań. Spróbuję odpowiedzieć.
   -> Posiadam.
   -> Wpisy pojawiają się codziennie. Oczywiście nie wszystkie dotyczą powikłań poszczepiennych.
   Nie prowadzę statystyk.
   -> Niektórzy rodzice zmieniają przychodnie.
   -> Relacje wyglądają na prawdziwe. Często są bardzo szczegółowe. Niektórzy wrzucają nawet zdjęcia dzieci i dokumentów medycznych. Na fb ludzie często nie dbają o swoją prywatność, więc możemy sprawdzić imię, nazwisko, zdjęcie i inne szczegóły.
   -> Po wystąpieniu nopów rodzice szukają pomocy u specjalistów, rehabilitantów. Zgłaszają się też do stowarzyszeń walczących o prawa pacjenta. Niektórzy po wystąpieniu powikłań przestają w ogóle szczepić swoje dzieci.
   -> Bardzo dobrze, że wasza przychodnia jest w porządku. Znaleźć dobrego lekarza to podstawa. Nie zawsze jest to łatwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @1988BaZyL: moje dziecko po szczepieniu 6w1 plus rotawirus przestalo Pic mleko. Po tygodniu trafilo do szpitala nieprzytomne, nie moglismy syna dobudzic przez 12godzin. Okazalo sie ze szczepionka. Poparzyla przewod pokarmowy I jelita. Takze ja Bardo dziekuje za wszelkie szczepienia. Nie szczepie zadnego z3 dzieci wszystkiqe zdrowe w przeciwienstwie do rowiesnikow szczepionych

  •  

   pokaż komentarz

   @Tymalikk: ja kiedyś się potknąłem. W takim razie bardzo dziękuję za takie chodzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @nazwa_konta: zobaczymy jak twoje dziecko bedzie w takiej sytuacji. Skoro mowa o odpowiedzialnosci grupowej to znaczy zezdrowie albo nawet zycie moje go dziecko mozna poswiecic w imieniu dobra ogolu tak?. Pier dolewy jestescie jebnieci. Do opakowania kazdego leku masz dolaczona ulotke a do szczepionka Co?, nie trzeba bo to nawet nie jest lek.. A mimo wszstko chcialbym taka ulotke zobaczyc przed szczepie nie I rozwazyc czy skutki ubocz e sa warte szczepienia I jak wysokie jest ryzyko. Drug sprawa kazde dziecko jest inne, jedno w czasie termini szczepie MA taka wage a inne taka ale dawka szczepionki zawsze taka sama.

 •  

  pokaż komentarz

  On na bank nie wierzy w autyzm przez szczepionki, tylko zwęszył interes na głupich rodzicach co nie chcą szczepić swoich dzieci i czerpać z nich mamonę. Tacy rodzice nie chcą chodzić do normalnych lekarzy i są oporni na wiedzę i doswiadczenie medyków i szukając w googlach pediatry będą szukać takiego przeciw szczepieniom i ten panu góry będzie na szczycie wyników i w swojej prywatnej klinice zarobi sporo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tymariel:
   " Dyrektor przychodni, w której pracuje pediatra, zaprzecza, że poglądy lekarza były powodem jego odejścia z pracy. – Sam złożył wypowiedzenie. Tłumaczył, że z powodów ekonomicznych, że za mało zarabia "

   "Poprosiliśmy o komentarz dr Majkowskiego. - Rzeczywiście sam odszedłem, ale to bardziej skomplikowane - powiedział i poprosił o rozmowę w późniejszych godzinach Nie odebrał już jednak telefonu."

   Kolejny kolo, któremu szkoda się zrobiło, że znachor Zięba zarabia miliony, a on w budżetówce siedzi. A widać za słaby jest na prywatny gabinet.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tymariel:

   On na bank nie wierzy w autyzm przez szczepionki, tylko zwęszył interes na głupich rodzicach co nie chcą szczepić swoich dzieci i czerpać z nich mamonę.

   akurat tu się mylisz. Znam tego gościa i nie mogę pojąć o co mu dokładnie chodzi. Z tego co wiem, do swojej pracy przykłada się jak mało który lekarz. Zresztą na filmie z jego wystąpieniem (gdzieś tam na wiadomości facebookowej był link) mówi, że szczepi dzieci, ale musi mieć pewność, że dziecko w momencie szczepienia jest zdrowe, itd.
   Wśród znajomych ma świetne opinie. No ale w tym momencie pozostaje dla mnie zagadką, o co mu chodzi z tym nieszczepieniem. Czy jest typowym antyszczepionkowcem, który uważa, że szczepienia to zło i lepiej, żebyśmy sobie poumierali na choroby, o które w dzisiejszych czasach nie musimy się martwić (czyli jest idiotą) czy nie jest antyszczepionkowcem, a walczy tylko o bezpieczeństwo wykonywania szczepień.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego w naszym kraju dzieci szczepi się w pierwszej dobie po urodzeniu? np w niemczech pierwsze szczepienie okolo 10tego tygodnia.

  •  

   pokaż komentarz

   @hbmm:

   W odniesieniu do gruźlicy jest to pierwsza i jednocześnie jedyna dawka chroniąca przed ciężkim przebiegiem gruźlicy u dzieci. Do takich postaci gruźlicy, mogących być nawet przyczyną zgonu dziecka, należy gruźlicze zapalenie opon mózgowo rdzeniowych, czy gruźlica rozsiana. Polska należy do krajów o tzw. średniej endemiczności (corocznie stwierdza się 24–25 nowych zachorowań na 100 000 osób), w których zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia konieczne jest podanie jednej dawki szczepionki wszystkim noworodkom w ciągu 12 godzin po urodzeniu. Podanie pierwszej dawki szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B po urodzeniu bardzo skutecznie chroni dziecko przed zachorowaniem, przekazanym mu np. od matki w pierwszych minutach życia. Chroni również przed poważnymi jego konsekwencjami, takimi jak marskość czy rak wątroby. Dzięki powszechnie wprowadzonym od 1996 r. szczepieniom noworodków i kontynuacji szczepień w wieku niemowlęcym uzyskano zmniejszenie liczby nowych zachorowań z 45 (1985 r.) do 3,5 (2008 r.) na 100 000 osób. Obecnie zachorowania na wirusowe zapalenie wątroby typu B obserwuje się głównie w grupie młodych osób, dotychczas nieszczepionych, znajdujących się w wieku, w którym spodziewać się mogą potomstwa. Szczepienie noworodków w takiej sytuacji jest niezwykle istotne dla ochrony rodzącego się dziecka przed zakażeniem.

   https://pediatria.mp.pl/szczepieniaochronne/83544,szczepienie-w-pierwszej-dobie-zycia

   P.S w Niemczech też się szczepi jeśli jest w grupie ryzyka.

  •  

   pokaż komentarz

   Polska należy do krajów o tzw. średniej endemiczności (corocznie stwierdza się 24–25 nowych zachorowań na 100 000 osób),

   @Aeny: W Polsce czyli gdzie?

   "Utrzymują się znaczne różnice współczynników zapadalności na gruźlicę między województwami: w województwie śląskim zapadalność wynosiła 26,5 na 100 000; w wielkopolskim - 8,3 na 100 000."

   Więc Wielkopolska spokojnie mogłaby sobie odpuścić szczepienia - spełnia kryteria WHO.

  •  

   pokaż komentarz

   @hbmm: @Aeny: u nas szczepienie przeciw np wzw są koniecznej ponieważ temat sterylności i dezynfekcji w szpitalach nie istnieje. Do dezynfekcji używa się, jeśli w ogóle, głównie gorącego powietrza co nie działa przeciw WZW, więc ryzyko zachorowań niemalze graniczy z pewnością. Taniej dla szpitali oraz prościej jest przerzucić całą odpowiedzialność na pacjenta.
   To nie jedyny przypadek gdzie całkowitą prewencję przeciw chorobie oparto wyłącznie na szczepieniach, do tego tworząc gigantyczny rynek zbytu dla nich.
   Do tego szczepi się każdego jak leci, analizę przeciwwskazań czy określenie poziomu ryzyka nie istnieje, a potem zostawia się go samemu sobie bo obowiązkową dobrowolna zgoda podpisana ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aeny: Bardzo dawno temu szkarlatyna miała 25% śmiertelność, to był pogrom jak przy ospie prawdziwej, z pewnością więcej niż osławiony krztusiec czy odra. Obecnie bez szczepień zachorowalność jest na poziomie niektórych chorób przeciwko którym szczepimy, śmiertelność praktycznie żadna (przynajmniej w Polsce). http://szczepienie.blogspot.com/2015/10/szkarlatyna-plonica-antybiotyk.html

   Gdyby wprowadzono placebo jako szczepionkę przeciwko płonicy to dzisiaj pialiby, że szczepionka jak widać skuteczna nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Szczepienie: możesz mi nie spamować z tego gówno bloga, na którym mylisz szczepionki żywe z martwymi, podciągasz istniejący w przyrodzie wirus pod mutacje i w zasadzie wiele wiele innych których już nawet nie chce mi się pamiętać a to po prostu z ostatniej rozmowy.

  •  

   pokaż komentarz

   szczepionki żywe z martwymi, i, podciągasz istniejący w przyrodzie wirus pod mutacje

   @Aeny: przykład poproszę, cytuj, bo wygląda to na zwykle oszczerstwa

  •  

   pokaż komentarz

   @Szczepienie: Ostatnia nasza rozmowa, nie chce mi się szukać.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna