•  

  pokaż komentarz

  Lubię Careya, ale uważam, że błazen powinien zajmować się błaznowaniem, a nie politykowaniem. To samo tyczy się naszych rodzimych błaznów i celebrytów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ludzki-Pan to fałszywe przekonanie, że jak ktoś jest dobry w jednym to musi się i znać na drugim. Einstein był za socjalizmem, Orwell był za socjalizmem... i co z tego? można być dobrym fizykiem czy pisarzem i nie mieć pojęcia o ekonomii. to tak jakby ktoś chciał twierdzić, że disco polo to szczyt osiągnięć muzyki, tylko dlatego że twierdzi tak jakiś sławny biolog

  •  

   pokaż komentarz

   @K_R_S: nie, nie. każdy mierzy swoją miarą i wielu geniuszy było za socjalizmem tylko dlatego, że lepiej znali samych siebie, niż swoich sąsiadów i zarządców. gdyby skupiali się na poznawaniu otoczenia, to nie byliby geniuszami, ale wiedzieliby, w jakim "gównie bez odwrotu" żyją.

   sprowadzanie ważnych decyzji do prostego dylematu: socjalizm, czy kapitalizm, to niezbędna naiwność, bez której ludzie zdają się nie potrafić funkcjonować. prawdziwy gracz potrafi sprawić, że wygra mecz niezależnie od tego do której bramki będą wpadać gole.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ludzki-Pan
   No właśnie też tak był kojarzył tego aktora dopuki nie obejrzałem jego przemówienie na rozdaniu dyplomów w jakiejś uczelni. Nie wiem, kto mu je pisał ale wydawał się na zajebiście inteligentnego człowieka. Co potwierdza tezę i ikonę naszego Stańczyka. Tylko inteligentni potrafią zrobić z siebie błazna i zdobyć szacunek.

   Niemniej inteligencja to nie to samo co wiedzą a Panu Careyowi proponuję podróż po byłych republikach radzieckich, Wenezueli, Kubie. I nie tak z ochroną w pięciogwiazdkowym hotelem.

   A jak to zaduzo to zapraszam do podręczników i licznych opracowań naukowych.

  •  

   pokaż komentarz

   można być dobrym fizykiem czy pisarzem i nie mieć pojęcia o ekonomii.
   @K_R_S: Ale czy Einstein otrzymując nagrody za działalność, agitował na cześć wybranych polityków, partii, czy raczej swoje poglądy zachowywał w miarę dla siebie?

   Bo tutaj jest różnica. Celebryci nie mają bladego pojęcia o ekonomii, ale mają ogromną potrzebę wypowiadania się na jej temat... oczywiście w roli mędrców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ludzki-Pan: Przecież on ma rację. Tylko wypokowe piwniczaki wierzą, że wolny rynek rozwiąże wszystkie problemy.

  •  
   L...............i

   +24

   pokaż komentarz

   Lubię Careya, ale uważam, że błazen powinien zajmować się błaznowaniem, a nie politykowaniem.

   @Ludzki-Pan: No przecież się zajmuje błaznowaniem. Chwaleniem socjalizmu przebił swój słynny numer z mówiącymi pośladkami XDDDDDDD

   źródło: i.ytimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   wielu (...) było za socjalizmem tylko dlatego, że lepiej znali samych siebie, niż swoich sąsiadów i zarządców. gdyby skupiali się na poznawaniu otoczenia, to nie byliby geniuszami, ale wiedzieliby, w jakim "gównie bez odwrotu" żyją.

   @szum_akustyczny: o sk#!@esyn - ale to jest dobre (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ludzki-Pan: u nas oni nawet politykami zostali

  •  

   pokaż komentarz

   @Ludzki-Pan: Tym bardziej, że on nie będzie miał problemów z kasą, a jak będzie, to zamieni na złoto i spierniczy do innego kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @K_R_S: @simperium: przede wszystkim to Einstein, Orwell to są lata czterdzieste ("Dlaczego socjalizm" autorstwa Einsteina to chyba 1947).

   No naprawdę można im to odpuścić, wielu zajebiście inteligentnych ludzi wówczas w to wierzyło... dopiero historia z czasem pokazała, że te idee są dobre jedynie na papierze.

   Ale ja to w ogóle jestem przeciwnikiem krytykowania ludzi, którzy w tych czasach, tak powiedzmy do lat 60, wierzyli w socjalizm. Teraz to sobie możemy być "mądrzy", gdy już swoje wiemy, historia nam pokazała to i owo. Oni tej opcji nie mieli :)

   Tak więc dzisiaj wspieranie tego systemu przez kogokolwiek to jest jakiś debilizm, nie ma co porównywać do lat powojennych.

  •  

   pokaż komentarz

   @kepulg no właśnie w tym sęk, że bycie inteligentnym nie uprawnia biologia to opiniowania ws. teorii strun, tak samo jak fizyka do opiniowania ws. ekonomii

  •  

   pokaż komentarz

   @Ludzki-Pan: Niech zacznie od redystrybucji swoich dóbr, popierający także. No problem( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kepulg: @K_R_S: Orwell to doskonały przykład w takiej dyskusji (z naszego grajdołka Lem). Za młodu czerwony, po poznaniu komunizmu w praktyce, anty-skrajny centrowiec.

 •  

  pokaż komentarz

  Łatwo się mówi żyjąc w kraju odległym gospodarczo od socjalizmu. Artyści powinni zająć się tym co potrafią najlepiej. Nie traktujmy ich jako autorytety w innych dziedzinach tylko dlatego, że mają sporo kasy i są rozpoznawalni.

  •  

   pokaż komentarz

   @e_grzesiek: To już wręcz reguła. Nikt na Zachodzie nie chwali socjalizmu tak jak beneficjenci kapitalizmu żyjący w dostatku i bez zmartwień, co znają komunę tylko z opowiadań i to z drugiej ręki. Jak jest to podstarzały komik to pół biedy, ale jak jest to Przewodniczący Komisji Europejskiej to jest już dramat. Jak Juncker śmiał bronić Marksa? Powinien przeprosić tych, którzy mieli nieprzyjemność żyć pod jego ustrojem. A gadanie, że nie jest winny błędów swoich naśladowców powinien sobie w d... wsadzić. To tak jakby powiedzieć, że to nie wina proepidemickich foliarzy, że ludzie zaczęli ich słuchać i przestali szczepić dzieci. Jak coś na poziomie zamysłu jest do niczego to jak najbardziej można mieć pretensje do twórcy.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak Juncker śmiał bronić Marksa?

   @Nicolai: a to kolega jeszcze nie wie dlaczego LGBT i multikulturalizm? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kolega poczyta o marksizmie kulturowym.

   W 1950 roku Szkoła frankfurcka rozwinęła marksizm kulturowy o idee „osobowości autorytarnej” Theodora Adorno. Koncepcja ta jest oparta na założeniu, że chrześcijaństwo, kapitalizm i tradycyjna rodzina prowadzą do rasizmu i faszyzmu. Zatem, każdy, kto utrzymuje tradycyjne amerykańskie moralne wartości i instytucje, jest zarówno rasistą, jak i faszystą. Dzieci wychowywane w tradycyjnych wartościach, trzeba uwierzyć, w myśl tej teorii prawie na pewno zostaną rasistami i faszystami. Co za tym idzie, jeśli faszyzm i rasizm są charakterystyczne dla tradycyjnej kultury amerykańskiej, to każdy wychowany w tradycji Boga, rodziny, patriotyzmu, posiadania broni i wolnego rynku, potrzebuje pomocy psychologicznej.

 •  

  pokaż komentarz

  Celebryci mają zwyczaj wypowiadania się z pozycji autorytetów na wszystkie możliwe tematy. I o ile nie mam nic do nich samych, bo chyba każdy lubi się czasem powymądrzać, to zastanawia mnie kim są ludzie, którzy przywiązują tak wielką wagę do tego co mówią celebryci.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest problem z socjalizmem, najwięcej dobrego mówią o tym systemie ci którzy nigdy w nim nie żyli. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Obserwator_z_ramienia_ONZ: bo socjalizm rozsiany wśród mocarstw, które go nie popierają, jest jak czerwony koc w otoczeniu byków. może ci się wydawać, że to dobry, solidny, gruby i ciepły kocyk, więc skoro jest zimno, to założenie go musi być decyzją dobrą i wtedy zaczyna się impreza. a jeszcze inni tylko udają, że dostajesz koc, a to tylko jakaś czerwona folia, nie dająca ciepła, a wk@%!iająca byki w ten sam sposób.

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz staną się dwie rzeczy:
  1: za chwilę pod wykopem pojawią się bojownicy #neuropa twierdząc, że PiS to socjaliści a Polska upadnie
  2: żaden z nich nie będzie miał dowodu, ani żadnego źródła, oprócz: "przecież to logiczne", albo "jak można tego nie widzieć?"

  źródło: wykop.pl