•  

  pokaż komentarz

  O, kurw@, będzie się działo... Ja rozumiem że ma się krótką ławkę, ale prawnik z zerowym doswiadczeniem w zarządzaniu, znany jedynie z umiłowania do pseudonaukowych geopolitycznych historyjek?

  GIF

  źródło: media.giphy.com (482KB)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: On ma kancelarię specjalizującą się w sprawach biznesowych, więc jakieś podstawowe pojęcie o biznesie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: @deviator: On ma kancelarię specjalizującą się w sprawach biznesowych, więc jakieś podstawowe pojęcie o biznesie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   On ma kancelarię specjalizującą się w sprawach biznesowych, więc jakieś podstawowe pojęcie o biznesie ma.

   @Goglez: Trochę mało na światowy hub lotniczy i węzeł komunikacyjny na całą Polskę.

   A on jest PUBLICYSTĄ! Tym się zajmuje i z tego żyje.

  •  

   pokaż komentarz

   prawnik z zerowym doswiadczeniem w zarządzaniu

   @deviator: Bartosiak o sobie:

   Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu. Współpracuje na stałe z miesięcznikiem „Nowa Konfederacja”, jest członkiem Rady Budowy Okrętów w Gdyni.

   Geopolityka i geostrategia to bardziej takie jego hobby dzięki któremu stał się znany (po czym zrobił dzięki temu doktorat), a tak to jak widzisz akurat jest osobą która ma wykształcenie i praktykę które go predysponują do szefowania spółce celowej ds budowy CPK

  •  

   pokaż komentarz

   jakieś podstawowe pojęcie

   @Goglez: Podstawowe pojęcie. Inwestycja na kilkanaście lat i 30 miliardów. Wybierz jedno.

   On ma kancelarię
   A. Czyli Pani Krysia plus kilku wspólników i pomagierów. No cóż...

  •  

   pokaż komentarz

   ma wykształcenie i praktykę które go predysponują

   @elim: To dowcip, czy jak? Ani jedno, ani drugie, ani nawet to foliarskie hobby, chociaż pewnie jakiś zjeb z PiS łynął te metastrategiczne bajania i uwierzył, że ten gość dzięki temu coś zdziała. Coż, to trochę tak, jakby ktoś parający się metafizyką zajął się nagle fizyką jądrową, ale jak ławka krótka, to krótka.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Bartosiak ma odpowiednie do tego wykształcenie (wydział prawa i administracji UW), praktykę (partner zarządzający w kancelarii zajmującej się obsługą biznesu), a wcześniej był chyba doradcą przy projekcie CPK, dodatkowym atutem jest jego szeroka wiedza w geopolityce (a CPK będzie jedną z części geopolityki w naszym regionie).

  •  

   pokaż komentarz

   dodatkowym atutem jest jego szeroka wiedza w geopolityce (a CPK będzie jedną z części geopolityki w naszym regionie

   @elim: To może doproszą jeszcze wróża Macieja, bo geopolityka w ujęciu Bartosiakowym to pseudonauka. A na prawie na UW zarządzać raczej nie uczą, trudno też zdobyć jakieś doświadczenie w tej materii prowadząc z kumplami kancelaria - wydawanie poleceń sekretarce i praktykantowi to ciut mało...

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: dzięki tej "pseudonauce" zrobił doktorat.

  •  

   pokaż komentarz

   @elim: Czemu nie? Z genderów, żywotów świętych i rozważań o pierwszeństwie jajka nad kurą też nikt Ci nie broni robić doktoratów. Ba, takich doktorów znam... chyba zbyt wielu :)

  •  

   pokaż komentarz

   takich doktorów znam... chyba zbyt wielu

   @deviator: wypowiadasz się tak jakbyś dobrze znał też Bartosiaka.

  •  

   pokaż komentarz

   @elim: Od razu tam dobrze... :) Zresztą, to nie ma znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: Sam nie zrobi nic. Do tego będzie potrzebował lub ma ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero żyje z bycia adwokatem, mowil na wykładach.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: alexandrr grad - nasz czlowiek biotacy 100tys miesiecznie za bufowe elektrowni atomowej. Cale zycie w partii.

  •  

   pokaż komentarz

   On ma kancelarię specjalizującą się w sprawach biznesowych, więc jakieś podstawowe pojęcie o biznesie ma.

   @Goglez: tak jak kazdy wlasciciel komputera jest informatykiem

  •  

   pokaż komentarz

   @arbux: A co to ma wspólnego? To że jakiś Ziutek kiedyś dał w mordę jakiemuś Heńkowi to znaczy, że będzie ok jak przyjadę do Ciebie i sprzedam Ci kopa w dupę?

  •  

   pokaż komentarz

   @arbux: no i to jest właśnie taki Aleksander Grad.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero:
   ...a co zatem będzie dużo? Prezes Modlina utrzymywanego przy życiu przez dopłaty? W dużych projektach liczy się strategia. A Bartosiak strategię ma. Dobierze sobie specjalistów pod tę strategię i gitara.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: żeby rozwiać trochę twoje wątpliwości co do tego czy Bartosiak ma kompetencje do kierowania jednym z najważniejszym projektów rozwojowych w III RP:

  •  

   pokaż komentarz

   @elim: No własnie o tym pisze. Adwokacina średniej półki, od umów zakupu i wynajmu powierzchni biurowej i handlowej. Nie wiem skąd jesteś, może jak Bartosiak jedną nogą w wieku XIX ale tu mamy już XXI stulecie i to że ktoś skończył studia prawnicze i pracuje w zawodzie to nie są jeszcze... absolutnie żadne kwalifikacje. Do niczego.

  •  

   pokaż komentarz

   W dużych projektach liczy się strategia

   @1910: Ale Bartosiak w zasadzie strategią się nie zajmuje. Jeśli już to strategią na strategię. I za każdym razem tą strategią jest wojna. Jak byś chciał wykorzystać takiego statega, który ma w ręku młotek i każdy problem wygląda dla niego jak gwóźdź

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: więc twierdzisz że to adwokacina ze średniej półki, choć nie widać tu podstaw do takiego twierdzenia... a sama informacja rozwiewa wątpliwości co do tego że Bartosiak nie ma w temacie ze znaleziska żadnej wiedzy.

  •  
   L...............i

   +13

   pokaż komentarz

   A on jest PUBLICYSTĄ! Tym się zajmuje i z tego żyje.

   @graf_zero: Czemu kłamiesz? On jest prawnikiem i żyje z oferowania usług prawnych.

   http://kancelariabartosiak.pl/

   Nawet nie wiesz o czym piszesz. Publicystyka to dodatkowe zajęcie i patrząc na to jaka jest ta jego kancelaria, niemalże hobbystyczne. Jedynie z publikacji książek może mieć większe pieniądze, bo jego wykłady są dosyć niszowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: uważam, że Bartosiak wykonuje ryzykowny skok na głębokie szambo. Dużo większa szansa, że zatonie niż że na tym wypłynie.
   Nie mniej jednak jego kompetencje relatywnie nie są złe. Tzn. nie kierował niczym o podobnej skali ale przynajmniej się takimi kwestiami jnteresuje i ma doświadczenie w zarządzaniu oraz biznesowe. Większość politycznie obsadzanych stołków obejmują dużo mniej kompetentni niż on ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   pseudonaukowych geopolitycznych historyjek?

   @deviator: Pseudonaukowy to jest twój wywód dotyczący geopolityki.

  •  

   pokaż komentarz

   choć nie widać tu podstaw do takiego twierdzenia

   @elim: Referencje dupy nie urywają, na mieście też nie słyszałem żeby ktoś polecał... Normalna kancelaria, nic szczególnego.

  •  
   D.....o

   -5

   pokaż komentarz

   @elim: k@?$a ma gorsze kwalifikacje niż co trzeci student z potrójnym mgr ;d

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: no widać nie ma dużej presji na to, żeby się udało... ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Taki trochę Misiewicz w na tym stanowisku ale jego fanom nie przetłumaczysz xD

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator @Goglez Nie wydaje mi sie, zeby Bartosiak mial tam byc po to, by decydowac z jakich materialow robic plyte pasa startowego, by sie to potem zwrocilo. On jest jednym z niewielu w Polsce, ktorzy rozumia, ze Chinczycy chca jak najwieksza czesc transportu oceanicznego przeniesc na nowy Jedwabny Szlak, z czego wielu ignorantow sie nasmiewa. Do tego potrzeba infrastruktury roeniez transportu lotniczego. Mysle ze jego rola bedzie dopilnowanie, by CPK powstalo w taki sposob, by w przyszlosci zaspokoic potrzeby logistyczne, jakie beda mieli Chinczycy, Japonczycy i cala rozwinieta Azja lacznie z Arabami. To jest geostrategiczny projekt i mysle, ze Bartosiak jest odpowiednia osoba. Co z tego wyjdzie to juz inna sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   Referencje dupy nie urywają

   @deviator: czyli z tego co napisałeś wynika że jednak jakieś podstawy do tego żeby objął stanowisko ze znaleziska są, choć nie najwyższe.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Nic nowego. Oni gości po zaocznej politoligii i ze średnim angielskim wystawiają na prezydenta Warszawy bo innych nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpongiel: Myślę, że dosyć blisko trafiłeś. Natomiast uważam, że dla Polski jego zaangażowanie w pen projekt NIE będzie dobre - bo zdecydowanie lepszą robotę robił w propagowaniu patrzenia na świat przez pryzmat geopolityki. Teraz to wsiąknie w to szambo. Trochę żałuję, że zdecydowałem się na zakup jego nowej książki - bo traktowałem to jako podziękowanie i zachętę do dalszych działań w popularyzacji #geopolityka. A tu zdaje się zostałem wystrychnięty na dudka.

  •  

   pokaż komentarz

   jednak jakieś podstawy do tego żeby objął stanowisko

   @elim: @Lawrence_z_Albanii Nie, są podstawy do tego, żeby twierdzić, że nie jest bezdomnym gołodupcem bez szkoły. Określenie "nie zrobił kariery" nie znaczy, że nie pracuje.

  •  

   pokaż komentarz

   przyszlosci zaspokoic potrzeby logistyczne, jakie beda mieli Chinczycy, Japonczycy

   @tomtom84: Potrzebą logistyczna Chińczyków jest dywersyfikacja, tak żeby żadnego wydumanego przez rodzimych fantastów "huba" nie było. BTW, śmieszne jest to, że napinamy się na hurr, durr Jedwabne Szlaki, a pociąg jadący z Łodzi prosto do Chin jeździ sobie spokojnie w jedną i w drugą stronę od paru lat... I chyba popytu na drugi nie ma, więc o jakiej dodatkowej infrastrukturze mówisz? Czy teraz "Air Mail" z Ali ma jakiś problem z wylądowaniem na Okęciu?

  •  

   pokaż komentarz

   pociąg jadący z Łodzi prosto do Chin jeździ sobie spokojnie w jedną i w drugą stronę od paru lat... Pusty.

   @deviator: daj jakieś źródła tego twierdzenia, bo trudno uwierzyć żeby sobie tak dla idei ten pociąg jeździł...

  •  

   pokaż komentarz

   @oleeeck: W przyszłym tygodniu idę na wódkę z jednym gościem, co to jest konkretnie umocowany w obozie dobrej zmiany. Boję się trochę, bo jak Bartosiakowi dali taką fuchę, to mi mogą zaproponować budowę kosmodromu i wysłanie Polaka Na Marsa według starego pomysłu JKM, rakietkami :) A jak będę nietrzeźwy mocno to jeszcze może się zgodzę :)

  •  

   pokaż komentarz

   Uczciwie powiedzieć trzeba, że pusty jedzie z powrotem, ale... jeden skład jeżdżący wachadłowo dupy nie urywa:

   @deviator: trochę musisz zaktualizować swoje informacje, bo ta jest sprzed 4 lat, tu masz coś z 2017 roku:

   Pierwsze transporty kolejowe z Chengdu odbywały się raz w tygodniu i obejmowały wyłącznie import. Obecnie terminal spółki SPEDCONT w Łodzi obsługuje około 35 pociągów miesięcznie, z czego aż jedna trzecia to połączenia eksportowe – stwierdza Arkadiusz Filipowski, Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy PEKAES.
   https://www.pekaes.pl/pl/aktualnosci/artykul/items/kolej-na-chiny.html

  •  

   pokaż komentarz

   @elim: No rzeczywiście, chłopaki z Pekesu samodzielnie zbudowali sobie Szlaka, bez heartlandowania, można się rozejść :)

  •  

   pokaż komentarz

   chłopaki z Pekesu samodzielnie zbudowali sobie Szlaka

   @deviator: nie zbudowali ale towary wysyłają i jak widać pociągi nie do końca jeżdżą puste

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator

   Moze nie wiesz, ale handel miedzynatodowy nie polega na tym, ze podeslemy Chinczykom wagony a oni je zaladuja towarami lol. By to wszystko kiedys zaczelo funkcjonowac potrzebna jest polityka zagraniczna a tej w przypadku naszego kraju nie ma, tym bardziej na Wschodzie. Od 1989 roku praktycznie nic sie w tym kierunku wielkiego nie dzieje, stad sprzedajemy Chinczykom tylko jablka a pociagi jezdza puste. Kontakty handlowe nie powstaja od tak sobie i nie mam tu na mysli tylko te z Chinami ale wszystkimi krajami po drodze.

   Dlaczego mowie o infrastrukturze? Bo wierze w to, ze myslenie Polakow sie zmienia, ze powoli przestajemu robic za republike bananowa dla Niemiec i reszty Europy. Ze powoli ludzie zaczynaja dostrzegac, ze oprocz UE jest tez rozwijajacy sie Wschod i pieniadze - niezbyt atrakcyjne dla Niemiec czy USA, ale dla nas tak - tam doslownie leza na ziemi. Dlaczego je nie podniesc? Mam tez nadzieje, ze typowi polscy malkontenci(tacy jak ty) rowniez stana sie marginesem.
   Jezeli spojrzec na CPK jako na element szerszego planu to ma to sens. Same loty przesiadkowe z Azji do Europy, na ktorych lotniska zarabiaja krocie, glownie odbywaja sie do Niemiec. Do Polski, jezeli powstanie porzedne lotnisko, taki lot potrwa o 1h krocej. A Okecie juz powoli nie wyrabia i LOT musi oprocz Warszawy rezydowac rowniez w Budapeszcie.

  •  

   pokaż komentarz

   handel miedzynatodowy nie polega na tym, ze podeslemy Chinczykom wagony a oni je zaladuja towarami lol. By to wszystko kiedys zaczelo funkcjonowac potrzebna jest polityka zagraniczna

   @tomtom84: Nie chyba jechać Korwinem, ale dokładnie na tym polega handel, poza tym jak możesz pisać, że nie jak nie funkcjonuje, skoro funkcjonuje? Może te całe p?@!%!!enie w Wielkim Projekcie Jedwabnego Szlaku z Wielką Polityką i Strategia w tle jest po prostu... niepotrzebne? No bo co zrobisz na poziomie politycznym oprócz zniesienia ceł? Ustawowo chcesz regulować popyt/podaż? To nie są dobre pomysły.

  •  

   pokaż komentarz

   Jezeli spojrzec na CPK jako na element szerszego planu to ma to sens.

   @tomtom84: Elementy tego planu zakładają ręczne wykończenie innych lotnisk, bo inaczej CPK nie będzie w stanie z nimi konkurować. To jest dla Ciebie sens?

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: ta już widze te rzesze kandydatów z odpowiednim wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu światowymi węzłami komunikacyjnymi xd to będą za pewne nowe wyzwania, często pewnie wymagające otwartej głowy i kreatywności. Potrzebny jest po prostu inteligentny młody i elastyczny człowiek. Powinien się nadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator
   Wiesz co, ci do sensu powstania CPK to sobie poczytaj albo posluchaj co mowi Bartosiak. Bo nich ce mi sie tu grac z toba w ping-ponga na argumenty. Powiem tylko, ze CPK z zalozenia ma byc oparty na lotach miedzykontynentalnym, wiec jak niby mialby wykonczyc inne polskie lotniska, skoro tylko Okecie bazuje na takich lotach i juz nie wyrabia(jeszcze raz: poczytaj sobie o tym).

   Co do polityki. Chodzi o dyplomacje a nie te sieroty z wiejskiej. I polska mentalnosc. Byly polski amabsador na Bialorusi o tym mowil. Mowi, ze nie zna ani jednego dyplomaty, ktory bylby nagradzany za promowanie polskiego biznesu i polskich interesow za granica( jak to sie ma w dyplomacji, np niemieckiej). Zna natomiast wielu, ktorzy byli za takie proby potepiani. My jako narod mamy taka niestety mentalnosc, ze jak ktos robi pieniadze to pewnie zlodziej i kombinator. I to jest nasz problem, nie kulawa polityka rzadow takich czy innych. Na zachodzie w ten sposob nie mysla. W przypadku Niemiec ich dyplomacja jest praktycznie przybudowka do interesow ich firm i za pomoca dyplomatwo zdobywaja kolejne rynki. Tak powinno dzialac skutrczne panstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz co, ci do sensu powstania CPK to sobie poczytaj albo posluchaj co mowi Bartosiak.

   @tomtom84: Wybacz, ale mam to szczęście, że przypadkiem znam kilka osób związanych z organizacją i zarządzaniem transportem lotniczym w wymiarze... globalnym. I raczej wolę ich opinię niż... w sumie to niby dlaczego miałbym słuchać co ma do powiedzenia Bartosiak?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator
   To swietnie, ze znasz takie osoby. Wiec zamiast pisac tu glupoty, dowiec sie co oni o tym sadza, bo poki co najwyrazniej z nimi o tym nie rozmawiales a argumenty masz takie jakbys nawet nie czytal na te tematy. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   skoro tylko Okecie bazuje na takich lotach i juz nie wyrabia

   @tomtom84: To dlaczego Łódź, Radom i Modlin nie przejmują tego ruchu? Wszystkie maja możliwość przyjmowania lotów międzykontynentalnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator

   Nie wiem, zapytaj swoich specjalistow od transportu lotniczego w wymiarze globalnym. Poza tym, naposalem ze powoli nie wyrabia. Pisali o tym na money.pl i rowniez o tym ze wg przewidywan (zagranicznych instytutow) ruch lotniczy w nastepnych dekadach powiekszy sie znacznie. Ruch na polskich lotniskach to obecnie 42mln a CPK ma za kilka dekad dodatkowo obslugiwac ok 40mln samodzielnie. LOT ktoty nie jest wcale dyzum przewoznikiem a juz stal sie za duzy na polskie mozliwosci i czesc polaczen robi przez Budapeszt.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem, zapytaj swoich specjalistow od transportu lotniczego w wymiarze globalnym.

   @tomtom84: Oni zadali mi to pytanie żebym sobie przemyślał sprawę. Każdy z osobna. Ja zadaje je Tobie - co mam mieć takiego istotnego dla przewoźników Baranowo, czego nie ma lub nie może mieć Radom, Łódź, Modlin lub Warszawa?

   BTW, jak boli Cię brzuch lub głowa, to też lecisz posłuchać Bartosiaka? Opłacalność takich rzeczy powinno określać się na poziomie dość złożonych symulacji, a nie mniemanologii kanapowych strategów i naczelników.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: CPK ma jeden istotny aspekt biznesowy. Jeśli przeniesiesz tam ruch z Okęcia i je wyłączysz to wartość zwolnionych do zabudowy gruntów, lotniska i około lotniska to bardzo duże pieniądze.
   Bez względu na to jak abstrakcyjnie brzmi dziś koncepcja skasowania Okęcia, już można znaleźć w mediach takie głosy.

   Gx

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Najlepiej jak by ciebie wzięli - nie ? Zasadziłbyś tam buraki, zwabił SLD i RAZEM i stworzylibyście na terenie CPL idealne państwo komunistyczne ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:
   @Goglez: jest lobbysta chińskiej komunistycznej partii, która ma budować ten cały "centralny port". Nie dziwi nic. Teraz jak PL weźmie kredyt na to i nie spłaci to chinole zawłaszcza to jak np. port na Sri Lance. Wykopki dalej wierzą gościom z YT co to każą robić "interesy" z komuchami. Btw poczytajta jaki jest bilans handlowy z Chinami i komu się to oplacs., a kto jest dymany...

  •  

   pokaż komentarz

   Trochę mało na światowy hub lotniczy i węzeł komunikacyjny na całą Polskę.

   @graf_zero: No ja myślę, że lepszy byłby Macierewicz bądź Szydło...

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Akurat wybrałeś kiepskie przykłady, ale TAK, polityk byłby zapewne lepszy.
   Bo CPK to typowa "wielka budowa socjalizmu" i do jej prowadzenia potrzeba gościa co się z ministrami, szefami inny spółek, funduszy i państwowych banków dogadać będzie umiał.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo CPK to typowa "wielka budowa socjalizmu" i do jej prowadzenia potrzeba gościa co się z ministrami, szefami inny spółek, funduszy i państwowych banków dogadać będzie umiał.

   @graf_zero: Jeżeli tak jest to im szybciej upadnie tym mniej pieniędzy zmarnują. Jeżeli da się coś ciekawego z tego zrobić to myślę, że sobie poradzi. Myślę, że będzie potrafił wymusić pewne rzeczy mocniej niż niejeden polityk ale pomimo sukcesów go wywalą... xD

  •  

   pokaż komentarz

   @elim: Szanuję Bartosiaka, ale z kierowaniem zespołem kilkuset ludzi i zarządzeniem projektem za dziesiątki miliardów ten opis nie ma nic wspólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   Ze powoli ludzie zaczynaja dostrzegac, ze oprocz UE jest tez rozwijajacy sie Wschod i pieniadze - niezbyt atrakcyjne dla Niemiec czy USA, ale dla nas tak - tam doslownie leza na ziemi. Dlaczego je nie podniesc? Mam tez nadzieje, ze typowi polscy malkontenci(tacy jak ty) rowniez stana sie marginesem.

   @tomtom84: Hmm zastanawiam się o czym właściwie mówisz? Co takiego dostrzegamy my (jakie gałęzie przemysłu), co to inne kraje nie dostrzegają?

   Jezeli spojrzec na CPK jako na element szerszego planu to ma to sens. Same loty przesiadkowe z Azji do Europy, na ktorych lotniska zarabiaja krocie, glownie odbywaja sie do Niemiec. Do Polski, jezeli powstanie porzedne lotnisko, taki lot potrwa o 1h krocej.

   @tomtom84: I wszyscy będą latali LOTem? O ile zgadzam się, że pewnie Okęcie bez porządnych inwestycji nie wyrobi to o tyle budując wielki hub będziemy musieli konkurować z innymi wielkimi takimi lotniskami. A tutaj wchodzimy w ligę, która jest już mocno konkurencyjna (Londyn, Frankfurt, Dubaj). I właśnie ja tego obawiam się, że wbrew pozorom poza pasażerami LOTu oraz mniejszymi połączeniami wcale nie uda nam się przyciągnąć innych pasażerów.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: IMO to nie jest największy problem. Pomyśl ilu i jakich ludzi mu nawrzuca partia do obsadzenia na stołkach.

  •  

   pokaż komentarz

   uważam, że Bartosiak wykonuje ryzykowny skok na głębokie szambo. Dużo większa szansa, że zatonie niż że na tym wypłynie.

   @szpongiel: co zarobi to jego.

   Ja chcialbym za to poznac portfolio klientów i jakie projekty konkretnie robil. I nie placzcie, ze jest to tajna informacja, bo często jak masz projekty konsultingowe to musisz sie pochwalić gdy jest przegarg. Bo zaraz się okaże, że połowa to spółeczki skarbu państwa, które nagrywali mu kumple.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: prezesami spółek państwowych i na innych kluczowych stanowiskach najczęściej obsadzani są idioci których jedynym doświadczeniem jest jak wejść w dupę, za kim powtarzać wszystko albo rodzinka ww. osób więc daleki jestem od krytycznej oceny tej persony która może mieć pod sobą sztab specjalistów na każde zawołanie, a sama jest doskonale świadoma strategicznej roli tego przedsięwzięcia. Przypomnę, że nie tak dawno temu naszym ministrem finansów był filozof-historyk.
   To co mnie natomiast martwi, to żeby nasze służby nie sabotowały projektu na zlecenie (i dla interesu) Rosji/Niemiec/USA.

  • więcej komentarzy(55)

 •  

  pokaż komentarz

  Zaznaczam, że ma zostać prezesem spółki, nie architektem czy innym inżynierem, więc nie musi się znać na lotnictwie czy budownictwie, on ma zorganizować sprawne działanie tej spółki. Czy szef firmy programistycznej musi się znać na programowaniu? Czy prezes sieci restauracji musi być kucharzem?

  Ponadto warto pamiętać, że jest partnerem (nie wiem jak to jest zorganizowane, więc może jest tam szefem skoro kancelaria nazywa się "Bartosiak i partnerzy") w kancelarii zajmującej się biznesem, więc pojęcie o spółkach ma, do tego zajmuje się geopolityką, więc dociera do niego znaczenie lotniska nie tylko jako byle jakiego, kolejnego obiektu mającego ładnie wyglądać w Excelu lub propagandowo. Sam się nie spodziewałem że go wybiorą (nawet nie wiedziałem że jest brany pod uwagę), ale po zastanowieniu mogę stwierdzić że to nie jest jakiś absurdalny wybór. Zobaczymy jak się sprawdzi.

  •  

   pokaż komentarz

   więc dociera do niego znaczenie lotniska nie tylko jako byle jakiego, kolejnego obiektu mającego ładnie wyglądać w Excelu lub propagandowo

   @Goglez: popatrz, a firmy takie jak Boeing i Airbus się raczej z tym stwierdzeniem nie zgadzają i wygaszają produkcję samolotów obsługujących takie HUB-y.

   Dlaczego chcesz się zgodzić na to, żeby za państwową kasę jakiś gość od geopolityki, mógł się sprawdzić w biznesie lotniczym prezesując projektowi o wątpliwym sensie ekonomiczynym?

  •  

   pokaż komentarz

   firmy takie jak Boeing i Airbus

   @MusicURlooking4: c#$?% tam wiedzą, jak się zajmie tym Ekspert do spraw geopolityki i strategii, nowoczesnej sztuki wojennej i wojny morskiej to zara będzie pivot jak się patrzy.

  •  

   pokaż komentarz

   c%%?! tam wiedzą

   @deviator: no tak...

   pokaż spoiler ...przez chwilę zapomniałem, że przecież żyjemy w miejscu, w którym jest tylko "nasza" racja, święta racja, tylko racja... ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: 30 wpisow jyz masz w tym temacie. Przystopuj.

  •  

   pokaż komentarz

   30 wpisow jyz masz w tym temacie. Przystopuj

   @arbux: Przystopuje jak dojdę do tej liczby, jeszcze nie ma połowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Goglez: nie. On niczym poważnym wcześniej nie zarządzał,ma zerowe doświadczenie. To jest dyskwalifikujące na takim stanowisku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Goglez: A co więcej - leciał kiedyś samolotem, więc się zna na lotniskach, samolotach o obsłudze pasażerów.

   on ma zorganizować sprawne działanie tej spółki

   Nie zarządzając wcześniej niczym innym niż swoim majestatem...

  •  

   pokaż komentarz

   @MusicURlooking4: A może sobie zrobimy te samoloty z Ukrainą? Albo jeszcze lepiej, Rosją? (ʘ‿ʘ)
   W końcu stary Morawiecki coś tam o Putinie non stop mówi.

  •  

   pokaż komentarz

   @MusicURlooking4: @deviator: @Goglez:
   Przed jakąkolwiek dyskusją w tym temacie zalecam zapoznanie się z 2 artykułami powiązanymi, które dodałem.
   To Boeing odszedł od polityki HUB kładąc nacisk na zwiekszenie liczby produkowanych 737. Jednak powstał Dreamliner, który operuje do USA nawet z Rzeszowa. Airbus nadal mocno wspiera A380 dlatego mówi się, że jest nakierunkowany na HUB. W Polsce takim HUBem jest Warszawa i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, obsłużył 40% połączeń. Co warte wspomnienia, lotniska powyżej 1 mln pasażerów miały 94% udziałów w rynku. Koncepcja HUBów jest stara i nieaktualna, ale nie dlatego, że HUBy są złe, tylko tak silny wzrost liczby pasażerów jaki teraz obserwujemy spowodował, że gdyby używać szufladkologii z lat ubiegłych to nawet taki Rzeszów, który nie jest bazą dla żadnego przewoźnika zbiera pasażerów z Polski i wykonuje lot długodystansowy do stanów. Jeszcze rok temu miałem mieszana uczucia co do CPK, ale 2018 jest kolejnym rokiem w którym występuje duży wzrost liczby pasażerów. Większość lotnisk już osiąga swoje limity, a nie zawsze jest gdzie budować. Lotnisko Chopina trzeba przenieść i do tego nie ma wątpliwości, ale zaplanowanie całej infrastruktury wymaga geodetów, logistyków, geostrategów oraz kadry zarządzającej, która to dobrze poskłada. Radom zacznie niedługo żyć, gdy Warszawa już nie obsłuży więcej pasażerów, a CPK nie będzie jeszcze gotowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Goglez: To, że adwokat z małej albo nawet średniej kancelarii ma z automatu papiery na zarządzanie zespołem kilkuset ludzi i miliardami złotych, to żart.

 •  

  pokaż komentarz

  On nieraz coś tam między wierszami mówił, że ma doświadczenie w biznesie. Zresztą, ma kancelarię zajmującą się sprawami gospodarczymi - http://kancelariabartosiak.pl/

  Niemniej, wydaje mi się za mało jak na kierowanie budową czegoś tak potężnego jak CPK, no i trochę szkoda, bo niewątpliwie będzie już od teraz kojarzony z PiSem i jego bezstronność będzie podważana przez co najmniej połowę opinii publicznej. Ja wiem, ministrem nie został, ale mimo wszystko CPK to projekt bardzo polityczny.

  Jeśli spojrzeć na to przychylnym okiem - może uznał, że publicystyka to za mało i chce wziąć aktywny udział w budowie polskiej przyszłości. Ale szczerze mówiąc, jego jednostronne chwalenie CPK w ostatnich wykładach trochę mi nie pasowało i teraz mam podejrzenie, że się cenzurował, bo wiedział, że jest w grze. Teraz to pytanie będziemy sobie coraz częściej zadawać słuchając jego wykładów.

  O ile jakieś będą, pewnie jego aktywność spadnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: przesadzasz, tak jak wielu innych. Gość jest inteligentny, ma dużą wiedzę z zakresu prawa, więc jest w stanie rozumnie czytać/zmieniać umowy zawierane z wykonawcami. Od detali są dyrektorzy/kierownicy odpowiednich działów. No i zna się b. dobrze z dyrektorem tego banku wspomagającego budowę Nowego Jedwabnego Szlaku. Co może przełożyć się na duże zaangażowanie Chińczyków w budowę tego lotniska.
   Doświadczenie w biznesie tak naprawdę nic nie mówi. Ważne jest co ktoś zrobił na plus, a z tym to już może być kiepsko. Dla J. Bartosiaka też nie jest to jakaś tam synekturka. Jak da dupy, to jego opinia i wiarygodność legnie w gruzach. Gdyby nie czuł się na siłach, to (chyba) by zrezygnował z tego stanowiska.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale szczerze mówiąc, jego jednostronne chwalenie CPK w ostatnich wykładach trochę mi nie pasowało i teraz mam podejrzenie, że się cenzurował, bo wiedział, że jest w grze. Teraz to pytanie będziemy sobie coraz częściej zadawać słuchając jego wykładów.

   @eoneon: w wywiadzie dla DGP powiedział że jest związany z projektem od roku jako doradca.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: nie bedzie filmików, sie zabije (hyba)

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: Celne uwagi. Możemy być raczej pewni, że aktywność publicystyczna JB spadnie. Druga rzecz jakiej możemy być pewni, to że nie będzie mu łatwo. Nie wiem czy to dobrze, że podjął się tej roli. Bardzo ciekawe jak będzie to prowadził. I jak długo się utrzyma. Bo to, że ktoś będzie próbował wysadzić go z siodła - to pewne.

  •  

   pokaż komentarz

   O ile jakieś będą, pewnie jego aktywność spadnie.

   @eoneon: Zastanawiam się od wczoraj (bo wczoraj pojawiły się pierwsze nieoficjalne wiadomości na ten temat), czy właśnie nie o to chodzi w tym posunięciu, żeby ograniczyć aktywność medialną Bartosiaka - upraszczając, "zamknąć mu gębę"?

  •  

   pokaż komentarz

   Zastanawiam się od wczoraj (bo wczoraj pojawiły się pierwsze nieoficjalne wiadomości na ten temat), czy właśnie nie o to chodzi w tym posunięciu, żeby ograniczyć aktywność medialną Bartosiaka - upraszczając, "zamknąć mu gębę"?

   @raj: Bo ja wiem? Ile osób interesuje się Bartosiakiem, 20-50 tysięcy? Nie wiem czy to ma aż takie znaczenie. Poza tym swoje już zrobił, pojawili się dublerzy jak Sykulski, itp. Nie doszukiwałbym się tu spisków, po prostu Bartosiak idzie w czyn/karierę/politykę (które z tych - to się okaże).

  •  
   L...............i

   -1

   pokaż komentarz

   bo niewątpliwie będzie już od teraz kojarzony z PiSem i jego bezstronność będzie podważana przez co najmniej połowę opinii publicznej.

   @eoneon: Dla tej głupszej połowy, która używa argumentów pozamerytorycznych i antynaukowych owszem. Ci co podważają argumenty, a nie źródła, raczej podejście będą mieć jak dawniej.

  •  

   pokaż komentarz

   Dla tej głupszej połowy, która używa argumentów pozamerytorycznych i antynaukowych owszem

   @Lawrence_z_Arabii: Ta, bo prawica to wcale nie lustruje do 10 pokolenia wstecz czy ktoś nie miał związku z czymkolwiek lewackim :).

   Po prostu CPK jest kojarzony politycznie i wymusi na Bartosiaku chociażby pewną autocenzurę w pewnych zakresach. Tragedii pewnie nie będzie, ale na pewno będzie się zachowywał i będzie postrzegany nieco inaczej niż przedtem.

  •  

   pokaż komentarz

   Dla tej głupszej połowy, która używa argumentów pozamerytorycznych i antynaukowych owszem.

   @Lawrence_z_Arabii: tylko dlaczego nikt nie powiedział Airbusowi i Boeingowi że się nie znają (╥﹏╥)

  •  
   L...............i

   +2

   pokaż komentarz

   Ta, bo prawica to wcale nie lustruje do 10 pokolenia wstecz czy ktoś nie miał związku z czymkolwiek lewackim :).

   @eoneon: A czy ja pisałem coś o lewicowcach, czy prawicowcach?

   Od pomylonej prawicy też się Bartosiakowi obrywa, bo wskazuje on na realizm, a nie "hurra ze sztachetami na czołgi, jak w Powstaniu Warszawskim".

   Choć trzeba przyznać, że lewica dziś odmawia Polsce jakichkolwiek międzynarodowych ambicji i ślepe trwanie przy Niemcach i UE, co by się nie działo, uważa za idealną strategię rozwoju Polski, zatem taki Bartosiak, który mówi o możliwościach i o tym, że UE nie jest altruistycznym klubikiem państw czyniących wyłącznie dobro, jest dla niej niewygodny, gdy mówi o tym, że interesy Portugalii czy Francji nie są do końca zbieżne z polskimi.

   Po prostu CPK jest kojarzony politycznie i wymusi na Bartosiaku chociażby pewną autocenzurę w pewnych zakresach.

   Tu raczej więcej afery będzie o szurów, którzy będą rzucali gównem na wszystkie strony, bo typ ma coś z rządem wspólnego, a według nich lepiej cały kraj rozwalić, niż z "komunisto-nazistami z PiSu, niszczycielami dobra i nadziei" w jakikolwiek sposób współpracować.

  •  

   pokaż komentarz

   ma dużą wiedzę z zakresu prawa

   @szopa123: A w sumie to skąd to wiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Ale szczerze mówiąc, jego jednostronne chwalenie CPK w ostatnich wykładach trochę mi nie pasowało i teraz mam podejrzenie, że się cenzurował, bo wiedział, że jest w grze. Teraz to pytanie będziemy sobie coraz częściej zadawać słuchając jego wykładów.

   @eoneon: Ale to nie była żadna tajemnica, że Bartosiak popiera CPK, wielokrotnie wysuwał argumentu za jego powstaniem na wykładach co zresztą na pewno wiesz ;) Generalnie już 2 lata temu zauważyłem, że ten "Klub Jagielloński", który był dawniej wspominany w czasie prezentacji Pana Jacka, jest trochę pro-pisowski.
   Myślę, że również specjalnie po to Bartosiak zrobił ten doktorat - żeby nikt mu nie mógł zarzucić, że wypowiada się osoba niekompetentna. No i teraz przedstawiają go jako "Pan doktor Jacek Bartosiak" i dopiero później ekspert od tego i tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zgadzam się z tym co napisałeś odnośnie tego, że będzie niejako kojarzony z PiS-em - ile masz w Polsce osób interesujących się geopolityką, już nawet nie samymi wykładami Bartosiaka? Ze 40 tysięcy? To i tak raczej taki mega optymistyczny wariant, biorąc pod uwagę ile materiału trzeba śledzić, żeby być na bieżąco, z ilu dziedzin posiadać przynajmniej podstawową wiedzę, żeby to wszystko móc sobie w głowie poukładać według jakiegoś algorytmu (ekonomia, socjologia, wojskowość, nawet psychologia, która ma przecież wielkie znaczenie w relacjach międzyludzkich więc i również między światowymi przywódcami - chociaż wiadomo na końcu najważniejszy jest interes).

   Zobaczymy co z tego wyjdzie, póki co to jest wróżenie z fusów.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: Sykulski to nie żaden dubler Bartosiaka. Jak w 2008 r zakładał Polskie Towarzystwo Geopolityczne i pisał analizy z geopolityki dla prezydenta Kaczyńskiego, to o Bartosiaku nikt nie słyszał, bo się wtedy geopolityka w ogóle nie zajmował.

  •  

   pokaż komentarz

   @epimonos: Nie chcę mu umniejszać, chodzi mi o to, że ma kto przejąć fanów Bartosiaka (który niewątpliwie jest bardziej popularny) i geopolityka nie zaginie, więc teoria spiskowa - do kosza.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: wiesz co, tak sobie mysle, ze ten mariage z PiSem to male miki, ubrudzi sie gownem to sie umyje. Bedzie ciekawiej jak bedzie blamaz na polu biznesowym bo to rzutuje znacznie mocniej na przyszlosc. Na razie nic nie wskazuje na powodzenie tej inwestycji. Od samego poczatku schody z wykupem ziemi, naginanie obszaru pod wykup tak aby po prostu oszukac ludzi, to sie najprawdopodobniej skonczy milionowymi pozwami bo Panstwo co prawda ma prawo wywlaszczac ale jedynie w celach publicznych, ciezko takimi nazwac wykupienie dwukrotnie wiekszego obszaru z zalozeniem zagospodarowania komercyjnego i tego nie da sie obronic.

   Nasz strateg wchodzi na pole minowe, zawsze uwazalem ze jak ktos nie ma kompetencji a podejmuje sie roboty, ktora wykracza po za jego obszar ponosi za to pelna odpowiedzialnosc, szkoda ze takie eksperymenty odbywaja sie przy tak duzej skali projektu.

  •  

   pokaż komentarz

   Gość jest inteligentny, ma dużą wiedzę z zakresu prawa, więc jest w stanie rozumnie czytać/zmieniać umowy zawierane z wykonawcami

   @szopa123: Co nie ustrzegło go przed spektakularnym położeniem swojego pierwszego kanału na YT.

  •  

   pokaż komentarz

   Generalnie już 2 lata temu zauważyłem, że ten "Klub Jagielloński", który był dawniej wspominany w czasie prezentacji Pana Jacka, jest trochę pro-pisowski.
   @Dr_Manhattan: https://klubjagiellonski.pl Ja osobiście stałem się bardziej anty niż pro pisowski po zapoznaniu się z kilkudziesięcioma artykułami z ich strony. No chyba, że bycie antypis oznacza bezrefleksyjną krytykę wszystkich decyzji rządu, a choćby najmniejsza akceptacja partii oznacza, że już jesteśmy bardziej pro niż anty.

  •  

   pokaż komentarz

   Co nie ustrzegło go przed spektakularnym położeniem swojego pierwszego kanału na YT.

   @bialy100k: weź przestań wymyślać bzdury. Kanał na YT został zlikwidowany przez YT za naruszenia praw autorskich czy czegoś tam. Chodziło o to, że J. Bartosiak zamieścił swoje stary filmy z kanału geopolityka na swoim kanale. A później pewnie nie chciało mu się 'kopać z koniem'.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: No właśnie o tym piszę. Prawnik i wpakował się akurat w naruszenie praw autorskich? Głupio brzmi.

  •  

   pokaż komentarz

   jego jednostronne chwalenie CPK

   @eoneon: po wysłuchaniu wiceministra Wilda mam wrażenie jakby Bartosiak był jedną z osób które zainicjowały pomysł CPK, nieraz mówił o tym że myśli jak poprawić pozycję Polski w rejonie i być może to jest ten konkret.

  •  
   L..Z

   -1

   pokaż komentarz

   @eoneon: Jak by sympatycy JB się zwyczajnie o niego nie martwili tak Państwo Polskie po prostu potrzebuje takich ludzi - apolitycznych urzędników i managerów, którzy działać będą propaństwowo w perspektywie 10-20 lat. Oby takich jak najwięcej.

  •  

   pokaż komentarz

   Prawnik i wpakował się akurat w naruszenie praw autorskich? Głupio brzmi.

   @bialy100k: ty chyba nie rozumiesz jak działa YT. W tym nie było żadnej jego winy, tylko automatu który stwierdził naruszenie. To tak jak ty byś zrobił gdzieś prelekcję i sobie ją nagrał. Później twoi znajomi wrzucili ją do swojego kanału za twoją zgodą. A po 2-3 latach stwierdzasz, że założysz swój kanał. Wrzucasz ten sam film i po miesiącu dostajesz bana.

  • więcej komentarzy(12)

 •  

  pokaż komentarz

  Szczerze mówiąc to współczuję Bartosiakowi, że dał się wciągnąć w ten shit. Lotnisko prawie na pewno będzie nierentowne, będzie sporo problemów, a przyszłe rządy zrobią z tego szopkę wykorzystując tradycyjnie jakieś CBA czy CBŚie, a prezes typu Bartosiak będzie chłopcem do bicia, spoza politycznych układów, z którym będzie można robić co się chce.

  Zróbcie screena, zobaczymy czy miałem rację czy się myliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ale kto to jest? Z jego profilu na Linkedin wynika, że koleś działa w jakieś fundacji zajmującej się geopolityką i jest właścicielem małej kancelarii adwokackiej od mniej więcej 14 lat. Z ich strony wynika, że nie mają żadnych wielkich klientów.
  Ktoś taki ma prowadzić spółkę, która prowadzi największą inwestycję od czasów Euro 2012?