•  

  pokaż komentarz

  Być może dobrze się stało, że gromy spadły na producenta zanim opublikowano oficjalną informację o tym, kto dostał angaż do roli. Jest przynajmniej szansa, że twórcy pójdą po rozum do głowy zanim będzie za późno, a miliony zawiedzionych i wściekłych fanów poszuka rozrywki gdzie indziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: Lewacy nie chodza po rozum do glowy :( Niestety jestem przekonany ze caly ten hejt nic nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quimeen: Jeśli nie zmieni się nic, a rzeczywiście szanse są spore że tak będzie, to ja osobiście zagłosuję portfelem.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: Wątpię niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°). Serial ściągnie do siebie pełno lewaków którzy zaczną oglądać tylko dlatego żeby święcić swój triumf, albo wytykać kolejnych białasów którzy nie są czarnymi. Zgaduje, że posypią się zaraz też teksty na Jaskra, że jest seksistowską świnią. A wkurzeni fani zaczną to oglądać z czystej ciekawości żeby zobaczyć co jeszcze sp!!!#$%ili. To jest robienie wyświetleń na hejcie. Coś jak siostry Godlewskie. No tylko na tym się długo nie pojedzie. Mam jednak cichą nadzieje, że się mylę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quimeen: Ubzdurają sobie, że są atakowani przez rasistów i tym bardziej zostaną przy swoim. Później będą mówić o tym jako swoim sukcesie, przy okazji usprawiedliwiając niską ocenę trollami

  •  

   pokaż komentarz

   @chigcht: dokładnie tak będzie, 90 procent.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quimeen

   Lewacy nie chodza po rozum do glowy :( Niestety jestem przekonany ze caly ten hejt nic nie zmieni.

   Dokładnie, oni chłodują zasadzie "krytykujących rozstrzelać i robić bagno dalej".

   Orion padł bo oprócz świetnych nowatorskich rzecz kręcił mnóstwo gówna które podobało się tylko reżyserowi.

   Ja się kurła pytam, czemu inwestorzy nie protestują, czemu studia nie padają?!

  •  

   pokaż komentarz

   @jabolsy: Moje spostrzeżenie odnośnie opłacalności takich akcji jest jedno. Spektakularny sukces finansowy takich produkcji jak: SOLO, Ghostbusters 3, Ocean's 8. Niech idą dalej tą drogą, a pójdą z torbami :)

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft w sumie tak aczkolwiek pisze będzie mniej czytac a wiecej pisać i chodzi o serial i scenariusz - więc twiterowe zale raczej zignoruje

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft:
   Lewica jest jednym z najbardziej pokretnych wspolczesnych ruchow spolecznych. Tak sie w tym wszystkim zamotali, ze nie widza jak swoim rownosciowym podejsciem dyskryminuja bialych. No bo czym innym jest, ogloszenie castingu do postaci, ktora byla biala z naciskiem na kolorowych i olanie bialych?

   To wszystko juz dawno przekroczylo dopuszczalne normy, a szambo wybija w co raz wiekszej ilosci branz- vide afera polityczna w nowym battlefieldzie . Imo nic sie nie zmieni. Lewacy beda jeszcze bardziej uparcie isc w haselka o rasizmie i "po prostu dawaniu szansy czarnoskorym na zaistnienie za lata przesladowan" zapadajac sie w odmetach swoich szalonych ideologii, a ludzie to krytykujacy beda traktowani jako opersyjni hitlerowcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @polska_partia_programistow: Również taki obrót sprawy podejrzewam, aczkolwiek z uwagi na naszego lokalnego,a sławnego na cały świat, herosa chciałbym mieć cały czas nadzieję, że ten serial będzie czymś wartym uwagi.

   @elswyr78: Masz rację, ale niech tak robią dalej, skoro uparcie chcą babrać się w spaczonej logice SJW. Rynek dotychczas bezbłędnie weryfikuje takie produkcje. Na zachodzie już nawet zdążyło ukuć się powiedzenie: "go woke, get broke". I to chyba najlepsze podsumowanie forsowania siłą ideologii politycznych w produkcjach rozrywkowych, które nie są temu przeznaczone.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft:
   miliony zawiedzionych i wściekłych fanów poszuka rozrywki gdzie indziej

   miliony? przesadnie optymistyczne nastawienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShamblerWykop: Dlaczego? Pomyśl o fanach książek i dodaj do tego fanów gier, gdzie z końcem ubiegłego roku sprzedano łącznie 33 miliony egzemplarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Serial ściągnie do siebie pełno lewaków którzy zaczną oglądać tylko dlatego żeby święcić swój triumf

   @jabolsy: co Ty gadasz, SJW nie oglądają tylko idą szkalować tłitami kolejnych "faszystów".
   Obsada niepasującej aktorki do tej roli pod dyktando lewackiej agendy politycznej, jedyne co spowoduje to odwrót fanów "Wiesława" i rozj!?!nie integralności fabuły także nie przyciągnie nawet przypadkowych widzów, bo serial po prostu będzie c%?#$wy. Natomiast owszem, będą święcić triumf ale na tłiterku, a puli widzów również nie zwiększą, gdyż tak jak mieli wcześniej, tak nadal będą mieli samo widowisko w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   Być może dobrze się stało
   @HowardLovecraft: pomimo, że również jestem pełen obaw, to jednak być może ta cała fala hejtu była przedwczesna. BAME w ogłoszeniu mogło paść z powodu odgórnego narzucenia lewackiej polityki "równościowej" przez producenta albo właścicieli Netflixa (co samo w sobie jest bardzo smutne nawet kompletnie poza tematem tego serialu i Netflixa w ogóle).
   Jednak szołrunerka mogła poruszając się w ramach BAME mimo wszystko znaleźć aktorkę pasującą do roli. Przecież słowiańska, nordycka, bałkańska, perska, etc. to też są mniejszości etniczne z punktu widzenia USA/UK, także byłby wilk syty i owca cała - tym bardziej, że Ciri powinna raczej być o nietypowej tzn. nieamerykańskiej urodzie (domieszka "starszej krwi").

   Nie mniej jednak powinni szukać aktorki najlepiej pasującej do roli i odrzucenie z góry wszystkich białych nie będących z mniejszości etnicznych, dyskryminuje i mocno zawęża wybór. Za samo to należał się im prztyczek w nos.
   Byle tylko teraz rozgoryczona hejtem, szołrunerka nie wzięła czarnej aktorki na złość aby "rasistom dupy pękły" (╥﹏╥)

  •  

   pokaż komentarz

   Ja się kurła pytam, czemu inwestorzy nie protestują, czemu studia nie padają?!
   @Przemysluaw: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: i.kym-cdn.com

  •  

   pokaż komentarz

   Serial Wiedźmin - showrunnerka znika z Twittera. Powodem hejt

   @HowardLovecraft: > "Jeśli nie zmieni się nic, a rzeczywiście szanse są spore że tak będzie, to ja osobiście zagłosuję portfelem."

   Zlituj się. Netflix się po tym nie podniesie.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: Przecież lewaczka już powiedziała, że hejt w internecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpongiel: Przedwcześnie, czy nie, przecieki kontrolowane są celowo wypuszczane przed podjęciem pewnych kluczowych decyzji w takich produkcjach, bo to idealne narzędzie do badania opinii potencjalnych widzów/klientów.

   @EwarystNawyrost: Kolego, co mnie to osobiście obchodzi, co sobie Netflix w takim wypadku pomyśli? Zatrudniają tam całe rzesze specjalistów od interpretacji słupków. Niech oni się tam głowią, a możliwe, że będzie nad czym. Wystarczy tylko, że większa grupa klientów Netflixa pomyśli tak jak ja.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: Niestety musieliby zrobić totalny fakap żeby kasa im się nie zgadzała. Dodatkowo biorąc pod uwagę ilość miernych projektów jakie na N się pojawiają można zaryzykować stwierdzenie że ryzyko im nie straszne. Choć postąpię tak jak Ty (głosując portfelem) to portfele z PL mogą tutaj nie znaczyć wiele. Co oczywiście nie usprawiedliwia bycia biernym.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: Jeżeli zbankrutują - to tylko lepiej. Popatrz na EA. Niby się nauczyli, z BF wycofali hazard, ale jednak nie. Firma musi dostać porządnie finansowo po dupie - bo inaczej się nie nauczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: @Quimeen: hejt tylko ich nakręci, strach pomyśleć co jeszcze wymyślą... ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: nie zartuj, ani Netflix ani Lauren nie ustapia przed banda netowych rasistowskich gimboprawaczkow.
   Lauren nie zdementowala prawdziwosci informacji o wymaganiach do roli Ciri, ani sie z nich nie wycofala.

   Zdecydowala sie przeczekac fale hejtu.
   Szkoda ze rezygnujac na jakis czas z tweetow ;/

   P.S. No i po co klamac ze nie bedziecie ogladac? Bedziecie ogladac i bedziecie kwiczec ze zlosci w necie, na postaci nie biale czy LQBT, oraz "polityczna poprawnosc" w samej fabule.

  •  

   pokaż komentarz

   @elswyr78:

   Lewica jest jednym z najbardziej pokretnych wspolczesnych ruchow spolecznych.

   @Quimeen:

   Lewacy nie chodza po rozum do glowy :(

   Panowie, może czas jeszcze raz przeczytać książki jak już się dorosło, bo chyba Was pamięć zawodzi: wiedźmin to opowieść o konfliktach rasowych, prześladowaniach, problemach materialnych, rozterkach etycznych głównych bohaterów. Postacie tam występujące to nierzadko osoby LGBT.

   No chyba, że prawica widzi w tym siekańca o jakimś średniowiecznym Rambo, ale to pod spodem bardzo lewackie książki.

   W sumie wszystkie dobre książki są lewackie... ale to temat na inną pogawędkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheresNoGodButMe: Prosze pana, moze pora zaczac analizowac rzeczywistosc w sposob troszke bardziej zlozony anizeli dychotomia rasizm przeciw czarnym, zli opersyjni biali.

   Ksiazki czytalem, gre przechodze obecnie. Historia jest o rasizmie, czolowe postacie sa biale. Swiat wiedzmina krytykuje fanatyzm religijny wiecznego ognia, spiski zachlannych na wladze czarodziejek, ale takze skrajnie brutalne przesladowania religijne tychze czarodziejek- ktore byly w wiekszosci genetycznie archetypem bialej kobiety- i lewackie bojowki scoia'tael, na ktorych dzialaniach cierpieli takze zywczajni ludzie.

   Dostaje sie kazdemu po dupie, nie tylko tym, ktorzy sa uznani za symbol zla, podlug lewicowej wrazliwosci i interpretacji swiata.

   Rasizm nie jest jedynie poletkiem cierpien czarnej rasy, co w obecnych czasach jest wyjatkowo aktualne
   https://www.dailymail.co.uk/news/article-5534449/South-Africas-white-farmers-likely-killed-police.html

   Decyzja o uczynieniu z historii o dyskryminacji i rasizmie wobec grup wszelakich, gdzie sapkowski i cdpy uzyly wystarczajacych srodkow by przemowic do wrazliwosci odbiorcy, historii o dyskryminacji i rasizmie wobec osob niebialych jest wystarczajacym dowodem na autyzm wspolczesnej lewicy.

  •  

   pokaż komentarz

   Serial ściągnie do siebie pełno lewaków którzy zaczną oglądać tylko dlatego żeby święcić swój triumf, albo wytykać kolejnych białasów którzy nie są czarnymi.

   @jabolsy: nie bedzie tak. pokaz mi przyklad lewackiego bojkotu na wielka skale ktory przyniosl efekt ekonomiczny?

   Postacie tam występujące to nierzadko osoby LGBT.

   @TheresNoGodButMe: prosze o liste. czczaga danina. poza tym skoro

   prawica widzi w tym siekańca o jakimś średniowiecznym Rambo, ale to pod spodem bardzo lewackie książki.

   @TheresNoGodButMe: skoro ksiazka jest taka queer lewacka, to po co netlix chce ja zaklamac? twoja wypowiedz pokazuje bezsens planu netflixa, wiec czemu go popierasz?

   W sumie wszystkie dobre książki są lewackie...

   @TheresNoGodButMe: a Kopernik byla kobieta.

  •  

   pokaż komentarz

   Spektakularny sukces finansowy takich produkcji jak: SOLO, Ghostbusters 3, Ocean's 8.

   @HowardLovecraft: O co chodzi z Ghostbusters 3? Duchy są czarne? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: Apeluję do sumienia twego. Serca prawego. Umysłu jasnego. Błagam, nie rujnuj Netflixa.

  •  

   pokaż komentarz

   @elswyr78: przecież analizowanie i dopatrywanie się drugiego dna jest takie lewackie ;)
   Lewackie bojówki Scoia'tael? A może właśnie nacjonalistyczne, rasistowskie i skrajnie konserwatywne. Typowe odzwierciedlenie fundamentalistów np z IRA czy współczesnych islamskich?
   Świat wiedźmina niczego nie krytykuje jakbyś nie zauważył. Świat wiedźmina jest o różnościach i trudnych wyborach.
   Czymś czego na prawicowych marszach, czy mszach świętych nie zobaczysz.

   pokaż spoiler plus za fajny komentarz

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: EDIT: Aaaaa... Spojrzałem na filmweb: 3 baby i murzyn :/ Nie mam więcej pytań... Szczerze, to nawet nie wiedziałem, że taki film powstał i wcale mi nie jest smutno z tego powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheresNoGodButMe: Wedlug interpretacji kazdemu. Islamistow wspiera obecnie skrajna lewica takze tego...

   Wiedzmin bardziej jest o szokodliwosci fanatyzmow wszelakich anizeli tylko tych prawciowych. Jak ktos bedzie chcial to nawet sobie uzasadni teze, wiesiek jest przeciwko migracji- przez koniunkcje do swiata przedostaly sie potwory.

   Dobrze by bylo gdyby po prostu robili Wiedzmina w zgodzie z wiernoscia lore. Gry jakos nie forsowaly podobnych pomyslow co netflix, a sukces globalny odniosly.

  •  

   pokaż komentarz

   @PosiadaczKonta: Z tego co obserwuję, dużo większy szum w tej kwestii jest obserwowalny wśród zagranicznych fanów gier z wiedźmińskiej serii niż u nas w Polsce. Ryzyko finansowej klapy tego przedsięwzięcia jest zauważalnie wysoka.

   @lonegamedev: Mało tego, problemy EA z nowym BF się dopiero zaczynają. Wystarczy spojrzeć na pierwsze opinie beta testerów, którzy jadą po DICE/EA, że zamiast skupić się na przygotowaniu porządnej mechaniki gry, martwią się o takie bzdury jak "różnorodność" płciowa i etniczna, natomiast sama seria z każdą kolejną odsłoną staje się coraz uboższa w zawartość.

   @Aster1981: Na szczęście ta pani jest dorosłą, odpowiadającą za swoje decyzje osobą. Obojętnie jakie decyzje podejmie - konsekwencje, pozytywne lub nie, również poniesie. Podobnie ja nie mam powodów, żeby kłamać w kwestii nieoglądania tej serii jeśli wyjdzie politycznie poprawna wydmuszka. Nikt mi nie karze, ani nie zmusza mnie do oglądania. Na szczęście jest cała masa innych interesujących rozrywek, którymi mogę się z powodzeniem zajmować, zamiast oglądać poprawne polityczne seriale.

  •  

   pokaż komentarz

   @jabolsy: jeśli tak będzie jak piszesz to serial okaże się hitem na miarę Wonderwoman czy Ocean’s 8.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: To samo z Cyberpunkiem 2077 - pytania na temat pierdół, które nikogo nie obchodzą za wyjątkiem środowisk LGBTQWERTY. Jak wydawcy i studia zaczną się tym przejmować - to skończą tak samo jak branża komiksów.

  •  

   pokaż komentarz

   @mibmib2:

   skoro ksiazka jest taka queer lewacka, to po co netlix chce ja zaklamac?

   pytanie z tezą: nikt nie chce nic zakłamać, to prawicowym wąsko patrzącym fanom się tak wydaje.
   Książka jest o równości, walce o prawa, trudnych wyborach.
   Akurat postać o którą buldupicie ma przygody lesbijskie.

   a Kopernik byla kobieta.
   No niestety szczyt możliwości prawicowej kultury to studio yayo i Zenek na sylwestrze. Ale jak mi pokażesz ze dwie dobre książki propagujące prawicowy system wartości to chętnie przeczytam.

  •  

   pokaż komentarz

   Islamistow wspiera obecnie skrajna lewica takze tego...

   @elswyr78: która lewica? Islamska? Przecież to są fundamentaliści wprowadzający szariat.
   Natomiast jeśli chodzi Ci o Europejską lewicę i nie potępianie tych ruchów w czambuł tak jak Geralt nie chciał ich mordować bez mrugnięcia okiem to wiesz ...

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: nie być może a na pewno, niech odpowiednie środowiska widzą że nie damy sobie wcisnąć propagandy

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: no tak, ale jesli interesujesz sie fantastyka to bedzie ogladal. Najwyzej bedziesz tez narzekal na to, co Ci sie nie bedzie podobalo.

   Co do Lauren to obecnie nie piszemy o konsekwencjach tylko o hejcie wojujacych w necie gimborasistow.
   Szkoda ze w efekcie ich hejtu wstrzymala sie z tweetowaniem ;/

  •  

   pokaż komentarz

   @TheresNoGodButMe: Lewica, ktora forsuje wpuszczanie bez kontroli tych ubogacajacych przybyszow z innych krajow, tlumaczaca ich plugawe wystepki przestepcze zbrodniami kolonialnymi bialych sprzed paru wieku i dlatego biala kobieta w mysl odpowiedzalnosci zbiorowej ma godzic sie na gwalt na sobie. Taka lewica. Geralt nap@@?!!!al sie roznymi dzbanami, to, ze np lubial czarodziejki i wystepowal przeciw dyskryminacji magicznej nie przeszkadzalo w tym ze mag Vilgefortz byl jego przeciwnkiem. Tak samo czesc potworow zabijal a z czescia dochodzil do ugody. Geralt przede wszystkim walczyl za tych ktorzy mu byli bliscy, a nie za mniejszosci, jedynie bronil tych, ktorzy po drodze dostawali niewinnie po dupie.

   Jak myslisz co wedlug Ciebie zrobiłby Geralt, gdyby to scoia'tael napadli na jakas wioske ludzi i rozpoczeli rzez, gwalty?

  •  

   pokaż komentarz

   @nbhd: Racja. Na szczęście, efekty takiego oburzenia coraz szerzej i coraz wyraźniej widać w świecie rozrywki.

   @Aster1981: Przyjacielu, nie masz racji. Nie będę, bo nie muszę tracić czasu na coś, co jest jedynie rozrywką i to taką, która na dodatek miałaby mi nie sprawiać przyjemności. Bo i po co tracić czas na coś takiego? Naprawdę świat ma dużo więcej do zaoferowania niż potencjalnie denne seriale Netflixa.

  •  

   pokaż komentarz

   Lewica, ktora forsuje wpuszczanie bez kontroli tych ubogacajacych przybyszow z innych krajow,

   @elswyr78: no to masz trochę dalekie skojarzenia, bo mi chodziło raczej o islamskie bojówki na Bliskim Wschodzie, aka ISIS.
   Ale jeśli już poruszasz temat uchodźców, to co sugerujesz, że Geralt byłby za zamknięciem granic, czy rzucił się na tłum uchodźców? Że z brunatnym uśmieszkiem na twarzy pisał o "ubogacaniu" przez krasnoludy i elfy.
   I niby w książkach robił to wszystko? Dyskryminował całe te mniejszości z powodu pojedyńczych wypadów Scoia'tael?

   tlumaczaca ich plugawe wystepki przestepcze zbrodniami kolonialnymi bialych sprzed paru wieku
   Sprzed kilkudziesięciu lat, a np niektórzy bluesmani, którzy teraz umierają zaczynali na plantacjach.

   i dlatego biala kobieta w mysl odpowiedzalnosci zbiorowej ma godzic sie na gwalt na sobie.
   I dlatego cała nacja musi brać odpowiedzialność zbiorową za wybryki jednostek?

   Jak myslisz co wedlug Ciebie zrobiłby Geralt, gdyby to scoia'tael napadli na jakas wioske ludzi i rozpoczeli rzez, gwalty?
   Myślę, że każdy człowiek z głową na karku niezależnie od poglądów bronił by bliskich przed napadem niezależnie czyim i niezależnie od własnych poglądów.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheresNoGodButMe: Co do Geralta wszystko o uchodzach zawarlem w tym jednym pytaniu. No jak myslisz co zrobily Geralt z uchodzcami, ktorzy rzeczywiscie chca pokojowo koegzystowac? A co z gwalcicielami, dindnufinami i zwyczajnymi kryminalistami? Pasozyty zyjace z zasilku pewnie mialby w d, bo polityke zostawial innym.

   Tak polacy pisza z "bunatnym" usmieszkiem. Polacy z brunatnym usmieszkiem. Narod, po ktorym Niemcy przejechali jak czolg po chatce z drewna. Litosci.

   Po tym sobie daruje totalnie dalsza dyskusje

  •  

   pokaż komentarz

   @elswyr78:

   No jak myslisz co zrobily Geralt z uchodzcami, ktorzy rzeczywiscie chca pokojowo koegzystowac? A co z gwalcicielami, dindnufinami i zwyczajnymi kryminalistami? Pasozyty zyjace z zasilku pewnie mialby w d, bo polityke zostawial innym.

   No co? Przecież w tamtym świecie Scoia'tael też nie brali się z księżyca, tylko często rekrutowali z tego tłumu, a nieludzie często ich popierali, albo kolaborowali. Nie przypominam sobie, żeby ich jakoś wyłapywał.

   Tak polacy pisza z "bunatnym" usmieszkiem. Polacy z brunatnym usmieszkiem. Narod, po ktorym Niemcy przejechali jak czolg po chatce z drewna. Litosci.

   Polacy się pisze wielką patrioto :)
   No mnie też to dziwi-często też zapytuję o to w interenecie: Po jednej stronie byli ci co nie lubili gejów, Żydów, mniejszości, nacjonaliści, szowiniści, zwolennicy separacji narodów, rasy panów, eugeniki itp. Po drugiej walczyli partyzanci i powstańcy w których szeregach byli min komuniści, socjaliści, Żydzi również. Pewnie też paru narodowców, ale NSZ na którego tradycje powołuje się prawica współpracowało z Niemcami.

   Po stronie czyich wartości Ty stoisz? Nie musisz mi odpowiadać-wystarczy, że odpowiesz sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheresNoGodButMe: Nie przypomianam sobie, zeby Geralt napadl na wioski jak Scoia'tael, bo wiedzminow nie lubia. Co najwyzej jak jeden z drugim chlop sie rzucil, bo nie chcial zaplacic wiedzmakowi uczciwie zlotem za zlecenie to w ruch szedl miecz.. No ale to jak to w koncu bylo? Czarodziejki lubial, w jednej byl nawet zakochany, a Vilgefortza to juz nie bardzo. To jest twoja odpowiedz na przyglupies drazenie tematu uchodzctwa. W twoim wydaniu pewnie wiedzmin pozwolil by w imie najbardziej slusznej wolnosci i rownosci pozwolil zgwalcic Ciri jakiemus smierdzacem leniowi zyjacem z zasilkow.

   Skoro tolerancje utozsamiasz z komunstami, to juz wiem skad ty czerpiesz swoje korzenie. Czyli kazdy kto krytkuje nadmierna poprawnosc polityczna do brunanty potwor, a lewicowcy to komunistyczny wyzwolicele o szlachetnych przeslankach. Mysle, ze taki lewicowy wrazliwiec jak ty z duma przyjmie to porownanie.

   Swiat nie opiera sie na polaryzowaniu co ty robisz z wielka ochota, a odcieniach szarosci. No ale dobrze, ze zarzuciles tych komunistow. Sam sie zdemaskowales.

  •  

   pokaż komentarz

   @elswyr78: coś sobie ubzdurałeś i konfabulujesz. To, że nie nie napadał na wioski czyni go prawicowcem? Lewica też na nikogo nie napada, więc jest prawicą.

   kazdy kto krytkuje nadmierna poprawnosc polityczna do brunanty potwor,
   Ale to co robisz to nie jest krytyka nadmiernej poprawności politycznej (btw jak słyszę ten zwrot to na 90% wypowiada to ktoś cechujący się wielką nietolerancją).

   Ty dyskryminujesz np domagając się wyciągania konsekwencji wobec mniejszości na podstawie sporadycznych aktów terroru dokonywanych przez ekstremistów. Ty przekłamujesz mówiąc o tym, że kolonializm skończył się kilka wieków temu. Wyolbrzymiasz mówiąc, że jakieś kobiety ponoszą jakąś odpowiedzialność zbiorową. Wtf? Ty wyszydzasz pisząc np "ubogacenie".

   Jeśli to są objawy prawicowych poglądów to Geralt nic z tego nie robił. Robili za to sąsiedzi z zachodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheresNoGodButMe: Kogo dyskryminuje neuropku? Sam pisalem, ze asymilujacym sie migrantom nalezy dac spokoj. Gdzie ja pislem, ze Geralt byl prawciowy. Geralt nie pochwalal metod jakis glupich elfich terrorystow chowajacych sie po krzkach. Tyle. Gdyby Netlifx krecil film o dyskryminowaniu Polakow przez Niemcow, to uczynilby narod Polski czarnym, bo innej wymowy braku tolerancji, nie rozumieja. Tymczasem lewackie p%$$#$#enie to jedno, a zycie swoje. To Polacy juz nie byli ofaria rasizmu pewnie.

   No masz racje, nara.

  •  

   pokaż komentarz

   ze nie widza jak swoim rownosciowym podejsciem dyskryminuja bialych

   @elswyr78: Ależ widzą, to jest wręcz ich celem.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: spoko, po prostu wydawalo mi sie, ze skoro sie wypowiadasz to interesujesz sie fantastyka.
   No i ze masz Netflixa.
   Skoro nie, to nie masz zadnego znaczenia dla tego serialu i niepotrzebnie sie produkujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: @Quimeen: po rozum do głowy nie chodzą, ale w przypadku realizacji serialu pierwsza rolę gra zarobek, a drugą wpleciona ideologia. Jest więc szansa, że odzew z internetu "naprostuje" serial na tor książki.

   pokaż spoiler niech rasizm się w serialu znajdzie. Ale niech będzie to rasizm ludzi, do starszych ras i odwrotnie. Niech będzie to metafora a nie wrzucenie do głównej roli "niebialego" bo takie mają poglądy.

  •  

   pokaż komentarz

   Być może dobrze się stało, że gromy spadły na producenta zanim opublikowano oficjalną informację o tym, kto dostał angaż do roli.

   @HowardLovecraft:nie ma to jak przyklaskiwać bandzie debili wierzący którzy dostają białej gorączki jak usłyszą jakąś informacje włącznie z wyssanymi z palca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Unik4t: Ha! Bardzo mądrze ujęte! To jest właśnie dobre zrozumienie realiów świata przedstawionego. Gdyby coś takiego pokazano w serialu sporo by zyskał w moich oczach ;) Nie jestem tylko pewien, czy możemy liczyć na taką wierność książkowemu pierwowzorowi...

   @Banek5000: Kontrolowane przecieki są w branży rozrywkowej powszechnie stosowane. Mają za zadanie wybadać opinię publiczną, a ta jak widać została wyrażona szeroko i dostatecznie głośno (mam nadzieję).

   @Aster1981: Niestety nie mogę brać Twoich wypowiedzi inaczej jak tylko z przymrużeniem oka. Skąd wiesz czego jestem fanem, co lubię oglądać lub ile przestrzeni zajmują moje regały wypchane książkami z fantastyką? Wierz mi, że jeśli miałbym do wyboru: oglądać nowy, lecz kiepski (chociaż ciagle mam cichą nadzieję, że taki nie będzie), serial o Wiedźminie lub odświeżyć sobie książki jemu poświęcone, to bez zastanowienia wybrałbym ponownie książki. To prosty proces decyzyjny. Netflix nie ma na szczęście monopolu na oferowanie dobrej rozrywki.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: bo znam ludzi ze "srodowiska". Wiem jak narzekaja na praktycznie kazda produkcje fantasy. A to jest inaczej niz w komiksie, a to nie zgadza sie z realiami epoki, a to dali czarnoskorego bohatera, a to poprawnosc. I nadal ogladaja.

   Stad sa 2 opcje. Albo fantastyka Cie nie interesuje albo bedziesz ogladal Wiedzmina od Netflixa jak wszyscy zainteresowani fantastyka ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Hm... Interesująca teoria. Jest jednak jeszcze trzecia opcja, której nie bierzesz pod uwagę: lubię fantastykę, ale szkoda mi czasu na słabe filmy, książki, seriale, gry. Sam fakt, że lubię ten, czy inny gatunek nie obliguje mnie w żaden sposób do pochłaniania każdej produkcji z nim związanej, bez względu na jej jakość.

   Możliwe też, że nie zdajesz sobie do końca sprawy z tego, że jako człowiek, i jako konsument każdy z nas ma prawo wyboru na co przeznaczać swój czas i pieniądze. Ja wybieram nie tracić ich na to, co nie odpowiada mojemu gustowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: ale Wiedzmin nie bedzie slabym serialem.
   Do tego takich jak ten praktycznie nie ma. Wiekszosc to ekranizacje komiksow albo cos dla mlodziezy.
   Stad pewnosc ze osoby zainteresowane fantastyka beda ogladac.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Dajesz głowę za pierwsze stwierdzenie? ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja oczywiście również mam nadzieję, że to będzie dobry serial, ale jeśli okaże się inaczej... No cóż, nie będzie to ani pierwszy, ani ostatni, którego oglądanie sobie odpuszczę z uwagi na lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: tak daje, to juz wiadomo po ekipie produkujacej serial i budzecie. Moze bedzie bardzo dobry a moze po prostu bedzie jednym ze sredniakow, ale nie ma opcji by w tych warunkach bylo to cos slabego.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: w gescie solidarnosci z myslacymi ludzmi przestalem placic za subskrypcje netflixa po 2 latach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: To jeszcze odwaga, czy już lekkomyślność? ;) Czas to zweryfikuje. Ostatnio, z tego co widzę, produkcje Netflixa to nawet nie średniaki, pod względem treści raczej cienkie pierdy z dobrymi (powiedzmy) efektami specjalnymi.

   @JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: Ostatnio dokładnie nad tym samym się zastanawiam. Coraz mniej interesujących produkcji można tam znaleźć.

  •  

   pokaż komentarz

   @HowardLovecraft: to po prostu rozsadek.

   W sumie mozliwe tez ze jestes po prostu typem marudy narzekacza :P
   To tak patrzac na Twoja ocene seriali Netflixa, w stosunku do tego jak ocenia je reszta z coraz wiekszego grona widzow ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Z tym rozsądkiem to Cię trochę fantazja ułańska lekko poniosła. Masz jednak prawo do tego, bo to Twój gust :)

   Fakt, że nie odpowiada mi to, co większość łyknie bez mrugnięcia okiem jeszcze nie oznacza, że maruda ze mnie ;) Jako konsument nie patrzę na gust innych, a na własny. Przyzwyczajony jestem do troszkę wyższego standardu, a Netflix wyraźnie idzie w ilość, a nie jakość. Oczywiście nikomu nie zabraniam takiej strategii biznesowej, ale oglądać i płacić nie muszę. Jeśli mi coś nie pasuje po prostu nie oglądam, nie czytam, nie słucham, nie gram. Marudzenie jest dziś kiepskim miernikiem zadowolenia konsumenckiego. Brak zysków producenta jest lepszym - dlatego ja głosuję portfelem.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobrze. Wiedzmin to mieszanka inspiracji legendami atrurianskimi, kultura celtycka i slowianska a nie black panther 2.0. Wymowa dyskryminacyjna wiedzmina nie ma nic do tego zeby robic sobie takie kpiny jak netflix. Najlepsze jest to, ze wymowa tego oryginalnego Wiedzmina a takze gier uderza we wszystkie fundamentalizmy, religijny fanatyzm, atynreligijny itd a takze w takich lewicowych, fanatycznych kretynow z piana na pysku- ot chocby to co odjaniepawlali scoia'tael.

  Jezeli tej pani nie interesuje w miare wierna adaptacja, a polityczne gowienko to niech moze zrezgynuje z tego serialu, bo kobiecina nie udzwignie zasluzonej krytyki jaka juz ja przygniata.

  Lewica tylko kolejny raz z rzedu pokazala autystyczny poziom rozumienia calego zagadnienia uprzedzen. Dyskryminacja na podstawie ksztaltu malzowiny usznej, teczowki oka? Gdzie tam! Musimy zaserwowac widzom sugestia z subtelnoscia mlota pneumatycznego, bo inaczej nie zrozumieja wiele z i tak juz prostej wymowy serii.

  Najgorsi w tej sytuacji sa ludzie, ktorzy walczyli o to by black panther byl jak najbardziej czarny, no bo w koncu kontekst kulturowy itd ale nie umieja uszanowac tego samego w kontekscie marki, ktora mocno wizerunkowo czerpie z dziedzictwa europejskich mitow, legend itd. Podwojne standardy cnota lewicy ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Hejt (z angielskiego hate - nienawiść) - absolutnie każda opinia, która nie jest wesołym przyklaśnięciem na cokolwiek tylko robisz

 •  

  pokaż komentarz

  Bawi mnie, ze "krytyka" o neutralnym obiegu zniknęła z obiegu, teraz wszystko jest negatywnym "hejtem".

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: baba producentem wiedźmina... i wszystko jasne( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Nie wszyscy są kulturalni. Biorąc pod uwagę zaangażowanie niektórych "fanów", jestem prawie pewien że na "krytyce" się nie skończyło. Tym bardziej że to kolejna okazja by przeciwstawić się "lewactwu" w mediach społecznościowych.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wszyscy są kulturalni. Biorąc pod uwagę zaangażowanie niektórych "fanów", jestem prawie pewien że na "krytyce" się nie skończyło. Tym bardziej że to kolejna okazja by przeciwstawić się "lewactwu" w mediach społecznościowych.
   @DiPiero: Chamstwo występuje wszędzie. Obrońcy "różnorodności" z głową pełną frazesów też potrafią wyrażać się niezbyt kulturalnie. Kiedyś napisałem, że zastąpienie obsady Ghostbusters kobietami z przaśnych komedyjek to wręcz niezrozumienie tematu, bo ikoniczną cechą owego obrazu był szorstki, samczy wręcz, humor dostarczany przez zgorzkniałych facetów. Nic zdrożnego, a jak mnie zjechano... ła jej. Poza tym, bądźmy szczerzy, naginanie każdej fabuły pod politpoprawność i ubogacanie każdej scenerii różnorodnością to wręcz zaszczucie. Wyobrażasz sobie jaki byłby kwik lewicy jakby choćby w jednym mainstreamowym filmie pojawił się zagorzały działacz pro-choice? No właśnie... a oni nam co drugi film/serial dają szereg gejów i każą nam lubić to ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: do tego lewaczka. Przecież oni nic nie potrafią zrobić dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Niezły whataboutism, kompletnie nie ma znaczenia jak chamskie bywają strony konfliktu, po obu stronach są ludzie i każdy ma własny próg wytrzymałości. Nie ma co się dziwić że komuś nie chce już się udzielać na Twitterze po np. ciągłych atakach personalnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Niezły whataboutism, kompletnie nie ma znaczenia jak chamskie bywają strony konfliktu, po obu stronach są ludzie i każdy ma własny próg wytrzymałości.
   @DiPiero: Ale czy ja to zanegowałem? Nie... Ja tylko pragnąłem podkreślić, że niekulturalne pociski nie są wcale domeną jednej strony konfliktu, bo jak patrzę na wymianę zdań to zwolennicy często tak to opisują jakby tylko przeciwnicy byli zdolni do chamstwa, a przecież tak nie jest. A co do progu wytrzymałości to przecież te g...burze wzięły się z tego, że najpierw przekroczono go u widza. No bo sorry, jak co film/serial będziesz wciskać mniejszości etniczne i seksualne dochodząc do takich absurdów, że Achilles jest Murzynem, a wszystkim z Pogromców Duchów zrobili chickflick to ktoś w końcu powie "dość" i ciężko mieć do niego pretensje...

   Nie ma co się dziwić że komuś nie chce już się udzielać na Twitterze po np. ciągłych atakach personalnych.
   Tak samo nie ma się dziwić, że kogoś niesie, bo nie ma już praktycznie serialu bez politpoprawności. Takie Legends of Tomorrow. Ot głupiutka seria o superbohaterów, target ma kompletnie w d... seksualność obsady, a twórcy doszli do takiego momentu, że homo romansów jest więcej niż hetero. Do diabła, ja chcę oglądać podróże w czasie, a nie lesbijska skrytobójczyni idzie na randkę z lesbijskim klonem z przyszłości.... Oczywiście, głos niezadowolenia bywa toksyczny, tak jak i głos zadowolenia, ale nie zajmujmy się ekstremami, a sednem, bo skądś powszechna krytyka się wzięła, a ci co podchodzą pod hejterów to nawet nie promil...

 •  

  pokaż komentarz

  Informacja totalnie nieprawdziwa! Lauren znika z Twittera, ale na jakiś czas, nie permanentnie, a powodem takiej decyzji nie jest hejt ale nawał pracy, co zresztą wyraźnie zaznaczyła w swoim ostatnim twitcie: "(...) I HAVE to read less and write more -- or we won't have a damn finale. Be back soon with more insight (...)". Tak że "podwójny" ZAKOP, za clickbaitowy nagłówek oraz nieprawdziwą treść.

  źródło: twitter.com

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna