•  

  pokaż komentarz

  Niech mi ktoś wyjaśnić ,w Polsce też są stosowane takie terapie i są finansowane z NFZ dlaczego akurat Niemcy i zawsze w takich ogłoszeniach znajduje się zawrotna suma

 •  

  pokaż komentarz

  Nieeee no ludzie bez jaj. Jakbym potrzebował 80k na uratowanie życia dziecka, to bym wziął kredyt pod hipotekę mojego domu, pożyczył po rodzinie, 80k to jest taki kosmos? Z kliniką też podejrzewam da się dogadać, żeby na raty rozbili. Jak mi dziecko umrze, to oni i tak nie zarobią.

 •  

  pokaż komentarz

  Wiem, pewnie dostanę dużo minusów i zostanę posądzony o bycie nieczuły, braku empatii itp...
  Czytałem jakiś czas temu, że nowotwory i inne choroby to sposób natury na wyeliminowanie z jakiejś populacji słabych genów. Jeśli ludzkość nauczy się eliminować te "wirusy" to za jakiś czas ludzka populacja będzie strasznie zaśmiecona co może spowodować obniżenie jakości genomu i przy tym mocno osłabić człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @corrino: Masz absolutną rację! Co więcej - sam jesteś potwierdzeniem swojej genialnej teorii!

  •  

   pokaż komentarz

   @corrino: Tymczasem minusy to sposób populacji na wyeliminowanie słabych komentarzy. Łap.

  •  

   pokaż komentarz

   @corrino: To pytanie zadaliśmy sobie u zarania medycyny. Mądrzejsi od ciebie (bez obrazy) jest sobie zadawali. Odpowiedzieliśmy sobie, że leczymy. Alternatywą jest odwieszenie medycyny na kołek i "bo bóg tak chciał".

  •  

   pokaż komentarz

   @corrino genom genomem, ale masz pełno czynników środowiskowych kancerogennych które nawet silny osobnik genetycznie nie przezwycięży

  •  

   pokaż komentarz

   @corrino: To czytałeś nazistowską propagandę i radzę zmienić źródło.
   Ewolucja nie ma na celu stworzenie jakiegoś super organizmu z idealną genetyką. W ewolucji wszystkich gatunków zdarzało się że lepiej przystosowany był ten prostszy (wiec i mniej rozwinięty) i to właśnie on osiągnął sukces. Tak samo cechy które zostają przekazane dalej nie muszą tak radykalnie decydować o przetrwaniu. Wystarczy że statystycznie będą miały minimalnie większa szanse na bycie przekazanymi dalej.

   A jeśli chodzi o "nowotwory" jako czyszczenie "genomu" - większość zachorowań na nowotwory następuje grubo po rozpoczęciu wieku produkcyjnego. Więc zwykle ci którzy zachorowali już przekazali swoje geny dalej więc gdzie tu czyszczenie?

  •  

   pokaż komentarz

   @corrino: Tak samo jak zakażenia, nadciśnienie, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, astma itd. Cała medycyna to tak naprawdę osłabianie populacji, bo pozwalamy żyć ludziom, którzy w warunkach naturalnych nie mieli by szans. Człowiek przecież sam nie produkuje antybiotyków, czy betablokerów w organiźmie. Jakby inaczej na to spojrzeć, to nasza populacja staje się silniejsza właśnie przez umiejętność wytwarzania i stosowania leków. Na razie robimy to doraźnie, ale może kiedyś znajdzie się metoda żeby wyeliminować niektóre choroby zanim w ogóle będą miały szanse się rozwinąć.

   Tak w zasadzie już się to robi, dzięki szczepieniom, ale oczywiście jest banda skretyniałych imbecyli co ma inne zdanie na ten temat( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @corrino: zle czytałeś - to przypadkowe mutacje, które nie maja celu. Jedynie skutki tych mutacji powodują, ze czesc osobników lepiej poradzi sobie w otoczeniu, inne gorzej. Niestety przypadki, o których mowa, to ta druga kategoria mutacji i od razu przyjmująca niszcząca postać. Poza tym, czy natura (jak piszesz) ma cele zbieżne z Twoimi? Moze natura woli dwunożną włochata istotę żyjąca w jaskini lub co najwyżej ciemnoskórego człowieka zamieszkującego Afryke. A ci biali z północy to niestety przechytrzają naturę - zima używają nie swoich futer, wbrew milionom lat tradycji potrafią przechować mięso przez wiele miesięcy, nauczyli sie precyzyjnie komunikować, walczą z wirusami i bakteriami.... moze jednak działanie wbrew naturze, wbrew mutacjom ma głębszy sens?

  •  

   pokaż komentarz

   @corrino: jak bedziesz miec choc jedno dziecko to inaczej zaczniesz mowic, no chyba, ze nie jestes czlowiekiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @gybek: Jakie czynniki kancerogenne zadziałają u dziecka skoro nowotwory powstają po dziesiątkach lat ekspozycji? Widziałeś 20-latka z rakiem płuc po paleniu fajek?

  •  
   j......o

   0

   pokaż komentarz

   Czytałem jakiś czas temu, że nowotwory i inne choroby to sposób natury na wyeliminowanie z jakiejś populacji słabych genów

   @corrino: Możliwe nie znam się. Ale wiem jedno, że gdyby ludzie się z tym stwierdzeniem zgadzali i nie leczyli chorych/słabych to dalej 50% noworodków umierało by na gorączkę poporodową, a jak nie to na zwykłe zapalenie płuc czy na odre a zwykłe wdanie się zakażenia musiałoby skończyć się śmiercią. Także takie mądrości wiesz gdzie możesz sobie wsadzić...

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m: doszliśmy do takiego etapu, ze rozwój umysłowy człowieka postępuje zdecydowanie szybciej niż adaptacja ciała do potrzeb. Wiele zawodów nie wymaga takiej anatomii i cech biochemicznych jakie posiadamy. Np naukowiec spędzający czas przed komputerem bedzie (raczej) tył i za jakiś czas zacznie to zagrażać jego zdrowiu i życiu. W wieku 50lat bedzie wchodził w apogeum swoich możliwości intelektualnych, ale jednocześnie bedzie czekac na niego wiele zagrożeń - nadciśnienie, zmiany zeyrodnieniowe, cukrzyca, których by nie było, gdyby np był rolnikiem. Wszystko to przez metabolizm nieadekwatny do wykonywanej pracy, zbędne lub niestosowne funkcje i cechy ciała. Ciekawe, czy tempo rozwoju intelektualnego pozwoli nam „przechytrzyć” niestosowność ciała do potrzeb. A moze zamiast tego nie poprawiać ciała ale lepiej stworzyć warunki do bytu poza nim?

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli ludzkość nauczy się eliminować te "wirusy" to za jakiś czas ludzka populacja będzie strasznie zaśmiecona co może spowodować obniżenie jakości genomu i przy tym mocno osłabić człowieka.

   @corrino: masz trochę mylne pojęcie o ewolucji-bo zakładam, że uważasz, że eliminowanie słabych genów jest czymś dobrym. Gatunek nie jest silny genetycznie bo ma "silne geny" tylko bo ma je różnorodne. Dlatego zwierzęta stadne starają się chronić młode/starsze/chore osobniki-oczywiście w miarę możliwości, ale akurat ludzie mają takie możliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   Czytałem jakiś czas temu, że nowotwory i inne choroby to sposób natury na wyeliminowanie z jakiejś populacji słabych genów.

   @corrino: nie powinieneś wybrać się w takim razie do onkologia?

  •  

   pokaż komentarz

   @corrino: Czyli co proponujesz? Skasować medycynę? Gdyby nie antybiotyki i szczepienia większość z nas nie dożyła by wieku dorosłego.

  •  

   pokaż komentarz

   @corrino: no niestety masz racje. Tu trzeba wydać górę kasy na dziecko które i tak dostanie kolejny nowotwór za rok-dwa i bedzie potrzebować kolejnych milionów. Za takie pieniadze mozna wychować 5 zdrowych zdolnych dzieci dzieki ktorym na tej planecie bedzie lepiej, a nie pakować w biedna istote ktora i tak nie przezyje dlugo.

 •  
  j......o

  +30

  pokaż komentarz

  Zawsze jak widzę tytuł "Dziecko potrzebuje 80 tys. aby przeżyć" przed oczami widzę, jak rodzice zamaist do lekarza idą do jakiegoś mafioza bez serca który mówi im, że za 80 tys. dzieciak będzie żył a jak nie to go odjebie. Z resztą pewie podobnie wyglada to jak rodzice idą na konsultacje z lekarzem a ten mówi, że potrzeba kilkadziesiąt tysięcy żeby dziecko przeżyło. A jak mówią, że nie dysponują taką kwotą to czy szpital/klinika mogą uratować dziecko a dług będą spłacać w ratach to lekarz na to:
  -A ch@$ mnie to obchodzi co z dzieciakiem się stanie! Kasa ma być w gotówce! Całość! A jak nie to gówniarz do piachu!

 •  

  pokaż komentarz

  Szczerze, to za 80k można pomóc całej wiosce dzieci a nie tylko jednemu. Jestem człowiekiem sk%$!ielem i to w wersji hard. Ale nie dla tego nigdy takiemu dziecku nie pomogę, nie pomogę bo nie widzę sensu ratowania jednego jeśli można uratować wielu innym. A wszystkim się nie da. Takie jest k%$!a życie, najsłabsze ogniwa powinny odpadać. Wiem że większość się oburzy i wyzwie mnie od debili, ale mam to w dupie.