•  

  pokaż komentarz

  W świetle takich rewelacji nie trudno wyobrazić sobie sytuacji, w której nie zostanie uznana ważność wyborów (ktokolwiek by nie wygrał), bo sędziowie orzekający w SN zostali wybrani z naruszeniem prawa. Prosta droga do totalnej anarchii!
  Takiego rozmontowania państwowości jeszcze nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   ważność wyborów

   @Ripper: Najbliższe wybory, o których ważności orzekał będzie SN to wybory do Parlamentu Europejskiego. To jest jak najbardziej sprawa dla organów unijnych

  •  

   pokaż komentarz

   Takiego rozmontowania państwowości jeszcze nie było.

   @Ripper: a może to celowe działanie obcego mocarstwa - zielone ludziki by się nie sprawdziły, bo nie mamy mniejszości obywateli tego mocarstwa. To sprowadzą nas do poziomu państwa upadłego - a później powtórzą:

   Warszawa przestała istnieć jako stolica Polski. Rząd polski rozpadł się i nie przejawia żadnych oznak życia. Oznacza to, iż państwo polskie i jego rząd faktycznie przestały istnieć. Wskutek tego traktaty zawarte między ZSRR a Polską utraciły swą moc. Pozostawiona sobie samej i pozbawiona kierownictwa, Polska stała się wygodnym polem działania dla wszelkich poczynań i prób zaskoczenia, mogących zagrozić ZSRR. Dlatego też rząd sowiecki, który zachowywał dotąd neutralność, nie może pozostać dłużej neutralnym w obliczu tych faktów.

   Rząd sowiecki nie może również pozostać obojętnym w chwili, gdy bracia tej samej krwi, Ukraińcy i Białorusini, zamieszkujący na terytorium Polski i pozostawieni swemu losowi, znajdują się bez żadnej obrony

   Zamienić słowa: ZSRR, sowiecki na obecne nazwy

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: W najlepszym przypadku to totalne kretyństwo pisowskiego reżimu — w najgorszym zdrada stanu. Ech…

  •  

   pokaż komentarz

   @Ripper: jedno i drugie niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ripper: Kolejnym krokiem powinno być wpisanie tych członków z SN do hipoteki SN zgodnie z 755 § 1 k.p.c., jako najlepszy sposób zabezpieczenia. Jak Kaczyński rozwiąże SN, to oni dostaną rekompensaty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Cytat ze strony SN
   Kolejnym krokiem zgodnie ze stroną SN " Krytycy rozstrzygnięcia nie dostrzegają także tego, że zgodnie z przepisem art. 755 k.p.c. zabezpieczenie może być dokonane w każdy sposób, jaki stosownie do okoliczności sąd uzna za odpowiedni. Chodzi bowiem o taki dobór sposobu zabezpieczenia, aby wydane w przyszłości orzeczenie, a raz jeszcze przypomnieć należy, że idzie w tym wypadku o orzeczenie wydane przez TSUE w związku z pytaniem prejudycjalnym, zadanym przez Sąd Najwyższy, nie okazało się niemożliwe do zrealizowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ripper: Spójrz na te mordy Błaszczaka, Ziobry, Dudy, Macierewicza, Rydzyka. Czy widzisz ludzi z elementarną wyobraźnią?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ripper: Ja myślę, że PIS zachłysnął się trochę swoim zwycięstwem w wyborach. Kaczyńki przegrywał chyba z 8 razy pod rząd, aż w końcu rzutem na taśmę zdobył jednocześnie i fotel predyzenta, i większość sejmową.
   Pomyślał, że jest już stary i druga taka okazja się nie trafi. Więc wraz z najbliższymi współpracownikami ułożył na szybko plan przejęcia całego procesu wyborczego, tak by nie oddać już władzy - na wzór Węgier, Rosji lub Turcji.

   Problem w tym, że ten plan był mocno nieprzemyślany i szybko wymknął się spod kontroli - by iść dalej, trzeba było łamać Konstytucję, łamać traktaty unijne. Teraz wycofać się już nie mogą, bo czeka ich trybunał stału. Więc pozostaje tylko "konsekwentnie iść do przodu", choć sami do końca nie wiedzą, dokąd idą.
   A jednocześnie w Polsce powstaje coraz większy rozp??@$@$ prawny i chyba nikt już nie wie, jak to odkręcić, ani co jest zgodne z prawem.

   ustawa o Sądzie Najwyższym z 8 grudnia 2017 r., która w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy była już sześciokrotnie nowelizowana.

   Gdyby mieli solidny plan, to od razu by wypuścili ustawę w takim kształcie, jak ma finalnie wyglądać. A nie co chwilę coś poprawiali, bo czegoś nie przewidzieli.

  •  

   pokaż komentarz

   a może to celowe działanie obcego mocarstwa

   @megawatt: Wątpię. Brzytwa Hanlona.
   Obawiam się, że prawda jest niestety dużo gorsza.

 •  

  pokaż komentarz

  Przerażające jest to, ile czasu i wysiłku zajmie w przyszłości posprzątanie tego pisowskiego gówna i powrót do konstytucyjnego porządku państwa

 •  

  pokaż komentarz

  To sie skończy źle, PiS rozwali Polskę. Zobaczycie, jak przegrają przed ETC to zacznie sie szczucie na UE, i powolny PolExit, a dziś przynależność do UE to polska racja stanu.

  Jest też drugi problem, wyroki wydane przez nieprawnie powołany sąd można będzie kwestionować. Zrobi sie mega burdel prawny.

 •  

  pokaż komentarz

  Co za kpina, jacyś profesorowie co uczyli Adriana na studiach myślą, że nadal mogą go pouczać. Od tego teraz jest Kaczyński! ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeszcze Trybunalem straszą. Phi.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze znane towarzystwo już zakopało xD