•  

  pokaż komentarz

  Czegoś tu nie rozumiem. Skoro są pedofilami to czemu nie siedzą w więzieniu? Czy księża nie podlegają kodeksowi karnemu?

  •  
   P........z via iOS

   +21

   pokaż komentarz

   @daedel: No najczesciej nie, bo w typowym powiatowym Pierdziszewie bywa, ze proboszcz, wójt/burmistrz i prokurator piją razem. Na uklady nie ma rady, a k#?#a k#?#ie łba nie urwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Podjudzacz: No to jak dla mnie oznacza to jedno, po prostu nie ma na to dowodów. Więc nie rozumiem co tu się dzieje, że jest taka nagonka.

  •  
   P........z via iOS

   +1

   pokaż komentarz

   @daedel: Dowody zawsze mogą sie znaleźć, vide wszelkie prowokacje dziennikarskie czy afery podsłuchowe, gdzie problemem nr 1 jest pozniej oczywiscie wykrycie i przykladne ukaranie podsluchujacych.
   Niektorzy ludzie sa przewidywalni niczym spuszczona woda w kiblu, zawsze takiemu Dobrodziejowi mozna podstawic ładnego chłopca, ktory chce zostac ministrantem

  •  
   P..6

   +1

   pokaż komentarz

   po prostu nie ma na to dowodów

   @daedel: hahahaahahahhaah , debil, k%#@a, debil!

  •  

   pokaż komentarz

   @PC66: nie mówię, że nie ma pedofili wśród księży ale jednak sprawa wygląda dziwnie jak dla mnie z tą nagonką. Rozumiem, że można nie lubić kościoła ale jednak zasada domniemania niewinności obowiązuje. Tylko ciągle słychać jakieś opowieści a żadnych konkretów. Skoro są pedofilami to czemu po prostu nie skaże się ich? Dlaczego inni pedofile (świecy) siedzą w pierdlu i nie ma takiego szumu? Skoro ksiądz kogoś wykorzystał to czemu po prostu nie zgłosi tego na policje/prokuratury? Tylko słyszy się, że biskup takiego księdza przeniósł do innej parafii. To przeniesienie do innej parafii uniemożliwia skazanie takiego księdza?

  •  
   P..6

   0

   pokaż komentarz

   @daedel: W USA KK wypłacił odzkodowania ofiarom gwałtów w wysokości ponad miliarda dolarów.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_Church_sex_abuse_cases_in_the_United_States

   I to jest sytuacja z kraju cywilizowanego, zachodniego.
   Wyobraź sobie co się dzieje w krajach "trzeciego świata".

   W USA 99% spraw rozgrywa się poprzez dojście do ugody stron konfliktu. Dlaczego nie idą siedzieć? Może ofiary są przestraszone? (w końcu to dzieciaki) Cholera wie. Pewnie jest to zbyt skomplikowany problem (ksiądz, religia, dzieci, gwałty i molestowania).

   Zresztą była sprawa jednego księdza, który się przyznał, że molstował chłopców. Na rozprawę zostało powołanych wiele osób z KK włącznie chyba z papieżem. Pojawił się tylko "szef" parafii, w której urzędował ksiądz pedofil. Na rozprawie stwierdził (ten szef parafii), że nic nie wiedział o poczynianiach księdza pedofila. (później się oczywiście okzało że kłamał pod przysięgą)
   Ksiądz pedofil oczywiście zenzał, że informował przełożonego o swych skłonnościach. Ten postanowił go przenieść do innej parafii.

   Karą dla księdza była deportacja z USA do Irlandii (ksiądz pedofil był Irlandczykiem) gdzie do dzisiaj żyje sobie na wolności.

   Polecam obejrzeć ten film: https://en.wikipedia.org/wiki/Deliver_Us_from_Evil_(2006_film)

   W wielu miejscach na świecie KK jest bardzo wpływowy. Być może nikt nie ma odwagi się z nim procesować i wolą pójść na ugodę.

   Gdzieś czytałem, że jak już się robi gorąco wokół jakiegoś księdza w kraju "zachodnim" to go wysyłają do kraju "trzeciego świata". Tam za $$$ wszystko można zatuszować.

  •  

   pokaż komentarz

   @daedel:
   No właśnie, a gdzie była policja?
   Bo jak policja nie bierze się za KK, to czy będzie brała się za urzędników, policję, wojsko, polityków?

 •  

  pokaż komentarz

  Sposób w jaki ten obleśny dziadyga opowiada o tych nadużyciach napawa ogromnym obrzydzeniem. Jak się zaciesza, jak gestykuluje, jak dobrze wspomina.
  Ilu takich zdegenerowanych, kiszących się we własnym sosie zboczeńców jeszcze siedzi pozamykanych razem z dziećmi w różnych instytucjach kościelnych? Czy coś się w ogóle w tej materii zmieniło?
  Klecha na łożu śmierci zaznaczył, że niewielu spośród całej załogi NIE było pedofilami.
  To jest k!%#a dramat.

  źródło: f.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   @denerwujesie:
   Śmierdzący katolicki hipokryta, ale oczywiście do śmierci obwieszony świętymi koralikami.
   A biedny Jezusek oczywiście nic nie mógł zrobić,m zamiast trzasnąć dziada zawałem już w chili gdy zaczęły mu się pojawiać takie chore myśli.
   No tak, przecież Jezuska nie ma, to chyba jedyne wytłumaczenie braku jego skuteczności.

 •  

  pokaż komentarz

  Wielu z tych bydlaków już nie żyje, albo jest w wieku starczym. Tyle lat to ukrywali. Robią to, co z nazistami: poukrywali ich, potuszowali, a to, co wychodzi na jaw, to promil promila tego, co te ludzkie śmiecie zgotowali dzieciakom. Mam nadzieję, że winni nie zaznają spokoju. Rzucić truchła na pola dla wron.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrox1986: z tym, że ukrywanie nazistów według KK miało sens - naziści mieli kontakty, uśpionych agentów, walczyli z komunistami, mieli "podbramkową" sytuację i poszli na współpracę.
   Analogicznie robili Amerykanie (von Braun), oddział 731 z Japonii, jak i Rosjanie.
   Polacy też - jakimś dziwnym trafem nie ścigali zbrodniarzy jak to robili Izraelczycy - przecież agenci mogli porwać/sprzątnąć parunastu tych największych, a nie, że się później dowiadujemy, jak jakiś zbrodniarz-nazista przez lata był burmistrzem miasteczka czy szefem dużej firmy.

 •  

  pokaż komentarz

  Człowiek na filmie faktycznie umierał, ale nie w tamtym momencie; tzn. to nie było kręcone na łożu śmierci tuż przed zgonem, dlatego facet całkiem jeszcze nieźle wygląda. Afera wybuchła w 2016 roku, wtedy ten ksiądz, Nicola Corradi, został aresztowany. W historii jest pewien dodatkowy szkopuł - molestowani zeznawali, że byli wykorzystywani też przez biskupa Carraro, który zmarł w 1980 roku i niedawno został uznany za błogosławionego:
  https://www.clarin.com/sociedad/denuncia-verona-corradi-arruino-vida_0_S13YaVemx.html

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora