•  

  pokaż komentarz

  Przecież w polsce łamana jest konstytucja, jestesmy krajem rasistowskim i ksenofobicznym, KOD i LGBTQ biegają i protestują, OMZRiK codziennie zgłasza do prokuratury tysiące polskich skinheadów którzy nie robią nic innego, tylko czyhają na przyjezdnych aby im spuscic wp#?@@%? i ich okraść.

  oh wait...
  Dziwnym trafem tak o sobie myślą tylko polacy, ofc nie wszyscy, tylko Ci sp#?@@%?eni w lewą strone.
  90% cudzoziemców którzy tutaj przyjeżdżają, zachwalają nas jako kraj i naród.

 •  

  pokaż komentarz

  nie wiem, czy to mnie przeraża, czy smuci, ale będąc warszawiakiem od pokoleń, nie znałem tych miejsc, które oni zwiedzili na innych filmikach, szczególnie na Pradze.

 •  

  pokaż komentarz

  Zajebista reklama, 6k wyświetleń.

  •  

   pokaż komentarz

   @BobbyBambo: zgadzam się że opis jest z dupy.

   Ale myślę że pomysł na sens. Zamiast płacić za zamawiane reklamy (a takie Polska i inne kraje kupują i zawsze jest to co najmniej słabe) można by dość tanio znajdować takie filmy i płacić za ich płatną promocje na YT. Nie trzeba nawet wtedy chyba nigdzie tagować czy ujawniać że to reklama.

   I tak przyglądając YT dostaje się promowane vlogi, często kompletne gówno. Ludzie na to klikają (serio). Mogliby kliknać na sympatycznych ludzi mówiących o Polsce, zamiast dupków narzekających na ich dzień w sklepie.

  •  

   pokaż komentarz

   @BobbyBambo: I całe 2,2 tysiąca subskrypcji. Do tego część to Polacy z wykopu i innych polskich portali, które jarają się tym, że jakis nikomu nieznany Anglik mówi dobrze o Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @BobbyBambo: jutro juz bedzie 100k i wszyscy to Polacy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @pabianczyk: @BobbyBambo: Przecież ten wykop ma 5.2k wyświetleń, nie wiem, strzelam - 80% osób kliknęło play? czy statystyki są naliczone za samo wyświetlenie odtwarzacza?

   Pewnie zdecydowana większość to będą wejścia z polski, jak na każdym takim filmiku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   jutro juz bedzie 100k i wszyscy to Polacy xD

   @Czokowoko: Wystarczy sobie posegregowac ich filmy pod wzgledem wyświetleń. 90 % najpopularniejszych z dziesiatkami tys obejrzeń zajmują nagrania z Polską w tytule. Z innych wyjazdów poza nielicznymi wyjatkami zbierajacymi po pare tyś (przez rok) to mają ledwo po kilkaset odsłon.
   Takich martwawych kanałów gdzie ruch jest głównie na filmikach o PL sporo już widziałem.
   Zachodni jutuberzy już od dawna wiedzą, że dając ''Poland'' w tytule i mówiąc pozytywnie można sobie podciągnąć kanał. Nie muszą to być od razu podróże, wystarczy konsumpcja słodyczy z PL albo nagranie reakcji z ogladania filmikiów w rodzaju ''The Animated History of Poland'' itp.

 •  

  pokaż komentarz

  Fajne spojrzenie z zewnątrz. Będąc tu na miejscu i mając dostęp do tych wszystkich informacji, politycznych przepychanek, narracji mediów etc. człowiek zaczyna przechodzić obojętnie obok tego w jak fajnym kraju żyjemy i jak fajnymi jesteśmy ludźmi. Chyba już czas najwyższy wyleczyć kompleksy.

  •  

   pokaż komentarz

   @khad: To prawda o czym piszesz. W dużych miastach jest naprawdę ładnie i można poczuć już styl zachodniego życia. Organizowane są eventy, kwitnie kultura, infrastruktura jest coraz lepsza (drogi, budynki, zieleń). Jednakże my jesteśmy ciągle bombardowani wiadomościami o wojence politycznej, zarabiamy mało (mediana) i stąd nam jest ciężej spojrzeć na kraj przychylniej niż przybyszom z zewnątrz.

  •  

   pokaż komentarz

   @khad: to prawda. Im więcej ja podróżuje po świecie i im więcej widzę, tym bardziej doceniam Polskę. Jesteśmy na fali wznoszącej ekonomicznie, a do tego mamy przepiękną przyrodę.

  •  

   pokaż komentarz

   @khad: Słusznie, być może stosowana od lat pedagogika wstydu traci moc :) Wzbudzanie kompleksów, wstydu, poczucia niższości wobec innych narodów to niszczenie Polski od środka i tyle (szkoda, że sami Polacy się do tego przyczyniają).

  •  

   pokaż komentarz

   @Rafikov: z tymi eventami bym się nie rozpędzał. No chyba, że ktoś lubi kulturę pop i alkohol to wtedy tak, eventów sporo. Biorąc pod uwagę całokształt to nadal wypadamy co najwyżej średnio, tylko konsumenci popu tego nigdy nie zauważą. Zgodzę się z tym, że przyroda piękna (jak już się śmieci posprząta).

  •  

   pokaż komentarz

   Będąc tu na miejscu i mając dostęp do tych wszystkich informacji, politycznych przepychanek, narracji mediów etc. człowiek zaczyna przechodzić obojętnie obok tego w jak fajnym kraju żyjemy i jak fajnymi jesteśmy ludźmi.

   @khad: Dlatego wyjeżdża się za granicę, bo tam się nie interesujesz ich polityką, ich propagandą ich problemami życia codziennego.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba już czas najwyższy wyleczyć kompleksy.

   @khad: Ja mam wrażenie że ogrom kompleksów wynika z potrzeby dowartościowywania się w byciu najlepszym. A że nie możemy być najlepsi w dobrych rzeczach, to łatwiej mówić że jesteśmy najlepsi w najgorszych cechach. Pierwsze co z tego leczy, to zwiedzanie świata, sama Europa nawet wystarczy. Wtedy widzi się że wcale nie jesteśmy wyjątkowi w tych najgorszych cechach, bo u innych to też występuje. Wtedy na tym tle zaczynasz dostrzegać nie to co u nas najgorsze, ale zaczynasz patrzeć i porównywać to co pozytywne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rafikov: dobrze że to zaznaczyłeś - "dużych miastach". Jednak 60% ludzi w Polsce mieszka poza dużymi ośrodkami miejskimi.Gdyby pojechali do małych mieścinek to skończyłoby się to jak wizyta burmistrzów świata w "Alternatywy 4".

  •  

   pokaż komentarz

   @kayo: Z wielką świadomością zaznaczyłem "dużych miastach". Na swoim przykładzie dobitnie wiem jakie to są dwa różne światy. Mieszkam w Kędzierzynie-Koźlu mieście powiatowym które jak wiele miast tego rodzaju w naszym kraju jest "umieralnią". Ludzi w wieku ok. 20-30 lat jest jak kot napłakał. Po prostu rozrywek dla nas tutaj nie ma. Dobrze żyje się ludziom po 40 i starszym, takie miasto jest idealne dla nich, dla młodych może być depresyjne, dlatego też zamierzam się wyprowadzić. Nawet Prezydent w nadchodzących wyborach nie kryje się z tym, iż nie ma pomysłu na miasto dla młodych.

   Natomiast w pobliskich Katowicach, Wrocławiu, Gliwicach, a nawet Opolu dzieje się o wiele więcej, jest kultura, kwitnie życie, ogrom młodych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @khad: jak ktoś przyjeżdża na wakacje do Polski, gdzie śpi w najlepszych hotelach i jada w najlepszych knajpach, bo i tak dla niego to grosze, to nie dziwie mu się, że Polska mu się podoba. Tak samo jak mi się podoba Lwów. Ale prawda, jest taka, że życie tu na codzień, za 2k wśród brzydkiej architektury i z głupim rządem na czele, to mordęga. Ale żeby nie było. Napiszę coś pozytywnego. Ludzie są w porządku (poza tym, że się nie uśmiechają) i tylko z tego powodu nie powinniśmy mieć kompleksów, bo każdy kraj jest pełen Januszy i alkoholików, tylko, że my jedyni myślimy, że to nasza narodowa przypadłość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Walkiria81: @vinath: może jak się jest kobietą.
   Ja dowiadywałem się na każdym kroku że Polak jest śmieciem i podczłowiekiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Fajne spojrzenie z zewnątrz. Będąc tu na miejscu i mając dostęp do tych wszystkich informacji, politycznych przepychanek, narracji mediów etc. człowiek zaczyna przechodzić obojętnie obok tego w jak fajnym kraju żyjemy i jak fajnymi jesteśmy ludźmi. Chyba już czas najwyższy wyleczyć kompleksy.

   @khad: Powiem ci coś kolego. Mam taką pracę, że sporą część roku spędzam za granicą. Nieraz na parę dni, nieraz na parę tygodni, a bywa i po pół roku. W różnych państwach, naprawdę. Piszę te słowa z Brazylii akurat, stąd dziwna pora i spóźniona odpowiedź.

   Podróżując po tych wszystkich krajach już dawno temu wyzbyłem się JAKICHKOLWIEK kompleksów "bycia Polakiem". Jest wręcz przeciwnie. Jestem dumny z tego, że nim jestem. Jesteśmy mądrzy, zaradni, pomysłowi i kulturalni na tle innych narodów. Oczywiście średnio, bo Janusze, debile, Karyny - zawsze się gdzieś tam znajdą i zawsze przykro na to patrzeć, ale z drugiej strony inne nacje mają tak samo, tylko nieraz jeszcze mocniej.

   Ja sam jestem specem w pewnej dziedzinie technicznej, znam jakieś tam języki i ludzie z innych państw raczej pozytywnie mnie odbierają. Staram się zawsze ukazywać nasz kraj w dobrym świetle i zapoznawać autochtonów z naszymi zwyczajami i podstawowymi informacjami. Wielu ludzi z krajów typu Meksyk nie wie nawet po jakiemu się w Polsce mówi (myślą, że skoro jestem biały i mówię dobrze po angielsku, to Polacy mówią po angielsku), nie wiedzą jaka jest stolica, liczba ludności, lokalizacja.

   Najczęściej w takich krajach ciepłych pierwsze skojarzenie jakie mają: POLSKA - ALEŻ TAM JEST STRASZNIE ZIMNO!

   Potem im muszę tłumaczyć, że w lecie bywa aż za gorąco, zaś w zimie - cóż - posiadamy takie wynalazki jak ciepła odzież, okna z podwójnymi lub potrójnymi szybami, izolacja termiczna ścian, centralne ogrzewanie, kominki.

   Tak naprawdę, to Polak w Polsce nigdy nie zmarznie, nie ma kiedy, chyba że bezdomny czy naj!@$ny. W przeciwieństwie np. do Meksykanina z Mexico City - tam w zimie temperatura nad ranem może spaść nawet do zera, a domy nie są ani ogrzewane, ani ocieplone. Zostaje tylko dodatkowy koc...

   EDIT: A jeszcze jedna rzecz. Ci Anglicy się zachwycali polskim jedzeniem. Nie dziwię się. Byłem parę razy na wyspach. Tego co oni jedzą nie da się nawet nazwać jedzeniem. Jest to tragedia w trzech aktach. Pierwsze danie, drugie danie, deser. Jedyne dobre co mają to fish and chips, ale przecież nie można codziennie jeść dorsza z frytkami i sosem tatarskim. Widziałem na stołówce w zakładzie pracy ludzi, którzy w ramach obiadu zamawiali kawałek pizzy plus paczkę chipsów plus jakaś coca-cola plus jakiś baton na deser. No kur... W restauracjach nie było dużo lepiej, aczkolwiek lepiej. No i te ich śniadania: kiełbaski plus smażone pomidory plus jajko sadzone plus smażone pieczarki plus czerwona fasolka z puszki plus bezsmakowy dobrze zakonserwowany tost pszeniczny. Noszk@@#a. Przecież z rana tak się nie da (nie wiem, może inni, ale ja nie umiem). Z rana to co najwyżej jajeczko na miękko i rogalik z miodem. Styl francuski w tym wypadku mi bardziej odpowiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @mike78 zgadzam się z Tobą w 10000% cumplu!

 •  

  pokaż komentarz

  spuszczanie sie nad polska to dosyc swiezy sposob na wybicie sie na yt.
  Powie sie kilka pozytywnych zdan i wyswietlenia same sie nabijaja, z czego 90 % wyswietlen to polacy piszacy:

  ooooooooo jej ale super pozdrowionka z polski <3333333333333333333 polska wstaje z kolan, zachod zadrosci! ;]
  xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarmuzyd: wiesz, w sumie to całkiem dobrze, nie tylko Polacy oglądają te filmy, a wieść idzie w świat. Turystyka wzrośnie, a społeczeństwa w innych krajach będą bardziej przez palce patrzeć na to, co im potrafią na nasz temat serwować mainstreamowe media. Także tego, niech o nas mówią dobrze, może zaraz sam poszukam jakiegoś filmiku w tym stylu żeby napisać pod nim

   ooooooooo jej ale super pozdrowionka z polski <3333333333333333333 polska wstaje z kolan, zachod zadrosci! ;]

  •  

   pokaż komentarz

   spuszczanie sie nad polska to dosyc swiezy sposob na wybicie sie na yt.
   Powie sie kilka pozytywnych zdan i wyswietlenia same sie nabijaja, z czego 90 % wyswietlen to polacy piszacy:


   ooooooooo jej ale super pozdrowionka z polski <3333333333333333333 polska wstaje z kolan, zachod zadrosci! ;]

   xd

   @Jarmuzyd: Też mam z tego bekę, że jak niektórzy Polacy zobaczą, że im obce nacje robią dobrze no to się rozpływają jacy to jesteśmy fajni i w ogóle. Co nie jest nieprawdą. Tylko, że na znaczącą większość tych spoko Polaków jest spora mniejszość ludzi popier%%%onych i o tym zazwyczaj się czyta i pisze w mediach. Nie od dzisiaj wiadomo, że wszelkie media nie szukają ludzi i zdarzeń powiedzmy zwykłych tylko jakiś odchyłów choćby info o kradzieżach, wypadkach, parawanach, sinicach czy innych dziwnych rzeczach. Nikt nie pisze o tym, że Pani Grażynka z Tucholi spotkała na mieście obcokrajowca, porozmawiała z Nim i poczęstowała pomidorkiem ze swojego działkowego krzaka. Takich rzeczy się nie opisuje w mediach choć bardzo dobrze świadczą o Polsce i zwykłych Polakach oddalonych od wielkomiejskiego życia i wielkiej polityki. A jakiegoś porąbańca lub całe ich grupy spotkasz na całym świecie czy to USA, UK, PL, Rosja czy Kambodża. Normalni ludzie są z reguły mili i pomocni i uważam, że to jest według mnie słuszne podejście. Patrząc przez pryzmat swoich doświadczeń staram się pomagać bezinteresownie ludziom jak tego potrzebują choćby przybyszom z innych krajów jeżeli są zagubieni, nie mogą się dogadać z kimś albo potrzebują innej pomocy bo nie kumają jak się coś u Nas odbywa na przykład burdel na PKP gdzie nawet konduktor nie kuma czy pociąg pojedzie czy może nie pojedzie i czy w ogóle istnieje. Normalnemu człowiekowi trzeba pomóc jak tego potrzebuje czy to będzie Ukrainiec, Żyd, Rosjanin czy inny Niemiec.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna