•  

  pokaż komentarz

  Odnośnie tego patriotyzmu, czy mógłby ktoś w końcu skończyć z tym chwaleniem umierania za kraj, a zacząć uczyć że w razie wojny ZABIJAMY ZA KRAJ. A jak nie wyjdzie, to do podziemia i ratować co się da z zasobów ludzkich. A nie j##?ne kamikaze czy inne samobójstwo narodu.

 •  

  pokaż komentarz

  a brakuje takich: Niepodważalne dowódy na nieistnienie Boga.

  1. Cesarz Konstantyn, który - jak wiadomo z historii - z przyczyn politycznych wylansował wiarę w Jezusa sam w niego nie wierzył. Nawet nie ochrzcił się za przytomnego życia - został ochrzczony dopiero gdy był ciężko chory, na dwa dni przed śmiercią.

  2. Kara piekła jest zbyt okrutna. Wiekuiste męki za skończoną ilość przestępstw jakie najgorszy nawet człowiek może popełnić to jakiś patologiczny, głupi sadyzm.

  3. Bóg aby panować nad światem musiałby być wszechwiedzący, a więc też znający całą przyszłość już jak stwarzał świat. Wiedziałby zatem już wtedy kto jaki grzech popełni. Karanie zatem za grzechy byłoby nonsensem.

  4. Czasami rodzi się dziecko mniej sprawne umysłowo od szympansa. Tak samo zdarzało się, że pierwsze Homo Erectusy nieraz wydawały na świat dzieci mniej inteligentne niż żyjące wtedy jeszcze na świecie Australopiteki, od których pochodzimy. To ośmiesza koncepcję duszy nieśmiertelnej bo w niebie musiałyby być też pra-małpy i tak dalej.

  5. Sposób powstania spisanych Ewangelii jest znany. Arbitralnie wybrano jednego z kilku znanych "guru" gdyż cesarz Konstantyn chciał uspokoić waśnie religijne w cesarstwie i potrzebował nowej religii (poprzednia, oficjalna w Rzymie, już nikogo nie przekonywała).

  6. Biblia jest dramatycznie niezgodna z nauką. Nie tylko o ewolucji ale też o powstaniu planet (Ziemia powstała ze zderzenia dwóch planet), powstaniu słońca i wielkim wybuchu.

  7. Człowiek całe życie się zmienia, miewa mikrowylewy, zatrucia aluminium, itp. Dlatego na starość może być bardzo innym człowiekiem od tego, który zgrzeszył czymś jako 25-latek, albo odwrotnie wtedy był super człowiekiem a potem nie. Nie ma sensu zatem kontynuacja jego istnienia w postaci duszy bo dusza w chwili śmierci może być infantylna poglądowo i emocjonalnie czyli niereprezentatywna. Nie można natomiast cofnąć jej do czasu świetności bo wtedy odebrałoby się człowiekowi jego tożsamość, ważne wspomnienia i poglądy z dalszych lat.

  8. Zalecenia religijne odnośnie seksu są sprzeczne z biologią człowieka, a zatem prawdziwy bóg takich by nie podpowiedział prorokom.
  Brak częstych ejakulacji u mężczyzn zwiększa znacząco prawdopodobieństwo raka prostaty, a z oczywistych względów, trudno im w pewnych sytuacjach lub na pewnych etapach posiadać żonę.
  Kobiecy erotyzm jest skomplikowany i konkretny pierwszy partner może okazać fatalnym dla niej rozwiązaniem. Prawdziwy bóg nie projektowałby przyjemności seksualnej u kobiet gdyby miały być aseksualne. Czasem partner okazuje się też po wspólnym zamieszkaniu nie do życia z innych względów, a rozwód jest zakazany!

  9. Ostatni argument jest statystyczny. Praktycznie wszyscy wybitni uczeni (90%) są niewierzący (ankieta wśród wiodących uczonych amerykańskich - Świat Nauki 1999/11)

  https://bioslawek.files.wordpress.com/2014/02/199911_naukowcy_a_religia_w_usa.pdf

 •  

  pokaż komentarz

  Toż przecież po to była reforma edukacji, że podręczniki prezentowały jedynie słuszną prawdę. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego źli są ci, którzy nie świętują (dnia Bożego)? Serio pytam.

 •  

  pokaż komentarz

  Nic dzienego w końcu jesteśmy krajem katolickim. Całe lewactwo pewnie by klaskało i biło pokłony gdyby w podręcznikach było o islamie. Jest jednak delikatna różnica miedzy tymi dwoma religiami, chrześcijaństwo można u nas krytykować do woli a krytyka islamu w krajach radykalnych w najlepszym wypadku skończy się bezbolesnie - ścięciem głowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @vwb666: A może by tak bardziej neutralnie podejść do edukacji? Tak by szkoła mogła przekazywać wiedzę a nie idee, lewackie prawackie czy jeszcze inne, tym niech się rodzice zajmą w domu jak mają taką potrzebę.

  •  

   pokaż komentarz

   krajem katolickim.
   podręcznikach było o islamie.


   @vwb666: Co za brednie, że jak nie katolicyzm to islam. Nie. Popatrz, ile jeszcze jest innych religii, a czemu nie o Zeusie albo Latającym Potworze Spagetti ? Są dokładnie tak samo prawdziwi jak religijne bajki islamskie czy katolickie.

   I skończcie prawacy czy czy jak was tam zwać z tym kłamstwem "aaa bo jak nie katolicyzm to islam". To jest zwyczajne kłamstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @gupilogin Neutralnie? Francja też chciała neutralnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @vwb666: Gdzie masz w konstytucji napisane ze jestesmy krajem katolickim?

  •  

   pokaż komentarz

   @kuzniar60: @gupilogin: To nie konstytucja czyni z nas kraj katolicki, ale ludzie, którzy ten katolicyzm wyznają. Za komuny byliśmy krajem katolickim bez względu na to, co na ten temat mówiły władze.
   A treści w podręczniku chyba nie powinny nikogo oburzać: dorobek religii chrześcijańskiej jest częścią intelektualnego dziedzictwa ludzkości, podstawą polskiej kultury. Autorka artykułu zaś, rzucając mocne stwierdzenia, wcale nie kwapi się do ich udowodnienia. Umieszczenie w książce do j.polskiego fragmentów homilii JPII? Toż to przecie skandal! Wcale nie był on jedną z największych postaci XX-wiecznej Polski i postacią ważną dla wielu Polaków. Fragmenty o Biblii? Jak to? Przecież w naszym kręgu kulturowym nikt takiej książki nie zna, nie odwołuje się do niej co drugi twórca.
   Przepraszam za to ironizowanie, ale po prostu nie rozumiem całego oburzenia. Przecież nikt w tym podręczniku nie uprawia jakiegoś prozelityzmu? Młodzi ludzie są zaznajamiani z ważnymi kulturowo treściami.
   Jeśli w tym akurat podręczniku nie ma wartościowych informacji o innych kulturach, to błąd, ale nie ma w nim pewnie wielu innych rzeczy, które powinny się tam znaleźć, bo nie starczy już godzin. Dokonano trudnego wyboru, jak każdy jest on niedoskonały.