•  

  pokaż komentarz

  Eldo, to ten raper co non stop ciągnie koks i pali trawkę?

 •  

  pokaż komentarz

  A z czego taki raprencista żyje po zakończeniu kariery?

  •  

   pokaż komentarz

   @rissah: akurat Leszek ma kilka innych zajęć, pisze teksty piosenek, na swoim koncie ma np. dla Brodki. Wiem że ma licencje przewodnika i tutaj nie do końca jestem pewien ale na 90% przewodnika po historycznych miejscach Warszawy.
   Jeśli chodzi o polskich raperów to jest kilku którzy z hobby nie zrobili sobie zawodu np Łona jest prawnikiem

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli chodzi o polskich raperów to jest kilku którzy z hobby nie zrobili sobie zawodu np Łona jest prawnikiem

   @RidgeForrester: dzięki. A pytałem, bo polski hiphop śledziłem jakieś 20 lat temu, a wówczas to była prawie zawsze zarobkowo działalność poboczna. Obecnie, z tego co widzę, to sporo pokroju Malika Banana Montany, czyli robię rap za hajs taty, a nie kasę na rapie, no, ale może to się łączy jakoś.

  •  

   pokaż komentarz

   @rissah: 20lat temu też słuchałem rapu i wydaje mi się że wiem co masz na myśli. Mało tego 10lat temu taki Malik dostałby wp#?@$$@ za to co robi. Według mnie za modę na sp#?@$$@enie w pl rapie odpowiada m.in. Popek któremu polska scena wolała lizać jaja niż powiedzieć że robi takie samo gówno jakim był np monopol. Najbardziej mi się i tak śmiać chce gdy z perspektywy czasu chcąc być uczciwym wychodzi na to że tylko Tede był na tyle szczery że powtarzał wszystkim w kółko że tu chodzi tylko o hajs a scena wieszała na nim psy

  •  

   pokaż komentarz

   wychodzi na to że tylko Tede był na tyle szczery

   @RidgeForrester: jego pamiętam jeszcze z czasów 1kHz i Trzyha, on zawsze (i czasem mocno bezczelnie) podkreślał, że na rapie się dorobi. No i się dorobił, ale poziom trzyma od tylu lat, że niech zarabia do śmierci na tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @rissah: TDF aka Fiodor - pijmy jego zdowie! pozdro600 ;)

  •  
   e.......9

   -23

   pokaż komentarz

   Według mnie za modę na sp%#@!%%enie w pl rapie odpowiada m.in. Popek któremu polska scena wolała lizać jaja niż powiedzieć że robi takie samo gówno jakim był np monopol.

   @RidgeForrester: Nie rozumiem, w jednym momencie w poście piszesz, że szacunek dla Tedego bo był szczery, że robi rap dla hajsu, a z drugiej wieszasz psy na Popku, który dokładnie to samo mówił, że robi rap dla hajsu i zabawy. Ponadto poziom rapu Tedego obecnie nie odbiega poziomem od ogólnej marności. \

   Po prostu rap wszedł do mainstreamu i nie jest to wina jakiegoś śmiesznego Popka i jego discorapsów.

  •  

   pokaż komentarz

   @ejadaz689: Pepek o tym że robi rap dla hajsu mówił głównie w wywiadach, Tede nagrywał o tym kawałki. To Tedemu zarzucano że robi kasę na małolatach ale nigdy nie nagrywał gówna typu p%#$a nad głową (tak wiem o mixtapeach typu jamazła ale to były mixtape a nie alubumy legalne). Popek odp##?$!!ał akcje z wrzucaniem swojej wyciętej skóry do jedzenia i podawaniu tego na nieświadomce jakiemuś typowi. Sorry ale mam swoje zdanie na ten temat i w mojej ocenie to pepek robił większe gówno z rapu i z mózgu swoich słuchaczy

  •  

   pokaż komentarz

   wychodzi na to że tylko Tede był na tyle szczery że powtarzał wszystkim w kółko że tu chodzi tylko o hajs

   @RidgeForrester: 3H - hajs, hajs, hajs, tak to czytaj... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Pozostaje mi tylko dodać, że...

   źródło: m.youtube.com

  •  
   e.......9

   -23

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester: Ja tu nawet nie bronię Popka jako osoby czy jego rapu tylko po prostu mówienie, że rap jest w obecnym stanie przez Popka jest dosyć krzywdzące dla niego. Szczególnie, że nie potrafię przypomnieć sobie kogokolwiek z popularnych raperów co by robili podobny rap co on.

  •  

   pokaż komentarz

   @ejadaz689 wybacz ale w mojej ocenie to krzywdzące jest nazywanie gangu Albanii rapem. Ja nie twierdzę że oceny rap wygląda tak przez Popka jeśli już to popularność tego ich tworu przyczyniła się to tego że przeciętny słuchacz dziś to większe dno niż kiedyś. Już wolałem wczute na uliczny rap niż to bagno i syf panujące po ich "dokonaniach"
   Tak jestem źle nastawiony i zdania nie zmienię. Juz wole by moje dzieci słuchały najgorszych gniotów tedego niż czegokolwiek od popka

  •  

   pokaż komentarz

   Najbardziej mi się i tak śmiać chce gdy z perspektywy czasu chcąc być uczciwym wychodzi na to że tylko Tede był na tyle szczery że powtarzał wszystkim w kółko że tu chodzi tylko o hajs a scena wieszała na nim psy

   @RidgeForrester: Największą hipokryzją powiało jak Peja wyzywał Tedego, że lata po TVN-ach, a obecnie sam tam leci z podkulonym ogonem xD I mówię to jako człowiek, który wolał posłuchać Peji, niż Tedego (generalnie w ogóle nie lubiłem jego stylu), aczkolwiek ani jeden, ani drugi nie trafił jakoś zbytnio w moje gusty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dr_Manhattan: hehe pamiętam dokładnie jak po necie latały filmiki jak peja wp!@$??$ał zupę w jakimś barze i propsował tedego, jeśli plotka jest prawdziwa to te wszystkie filmiki poleciały z yt właśnie przez peje przy okazji beefu.
   Kiedyś bardzo szanowałem rycha ale wyszło jak wyszło. Po latach powychodziły różne kwiatki najbardziej lubię foto obsranego Ryska jak mu Waldek Kasta wbił na koncert ;)
   ja chyba na tym skończę bo wyszedł niezły off top bo temat o Leszku. pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester: Witam na historycznym zwiedzaniu Warszawy. W planach brama na Ząbkowskiej gdzie skroiliśmy Niemca i pobiliśmy życiowy rekord, a na koniec bocznica PKP na Grochowie gdzie strzelano do moich kolegów za puszkę farby w dłoni. No to ruszamy.

  •  
   e.......9

   +5

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester: W sumie nie zapytałem o co dokładnie ci chodzi z wizerunkiem polskiego rapu obecnie? Wymieniłeś Malika czyli mogę przypuszczać, że chodzi ci o nową szkołę skupioną na tym rapie o hajsie, imprezach itp. Ale przecież jest i tak masa raperów co dalej robią trueschool, bardziej skupionych na tekstach.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-heros: rusz to może głową i przemyśl dwa razy zanim coś napiszesz i zabłyśniesz swoją inteligencją

  •  

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester:
   Człowiek
   E to wyścig szczurów
   Do szklanych domów z szarych murów
   Jak twój guru to PLN
   Ty przegrasz wyścig ten

   Na co dzień styl jak na wesele
   Gantele
   Włosy natarte żelem
   Bieg za portfelem, co?
   Portfel jest celem, no
   Ten kto nie jest jak ty jest nikim

  •  

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: 22780630_1676822292350124_7885122000381579526_n.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @rissah Eldo pracuje w jednym z warszawskich sklepów rowerowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @ejadaz689: jeśli chodzi o newschool to jest pełno raperów którzy potrafią robić to w ciekawy sposób ale to nie jest metoda żeby się przebić. Z nowoszkolnych raperów można wymienić np vnma (teraz ciężko mi go słuchać,ostatni kawałek którym się można powiedzieć że jarałem to Linie) czy obecnie dwa sławy którzy kiedyś raczej nowoszkolni nie byli. Są jeszcze np JNR, 2sty itp długo by wymieniać
   Dzisiejszy rap poszedł w tę stronę ale przecieranie szlaków trwało długo i polskiej scenie wychodziło bokiem jak hastagi Małolatowi #pdk ;)
   Metodą jest to żeby zrobić takie gówno żeby 12 latkowie nabili Ci kabze i bili się ze swoimi kolegami o to kto jest zajebistszy
   Jeśli chodzi o sam wizerunek to kiedyś się postrzegało raperów jako uliczników i patusów dziś tylko patusów. Problem polega na tym że ulica mimo że miała zasady które nie wszystkim odpowiadały to jednak jakieś zasady miała. Dziś jakieś Bedoesy (mimo że nawijać potrafi) ścierają się w necie w tematach typu czy laska którą pukał po koncercie miała 14 czy 17 lat a filmik i tak wrzucili jego koledzy czyli akcję sami nakręcają bo zbyt długo cicho być nie może a w dobie facebooków każdy musi wiedzieć ile pieprzyków na dupie ma jego idol.
   Wszystko poszło w złą stronę. Kiedyś rap kojarzony był z marychą ewentualnie z koksem dziś z kodeiną, mefedronem i resztą syfu i podpobnym syfem się staje gdyż wiele rzeczy robionych jest na siłę i pod publikę. Bolączką rapu jest także fakt że stare Dinozaury pchają się w tę stronę bo widzą że tutaj są pieniądze w efekcie wygląda to często tak jakby 60letnia ciocia zakładała bluzkę z napisem sexy.
   Sam Eldo w wywiadzie mówił że pierwsze kawałki rapowe nie były o tym co jest naprawdę tylko chodziło o styl i rymy (jeśli dobrze pamiętam to wspominał wtedy o kawałku jakiegoś rapera który twierdził że ma własne linie lotnicze a ich nie miał ale umiał to fajnie poskładać). Pięć lat temu polska scena darła koty o to czy w rapie musi być przekaz. Jeśli o mnie chodzi to wole jak buja niż skłania do rozkmin ale nie widzę sensu słuchania wyjców z autotunem nawijających wyru-cha-łem ją ją ją ziooom
   Dziś już sam nie kumam w którą stronę to wszystko poszło, mając ponad 30 lat mogę stwierdzić że nie w tą w którą chłopaki chcieli ukierunkować nagrywając 20-25 lat temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rissah: Często produkcja muzyki, szycie ubrań, jak ktoś jest mądrzejszy to nie przeżera kasy, tylko ładuje ją w inne biznesy (np. tak jak te knajpy z tex-mex Bilona). A jak ktoś jest nienajmądrzejszy, to potem pracuje fizycznie i klepie biede, tak jak Pęku.
   Pelson np gra zawodowo w golfa ;d

  •  

   pokaż komentarz

   @Lord_Hunter:
   może to jest jakiś trop:
   https://www.wykop.pl/link/4493419/comment/57878373/#comment-57878373

   @Coolek: ja jestem ciekaw jak to jest z Eisem o ile wiadomo jest z relacji warszawskich raperów że robi grube interesy to dalej nie trafiłem na ślad informacji czy Jacek Nalewajko (on) to ten sam od serwisu Pudelek.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   e.......9

   +2

   pokaż komentarz

   Metodą jest to żeby zrobić takie gówno żeby 12 latkowie nabili Ci kabze i bili się ze swoimi kolegami o to kto jest zajebistszy

   @RidgeForrester: Ale tak było od zawsze, tylko wcześniej niby ludzie się zasłaniali właśnie ulicą i, że nie robią rapu dla dzieci. Przecież 10 lat temu to młodzież w podstawówkach jak teraz słuchają sobie Bedoesów i innych to wtedy słuchali ulicznego rapu, nic się nie zmieniło.
   A to, że obecnie się raperzy ścierają na facebooku to jest po prostu znak czasów gdzie często trzeba bronić marki by nie stracić potencjalnego zysku. Gdyby społecznościowe portale tak popularne 10 lat temu to by było to samo.

   Sam Eldo w wywiadzie mówił że pierwsze kawałki rapowe nie były o tym co jest naprawdę tylko chodziło o styl i rymy (jeśli dobrze pamiętam to wspominał wtedy o kawałku jakiegoś rapera który twierdził że ma własne linie lotnicze a ich nie miał ale umiał to fajnie poskładać).

   @RidgeForrester: Sam Eldo w wywiadzie wyżej mówi, że woli współczesnych raperów od dinozaurów bo są zwyczajnie lepsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester: A Letnie Czartery to co niby jak nie gówno dla małolatów z internetu? Sorry ale Tede żadnego poziomu nie trzyma, bo miał wiele super płyt, ale też trochę szajsu pod publiczkę jak wyżej wspomniane.

  •  

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester: Z drugiej strony polska scena rapu zawdzięcza właśnie Popkowi wprowadzenie lepszej komercjalizacji dzięki czemu raperzy mogą łatwo się utrzymać z koncertów, płyt i reklam, a nie ukrywajmy, pieniądze są po prostu ważne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Coolek: Pelson zawodowo serwuje piwo w jednym z barōw raczej...

  •  

   pokaż komentarz

   @ejadaz689: było podobnie ale nie tak jak dziś, problemem jest to że dziś rapu w rapie jest tak mało że dla mnie kogoś kto na płyty rapowe wydał naprawdę spore hajsy sprawdza się to co Waldek Kasta kiedyś mówił że więcej raperów niż słuchaczy. Dla przykładu z młodych kotów jest np Otsochodzi, gościa propsowały naprawdę kozackie ksywy w tym kraju, to jak wjechał ze stylem rodem z lat 90/00 między te newschoolowe mordy robiło spore wrażenie koniec końców żeby był hajs z rapu zmienił styl na kolorowego chłopca i mamy co mamy. Nie mówię że gówno najgorsze ale osobiście liczyłem że swoją stylówką pozamiata olisy itp

   jesli chodzi o to co eldo powiedział to oddaje swoje wszystkie rap płyty jeśli nie miał na myśli tutaj głownie warsztatu i obycia na rynku medialnym. Tekstowo to proszę nawet nie porównywać bo to jak Zestawiać działa poetów z wysrywami dziennikarzy z jakiegoś onetu

  •  

   pokaż komentarz

   @piekny_kawaler: @Rollem171: sorry Panowie nie mam ani czasu ani siły na przerzucanie się racjami. Najważniejsze żebyście mieli swoje zdanie bo za lat 20 będziecie Was bolało serce jak mnie teraz kiedy wymaga się ode mnie wykazania że kiedyś a dziś w pl rapie to równia pochyła. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli

  •  

   pokaż komentarz

   @tptak: zaskreczowałbym, jednak pisemnie nie umiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   j.....3

   +4

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester: nic dodać nic ująć. Lepszego streszczenia PL HH nie czytałem ;) Krótko i na temat...

  •  

   pokaż komentarz

   jeśli dobrze pamiętam to wspominał wtedy o kawałku jakiegoś rapera który twierdził że ma własne linie lotnicze a ich nie miał ale umiał to fajnie poskładać

   @RidgeForrester: chodziło pewnie o Eisa. Raper znany z fantazjowania, ale umiejący składać naprawde świetne rymy

  •  

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester: dlatego Tedego szanuje najbardziej z polskiego hiphopu. Jest jaki jest, ale przynajmniej zawsze szedł swoją droga mając wyj%@#ne na wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   hehe pamiętam dokładnie jak po necie latały filmiki jak peja wp%!!!@@ał zupę w jakimś barze i propsował tedego, jeśli plotka jest prawdziwa to te wszystkie filmiki poleciały z yt właśnie przez peje przy okazji beefu.

   @RidgeForrester: wrzuciłem na swoim kanale dawno temu filmik, który nie stawiał Peję w dobrym świetle. Dostałem po pewnym czasie wiadomość od jego kontent menagera (lol) z groźbą oflagowania filmu do którego nie miał prawa autorskiego. Filmu nie zdjąłem, wyśmiałem tego lamusa menagera i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @zjembigos: To był dobry tekst i ogólnie kawałek. Trzeba przyznać, że Tede, zanim popadł w jakąś nieznośną grafomanię, miał faktycznie smykałkę do klejenia tekstów, które nie tylko miały flow, ale również dało się ich słuchać; były o czymś. Nie były to może jakoś wielce wybitne teksty, ale i tak zdecydowanie wybijały się ponad przeciętną polskiego rapu. Takie małe porównanie:

   Tede (2001):
   Cały czas siedziałem w furze
   Wyszła zza rogu z fajfusem w skórze
   Trochę za dużej jak na mój gust
   Ale gość się tu nie wiózł
   A ona pełen luz, widać było na twarzy
   Widocznie już zdążyli przysmażyć
   Trzeba oparzyć się żeby poczuć
   A k#$%%stwo biło jej z oczu
   Lej w kroczu, nie on pierwszy i ostatni
   Jeszcze trafi HIV dodatni
   Narkomani są podatni na to
   A on wszedł do bramy ze szmatą
   A to matoł, a to matoł
   Wszystko jedno desperatom
   Dzień dobry dla mnie, dla niej nie tak samo

   Tede (2015):
   Wszystko się jakoś lepi, ej
   Wychodzi jakoś lepiej
   Tu głowy nie są ready, ej
   Na atomowy swag, OK
   Zacznę jeszcze raz, OK
   Czuję, jak mi bije fejm, OK
   Zawsze jeżdżę grać, OK
   A jeździłem dużo mniej, ojej
   Także mieć chcę raj i na mój show nie muszą przychodzić, a chcą
   I wierzę, że w papierze zgodzi się bardzo
   Ogólnie czuję, wznios mam, prosta wiatr w żagle, jeb, wiosła, bosman
   I w głowie nagle wiosna, gołąbka pokoju na Poznań bym posłał
   I nagle coś harmonię burzy, i koniec, i nie ma ludzi
   Je-jedna rakieta, jeden człowiek, jeden guzik

   No dla mnie to jest jednak regres, a nie progres.

  •  

   pokaż komentarz

   @KolejnyWykopowyJanusz: nie o Eisa mowil wtedy o rapie z USA nie jestem pewien ale to mogło być w dokumencie dla mtv "mówią bloki"
   @SzitpostForReal: lap plusa ode mnie, walić ich, właśnie o takich akcjach pisałem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester: sp!?$!##enie w polskim rapie wzielo sie na pewno w duzej czesci ze sp!?$!##enia rapu w usa.
   nie wiem czy bylo na wykopie ale warto zobaczyc co o tym sadzi dmc z run dmc

   ps. na biezaco bylem rowniez z 10 lat temu teraz slucham tylko staroci

  •  

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester: to straszne jak można tak bardzo patrzeć na przeszłość tak bardzo w różowych okularach, wybaczać rapowi sprzed 20 lat takie rzeczy jaki karamba czy nagły atak spawacza a potem mówić, że dzisiejszy jest gorszy albo jeszcze lepiej tłumaczyć sobie że przeciętny słuchacz dziś jest gorszy niż kiedyś.
   Otóż nie jest, tylko ty jesteś już stary i nie potrafisz nadążyć za muzyką, która się zmienia tak samo jak każde wcześniejsze pokolenia narzekając, że kiedyś to była muzyka.

   Mało tego 10lat temu taki Malik dostałby wp?!@@!% za to co robi.
   no i co z tego że 10 lat temu by dostał wpierdol(śmiem wątpić skoro nawet Doniu wyjaśnił tych truskulowych cepów napinaczy), kiedyś można było na stosie spłonąć za twierdzenia, że ziemia nie jest płaska a gdy po raz pierwszy zaprezentowano dodekafonię to ludzie z sali uciekali w ramach protestu. Tak działa świat, że rzeczy kiedyś nieakceptowalne stają się normą a w sztuce widać to bardzo wyraźnie. I wracając do sena to, że kiedyś by się komuś nie podobało to co robi Malik to nie znaczy, że dziś jest to złe. Sam nie lubię i nie słucham ale kumam czemu dzieciaki się jarają bo sam kiedyś podśpiewywałem karambę czy nagły atak spawacza i nawet sobie nie wmawiaj, że to w jakikolwiek sposób było lepsze bo nie było.

   Popek któremu polska scena wolała lizać jaja niż powiedzieć że robi takie samo gówno jakim był np monopol.
   wszystko od gówna wyzywasz ale to jest po prostu muzyka, której się słucha bez żadnej wczuty, często dla jaj i jeszcze częściej pod wpływem alkoholu u w takich sytuacjach się sprawdza znakomicie i to, że akurat tobie już to nie odpowiada, to nie znaczy że to gówno.

   Popek odp%%#!%$ał akcje z wrzucaniem swojej wyciętej skóry do jedzenia i podawaniu tego na nieświadomce >jakiemuś typowi. Sorry ale mam swoje zdanie na ten temat i w mojej ocenie to pepek robił większe gówno z rapu i z >mózgu swoich słuchaczy
   to, że popek jest p%??!em to jedno ale nawet nie pierdziel, że robi komukolwiek gówno z mózgu bo to człowiek dobiera muzykę jaka mu odpowiada a nie na odwrót.

   już to popularność tego ich tworu przyczyniła się to tego że przeciętny słuchacz dziś to większe dno niż kiedyś
   kompletnie z dupy wysnuty wniosek, jeszcze raz przypominam nagły atak spawacza, karambę czy nawet j!?!ć mi się chce liroya.
   Muzyka z nikogo debila nie zrobi, to jest zrzucanie winy, tak samo w latach 90 władze próbowały zwalać winę za agresję i przemoc w Copton na gansta rap. Robisz tu dokładnie to samo a Ice Cube bardzo dobrze wyjaśnił te kwestie w tym utworze:
   https://www.youtube.com/watch?v=HzeZhCt5PVA
   To jest jednowymiarowe i płytkie postrzeganie świata, chyba nie możesz albo nie chcesz zaakceptować tego, że muzyka to też rozrywka a ludzie lubią się od czasu do czasu odmóżdżyć do jak najprostszych rzeczy co wcale nie czyni ich głupkami czy ściekami jak to nazywasz.

   Metodą jest to żeby zrobić takie gówno żeby 12 latkowie nabili Ci kabze i bili się ze swoimi kolegami o to kto jest zajebistszy
   i to wszędobylskie pisanie, że dzieciaki słuchają gówna. A ty ile miałeś lat gdy zaczynałeś słuchać raperów? Tak to już jest, że dzieciaki żądzą przemysłem muzycznym a staruchy jak zwykle narzekają.

   Problem polega na tym że ulica mimo że miała zasady które nie wszystkim odpowiadały to jednak jakieś zasady >miała.
   co to za zasady? Aż mnie ciarki żenady po tym zdaniu przeszły.

   Dziś jakieś Bedoesy (mimo że nawijać potrafi) ścierają się w necie w tematach typu czy laska którą pukał po >koncercie miała 14 czy 17 lat a filmik i tak wrzucili jego koledzy czyli akcję sami nakręcają bo zbyt długo cicho być nie >może a w dobie facebooków każdy musi wiedzieć ile pieprzyków na dupie ma jego idol.
   ale jakby 20 lat temu był tak powszechny internet i rap byłby tak popularny to by wyglądało tak samo. Słuchasz muzyki czy tego co raperzy robią osobiście? Przecież każdy w rapie ściemnia, no każdy, większość tego co nawijają to zmienione, podkoloryzowane albo fałszywe historie, to tylko muzyka a postać rapera to wizerunek sceniczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester:

   Wszystko poszło w złą stronę. Kiedyś rap kojarzony był z marychą ewentualnie z koksem dziś z kodeiną, >mefedronem i resztą syfu i podpobnym syfem się staje gdyż wiele rzeczy robionych jest na siłę i pod publikę.
   nie no to jak był kojarzony z koksem to spoko a z kodeinką to już fe xDD

   ale nie widzę sensu słuchania wyjców z autotunem nawijających wyru-cha-łem ją ją ją ziooom
   ty nie widzisz ale innym może się podobać, gusta są rózne, autotune to ciekawe narzędzie a takie sprowadzania rapu do absurdu to jest ignorancja na poziomie ludzi, którzy piszą że rap to muzyka tylko dla patlogii

   Dziś już sam nie kumam w którą stronę to wszystko poszło, mając ponad 30 lat mogę stwierdzić że nie w tą w
   którą chłopaki chcieli ukierunkować nagrywając 20-25 lat temu.

   muzyka idzie swoją drogą, kto że dziadki chcą żeby wyglądała tak samo jak 20 lat temu nikogo nie obchodzi, dzisiejsi raperzy tak samo jak twórcy punk rocka chcą zmieniać muzykę i robić ją po swojemu a nie odcinać kupony. Gdyby wszyscy mieli takie nastawienie to sztuka stanęłaby w miejscu. Rap jest dziś taki popularny jaki jest właśnie dzięki tym najbardziej znienawidzonym raperom, którzy nie bali się przekraczać granic i robić rzeczy które wywoływały kontrowersje. Kanye 10 lat temu wydając 808's spotkał się z toną krytyki wśród fanów i krytyków a 10 lat później ten album ma taki wpływ na muzykę, że magazyny i portale piszą jego recenzje i uznawany jest za jeden z najbardziej rewolucyjnych w historii muzyki rozrywkowej w ogóle.

  •  

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester: L.U.C też prawnik, Ostry chyba po jakiejś muzycznej jest

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz: kolego mój drogi, to co napisałem to tylko moje odczucia względem tego jak przez te wszystkie lata wyrabiałem sobie zdanie na temat rapu. Po samym tym że wrzucasz tu Ice Cuba domyślam się że mam przyjemność z kimś kto może sporo wiedzieć na temat naszej rodzimej sceny oraz jakle wpływy miała na nią muzyka m.in. ze stanów

   chętnie bym z Tobą podyskutował o tym co napisałeś ale może kiedyś przy piwie, chętnie przyznam Ci racje jeśli uznam w rozmowie że brak mi argumentów. Rapu nasłuchałem się tyle że uważam że mam odpowiednią wiedzę na ten temat. Dzięki za chęć dalszej dyskusji ale odpuszczam z braku czasu i chęci przepychania się z racjami przez neta chyba jest tak jak napisałeś.. jestem już za stary ;) pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @slodkie_plastry_ananasa: tak też mi się wydaje że gdzieś czytałem że L.U.C ma coś związanego z prawem. Pih jeśli mnie pamięć nie myli studiował prawo ale nie wiem z jakim skutkiem. Ostry ukończył szkołę muzyczną na wydziale skrzypiec (tak to się chyba nazywało)

   jest wiele ciekawostek o tym kto jaki ma zawód lub skąd pochodzi np:
   Rodzina Pono miała coś wspólnego z torem i końmi na służewcu
   vnm pracował dla jakiegoś banku na ponoć wysokim stanowisku
   wena też pracował w jakims korpo
   sokół a właściwie jego babcia była wnuczką Stanisła Wyspiańskiego
   ojciec mesa jest ponoć jakims znanym lekarzem ale kontaktów nie utrzymują
   Fokus ma pochodzenie żydowskie i znalazł się na jakiejś liście żydów polskich
   plus wiele mniej bądź bardziej znaczących opowieści i plotek

  •  

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester: Tak jest prawnikiem, a jego ojciec ma kancelarię prawną i to chyba całkiem konkretną.

  •  

   pokaż komentarz

   @slodkie_plastry_ananasa: ale masz na myśli Luc`a nie Piha o którym też wspomniałem?

  •  

   pokaż komentarz

   Malik dostałby wp?$@?$@ za to co robi

   @RidgeForrester: dlaczego?

  •  

   pokaż komentarz

   @pomidorowymichal1: za pozerstwo, już teraz są raperzy którzy uważają że gość to jakaś c%%#?za. sorry nie chce mi się wnikać, odbijam od tematów malików raperem to tam był sentino teraz to malik i orangutan jadą na fejmie gmll`u ktory nabił właśnie sentino. Dzis sie powypinali na Alvareza bo moze i odj!%!l chujnie nie pierwszy raz ale kuzynek wujek ali ponoc jak kiwnie palcem tak malik zagra serio nie siedzę już w temacie, najwięcej info znajdziesz na slizgu

  •  

   pokaż komentarz

   @pomidorowymichal1: do wielu rzeczy się nie mogę teraz dokopać ogólnie to większość ciśnie z malika podbnie a nawet i lepiej jak yourkosky tutaj
   https://www.youtube.com/watch?v=l7GacsBch7o
   to ponoc taki kolega co gowno może i potrafi ale sra hajsem wiec ci co sa obok korzystają

  •  
   r....t via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @RidgeForrester: tak, mój kolega z nim pracowal.

  •  

   pokaż komentarz

   @ejadaz689: Nie wiem za co dostajesz fale minusow, ale widze dwie opcje:
   1. Malolaty nie wrocily jeszcze do szkoly - widza, ze szkalujesz popka wiec skaryfikuja twarze i daja minusy
   2. Starsi zobaczyli ze TEDE od zawsze gral raczej gowno po publike i nie moga tego przetrawic.

   P.S.
   Jesli chodzi o TEDEgo to jeden z niewielu, ktory wybral rap, a nie rap wybral jego dlatego, ze podobno pochodzi z dosyc dobrego i majetnego domu.

  • więcej komentarzy(48)

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda. Wielka szkoda. Ale czas leci do przodu. Dla mnie hip-hop lat 90-00, to piękne nostalgiczne wspomnienia dzieciaka z ulicy :)

  Także zawsze na głośnikach Fenomen, Eldo, Grammatik itd. itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @GdzieJestBanan: w tam pieprzy ie borixon w tamtym okresie miał kilka fajnych kawałków do całości warto przypomnieć wwo

  •  

   pokaż komentarz

   @zenon07: Nie wiem, co do mnie mówisz, ale Bolec > Borixon

  •  

   pokaż komentarz

   @zenon07: 16 lat minęło a Borixon dalej nie nauczył się śpiewać

   źródło: youtube.com

  •  
   L............y

   +33

   pokaż komentarz

   @GdzieJestBanan: Że w ogóle ktoś Bolca pamięta :O

  •  

   pokaż komentarz

   Eldo zrobił co miał zrobić i dobrze go zawsze będę wspominać. Nowe pokolenie wyparło tych ze starej szkoły którzy nie zdołali się dostosować, taka kolej rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Invisible_Spirit: pezet, ajron, małolat, płomien 81 kurrrła

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel-schab: To wie tu prawie każdy, za to nikt nie wie kim jest pawel schab

  •  

   pokaż komentarz

   @Invisible_Spirit: żadna szkoda , od dawna nagrywa gówna a czas leci do przodu . jakby miał umiejętności i nowe pomysły to leciałby jak niektórzy ze starej gwardii którzy dalej ogarniają . daleko szukać nie trzeba

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Invisible_Spirit: Pierwszy raz w życiu tak naprawdę poczułem się staro. Eldo kończy karierę bo "nie ma zapotrzebowania na to, co robi". Kiedyś w rapie liczyły się dobre teksty, teraz tylko dupa, cycki, lans, wóda i koks, nie rozumiem już młodych ludzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Dla Eldoki szacun wielki za to, że pozostał wierny sobie, i nie zaczął nagrywać komercyjnego gówna pod publiczkę, tylko odszedł z honorem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zgrywajac_twardziela: nie generalizujmy, w rapie dla wielu dalej liczy się dobry tekst i przekaz, Paluch, OSTR, Sokół, Wysokilot wszyscy dalej cisną z dobrym rapem poprostu na nieco lepszych bitach niż te 15lat temu, nie ma co narzekać na młodych...

  •  

   pokaż komentarz

   @InsuowanaInsynuacja: nie wiem czemu cię minusują, sama prawda.
   @Zgrywajac_twardziela: dzisiaj też się liczą dobre teksty ale rap to nie tylko teksty ale przede wszystkim muzyka a ta nie potrzebuje zawsze dobrego tekstu. Kiedyś w rapie też było pełno słabych tekściarzy, po prostu istnieje muzyka do słuchania samemu i skupiania się na tekstach i istnieje taka, w której nie są one ważne. Żadna nie jest lepsza od drugiej, po prostu inna i o innym przeznaczeniu. No i to nie tak, że dziś nie ma w rapie dobrych tekściarzy bo jest ich pełno, po prostu rap stał się dużo bardziej zróżnicowany i obok świetnych tekściarzy masz ludzi, którzy zamiast na tekstach skupiają się na chwytliwości, melodyjności czy aranżacjach utworów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pingwinoss:

   Paluch, OSTR, Sokół, Wysokilot
   Praktycznie sama stara gwardia, która się cały czas sukcesywnie wykrusza, a nowych wcale nie widać. To co obecnie powstaje to albo wóda, dupy, koks do klubowego beatu, albo jakieś pseudo-inteligentne pierdy +melancholijny bit. To wszystko brzmi tak samo, ci nowi są zupełnie nieautentyczni, lecą pod publiczkę, i to mocno widać. Nawijają nie o tym co mają do powiedzenia, a o tym co ludzie chcą usłyszeć. Tak ja to widzę.

   @ShadyTalezz :

   dzisiaj też się liczą dobre teksty ale rap to nie tylko teksty ale przede wszystkim muzyka a ta nie potrzebuje zawsze >dobrego tekstu. Kiedyś w rapie też było pełno słabych tekściarzy, po prostu istnieje muzyka do słuchania samemu i >skupiania się na tekstach i istnieje taka, w której nie są one ważne. Żadna nie jest lepsza od drugiej, po prostu inna i >o innym przeznaczeniu.
   Tylko, że rap bez dobrych tekstów akurat mnie nigdy tak naprawdę mnie nie interesował. Jak mam ochotę na coś lekkiego, czy melodycznego to mam od tego inne gatunki. Te wszystkie polskie kawałki typu lans bans to była jak dla mnie zawsze totalna żenada, i coś zupełnie asłuchalnego. Nie tego szukam w rapie.

   No i to nie tak, że dziś nie ma w rapie dobrych tekściarzy bo jest ich pełno, po prostu rap stał się dużo bardziej >zróżnicowany i obok świetnych tekściarzy masz ludzi, którzy zamiast na tekstach skupiają się na chwytliwości, >melodyjności czy aranżacjach utworów.
   Ja to widzę zupełnie inaczej. Wszyscy ci nowi obecnie lecą z typową komerchą. Klubowy bit i pieprzenie o dupie Maryni, albo jakieś pseudo-inteligentne bzdury + melodyjny, spokojny bit. Z dobrych tekściarzy to w zasadzie kojarzę tylko tych starych raperów, nowi mi w ogóle nie podchodzą, zupełnie brak im autentyczności. Może to i nostalgia, nie wiem, ale do starych płyt wracam regularnie, z tych nowych praktycznie nic mi się nie podoba, z wyjątkiem nowych płyt "starej gwardii". ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Zgrywajac_twardziela:

   Może to i nostalgia, nie wiem, ale do starych płyt wracam regularnie, z tych nowych praktycznie nic mi się nie >podoba, z wyjątkiem nowych płyt "starej gwardii".
   tak to nostalgia, to dokładnie tak działa
   https://www.nytimes.com/2018/02/10/opinion/sunday/favorite-songs.html

   Jak mam ochotę na coś lekkiego, czy melodycznego to mam od tego inne gatunki.
   no to twoja strata (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   Te wszystkie polskie kawałki typu lans bans to była jak dla mnie zawsze totalna żenada
   no nie gadaj, że się do bezeli nie bujałeś albo dla mnie masz stajla ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   Wszyscy ci nowi obecnie lecą z typową komerchą.
   co to znaczy lecieć typową komerchą? Co nie jest typową komerchą?
   Przecież cały rap to komercja, nikt charytatywnie nie gra i płyt za darmo nie rozdaje. Nie można winić artystów za to, że chcą dotrzeć do jak największej publiki.

   Z dobrych tekściarzy to w zasadzie kojarzę tylko tych starych raperów, nowi mi w ogóle nie podchodzą
   no widzisz a ja dziś gdy wracam do starych płyt to czuję trochę zażenowanie i gdyby nie nostalgia to pewnie bym nie wracał bo nie da się ukryć, że wiele z tekstów które lubiłem to wypełnione populizmami pierdoły albo są technicznie napakowane jakimiś prostymi schematami rymów albo wręcz używało się częstochowskich albo co najgorsza kwadratowe flow. Pod względem rymowania i flow polska scena dziś jest zdecydowanie lepsza względem tego co było nawet te 10 lat temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz:

   tak to nostalgia, to dokładnie tak działa https://www.nytimes.com/2018/02/10/opinion/sunday/favorite-songs.html
   Może tak, może nie. Z innych gatunków jakoś często podoba mi się coś nowego ¯\_(ツ)_/¯

   no to twoja strata (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
   no nie gadaj, że się do bezeli nie bujałeś albo dla mnie masz stajla ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   No nie xD pewnie, słyszało się to wszędzie, i znało, ale to zawsze była dla mnie żenada straszliwa, z własnej woli tego nie słuchałem. Z takich bansowych płyt to chyba tylko "Elemer - Poszło w biznes" mi się podobała, ale też pewnie dlatego, że tam to było od początku pół żartem - pół serio, i widać było, że chłopaki sami mają z tych durnowatych tekstów bekę(ten teledysk do "Każdy z nas" xD), ale tę płytę to pewnie z kilka tysięcy osób w całej Polsce jeszcze pamięta.

   co to znaczy lecieć typową komerchą? Co nie jest typową komerchą? Przecież cały rap to komercja, nikt >charytatywnie nie gra i płyt za darmo nie rozdaje. Nie można winić artystów za to, że chcą dotrzeć do jak największej >publiki.
   Ja nikogo za nic nie winię, jak chcą to niech sobie nagrywają, ale ja tego słuchać nie zamierzam. W rapie cenię sobie autentyczność, i teksty dające do myślenia, a tego komercha nie ma. Jak bananowy dzieciak nawija o życiu ulicy, czy biedny studenciak o dupach i koksie to to jest jak dla mnie żenada, i zupełne przeciwieństwo tego czego szukam w rapie.

   no widzisz a ja dziś gdy wracam do starych płyt to czuję trochę zażenowanie i gdyby nie nostalgia to pewnie bym nie > wracał bo nie da się ukryć, że wiele z tekstów które lubiłem to wypełnione populizmami pierdoły
   Tutaj się zgadzam w pełni. Też tak czasem mam.

   albo są technicznie napakowane jakimiś prostymi schematami rymów albo wręcz używało się częstochowskich albo >co najgorsza kwadratowe flow. Pod względem rymowania i flow polska scena dziś jest zdecydowanie lepsza >względem tego co było nawet te 10 lat temu.
   Ja akurat jakoś nigdy nie przykładałem wielkiej wagi do techniki, dla mnie liczyła się przede wszystkim treść. Nawet te pierwsze polskie płyty dalej potrafię słuchać z przyjemnością, mimo że technicznie były bardzo słabe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zgrywajac_twardziela:

   Może tak, może nie. Z innych gatunków jakoś często podoba mi się coś nowego ¯_(ツ)_/¯
   a w rapie nic? Czy po prostu niczego nie sprawdzasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   No nie xD pewnie, słyszało się to wszędzie, i znało, ale to zawsze była dla mnie żenada straszliwa, z własnej woli >tego nie słuchałem.
   tego się nie słucha samemu tylko po pijaku na imprezach przecież, jak ktoś nie ma kija w dupie to się swietnie przy takich rzeczach można było kiedyś bawić, dziś pewnie też.

   W rapie cenię sobie autentyczność, i teksty dające do myślenia, a tego komercha nie ma.
   co ty znowu wyskakujesz z tą komerchą to jest pusty frazes tak jak autentyczność. Wierzenie w autentyczność w rapie czy muzyce w ogóle jest po prostu dla mnie naiwne, to tylko muzyka. Raperzy ściemniają i koloryzują swoje historie na prawo i lewo dlatego do tekstów w rapie zawsze podchodziłem z dystansem, to tylko gra pozorów. Bardziej odbieram to jak filmy, niż rzeczywiste ludzkie przeżycia.

   Jak bananowy dzieciak nawija o życiu ulicy
   kto tak robi? Daj jakieś przykłady

   czy biedny studenciak o dupach i koksie to to jest jak dla mnie żenada
   znowu kto tak robi?

   Ja akurat jakoś nigdy nie przykładałem wielkiej wagi do techniki, dla mnie liczyła się przede wszystkim treść.
   no to chyba masz jakąś zakrzywioną wizję rapu, to nie jest tylko tekst. Jak chcesz treści to zawsze można poczytać książki i na lepiej ci to wyjdzie bo treści w nich więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest niesprawiedliwe dla rapu jeśli tylko ten gatunek odbierasz w ten sposób. Jest pełno świetnej muzyki, w której nawet nie ma tekstu, istnieje coś takiego jak scatting a nigdzie nie widzę ludzi płaczących, że to c!#??we bo tekst c!#??wy albo go nie ma. To są podwójne standardy bo rapu też można słuchać dla samej muzyki i zwłaszcza w ostatnich latach się pod tym względem niesamowicie rozwinął.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz:

   a w rapie nic?
   Pisałem o tym wcześniej, jeśli już, to są to przeważnie nowe kawałki "starej gwardii"

   Czy po prostu niczego nie sprawdzasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Jest w tym trochę prawdy, ostatnio już raczej odpuściłem, ale jeszcze niedawno sprawdzałem zawsze to co było na topie, i zupełnie nic mi nie przypadło do gustu. W ogóle nie moje klimaty. ¯\_(ツ)_/¯

   tego się nie słucha samemu tylko po pijaku na imprezach przecież, jak ktoś nie ma kija w dupie to się swietnie przy >takich rzeczach można było kiedyś bawić, dziś pewnie też.
   Wiadomo, jak ktoś ma inny gust, i mniejszą tolerancję na żenadę od Ciebie to już ma kija w dupie, klasyka wykopowych "dyskusji". No ale to faktycznie super muzyka jest jak trzeba się napruć żeby jej słuchać, bo na trzeźwo nie da rady xD
   Każdy ma swoją granicę żenady, dla jednego to będą kiepskie rapowe teksty, dla kogoś innego disco-polo i zabawy weselne.

   co ty znowu wyskakujesz z tą komerchą to jest pusty frazes tak jak autentyczność.
   xDDD

   Wierzenie w autentyczność w rapie czy muzyce w ogóle jest po prostu dla mnie naiwne, to tylko muzyka. Raperzy >ściemniają i koloryzują swoje historie na prawo i lewo dlatego do tekstów w rapie zawsze podchodziłem z >dystansem, to tylko gra pozorów. Bardziej odbieram to jak filmy, niż rzeczywiste ludzkie przeżycia.
   Zależy kogo się słucha ¯\_(ツ)_/¯ Wiadomo, że pewnie każdy nieco koloryzuje, ale są pewne granice.
   "Gra pozorów" - fajny kawałek, swoją drogą ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   kto tak robi? Daj jakieś przykłady
   PiKej, bananowe dzieciaki z "Mam talent"(?), może być?

   znowu kto tak robi?
   Co drugi spłukany raper, który robi z siebie wielką gwiazdę? xD

   no to chyba masz jakąś zakrzywioną wizję rapu, to nie jest tylko tekst. Jak chcesz treści to zawsze można poczytać >książki i na lepiej ci to wyjdzie bo treści w nich więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   (-‸ლ)

   To jest niesprawiedliwe dla rapu jeśli tylko ten gatunek odbierasz w ten sposób.
   A no to nie, to ja będę na siłę słuchał czegoś co mi się nie podoba, i wywołuje aż na plecach ciarki z zażenowania, no bo muszę być sprawiedliwy. (-‸ლ)

   Jest pełno świetnej muzyki, w której nawet nie ma tekstu, istnieje coś takiego jak scatting a nigdzie nie widzę ludzi >płaczących, że to c$!@!we bo tekst c$!@!wy albo go nie ma.
   Że co? Przecież sam napisałem: "Jak mam ochotę na coś lekkiego, czy melodycznego to mam od tego inne gatunki.", od tego mam ambient, jazz, rock and roll, czy disco, a nie przygłupiego karka powtarzającego "pi*da nad głową".

   To są podwójne standardy bo rapu też można słuchać dla samej muzyki i zwłaszcza w ostatnich latach się pod tym >względem niesamowicie rozwinął.
   Jakie podwójne standardy? xD Każdy niech sobie słuchają czego chce? Ja w takim czymś nie gustuję, w rapie szukam czegoś zupełnie innego, a nie to akurat jest obecnie na topie stąd też poczułem się staro, bo już nie rozumiem "tych młodych".

  •  

   pokaż komentarz

   @Zgrywajac_twardziela:

   Jest w tym trochę prawdy, ostatnio już raczej odpuściłem, ale jeszcze niedawno sprawdzałem zawsze to co było na >topie, i zupełnie nic mi nie przypadło do gustu. W ogóle nie moje klimaty. ¯_(ツ)_/¯
   ale jak ci się nie podoba to nie słuchaj, ja ci nigdzie nie każe tego lubić tylko nie dorabiaj do tego ideologii z dupy takich jak tutaj:

   Kiedyś w rapie liczyły się dobre teksty, teraz tylko dupa, cycki, lans, wóda i koks, nie rozumiem już młodych ludzi
   bo to co napisałeś to jest po prostu nieprawda.

   Wiadomo, jak ktoś ma inny gust, i mniejszą tolerancję na żenadę od Ciebie to już ma kija w dupie, klasyka >wykopowych "dyskusji". No ale to faktycznie super muzyka jest jak trzeba się napruć żeby jej słuchać, bo na trzeźwo >nie da rady xD
   no i co z tego czy się czegoś na trzeźwo słucha czy nie? Jak coś lubi to po pijaku a na trzeźwo się do tego bawi jest dla oszukiwanie samego siebie i tyle ¯\_(ツ)_/¯ A co do żenady to nawet nie chodzi o tolerancje żenady tylko podejścia do tego z dystansem i zrozumienie że takie twory jak popek któego tak usilnie próbujesz wtrącać do dyskusji to twory, które odbiera się pół żartem, pół serio.

   xDDD
   no nie wiem co cię śmieszny, cały rap to muzyka komercyjna. Może zburzę światopogląd ale o ile raperzy, których słuchasz nie rozdają swoich płyt za darmo to są raperami komercyjnymi.

   PiKej, bananowe dzieciaki z "Mam talent"(?), może być?
   Wymieniasz pikeja, którego nikt nigdy na poważnie nie brał i który nie odniósł żadnego sukcesu ani w życiu nie sprzedał ani jednej płyty. To samo z jakimiś bananami z mam talent, przecież nikt czegoś takiego nie słucha.

   Co drugi spłukany raper, który robi z siebie wielką gwiazdę? xD
   no nie wydaje mi się, ciągle czekam na jakieś przykłady, nie powinieneś mieć z tym problemu skoro cały ten rap wrzucasz do jednego wora to każdy powinien taki być przecież.

   A no to nie, to ja będę na siłę słuchał czegoś co mi się nie podoba, i wywołuje aż na plecach ciarki z zażenowania, >no bo muszę być sprawiedliwy. (-‸ლ)
   gdzie ja ci każę słuchać czegoś co ci się nie podoba? Za dużo sobie dopowiadasz, jeszcze raz mówię że chodzi mi o przesadne czepialstwo w stosunku do współczesnego rapu, które wp@%$$?$a się wszędzie gdzie się da żeby tylko ponarzekać, że kiedyś to było i dorabia się do swojego nostalgicznego spojrzenia na tę muzykę jakieś ideologie z dupy.

   Że co? Przecież sam napisałem: "Jak mam ochotę na coś lekkiego, czy melodycznego to mam od tego inne >gatunki.", od tego mam ambient, jazz, rock and roll, czy disco, a nie przygłupiego karka powtarzającego "pi*da nad >głową".
   i czepiasz się w kółko jednego skrajnego przypadku popka w kółko, tak jakby cały rap tak wyglądał.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz:

   ale jak ci się nie podoba to nie słuchaj, ja ci nigdzie nie każe tego lubić tylko nie dorabiaj do tego ideologii z dupy takich jak tutaj: bo to co napisałeś to jest po prostu nieprawda.
   No widzisz, młodziku, tylko, że ja pamiętam początki rapu w PL i dokładnie tak było, to nie są żadne "idelogie z dupy", cenione były dobre teksty, i autentyczność. Wszystko to o czym mówisz, wtedy nazywane było hiphopolo, i spotykało się z powszechnym ostracyzmem. Choćby taki Jędker, no ale co ja tam wiem, ten kij z dupy mi mózg uciska przecież.

   no i co z tego czy się czegoś na trzeźwo słucha czy nie?
   No jak trzeba się nawalić żeby być w stanie czegoś słuchać to chyba nie świadczy to dobrze o takiej muzyce...

   Jak coś lubi to po pijaku a na trzeźwo się do tego bawi jest dla oszukiwanie samego siebie i tyle ¯_(ツ)_/¯
   A po polsku?

   A co do żenady to nawet nie chodzi o tolerancje żenady tylko podejścia do tego z dystansem i zrozumienie że takie >twory jak popek któego tak usilnie próbujesz wtrącać do dyskusji to twory, które odbiera się pół żartem, pół serio.
   No jasne, wcześniej "JP na 100%" też nagrał dla żartu, i z twarzy zrobił sobie, co zrobił też dla beki. Waszka G też nagrywał swoje wysrywy pół żartem - pół serio. Jacy oni wszyscy inteligentni z dystansem, a ja tłumok tego nie wyczułem. xD

   popek któego tak usilnie próbujesz wtrącać do dyskusji
   Coo? xD Raz jeden w tamtym zdaniu co cytujesz na końcu nawiązałem do niego.

   no nie wiem co cię śmieszny, cały rap to muzyka komercyjna. Może zburzę światopogląd ale o ile raperzy, których słuchasz nie rozdają swoich płyt za darmo to są raperami komercyjnymi.
   Dobrze wiesz, o co chodzi, już z resztą wcześniej wyjaśniłem.

   Wymieniasz pikeja, którego nikt nigdy na poważnie nie brał i który nie odniósł żadnego sukcesu ani w życiu nie >sprzedał ani jednej płyty. To samo z jakimiś bananami z mam talent, przecież nikt czegoś takiego nie słucha.
   Nie wcale xD Nagrywają do szuflady, a te wyświetlenia na jutubach to sami sobie nabijają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   no nie wydaje mi się, ciągle czekam na jakieś przykłady, nie powinieneś mieć z tym problemu skoro cały ten rap wrzucasz do jednego wora to każdy powinien taki być przecież.
   Tylko w zasadzie po co mam się wysilać w wyszukiwanie przykładów jak ty już z góry założyłeś że przecież nie mam racji, a jak przyjdzie co do czego to znowu wyskoczysz z jakimś kijem w dupie itp. Zwyczajnie szkoda mi na to czasu, nie gustuję w takich wykonawcach to i z pamięci ci ich nie wymienię.

   gdzie ja ci każę słuchać czegoś co ci się nie podoba? Za dużo sobie dopowiadasz, jeszcze raz mówię że chodzi mi o przesadne czepialstwo w stosunku do współczesnego rapu, które wp?%@@$#a się wszędzie gdzie się da żeby tylko ponarzekać, że kiedyś to było i dorabia się do swojego nostalgicznego spojrzenia na tę muzykę jakieś ideologie z dupy.
   Idelogie z dupy, kij w dupie. Chyba kogoś tu dusko zabolało mocno xD

   i czepiasz się w kółko jednego skrajnego przypadku popka w kółko, tak jakby cały rap tak wyglądał.
   xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Zgrywajac_twardziela:

   No widzisz, młodziku, tylko, że ja pamiętam początki rapu w PL i dokładnie tak było, to nie są żadne "idelogie z dupy"
   skąd ty wiesz ile ja mam lat, że mnie młodzikiem nazywasz? Ten argument to ten sam poziom co janusze kwiczące przy stole, że "młody jesteś piter to nie rozumisz". Jak mnie w ogóle zawsze bawi podawanie argumentu wieku w internetowych dyskusjach, skoro jesteś taki dorosły to powinieneś sobie radzić bez tego.

   Ale nie trafiłeś z tym młodzikiem mocno na tyle, że sam kiedyś byłem takim betonem jak ty i też odrzucałem cały współczesny rap argumentując sobie to tak samo kulawą logiką jak ty. I zresztą nie tylko rap bo przed rapem słuchałem przede wszystkim szeroko pojętej muzyki gitarowej. I w każdym pokoleniu słuchaczy rapu pojawiały się te same głosy. Gdy NWA zdobywało popularność to na wschodnim wybrzeżu bóldupiły takie grupy jak De La Soul i całe środowisko tego "świadomego boom bapu", potem beffowali się zresztą o to z 2 Paciem, dziś to klasyka i nikt złego słowa nie powie. Gdy Biggie wydawał Juice to ludzie też się krzywili i mówili, że słabe i komercja a o Mo Money Mo Problems nawet nie wspominam. Kilka lat wprzód i Eminem oraz 50 Cent są na ustach wszystkich i tona hejtu leci zwłaszcza na tego drugiego bo ośmielił się zrobić In Da Club. Kolejne kilka lat mija i Kanye oraz Weezy są hejtowani, w międzyczasie zdefiniowany zostaje trap i dostaje się Young Jezziemu czy Gucciemu. I wszystkich tych wykonawców łączy jedno - po czasie zostali docenieni. I nie żeby tylko, że tylko w rapie tak jest takie zespoły Beatles też kiedyś były przez starszych słuchaczy znienawidzone, w ogóle cały rock gdy powstawał spotykał się z ogromną falą nieprzychylnych opinii starszego pokolenia.
   Nie wiem nawet ci wcześniej podesłałem konkretne badania, które pokazują że starsi ludzie po prostu tak mają, że zazwyczaj wolą muzykę swojej młodości a ty się jeszcze z tym chcesz kłócić kij wie czemu.
   Pieniądze, koks i imprezy zawsze były nieodłączną częścią hip hopowych tekstów i zawsze będą.
   https://www.youtube.com/watch?v=qs7f3ssuEjA

   No jak trzeba się nawalić żeby być w stanie czegoś słuchać to chyba nie świadczy to dobrze o takiej muzyce...
   nie trzeba się nawalić, istnieje muzyka robiona do różnych celów i tak muzyki operowej na imprezie nie puścisz bo nie została stworzona w takim celu, ale już jakieś klubowe rytmy tak. Z drugiej strony muzyki klubowej samemu w domowym zaciszu się raczej nie słucha. I to świadczy tylko o przeznaczeniu muzyki a nie o czymś złym xD

   A po polsku?
   Jak coś się lubi po pijaku a na trzeźwo się do tego nie przyznaje to jest dla oszukiwanie samego siebie i tyle ¯(ツ)

   poprawiłem (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   No jasne, wcześniej "JP na 100%" też nagrał dla żartu, i z twarzy zrobił sobie, co zrobił też dla beki. Waszka G też >nagrywał swoje wysrywy pół żartem - pół serio. Jacy oni wszyscy inteligentni z dystansem, a ja tłumok tego nie >wyczułem. xD
   przecież popek sam twierdzi, że robi muzykę głównie dla zabawy oraz beki więc z czym tu masz problem? Wiesz lepiej od niego? A waszka G to znowu nie jest ktoś kogo ktokolwiek słucha, po jakiego wała dajesz takie odrealnione przykłady nie wiem ¯\_(ツ)_/¯ I nie wiem po co się ciągle tego trzymasz skoro kiedyś w rapie były takie twory jak Nagły Atak Spawacza czy Karamba, czyli to samo co Popek tylko w starym wydaniu i to wcale nie znaczyło, że cała scena tak wyglądała

   Dobrze wiesz, o co chodzi, już z resztą wcześniej wyjaśniłem.
   nie nie wiem i nie wyjaśniłeś, z tego co widzę to niekomercyjny rap to dla ciebie stary rap a nowy rap to komercyjny co jest bzdurą.

   Tylko w zasadzie po co mam się wysilać w wyszukiwanie przykładów jak ty już z góry założyłeś że przecież nie mam >racji, a jak przyjdzie co do czego to znowu wyskoczysz z jakimś kijem w dupie itp. Zwyczajnie szkoda mi na to czasu, >nie gustuję w takich wykonawcach to i z pamięci ci ich nie wymienię.
   jeszcze przed chwilą mówiłeś, że do niedawna sprawdzałeś wszystko prawie co nowe a teraz nawet nie jesteś w stanie jednego sensownego przykładu podać mimo, że rzekomo cały współczesny rap to koks dupy i hajs i pełno w nim bananowych chłopców i spłukanych studenciaków pozerów? Ktoś tu się gubi w zeznaniach. ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Idelogie z dupy, kij w dupie. Chyba kogoś tu dusko zabolało mocno xD
   no boli mnie, że ludzie tkwią w tej karuleli sp#%$#@!enia i nie potrafią zauważyć że tak jak ty narzekasz, że kiedyś to było tak pokolenie twoich rodziców robiło to samo gdy słyszelo muzykę, której słuchałeś i tak w kółko. I najlepsze jest to, że dzieciaki mają w tej kwestii więcej rozumu i godności człowieka niż staruszki bo nigdzie nie widzę dzieciaków wpieprzających się pod stare kawałki piszących ale gunwo, teraz robi się lepsze mimo, że pełno jest młodych, którzy starszej muzyki nie trawią a nowej namiętnie słuchają.
   Ta frustracja wywołana nieumiejętnością adaptacji to jest prawdziwy ból dupy (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz:

   skąd ty wiesz ile ja mam lat, że mnie młodzikiem nazywasz? Ten argument to ten sam poziom co janusze kwiczące przy stole, że "młody jesteś piter to nie rozumisz". Jak mnie w ogóle zawsze bawi podawanie argumentu wieku w internetowych dyskusjach, skoro jesteś taki dorosły to powinieneś sobie radzić bez tego.
   Pisanie o idelogiach z dupy, kiju w dupie itp. za każdym razem gdy ktoś ma inne zdanie to dziecinada, i jest typowe dla młodzików w internecie.

   Ale nie trafiłeś z tym młodzikiem mocno na tyle, że sam kiedyś byłem takim betonem jak ty i też odrzucałem cały współczesny rap argumentując sobie to tak samo kulawą logiką jak ty. I zresztą nie tylko rap bo przed rapem słuchałem przede wszystkim szeroko pojętej muzyki gitarowej. I w każdym pokoleniu słuchaczy rapu pojawiały się te same głosy. Gdy NWA zdobywało popularność to na wschodnim wybrzeżu bóldupiły takie grupy jak De La Soul i całe środowisko tego "świadomego boom bapu", potem beffowali się zresztą o to z 2 Paciem, dziś to klasyka i nikt złego słowa nie powie. Gdy Biggie wydawał Juice to ludzie też się krzywili i mówili, że słabe i komercja a o Mo Money Mo Problems nawet nie wspominam. Kilka lat wprzód i Eminem oraz 50 Cent są na ustach wszystkich i tona hejtu leci zwłaszcza na tego drugiego bo ośmielił się zrobić In Da Club. Kolejne kilka lat mija i Kanye oraz Weezy są hejtowani, w międzyczasie zdefiniowany zostaje trap i dostaje się Young Jezziemu czy Gucciemu. I wszystkich tych wykonawców łączy jedno - po czasie zostali docenieni. I nie żeby tylko, że tylko w rapie tak jest takie zespoły Beatles też kiedyś były przez starszych słuchaczy znienawidzone, w ogóle cały rock gdy powstawał spotykał się z ogromną falą nieprzychylnych opinii starszego pokolenia.
   A niech sobie nawet i Popka(drugi raz już wymieniam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)) uważają za klasykę, co mnie to obchodzi? Dla mnie to jest gówno, i żadne "autorytety" tego nie zmienią.

   nie trzeba się nawalić,
   Przecież to twoje słowa:

   tego się nie słucha samemu tylko po pijaku na imprezach przecież
   ¯\_(ツ)_/¯

   istnieje muzyka robiona do różnych celów i tak muzyki operowej na imprezie nie puścisz bo nie została stworzona w >takim celu, ale już jakieś klubowe rytmy tak. Z drugiej strony muzyki klubowej samemu w domowym zaciszu się >raczej nie słucha. I to świadczy tylko o przeznaczeniu muzyki a nie o czymś złym xD
   No i ? To ma mi się to z automatu podobać, czy jak? XD

   Jak coś się lubi po pijaku a na trzeźwo się do tego nie przyznaje to jest dla oszukiwanie samego siebie i tyle
   Ja tak nie mam, po pijaku gust mi się raczej nie zmienia na tyle na ile się orientuję w tej kwestii xD

   przecież popek sam twierdzi, że robi muzykę głównie dla zabawy oraz beki więc z czym tu masz problem? Wiesz lepiej od niego?

   Jest taki pewien mem, dość popularny na wypoku(pic rel).

   A waszka G to znowu nie jest ktoś kogo ktokolwiek słucha, po jakiego wała dajesz takie odrealnione przykłady nie wiem ¯_(ツ)_/¯
   To sobie zobacz wyświetlenia jego kawałków xD Kręce bekę z tego typa od samego początku jego twórczości, ale przyznać mu muszę, że zdobył pewną popularność.

   nie nie wiem i nie wyjaśniłeś, z tego co widzę to niekomercyjny rap to dla ciebie stary rap a nowy rap to komercyjny co jest bzdurą.
   Masz więc raz jeszcze:

   Nawijają nie o tym co mają do powiedzenia, a o tym co ludzie chcą usłyszeć.

   jeszcze przed chwilą mówiłeś, że do niedawna sprawdzałeś wszystko prawie co nowe a teraz nawet nie jesteś w stanie jednego sensownego przykładu podać mimo, że rzekomo cały współczesny rap to koks dupy i hajs i pełno w nim bananowych chłopców i spłukanych studenciaków pozerów? Ktoś tu się gubi w zeznaniach. ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Tjaa. Ty z pewnością od ręki wymienisz, autorów muzyki w której nie gustujesz xD

   no boli mnie, że ludzie tkwią w tej karuleli sp%??#??enia i nie potrafią zauważyć że tak jak ty narzekasz, że kiedyś to było tak pokolenie twoich rodziców robiło to samo gdy słyszelo muzykę, której słuchałeś i tak w kółko.
   Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale właśnie o tym był mój pierwszy komentarz. xD Poczułem się staro, bo uświadomiłem sobie, że teraz to już właśnie ja jestem tym starym zgredem co wspomina "stare dobre czasy".

   I najlepsze jest to, że dzieciaki mają w tej kwestii więcej rozumu i godności człowieka niż staruszki bo nigdzie nie >widzę dzieciaków wpieprzających się pod stare kawałki piszących ale gunwo, teraz robi się lepsze mimo, że pełno >jest młodych, którzy starszej muzyki nie trawią a nowej namiętnie słuchają.
   Ja tam napisałem komentarz pod znaleziskiem dotyczącym zakończenia kariery przez Eldo, więc o co tobie chodzi? xDD

   źródło: i.kym-cdn.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Zgrywajac_twardziela:

   Pisanie o idelogiach z dupy, kiju w dupie itp. za każdym razem gdy ktoś ma inne zdanie to dziecinada, i jest typowe >dla młodzików w internecie.
   no tak bo przecież tak samo jak ze mną ty wiesz z kim masz do czynienia po drugiej stronie monitora i ile ta osoba ma lat, tak samo trafnie jak trafne jest przytaczanie wieku jako argumentu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   tego się nie słucha samemu tylko po pijaku na imprezach przecież
   no i gdzie to zaprzeczenie tego co napisałem?

   Jak coś się lubi po pijaku a na trzeźwo się do tego nie przyznaje to jest dla oszukiwanie samego siebie i tyle ¯(ツ)/¯
   przypomnę, nic tu nie mówię o słuchaniu na trzeźwo a o tym nieprzyznawaniu się. ¯\_(ツ)_/¯

   No i ? To ma mi się to z automatu podobać, czy jak? XD
   skąd ty to wywnioskowałeś, chyba już ze sto razy ci napisałem, słuchaj sobie czego sobie chcesz.

   Ja tak nie mam, po pijaku gust mi się raczej nie zmienia na tyle na ile się orientuję w tej kwestii xD
   jak ci się nie podoba to nie musisz do tego dorabiać ideologi żeby podbudować własną samoocenę ¯\_(ツ)_/¯

   To sobie zobacz wyświetlenia jego kawałków xD Kręce bekę z tego typa od samego początku jego twórczości, ale >przyznać mu muszę, że zdobył pewną popularność.
   to jest przecież mem tak samo jak lech loch pawlak a nie muzyka, której się słucha (-‸ლ)

   Nawijają nie o tym co mają do powiedzenia, a o tym co ludzie chcą usłyszeć.
   a skąd wiesz czy raperzy których słuchasz nie nawijają tego co ty chcesz usłyszeć? To jest coś czego w żaden sposób nie można udowodnić ani zanegować ze 100% pewnością, możesz się tylko domyślać ¯\_(ツ)_/¯

   Tjaa. Ty z pewnością od ręki wymienisz, autorów muzyki w której nie gustujesz xD
   jak przesłucham jakąś płytę której nie lubię to pamiętam, że jej nie lubię i dlaczego a jak czegoś nie słuchałem to się na temat takiej muzyki nie wypowiadam bo nie mam o niej pojęcia i tak nie słuchając EDM chociażby nie wpieprzam w dyskusję tekstów typu: "kurła to gatunek tylko o dupach, ćpaniu i ruchaniu, kiedyś to była muzyka"

   Poczułem się staro, bo uświadomiłem sobie, że teraz to już właśnie ja jestem tym starym zgredem co wspomina >"stare dobre czasy".
   i przy okazji obrzuciłeś błotem coś o czymś nie masz pojęcia ¯\_(ツ)_/¯

   Ja tam napisałem komentarz pod znaleziskiem dotyczącym zakończenia kariery przez Eldo, więc o co tobie chodzi? >xDD
   po raz setny o obrzucanie błotem i dorabianie ideologi aby usprawiedliwić własny gust i nieumiejętność pogodzenia się z tym, że rap się zmienił mocno brzmieniowo a tekstowo tak naprawdę wcale nie tak bardzo ¯\_(ツ)_/¯. Powtarzam się chyba po raz setny i już mi starczy żegnam (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz:

   jak ci się nie podoba to nie musisz do tego dorabiać ideologi żeby podbudować własną samoocenę ¯_(ツ)_/¯
   XDD

   po raz setny o obrzucanie błotem i dorabianie ideologi aby usprawiedliwić własny gust i nieumiejętność pogodzenia się z tym, że rap się zmienił mocno brzmieniowo a tekstowo tak naprawdę wcale nie tak bardzo ¯_(ツ)_/¯. Powtarzam się chyba po raz setny i już mi starczy żegnam (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   Wiadomka, przeholowałeś mocno, też już bym dalej tego baita nie ciągnął. Mimo wszystko gratuluję, bo aż do tego momentu myślałem, że ty tak na serio xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Invisible_Spirit Eldo - chyba jeden z najbardziej niedocenionych Polskich raperów.

  • więcej komentarzy(21)

 •  

  pokaż komentarz

  Wielki artysta, bard, tutaj próbka jego ponadprzeciętnych umiejętności:

  źródło: youtube.com

 •  
  M...........n

  +70

  pokaż komentarz

  Niestety jak w każdej innej dziedzinie obecnie tandeta i plastik wyparły to co prawdziwe i dobrej jakości
  Eldo ma rację bo małolaci po prostu mają inny klimat,wystarczy spojrzeć na liczbę wyświetleń na YT gdzie trap komercja notuje miliony odsłonięć a legendy po kilka tysięcy.Raperzy cali oblepieni reklamami sponsorów nie wnoszący swoją twórczością żadnej przydatnej treści są obecnie na szczycie łańcucha więc wniosek jest taki że odbiorcy nie oczekują wartościowych treści tylko lansu,hajsu,dziwek,ćpania i życia na wiecznym melanżu.
  Ja słucham Eldo bo mam prawie 30 lat i po prostu rozumiem jego teksty ale nie można oczekiwać tego samego od 18 latków słuchających Gangu Albanii i obrażać się na rzeczywistość.Pozostaje liczyć że jednak kiedyś jeszcze nagra jakąś płytę.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja słucham Eldo bo mam prawie 30 lat i po prostu rozumiem jego teksty ale nie można oczekiwać tego samego od 18 latków

   @MehrunesDagon: typowe zakladanianie ze ja jestem "mondry" a reszta ludzi to idioci.

  •  

   pokaż komentarz

   @MehrunesDagon: problem z Eldo jest taki, że o ile jego teksty są super, to raper z niego jest kiepski i bliżej temu do recytacji z podkładem muzycznym.

  •  
   M...........n

   -15

   pokaż komentarz

   @Hasz5g: I stwierdza to typek z nickiem "Hasz5g" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Jak byłem szczeniakiem to też do mnie nie docierała żadna krytyka starszych ludzi i uważałem ich za stetryczałych dinozaurów którzy gówno wiedzą ,taki wiek ;)

  •  
   M...........n

   +13

   pokaż komentarz

   problem z Eldo jest taki, że o ile jego teksty są super, to raper z niego jest kiepski i bliżej temu do recytacji z podkładem muzycznym

   @KtosMiZajalNickElas: Byś może dlatego teksty jego utworów znalazły się w podręcznikach do J.Polskiego a nie na szczycie list przebojów lata z radiem :)

  •  

   pokaż komentarz

   Eldo ma rację bo małolaci po prostu mają inny klimat,wystarczy spojrzeć na liczbę wyświetleń na YT gdzie trap komercja notuje miliony odsłonięć a legendy po kilka tysięcy.

   @MehrunesDagon: sokół jako totalny dinozaur jest aktualnie #1 w karcie na czasie. Nieco pod nim jest słoń, też stary raper nagrywający od ponad 10 lat. Tak samo dobrze radzi sobie np gural. Jak 3w wydawało swoją ostatnią płyte też niby niektórzy narzekali że sie zatrzymali w latach 90' a po kilka milionów pod każdym klipem mieli. Wina nie leży tu po stronie tego, że stara szkoła sie przejadła. Po prostu eldo jak na dzisiejsze standardy jest słabym raperem

  •  

   pokaż komentarz

   trap komercja notuje miliony odsłonięć a legendy po kilka tysięcy.

   TAMAGOCZI TAMAGOCZI TAMAGOCZI TAMAGOCZI TAMAGOCZI TAMAGOCZI TAMAGOCZI

  •  

   pokaż komentarz

   @MehrunesDagon: a moze ludzie nie sluchaja Eldo nie dla tego ze nie rozumieja jego tekstow, tylko dla tego ze im sie nie podoba albo sie znudzil? Myslales kiedys o tym?

  •  

   pokaż komentarz

   @KtosMiZajalNickElas:

   raper z niego jest kiepski i bliżej temu do recytacji z podkładem muzycznym.

   Rap lub rapowanie (melorecytacja) - rodzaj ekspresji wokalnej polegającej na rytmicznym i ekspresyjnym wypowiadaniu słów i ich rymowaniu

   Rap to nie tylko gangsta/street rap, ale też np. conscious rap, czyli rap świadomy - przekazujący coś więcej niż fajne rymy, dobrą technikę, mocne brzmienia i historie o dilowaniu, ale też właśnie to co robił Eldo.

   @MehrunesDagon:
   A może po prostu obecnie odbiorcy wolą bardziej rozrywkową muzykę, która jest przyjemna dla ucha?

  •  
   g.........z via Android

   +4

   pokaż komentarz

   @kulaty matko jedyna! Bisz, Eldo, Łona, 52. Goście piszący najbardziej wartościowe teksty w polskim rapie są bardzo niedoceniani za swoje nowe produkcje. Tekstowo ich single z ostatnich 2lat są wyśmienite. Niestety mają po kilka-kilkadziesiat tysięcy wyświetleń na YT.

   Niestety taki jest teraz rap, a może nawet cała muzyka, znalazłem sobie ostatnio świetna piosenkarkę Matiel, też ma kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń, a single są z lutego.

   Właśnie chcąc dowiedzieć się co teraz jest "na czasie" w polskim rapie włączyłem ta zakładkę na YT i po trzecim utworze zwątpiłem. Wszystko robione na jedno kopyto, całkowite zaprzeczenie założeń i niepisanych zasad, do których stosowali się wielcy tej muzyki w latach 1988-2010. Między innymi przez tą nową falę przestałem słychać tej muzyki. Teraz to dla mnie takie disco-polo. Przed pierwszymi taktami wiesz czego się spodziewać.
   Oczywiście klasyków jak np. Ostr wciąż słucham i nigdy prawie nie zawodzą

  •  

   pokaż komentarz

   @MehrunesDagon: Akurat rap to muzyka tworzona na podstawie doświadczeń i przeżyć. Jak kiedyś raperzy wychodzili z biedy latami, nagrywali 5m pokoju wyłożonym maklesami po jajkach, jarali pod blokiem z kumplami i nie mieli na nic kasy, to o tym rapowali. Teraz wybiera się osobę i z niej robi gwiazdę albo tatuś funduje płytę, więc jedyne o czym może rapować taka gwiazda to granie w Tibię, złość matki z powodu niepójścia na studia i j@#@niu dup, które olewały gwiazdę zanim była sławna, aż w końcu depresja z powodu sławy i bogactwa. Do tego nawet nie trzeba umieć pisać bo tym zajmie się copywriter z wytwórni, a kwestię braku talentu załatwi autotune. Wystarczy być chudym i mieć dredy. Zarówno z jednymi i drugimi identyfikują się słuchacze. Dzisiejsze gimby też za 20 lat będą słuchać z rozrzewnieniem Żabsona czy innego Reto, tak jak ty słuchasz teraz Eldo.

  •  

   pokaż komentarz

   @MehrunesDagon:
   Starcze pierdolenie.

   Nadal jest sporo dobrego polskiego rapu na rynku np.: Ten Typ Mes, Don Guralesko, Łona, Buka, Meek, Oh Why, Dwa Sławy, Tede, Małe Miasta, PR0BL3M, Włodi. Jak widać to nie tylko dinozaury.

   Ale realia się zmieniają i muzyka też się zmienia. Dinozary, które zostały na scenie to osoby, które nie mają klapek na oczach i robią progres. Nie da się przez 20 lat grać smutnego rapu z lat 90'. Też mam sentyment do tych klimatów, ale świat się zmienia, a muzyka razem z nim.

   A Eldo? Cóż... on nigdy jakimś mega raperem nie był. Być może w latach jego świetności wpisywał się w klimat, ale nigdy nie zaliczałem go do czołowych twórców polskiej sceny HH.

  •  

   pokaż komentarz

   @MehrunesDagon:

   Ja słucham Eldo bo mam prawie 30 lat i po prostu rozumiem jego teksty ale nie można oczekiwać tego samego od >18 latków słuchających Gangu Albanii i obrażać się na rzeczywistość.
   ale pierdoły opowiadasz, jak byłem gówniakiem to w gimbazie i licbazie też się eldoki słuchało i się czuło "mondrym" a obok tego karamby czy nagłęgo ataku spawacza.

   niestety jak w każdej innej dziedzinie obecnie tandeta i plastik wyparły to co prawdziwe i dobrej jakości
   oj starcze gadanie, gdyby eldo w czasach swojej popularności miał propozycje to też brałby hajs z reklam. Tak samo jak zrobił to ostry czy inni raperzy, którzy kiedyś to nawijali jacy są prawdziwi i nie dla hajsu.
   Nie ma nic złego w zarabianiu na muzyce, muzyka rozrywkowa zawsze jest komercyjna. Ta Eldo też, charytatywnie chyba tych swoich płyt nie rozdawał chyba za darmo nie?

   więc wniosek jest taki że odbiorcy nie oczekują wartościowych treści tylko lansu,hajsu,dziwek,ćpania i życia na >wiecznym melanżu.
   też pierdzielenie, na samym szczycie rapgry jest w stanach teraz Kendrick Lamar, typek zdobył muzycznego Pulitzera, tekściarzem jest wybitnym, jego płyty znajdują się w bibliotece Harvardu, więc Eldo ze swoimi podręcznikami wypada przy nim blado a jakimś cudem jest w stanie przyciągnąć do swojej muzyki rzesze słuchaczy. Istnieje muzyka, do słuchania i rozkminiania i istnieje dla zabawy, można w domu się spuszczać nad tekstami eldoki i można pójść dzień później na melanż i śpiewać jakiegoś popka i to nie znaczy, że jest się z tego powodu jakimś głupkiem.

   Eldo ma rację bo małolaci po prostu mają inny klimat,wystarczy spojrzeć na liczbę wyświetleń na YT gdzie trap >komercja notuje miliony odsłonięć
   jakby robił quality muzykę, której ludzie chcą słuchać to miałby wyświetlenia, już wyżej pokazany był przykład wojtka, w stanch chociażby Jay Z czy Kanye West świetnie sobie radzą wydając dobrą muzykę zamiast narzekać, że kiedyś to słuchacze chcieli tekstów a dzisiaj to głupi.
   @goonerUkasz:

   matko jedyna! Bisz, Eldo, Łona, 52. Goście piszący najbardziej wartościowe teksty w polskim rapie są bardzo >niedoceniani za swoje nowe produkcje. Tekstowo ich single z ostatnich 2lat są wyśmienite. Niestety mają po kilka->kilkadziesiat tysięcy wyświetleń na YT.
   kolejny xD Jakby nagrywali coś naprawdę ciekawego to mieliby wyświetlenia, rap to nie literatura ale przede wszystkim muzyka. Teksty mogą mieć znaczenie ale nie są wszystkim a jak jest się totalnie nieciekawym muzycznie to nie robi się wyświetleń,

   Wszystko robione na jedno kopyto, całkowite zaprzeczenie założeń i niepisanych zasad, do których stosowali się >wielcy tej muzyki w latach 1988-2010.
   co to za zasady? Jakim cudem na jedno kopyto skoro dzisiejszy rap jest najbardziej zróżnicowny w historii, jakim cudem możesz wysuwać takie wnioski po trzech utworach?

   Teraz wybiera się osobę i z niej robi gwiazdę albo tatuś funduje płytę, więc jedyne o czym może rapować taka >gwiazda to granie w Tibię
   co ty wypisujesz, człowieku...
   To ja przypomnę, że np. taki Ringo Starr w bitelsach miał miejsce tylko dlatego, że jego mamusia miała znajomości w pewnym klubie i miał lepszą perkusje niż jego poprzednik a jakoś to nie przeszkodziło Bitelsom w zostaniu legendami muzyki. Przypomnę też Milli Vanilli chociażby. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Jeśli już to dziś znajomości znaczą zdecydowanie mniej niż kiedyś w muzyce, każdy może nagrywać bo sprzęt jest tani a takie platformy jak soundcloud pozwalają dotrzec do szerokiej rzeszy odbiorców bez żadnej promocji. Tak wybił się chociażby Post Malone. To, że dziś się wybiera osobę i robi z niej gwiazdę to jest największy mit przemysłu muzycznego, wytwórnie nie są głupie i nie biorą przypadkowych ludzi, tylko takich na których najwięcej zarobią i którzy już udowodnili, że potrafią do siebie przyciągnąć słuchaczy.

   złość matki z powodu niepójścia na studia i j%%?niu dup, które olewały gwiazdę zanim była sławna, aż w końcu >depresja z powodu sławy i bogactwa.
   no ale realia życia w polsce się zmieniły, coraz mnie sebków żyjących pod blokiem, ludzie się utożsamiają z innymi rzeczami.

   Do tego nawet nie trzeba umieć pisać bo tym zajmie się copywriter z wytwórni
   ojej to Eazy E albo Dre też c%!#@wi raperzy? Też swoich tekstów nie pisali przecież Ice Cube i DOC im pisali zwrotki.

   a kwestię braku talentu załatwi autotune.
   kolejny mit, autotune to dziś jest głównie narzędzie do zmiany estetyki w utworze a nie do maskowania niedociągnięć wokalnych i takie wokalisty jak Cher, która śpiewa znakomicie użyła go już 20 lat temu aby nadać swojemu utworowi niesamowitego klimatu https://www.youtube.com/watch?v=5Uu3kCEEc98
   pokaż mi co za gwiazdy bez talentu dziś kryją się pod autotune z takich naprawde znaczących?

   Dzisiejsze gimby też za 20 lat będą słuchać z rozrzewnieniem Żabsona czy innego Reto, tak jak ty słuchasz teraz >Eldo.
   no tu się w końcu zgodzę, zawsze dziadki płaczą, że kiedyś to było

  •  
   g.........z via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz ale p@??$%$isz farmazony. Na siłę próbujesz szukać argumentów, pod tezę, która postawiłeś sobie na początku i cały czas się z tym męczysz.
   1. Wyświetlenia nie są wyznacznikiem tego czy muzyka jest dobra czy zła. Są wyznacznikiem popularności utworu. Z doświadczenia wiem, że ogół rzadko docenią naprawdę świetne: filmy, płyty
   2. Tekst dla wielu ludzi jest najważniejszym elementem rapu. Ten element wyróżnia muzykę hip-hop od innych gatunków. Można w nim zawrzeć najwięcej treści, przedstawić swój punkt widzenia, wypowiedzieć głos pokolenia, dlatego copywriteing w polskim rapie jest tak potępiany
   3. Rap nowej fali w PL jest strasznie wtórny. Słuchając kilku singli po kolei, miałem wrażenie, że słucham tego samego utworu na replayu.Rap w latach wielkości w Polsce to kilkunastu niezwykle charakterystycznych, różnych od siebie raperów i grup. Trueschool potępia xerowanie innych raperów, takie osobniki na spotkaniach były piętnowane, wyśmiewane
   4. No jeśli piszesz, że autotune nie niweluje ułomności raperów do śpiewu to nie wiem co robi? Jest nadużywany, sprawia, że ludzie nie mający głosu do śpiewania, śpiewają w miarę melodyczny sposób
   5. Na szczęście za 5 lat historia znów zatoczy koło i wszyscy będą mieli dość głupkowatego klepania wtórnych tekstów, do podobnej linii melodycznej i będą stawiać na treść. Do tej pory odpuszam HH, i słucham sobie indie rocka, alternatywy i elektroniki, omijając ten chłam
   Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @goonerUkasz:

   1. Wyświetlenia nie są wyznacznikiem tego czy muzyka jest dobra czy zła. Są wyznacznikiem popularności utworu. Z >doświadczenia wiem, że ogół rzadko docenią naprawdę świetne: filmy, płyty
   Przykro mi ale w realnym świecie popularność w pewnym stopniu jest wyznacznikiem jakości. Nie jedynym bo pozostają takie rzeczy jak oceny krytyków, różnego rodzaju nagrody czy wpływ na odłam kultury ale jednak jeśli coś jest popularne to znaczy, że dużej ilości osób się podoba i jest dla niej dobre. Można nie być popularnym i trafiać w jakąś niszę ale jeśli to robisz to zawsze fani się znajdą, może ich nie będzie wielu ale jeśli to co robisz jest wystarczająco dobre to na pewno na tylu żeby było jakieś zainteresowanie a jak taki Eldo nie wydał już tyle lat nic ciekawego to nie ma się co dziwić, że nikt go nie chce nigdzie zapraszać, przykro mi.

   2. Tekst dla wielu ludzi jest najważniejszym elementem rapu. Ten element wyróżnia muzykę hip-hop od innych >gatunków. Można w nim zawrzeć najwięcej treści, przedstawić swój punkt widzenia, wypowiedzieć głos pokolenia, >dlatego copywriteing w polskim rapie jest tak potępiany
   dla wielu ludzi też tekst nie ma znaczenia, a termin o jakim mówisz w to gdostwriting. Dlatego jeszcze raz przypominam, że takie legendy jak Eazy-E czy Dr.Dre też nie pisali własny tekstów dlatego wielu fanów rapu szkalujących ghostwriting a jednocześnie będących fanami tej dwójki jak i wielu innych jak chociażby Nasa(nigger napisany przez Jaya Electronicę) są hipokrytami. To nie jest tak, że nie ma już rapu w którym liczą się teksty, jest pełno świetnych tekściarzy, obok nich istnieją też ludzie którzy w ogóle nie skupiają się na tekstach, zamiast tego mają ciekawsze kompozycje, melodia czy aranżacje utworów i wcale nie znaczy, że są gorsi. Co tu tak ciężko skumać?

   3. Rap nowej fali w PL jest strasznie wtórny. Słuchając kilku singli po kolei, miałem wrażenie, że słucham tego >samego utworu na replayu.
   ale człowieku jakim cudem wydajesz taki werdykt, nie masz pojęcia o dzisiejszym rapie, sam przyznałeś że słuchałeś 3 numerów z karty na czasie to jest tyle co nic, dosłownie. Po takie próbce każdy gatunek będzie ci brzmiał tak samo, ja sam gdy zaczynałem się chociażby zagłębiać w jazz to wydawało mi się wszystko takie samo, dziś już spokojnie jestem w stanie rozróżniać stylistykę utworów wielu artystów tego gatunku.

   Rap w latach wielkości w Polsce to kilkunastu niezwykle charakterystycznych, różnych od siebie raperów i grup. >Trueschool potępia xerowanie innych raperów, takie osobniki na spotkaniach były piętnowane, wyśmiewane
   truskul to jest nawet z definicji przecież najbardziej wtórny odłam rapu, jak w ogóle można pisać takie rzeczy, że potępia wtórność, jakie trzeba mieć klapki na oczach. Ten podgatunek to jest próba kalki 1:1 tego co robiło się 10 lat wcześniej, nawijanie na zapętlonych boom bapowych tasiemcach o kulturze, prawdziwości i cięzkim życiu w blokach to jest dokładnie streszczony ten truskul. I nie żeby to było coś złego bo każdy gatunek można tak streścić a sam sobie lubię posłuchać takich rzeczy od czasu do czasu ale mi nie wmawiaj, że to jest coś oryginalnego albo charakterystycznego. Bo przez truskul właśnie polska scena przez wiele lat polska scena stała w miejscu a teraz jak młodziaki zaczynają w końcu robić coś po swojemu, to wszystkie te zgredy płaczą, że nie robią tego samego co robiło się 20 lat temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @goonerUkasz:

   5. Na szczęście za 5 lat historia znów zatoczy koło i wszyscy będą mieli dość głupkowatego klepania wtórnych >tekstów, do podobnej linii melodycznej i będą stawiać na treść.
   znowu jakieś różowe okulary na oczy, przecież właśnie kiedyś każdy bit to był zapętlony jazzowy sampelek, 3 zwrotki, 3 refreny i elo. Dziś melodyjność w rapie jest dużo bardziej zróżnicowana, coraz częściej można zauważyć progresję w tej muzyce, zmiany bitów, różnego rodzaju podśpiewywane bridge i tym podobne. Po co próbujesz dyskutować na temat czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia bo nie słuchasz???
   Przecież dziś też masz raperów stawiających na treść, to nie jest tak, że nagle cała scena ma na to wywalone, raperów jest cała masa i każdy znajdzie coś dla siebie. Lubisz słuchać ambitnych tekstów żeby sobie myśleć że jesteś mądry i podbudować samoocenę to możesz zapuścić jakiegoś Bisza chociażby, a jak ktoś woli czegoś do czego pobuja głową to puszcza jakieś trapy. Przecież kiedyś miałeś takie kawałki jak ten:
   https://www.youtube.com/watch?v=-_Fuw3QVBKM
   czy ten:
   https://www.youtube.com/watch?v=z2LRnh6V_6M
   widzisz to wszystko w jakichś czarno białych barwach, kij wie czemu.

   4. No jeśli piszesz, że autotune nie niweluje ułomności raperów do śpiewu to nie wiem co robi? Jest nadużywany, >sprawia, że ludzie nie mający głosu do śpiewania, śpiewają w miarę melodyczny sposób
   ale nie mówię, że nie niweluje, tylko że prawie w ogóle się go do tego nie używa i jeśli ktoś nie potrafi śpiewać to i z autotunem to słychać i to czasem nawet bardziej niż bez. A jednocześnie to narzędzie służy artystom do wydobywania dźwięków, których żaden człowiek z siebie naturalnie w stanie wydobyć nie jest. Tak samo jak z gitarami elektrycznymi. I pokazałem ci dowód na taki stan rzeczy w postaci utworu Cher. Ale mogę pokazać kolejne:
   Posłuchaj sobie tego:
   https://www.youtube.com/watch?v=6C5sB6AqJkM
   https://www.youtube.com/watch?v=adnjokd1ErM
   w obu utworach masz części śpiewane z autotune i części bez.

  •  
   g.........z via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz 1. Napisałeś "popularność jest wyznacznikiem jakości" No to nie zazdroszczę tego realnego świata w którym żyjesz. Bo Justin Bieber i Kim Kardashian muszą być bardzo wysokiej "jakości"
   2. Oczywiście myślałem o ghostwriteingu, ja zawsze ceniłem artystę, za to jak bardzo sam potrafi przekazać mi coś co ma do powiedzenia, a nie to co jest w danym momencie sprzeda, bo tak powiedzą spece od marketingu. Taki rap jest dla mnie po prostu lepszy. Wizerunek mnie kompletnie nie obchodzi, zwracam uwagę na treść. Raper może być najgorszym s@@@?synem, ważne żeby był dobrym teksciarzem. To się DLA MNIE liczy
   3. Wydaje taki werdykt bo tak jest. Oczywiście za wyjatki jak Adi Nowak, niestety takich perełek jest niewiele i tym bardziej świeca w tym szambie i są tak świetnie widoczne i odmienne, bo nie powielają schematów.
   4. No tu już popłynąłeś. Właśnie dokładnie slychać, że niektórym nawet autotune nie pomaga i dlategobrzmi to tak sztucznie. Od Polish HipHop Festival 2015 nie bylem na żadnym koncercie rapowym, chciałbym usłyszeć jak to wygląda na żywo. Czy jest puszczany playback na koncertach?
   5. Nie ma to jak ocenianie kogoś po stronie tekstu w internecie na forum. Podczas 1. Tzw. boomu w rapie też "raperzy" docierali do szerszego grona. Odbywało się to innymi kanałami dystrybucji, ale docierali do podobnego targetu sluchaczy co dziś. Świat się zmienia, zobacz jak bardzo lata 80-te są teraz obecne w popkulturze. Newschool nie będzie trwał wiecznie, tak jak mówię to potrwa około jeszcze 5 lat

  •  
   g.........z via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz a i jak możesz poświęcić chwilkę, to podrzuć proszę linki do takiego Twojego Top10, żebym mógł sobie posłuchać i spróbować się przekonać do Newschoolu. Bez ironii, serio

  •  

   pokaż komentarz

   @goonerUkasz:

   1. Napisałeś "popularność jest wyznacznikiem jakości" No to nie zazdroszczę tego realnego świata w którym żyjesz. >Bo Justin Bieber i Kim Kardashian muszą być bardzo wysokiej "jakości"
   po co próbujesz wyciągać z kontekstu słowa, które każdy może sobie zobaczyć nad twoim komentarzem, napisałem że jest jednym z wyznaczników. Zamiast próbować sprowadzać to co napisałem do absurdu poprzez podawania najbardziej oklepanych przykładów w internecie, może mi powiedz dlaczego się w tym miejscu mylę i co jest w takim razie wyznacznikiem jakości? A tak na marginesie zarówno Justina jak i Kim szanuję jak najbardziej. Ten pierwszy na dzień dzisiejszy robi wcale nie odbiegający od norm przyjemny pop, jest i zawsze był bardzu utalentowanych chłopakiem, który naprawdę potrafi śpiewać a ta druga to mistrzyni autopromocji i marketingu, która bez talentu w klasycznym tego pojęcia ujęciu potrafiła odnieść ogromny sukces, no i jest świetną żoną oraz matką a także działaczką na rzecz zmiany prawa w stanach i ostatnio wyciągnęła kobietę z więzienia.
   https://abcnews.go.com/Entertainment/kim-kardashian-praises-trump-womans-release-bad-president/story?id=56930938

   2. Oczywiście myślałem o ghostwriteingu, ja zawsze ceniłem artystę, za to jak bardzo sam potrafi przekazać mi coś >co ma do powiedzenia, a nie to co jest w danym momencie sprzeda, bo tak powiedzą spece od marketingu. Taki rap >jest dla mnie po prostu lepszy. Wizerunek mnie kompletnie nie obchodzi, zwracam uwagę na treść. Raper może być >najgorszym s!@$@synem, ważne żeby był dobrym teksciarzem. To się DLA MNIE liczy
   no to ja ci jeszcze raz powtarzam, dla ciebie może to być ważne, dla innej osoby nie, to nie znaczy że twoja muzyka jest lepsza albo ty jesteś od tej osoby lepszy. I powtarzam też, że masz dziś w rapie grono świetnych tekściarzy a wrzucanie wszystkich do jednego worka i wypinanie się dupą na cały gatunek bo ci 3 single nie podeszły to ignorancja..

   3. Wydaje taki werdykt bo tak jest.
   a ja ci mówię, że to bzdura masz tu kulka kawałków z tego roku tylko, co tu brzmi tak samo powiedz mi?
   https://www.youtube.com/watch?v=dwk0juwZJk8
   https://www.youtube.com/watch?v=vUTI4bPdlgE
   https://www.youtube.com/watch?v=tKAv7eOK2dg
   https://www.youtube.com/watch?v=GRoa6w-wnT4
   https://www.youtube.com/watch?v=Y8ibdsPYOgw
   https://www.youtube.com/watch?v=HI-mXMr8glQ
   https://www.youtube.com/watch?v=rYyrtDrAvpk
   https://www.youtube.com/watch?v=SsKT0s5J8ko
   https://www.youtube.com/watch?v=LjxulQ1bEWg
   https://www.youtube.com/watch?v=VwAnsAUYnw4
   https://www.youtube.com/watch?v=JwAnH6PLimo

   A teraz ci pokażę jakieś kawałki z lat 90:
   https://www.youtube.com/watch?v=_Qi2ZT8ckVE
   https://www.youtube.com/watch?v=05PCmqjIeNE
   to nie brzmi tak samo? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A to przecież bardzo charakterystyczni raperzy.
   Kolejne przykłady:
   https://www.youtube.com/watch?v=2soGJXQAQec
   i to: https://www.youtube.com/watch?v=yVv4IdGtcNw
   przecież to tak samo brzmi.
   Pokazałem ci, że pleciesz bzdury na podstawie kilku losowych utworów a ty brniesz w zaparte i piszesz, że tak bo tak, no super argument bulwo xD

   4. No tu już popłynąłeś. Właśnie dokładnie slychać, że niektórym nawet autotune nie pomaga i dlategobrzmi to tak >sztucznie. Od Polish HipHop Festival 2015 nie bylem na żadnym koncercie rapowym, chciałbym usłyszeć jak to >wygląda na żywo. Czy jest puszczany playback na koncertach?
   komu konkretnie autotune nie pomaga Justinowi z Bon Iver, który ma świetny piękny i na żywo brzmi tak?
   https://www.youtube.com/watch?v=P1IfS_adCos
   Czy Travisowi? W której ona tam sekundzie nie trafia z dźwiękiem konkretnie?
   Coś tam pisałeś tym, że rzekomo podciągam wszystko pod tezą a sam to robisz wypierając na ślepo to co napiszę brawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   5. Nie ma to jak ocenianie kogoś po stronie tekstu w internecie na forum.
   nie wiem gdzie ja cię oceniam ale to oceniania na podstawie niewystarczającej ilości informacji to jakby twoja domena w tej dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak dla mnie każdy powinien słuchać tego co mu się podoba, nie ważne czy pop czy rap czy disco polo czy rock czy metal. Nie mam z tym problemu dopóki ktoś się nie próbuję z tego tytułu wywyższać ani pisać że jego muzyka jest lepsza od muzyki kogoś innego bo tak i koniec.

   Podczas 1. Tzw. boomu w rapie też "raperzy" docierali do szerszego grona. Odbywało się to innymi kanałami >dystrybucji, ale docierali do podobnego targetu sluchaczy co dziś. Świat się zmienia, zobacz jak bardzo lata 80-te są >teraz obecne w popkulturze. Newschool nie będzie trwał wiecznie, tak jak mówię to potrwa około jeszcze 5 lat
   no rap się za kilka lat zmieni ale to co dziś jest newschoolem za kilka lat będzie old schoolem tak samo jak w latach 90 old schoolem było RUN DMC czy De La Soul a new schoolem 2 Pac czy Snoop Dogg.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz:

   > a i jak możesz poświęcić chwilkę, to podrzuć proszę linki do takiego Twojego Top10, żebym mógł sobie posłuchać i >spróbować się przekonać do Newschoolu. Bez ironii, serio
   nie widzę sensu robienia takich rzeczy, jeśli masz negatywne nastawienie to nieważne co wyślę i tak ci się nie spodoba i napiszesz, że c#!$%we a jeśli naprawdę cię to interesuje to na pewno sam znajdziesz coś dla siebie.

  •  
   g.........z via Android

   0

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz no to jaki jest sens tej rozmowy? Przebijanie się na argumenty? Można tak bez końca tylko ja i tak z tego nic nie wynoszę.

  •  

   pokaż komentarz

   @goonerUkasz: sens jest taki, żebyś przestał rzucać błotem w ludzi tylko dlatego, żeby dojść do porozumienia na podstawie argumentów ( ͡º ͜ʖ͡º) Trochę słabo to idzie bo mimo, że ja skrupulatnie staram się odpowiadać na to co piszesz tak ty pomijasz spore i dość istotne elementy moich wypowiedzi i ignorujesz część pytań. No ale jak widzisz i tak stonowałeś już swoje stanowisko względem tego co wcześniej twierdziłeś. Jak chcesz jakichś dzisiejszych rapsów z dobrymi tekstami to poproś chłopaków z tagu #rap na pewno ci pomogą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   g.........z via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @ShadyTalezz nie jestem betonem i umiem zmienić zdanie. Niestety w tym wypadku ucha i co ważniejsze rozumu nie da się oszukać. Dla swojego dobra wciąż będę się trzymał z daleka od tego gatunku. Dobranoc

  •  

   pokaż komentarz

   @goonerUkasz: ale tak jak mówiłe, słuchaj sobie czego chcesz, nie mam z tym problemu kto czego słucha dopóki nie wypisuje się takich rzeczy jak ty wyżej ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @MehrunesDagon wiek nie daje Ci niczego oprócz siwych włosów - głupi też się starzeją.

  • więcej komentarzy(14)

1 2 3 4 5 6 7 ... 28 29 następna