•  

  pokaż komentarz

  Gdyby się nie okazał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @terion: brexit to shit show nei wiadomo czy oni chcą wogole teraz - powinni to zrobic jak trump tymczasem wychodzi na to że nie bardzo potrafią negocjować ten cały deal

  •  

   pokaż komentarz

   powinni to zrobic jak trump

   @Fugi88888: Czyli jak???

  •  

   pokaż komentarz

   @terion chaotycznie i bez głębszego sensu? Tutaj akurat wszystko się zgadza.

  •  

   pokaż komentarz

   @terion: czyli hard brexit i jak sie nei podoba - to nei sprzedacie tu ani jednego bmw mercedesa - UE nie pójdzie na wojne - popatzr że junkera trump załatwił pogroził taryfami i UE sie chowa jesli sie z pozycji siły startuje a nie spozycji niższego UE cały czas mówie nie nei nie na wszelakie propozycje bo wie że ma uk w garsci bo firmy grożą przenoszeniem sie a Uk nie wyciągneło żadnych argumentów zeby postraszyc - wystarczy powiedziec 30% taryfy na a b c d e f podpisac wstepnie pare trade deals i juz pałka mięknie

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: A skąd pomysł, że podczas trwających negocjacji nie padają pomysły clenia? Może po prostu nie piszą o tym jak Trump na Twitterze, bo mają jeszcze godność i szacunek do drugiej strony negocjacji?

  •  

   pokaż komentarz

   - wystarczy powiedziec 30% taryfy na a b c d e f podpisac wstepnie pare trade deals i juz pałka mięknie

   @Fugi88888: Ale wiesz, że UE może zrobić to samo? Poza tym UK ma około 50% importów/eksportów do UE, ale UE względem UK ma mniej niż 10%. Czyli totalna wojna ekonomiczna na linii UK-UE oznacza kryzys w UE i zapaść w UK.

   junkera trump załatwił pogroził taryfami i UE sie chowa jesli sie z pozycji siły startuje a nie spozycji niższego

   Jak się ma największą gospodarkę i armię świata to można startować do każdego z pozycji siły.

  •  

   pokaż komentarz

   @terion: czyli hard brexit i jak sie nei podoba

   @Fugi88888: 54% eksportu UK trafia do krajów EU. 4% eksportu z krajów EU trafia do UK przy czym 8% z najintensywniej handlującej z UK Irlandią. Zgadnij kto w przypadku wojny handlowej byłby po kilku miesiącach na kolanach :)))

  •  
   K...g

   +54

   pokaż komentarz

   @zenon1002: podobno w razie hard brexitu po 3-4 tygodniach w UK skończyłyby się leki i żywność XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: halo halo, pomylka. To ten głupi Junker załatwił twojego Trumpa bez mydła xD zacytuje paste:

   przez trade war Chińczycy podnieśli cła na soję z USA
   cena amerykańskiej soi spadła z 420 na 320 $ za tonę, bo Chińczycy byli największym importerem
   EU zaczęła kupować soję z USA, no bo taniutko
   EU kupuje 4 razy mniej soi od Chin, więc amerykańscy farmerzy są w dupie
   Juncker załatwił z Trumpem niewprowadzanie ceł na europejskie auta, w zamian kupowanie większych ilości soi, które i tak by kupował, bo taniutko

  •  

   pokaż komentarz

   czyli hard brexit i jak sie nei podoba - to nei sprzedacie tu ani jednego bmw mercedesa - UE nie pójdzie na wojne - popatzr że junkera trump załatwił pogroził taryfami i UE sie chowa jesli sie z pozycji siły startuje a nie spozycji niższego UE cały czas mówie nie nei nie na wszelakie propozycje bo wie że ma uk w garsci bo firmy grożą przenoszeniem sie a Uk nie wyciągneło żadnych argumentów zeby postraszyc - wystarczy powiedziec 30% taryfy na a b c d e f podpisac wstepnie pare trade deals i juz pałka mięknie

   @Fugi88888: Gdy Cejrowski w "minęła 20" wejdzie za mocno...

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: hard?! A co z Irlandia północna? Mur wybudujesz? Do tego Trump może by się i nadawał :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bonno: „clenia” serio? Nakładanie cła to na nakładanie cła, a nie jakieś „clenie”. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @bonno: w polityce nie istnieje coś takiego jak godność i szacunek. Liczy się tylko to żeby twoje zdanie było wiążące dla drugiej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: Zdajesz sobie sprawę, że to obywateli państw członkowskich UE jest 450 mln, a Brytyjczyków 65 mln? Że 55% wymiany handlowej UK to kontakt z Unią, gdzie dla samej Unii jest to 5% wymiany handlowej? Oni mogą teraz skamleć i błagać o litość, a od kaprysu europejskich elit zależy, czy rzucą tę wyspę na kolana tzw. hard brexitem. Alternatywą jest zrobienie z UK drugiej Norwegii - czyt. dokładanie się do budżetu, dostosowywanie się do części unijnego prawa bez żadnego wpływu na politykę wspólnoty :)

  •  

   pokaż komentarz

   @brubrambri: niedawno szwajcaria w referendum odrzucila zaszczyt zostania czlonkiem ue. Ale glupi ci szwajcarzy. I brytyjczycy. Madrzy sa wlosi, grecy, francuzi, portugalczycy, no i najbardziej polacy.

  •  

   pokaż komentarz

   @arbux: Ale robisz k***ę z logiki tym swoim prostym, głupim myśleniem. Nie masz pojęcia o tym, że Szwajcaria ma umowy dwustronne z UE, musiała dostosować swoje prawo, oddaje pieniążki na coś co nazywa się funduszem szwajcarskim, z czego kasa idzie między innymi do nas. Zresztą, żeby nie zdawać sobie sprawy z wartości UE, trzeba być po prostu kretynem.

  •  

   pokaż komentarz

   to nei sprzedacie tu ani jednego bmw mercedesa

   @Fugi88888: wyj$?$ne na smieszna wysepke w momencie kiedy ma sie 27 innych krajow.ktore - w razie gdyby szantaż UK sie powiodl - zrobilyby dokladnie to samo

  •  

   pokaż komentarz

   czyli hard brexit i jak sie nei podoba - to nei sprzedacie tu ani jednego bmw mercedesa - UE nie pójdzie na wojne

   @Fugi88888: Niestety jest odsetek ludzi do ktorych trafiaja populisci, niestety jestes w tym odesetku. W tym wywiadzie ( https://www.youtube.com/watch?v=nfj6MipMYaY ) jest kilka perelek, ale jedna z piekniejszych to gdy Farage usiluje wmowic, ze UK powinna zlamac EU podczas negocjacji argumentem "albo bedzie deal albo zrywamy negocjacje i blokujemy wam dostep do naszego rynku". To dosc zabawny argument biorac pod uwage, ze gdyby EU odpowidzialaby tym samym to zalamalaby brytyjska gospodarke na dekady. Export z UK do EU to 57% (dane z 2017).

   Zalosny populista i cynik nie zwazajacy na los wlasnego kraju, a zwazajacy jedynie na swoj partykularny cel jedynie zaspokajajacy jego ego.

   ---

   Anglia, kiedys silne i dumne panstwo postrzegane na rowni z Niemcami czy Francja. Dzis w starciu z Unia mali i zagubieni, jak dzieci we mgle. Az zal na to patrzec. Paradoks sytuacji polega na tym, ze chcieli wyjsc z Unii, aby uciec z cienia Niemiec i UE tylko po to, by po kilku latach (juz terez) byc zmuszonymi do wszelkich ustepstw do jakich zmuszani byli bedac czlonkiem UE z subtelna roznica - nie beda mieli prawa glosu. Fascynujace, jak to przegrali. W powiazanych dodaje bardzo ciekawy material Guardiana, jak politycy UK zmieniali zdanie przed i po Brexicie kiedy dopadla ich rzeczywistosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @mkwiatek: z Twojej definicji wynika, że istnieje coś takiego jak godność i szacunek, bo to narzędzia, które można wykorzystać do tego, żeby umowa była wiążąca.

  • więcej komentarzy(11)

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe, czy po latach nie okaże się, że za Brexitem w znaczniej mierze stoi Rosja, która po cichu manipulowała społeczeństwem, a nawet korumpowała osoby publiczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @FabianBlendzior: To się okazało m.in. USA, UK, na Ukrainie i w Polsce. Wszystkie strony internetowe powiązane z Rosją (np. sputniknews) robią propagandę antyeuropejską a nasza prawica, najwieksi wrogowie Rosji jeszcze im pomaga.

  •  

   pokaż komentarz

   @FabianBlendzior: tylko w lewackich teoriach spiskowych wzzechmi ny putin wybiera prezydenta usa i wyrzuca uk z ue. Sama ue w ogole sie nie przyczynkla do odejscia uk.

  •  

   pokaż komentarz

   @InnyKtosek: no sputniknews, medium o zasiegu swiatowym i popularnosvi bbc. Ach nie, bbc, lewacka tubz, jest glownym medium w uk.

  •  

   pokaż komentarz

   @arbux: Sputniknews to akurat klarowany przypadek. Tajemnicą poliszynela jest to, że dużo "polskich" portali kierowanych jest z Rosji. Swego czasu wyrastały jak grzyby po deszczu i newsy na Wykopie codziennie były z nowych prawicowych stron ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender: Rosyjscy oligarchowie mają ogromne wpływy w UK i nawet się z tym specjalnie nie kryją - patrz właściciele klubów piłkarskich.

   @InnyKtosek: To mnie właśnie zadziwia w ruchach prawicowych w Europie i w USA Źdźbło w oku przeciwników politycznych dostrzegają (lewackie spiski, Żydzi, Soros), a belki we własnym nie widzą - czyli działania rosyjskich agentów.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe, czy po latach nie okaże się, że za Brexitem w znaczniej mierze stoi Rosja, która po cichu manipulowała społeczeństwem, a nawet korumpowała osoby publiczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @Defender: @InnyKtosek: @InnyKtosek: Here we go again... Powie, że Soros maczał w tym palce = oszołom. Powie, że to wszystko to Rosja = mówi jak jest ¯\_(ツ)_/¯ Oczywiście, nie mówię, że Kreml nie manipuluje opinią publiczną za pomocą Internetu, a wręcz przeciwnie, bo bądźmy szczerzy, każdy to robi. Tylko zwracam uwagę, że zwalanie na Putina winy za wszystko co prawicowe i ogólnie się nam nie podoba to skrajny przesadyzm...

  •  

   pokaż komentarz

   @InnyKtosek: Owszem. To dlatego, że nasza prawica jest finansowana pośrednio z Rosji, podobnie z resztą dzieje się od lat w USA. Strategiczne cele Kremla zostały wytyczone już dawno w pracy:

   https://en.wikipedia.org/wiki/Foundations_of_Geopolitics

   Rosja prowadzi od lat ofensywę propagandową, stąd "farmy trolli", działania kompromatem (pozyskanym m.in. przez ataki hakerskie), WikiLeaks, etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @InnyKtosek: Aha, jeszcze dodam w uzupełnieniu poprzedniego posta, że gdzieś w okolicach 700 strony ww książki jest mowa o tym, że silna Polska to sytuacja nieakceptowalna dla Rosji i ich działania muszą dążyć do tego, by pozyskać Polskę ponownie w swoją strefę wpływów (co się już dzieje, pierwsze skrzypce grają takie postacie jak np. Macierewicz). Zaś sam Dugin pisał nie tak dawno (bo ja wiem, z 2 lata temu?), że nie ma miejsca na niepodległą Polskę w geopolityce rosyjskiej. Dlatego Rosja m.in. wbija obecnie klin pomiędzy Polskę i Ukrainę, wskrzeszając na nowo "banderowską" propagandę, finansując narodowe ruchy po obu stronach granicy, etc. Zachód to doskonale widzi (choć oczywiście z "zachodu" należy wyłączyć w obecnej sytuacji Trumpa) i próbuje nas zatrzymać w swojej strefie wpływów, ale póki co stawiamy mocny opór...

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender: Przecież niedawno nawet zastanawiali się czy całego tego cyrku nie odwołać, w związku z wpływem rosyjskich służb na referendum. Problem w tym, że to już za daleko zaszło.

  •  

   pokaż komentarz

   @arbux: Polska marzyła by mieć tyle do powiedzenia w UE co miało UK. Kiedy ludzie zrozumieją, że unie tworzą politycy państw zachodnich. Współdecydowali o tym jak będzie wyglądać UE a później wyszli, ale nie do końca, bo jednak chcą zostać XD.

   Putin to bandyta, Rosja to bandycki kraj, chyba już od wojny w Wietnamie Rosja skutecznie wpływa na nastroje społeczne w krajach zachodnich.

  •  

   pokaż komentarz

   Zachód to doskonale widzi (choć oczywiście z "zachodu" należy wyłączyć w obecnej sytuacji Trumpa) i próbuje nas zatrzymać w swojej strefie wpływów, ale póki co stawiamy mocny opór...

   @texas-holdem:
   wzmianka o Trumpie brzmi interesująco. Mógłbyś nieco rozwinąć?

  •  

   pokaż komentarz

   @yurai007: Trump nie jest propagatorem zachodniej polityki. W ogóle ciężko go nazwać propagatorem jakiejkolwiek polityki. Trumpowi brakuje choćby elementarnego zrozumienia światowej geopolityki (Merkel np. próbowała wielokrotnie wyjaśnić mu na czym Unia Europejska w ogóle polega ale bezskutecznie - wg Angeli nic nie zrozumiał, co zresztą potwierdza fakt, że znacznie poźniej proponował w rozmowie Macronowi, by Francja negocjowała z USA umowy bezpośrednio, z pominięciem UE), innych rzeczy zresztą też nie. Jego najbliżsi współpracownicy, a nawet autor (ghostwriter) "jego" Art of the Deal twierdzą, że Trump nigdy nie przeczytał książki, a przynajmniej oni nigdy nie widzieli, żeby jakąś kiedyś czytał. Generalnie jedyne świadectwo, że Trump być może czytał coś dłuższego niż kilkustronicowy dokument pochodzi od jego byłej żony Ivany, wg której jej mąż miał obok łóżka przemówienia Hitlera.

   Nie widziałem też żadnego nagrania czy artykułu, na podstawie którego mógłbym uznać, że Trump posiada wiedzę merytoryczną na jakikolwiek temat, z wyłączeniem (być może, strzał, bo też nie mam na to dowodów) wąskiej dziedziny jaką są przepisy regulujące finansowanie budowy nieruchomości czy rolowania długu. Ale ciężko to stwierdzić z całą pewnością zważywszy na fakt, że biznes Trumpa od lat 80. wykorzystywany był przez rosyjską mafię do prania pieniędzy (zresztą w ogóle nieruchomości Trump Org., nie tylko w USA, często "nie bronią" się ekonomicznie, a ich istnienie można uzasadnić tylko gdy traktować je jako front dla działalności korupcyjnej czy wręcz jako "pralnię pieniędzy" dla oligarchów, patrz np. Trump Tower w Baku - budynek nigdy nawet nie został oddany i... nie ma do niego drogi dojazdowej), a zatem bez takiego źródła kapitału jego firma już dawno by nie istniała. Patrz m.in. wypowiedź syna Trumpa, że (parafrazuję) "nieproporcjonalnie dużo środków pompuje w nas Rosja" (na co zresztą jest masa dowodów w postaci mega-podejrzanych transakcji oraz powiązań z bankiem cypryjskim i nie tylko). Gdyby nie to, że Trump Org. to od lat "front" dla rosyjskich oligarchów i mafiozów, to Trump nie miałby żadnego finansowania (z USA nie ma, ogłaszał tam bankructwo kilkukrotnie i nie może liczyć na tamtejsze banki), zaś gdyby po odziedziczeniu fortuny nie robił kompletnie nic i włożył kasę na indeks giełdowy, to byłaby ona dziś więcej warta niż wszystkie nieruchomości Trump Org. razem wzięte. A zatem nie wiem czy można powiedzieć, że posiada on jakąkolwiek wiedzę ekspercką nawet "w swojej dziedzinie" - brak sukcesów na koncie (a kilka bankructw, w tym bankructwo... kasyna), chyba że za sukces uznać robienie za pralnię dla oligarchów i dyktatorów (prał nawet dla Kaddafiego).

   Więc reasumując: Trump nie ma pojęcia właściwie o niczym, jeśli chodzi o merytoryczną wiedzę. Umie grać na emocjach, skutecznie wykorzystuje niskie instynkty ludzi, ale "twardej" wiedzy nie ma praktycznie żadnej. Jest natomiast bardzo dobrym "pożytecznym idiotą" dla ww. typów ludzi. A od niedawna jest też "pożytecznym idiotą" dla Putina, będąc "agentem chaosu" i destabilizatorem zachodnich sojuszy (których bez wątpienia nie rozumie w założeniach, poza tym nic go to nie obchodzi, czemu wielokrotnie dawał wyraz w wypowiedziach). Dlatego obecnie Trump realizuje życzenia (mają go od bardzo dawna na finansowej smyczy + tzw. "kompromat", jeśli wierzyć raportowi byłego agenta MI6, lecz jest on bardzo wiarygodny z uwagi na kompetencje i doświadczenie autora, od czasu publikacji został też fragmentarycznie potwierdzony przez niezależnie źródła, zaś żadne ze stwierdzeń nie zostało skutecznie zdementowane) i "politykę" Kremla, ale też błędem byłoby utożsamiać działania Trumpa z polityką USA jako całości. Trump jest oczywiście ciosem dla ich "soft power" i dłuuuugo trzeba będzie sprzątać po tym bajzlu jaki zrobi, ale myślę, że amerykańskie służby wyciągną stosowne lekcje z tej sytuacji.

   Pozdrawiam.

  • więcej komentarzy(3)

 •  

  pokaż komentarz

  i następny zwolennik Brexitu, z żoną Niemką i starający się o niemiecki paszport.
  Tutaj, wybitnie wręcz przeorany przez dziennikarza LBC Jamesa O'Briena.

  źródło: youtube.com

 •  
  FireDash

  +113

  pokaż komentarz

  Po kompromitacji tego ruchu i skutkach brexitu, najśmieszniejsze jest to, że a naszym nieporównywalnie mniej znaczącym kraju niż UK, nadal są ludzie myślący, że bez UE bedzie lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)