•  

  pokaż komentarz

  @turocki Tego chyba jeszcze nie grali na wypoku. Film od autora zarąbany na liveleak, z którego ty zarąbałeś na swoje konto w youtube. Motorzysta? Bo z moto korzysta? ( ಠ_ಠ)

 •  

  pokaż komentarz

  No faktycznie, geniusza przerosło intelektualnie skrzyżowanie. W końcu nie mógł przewidzieć, że samochody będą tam zwalniać a nawet skręcać. Do tego trzeba mieć chyba IQ większe od 80, a temu widać zabrakło.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Daleko mi do bronienia motocyklisty, ale kierowca samochodu tak samo dał dupy. Wyjeżdżał z podporządkowanej i pomimo niedostatecznej widoczności kontynuował jazdę. Na wykopie dużo pocisków na rowerzystów i motocyklistów - no i spoko, ale patrz też obiektywnie - oboje zrypali.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: pomimo niedostatecznej widoczności
   Rozumiem, że na dwukierunkowej po jednym pasie dla każdego kierunku nie skręcasz w lewo gdy z twojej lewej skręcają w prawo, a z prawej masz wolne, tylko czekasz aż wszyscy z lewej strony przejadą, bo zawsze może jakaś motop?#@eczka wyprzedzać na skrzyżowaniu, tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @Warus:
   Wiesz, ja tam w zabudowie się nie spodziewam, że ktoś (zwłaszcza na jednośladzie) będzie mi cisnął ponad 100, bo gdyby tak zakładać, to by na każdej krzyżówce się trzeba było zatrzymać, a wiesz, płynność jazdy leci do kosza, miałbyś takie korki, że szkoda gadać. Właśnie dla umożliwienia płynnej jazdy w miastach masz ograniczenie do 50, widzisz nawet, jedzie auto, wiesz, że nie jedzie za szybko, włączasz się z podporządkowanej bo wolno Ci, pod warunkiem że nie zmusisz gościa na głównej do zwolnienia. Ale to zakładając że goście jeżdżą powiedzmy wolniej niż 100. Inaczej nie masz szans się płynnie włączyć, musiałbyś chyba w lornetce takich wariatów wypatrywać.

   I druga sprawa, ja jestem za "volenti non fit iniuria", czyli chcesz zapierdzielać - zapierdzielaj, ale to TY UWAŻAJ, a nie inni mają uważać na Ciebie. Ja broniłem motocyklistów nie raz jak zapierdzielali jak dzicy na publicznej drodze, dostałem grad minusów. Różnica była taka, że tamci uważali na tyle, żeby ani im ani nikomu się nic nie stało. A ten tutaj nie uważał i nie myślał w ogóle.

   Ludzie tego kompletnie nie ogarniają na Wykopie, że to nie prędkość zabija, a głupota i nieuwaga. Jak zapierdzielasz i masz oczy dookoła głowy, kontrolujesz w 100% sytuację, dostosowujesz dynamicznie prędkość do warunków drogowych - możesz łamać wszystkie przepisy i być bandytą drogowym - ale nie spowodujesz wypadku.

   I odwrotnie, niedzielny kierowca który nigdy nie przekracza ograniczeń prędkości może wywołać wypadek, w tym także taki poważny gdzie zginą ludzie.

   W tym wypadku niezależnie od ograniczenia, zbliżasz się do skrzyżowania i nie masz wystarczającej widoczności - zwalniasz, tak strzelam, że gdyby dojeżdżał te 70 to zdążyłby wyhamować zamiast przydzwonić. A prawidłowo oczywiście powinien jechać 50. Tniesz szybciej tylko jak masz kompletnie pusto i masz pewność, że uwzględniając cholernie długą drogę hamowania nie masz opcji spotkania się z czymkolwiek po drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcinkox3:

   https://echodnia.eu/radomskie/jechal-pod-prad-spowodowal-kolizje-i-dostal-mniejszy-mandat-niz-poszkodowany/ar/8613136

   Nie czekam, ale upewniam się, że na 100% widzę wszystko. Jeśli jest ciąg samochodów sporo zasłaniający to ograniczając zaufanie jestem nieco bardziej uważny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Warus: Mnie uczyli:
   1. Nie wyprzedzać na skrzyżowaniu
   2. Nie wyprzedzać skręcającego w prawo

  •  

   pokaż komentarz

   @Warus: *nic nie kontynuował jak tylko zobaczy idiotę zatrzymał się , dla mnie ten przepis że mimo zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu, bardziej winny będzie wyjeżdżający z podporządkowanej jest idiotyczny kto to wymyślił, w przypadku jakieś normalnej drogi/zjazdu rozumiem ale skrzyżowanie

 •  

  pokaż komentarz

  Zakopujcie za spam. Dodający kradnie filmy.