•  

  pokaż komentarz

  A w NKWD większość stanowili Żydzi .Nawet 80 procent enkawudzistów miało pochodzenie żydowskie.Ktoś musiał przecież wszystkim w CCCP rządzić i kontrolować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pyza56 było, ale i tak wykop bo to ważne.

   Idę się nasmarować;>

  •  

   pokaż komentarz

   @Pyza56 poproszę źródło tych rewelacji, sam wrzuciłem kiedyś dane Pietrowa odnośnie składu narodowosciowego NKWD.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pyza56: Tak, to Źydzi winni, a nie Rosjanie, słowiańscy bracia.
   #60kopiejekzawpis

  •  

   pokaż komentarz

   @SurowyOjciec: Rosjanie byli pierwszą ofiarą bolszewizmu. Rosjanie jako pierwsi próbowali powstrzymać komunizm w krwawej i okrutnej wojnie domowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pyza56

   "W przeddzień „wielkiego terroru” wśród pracowników na kierowniczych stanowiskach w NKWD przodowali Żydzi - 58% i Rosjanie - 22%. Łotyszy było 8%, Ukraińców - 7% , Polaków - 3%, pozostałe narodowości - 2% Po czystkach „beriowskich” w 1940 roku Rosjan było 45%, Żydów - 35%, Gruzinów - 11%, Ukraińców - 9%. Całkowicie wyeliminowano przedstawicieli narodów „zachodnich”

  •  

   pokaż komentarz

   @SurowyOjciec: @KonradLuzik: @dertom:
   Fragment - "Ano po przegranym Powstaniu Styczniowym niektóre rodziny ziemiańskie zostały doszczętnie wytępione a ich majątki sprzedane Żydom, którzy weszli też w posiadanie herbów. Do czasów Powstania Żydzi nie mogli w Polsce nabywać ziemi. Niestety na ten temat była w naszym ziemiaństwie zmowa milczenia. Po tym kątem możemy też spojrzeć na "hrabiów" Komorowskich ,a przynajmniej część klanu bo był rozrośnięty".
   Więcej możecie się dowiedzieć po wpisaniu w Google - "udział zydów w rewolucji październikowej". Oczywiście jeżeli kogoś to interesuje.,
   Tutaj są dosyć ciekawe nazwiska:
   http://niepoprawni.pl/blog/3551/udzial-zydow-we-wladzach-rewolucji-bolszewickiej

  •  

   pokaż komentarz

   Rosjanie byli pierwszą ofiarą bolszewizmu. Rosjanie jako pierwsi próbowali powstrzymać komunizm w krwawej i okrutnej wojnie domowej.

   @KonradLuzik: I jak przystało na ofiary są z dokonań swojego komunistycznego państwa dumni. Szanują jego przywódców, z J. W. Stalinem na czele i cieszą się z tego, jakim byli wtedy groźnym mocarstwem. To naturalne zachowanie u ofiar. Żydzi też identyfikowali się z III Rzeszą, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @mieszko111: Komunizm w ZSRR wyglądał "trochę" inaczej niż w "najweselszym baraku w obozie socjalistycznym". Jeżeli dołożysz do tego historie społeczną (zamiłowanie/przyzwyczajenie do rządów silnej ręki), koszmar IIWŚ z której wyszli, bądź co bądź, jako zwycięzcy i to że to Moskwa była "centralnym punktem" z którego promieniował komunizm to można po części zrozumieć ich wyprane mózgi.

   Nawet jeśli teraz cierpią na syndrom sztokholmski, to nie zmieni faktu że grubo ponad milion Rosjan oddało życie próbując stłamsić komunizm w zarodku.

  •  

   pokaż komentarz

   @KonradLuzik masz sporo racji, bolszewizm nie powstał w wyniku wyborów ale w drodze krwawej rewolucji. Kto czytał to wie że była Rosja biała i czerwona.

  •  
   w.....k

   -2

   pokaż komentarz

   @Pyza56: ten na foto też wygląda ci na żyda, ruchotrolu??
   Przecież ten kacapski zwyrodnialec to typowy analfabeta w lapciach oderwany od pługa pod Leninowskiem, tępy, agresywny mongolski mix, najbardziej typowy z typowych Rosjan.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolniek: @jaKlaudiusz: @Pyza56: @mieszko111: @IetrusI: @SurowyOjciec: Nie wiem kto plusował a kto nie więc gwoli uzasadnienia mojego stanowiska. Nikita Petrov to ten wspomniany w znalezisku badacz Memoriału. Jednej z najbardziej propolskich organizacji w Rosji.
   Nikita Petrov, "Veränderungstendenzen im Kaderbestand der Organe der sowjetischen Staatssicherheit in der Stalin-Zeit", Forum für osteuropäische Ideen- und Zeitgeschichte, 5(2) (2001), www1.ku-eichstaett.de/ZIMOS/forum/docs/petrow.htm
   "This table was compiled using archival material: GARF, holding 9401, IL. 8, file 43, sheets 33-34; ibid., file 64, sheet 24; CA FSB, holding 4-os., IL. 8, file 11, sheets 310-341."

   "Jews were not as strongly represented when considering all staff members of the state security. On March 1, 1937, 7% of all employees of the state security system were Jews, and on January 1, 1941, this percentage shrank to 4%. During the years before the war, the principle used to select the cadre members for the nomenklatura lead to a massive change of the ethnic make-up of the NKVD apparatus. At that time, no specific politics to remove especially Jews from the state security existed as yet. That changed between 1950-1953, when the persecution of the MGB system was directed exclusively against Jews. Already in 1950, Jews made up only 1.5% of the entire strength of the operating cadre."

   W latach 30 na wyższych stanowiskach było ich około od 30 do maks nie wiele ponad 40 %. Po wielkiej czystce spada ich udział do 4 % w lipcu 1939 roku. W skali całego aparatu bezpieczeństwa jest ich jeszcze mniej. Czas zbrodni katyńskiej to zdecydowana przewaga Rosjan w NKWD i Armii Czerwonej. Opublikowano dane personelu realizującego wymordowanie Polaków w 1940r. Nie ma tam żydowskich nazwisk. Moze się jacyś znaleźli, nie wiem. Tu część:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_wykonawc%C3%B3w_zbrodni_katy%C5%84skiej

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @dertom:

   W przeddzień „wielkiego terroru” wśród pracowników na kierowniczych stanowiskach w NKWD przodowali Żydzi - 58% i Rosjanie - 22%. Łotyszy było 8%, Ukraińców - 7% , Polaków - 3%, pozostałe narodowości - 2% Po czystkach „beriowskich” w 1940 roku Rosjan było 45%, Żydów - 35%, Gruzinów - 11%, Ukraińców - 9%. Całkowicie wyeliminowano przedstawicieli narodów „zachodnich”

   Żydzi mordowali Polaków w Katyniu:
   https://gloria.tv/article/yyW2HJXfU7id2N24hfYuRM3KE

  •  

   pokaż komentarz

   @Pyza56: Na podstawie jakich dokumentów? Skoro toczyło się śledztwo w tej sprawie i są zeznania Tokariewa uczestnika akcji oraz dokumenty resortowe z nagrodami za to? Imiennie wymienieni pracownicy-wykonawcy. Gdzie wymieniono nawet protokolantki?
   A poza tym zdajesz sobie sprawę że strona powiela fake news amerykańskiej organizacji USA „The truth at last” powiązanej z kuk klux klanem? Oczywiście już się pojawiło to na wykopie.
   https://www.wykop.pl/wpis/20284571/26-pazdziernika-1940-r-125-funkcjonariuszy-nkwd-uc/
   szerzej o stronie
   https://www.wykop.pl/link/2483561/comment/27435155/#comment-27435155

  •  

   pokaż komentarz

   @dertom: Pomyślmy !80,70 ,60,50,procent Żydów w NKWD 1939,1940(Wywózka Polaków przez NKWD na Syberię i wszyscy twierdzili ,że po nich przychodzili Żydzi,ich domy i majątki też przejmowali Żydzi)A Żydów w NKWD niema? Zniknęli ?Proste zmienili nazwiska i przestano wpisywać pochodzenie etniczne . Takie było polecenie władz państwa rad.Wszyscy Żydzi stali się Rosjanami ,Gruzinami,Ukraińcami,Białorusinami itd,W linkach ,które zamieściłeś ,prawdopodobnie nie czytając,,Opublikowane dane personelu realizującego wymordowanie Polaków w1940r.Nie ma tam żydowskich nazwisk."Solomon Rafajłowicz Milsztain,Konstanty Siergiejewicz Silberman,Iwan,Iwanowicz Feldman,Aleksandr Fadiejew.To zapewne są nazwiska ,,kozaków dońskich?"W Polsce także Izaak Flasch-Józef Światło,Fajga Mindla -Helena Wolińska,Josif Goldberg- Józef Różański itd...Josif Wisarionowicz -Stalin też był Gruzinem,ale tylko po matce ,bo ojciec był Żydem(Edward Radziński ,,Stalin",,Według Witolda Kuleszy .Liczbę sprawców współdziałających w różnych formach w dokonaniu zbrodni można określić jako zbliżoną do 2000 osób."

  •  

   pokaż komentarz

   A w NKWD większość stanowili Żydzi .Nawet 80 procent enkawudzistów miało pochodzenie żydowskie.Ktoś musiał przecież wszystkim w CCCP rządzić i kontrolować.

   @Pyza56: powody dla których żydzi kochali białych rosjan i całą ruską prawicę: An estimated 100,000 to 150,000 Jews in Ukraine and southern Russia were killed in pogroms perpetrated by Denikin's forces as well as Petlyura's nationalist-separatists.[8] Hundreds of thousands of Jews were left homeless and tens of thousands became victims of serious illness https://en.wikipedia.org/wiki/White_Terror_(Russia)

 •  

  pokaż komentarz

  Pomijając inne sprawy. Tak od strony medycznej, ciekawy jestem, czy nie miał przez to uszkodzonych stawów... przecież każdy wystrzał to całkiem solidne uderzenie w dłoń, nadgarstek, łokieć....

  •  

   pokaż komentarz

   @inver: Głowę miał na pewno. Zachlał się na śmierć

  •  
   dobrze_smyram

   +20

   pokaż komentarz

   @inver: Wiadomo tyle, że w NKWD wprowadził wiele usprawnień. Wywalił radzieckie Nagany na niemieckie Walthery PP.

   Patrząc na to, jak minimalny odrzut miał ten pistolet, używany w dodatku w długiej i mocnej rękawicy którą nosił przy egzekucjach, uszkodzenia stawów mogły być minimalne lub zerowe.

   Zachlał się na śmierć

   Albo się zachlał, albo zmarł na zawał, albo sam się zastrzelił, albo Chruszczow postanowił że to ludzkie zwierze nie ma prawa żyć, bo sieroty po Stalinie przy odwilży były tylko problemem.

  •  
   dobrze_smyram

   +2

   pokaż komentarz

   @rav33: Nagant był oczywiście belgijski. Ale...

   Na potrzeby funkcjonariuszy bezpieczeństwa opracowano specjalne odmiany rewolweru. Jedną z nich była broń o zmniejszonych gabarytach, lepiej nadająca się do skrytego przenoszenia. Zmniejszenie wymiarów osiągnięto poprzez skrócenie lufy oraz chwytu. Produkowano także odmianę rewolweru wyposażoną w tłumik dźwięku. Tłumik został skonstruowany w 1929 roku przez braci Mitinów. Wszedł on na wyposażenie agentów NKWD pod nazwą Bramit.

   Rosyjskie i radzieckie Naganty wz. 1895 w niewielkich ilościach były też używane w Wojsku Polskim w latach 1918-23[1]. W późniejszym czasie produkowano w Polsce nieco lżejszy wariant rewolweru na potrzeby Policji Państwowej. Wytwarzano go w Fabryce Broni w Radomiu, jako Nagant wz. 30 (lub Ng 30). W większych ilościach rewolwer pojawił się w uzbrojeniu Ludowego Wojska Polskiego od 1943 do lat 50.

 •  

  pokaż komentarz

  To są tak olbrzymie zbrodnie, że ludzki umysł sobie nie potrafi sobie z nimi poradzić. Gdy jakiś morderca zabija trzy osoby, to każdy myśli, że to okropne i zwyrodniałe, a 50 tys. ludzi- nooo jesteś raczej zajętym człowiekiem, musisz chyba wstawać bardzo wcześnie. Dlatego też komunizm jest nadal popularnym ruchem.

 •  

  pokaż komentarz

  Własnoręcznie zastrzelił 50 tys. ludzi.

  Sprawdzam:

  Krążyły po Moskwie słuchy, że (...) zastrzelił własnoręcznie około 50 tys. ludzi.

  Czyli nie zastrzelił tylu osób.
  Po co kłamać w takim temacie?
  Sama potworność i oprawcy, i wydarzeń, nie wystarczy?
  ;>