•  

  pokaż komentarz

  Ona nie wie co to jest temat tabu

  źródło: tabu.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Szacunek. Ale Katole ją zjedzą, Fronda już ją oczerniała.

 •  

  pokaż komentarz

  Już na okładce książki oczywiście murzyn całuje białą laskę bo jakże by tak odwrotnie to nie postępowo

 •  

  pokaż komentarz

  Pseudocelebryci biorą się za edukowanie młodzieży. I jak tu ma być dobrze.

 •  

  pokaż komentarz

  W dzisiejszych czasach każdy może wydać książkę. Ale czy te rozmówki i wywiady przeprowadzane przez Panią Rubik coś więcej wniosą do edukacji seksualnej w szkole ??? Zaznaczam nie czytałem tej książki.
  Chciałbym być w dobrej myśli ale mam wątpliwości do tej inicjatywy, ponieważ nauczyciel prowadzący zajęcia w takim temacie zawsze będzie opierać się o program kształcenia "przygotowany" przez MEN lub będzie omijać trudne kwestie ze względu na swoją mentalność.
  Może warto było by wysłać te książki do Ministerstwa Edukacji Narodowej czy do uczelni wyższych, które prowadzą studia podyplomowe - wychowanie do życia w rodzinie.

  Aha jeszcze jedno zdanie na koniec cytując

  Większość nastolatków w szkole słyszy jedynie nieprawdziwe informacje. Takie że na przykład masturbacja jest grzechem(...)
  Dla osób wierzących mających skrajne podejście do wiary, zawsze będzie grzechem to normalka. Ale od kilku lat prowadzone są badania naukowe o szkodliwości nadmiernej masturbacji i jak innych kompulsywnych zachowaniach seksualnych -> http://hiperseksualnosc.pl/o-hiperseksualnosci/ Kij ma zawsze dwa końce. Takie są moje przemyślenia odnośnie tej wiadomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   A..........e

   +67

   pokaż komentarz

   W dzisiejszych czasach każdy może wydać książkę. Ale czy te rozmówki i wywiady przeprowadzane przez Panią Rubik coś więcej wniosą do edukacji seksualnej w szkole ??? Zaznaczam nie czytałem tej książki.

   @IrytujacyTypek: Zwróć uwagę, że na ten fragment artykułu:

   Do współpracy przy tworzeniu poradnika zaproszono najlepszych ekspertów w Polsce, m.in. lekarzy, terapeutów i wielu specjalistów z różnych dziedzin. Młodzi ludzie będą mogli korzystać także ze szkoły #sexedpl, czyli cyklicznych, kilkudniowych warsztatów na terenie różnych różnych placówek ponadpodstawowych.

   Mam nadzieję, że w książce dominują właśnie opinie ekspertów, a nazwisko Rubik jest tylko wabikiem promocyjnym. Mam nadzieję, że tam jest rzeczywiście wiedza na temat antykoncepcji, anatomii, płci itp. Niestety masz racje z tym, że nauczyciele nie będą korzystać z tej książki, bo program. Kolejny minus – każdy może uczyć „wudeżetów”. Mnie w gimnazjum przez rok uczyła katechetka (sic!). I tak próbowano mnie nauczyć, że seks to dopiero po ślubie, że antykoncepcja szkodzi, że aborcja jest zła… Na szczęście po tej fatalnej wtopie zmieniono nauczyciela po roku. A teraz przy tak dużym p$@!$@@niku w szkołach te zajęcia będą jeszcze bardziej prowadzone po łebkach dla garstki osób (bo reszta albo nie będzie mogła się uczyć przez konserwatywnych rodziców albo uzna, że te zajęcia mu się nie przydadzą „bo dzięki internetowi wie wszystko o seksie”).

   A, masturbacja jest dobra. Ale we wszystkim trzeba zachować umiar ( ͡° ͜ʖ ͡°) Woda w nadmiarze także szkodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Dla osób wierzących mających skrajne podejście do wiary, zawsze będzie grzechem to normalka.

   @IrytujacyTypek: To nie normalnka, tylko niedoj@$?nie mozgowe, zacofanie, brak wiedzy i skrajna głupota.
   na te cherezje nie powinno być miejsca w szkołach

  •  

   pokaż komentarz

   Aha jeszcze jedno zdanie na koniec cytując

   Większość nastolatków w szkole słyszy jedynie nieprawdziwe informacje. Takie że na przykład masturbacja jest grzechem(...)

   @IrytujacyTypek: ale to są slogany, rozumiesz? ona nie ma nic w głowie, powtarza tylko nic nie znaczące nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości hasła

   zakop za spam ode mnie

  •  

   pokaż komentarz

   W dzisiejszych czasach każdy może wydać książkę. Ale czy te rozmówki i wywiady przeprowadzane przez Panią Rubik coś więcej wniosą do edukacji seksualnej w szkole ?
   @IrytujacyTypek: Jakby chodziło o poprawę edukacji, a nie dorobienie na książce to nie chodziłaby na spotkania autorskie, tylko konsultacje w ministerstwie. Poza tym... kobieta, która zawodowo chodzi w tę i z powrotem - wielki autorytet w kwestii seksualności człowieka.

   Dla osób wierzących mających skrajne podejście do wiary, zawsze będzie grzechem to normalka.
   Taka mała uwaga... to co jest grzechem, a co nie wynika z Pisma Świętego i nauczania Kościoła, a nie z naszego prywatnego stosunku do danego czynu. Także to co Rubik powiedziała w tym kontekście ma tyle sensu jak stwierdzenie, że, nie wiem, "nastolatkowie słyszą wiele nieprawdziwych informacji jak to, że palenie zioła jest nielegalne". To co sobie o tym myślimy o marihuanie nie zmienia jej statusu prawnego.

   na te cherezje nie powinno być miejsca w szkołach
   @Im_not_a_robot: Wydaje mi się, że kto jak kto, ale Ty nie powinieneś mówić co powinno, a co nie powinno być w szkole ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   (...) ale to są slogany, rozumiesz? ona nie ma nic w głowie, powtarza tylko nic nie znaczące nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości hasła (...)
   @Seikilos: Niech każdy zada sobie pytanie co mu w szkole mówiono i gdzie to leży w stosunku do tego co opowiada Rubik. Ja wiem, że łatwo powtarzać frazesy, że "w szkołach za dużo uczo" czy "a WDŻ to katechetki prowadzo", ale nie znaczy to, że jakkolwiek ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości...

  •  

   pokaż komentarz

   Do współpracy przy tworzeniu poradnika zaproszono najlepszych ekspertów w Polsce, m.in. lekarzy, terapeutów i wielu specjalistów z różnych dziedzin

   @Agent_Mugabe: Czyli jest to twórczość zbiorcza, promowane nazwiskiem Rubik.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam nadzieję, że w książce dominują właśnie opinie ekspertów, a nazwisko Rubik jest tylko wabikiem promocyjnym.

   @Agent_Mugabe: W znalezisku w tym samym temacie sprzed kilku tygodni jako eksperci byli wymienieni rozni vloggerzy. Pamietam, ze skomentowalem pytaniem czy ekspertow z Instagrama rowniez zaprosili.

  •  
   A..........e

   -1

   pokaż komentarz

   W znalezisku w tym samym temacie sprzed kilku tygodni jako eksperci byli wymienieni rozni vloggerzy. Pamietam, ze skomentowalem pytaniem czy ekspertow z Instagrama rowniez zaprosili.

   @piwniczak: Serio? Mam nadzieję, że się mylisz. Za kilka dni kupię tę książkę i sam się przekonam, jaka jest jej zawartość. I mam nadzieję, że żadnego vloggera nie będzie…

  •  

   pokaż komentarz

   @IrytujacyTypek: nie, to kolejny sciek od tego kosciotrupa. Dobre pewnie do rozpalenia w piecu.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwniczak: @Agent_Mugabe: chodzi o to, by ksiazka sie przebila, stad znane mlodziezy nazwiska/nicki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Agent_Mugabe: Sa tez vlogerzy specjalisci, np Maciej Klimarczyk. Vlog to bardzo dobre narzedzie docierania do mlodszych odbiorcow, zdecydowanie lepiej miec kogos z wiedza, kto ma doswiadczenie w tlumaczeniu przed kamera.

  •  

   pokaż komentarz

   @IrytujacyTypek: Przeczytałem tę książkę jeszcze przed premierą, bo doszła szybciej w empiku. Bardzo, bardzo dobra książka, bez wstydu, bardzo wyważona i napisana tak, że sam jako młody nastolatek, chciałbym ją przeczytać.

  •  

   pokaż komentarz

   @IrytujacyTypek: Byłem na spotkaniu z Anja i wspominała ze w OFICJALNYM „podręczniku” do wdż słowo seks występuje tylko 2 razy na bodajże 80 stron i w obydwu przypadkach w negatywnym kontekście...

  •  
   R.......l

   0

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Ok, kobieta, która zawodowo chodzi tam i z powrotem (i przy okazji w związku z pracą ma ogromną świadomość własnego ciała, just saying) nie jest żadnym autorytetem w kwestii życia seksualnego. Ale kto w takim razie jest? Bo ja czytałam artykuł i jasno z niego wynika, że przy tworzeniu publikacji pracowali również lekarze i terapeuci.
   Przeczytałam też, że książce jest poświęcone miejsce tematowi molestowania. Ach, gdyby tylko taka Anja Rubik, koniec końców pracująca ciałem (i twarzą) w środowisku pełnym wpływowych mężczyzn mogła cokolwiek wiedzieć na ten temat ( ͡° ͜ʖ ͡°).
   Dobrze o seksie posłuchać z ust ginekologa czy seksuologa. Ale dobrze też posłuchać z ust zwykłego człowieka, to znaczy nie związanego z medycyną czy pedagogika. Taki człowiek będzie wiedział najlepjej jakie są myśli i obawy innego, zwykłego człowieka.
   Edukacja seksualna w Polsce woła o pomstę do nieba. Rewolucja jest potrzebna. A seks nie jest religią i nie działa według jej dogmatów.

  •  

   pokaż komentarz

   Ok, kobieta, która zawodowo chodzi tam i z powrotem (i przy okazji w związku z pracą ma ogromną świadomość własnego ciała, just saying) nie jest żadnym autorytetem w kwestii życia seksualnego. Ale kto w takim razie jest?

   @Riwethiel: Co ma świadomość własnego cała i chodzenie na wybiegach do studiów z psychologii?

   Dobrze o seksie posłuchać z ust ginekologa czy seksuologa. Ale dobrze też posłuchać z ust zwykłego człowieka, to znaczy nie związanego z medycyną czy pedagogika.

   xD, co to ma być Rubik zwykły człowiek.

   Wiesz kto jest zwykłym człowiekiem? Rodzice tych dzieci.

  •  
   R.......l

   0

   pokaż komentarz

   @Anaris: Rubik jest zwykłym człowiekiem jeśli chodzi o wiedzę z zakresu medycyny czy pedagogiki, nie rozumiem jak mogłeś nie zrozumieć tak prostego zdania, ale paradoksalnie to wiele wyjaśnia.
   Świadomość własnego ciała dobrze ją stawia w roli właśnie takiego zwykłego człowieka, który OBOK EKSPERTÓW Z ZAKRESU BIOLOGII I SEKSUOLOGII może dotrzeć do myśli i wątpliwości zwykłych, młodych ludzi.
   Albo sam nie wierzysz w to co mówisz albo jesteś szalenie naiwny - edukacja seksualna nie może być pozostawiona rodzicom. Większość dzieciaków pewnie jest z normalnych rodzin, gdzie można o tym porozmawiać, ale nie wszyscy. Pozostaje sporo dzieciaków z rodzin patologicznych, z rodzin mocno religijnych, z rodzin gdzie z jakiegoś powodu komunikacja na linii dziecko-rodzic jest w pewien sposób upośledzona (ja z takiej jestem, moi rodzice to złoci ludzie ale o pewnych sprawach nie potrafią rozmawiać, moja mama zupełnie nie wiedziała jak mnie uspokoić jak przyszłam do niej przerażona pierwszą miesiączką w młodym wieku), czy z rodzin które są po prostu zamknięte i uprzedzone. Jeśli uważasz, że każdy dzieciak może porozmawiać z mamą o masturbacji to żyjesz w jakiejś absurdalnej ułudzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Riwethiel: Śmiechłem, wzmocniłaś mój argument o normalności rodziców dzieci.
   Szkoda tylko że dodałaś coś co można podsumować tak:
   Dużo się rucha to sprawia że jest ekspertką od seksualności. Obawiam się to tak nie działa.

   Albo sam nie wierzysz w to co mówisz albo jesteś szalenie naiwny - edukacja seksualna nie może być pozostawiona rodzicom. Większość dzieciaków pewnie jest z normalnych rodzin, gdzie można o tym porozmawiać, ale nie wszyscy

   Typowa lewacka zagrywka. Jakaś mikroskopijna grupa może być poszkodowana, więc wypierzemy mózgi wszystkim bez wyjątku.

   moja mama zupełnie nie wiedziała jak mnie uspokoić jak przyszłam do niej przerażona pierwszą miesiączką w młodym wieku)

   Przykro mi że twoja matka nie radzi sobie tak prostymi sprawami, to niczego nie udowadnia. Jaki skutek to miało? Co złego ci spotkało w wyniku tej sytuacji? Może trzeba było zapytać ojca?

  •  
   R.......l

   0

   pokaż komentarz

   @Anaris: To nie jest mikroskopijna grupa. Jest z pewnością mniejsza niż ta która może liczyć na rozmowę, ale wiesz, że 49 jest mniejsze od 51, prawda? Nie wiem ile masz lat, ja mam 21, zakładam, że ty trochę więcej. Od 17 roku życia mam okazje obserwować jak wiele moich rówieśniczek zalicza wpadki. To są dziewczyny z różnych rodzin i okazuje się, że te rodziny nie są im w stanie wbić do głowy kilku prostych zasad. Może gdyby nam na wdżcie nie mówiono, że stosunek przerywany to mniejsze zło niż prezerwatywy coś by utkwiło w ich głowach.
   Co ma znaczyć "pranie mózgu"? Czy ty jesteś normalny, czy ci czapka z folii uwiera mózg? Uczenie młodzieży w odpowiednim wieku o tym jak naprawdę działa seks, o tym, że kalendarzyk to nie jest dobra metoda antykoncepcji dla młodej dziewczyny o wciąż rozwijającym się ciele, czy o tym jak rozmawiać o masturbacji to jest pranie mózgu? Nie mówimy tu o absurdach takich jak uczenie dzieci w bodajże szwedzkich przedszkolach o zabawach zhumanizowanych penisów i wagin, ale o normalnej edukacji seksualnej.
   Mój tata nie jest z inteligenckiej rodziny, nie odebrał dobrej edukacji, jak wielu, wielu ojców, i niewiele wie na temat kobiecej biologii. Nie żyjemy w kraju wykształconych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Riwethiel: Chcesz mi powiedzieć, że nigdy z koleżankami nie rozmawiałyście o seksie i nie udało ci się przemycić informacji o szkodliwości stosunku przerywanego?

   Z takim społeczeństwem to żaden rządowy program nas nie uratuje. Jak nie uwierzyła przyjaciółce, to tym bardziej ją nie przekona nauczyciel, którego ma obowiązek słuchać.

   To przeświadczenie że sponsorowany przez państwo belfer ma większy autorytet niż rodzice i przyjaciele jest komiczne.

   Może gdyby nam na wdżcie nie mówiono, że stosunek przerywany to mniejsze zło niż prezerwatywy coś by utkwiło w ich głowach.

   xD co za bzdury, jeżeli już to mówili o kalendarzyku, no ale trzeba zmyślić historie żeby wyglądała jeszcze bardziej groteskowo. Niestety wychodzi komedia.

   To brzmi tak jakby ludzie nie mogli czerpać informacji z innych miejsc niż rodzice i szkoła. Mentalnie jesteś w 1950.

   Nie trzeba mieć inteligenckiej rodziny żeby przewidzieć że dziecku prędzej czy później będzie trzeba wytłumaczyć co to jest seks i się przygotować, oboje mieli na to parę lat od twojego urodzenia. Najpierw ich oskarżasz o nieudolność a potem wybielasz, zdecyduj się.

   jak wielu, wielu ojców, i niewiele wie na temat kobiecej biologii. Nie żyjemy w kraju wykształconych ludzi.

   To ma być potwierdzenie mojej tezy że uprawianie seksu nie sprawia że stajesz się w tym temacie ekspertem?

   Pogódź się z tym że nie uratujesz wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Agent_Mugabe: skad wiesz, zeze sex przed slubem jest dobry? Jestes po slubie? Masz dzieci?

  •  

   pokaż komentarz

   @Agent_Mugabe znam jedną dziewczynę z tego sexed. To jest banda lewaków z Razem, działają też w kodzie.

  •  
   A..........e

   +1

   pokaż komentarz

   @cherusek: Nie jestem po ślubie ani nie mam dzieci. Ale nie wyobrażam sobie seksu dopiero po ślubie. Zwróć uwagę, że sprawy łóżkowe także mają wpływ na małżeństwo. Nie układa się w łóżku – posypie się małżeństwo. Zdecydowanie zalecałbym, aby pary pokochały się i później kontynuowały/skończyły związek, niż żeby później obie strony męczyły się „bo ona jest kłodą, a on zaczyna oglądać się za innymi z tego powodu”.

  •  

   pokaż komentarz

   @Agent_Mugabe: wszyscy tak teraz mówią i nic nie wychodzi. Coraz mniej małżeństw, coraz więcej sexu przed ślubem a i tak malżeństwa się rozwalają. Coraz mniej dzieci. Coraz więcej wolności dla bab. Baba nie potrafi korzystać z wolności. Kiedyś były pod butem. Teraz są na równi z facetami. Może nawet nieco wyżej. Robi co chce i potem krzyk, że islam nadchodzi. A nadchodzi bo tam baba zna swoje miejsce. No przesadzam. Nazwanie kobiety ssakiem to przegięcie. Trzeba znaleść mądrą kobietę. Ja chyba taką mam. Ona przed ślubem kilku miała, ja nikogo. Po ślube dopiero posmakowałem kobiety. Mamy dzieci, jest sakrament małżeństwa, wszystko między nami dobrze. Dziecko pierwsze z rakiem mózgu ale to nas wbrew pozorom nie zniszczyło. Choć było źle. "Pomagali" teściowie i rodzice. Mówię ci, mądra baba i chłodne głowy teściów. Wtedy będzie dobrze. Z tymi ostatnimi nie wyczaisz. Na początku super a potem znikąd. Jeszcze teść ok ale teściowa i kurva moja matka zaczęły imbę. Nie pomagały, szkodziły i moją nakręciły. Nie wiem co nas uratowało, chyba pomoc znajomych i przyjaciół. A ty jak wszystko sprowadzasz do łóżka i pewnie nie tylko ty ale i większość bab to wina jest systemu też. Po pierwsze baby nie mają prawa głosu. Żadnych parytetów na listach, w ogóle ich tam nie powinno być. Baby kłamiąc robia z polityki jeszcze większe szambo. Żaden cwianiak na górze tak dobry nie jest jak baba. Dlatego powinna znać swoje miejsce a nie pierd@lić ile ma butów. Chory świat się zrobił...

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna