•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Biorac pod uwage korzysci to dla faceta jest korzystny ale kobiety w ch#$ zj#@!ny

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: czy ja wiem... ja tam nie chciałbym być ciapusem. Wolę mieszkać w dziewietnastowiecznej polskiej wsi, niż być ciapakiem szastającym kasą na polskie modelki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo: ja tez i masa polakow rowniez dlatego mozna byc spokojny o nasz k$!@idolek :)

  •  
   O.........................i

   -117

   pokaż komentarz

   @koral: nieprawda. Bardzo wiele kobiet ciągnie do Islamu. I nie, nie robią tego z głupoty, ani dlatego, że szukają śniadego księcia. To są całkiem racjonalne decyzje, które rozumie w sumie każdy, kto się nad tym choć trochę zastanawiał a nie tylko zbywał, że "głupie kretynki, nie wiedzą co robią".

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski: "to są całkiem racjonalne decyzje" - jakie, podaj przyklad, bom ciemny jak chlop panszczyzniany XD

  •  
   O.........................i

   -96

   pokaż komentarz

   @koral: Dobrze, nie ma problemu. Są względy, które przemawiają bardziej za kulturą arabską niż zachodnią. Często zapomina się, że dla matki wychowującej dzieci bardzo ważne znaczenie ma wsparcie wspólnoty. W kulturze zachodniej, gdzie indywidualizm stawia się na pierwszym miejscu ta potrzeba pozostaje bardzo często niezaspokojona a sama wspólnota bardzo często ledwo co zipie bo każdy chce jak najwięcej żyć "dla siebie". Nie znamy w tych społeczeństwach swoich sąsiadów a czasami nawet i dalszej lub wręcz bliższej rodziny. I to właśnie pcha niektóre europejki do krajów arabskich i wychodzenia tam za mąż. Tamte kultury na pierwszym bezwzględnie miejscu stawiają rodzinę. Rodzinę rozumianą bardzo szeroko, jako wspólnota klanu wspierająca i chroniąca swoich członków przed światem zewnętrznym.

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski: gdzie jak maz sobie zechce to wyp$$%#?@i zone z domu i matka nigdy nie zobaczy swojego dziecka bo ta wspolnota bedzie je chronila przed "obca"
   Tam kobieta ma totalnie gowno do gadania i nie powiesz mi ze europejka rodzi dziecko dla wspolnoty bo jesli tak to juz jest wyprany mozg

  •  

   pokaż komentarz

   nieprawda. Bardzo wiele kobiet ciągnie do Islamu. I nie, nie robią tego z głupoty, ani dlatego, że szukają śniadego księcia. To są całkiem racjonalne decyzje, które rozumie w sumie każdy, kto się nad tym choć trochę zastanawiał a nie tylko zbywał, że "głupie kretynki, nie wiedzą co robią

   @OczywiscieZeNieKochamPolski: dobra ta zarzutka...tak nie za bardzo subtelna( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   O.........................i

   -62

   pokaż komentarz

   @koral: to są pojedyncze przypadki a nie reguła i takie ekstrapolowanie jest nieuprawnione, zwłaszcza, że to jednak w kulturze zachodu rozwody są plagą a bynajmniej nie tam. Nigdzie nie napisałem, że kobieta rodzi dziecko dla wspólnoty, tylko, że we wspólnocie szuka oparcia, czytaj proszę ze zrozumieniem, napisałem to bardzo jasno.

   Jeśli mamy do czynienia z dużą katolicką czy z innej religii rodziną, realnym klanem ze swoją siłą ochronną a nie rodziną skłóconą i podzieloną, to jest małe prawdopodobieństwo aby kobiety z tej rodziny szukały tego co już mają w innych krajach. Ale całkowicie rozumiem (i dziwię się że wy nie rozumiecie) kobiety z rodzin rozbitych, niepełnych, skłóconych, które nie mają nikogo lub które mają niewiele. Są skazane na siebie lub prawie na siebie. Ich organizmy każą im znaleźć dogodne warunki dla swoich lub przyszłych dzieci i jeżeli europejscy mężczyźni nie mają takiego swojego silnego, stabilnego klanu ani też nie potrafią zorganizować realnego substytutu dla klanu w erze poszatkowanych i zniszczonych rodzin, to sorry, te kobiety będą uciekać do owych Arabów. A jeżeli wy w tym widzicie ich głupotę to tylko sami sobie szkodzicie.
   @kamien23 za sugerowanie trollingu czarna lista. Wypad i goń się :).

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski: "Ich organizmy każą im znaleźć dogodne warunki dla swoich lub przyszłych dzieci" - o k#%#a, co ja wlasnie przeczytalem nie wierze

   Podaj mi adres do twojego imama niech sie bagiety nim zainteresuja po p!@@@$?i trzy po trzy

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski: z całej tej arabskiej kultury został im tylko islam i jego sztywne ramy. Wszystko inne robią arabowie na styl zachodni. Dlaczego?

  •  

   pokaż komentarz

   To są całkiem racjonalne decyzje

   @OczywiscieZeNieKochamPolski: Islam, czy nie islam, nie istnieje coś takiego jak racjonalna decyzja, gdy w grę wchodzi wybór religii. Chyba, że przyjmuje się ją z alternatywą w postaci miecza przy szyi.

  •  
   O.........................i

   -35

   pokaż komentarz

   @koral: na poziomie rynsztoku dyskutować nie będę. Jeśli chcesz w tak impertynencki sposób się odnosić, to ja kończę tę dyskusję, sądziłem, że stać Cie na więcej. Widocznie w trzecim poście miałeś więcej niż rację.
   @axxamith: nie zgodzę się z Tobą. Otóż w kulturze arabskiej może i noszą jeansy oraz piją colę, ale to jest warstwa całkowicie wierzchnia. Na poziomie rodziny i wspólnoty niewiele się zmieniło. Są bardzo konserwatywni, bardzo przywiązani do instytucji rodziny i bardzo związani ze swoimi wielkimi klanami. Z resztą sam Zachód do niedawna w dużej mierze taki był, do rodziny przywiązywano bardzo dużą wagę.
   @Altar: nie zgodzę się. Religię jak najbardziej można przyjąć w oparciu o argumenty racjonalne a nie duchowe. Większość klanowych czy dziedzicznych-feudalnych władców przyjmujących religię dla siebie i swojego ludu kierowała się polityką i korzyściami.

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski dużo i w miarę z sensem, ale jesteś na głównej wykopu, tu się bashuje islam o którym się przeczytało na głównej wykopu, gdzie źródłem jest często newsy.ru. :-)

  •  
   O.........................i

   -30

   pokaż komentarz

   @Rybonukleoza: nie obchodzą mnie plusy i minusy. Chcesz to mi daj 100 minusów. Chcesz to mi daj 100 plusów. Ja po prostu wyrażam swoje opinie. Liczę przede wszystkim na dyskusję a nie chamstwo, ale coraz trudniej o to na tym portalu.

  •  
   O.........................i

   -23

   pokaż komentarz

   @Strahl: heh, zdaję sobie z tego sprawę, znam to bo wypowiadam się tylko, gdy wiem, że moja opinia odbiega od opinii dominujących bo inaczej ktoś już napisał co ja miałem w głowie i to jest bez sensu. To jest jeszcze łagodna reakcja, z reguły są prostackie inwektywy, totalne chamstwo i otępiałe z nienawiści spazmatyczne wybuchy emocji. Taki zwierzęcy sprzeciw na sam fakt, że ktoś mówi inaczej niż wpojona na wykopie, dominująca narracja. Ale czasami jest jedna czy dwie duszyczki zdolne do racjonalnej dyskusji i dlatego warto tu być :).
   @patrzpan: owszem

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski Wytrzymałem 20 stron i wtedy przypomniałem sobie dokument w którym jakiś gość przekonywał dlaczego ta religia jest atrakcyjna dla większości Świata. Otóż dlatego że większość Świata to ludzie biedni i bez wykształcenia.Naprawdę się starałem do końca wyrobić z jego czytaniem ale dałem spokój.

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski Znaczy, no generalnie rozumiem co chcesz przekazać ale nie licz że przekonasz tym konserwy. To działa na takiej samej zasadzie jak strach przed samolotami, "co chwila" jest jakaś katastrofa, mała czy duża, nie ważne, samoloty spadają. Każdy patrzy przez pryzmat tych tragedii nie widząc że codziennie mamy setki udanych przelotów, tysiące jeśliby liczyć każdą jednostkę powietrzną. Tak samo i w tym wypadku, mała reprezentatywna grupa robi opinie wszystkim. Generalnie pluje na Islam, a nawet i całą religię, każdą która nakazuje zabijać innowierców w imie czego? Niczego. Odejmując to co negatywne to fakt faktem masz racje, na wschodzie jest zupełnie inne myślenie. Nie ma kraju w którym nie ma przemocy wobec kobiet, to są jednostki, chore na łeb, tego nie wyplenisz bo i tak wrócą, nie ma sensu łączyć tego z religią. Tylko jak już mówiłem, grupa robi reputacje ogółowi, jakikolwiek by on nie był

  •  
   O.........................i

   -19

   pokaż komentarz

   @patrzpan: to prawda. Koran jest dużo prostszy niż biblia do zrozumienia. W przypadku biblii uważam otwarcie, że interpretacja "na własną rękę" najczęściej sprowadzi niewykształconą osobę na manowce i dlatego tutaj nie zgadzam się z protestantami, którzy uważają, że każdy jest do tego zdolny. Na pewno tak nie jest. Koran jest dużo prostszy w odbiorze i masz rację. Inna sprawa jak Koran przekłada się na kulturę a to jest już długi temat. W każdym razie przeczytałem cały.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: Korzystny? Nie wolno ci w jednym pokoju z kobietami przebywać.... ogólnie to ci nic nie wolno bo Allah nie pozwala. Życie odarte z przyjemności jeszcze bardziej jak w KK po to żeby produkować frustratów którymi można łatwo manipulować. Ewentualnie możesz sobie żonę bezkarnie ponap%#@#!!ać albo dokonać honorowego zabójstwa swojej córki. Mnie akurat takie rzeczy nie cieszą

  •  
   O.........................i

   -22

   pokaż komentarz

   @drzuo: to w ogóle nie jest rzeczywisty obraz tamtej kultury w ujęciu holistycznym - całościowym. Muzułmanie to naprawdę nie jest miliard potworów.

  •  
   O.........................i

   -20

   pokaż komentarz

   @Anscylla: właściwie nic dodać nic ująć. Z tym wyjątkiem, że ja sam jestem konserwatywny (nie mylić z prawacki) a jakoś sam siebie przekonałem :D.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: Co za paradoks obecny system wypiera białych mężczyzn i gloryfikuje role kobiety w społeczeństwie,
   w dodatku ten sam system toleruje Islam co oznacza że popiera szariat prawo w którym role się odwracają
   o 180 stopni a kobiety są tam traktowane jak niewolnice,ba! ruch feministyczny solidaryzuje się z muzułmanami.
   Czy ktoś mi powie kiedy ta karuzela absurdu się zatrzyma乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski w pewnym sensie @drzuo ma trochę racji. Pewnie nie widziałeś tych znalezisk z filmami ISIS w Syrii jak pakują jakiegoś młodego chłopaka do wozu wypełnionego materiałami wybuchowymi i pierdzielą coś o raju. Wracając do sprawy uważam też Stary Testament za mitologię która jest ciut bardziej skomplikowana niż Koran ale jednak.Upadek Cesarstwa Rzymskiego i niesienie "Słowa Bożego" sprawiły że ludzkość zatrzymała się w rozwoju na gdzieś 400 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomo1945: Ty to rozklafldasz na czynniki pierwsze nie licz ze lewactwo posiada na tyle zlozony mozg aby to ogarnac

   Bo tak poziom hipokryzji juz od dawna osiagnal poziom dna teraz mul atakuje

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski: Ziom czy Ty w to wierzysz co piszesz? Od 3 lat mieszkam na Bliskim Wschodzie i nie znam zadnej inteligentnej kobiety która wyzbyla sie swojej wolnosci na rzecz wspolnoty, która tak samo jak wspiera, tak szybko rowniez cie wyrzuca i zrywa kontakty jesli tylko nie podporzadkujesz sie.

   Zreszta widze tutaj analogie do swiadkow jehowy w PL.

  •  
   O.........................i

   -19

   pokaż komentarz

   @patrzpan: no owszem, ale ISIS ani ich pobratymcy to nie jest kulturowa norma w świecie Islamu, tylko odchyły. Gdyby tam naprawdę za każdy grzech się kamieniowali to nie mieliby tak sprawnej demografii, uwierz mi. Albo sam się przejedź i zobacz na własne oczy, co ja będę gadać. Oj, Stary Testament ma w sobie bardzo dużo ciekawostek, które nie są widoczne dla laika. To nie jest prosta książka. Co do upadku Rzymu nie zgodzę się, ostatnie 300 lat antyku to regres gospodarczy zwietrzałego i niewydolnego rzymskiego systemu społecznego z którego Europa wyszła dopiero gdy przyjęła na dobre chrześcijaństwo i w tym samym momencie (uprzedzając - 300 lat przed Kolumbem) stała się najszybciej rozwijającym się miejscem na świecie.

  •  
   O.........................i

   -18

   pokaż komentarz

   @Dentka7: tak, znam takie przypadki kobiet, które wybrały to domowe życie właśnie ze względu na poczucie bezpieczeństwa i wsparcie. Ale Bliski Wschód to bardzo ogólnikowe określenie, które obejmuje kraje dużo bardziej różniące się wzajemnie kulturowo niż Europejczycy względem siebie więc trudno mi się odnieść.

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski: To na pewno nie sa to kobiety inteligentne. Zreszta to wsparcie to tez ma ciekawa definicje u nich. Zero wolnosci, podazanie slepo za Bogiem i oczekiwaniami starszyzny.

   To tak jakby szukac bezpieczenstwa w wiezieniu. Tez je tam znajdziesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski Przy okazji spotkałem się kiedyś z teorią że "Wniebowstąpienie" Mahometa zapewnili mu jego konkurenci ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski myślę, że dorzali faceci (a nie starzy, bo jest wielu starych dupków) woleliby jednak by ich kobieta była wolną i szczęśliwą jednostką, a nie popychadłem, które jest w zależne od mężczyzny. Nie wiem jak Ty, ale ja bym nie chciał niewolnicy w domu.

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski: W islamie nawet koza czy osioł ma większe prawa od kobiety. Tam mężczyzni i religia decydują o każdym aspekcie z życia kobiety.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: wiesz ze w islamie jest nierowny podzial dyatrybucji kobiet?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Mieszkam w Turcji i zgadzam się z tobą w 100 %. Tutaj kobietom łatwo jest wychowywać dzieci ze względu na pomoc od własnej i męża rodziny.

  •  

   pokaż komentarz

   o k$??a, co ja wlasnie przeczytalem nie wierze

   @koral: taaa, bo ludzie tacy kurła wielce racjonalni i instykty odkąd golimy jaja i cipy już w ogóle nie mają na nas wpływu xD

   @OczywiscieZeNieKochamPolski to je wypok, nie wiem czego oczekiwałeś. Nie przetłumaczysz, że część (być może niewielka, nie wiem) choćby podświadomie pójdzie za instynktem, a nie za prawami. Ciekawe spojrzenie, btw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szpongiel: to bardziej kwestia tego że potrzeba struktury niebezpiecznie przypomina niewolnictwo w islamie, ale jeżeli rozbite dziewczyny pragną odebrania wolnej woli to to dostaną. Tylko później są dramatyczne historie jak się nie mogą wycofać, bo utrata wolności jest jednokierunkową drogą.

  •  

   pokaż komentarz

   @OczywiscieZeNieKochamPolski: Biedne kobiety, nigdy nie mogą być odpowiedzialne za siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @koral kończ waść, WSTYDU mu oszczędź (⌒(oo)⌒)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak im nie pasuje to wypad na Bliski Wschód

  •  
   K....................i

   +14

   pokaż komentarz

   @patrzpan: problem w tym, że zj$$%na polityczna poprawność na zachodzie UE penalizuje nawet takie komentarze jak twój, więc oporu tam nie ma prawie... Ludzie są mocno spacyfikowani i zastraszeni, jeśli coś powiedzą anty to prywatnie, a oficjalnie udają że się godzą (・へ・)

  •  

   pokaż komentarz

   @KonstantyJanZahorowski U nas też powoli się zaczyna.Jakiejś babce z Indonezji dzieciaka z autyzmem przycięły przypadkowo drzwi od autobusu a ta drze ryja na tokfm i Facebooku że rasizm.Zgadnij kto w większości ją popiera?Tak, kobiety, w tym pare konwertytek

 •  

  pokaż komentarz

  Islam zawsze taki był, nie ma się czemu dziwić, różnica kiedyś i dziś polega na tym że kiedyś to się z Islamem nie cackaliśmy a teraz uznaliśmy że nie są dzikusami i daliśmy im obok siebie zamieszkać, skutek widać we wzroście przestępczości w państwach którzy takie sepuku popełnili.

  •  

   pokaż komentarz

   @1realista1 Kiedyś Bliski Wschód się rozwijał aż przyszedł Mahomet i wszystko jebło

  •  

   pokaż komentarz

   @1realista1: kiedyś ((oni)) mieli na gówno wpływ. Niestety wiele się od tamtego na gorsze zmieniło

  •  

   pokaż komentarz

   @patrzpan: Nie. Mahomet zmarł w 632, tymczasem Bliski Wschód jeszcze wiele wieków potem dominował nad Europą. Regres zaczął się dopiero jakoś w XIII-XIV wieku. Korelacja żadna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bactrosaurus Muszę doczytać.Widocznie tam doszli do władzy tacy sami radykałowie jak u nas

  •  

   pokaż komentarz

   @patrzpan: Sprawa jest złożona, ciężko sprowadzić to do jednego czynnika. Napewno przyczyniły się do tego:
   a)najazdy. W XIII wieku Bliski Wschód zostaje spustoszony przez Mongołów. O skali zniszczeń świadczy fakt, że niektóre regiony tego obszaru, swoją populację sprzed najazdów mongolskich, odzyskały dopiero w .... XX wieku!
   Europa miała to szczęście, że najazd Mongołów dotknął tylko jej wschodnich rubieży. W XIV wieku pojawia się nowy najeźdźa - Timur Chromy zwany Tamerlanem - który również dewastuje Bliski Wschód (słynne piramidy z czaszek).
   b)przemiany ideologiczne. W islamie u schyłku średniowiecza, można zauważyć odwrót od racjonalizmu, myśli Arystotelesa na rzecz mistycyzmu, fideizmu, ogólnie irracjonalizmu.
   c)zjednoczenie polityczne większości świata muzułmańskiego przez Turcję. Jak się popatrzy bliżej, to złoty wiek cywilizacji muzułmańskiej, to okres rozbicia politycznego, gdy władza kalifa w Bagdadzie była czysto nominalna. Rozbicie polityczne i rywalizacje między różnymi emirami, sułtanami itp. sprzyjała rozwojowi, zaś zjednoczenie polityczne w obrębie jednego muzułmańskiego supermocarstwa - raczej stagnacji z braku konkurencji.
   d)gwoździem do trumny były przemiany gospodarcze. Jak trafnie zauważył jeden z badaczy, prawdziwymi narodzinami współczesnego świata bylo przeniesienie punktu cięzkości ówczesnego świata z basenu Morza Śródziemnego na Atlantyk. Spadek znaczenia handlu na Morzu Śródziemnym na rzecz handlu translantyckiego oznaczał onaturalne problemy dla krajów basenu Morza Śródziemnego, dla których był to ważnym źródłem dochodów. Warto dodać, że dotknęło to nie tylko krajów muzułmańskich - pewien regres obserwuje się też w Włoszech czy Hiszpanii.

  •  

   pokaż komentarz

   @1realista1: nie, kidyś to byli bardzo sympatyczni ludzie, islamska wiosna czy jak to tam nazywają wszystko zmieniła

 •  

  pokaż komentarz

  Za Armina Navabi wykop! Gość ma jaja, kanadyjczyk pochodzenia irańskiego, działacz, widziałem że uczestniczy w organizacji eventów ze znanymi ateistami, politykami np. Samem Harrisem, Douglas Myrrayem itd. Obejrzyjcie jego krótki ale najmocniejszy film jaki widziałem> koniecznie zatrzymajcie na gosciu na 1:45 min. warto !! szkoda że ocenzurowali dziewczynę z 2:21, była taka śliczna :/.

  źródło: youtube.com