•  

  pokaż komentarz

  Ciekawa i wyczerpująca recenzja faceta, który nie szczędzi głosów krytyki pod adresem KK w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot: tak czy inaczej obejrze dla samego aktorstwa Gajosa i Braciaka

  •  

   pokaż komentarz

   @Mescuda: Gajos oczywiście, Braciak to jak sam o sobie powiedział taka "szmata serialowa", no ale ja się już nie mogę doczekać roli Jakubika, bez którego taki film byłby o wiele uboższy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @zryta-beretka Braciak jest szmatą serialową ale niezłą tzn robi chałturę bo tego chce producent. Gra idiotę dla idiotów. Poza tym to dobry aktor.

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot: Kościołowi się najzwyczajniej należy taki film który wali go na oślep po głupim zadufanym w sobie czerepie. Po czerepie który pozwala sobie na stanowisko wobec swych ofiar wyrażone słowami jednego z biskupów: "ofiary księży powinny się zastanowić nad swoimi słabościami". Postawa kościoła wobec zarówno ofiar jak i samych zdemoralizowanych, zepsutych do szpiku kości księży jest godna największego potępienia. Tym bardziej że kościół nie było przez wieki case stać na choćby odrobinę samokrytycyzmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @stasiek_opona: To prawda. Ja bym zacytował klasyka:

   "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi,
   Niechaj występek jęczy i boleje."

   https://literat.ug.edu.pl/monach/006.htm

  •  

   pokaż komentarz

   czędzi głosów krytyki pod adresem KK w Polsce.

   @fryferykkompot: Tak, dla niego największym problemem są homoseksualiści w KK, tak jakby to był w ogóle problem. Lepiej żeby księża posuwali się nawzajem lub z innymi facetami, niż żeby posuwali gosposię i robili nieślubne dzieci. To jest o wiele bardziej nieszkodliwe niż np. pazerność klechy żądającego od biednej rodziny kasy za sakramenty.

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot: Szkoda, że ksiądz nie dopowiedział, że wieloletnie próby naprawy skalpelem niczego nie przyniosły. Za chwilę będą puste kościoły i wyroki za pedofilię. Niestety:(

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot: ja się z nim zgadzam - ten film niczego nie zmieni, ani nie uzdrowi sytuacji - zwolennicy kościoła go potępią, a przeciwnicy umocnią w swoich przekonaniach. Nie sprawi, że ktoś zmieni stronę barykady, a na wywołanie rzeczowej dyskusji też nie ma szans, bo film jest jednostronny.

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot:
   A czytałeś felieton Wróbla nt Klątwy?
   "jak ktoś chce zobaczyć czym jest faszyzm to niech obejrzy. Zasada że my mamy rację i możemy wdeptać w ziemię przeciwnika"
   Tu jest to samo
   Nie chodzę do KK, niemal nienawidzę swojego proboszcza ale moi znajomi, którzy są wierzący to są tak porządki ludzie że będę ich zawsze i wszędzie bronił przed faszyzmem antyklerykalnym

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt: HA najbardziej antyklerykalna i antykościelna koleżanka mojej żony z pracy, wydała niezłą kasę żeby ochrzcić wnuczkę tu w Polsce. Wnuczka z córką mieszka w Niemczech i tam się nie przyznają do KK bo podatki ... Wielu moich anyklerykalnych znajomych ma ochrzczone dzieci i sami są po ślubach kościelnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @zryta-beretka: Gajos oczywiście bez wątpienia ale Jakubik chyba zostanie okrzyknięty dyżurnym antyklerykałem( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Również w kontekście Pisma

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras: no to jej dziecko do KK już sie nie przyzna. U moich znajomych w tych rodzinach gdzie starzy chodzą do kościoła ale wyrażają głośno i często swoje anse dzieci odpadają
   Ja zachodzę w głowę jak KK może marnować taki potencjał jaki ma
   Wiadomo, że dogmatyka, teologia jest nie do obronienia (kto dziś uwierzy w poczęcie z Ducha Św?) ale socjologia, psychologia religii jest bezcenna i można znaleźć wiele stycznych np z ruchem No-Waste
   Religia może dawać wolność - kiedy opuszcza Cie strach przed biedą, oceną innych, itd, itd bo masz punkt ciężkosci tysiąc kilometrów nad Ziemią to wali Cię wiele problemów. Możesz być wolny w najgorszym więzieniu.
   Latasz jak jakiś kondor nad ziemią. Jak można k$$@a to tak sprowadzić do prostych rytów?

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt: Doskonale sobie zdaję sprawę z siły jaką można czerpać z religii. Sam nie jestem katolikiem, ale podziwiam ludzi o silnej wierze. Widzę jak udział we wspólnocie może wzmacniać. Wszystkie modlitwy afirmacyjne choćby były najśmieszniejsze w oczach gimbo ateistów to potężne oręże w programowaniu podświadomości.
   Cóż, trudno to zrozumieć jak się ma 20 lat , jest się zdrowym a jedyne zmartwienia to komentarze na fejsie i imprezka. Społeczeństwo bez duchowości to niestety prawie zwierzęta pozbawione instynktu. Wiele takich osób leczy swoje nieuświadomione cierpienia duszy alkoholem, kompulsywnym objadaniem się albo seksem.

  •  

   pokaż komentarz

   Służbie zdrowia się najzwyczajniej należy taki film który wali go na oślep po głupim zadufanym w sobie czerepie. Po czerepie który pozwala sobie na stanowisko wobec swych ofiar. Postawa służby zdrowia wobec zarówno pacjentów jak i samych zdemoralizowanych, zepsutych do szpiku kości lekarzy i pielęgniarek jest godna największego potępienia. Tym bardziej że służba zdrowia nie była przez wieki case stać na choćby odrobinę samokrytycyzmu.

   @stasiek_opona:

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras:
   Jakiś czas temu czytałem o muslimie, który został skazany na ileś tam lat więzienia (oczywiście Szwecja).
   Gość się śmiał bo on ma u Allaha taką nagrodę, że ma w tyle więzienie
   No nie jest to ta duchowość o jakiej myślę ( ͡° ͜ʖ ͡°) zalatuje konkretnym praniem mózgu ale obrazuje, że mamy siłę do obudzenia. Można to uaktywnić nie tylko religią, jakimś zagrożeniem czy sukcesem.
   Szkopuł w tym jak sie to wykorzysta - destrukcyjnie czy konstrukcyjnie

  •  

   pokaż komentarz

   @zryta-beretka: ostatni serial jaki pamiętam z Braciakiem to jego fenomenalna rola geja-projektanta w Brzyduli. Jeśli tak ma wyglądać "serialowe szmaciarstwo" to ja się na to zgadzam :)

  •  

   pokaż komentarz

   @stasiek_opona przecież jest wyraźnie napisane w tej recenzji że problem pedofilii nie jest w ogóle poruszony w tym filmie. Niestety tak jak się obawiałem to film dla ludzi którzy po prostu nie lubią księży.

  •  

   pokaż komentarz

   @yorrick: To może jeszcze napisz za co wszyscy ludzie powinni lubić wszystkich księży...,

  •  

   pokaż komentarz

   @tymeek: Masz całkowita rację. Aby film był głosem w dyskusji, musi być jakoś bardziej zniuansowany, pokazywać różne aspekty. Bo tak powstaje marna agitka. Równie dobrze można nakręcić film o zdeprawowanych lekarzach, profesorach uniwersytetu czy też kierowcach taksówek - z faktu, że 1% z nich to mendy nie wynika, że każdy lekarz, profesor czy kierowca taksówki to menda.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawa i wyczerpująca recenzja faceta, który nie szczędzi głosów krytyki pod adresem KK w Polsce.

   @fryferykkompot: no i co tam po jego krytyce? ano nic! gada sam do siebie. Ten film zrobi świetną robotę.

  •  

   pokaż komentarz

   Ten film zrobi świetną robotę.

   @EmDeCe: No właśnie chyba nie za bardzo. Bo nic nie zmieni, tylko gra na emocjach i okopanie się w swoich - i tak już głębokich - okopach. jedyne co ten film zrobi to kaskę dla producenta. Ciekawe tylko czy coś z tej kaski wróci do PISF. I po co PISF promuje czystko komercyjne produkcje, które i tak same by się sfinansowały?

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot: właśnie o to chodzi by grał na emocjach, jak u nas wybuchnie to szambo to uwierz mi, będzie bardziej śmierdziało niż to Irlandzkie czy Amerykańskie. Takiego betonu jak u nas to nie ma nigdzie, trzeba czekać aż głównodowodzący pedofile pozdychają, wtedy się zacznie. To nastąpi dopiero za jakieś dziesięć lat, ale nastąpi. U nas jeszcze się dobrze trzymają i maja poparcie zaściankowego ciemnogrodu i nawet jak im udowodnisz i pokażesz czarno na białym to i tak nie uwierzą. Zupełnie jak z biciem żon na wsi.
   https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/parafianie-z-parafii-szczuki-pod-lodzia-bronia-ksiedza-pedofila/jm4nkvr#slajd-3
   kiepska strona ale cóż poradzę...

  •  

   pokaż komentarz

   @EmDeCe: Może i masz rację. A jak myślisz, w jakiej grupie zawodowej jest najwięcej pedofilii?

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawa i wyczerpująca recenzja faceta, który nie szczędzi głosów krytyki pod adresem KK w Polsce.

   @fryferykkompot: Jaki z niego krytyk kościoła jak autor recenzji sam jest księdzem? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: To poczytaj jego teksty. Facet kilkukrotnie miał zakaz wypowiedzi od bodajże biskupa krakowskiego.
   Generalnie krytykuje w Kościele dawnych TW a teraz lobby pedofilskie oraz homoseksualne.

  •  

   pokaż komentarz

   @fryferykkompot
   Tu nie chodzi o to w której grupie jest najwięcej pedolili, tu chodzi o sam fakt tuszowania, nie zgłaszania, przenoszenia i ukrywania księży pedofili. Przecież na to są paragrafy! To jest schemat zorganizowanej grupy przestępczej, mafii.
   Wyobraź sobie,że wspólnie z kolegą coś kradniecie w markecie, ty usuwasz zabezpieczenie a kolega wynosi, łapią was i macie z miejsca udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

   W innych grupach takie ukrywie pedifili i nie ponoszenie konsekwencji to wymienilbym; polityków, sędziów, prokuratorów i policjantów. Ale media milczą więc może ich tam nie ma. To jest niebezpiecznie, bo można takiego polityka łatwo szantażować.

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras: „Nie mieszajmy dwóch systemów walutowych razem”, co innego jest wierzyć w Boga a co innego w kościół, co więcej te dwie sprawy maja coraz mniej wspólnego ze sobą, zasadniczo po każdym synodzie biskupim lub po każdym papierku napisanym przez papieża, zreszta nie od dzisiejszych czasów. Wiesz ze Papieżem kiedyż była kobieta, oraz to że papież kiedyż wziął pod opiekę wszystkie k%$@#ki w Rzymie oczywiście nie bez zysku. A wiesz skąd się wzięła tradycja wybierania papieża za zamkniętymi drzwiami i sygnał dymem przez komin, wszystko to ma związek właśnie z oddaleńiem kościoła od Boga.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież wiadomo, że te filmy Smarzowskiego nie mają być wyważone ani sprawiedliwe, i że w ogóle rzadko kiedy pojawia się w nich jakakolwiek postać pozytywna (jak Topa w "Drogówce").

  "Wesele" to też nie miał być wierny obraz polskiej prowincji, i nie miał żadnych ambicji żeby ją "uzdrawiać", tylko skarykaturować.

  Tak że narzekania księdza są może i słuszne, ale nietrafione. Oczywiście ma on rację, że nie powinno się twierdzić, że wszystko jest na faktach, jeśli nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vibov: W "Domu złym" postać grana przez Topę też była pozytywna, a raczej tragiczna. Taki rodzynek, don Kichot próbujący stąpać na palcach, by nie ubrudzić się otaczającym go gównem. Na walkę z tą patologią był zwyczajnie za krótki, ale robił, co mógł, by do końca pozostać człowiekiem. Za co słono zapłacił... Tak, jak "Dom zły" nie miał być filmem rozliczającym PRLowską milicję, a jedynie pokazującym tę patologię i to w bardzo prowincjonalnym wydaniu; tak "Kler" to nie skrupulatnie skomponowany paradokument (jak choćby "Spotlight"), a "jedynie" mocne uderzenie w organizację skupiającą przestępców uważających się za bożych pomazańców.

   Dobrze, że film Smarzowskiego wywołuje takie emocje. Niech tytułowy kler zacznie się wreszcie bać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vibov: w Weselu postacią pozytywną był dziadek, był takim sumieniem bohaterów, ewentualnie za postaci w miarę pozytywne można uznać też Pannę Młodą i kamerzystę. Jeszcze z innych bohaterów to Mundzio jakoś nie wadził nikomu i jako jedyny bohater budził jakąś sympatię względem siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fomalhaut: i Dom Zły pozostaje najlepszym filmem Smarzowskiego. Ten smród stęchlizny, przepicia, ta lepkość od brudu i wstręt, to czuć przez ekran jakby się tam było.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vibov:
   Czyli jeśli ktoś opisze środowisko LGTB jako środowisko samych dewiantów, pedofilii, prostytucji itd to też będzie ok?

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt: a jak opiszę środowisko jako same autorytety i dobrodziejów to też będzie ok? Bo w mediach tylko na takie opisy się trafia...

  •  

   pokaż komentarz

   @pabloAntonio:
   w buddyzmie jest taka przypowieść.W skrócie to było tak:
   3 ślepców macało słonia
   1 mówi, że słoń to wielki gruby słup, 2 że mały ogonek a trzeci, że jest takim grubym wężem. Każdy miał rację i nie miał racji i w obronie własnego zdania się pobili

  •  

   pokaż komentarz

   @Fomalhaut: W Domu zlym postac Topy nie byla pozytywna. Koles pukal cudze zony. Najwiekszym majstersztykiem Domu zlego jest to, ze nie ma tam ani jednej pozytywnej postaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @PainItBlack: Zgadzam się z tobą. O ile negatywne postaci w "Weselu" budziły u mnie raczej uśmiech politowania, coś na zasadzie "toczenia beki z wieśniaków", to w "Domu złym" aż bił od nich cynizm, zepsucie i tytułowe zło właśnie. Prowincjonalny "byznesmen'-cwaniaczek tak w jedną noc dostał po dupie, że aż było mi go troszeczkę żal, prowincjonalny układ prokuratorsko-milicyjny w swojej bezwzględności był autentycznie przerażający.

   @Spring_is_coming: A to mi jakoś umknęło. W każdym razie Topa na tle reszty i tak wypadał najlepiej, a fakt pukania cudzych żon i wydłubywanie widelcem esperalu czyniły go, paradoksalnie, jakimś takim bardziej... ludzkim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fomalhaut: No kazdy tam byl ludzki i przez to Topa dokonal zywota ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Vibov: Są jak najbardziej trafione. Podobny przykład jak z botoksem. Wyciągamy wszystkie możliwe patologie i powstaje zagęszczenie okropieństw tak duże że tworzy się karykatura. W sumie nic złego gdyby nie marketing który wciska nam że film ma rozliczać tudzież być ważnym głosem w dyskusji o klerze.

  •  

   pokaż komentarz

   @revinPL:

   Wyciągamy wszystkie możliwe patologie i powstaje zagęszczenie okropieństw tak duże że tworzy się karykatura

   Dokładnie taki jest zamysł. Taki reżyser wybrał sobie styl. Death metal czy (równie przegięte) artystowskie improwizacje jazzowe to też pewnego rodzaju karykatura. W sztuce istnieją, zawsze istniały i pewnie zawsze będą występować podejścia karykaturalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt:

   Czyli jeśli ktoś opisze środowisko LGTB jako środowisko samych dewiantów, pedofilii, prostytucji itd to też będzie ok?

   Też byłoby oburzenie. Ja bym na pewno chętnie obejrzał taki film, choćby jako odtrutkę dla obowiązujących politycznych trendów na dzisiejszych ekranach...

  •  

   pokaż komentarz

   @galicjanin:

   w Weselu postacią pozytywną był dziadek, był takim sumieniem bohaterów, ewentualnie za postaci w miarę pozytywne można uznać też Pannę Młodą i kamerzystę. Jeszcze z innych bohaterów to Mundzio jakoś nie wadził nikomu i jako jedyny bohater budził jakąś sympatię względem siebie.

   Czyli raczej postacie niespecjalnie eksponowane i drugoplanowe z punktu widzenia czynnego udziału w postępie akcji... ("Romantyczną" końcówkę Wesela zawsze uważałem za kompletnie od czapy i jakby sztucznie dolepioną do całej konstrukcji).

  •  

   pokaż komentarz

   @Vibov: Przecież nie mówię że to coś złego. Pijar jest jednak inny. Robimy film który będzie nie tylko beka ale też ważnym głosem w dyskusji o patologii w kościele.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vibov:
   Mnie nie kręci takie podejście
   Nie chciałbym brać udziału w wylewaniu pomyj na jakąkolwiek grupę jeśli procent patologii jest niewielki bo krzywdzi się resztę. Czy to kler czy LGTB czy ekolodzy itd.
   Nie jestem ścierwojadem, nie chcę mieć udziału w takim gównie.
   Poza tym w czasach gdy zrobienie karykatury Sereny Wiliams jest rasistowskie, seksistowskie itd taki film nie powstanie, nie będzie uznany tak jak uznaje się filmy o patologii w innych środowiskach.
   I dobrze o tym wiesz

 •  

  pokaż komentarz

  Czuje się jak niepoprawny hipster będąc chyba jedyną osobą w polsce dla której Smarzowski to tani efekciarz z wulgarnie przekoloryzowanymi bajeczkami (Drogówka jest w top (?) 5 najgorszych filmów jakie widziałem w życiu, jest to kompletna kpina z kina); że nagle niektóre środowiska tylko dlatego że temat jest lotny biorą Smarzowskiego za dokumentalistę XD który "kręci prawdę" to jest dla mnie naprawdę ciężkie do przełknięcia i to pomimo mojego własnego antyklerykalizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: Na moje przegiął w tej drogówce. Nie wydaje mi się, żeby aż taka patola w policji była. Poznałem trochę policjantów w swoim życiu, narzekali na system ale nie słyszałem, żeby mieli tak strasznie jak to jest na filmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDomestos: Sam montaż i scenariusz tego filmu był tak groteskowo przejaskrawiony że chyba tylko kompletny naiwniak mógł to oglądać z przejęciem gryząc popcorn i mówiąc "o rany ale się w tej policji dzieje nie wiedziałem"

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDomestos
   @sublingual dokładnie. Nie mogłem tego drugi raz obejrzeć. Jego świetne rzeczy to Dom zły i Wołyń

  •  

   pokaż komentarz

   Smarzowski to tani efekciarz z wulgarnie przekoloryzowanymi bajeczkami

   @sublingual: nie martw się, też nie przepadam za jego filmami. dramat przekoloryzowany do poziomu groteski.

   Jeżeli ktoś sądzi, że on kręci filmy dokumentalne (i np. po obejrzeniu drogówki doszedł o wniosku że w policji jest sama patologia) to niech sobie obejrzy Wesele a potem żąda sobie pytanie na ilu weselach był i ile wyglądało jak to przedstawione w filmie :D

   Oceniać cokolwiek na podstawie filmu Smarzowskiego to jak czerpać wiedzę o służbie zdrowia na podstawie Botoksu.

   Facet wziął się za chodliwy temat i teraz media będą grzały a kasa będzie leciała. Drogówka była tak dennym filmem, że po kiilku miesiącach dodawali ją do gazety:) oglądałem na Dvd. Zal byłoby mi dać za to kasę w kinie. Tylko, że jak teraz publicznie powiesz że film jest kiepski i gra tylko na emocjach to lewicowe media zaraz zaczną się pluc że katol będzie bronił pedofilów :( Znając życie to w niektorych kręgach zaraz modne będzie pójście na to do kina :D

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDomestos: @sublingual: Oczywiście, że mocno przegina. To co pokazuje w w filmie "Drogówka" ma się nijak do policji. Podobnie jak film "Wesele", przecież tam się wydarzyło wszystko co najgorsze może się na weselu wydarzyć. No brakowało tylko żeby ta remiza na końcu się spaliła, razem z gośćmi.
   "Kler" będzie dokładnie taki sam. Szkoda tylko, że znajdą się ludzie dla których ten film będzie prawdą objawioną ;)
   Mimo to Smarzowskiego da się oglądać (z wymienionych to lubię film Wesele), a takiego Vegi już ni za cholerę (Botoks wyłączyłem po 20 min.).

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: @PanDomestos: @zwora: @cluer: a ja się nie zgodzę, Drogówka to była zajebista rozrywka, byłem 2 razy w kinie. Po rozkminy zapraszam do DKF-ów na twörczość Larsa von Triera

  •  

   pokaż komentarz

   @DzdzystyDzejson: Oho, kolejny dla którego albo ekstrema albo nic. Von Trier od dekady nie różni się poziomem komicznego przejaskrawionego efekciarstwa od Smarzowskiego tak btw XD

  •  

   pokaż komentarz

   to tani efekciarz z wulgarnie przekoloryzowanymi bajeczkami

   @sublingual: Filmowcy z Holllywood to tani efekciarze z wulgarnie przekoloryzowanymi bajeczkami, ale nie polscy, Smarzowskiemu i Pasikowskiemu brak jaj wywalić całą prawdę na ławę Polakom.

  •  

   pokaż komentarz

   Sam montaż i scenariusz tego filmu był tak groteskowo przejaskrawiony

   @sublingual: Drogówka to jeden z gorszych filmów. Połowa materiałów jakie tam były użyte to wyświechtane filmiki z youtube'a i teksty które przeciętny internauta znal od dawna. czułem się jakbym oglądał jakiś plagiat zrobiony przez studenta "na odwal się".

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście, że mocno przegina

   @Mcx00: nie chcę wam psuć radości ale Batman nie mógłby tak latać - to była ostra przeginka, masakra przeginania wręcz - normalnie powinien wjechać windą

  •  

   pokaż komentarz

   Na moje przegiął w tej drogówce. Nie wydaje mi się, żeby aż taka patola w policji była.

   @PanDomestos: jak idziesz na bonda to musisz sie strasznie wiercic w fotelu komentujac te wszystkie nierealne akcje, ktore wykonuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual jest nas dwóch. Do pewnego momentu te pierwsze filmy mnie ciekawiły. Natomiast im dalej tym słabiej. Taktyka szokowania widza i powtarzanie tych samych schematów w każdym filmie. Tanie efekciarstwo na poziomie Vegi, dla trochę lepiej wykształconych.

  •  

   pokaż komentarz

   który "kręci prawdę"

   @sublingual: Nikt normalny tak nie uważa. Jasnym jest, że Smarzowski kręci przekoloryzowane krzywe zwierciadła. Ale tak chyba ma być. ¯\_(ツ)_/¯
   Drogówka niestety 4/10, ale Wesele, Pod Mocnym Aniołem i Dom zły to przecież mocne 8. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDomestos: Ja pracowałam kiedyś w, powiedzmy "branży" - nie, drogówka nie jest przekoloryzowana, to raczej "best of".

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli ktoś sądzi, że on kręci filmy dokumentalne (i np. po obejrzeniu drogówki doszedł o wniosku że w policji jest sama patologia) to niech sobie obejrzy Wesele a potem żąda sobie pytanie na ilu weselach był i ile wyglądało jak to przedstawione w filmie :D

   @cluer: Wesele odbywało się raczej trochę czasu temu a nie obecnie - i tak mogło takie byc.

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: Ty chyba mylisz pojecia film fabularny i dokument.

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: Trochę od jakiegoś czasu leci Vegą niestety, ale "Wesele" było genialne

  •  

   pokaż komentarz

   @Spring_is_coming: Ja nie, ale lwia część publiki filmów Smarzowskiego i Papryka Vege tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: U znajomych na fejsie zauważyłem zainteresowanie zdarzeniem pt.: "Masowe oglądanie filmu "Kler" w celu jego popularyzacji". ( ͡º ͜ʖ͡º) Czyli dla niektórych jest to dokument.

   Zdaję sobie sprawę, że wszystkie sytuacje które pokazuje Smarzowski w swoich filmach są inspirowane prawdziwymi (lub całkiem możliwymi) zachowaniami ludzkimi. Ale są podane w taki sposób i tak mocno skondensowane, że jako całość (film) całkowicie nierealne. Jako kino rozrywkowe spełnia swoje zadanie, a przy okazji daje jakieś tam pojęcie o patologiach w danym środowisku/wydarzeniu. I tyle - nic ponad to.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDomestos: Mam dwóch znajomych, którzy byli niebieskimi w Warszawie....po wyjściu z kina tylko jeden powiedział "żeby tak publicznie to pokazywać?". Znam dużo ich historii i uwierz mi, że ten film nie jest przerysowany. Jeszcze większe gów*a się działy. Nie wiem jak teraz, nie oceniam. Myślałem kiedyś, że główny wątek jest przejaskrawiony ale zostałem uświadomiony przez nich (znajomych), że dalekie to jest od fikcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @sublingual: Kompletnie nie masz racji, poza jedną jedyna kwestią, drogówka jest źle osadzona w czasie, jeśli by ją natomiast przenieść kilkanaście lat wcześniej to można by ją spokojnie nazwać filmem dokumentalnym, niestety ale tak było.

 •  

  pokaż komentarz

  Smarzowski tak kręci swoje filmy, chyba nikt się nie spodziewał klasycznego dramatu.

 •  

  pokaż komentarz

  Uzdrawianie Kościoła takim filmem jak "Kler" jest tyle warte, co próba podjęcia reformy NFZ filmem "Botoks"...

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna