•  

  pokaż komentarz

  Kiedy zacząłes biegać.
  Co się stało ze zacząłeś biegać ultra.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy startujesz w ultra bo slabo Ci idzie na asfalcie w krótszych biegach?

  •  

   pokaż komentarz

   @WuERA: Jestem raczej słabym biegaczem asfaltowym (życiówki 10 km - 42:29, półmaraton 1:36, maraton 3:46-3:50), nie lubię planów treningowych i nie wiem czy wytrzymałbym takie treningi.
   Poza tym, biegi ultra mają specyficzną atmosferę. Nie ma takiego wyścigu jak na asfalcie, nikt Ci nie zabiega drogi po kubek z wodą, nie rzuca go pod nogi. W ultra poznałem wielu bardzo fajnych ludzi i ta atmosfera spotykana w górach wśród innych uczestników czy wolontariuszy jest fantastyczna. Starty są dużo dłuższe i doświadcza się takich dziwnych stanów emocjonalnych, jakich na asfalcie nigdy mi się nie udało osiągnąć.

 •  

  pokaż komentarz

  1. Jaki robisz tygodniowy/miesięczny kilometraż?
  2. Jakie jednostki treningowe stosujesz?
  3. Wkurzyłeś się, że nie wygrałeś? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @wunder_waffel:
   1. Kilometraż u mnie jest zależny od wolnego czasu, mam jednak taką zasadę, że jak wychodzę na trening to nie biegam krócej niż godzinę lub 10 kilometrów. Czasem w miesiącu biegam 100 kilometrów bo na więcej nie mam czasu, a czasem i 60 tygodniowo. W okresie przygotowania do startów w górach staram się wychodzić na minimum 13-15 kilometrów. Na prawdę bywa bardzo różnie.
   2. Tak jak pisałem, nie mam żadnego planu, biegam w zależności od odczuć. Z reguły jest tak, że wtedy kiedy mi się bardzo nie chce wyjść na trening, to potrafię zrobić 10 km w 45-46 minut. Czasem robię jakieś interwały, zdarzają się biegi narastającą prędkością. Jak robię podbiegi na okolicznym wiadukcie (mieszkam na równinie) to zawsze wplatam w to sprinty, wieloskoki i skipy pod górę, to na prawdę mocno wzmacnia nogi.
   3. Nie, ale w sumie mogę powiedzieć, że w tym roku byłem lepszy od Kiliana, Walmsleya czy Millera, którzy się wysypali. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  1.Jak wyglądają mniej więcej Twoje treningi przed zawodami?
  2.Jak długo trwał bieg?
  3. W jakich butach biegłeś?
  4. Masz zapis biegu na endomondo?
  5. Jaki masz czas na półmaratonie/maratonie?
  6. Masz fanpage?

  •  

   pokaż komentarz

   @wyindywidualizowana_blond_multipla:
   1. Nie mam żadnego planu treningowego, nigdy w zasadzie nie biegałem pod jakiś konkretny plan. Biegam w zależności od wolnego czasu i swojego samopoczucia. Ja na prawdę nie przepadam za trenowaniem i przygotowanie były dla mnie ciężkie, zwłaszcza psychicznie. W tym roku nie robiłem jakichś bardzo długich wybiegań, miałem jeden start sprawdzający na 120 kilometrów na początku lata. Starałem się bardziej biegać często i wychodzić na treningi na zmęczonych nogach, np wieczorem 15 km, rano 15 km i wieczorem 15 km. Robiłem sporo treningów na trenażerze lub na rowerze szosowym. W tym roku do dnia startu zrobiłem jakieś 1000 kilometrów, początek roku wracałem po kontuzji, więc biegania było niewiele no i zbyt duża waga - stad ten trenażer - co najmniej 3-4 razy w tygodniu rano, na czczo. Niestety mieszkam na terenach nizinnych, w okolicy nie ma pagórków więc musiałem zadowalać się też jakimiś podbiegami, wieloskokami itp.
   2. Mój czas to +- 45 godzin, jest mnóstwo marszu - taka specyfika górskich ultra, ale też błędne jest stwierdzenie, że UTMB można przejść. Trzeba się na prawdę sporo nabiegać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   3. Buty to był błąd, w sumie zgapiłem się i nie pomyślałem o kupnie odpowiednio wcześnie, żeby nowe buty rozbiegać. Startowałem w starych Adidasach Response Trail, które katowałem od 2015 roku. Na mokrych zbiegach kompletnie się nie sprawdzały i nie odważyłbym się w nich juzwystartować.
   4. Gdzieś do 155 kilometra starczyło mi pamięci w zegarku, później zliczał kilometry i wszystko inne, jednak śladu trasy już nie narysował.
   5. W sumie życiówek zbytnio już nie kojarzę, bo rzadko się ścigam na asfalcie, ale są mniej więcej takie: 10 km - 42:29, półmaraton 1:36, maraton 3:46-3:50. Jestem na prawdę człapaczem.
   6. Kiedyś miałem, z bardzo niewielką ilością like'ów, w sumie sami znajomi, jednak zrezygnowałem. Masowy spam FB i zachęty do zapłacenia, żeby ktoś to zobaczył spowodowały, że przestało mi zależeć na tym pisaniu, bo w sumie nie robię tego dla poklasku, a znajomi i tak wiedzą co się u mnie dzieje.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna