•  

  pokaż komentarz

  No bez przesady. To były ćwiczenia na wypadek jakiejś katastrofy, zapewne. Czy myślicie że terroryści, gaz czy benzyna będą uprzedzac urząd miasta, że zaraz będzie bum? I teraz można wyciągnąć wnioski - na przykład takie, że UM nie ma żadnych planów awaryjnych, że komunkacja potrzebuje 12 godzin, żeby zareagować itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: tramwajowej to i 12 może zabraknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   a..........2

   -96

   pokaż komentarz

   Czy myślicie że terroryści, gaz czy benzyna będą uprzedzac urząd miasta, że zaraz będzie bum?

   @Nieszkodnik: Nie, terroryści, gaz ani benzyna nie będą nikogo uprzedzać, jednak uważam, że blokowanie bez uprzedzenia całego miasta w celu ćwiczeń jest mocnym przegięciem. Przecież gdyby uprzedzili tydzień albo nawet miesiąc wcześniej, że tego, a tego dnia odbędą się ćwiczenia i zostaną wyłączone takie i takie ulice, to w żaden negatywny sposób nie wpłynęłoby to na ćwiczenia (ruch i tak byłby wyłączony), a jednocześnie uniknięto by wk#%%ienia ponad połowy miliona mieszkańców Wrocławia.

  •  

   pokaż komentarz

   to w żaden negatywny sposób nie wpłynęłoby to na ćwiczenia

   @atestowanie2: a na wnioski z ćwiczeń? Choćby z współpracy instytucji w czasie niezapowiedzianego kryzysu? Zachowania się nieuprzedzonych wcześniej urzędników? Procedur łączności czy dostępności osób funkcyjnych? Jak myślisz, wcześniejsze uprzedzenie o ćwiczeniach mogłoby coś zmienić w tych obszarach?

  •  
   a..........2

   -41

   pokaż komentarz

   Choćby z współpracy instytucji w czasie niezapowiedzianego kryzysu?
   @Nieszkodnik: Ćwiczyły tylko służby i jestem przekonany, że akurat oni o tych ćwiczeniach i tak wiedzieli wcześniej.

   Zachowania się nieuprzedzonych wcześniej urzędników?
   Przecież urzędnicy i tak nie braliby żadnego udziału w ćwiczeniach.

   Procedur łączności czy dostępności osób funkcyjnych?
   W jaki sposób poinformowanie mieszkańców ma wpływać na procedury łączności służb lub ich urlopy czy zwolnienia lekarskie?

   Jak myślisz, wcześniejsze uprzedzenie o ćwiczeniach mogłoby coś zmienić w tych obszarach?
   Myślę, że uniknięto by tylko zupełnie zbędnych nerwów i problemów z dotarciem do pracy/szkoły połowy miasta.

  •  

   pokaż komentarz

   @atestowanie2 mi jako, że nie mieszkam we Wrocławiu to wszystko jedno i uważam takie ćwiczenia za potrzebne ( ͡º ͜ʖ͡º) pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: Przecież służby wiedziały o ćwiczeniach, a chyba nie trzeba geniuszu, żeby wiedzieć, że ludzie utkną w korkach jak zostaną zablokowane ulice. Miasto musi być gotowe na takie sytuacje np. na wypadek poważnego wypadku, ale zazwyczaj skutki trwają wiele godzin.
   Sprawdzanie procedur i komunikacji nie może się odbywać przy założeniu, że poszczególne komórki się ze sobą nie komunikują - przecież to jest bzdura. Dużo lepszym sprawdzianem tych procedur było poinformowanie z jakimkolwiek wyprzedzenie, a nie JEB, blokujemy miasto i sobie radźcie sami.

  •  

   pokaż komentarz

   @metalfan: no to jest wlasnie nasze podejscie do tematu. Zrobmy cwiczenia wyciagna takie wnioski ze tutaj i tutaj sie zrobi korek i c$#@! i tak z tego wyciagna. Pamietam jak jakis czas temu w szczecinie byl wypadek taki ze zamkneli cala praktycznie gdanska glowna nitke dk10 itd to byl dopiero paraliz na miesciie zero ogarniecia w tej kwesti przyglupy dalej beda robic po swojemu dopki ludzie sie nie wk@#%ia na ich poczynania

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik @atestowanie2 Właśnie na tym polega ćwiczenie, że ma być z zaskoczenia. Taki jest cel. A nie jak wojsko, że wiadomo kiedy poligon, kto będzie ćwiczył, kiedy, co i gdzie, wiedzą kiedy skończą, plan jest z góry ustalony i ćwiczenie zawsze kończy się sukcesem, bo plan nie przewiduje innej możliwości. To jest zabawa, a nie ćwiczenie. Tutaj było prawidłowo, nagłe zdarzenie i szybkie działanie, bez kilkumiesięcznych przygotowań. Było realistycznie, bo szkolenie musi być w takich warunkach w jakich działo by się to na prawdę. Korki były, bo przy takim zdarzeniu (gdyby było na prawdę) to korki też by się zrobiły. Gdyby uprzedzili, to ludzie by tamtędy nie jechali, nie byłoby korków i co niby by takie ćwiczenie miało na celu? Jak ostatnio na obwodnicy Miechowa ćwiczyli zabezpieczenie wypadku to była zabawa, bo obwodnica jeszcze nie otwarta i oprócz ćwiczących nie było nikogo, a to nie na tym polega.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: przepisałeś ten komentarz z gazety wro czy też się tam udzielałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   w jakich działo by się to na prawdę
   @abrakadabra125: Naprawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   przepisałeś ten komentarz z gazety wro czy też się tam udzielałeś?

   @Polynasia: nie czytałem gazety wro. Ale myśli wielkich ludzi chodzą podobnymi ścieżkami:-)

  •  

   pokaż komentarz

   No bez przesady. To były ćwiczenia na wypadek jakiejś katastrofy, zapewne. Czy myślicie że terroryści, gaz czy benzyna będą uprzedzac urząd miasta, że zaraz będzie bum? I teraz można wyciągnąć wnioski - na przykład takie, że UM nie ma żadnych planów awaryjnych, że komunkacja potrzebuje 12 godzin, żeby zareagować itd.

   @Nieszkodnik: To były ćwiczenia służb a nie miasta. W sytuacji "awaryjnej" i zagrożeniem terrorystycznym nikt nie będzie przejmował się objazdami w komunikacji.

   Po co utrudniać mieszkańcom życie bez uprzedzenia miasta, które mogłoby to jakoś ułatwić? Obywatele mają swoje plany a pan władza MA TO W DUPIE. Wiesz ile ludzkich problemów może spowodować taka sytuacja? MPK nie musi trenować na wypadek zagrożenia terrorystycznego bo jest w tej sytuacji nieistotne. Poza tym wtedy zachowa się zupełnie inaczej. Tutaj musiało wytyczać objazdy a w sytuacji zagrożenia powinno spełniać funkcję ewakuacyjną i nie w ogóle nie pchać się w okolicę... co więc przećwiczyło miasto w tym momencie? Oświeć mnie proszę jaki jest walor edukacyjny dla miasta.

   Piwniczaki, którzy w tym momencie nie jechali na umówione spotkanie, na wyczekiwaną od pół roku wizytę u lekarza, mają w dupie ludzki problemy i dramaty. Podobnie jak władza, której arogancja osiąga absurdalne poziomy.

  •  
   a..........2

   +1

   pokaż komentarz

   Tutaj było prawidłowo, nagłe zdarzenie i szybkie działanie, bez kilkumiesięcznych przygotowań.
   @abrakadabra125: To się mogli nie przygotowywać, tylko poinformować ludzi dużo wcześniej, że będą odpowiednie ulice wyłączone z ruchu.

   Gdyby uprzedzili, to ludzie by tamtędy nie jechali, nie byłoby korków i co niby by takie ćwiczenie miało na celu?

   Czyli twoim zdaniem to ćwiczenie miało na celu wywołanie korków?(ʘ‿ʘ) No jeżeli tak to gratulacje, udało się im. Tylko po co zrobić korki podczas ćwiczeń? Przecież korek w żaden sposób nie wpływa na ćwiczenia, bo w miejscu gdzie one się odbywają ruch jest WYŁĄCZONY.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak MPK nie sparaliżuje miasta to policja wkracza do akcji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze!
  Takie ćwiczenia"live" najlepiej pokazują problemy i ewentualne braki.

  •  

   pokaż komentarz

   @k_s_lis_: mhm, czy masz może jakieś informacje o obecnych remontach we Wrocławiu? Bo ogólnie wyniki mogą być "troszkę" oderwane od codzienności :D

  •  

   pokaż komentarz

   @k_s_lis_: No chyba nie... Coto za c ćwiczenia gdy wszyscy są na miejscu ina hasło symulują akcję? Oczywiście nie życzę tego Wrocławianom ale to powinno wyglądać tak - ktoś niezależny bez powiadamiania policji zamyka z nienacka ulicę, apolicja ma najpierw dojechać przez korki a potem z marszu podjąć działania.
   Takie ćwiczenia, że wszyscy zjeżdżają się skoro świt i pijąc kawkę przez godzinę obgadują plan by nagle, o umuwionej godzinie przystąpić do akcji są c!!$! warte i nic nie mówią o zdolności policji do reagowania na nieprzewidziane zdarzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @k_s_lis_ fakt, j!$$ć mieszkańców, jak sobie wojsko zechce poćwiczyć oblężenie przez 2 tygodnie, to trzeba zacisnąć pasa, w końcu ćwiczenia muszą być reqlistyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   Takie ćwiczenia"live" najlepiej pokazują problemy i ewentualne braki.

   @k_s_lis_: No i co przećwiczyło tutaj miasto, skoro nie zostało nawet poinformowane "live" o "zagrożeniu"? Gdyby w tym miejscu było zagrożenie terrorystyczne, komunikacja miałaby wytyczyć sobie swobodne objazdy? Może jednak powinna np ewakuować ludzi?

   Gówno, nie live, bo ci co ćwiczyli wiedzieli co jest grane. Tylko nikt poza nimi.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale o tym, że taki PKO Wrocław Maraton ostatnio sparaliżował całe miasto to cicho sza. Jak widać te ćwiczenie nie było tylko dla policji, ale też też dla urzędników i jak widać go oblali, bo nie potrafili zorganizować ruchu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ruum: Czyli tak jak na maratonie - gdyby organizacja była lepsza, to ludzie by tak nie narzekali. Potwierdza się, że urząd miasta nie ma pojęcia jak dobrze organizować ruch

  •  

   pokaż komentarz

   Jak widać te ćwiczenie nie było tylko dla policji, ale też też dla urzędników i jak widać go oblali, bo nie potrafili zorganizować ruchu.

   @ruum: zaraz, zaraz. Ale urzędnicy nie dostali informacji o blokadzie ulicy nawet już po rozpoczęciu ćwiczeń, czyli w pierwszej kolejności oblało rządowe centrum bezpieczeństwa. Czy może podczas prawdziwego zagrożenia także nie poinformowaliby o tym włodarzy miasta???

 •  

  pokaż komentarz

  A czy jakieś maratony i inne pochody to nie jest większe debilstwo? Z tego jest realna korzyść, z maratonów jedyną korzyść ma państwo kosztem mieszkańców, z ćwiczeń tego typu mają korzyść także mieszkańcy.