•  

  pokaż komentarz

  Powtórzę po raz kolejny, to co zawsze wypisują przy takim znalezisku. Bo wielu nadal uważa, że Polacy to tak naprawdę gówno zrobili przy złamaniu Enigmy.

  TYLKO I WYŁĄCZNIE .. dzięki pracy polskich kryptografów Mariana Rejewski, Henryka Zygalskiego oraz Jerzy Różyckiego.
  System kryptograficzny wykorzystany w Enigmie został złamany. Dodatkow, jako pierwsi na świecie opisali ten system matematycznie. Bo nigdy wcześniej tego nie robiono. (większość systemów kryptograficznych była oparta na szyfrowaniu lingwistycznym, a nie złożoną metodą matematyczną) Turing i zakłamani Brytyjczycy, nie złamali Enigmy!! Wykorzystali pracę Polaków i na tej podstawie Turing zbudował ten swój 'komputer'. Co było samo w sobie wielkim osiągnięciem na tamte czasy.
  A gdy doszły dodatkowe 2 bębny, Turing jeździł do Paryża na konsultacje z Rajewskim, co by rozszeżyć znany algorytm o te dodatkowe zmienne. (tacy byli mądrzy.. a nie potrafili nawet tego zrobić) Można to sobie sprawdzić w necie.

  A te wszystkie bzdury, które krążą w necie i w świadomości większości. Biorą się z durnych filmów, zakłamanych książek i tego, że dopiero w latach 80. Brytyjczycy przyznali się do 'polskiego wkładu w złamaniu Enigmy'.
  Przyznanie to było po części wymuszone, przez książkę opisującą historię złamania Enigmy. Zawierająca zeznania naocznych świadków, wtedy jeszcze żyjących. W której to, cała zasługa w złamaniu tej maszyny, przypadała Polakom.
  A napisał ją... (śmiech historii) niemiecki historyk, którego raczej ciężko było posądzić o stronniczość. (nie pamiętam jego nazwiska, książka wydana bodajże 1977-1979 roku)

  I to właśnie Polacy dostali za to wyróżnieni, a nie te zakłamane Brytole, amerykańską nagrodą przyznaną przez IEEE.
  http://www.ieee.pl/?q=node/72

  Było to jedno z największych osiągnięć w naszych dziejach i zmieniło całkowicie oblicze kryptografii na świecie.
  I zawsze powinniśmy pamiętać o tak wielkich Polakach i czcić ich pamięć.
  Przykro jest, że tacy wielcy Polacy jak Rajewski, Banach, Paderewski prawie w ogóle nie mają pomników w Polsce. (。◕‿‿◕。)

 •  

  pokaż komentarz

  Jakby nie patrzec to nasza wina, nie dbalismy i nie propagowalismy historii naszego kraju dlatego chopin jest francuzem, enigme zlamali brytole, kamizelka kuloodporna w swiadomosci ludzi na swiexie to wynalazek ameryki (najszybciej zaczeli ja stosowac) czy tez wykrywacz min, lampa naftowa etc etc etc
  Za to dzis swiat wierzy w to ze jestesmy antysemitami, bo tak wszyscy mowia od dawna... Zmieni sie to zdanie ale nie dzis, nie jutro, nie za rok tylko musimy starac sie pokazywac historie opierajac sie na zrodlach

  •  

   pokaż komentarz

   @Pelit: przesadzasz w druga stronę gościu zdecydowanie. Ludzie na świecie nie wiedzą kto stworzył kamizelkę kuloodporna, lampę naftowa, bo mają go głęboko w chuju. Jakbym się miał ciebie zapytać kto wymyślił tysiące wynalazków opatentowanych przez ludzi wielu narodowości to byś wiedział? A czemu nie? Bo też masz to w chuju, dlaczego uważasz, że ktoś stwierdzi "łoooooo ale ci Polacy są, jeden Polak wynalazł coś tam" xD

   Twoja ignorancja ukazuje się przy wykrywaczu min, jaki wynaleźli Polacy konkretnie? Bo tak jakbyś miał blade pojęcie o inżynierii to byś ogarniał że rodzajów i zasad działania takich wykrywaczy jest cała masa, super że jedna z nich, być może jedna z pierwszych wynalazł Polak, ale... co z tego? A wiesz kto wynalazł inne rodzaje wykrywaczy min? Opartych o indukcję, czujniki gazów? Oczywiście że nie wiesz, bo po co masz wiedziec

  •  

   pokaż komentarz

   Za to dzis swiat wierzy w to ze jestesmy antysemitami, bo tak wszyscy mowia od dawna...

   @Pelit: Mało kto miał odwagę w latach 90. być judeorealistą i mówić szczerze na ten temat. Co się dziwisz. Jeden kraj miał dziesiątki lat, żeby obrobić Polsce dupę, furę kasy i jasne intencje. Drugi przez ten czas budował z gruzów Żydom domy, które teraz sobie przejmą i gnił w realnym socjalizmie. Po '89 oberwał grubą kreską, nie miał własnych mediów, ani zbytnio kasy, elit bądź siły przebicia. Z kim tu się równać? Spokojnie, Polacy zapłacą jakiś gruby szmal i jeszcze okaże się, że byli oni wielkimi przyjaciółmi Żydów.

 •  

  pokaż komentarz

  Do niektórych komentujących, to nie amerykański rząd kupuję maszynę ale prywatna amerykańska firma z oddziałem w Krakowie.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak właśnie robi się politykę historyczną. Jestem dumna, że mogłam pisać pracę magisterską właśnie o tym muzeum ;)