•  

  pokaż komentarz

  Takie coś należy OBOWIĄZKOWO zgłaszać na Policję. Przecież taki zfrustrowany debil w końcu kogoś zabije, zwłaszcza że robi to celowo. Ktoś kiedyś się nie wyrobi i poleci na czołówkę i będzie kilka trupów a wszystko przez kompleksy jakiegoś kretyna.

  •  

   pokaż komentarz

   @electroN: Powinien stracić prawko na 3 miesiące za ten numer to może by trochę zmądrzał:)
   Z drugiej strony nie potrafię pojąć po jaką cholerę ryzykować i w ogóle wyprzedzać na takich drogach? Ryzyko olbrzymie a oszczędność czasu żadna.

  •  

   pokaż komentarz

   Powinien stracić prawko na 3 miesiące za ten numer to może by trochę zmądrzał:)

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Myślisz, że 3 miesiące to czas przez który się opamięta? Poczeka 3 miesiące i proceder będzie kontynuował. Moim zdaniem przed odzyskaniem prawa jazdy powinien przejść obowiązkowe badanie psychiatryczne. Bo tu nie jest mowa o przypadkowym działaniu czy złym parkowaniu, ale o celowym stwarzaniu olbrzymiego zagrożenia dla wszystkich w okolicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @electroN: Co do autora filmiku. W materiale twierdzi, że chciał dzwonić na policję i razem z gościem czekać na nich, a potem dodaje "Nie chcę zgłaszać sprawy na policję, ale mam nadzieję, ze ten kierowca się opamięta i zrozumie swój błąd"?!

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:
   Moim zdaniem takie coś powinno być traktowane jako usiłowanie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym i podlegać karze więzienia. To nie jest jakieś tam zagapienie się i wymuszenie pierwszeństwa które każdemu się może zdarzyć. Ten kretyn działa celowo i z premedytacją.

   @Krole: Może jak widać w 0:33, typowi zostało porządnie ręcznie wytłumaczone i nagrywający nie chciał sobie pod górkę robić?

  •  

   pokaż komentarz

   Moim zdaniem takie coś powinno być traktowane jako usiłowanie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym i podlegać karze więzienia.

   @electroN: Wiadomo, najlepiej jakby kara śmierci była przywrócona to od razu na szubienicę byś wysłał XD

   W uchwale Sądu Najwyższego z 28 lutego 1975 r. (V KZP 2/74, OSNKW 1975, nr 3-4, poz. 33) przyjęto, że katastrofa w ruchu lądowym to „wydarzenie zakłócające w sposób nagły i groźny ruch lądowy, sprowadzające konkretne, rozległe i dotkliwe skutki obejmujące większą liczbę ludzi lub mienie w znacznych rozmiarach oraz niosące ze sobą zagrożenie bezpieczeństwa powszechnego”

  •  

   pokaż komentarz

   Moim zdaniem takie coś powinno być traktowane jako usiłowanie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym i podlegać karze więzienia.

   @electroN Dobrze, że zdanie ludzi, którzy chcieliby ustanawiać prawo nie mając na jego temat jakiegokolwiek pojęcia nikogo nie interesuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Moim zdaniem takie coś powinno być traktowane jako usiłowanie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym i podlegać karze więzienia.

   @electroN: terroryzm od razu.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiadomo, najlepiej jakby kara śmierci była przywrócona to od razu na szubienicę byś wysłał

   obejmujące większą liczbę ludzi lub mienie

   @Golomp: fakt, masz racje, moim zdaniem powinien zostac ukarany jak za zabojstwo

   godnie z treścią art. 14 p. 1 Kodeksu karnego wymierzana kara ma być w granicach zagrożenia przewidzianego dla sprawcy danego przestępstwa. Oznacza to, że możliwa wysokość jest taka sama jak dla sprawcy który by przestępstwa dokonał. Przykładowo jeżeli przestępstwo rozboju (art. 280 p. 1 Kodeksu karnego) jest zagrożone karą od 2 lat do 12 lat pozbawienia wolności, to osoba która usiłowała dokonać rozboju również jest zagrożona tym, że sąd wymierzy jej karę w granicach od 2 do 12 lat.

   przestępstwo zabójstwa polega na umyślnym zabiciu człowieka i zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

   to bylo umyslne? no chyba nie przypadkiem to robil
   mialo uniemozliwic manewr co moze prowadzic do smierci kilku osob? tak,
   byl tego swiadom? oczywiscie ze tak

   to ze nikogo nie zabil nie znaczy ze ma byc traktowany poblazliwie

   moim zdaniem jak spuszczasz komus pustak na glowe ale nie trafil, to to nie jest przypadkowe ani "myslalem ze odfrunie"
   wiedzial ze moze zabic i tak zrobil

  •  

   pokaż komentarz

   @electroN czy mi się wydaje cy on w 0:35 wysiada żeby się sadzic?

  •  

   pokaż komentarz

   o bylo umyslne? no chyba nie przypadkiem to robil

   @3mortis: nie bronie goscia ale on nie chciał się dac wyprzedzić z powodu swojej "dumy" (glupoty) a nie dlatego zeby zabic autora filmiku.

  •  

   pokaż komentarz

   nie bronie goscia ale on nie chciał się dac wyprzedzić z powodu swojej "dumy" (glupoty) a nie dlatego zeby zabic autora filmiku.

   @rawilson: linia obrony godna ale przeciez dobrze wiedzial ze moze tym zabic, przede wszystkim surowa kara za wykroczenie drogowe ktore zagraza zyciu co najmniej kilku osob, bo przeciez czolowka z innym samochodem to nawet potencjalne 8 zwlok tylko w wypadku osobowek

   mysle ze kara za nieumyslne spodowanie smierci byla by odpowiednia na podstawie

   art. 14 p. 1 Kodeksu karnego wymierzana kara ma być w granicach zagrożenia przewidzianego dla sprawcy danego przestępstwa. Oznacza to, że możliwa wysokość jest taka sama jak dla sprawcy który by przestępstwa dokonał

   w innym wypadku karalibysmy lekko osoby ktore sie tego dopuszczaja "bo przeciez nikogo nie zabily"
   co przeciez jest kuriozalne w kontekscie zapobiegania

   to tak jak bym strzelal w twoj dom w bo naruszyles moja dume a policja "no ale przeciez nie trafil pana, to o co chodzi, jak juz pana zastrzeli to bedziemy interweniowac, na razie 300zl za uszkodzenie mienia bo to tylko kilku-cm otwory"

  •  

   pokaż komentarz

   Myślisz, że 3 miesiące to czas przez który się opamięta? Poczeka 3 miesiące i proceder będzie kontynuował. Moim zdaniem przed odzyskaniem prawa jazdy powinien przejść obowiązkowe badanie psychiatryczne.

   @Gandalf_bialy: myślisz, że badania psychiatryczne sprawią, że się opamięta? Albo przestanie tak jeździć? Ci, którym zabrano uprawnienia dalej wsiadają do samochodów.

  •  

   pokaż komentarz

   myślisz, że badania psychiatryczne sprawią, że się opamięta?

   @Grothar: Myślę, że trzeba zbadać czy ta jazda jest spowodowana chorobą psychiczną, czy głupotą. Jeśli chorobą to trzeba go leczyć. Jeśli głupotą to zdecydowanie karać. Oczywiście prawo jazdy należało by mu zabrać do ewentualnego wyleczenia lub opamiętania.

  •  

   pokaż komentarz

   to tak jak bym strzelal w twoj dom
   @3mortis: tylko jaki jest cel strzelania w moj dom? Wyrzadzenie mi krzywdy. A przy wyprzedzaniu gość nie chcial się dac wyprzedzic i tyle - tak wiem, jak to brzmi ale absolutnie go nie bronie. Jesli nadal Cię nie przekonalem - zakonczmy tą dyskusje w tym bo i tak z niej nic nie wyjdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście prawo jazdy należało by mu zabrać do ewentualnego wyleczenia lub opamiętania.

   @Gandalf_bialy: co jeśli dalej będzie jeździł? Ja bym mu zabrał jeszcze auto i dowalił grzywnę.
   Problemem może być jedynie, jeśli auto ma na spółę z kimś.

  •  

   pokaż komentarz

   co jeśli dalej będzie jeździł? Ja bym mu zabrał jeszcze auto i dowalił grzywnę.
   Problemem może być jedynie, jeśli auto ma na spółę z kimś.


   @Grothar: Jeśli nadal będzie jeździł i jest chory to go na stałe do psychiatryka trzeba zamknąć, bo jest niebezpieczny. Jeśli to głupota, nie choroba to go do więzienia za recydywę. Samochodu bym nie ruszał. Jednemu zabierzesz malucha, innemu mercedesa - to bez sensu. Zresztą auto może być nawet z wypożyczalni czy kolegi.

  •  

   pokaż komentarz

   Samochodu bym nie ruszał. Jednemu zabierzesz malucha, innemu mercedesa - to bez sensu. Zresztą auto może być nawet z wypożyczalni czy kolegi.

   @Gandalf_bialy: z wypożyczalni łatwo sprawdzić, a koledze można zabronić pożyczać - poprzez karanie tego co pożyczył komuś z wyrokiem i zabranym autem. To wszystko da się zrobić. Absolutnie bym go nigdzie nie zamykał - to generuje koszty.

  •  

   pokaż komentarz

   Absolutnie bym go nigdzie nie zamykał - to generuje koszty.

   @Grothar: Po pierwszym razie zamiast dawać wyroki w zawieszeniu ja bym proponował prace społeczne.

  •  

   pokaż komentarz

   Po pierwszym razie zamiast dawać wyroki w zawieszeniu ja bym proponował prace społeczne

   @Gandalf_bialy: Zgoda! A jak się nie pojawi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: To wycenić każdą godzinę pracy, dorzucić karę grzywny i komorniczo wyegzekwować należność.

  •  

   pokaż komentarz

   @rawilson: To jest absolutnie nieistotne, co sobie myślał - takie zachowanie jest irracjonalne, a jeśli nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, to nie powinien mieć uprawnień. To, że ktoś potem powie, że zabił z dumy i "nie chciał" nie powoduje, że w takim razie może spokojnie mieć taką możliwość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krole: ...yyy bo pewnie sam coś odj$%$ł albo odp?$@?#%ał i wstawił tylko swoje fragmenty które chciał - teraz to dla ciebie logiczne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Oni go tam w 0:33 próbowali w dwóch doj%%!ć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Wybaczcie za wulgaryzmy, ale aż się we mnie gotuje jak przypomne sobie moje wspomnienia z taką sytuacją i nie da rady tego opisać piękną polszczyzną. Już kilka razy wyprzedzając jakiegoś Sebę w starej becie i dziadka w paseratii leciałem na czołówkę. Co jeszcze gorsze - wiedząc że się nie zmieszczę, zahamowałem i próbowałem się schować. Co te p#$#%y robią? Też hamują, na złość. Bawią się. Z tyłu też ktoś jedzie, nie ma już miejsca - i staję prawie do zera z nadzieją że ten ktoś z przodu i z tyłu widzi co się odp!%?!%#a. Oczywiście od nich też można dostać solidną wiązkę epitetów, ale... przynajmniej zrobią miejsce żeby znowu jechać prawym pasem. Polscy kierowcy, k@#!a ich zaj$#@na mać. (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  Patrzę na twarze tych idiotów i zawsze jest ten drwiący dumny uśmieszek 'nie będziesz mnie wyprzedzał!''. Serio ludzie, montujcie kamerki i śmiało zgłaszać takich cymbałów na policję. Będziemy bezpieczniejsi, wszyscy. Na tym przecież nam zależy żebyśmy jadąc w trasę żyli z myślą że z pewnością wrócimy do domów...

  Jak zaczynałem przygodę z motoryzacją i popierdzielałem Golfem 2 albo potem Asterką Bożą #pdk to wiedziałem że nie mam co kozaczyć na drodze bo to stare graty bez doraźnej mocy i czułem się nawet lepiej jak ktoś mnie od razu wyprzedził... ale są tacy co wyprzedzenie traktują jako średniowieczne wyzwanie na pojedynek, sprawę honoru.... no nie mam słów, mogę tylko rzucać przekleństwami.

  •  

   pokaż komentarz

   @dobrze_smyram:
   Hm, ja spotkałam co najmniej jednego takiego. Czemu co najmniej? Bo pewnie czasem zdarza się, że typ którego wyprzedzam po prostu nie patrzy w lusterka, nie wie, że jest wyprzedzany i wtedy przyśpiesza.

   Czasami się kapuje, jak jest za późno, czyli już widzi, że jadę obok, ale on już przyśpiesza od 2 sekund. Wtedy już nic nie powinien zmieniać, kontynuować co robi, bo jak on jednocześnie by puścił gaz i ja, bo chciałem przerwać manewr to nadal utykam na lewym pasie.

   Więc jak widzę, że idiota (albo gapa) przyśpiesza, to nie ma co kombinować, zwolnić i zjechać za niego. Raz tak zrobiłem i gość mi mignął awaryjkami, chyba się pokapował, że się zagapił i zrobiło mu się głupio.

   Ja to potrafię zrozumieć, bo każdemu się zdarzy zagadać z pasażerem czy coś i nie zauważyć.

   Tak jak mnie doprowadza do szału coś takiego, tak ostatnio biorę poprawkę, że przez jednego kretyna / mordercę wściekam się teraz na wszystkich, jakby wszyscy robili to specjalnie. A takich kretynów co robią to specjalnie chyba nie jest aż tak dużo.

   Za takie coś (czyli umyślne przyśpieszanie podczas wyprzedzania) powinno być dożywotnio odbierane prawo jazdy, a złapanie za kierownicą po tej karze powinno skutkować minimum 10 latami więzienia. Ktoś kto umyślnie przyśpiesza podczas gdy ktoś go wyprzedza jest upośledzony psychicznie, jest zagrożeniem na drodze i takie osoby powinny mieć absolutny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oprócz tego przydałyby się też jakieś "żółte papiery" dla oznaczania takich debili co by nie mogli dostać odpowiedzialnej pracy. No i w razie gdyby ktoś w okolicy zginął przez głupi kawał - łatwiej byłoby szukać sprawcy.

  •  

   pokaż komentarz

   Hm, ja spotkałam co najmniej jednego takiego.

   @pies_harry: Fałszywy różowy pasek.

  •  

   pokaż komentarz

   @dobrze_smyram: miałem podobną sytuację, gość tłukł się 40km/h czasem dochodziło do 60. Droga przez las dość szeroka, ale podwójna ciągła. Za łukiem można było wyprzedzać więc wyprzedzam. Gość zaczął przyśpieszać. Skończyło się tak że ja stoję na lewym on na prawym (jak zacząłem hamować to on również). Niefortunnie stało się tak że z przeciwka jechała policja. Dostał mandat ale nie wiem ile. Od tamtej pory nie kupuje słabych samochodów (wtedy mój pierwszy samochód miał 115km). Absolutnym minimum jest 200km. Zwłaszcza że auta coraz szybsze robią

  •  

   pokaż komentarz

   @dobrze_smyram Kilka lat temu jakiś gnój w Hondzie zrobił mi taki numer na trasie Łódź-Modlin. Mam mocny silnik, więc jak się zorientowałem co on odp@@$@@@a to dodałem gazu na tyle, żeby bezpiecznie go wyprzedzić, a kilka kilometrów dalej spotkaliśmy się na światłach. Wypryskałem mu tyle gazu na ryj i do wnętrza samochodu, że w sumie to aż szkoda się robiło. Mam nadzieję, że do domu wrócił PKSem...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bethesda_sucks: falszywy niebieski jak juz ty czerwony dzbanie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bacteria: Skoro facet pisze w formie żeńskiej to raczej jest to "fałszywy różowy pasek". Widzę masz IQ na poziomie moderacji wykopu.

  •  

   pokaż komentarz

   @S-Type:

   Wypryskałem mu tyle gazu na ryj i do wnętrza samochodu, że w sumie to aż szkoda się robiło. Mam nadzieję, że do domu wrócił PKSem...

   GFY

   źródło: gfycat.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Bethesda_sucks: XD o hui. Typie przeczytaj jeszcze raz to co sam napisales i nie rob z siebie skonczonego idioty :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bethesda_sucks: IQ od moderacji wykopu napewno masz nizsze ale bez obaw moze wyprzedzasz ich w ilosci chromosomow.

  •  

   pokaż komentarz

   ale są tacy co wyprzedzenie traktują jako średniowieczne wyzwanie na pojedynek, sprawę honoru...

   @dobrze_smyram: pochlebiasz im. To jest raczej zachowanie na niższym poziomie - wyścig plemników "ja bydo pierwszy".

  •  

   pokaż komentarz

   @Bethesda_sucks: @bacteria:
   Pod avatarem ma pasek niebieski, a pisze w formie żeńskiej, to chyba logiczne, że fałszywy niebieski pasek. Brak logiki i jeszcze obrażasz innych.
   A poza tym, to chyba literówka.

  •  

   pokaż komentarz

   @One_Stone: Przedstawiłem mój sposób rozumowania, jak najbardziej logiczny. A żadnych niebieskich czy różowych pasków nie widzę, bo mam powłączane ublocki.

  •  

   pokaż komentarz

   @bletoja: Ta jasne, bo tylko 200 kucy pozwala sprawnie wyprzedzać. Widać, że masz takie same kompleksy, jak ten co przyspiesza podczas wyprzedzania. Ja nie miałem nigdy samochodu, który miał więcej niż 110 KM, a robiłem nimi tysiące kilometrów rocznie i w normalnych warunkach drogowych z taką mocą nie ma żadnego problemu z wyprzedzaniem. Więc nie dorabiaj sobie jakiejś chorej filozofii. Bo nawet jak masz 200 KM, a ja 90, to podczas wyprzedzania mogę ci to skutecznie uniemożliwić.

   Tak na marginesie: może masz 200 KM, ale jak ważysz 1600 czy 1800 kg, to ja cię moim 92 - cio konnym Clio na mieście będę objeżdżał. Bo mam całe pół tony mniej. Już niejeden pajac w BMW E39, E60 czy Audi A6 (nie mówiąc o A4) przekonał. Pewnie, na dłuższej prostej nie mam szans. Ale w ruchu miejskim czy przy przyspieszaniu? Mogą mi skoczyć. Nie mówię, że jestem szybszy. Ale jestem na tyle szybki, że ich przewaga jest minimalna. I tak samo z tobą: możesz mnie wyprzedzać tymi swoimi 200 KM. Ale zdziwiłbyś się, jak bardzo bym ci to utrudnił. Także wyluzuj chłopczyku, bo sprawne wyprzedzanie można załatwić nawet przy 60 KM.

   @laminio, @solidsnake7, @Tatiagla, @krd007, @reddml,

  •  

   pokaż komentarz

   @dobrze_smyram: 200-300KM pod maska i chamy i wiesniaki w starych klamotach moga Ci naskoczyc

  •  

   pokaż komentarz

   Bo nawet jak masz 200 KM, a ja 90, to podczas wyprzedzania mogę ci to skutecznie uniemożliwić.

   @Waldeck_13: XD

   Już niejeden pajac w BMW E39, E60 czy Audi A6 (nie mówiąc o A4) przekonał.

   A wiedział, że się ścigacie? XDD

  •  

   pokaż komentarz

   XD

   @G_Addams: A nie? Jeśli masz 200 KM jedziemy 100 km/h i bierzesz się do wyprzedzania, to moja redukcja do czwórki znacząco wydłuży twój czas wyprzedzania, bo sorry, mając 200 kuca nie przyspieszysz do 150 w 4 sek. Ja nie twierdzę, że mnie nie wyprzedzisz. Ja twierdzę, że znacząco wydłużę twój czas wyprzedzania. I z drugiej strony: jeśli jedziemy 100 km/h i chcę cię wyprzedzić, to redukując do czwórki, zrobię to bez najmniejszego problemu. I nie potrzebuję do tego 200 KM.

   A wiedział, że się ścigacie?

   @G_Addams: Ale my się nie ścigaliśmy. Ja ich bez problemu wyprzedzałem, zarówno w ruchu miejskim jak i na jednojezdniowej drodze krajowej, jeśli była taka potrzeba. Chociaż zdarzało się, że łapałem się na światłach z jakimś E39 albo E60 albo A6 z dwu- albo dwuipółitrowymi silnikami. Celowo ich prowokowałem do przyspieszania spod świateł. Oczywiście łykali podpuchę, przekonani jakimi to demonami mocy i prędkości dysponują. A potem to nawet trochę było mi ich żal, że zwykłe Renault Clio 1,5 dci (fenomenalny silnik - serio) nie daje im się łyknąć. Zaznaczam: nie mówię, że byłem szybszy. Oni po prostu nie mieli zapasu mocy, żeby znacząco szybciej ode mnie przyspieszyć i mnie wyprzedzić. Ja 90 KM, oni 150 - 170. Oni półtorej tony z okładem, ja trochę ponad tonę. Przypuszczam, że przy wyprzedzaniu, czyli sprint od 100 km/h do powiedzmy 120 km/h wyglądałby podobnie. Więc jeszcze raz powtarzam: moc to nie wszystko, i nie trzeba mieć bóg wie jakiej mocy, żeby sprawnie wyprzedzać.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja twierdzę, że znacząco wydłużę twój czas wyprzedzania.

   @Waldeck_13: Wcześniej twierdziłeś, że mi to skutecznie uniemożliwisz.

   Przejedź się kiedyś 200 KM (nie 150 KM i nie SUV) samochodem i sam zobaczysz, że głupoty wypisujesz. Widocznie ci na których trafiłeś nie mieli ciśnienia na ściganie, a ty dawałeś z siebie wszystko.

   czyli sprint od 100 km/h do powiedzmy 120 km/h wyglądałby podobnie

   Nie. w 200KM byłby szybszy, a od 100 - 150 o wiele szybszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Waldeck_13
   Kolego trochę się gubisz w tym co piszesz.
   Tak jak masz 90 KM i lekkie auto możesz trochę utrudnić manewr wyprzedzania tym którzy mają 200 koni i cięższy samochód.
   Jednak w drugą stronę ten kto ma 200 KM może bez najmniejszego problemu tobie uniemożliwić manewr wyprzedzania.
   Wystarczy, że lekko doda gazu.
   200 koni nawet w dość ciężkich autach jedzie znacznie lepiej niż 90 KM w clio.
   Clio ma 12 s do 100km/h.
   Audi A6 200 KM 7-8 s to jest duża różnica.
   193 konne E39 ma 7,4 s
   E60 197 KM 7,6 s
   Serii chyba nie zorientowałeś się, że inni się z Tobą nie ścigają.

  •  

   pokaż komentarz

   nawet jak masz 200 KM, a ja 90, to podczas wyprzedzania mogę ci to skutecznie uniemożliwić.

   @Waldeck_13: Bzdura, przy kickdownie możesz jedynie pooglądać wygląd tylnych świateł. Jedyną szansą masz na pierwszych metrach że świateł jak konkurencja prześpi zmianę świateł.
   Jak byłeś szybszy niż A6, to albo była to największa padaka z jakimś zamulonym 2 litrowym dieslem o mocy 136 koni, albo koleś w A6 nie wiedział że się ściga.

  •  

   pokaż komentarz

   @Waldeck_13: Ale mnie rozśmieszyłeś ze swoją 90KM turbo rakietą. p@$#%!?isz takie głupoty, że aż żal dupę ściska. Ja wiem, że masz nowy samochód i chciałbyś się nim pochwalić, ale na miłość boską nie pogrążaj się dalej.

   Tu masz zderzenie swoich fantazji z rzeczywistością:
   http://www.zeperfs.com/en/duel5833-6031.htm

   Twoja clio rakieta rozpędza się do 120km/h dwa razy dłużej od tego mega ciężkiego 200 konnego auta. Nie o dwie sekundy dłużej, tylko DWA RAZY dłużej. Elastyczność 80-120 podobnie.
   Koleś w takim aucie wciska gaz do dechy i nie jesteś w żaden sposób w stanie utrudnić mu wyprzedzania, poza wjechaniem na jego pas i zajechaniem mu drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   : @kinasato: @LDevil: @VWgolf3:

   Poluzujcie poślady. Mi chodziło tylko o to, że nie trzeba mieć 200 kucy, żeby sprawnie wyprzedzać, jak to wcześniej pisaliście. A co do porównań z większymi samochodami, też zaznaczałem, że chodzi mi o wersje z najmniejszymi silnikami. Najpierw czytajcie dokładnie i się nie bulwersujcie.

   A co do Clio: teraz żałuję, że nie kupiłem wersji RS 220 kucy. Przy jego masie i przy tej mocy, to te wasze wypasione beemki i ałdice bym objeżdżał naookoło, co zresztą i teraz nie raz robię.

  •  

   pokaż komentarz

   teraz żałuję, że nie kupiłem wersji RS 220 kucy. Przy jego masie i przy tej mocy, to te wasze wypasione beemki i ałdice bym objeżdżał naookoło,

   @Waldeck_13: Ale wiesz, że nawet w wiekowych Audi, BMW czy Mercedesie te 220 koni to nie jest jakieś mega szaleństwo tylko jednostka gdzieś tak ze środka gamy silnikowej? Jak ktoś chciał szybki model to kupował taki z mocą 400KM i więcej.

   Mi chodziło tylko o to, że nie trzeba mieć 200 kucy, żeby sprawnie wyprzedzać,

   @Waldeck_13: Zależy od definicji sprawnego wyprzedzania. Przy dużej mocy nie trzeba tyle kombinować: podjeżdżasz do wolniejszego samochodu, migacz, gaz do dechy i szybki powrót na swój pas. Jak masz mniej mocy, to czasami trzeba bawić się w jakieś rozpędzania na swoim pasie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale wiesz, że nawet w wiekowych Audi, BMW czy Mercedesie te 220 koni to nie jest jakieś mega szaleństwo tylko jednostka gdzieś tak ze środka gamy silnikowej? Jak ktoś chciał szybki model to kupował taki z mocą 400KM i więcej.

   @LDevil: Tak, wiem. Ale tych z największymi mocami jest bardzo mało, bo jednak większość to budżetowe silniki. Niemniej biorąc pod uwagę masę tych samochodów, to właśnie musiałyby być co najmniej o 100 koni mocniejsze, żeby dorównać temu Clio. Masa jednak ma znaczenie. A to Clio RS to naprawdę mały wariat.

   Zależy od definicji sprawnego wyprzedzania.

   @LDevil: Nie ma takowej. Po prostu trzeba to zrobić najszybciej jak to możliwe.

   Przy dużej mocy nie trzeba tyle kombinować

   @LDevil: Przy mniejszej też nie. Redukcja, gaz do dechy i powrót na swój pas. Żadna filozofia. Krytyczną moc na sprawny manewr wyprzedzania w aktualnych warunkach drogowych oceniam na 60 KM. Powyżej tej mocy, każdy, ale to każdy samochód jest w stanie sprawnie wyprzedzić inny, tylko trzeba wiedzieć jak. Oczywiście mówimy o normalnych prędkościach drogowych na drogach jednojezdniowych.

   Jak masz mniej mocy, to czasami trzeba bawić się w jakieś rozpędzania na swoim pasie.

   @LDevil: Powiem ci szczerze, że nigdy tego nie robiłem. Najsłabszy samochód jakim jeździłem, to Skoda Fabia 1.2 60 KM i łyknięcie tira przy 90 km/h nie stanowiło najmniejszego problemu. Bez żadnego rozpędzania, tylko redukcja, gaz do dechy i ogień.

 •  
  P.....7

  +44

  pokaż komentarz

  ciekawa sytuacja ze widizmy najpierw na filmiku, ze za OP-em jechało audi, które później zaczelo mrugac w 0:12. Pozniej na światlach 2 0:35 widzimy wysiadajacego goscia z audi. na filmie ani slowa o cichym bohaterze xD gosciu sie pewnie obsrał i pojechal w prawo

  źródło: i.imgur.com

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze miec w takim momencie spora moc w aucie wtedy zaden stary rupiec cie nie zablokuje a czesto nawet nie proboje. A niektorzy mowia ze spora moc wcale nie daje bezpieczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @laminio: oczywiście ze daje. Juz moje lekkie 150 konne wozidlo daje rade. Wtedy zaden pajac nie zablokuje

  •  

   pokaż komentarz

   @solidsnake7: Ja mam czym blokować nawet i 250 konne samochody, ale nie robię tego nigdy i bardzo nie lubię jeśli ktoś mi tak robi. Nagrywający powinien zgłosić tego kierowcę choćby dlatego, żeby zniechęcić go w przyszłości do takich zachowań i być może uchronić kogoś przed utratą zdrowia/życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @laminio: daje kiedy nie jesteś sfrustrowany i wiesz, że drogi to nie tor wyścigowy. Problem jest tylko taki, że trzeba mieć spory zapas mocy na idiotów bo 200KM to tak z 2x za mało na dzisiejsze czasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Baccon: mialem 180 koni i juz wtedy zadko byl problem a robie 25-30k km rocznie teraz mam 300 koni i nie spotykam w ogole problemow a na drodze lepsze fury i tak jada szybko wiec nie mam okazji ich wyprzedzac a gorsze nie maja czasu mnie zablokowac no ale ja sam tez nikomu nie blokuje ani nie robie złosliwych manewrów byle tylko kogos nie wpuscic czy cos raczej staram sie ułatwic kazdemu jazde.

   a do tego w miescie tez widac czesto jakies złosliwe manewry ze strony roznych ludzi byle tylko innemu uprzykrzyc zycie.