•  

  pokaż komentarz

  Czekam na relację Wojciechowskiej lub Rusin z samotnej wycieczki przez niemieckie miasta.

 •  

  pokaż komentarz

  rasizm w Polsce wobec młodej i nawet ładnej Azjatki? dziewczyna uwierzyła w bajki szczurków z wyborczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   nawet ładnej Azjatki? dziewczyna uwierzyła w bajki szczurków z wyborczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @poznajmniezeswojazona: Myślę że nawet ładna murzynka by też takowego nie zaznała.

  •  

   pokaż komentarz

   @KozieUho: nawet. widziałem na filmach ładniejsze (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  
   L......s

   +78

   pokaż komentarz

   @poznajmniezeswojazona: jest to poważny problem bo GW dzięki swoim dziennikarzom publikującym w największych tytułach na całym świecie robi Polsce czarny PR i bardzo szkodzą, GW jest gazetą wrogą Polsce i zachowującą się jak szantażysta na zasadzie albo dacie mi państwowe zlecenia albo będę was oczerniać na świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @poznajmniezeswojazona
   Słusznie zauważyłeś. Myślę że jej brat zabłądziwszy w nocy między blokami miałby inne zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @poznajmniezeswojazona: Pewnie myśleli, że Chinka. Polak Chince nie podskoczy, to nie germanistka, którą można naprać w pysk, może mieć wujka, wujek znajomych....

  •  

   pokaż komentarz

   @poznajmniezeswojazona: przecież odkąd pamiętam w Polsce jest od metra Wietnamczyków, szczególnie handlarzy. NIkt ich nie prześladuje, bo i niby dlaczego.

  •  
   L......s

   +15

   pokaż komentarz

   @wcinaster: z perspektywy prawaka, to zdecydowanie dużo większą szansę wyrwania łomotu miałby tęczowy niż kolorowy, także najwidoczniej nie znasz się na ludziach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Słusznie zauważyłeś. Myślę że jej brat zabłądziwszy w nocy między blokami miałby inne zdanie.

   @wcinaster: Niby dlaczego? U mnie w mieście w Polsce żeby było jasne od kilku lat mieszkają Chińczycy widuję ich często wieczorami chodzących solo i wiesz co jakoś o żadnym przypadku pobicia nigdy nie było mowy a zatem przestań siać swoje urojone domysły.

  •  
   b....s

   +16

   pokaż komentarz

   uwierzyła w bajki szczurków z wyborczej

   @poznajmniezeswojazona: Wymień te tysiące artykułów na wyborczej o rasizmie w Polsce oprócz tej abstrakcyjnie głupiej "prowokacji". To Wykopki wrzucają masę artykułów o głupich czarnych, uchodźcach i muzułmanach pisząc pod nimi nienawistne komentarze, później jeszcze uploadując filmiki na Youtube i starając się z nimi przebić na reddita. Rasizm i ksenofobia w polskim necie jest 10000x wyższa niż w jakimkolwiek polskim mieście, gdzie u Wietnamczyków czy w kebabach jedzą wszystkie okoliczne sebastiany.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwke3100 i nie zaznala :D byl temat obywatelki Ghany, ktora bodaj jedyna kibcowala w strefie kibica Senegalowi posrod tlumu polskich kibicow. Nikt jej zlego slowa nie powiedzial, sama przyznala, ze czula sie bezpiecznie XD Faktem jest, ze rasizm i ksenofobia istnieje u nas, jak we wszystkich krajach. Demonizuje sie Polakow za konserwatywne poglady. Czesto katolicy daja temu straszny przyklad. To, ze ktos sie z czyms nie spotkal osobiscie, nie znaczy, ze tego nie ma. Uwazam jednak, ze nie jest tego tyle ile mowi sie, ze jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lecherus
   @lifeisbattlefield

   A widzisz. Błąd poznawczy, każdy ma inne spostrzeżenia. W Białymstoku jest trochę inaczej.

  •  
   n..................a

   -7

   pokaż komentarz

   @Lecherus: Nie przeceniałbym wpływu wyborczej na zachodnich polityków oraz opinie publiczną. Być może pojawi się czasem w jakiejś prasówce. Ale nadal nie sądzę, żeby Timmermans czerpał z niej informacje na temat sytuacji w Polsce. Taką laurkę wystawiają nam głównie politycy. Ogólnie to przygotujcie się na #niepopularnaopinia .

   Ogólnie sprawę można rozpatrywać w dwóch aspektach:
   1. Sądy. Tak wiem, że środowisko sędziowskie i adwokackie to głównie wyborcy PO czy Nowoczesnej. I być może PiS nie chce zrobić nic złego sądownictwu, po prostu powsadzać swoich ludzi za wierność. Niech też, coś za to mają, to znaczy pensje i prestiż zasiadania w SN i TK. Nie jest moją intencją teraz to analizować. Jednak czy uważasz, że ludzie za granicą interesują się tym jakie mamy w Polsce partie polityczne i w których środowiskach są popularne?Oczywiście, że nie. Jeśli ludzie nie patrzą przez pryzmat partii, to wtedy rysuje się jasny obraz. Politycy dobierają się do sądownictwa. A to w oczywisty sposób może budzić niepokój.
   2. Szczyty Unii. Skąd zatem Ci niezainteresowani partami w Polsce ludzie czerpią informacje? Odpowiedz jest prosta, od swoich polityków i tego co się dzieje w UE. A tutaj mamy taką sytuację jest 28 facetów i 2 zaczyna awanturę, znowu nie wchodźmy w powody. Co byś pomyślał? Ze 26 oszalało? Oczywiście, że nie. Zapewne byś pomyślał ze 26 normalnych gości i 2 wariatów. I chciałbym uciąć spekulacje. Nie chodzi o to, żeby się zgadzać na wszystko. Ale swoje zastrzeżenia trzeba argumentować i w końcu wypracować wspólne rozwiązanie.

  •  
   L......s

   -2

   pokaż komentarz

   @niepoprawnyPesymista: Zgadzam się, ja jestem za współpracą z Unią Europejską, aczkolwiek obecnie to urzędnicy Unijni zwyczajnie chcą zmusić rząd polski do uległości i to z przyczyn ideologicznych. Bez względu jak bardzo polski rząd będzie chciał iść na współprace (np zmiana premiera na bardziej akceptowalnego i ministra spraw zagranicznych) elity unijne to nie zadowoli. Oni żądają całkowitej kapitulacji i uległości. Dlatego wydaje mi się, że obecnie PiS głównie gra na przeczekanie do nowych wyborów z szansą, że zmieni się układ sił. Dla samego Timmermansa to jest gra o stanowisko, bo jego partia w Holandii nie istnieje a obecny premier obiecał, że będzie go popierał jak uda mu się odebrać Polsce i Węgrom część funduszy unijnych, które zostaną przekierowane do Holandii. Walka jest zwyczajnie o kasę i wpływy, czyli nic nowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @poznajmniezeswojazona: @sylwke3100:

   Nawet jest taka piosenka:

   Kiedy byłam małą dziewczynką,
   modliłam się o urodę.
   Dzisiaj jestem już pewna -
   wolę być ładna niż mądra.

   Na co komu ta mądrość?
   Tylko się człowiek stresuje.
   Głupotę ci każdy wybaczy,
   brzydoty nie daruje.

  •  

   pokaż komentarz

   @poznajmniezeswojazona: U nas inny rodzaj rasizmu rasizm do własnego narodu,tak tak
   Polak Polakowi wilkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   W Białymstoku jest trochę inaczej.

   @wcinaster: polska B wynoszącą kulturę z chamskie małomiaateczkowej Warszawy to i ksenofobia większa.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster Pewnie taki sam jak zwykły Polak. A spróbuj ty zabłądzić w USA na jakiejś czarnej dzielnicy. To dopiero docenisz polskie osiedla nocą.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster chyba w Bialyslmstoku nie byles xD

  •  
   n..................a

   0

   pokaż komentarz

   @Lecherus: Owszem większość decydentów unijnych to ludzie o lewicowych poglądach, bardzo możliwe, że im nie w smak prawicowe rządy w państwach członkowskich. Sam Timmermans też może być zdenerwowany sytuacją osobistą, nie mówię, że nie. Jednak nie przeceniałbym w tym wszystkim roli pieniędzy, Unia to nie korporacja, nie musi zarabiać. Wręcz udowodniono, że od pewnego pułapu zarobków pieniądze owszem są ważne, jednak schodzą na dalszy plan.
   Moim zdaniem chodzi tutaj o coś troszeczkę innego. Z kasą w tle, ale nie gra tu ona pierwszych skrzypiec. Pozwól, że znów posłużę się analogią. Masz partnera w interesach. Ten partner zaczyna nagle podejmować szybko ważne biznesowe decyzje. I może nawet robi to w dobrej wierze. Jednak decyzje tego pokroju wymagają odrobiny podrapania się w głowę. Co robisz? Najpierw mówisz, żeby się ogarnął, a jeśli to nie pomoże zabierasz pieczątki, żeby czegoś nie nawywijał.
   A teraz na przytoczonym wcześniej przeze mnie przykładzie. Czy zmiany w sądownictwie są potrzebne? Jak najbardziej. Sprawy utykają, ciągną się latami, a sędziom zdarza się nadużywać immunitetu. Czy PiS przeprowadziło to prawidłowo? Nie. Co powinni zrobić w mojej ocenie? Sąd to jeden z fundamentów trójpodziału władz. Po pierwsze przez 0,5 - 1 rok eksperci nie będący politykami powinni sporządzić raport. W raporcie powinno być zawarte czy sądownictwo potrzebuje zmian, w jakich obszarach i propozycje rozwiązań. Następnie przez kolejne 0,5 - 1 rok powinien być proces legislacyjny kończący się wprowadzeniem zmian w życie. I teraz uważaj, najlepsza część. Przyjeżdża do Warszawy poddenerwowany Frans. Wpada Mateuszowi do gabinetu z pytaniem "Co Wy w tej Polsce wyrabiacie?". Matusz studzi emocje i odpowiada "Szanowny Panie Timmermansie tutaj w łapie mam dwustu-stronicowy raport, w którym potrzeby zmian są jasno nakreślone. Jeśli się z nim nie zgadzacie to proszę podważcie wiarygodność naszych ekspertów i sporządźcie sami taki raport."
   A co dostaliśmy w zamian? Zmiany w bardzo istotnych ustawach po nocy na zasadzie głosujmy szybciej bo się ściemnia. A na pytanie od UE z którą jesteśmy związani umowami "Co się tam dzieje? Czy możemy nadal na Was liczyć?" dostają informacje "Nie wpieprzajcie się". Więc to nic dziwnego, że unijni decydenci próbują jakoś na to odpowiedzieć. Niemcy i kraje Beneluksu nie pozwolą na rozpad Unii. Choćby mieli pozostać w niej tylko oni. A jeśli przy okazji da się ugrać dodatkową kasę to tylko na plus. Nawiasem mówiąc, plan ze mianą premiera wymyślił Kaczyński. Po prostu myślał, że międzynarodowy Matusz dogada się bardziej niż przaśna Beata na europejskich salonach( z całym szacunkiem dla Beaty). Niestety plan się nie powiódł.
   I na prawdę daleki jestem od krytykowania PiSu za to, że jest PiSem. Dla mnie to nie argument. Wręcz doceniam fakt, że wreszcie jest jakaś partia, która ma chęć działania. W odróżnieni od PO, która była w fazie wiecznego planowania, może poza drogami i stadionami. Ale w tym momencie popadamy ze skrajności w skrajność.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lecherus: To czemu dziennikarze GW mogą pisać w tych różnych gazetach?

  •  
   L......s

   0

   pokaż komentarz

   @niepoprawnyPesymista: Posłuchaj dyskusji w PE z Orbanem, tam nawet sam Timmermans przyznaje, że Węgry właśnie takie raporty robiły i on widzi, że się starają, ale zaraz potem jedzie z ideologią, że zamykają Sorosza Uniwerek itp, zauważ jak potraktowano go w PE, takie wyzwiska poszły, że ja podziwiam Orbana za opanowanie, a to jest człowiek, który w całej Unii w swoim narodzie posiada największe poparcie. W PE zwyczajnie jest strach, że się zmieniają nastroje w Unii i do głosu dochodzi coraz więcej prawicowych polityków, już nie tylko Polska i Węgry są problemem ale i Włosi a w Szwecji prawica została języczkiem u wagi w polityce, oni się boją co będzie na wiosnę w wyborach do PE i ten swój strach i bezsilność wyładowują na krajach które jako pierwsze przeszły taką przemianę ale są też beneficjentami dotacji unijnych. Zobacz jak reagowali na Trumpa, po prostu poziom lewicowego szaleństwa jest przerażający, oni są w stanie podpalić nie tylko Unię ale i NATO. Sam Orban to skomentował, że oni bardziej nienawidzą jego i Kaczyńskiego niż kochają Unię Europejską i tu się z nim zgadzam.

  •  
   L......s

   -3

   pokaż komentarz

   @dnasstorm: Bo głosi podobne poglądy jak NYT, Guardian czy Politico i są na tyle dużą gazetą, że ich dziennikarze publikują na łamach prasy zagranicznej.

  •  
   n..................a

   0

   pokaż komentarz

   @Lecherus: Sam mam lewicowe poglądy, ale powiem ci, że tego szaleństwa też nie rozumiem. Trump jest legalnie wybranym prezydentem, nie dokonał też żadnej zbrodni przeciwko ludzkości( przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo). Nie jest on moim ideałem, ale nie maiłabym opów przed tym, żeby podać mu rękę i porozmawiać. Nawet jeśli rozmowa byłaby dość szorstka.
   Faktem jest, że ogólnie cały świat skręca w prawą stronę, nie tylko Europa. Ostatnio Google wyrzuciło mi artykuł, że w Brazylii prawicowy kandydat na prezydenta ma największe poparcie aktualnie. Dlaczego elity się tego boją? Nie wiem, być może boją się czegoś nowego czego nie znają, a być może boją się po prostu odciągnięcia od władzy. Osobiście mam tylko nadzieję, że ani nazizm ani komunizm w historii Europy się nie powtórzą.
   Co do Orbana. Przyznam się, że aż tak tego nie śledzę. Jeśli podważyli raport Orbana dlatego że to raport Orbana to niefajnie. Jeśli podważyli nie przedstawiając nic własnego to tez słabo. Krótko mówiąc jeśli było tak jak mówisz to 1:0 dla Orbana. Chociaż mimo wszystko wolałbym, żeby Mateusz miał jakiś papier w dłoni, niż nie miał nic.

  •  
   L......s

   -1

   pokaż komentarz

   @niepoprawnyPesymista: Oni nie podważyli dokumentów Orbana, oni zwyczajnie powiedzieli, że to za mało, że za słabo się stara i dalej widzą problemy, to jak ta akcja z przepraszaniem lewaków przez CD Pojekt, oni zawsze będą niezadowoleni bo Orban jest symbolem zmian, które nadchodzą. Ja nie mam pretensji do ludzi za lewicowe poglądy tylko za takie skandaliczne zachowanie, podwójne standardy i wrzucanie wszędzie tęczowej ideologii, lewica to są normalni ludzie, którzy się potrafią normalnie zachować jak np Miller, lewaki to jest banda oszołomów, która wypowiedziała wojnę wszystkim normalnym, spokojnym ludziom.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzczePies: Wschodnia i co teraz? Propaganda ci nie wyjdzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @lifeisbattlefield: Po prostu ciekawy byłem gdzie mieszka dużo Chińczyków, bo u mnie w mieście była zawczasu spora społeczność.

 •  

  pokaż komentarz

  Bo nikt normalny nie będzie nastawiony źle do ludzi przyjeżdżających do PL podróżować/pracować/uczyć się itp,itd.

  Sądzę, że stosunkowo mało osób uważanych za "rasistów" jest prawdziwymi rasistami tj. "moja rasa najlepsza".
  Po prostu ludzie zauważają jakie narody/rasy są pokojowo nastawione i chcą normalnie żyć w społeczeństwie - i praktycznie każdy jest dla nich miły i uśmiechnięty.

  Ale nie oczekujmy od nikogo, że będzie tak samo pozytywnie nastawiony do ludzi wszczynających burdy/rozp$?$$@%ających wszystko dookoła/przyjeżdżających po socjal.

  •  
   L...............i

   +23

   pokaż komentarz

   Sądzę, że stosunkowo mało osób uważanych za "rasistów" jest prawdziwymi rasistami tj. "moja rasa najlepsza".
   Po prostu ludzie zauważają jakie narody/rasy są pokojowo nastawione i chcą normalnie żyć w społeczeństwie - i praktycznie każdy jest dla nich miły i uśmiechnięty.


   @ironiczny_qwert: I tak najlepsze, że ci co mają największy ból dupy o rasizm, sami równie często wykazują nienawiść, tyle że wobec innych grup, czy nawet wszystkich Polaków.

   Na WP artykuł o tym, że imigranci dokonują najwięcej gwałtów w Szwecji nie przejdzie, ale już badania profesora Dziura w Dupie, przeprowadzone na reprezentatywnej próbce trzech osób, o tym, że Polacy są w czymś najgorsi, już bardzo często przechodzą.

   Dodajmy do tego ciągłe pisanie o "ciemnogrodzie", "zaścianku" czy innej "patologii" jak swego czasu określano ludzi pobierających 500+, czyli wszystkich, którzy mają dzieci, bo nawet bogaci to biorą, skoro i tak podatki płacą, to mamy cudowną laurkę nienawiści.

   Oczywiście zaraz się okazuje, że złe pisanie o Polakach nie jest tak złe, jak złe pisanie o Ukraińcach, Arabach, czy nie daj Boże Żydach.

   No ale tak to jest, jak się ma media polskojęzyczne, a nie polskie.

   Krytyczne, niemiłe, czy wręcz nienawistne określenia są powszechne w języku i mediach, tylko jakiś ideolog uznał, że koniecznie trzeba zacząć tworzyć grupy, które przed wszelkimi przejawami krytyki, niemiłymi i nienawistnymi komentarzami będą chronione.

   BTW, nie zapomnę typa, co płakał, że memy o ukraińskiej małpie z czerwonym ryjem to rasizm i nienawiść, choć sam wstawiał dziesiątki memów o Polakach z nosaczem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lawrence_z_Arabii: cóż, etykietka patologii na 500+ ma się szczególnie dobrze na wykopie akurat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   L...............i

   -1

   pokaż komentarz

   cóż, etykietka patologii na 500+ ma się szczególnie dobrze na wykopie akurat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @LubieSzaszylkiZLublina: Bo jest tu wielu trolli i jeszcze więcej frustratów. Ogólnie dużo tu nienawiści, więc płakanie na to, że obcokrajowcom również się obrywa, to idiotyzm.

   Idiotyzmem i hipokryzją przy okazji jest płakanie na rasizm, gdy samemu należy się jednocześnie do grupy, która aktywnie propaguje nienawiść na wykopie, tyle że ta nienawiść dotyczy kogoś innego niż obcokrajowcy, czyli np. katolików, czy wszystkich "polaczków".

  •  

   pokaż komentarz

   @ironiczny_qwert: No właśnie, nikt normalny. Niestety w ostatnich latach namnożyło się w Polsce pseudonarodowców i przeszkadzają im nawet normalnie żyjący od lat w Polsce i pracujący ludzie. Niedawno był artykuł o chrześcijanach z Egiptu, którzy otworzyli budkę z kebabem w Krasnystawie i non-stop są atakowani ( ͡° ʖ̯ ͡°) z jednej strony GW wyolbrzymia ten temat, ale nie ma co się oszukiwać, że w Polsce rasizm i ksenofobia w ogóle nie istnieją.

  •  

   pokaż komentarz

   @holka-kofolka oczywiście że istnieje. Ale wydaje mi się że nie w takiej skali jak ludzie mówią. P.s. kofolka dobra rzecz xD

  •  

   pokaż komentarz

   "moja rasa najlepsza".

   @ironiczny_qwert: To jest szowinizm, nie rasizm. Rasizmem jest wrzucanie wszystkich do jednego worka, bo nie każdy ciapaty czy murzyn emigruje dla życia na socjalu.

 •  

  pokaż komentarz

  Azjatki są ładne, a jak biały pojedzie do Azji to... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: youtu.be

 •  

  pokaż komentarz

  Azjaci to pożyteczne ludki, którzy przyjeżdżają tu głównie pracować i kręcić biznesy. Co innego z ludzmi, którzy przybyli do europy po socjal.