Dlaczego jestem realistą rasowym?

Dlaczego jestem realistą rasowym?

@B...........4 wykop.pl #swiat #rasa #nauka #4konserwy #neuropa #usa

Witam i od razu piszę, że będzie kilkadziesiąt statystyk - często bardzo niepoprawnych politycznie. Na tym się będę opierać. Także chcę napisać, że nie jestem rasistą, a jak już, to realistą rasowym. Całe swoje wywody starałem oprzeć na faktach i statystykach. Miłego czytania.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to k?!$a oczywiste oczywistości dla każdego nie skażonego lewactwem umysłu.

  •  
   r....o

   +1042

   pokaż komentarz

   @haes82:
   Nie ma nic złego w stwierdzeniu różnic pomiędzy ludźmi - zła jest jedynie dyskryminacja z tego powodu. Twierdzenie, że wszyscy są tacy sami jest zaprzeczeniem teorii ewolucji i przejawem ciemnoty.

   Nie czuję się obrażony dlatego, że według badań Chińczycy lepiej się uczą od Europejczyków i popełniają mniej przestępstw. Ne czuję się obrażony, że Czarni są statystycznie lepszymi sportowcami niż biali

   Dlatego nie rozumiem dlaczego ktoś miałby się czuć obrażony jeżeli że na egzaminach SAT w USA Azjaci osiągają i średnio 598 punktów w części matematycznej, biali 534 punków a afroamerykanie 428 punktów.
   https://nces.ed.gov/fastfacts/display.asp?id=171

   Podobnie jest z statystykami przestępstw. Biali popełniają 45 proc. morderstw w USA a Afroamerykanie 52 proc. chociaż stanowią 13 proc ludności USA ale Azjaci popełniają tylko 1.2 proc. morderstw chociaż stanowią około 5 proc ludności USA.
   https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2013/crime-in-the-u.s.-2013/tables/table-43

   Moim zdaniem pomijanie tych danych prowadzi do dyskryminacji np. amerykańskie uczelnie dyskryminowały Azjatów na rzecz Afroamerykanów. Gdyby zaakceptowano fakt że Azjaci po prostu są zdolni to nikt nie zwracałby uwagi na nadreprezentację Azjatów na uczelniach w USA a uczelnie kierowałyby się tylko wynikami w nauce.

   68 proc. graczy z ligi futbolu amerykańskiego to afroamerykanie. Gdyby w NFL kierowano się podobnymi zasadami jak na lewicowych uczelniach to należałoby zmniejszyć liczbę czarnych graczy i zastąpić ich gorszymi graczami którzy są Białymi lub Azjatami. Widać jak wiele złego może wyrządzić poprawność polityczna i a pomijanie różnic pomiędzy ludźmi prowadzi do dyskryminacji.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Black_players_in_professional_American_football

   Podkreślam jeszcze raz. Nie ma nic złego w stwierdzeniu różnic pomiędzy ludźmi - zła jest jedynie dyskryminacja z tego powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: Takie same oczywistości jak to, że ziemia jest płaska, a szczepionki powodują autyzm. Tylko prawdziwie przebudzeni są w stanie odkryć prawde

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ma nic złego w stwierdzeniu różnic pomiędzy ludźmi - zła jest jedynie dyskryminacja z tego powodu. Twierdzenie, że wszyscy są tacy sami jest zaprzeczeniem teorii ewolucji i przejawem ciemnoty.

   @rogero: Dla Ciebie to stwierdzenie różnic, a w USA jeżeli masz za mało czarnych w pracy (czy kobiet czy kogokolwiek innego) to już Twoja firma dyskryminuje. Jeżeli w Stanach sugerujesz się tylko zdolnościami i wiedzą (tzw. Merytokracja) przy naborze pracowników to również jesteś rasistą bo wyjdzie Ci że zatrudniasz najwięcej Europejczyków i Azjatów.

  •  

   pokaż komentarz

   Podkreślam jeszcze raz. Nie ma nic złego w stwierdzeniu różnic pomiędzy ludźmi - zła jest jedynie dyskryminacja z tego powodu.

   @rogero: Jeżeli prowadzę firmę IT i próbuje przyciągnąć pracowników (jak wiemy głównie facetów) targetując na nich reklamę to dyskryminuje czy nie? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rogero: Obawiam się, że nie rozumiesz "dyskryminacji".
   Nie można mówić na ludzi czarnoskórych, że są w czymś gorsi od białoskórych (chyba, że np. w piciu gówna).
   Możesz mówić o różnicach na tle rasowym, tylko wtedy, gdy czarnoskórzy wypadną w takim zestawieniu korzystniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: Albo oczywista oczywistość z cebulackiego punktu widzenia.

  •  
   T...........n

   -47

   pokaż komentarz

   @haes82: co? Że czarnych wykorzystywano w milionach jako niewolników? Że Latynosi i czarni podejmują się najsłabiej płatnych prac i mieszkają w dzielnicach biedoty? Zresztą jeśli mówimy o rasach, to co tam robią Latynosi?

  •  

   pokaż komentarz

   @rogero: Dyskryminowanie jest jak najbardziej prawidłowe, ale pod warunkiem że jest oparte o fakty. Problemem jest jeśli się dyskryminuje kogoś ze względu na ideologię lub organiczny rasizm. To tak jak z ksenofobią - że niby jest zła. Dzisiaj panuje takie pomieszanie pojęć że głowa mała. Ludzie nie są w stanie podać różnicy między nacjonalizmem, rasizmem, szowinizmem. Wiele nie oczekuję żeby nie było.

   Panującym dzisiaj stereotypem jest iż jeśli nazwie się kogoś słowem kończącym się na -izm, no to już jest fu , ble i paskuda godna eliminacji z chwalebnego towarzystwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @TadeuszRejtan: A Azjaci to w ogóle nie mają u siebie niewolniczej pracy...

  •  
   M......e

   +14

   pokaż komentarz

   @haes82: Jak się nie reprezentuje sobą nic, twój lud nie ma czym zabłysnąć to oskarżasz o rasizm i heja.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   S.....p via Android

   -128

   pokaż komentarz

   @k_suchy twoim zdaniem należy zamykać innych ludzi niż białych w obozach czy udawać że nie istnieją?

  •  

   pokaż komentarz

   twoim zdaniem należy zamykać innych ludzi niż białych w obozach czy udawać że nie istnieją?

   @SinShop: Moim zdaniem należy zamykać ludzi takich jak ty, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: Jasne ze oczywiste, nie trzeba zadnych statystyk tylko wystarczy wyjrzec "za okno". Bardzo oczywistym jest ze czarni i brazowi sa po prostu mniej inteligentni, bardziej leniwi(nie wszyscy oczywiscie) i kazde miejsce w ktorym sie pojawiaja zamieniaja w to samo skad pochodza czyli w gunwo. Najsmutniejsze w tym jest to, ze autor musial z gory napisac ze nie jest rasista itp. itd. bo bylby posadzony o rasizm(jak nie masz kontrargumentow to z gory jestes rasista), a jego konto pewnie zbanowane bo taka tu mamy wolnosc slowa. PS. W Izraelu na szczescie nie mamy takich problemow. Czolem!

  •  
   S.....p via Android

   -113

   pokaż komentarz

   @k_suchy Misiu a odniesiesz się do mojego komentarza a nie do mnie?

   Sugerujesz, że parytety w pracy (kolor skóry) są gówno warte (tak właśnie sugerujesz), moim zdaniem jedynym wyznacznikiem tego czy ktoś dobrze pracuje jest efekt jego pracy, a że mamy coś takiego jak rasizm (który właśnie prezentujesz) to firmy są zmuszane do tego, aby zatrudnienić po równo, różnych kolorów skóry - a to kogo zatrudnią powinno wynikać z kwalifikacji z uwzględnieniem umożliwienia równych szans każdej z ras. To powinien być obowiązek w krajach, gdzie jest ich wiele, nie ma kompletnie żadnego znaczenia kolor skóry jeśli masz być programistą i stworzyć zespół 12 deweloperów, każdy z nich powinien potrafić programować w stopniu należytym, i na stanowiska powinno przyjąć się po równo z każdej z ras. Tak likwiduje się getta i różnice w klasyfikacji ras.

  •  

   pokaż komentarz

   @rogero: k#?$a ludzie, oczywiście, że jak zbadasz inteligencje ludzi z Afryki to będzie ona niższa od tych z Europy, tak samo jak porównamy Polaków do Niemców to wypadamy pod tym względem gorzej. Nikt tego nie ukrywa, widze ze po prawej stronie odkrywacie powoli Amerykę, gratulacje.
   Natomiast to w dużej mierze nie wynika z genetycznych uwarunkowań. Tylko kulturowych, dostępu do edukacji, i wielu innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @rogero:
   Problem polega na tym, że ludzie ci będą mówili, że to dlatego, że są czarni a nie dlatego, że mają gorsza sytuacje ekonomiczną i mniejszy okres czasu w którym mogli się uczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrak: Bo tak w dużej mierze jest, pojedź sobie do upadłego po PeGeErowskiego Bębniszyna i zbadaj tam inteligencje Polaków tam mieszkających. Wyników spodziewałbym się zbliżonych do Afrykańskich.

  •  
   e.......6

   +38

   pokaż komentarz

   @oleeeck czemu azjaci w USA potrafią po kilku-kilkunastu latach od emigracji wysyłać swoje dzieci na studia, a murzyni mają z tym problemy, mimo że już 50 lat temu dostali do wszystoiego dostęp? przecież nikt im nie narzuca że mają mieszkać w gettach. Poza tym w Chinach jest wyższe IQ od USA, mimo że są o aiele biedniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @electric6: Ale co ty mi tu p!!$@!$isz z dupy. Jest dużo murzynów którzy swoje dzieci na studia wysłali to raz. Po drugie jak masz znajomych ćpunów, nikt cię nie zarazi żadna pasją, chyba że do Basketa, żyje jeden rodzić który nie ma pieniędzy na żadne studia, za które w USA trzeba poważnie płacić, a na dodatek masz poważne zaległośći ze szkoły gdzie mają wszystko gdzieś, to nie jesteś w stanie tego łatwo przeskoczyć. Ja wiem, że Korwin, chcącemu nie dzieje się krzywda. Ale no k$$$a, no nie

  •  

   pokaż komentarz

   Takie same oczywistości jak to, że ziemia jest płaska, a szczepionki powodują autyzm. Tylko prawdziwie przebudzeni są w stanie odkryć prawde

   @Cesc: twoi rodzice wiedzą, że ćpasz?

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego nie rozumiem dlaczego ktoś miałby się czuć obrażony jeżeli że na egzaminach SAT w USA Azjaci osiągają i średnio 598 punktów w części matematycznej, biali 534 punków a afroamerykanie 428 punktów.

   @rogero: Pełna zgoda, ale statystyka to też jest niezła k$!?a i czasem ciężko wysnuć na jej podstawie prawidłowe wnioski. Przykład pierwszy z brzegu, to są właśnie wyniki osiągane na testach przez różne rasy. Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko kolor skóry, to będziemy widzieć ogromną przewagę Azjatów/białych nad Afroamerykanami. Ciekawie zaczyna się jednak robić, gdy te same wyniki odniesiesz do statusu społecznego rodziny. Wtedy okazuje się, że kolor skóry nie ma znaczenia, bo bogatsze dzieci osiągają lepsze wyniki od biedniejszych, niezależnie od tego czy są czarne czy białe. Teraz pytanie za 100 punktów. Czy to oznacza, że geny nie mają znaczenia i całą teorię o IQ rasy można wrzucić do kosza, czy może wręcz przeciwnie? Bo przecież można powiedzieć, że skoro bogatych i zdolnych białych jest więcej niż czarnych, to jest to potwierdzenie tezy. Z drugiej strony, skoro poziom materialny ma tak duży wpływ na wyniki, to znaczy, że wyjście z biedy jest znacznie trudniejsze, a sam niski status i słabe wyniki mogą się ciągnąć przez pokolenia. To można skontrować tym, że to nie wyniki wynikają z biedy, tylko bieda ze słabych wyników, ale to też nie jest takie oczywiste. Mamy bowiem masę badań które pokazuję wpływ lepszej diety na wyniki w nauce. Duży wpływ ma również to ile czasu rodzice poświęcają dzieciom, szczególnie w latach poprzedzających pójście do szkoły.

   Powiem szczerze, ze mając to wszystko na uwadze, nie rzucał bym tak łatwo wyroków i nie bronił tego "racjonalizmu rasowego" za wszelką cenę. Bo o ile wyniki badań są bardzo obrazowe, to istnieje bardzo dużo logicznych kontrargumentów, które trzeba brać pod uwagę.

   http://media.collegeboard.com/digitalServices/pdf/research/2013/TotalGroup-2013.pdf
   https://economix.blogs.nytimes.com/2009/08/27/sat-scores-and-family-income/

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: Niestety ale jak się mówi przygłupom to zawsze a skąd masz takie dane, a dlaczego tak uważasz? I te zarzuty... jesteś rasistą, a ja mówię realistą. Z drugiej strony co złego jest w twierdzeniu że moja rasa jest lepsza od innej?!

  •  
   B...........4

   +9

   pokaż komentarz

   @oleeeck: Nie.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: mit 5.png

  •  
   P.........h

   +7

   pokaż komentarz

   Izraelu

   @lewacka_betoniarka: w Izraelu czołg za kare rozwala Ci dom.

  •  

   pokaż komentarz

   @SinShop parytety w pracy to przecież rasizm i szyfladkowanie. Jak tworzysz zespół 12 osoby to owinieneś przyjąć najlepszych i yo jedyne uczciwe i nie rasistowskie wyjście. A jak to będzie 12 białych czy 12 czarnych to bez znaczenia bo nie kolor się liczy a umiejętności. Jak każesz komuś przyjmować po równo z każdej rasy to jesteś faszystą i rasistą bo oceniasz ludzi po kolorze skóry. Współczuje i nie chce mieć z takim faszystą jak tg cokolwiek wspólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewacka_betoniarka: dokladnie. Mieszkam na osiedlu gdzie jest oprocz mnie jedna biala rodzina na 25 mieszkan. Reszta to Hindusi i czarni. Syf na podworku straszny, jeszcze wiekszosc dnia wsrod tego syfu przebywaja. Nie mowie tu o 10 latkach.

  •  
   s....x

   -11

   pokaż komentarz

   Przecież to k@%%a oczywiste oczywistości dla każdego nie skażonego lewactwem umysłu.

   @haes82: wiec czemu takie komentarze przecza danym statystycznym???

  •  

   pokaż komentarz

   @eL-Ko: Mieszkam w miescie(juz niedlugo mam nadzieje) ktore moglbys nazwac pakistanem. Jak porownasz to miasto z jakimkolwiek gdzie ich nie ma to jest k??!a P R Z E P A S C.

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: No to ja chyba jestem rasistą realnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @KociaLapa: zgadzam sie. Przyklad: tzw. dyskryminacja kobiet na rynku pracy. No, istnieje cos w ten desen, to fakt. Ale z punktu widzenia pracodawcy on nie dyskryminuje kobiet za to, ze sa kobietami. Sa gorszymi pracownikami, bo potencjalnie wiecej czasu moga spedzic na L4, opiece, macierzynskim. Sa tez slabsze fizycznie, co w niektorych branzach ma znaczenie.
   Wiec jako kobieta, ktora ma na dziendobry mniejsze szanse przy konkurowaniu z mezczyzna, mam pewne poczucie niesprawiedliwosci. Ale dyskryminacja bym tego nie nazwala. W 99 proc pracodawca nie ma nic do kobiet, on chce, zeby biznes mu sie krecil.
   Jest jak jest i musimy byc na tyle dobre, zeby mu sie mimo wszystko i tak oplacilo nas zatrudniac.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartek1119994 Informacja błędna, czyli nieprawdziwa:
   - zakłada że adaptacje można porównywać niezależnie od środowisk do których są adaptacjami lub pomija informację o wspólnym środowisku, wobec którego prowadzi się ewaluację. Klimat jako wyjaśnienie lokalnego przyśpieszenia ewolucji grupowej (cywilizacja, to nie są geny, ale kumulujące się narzędzia, tzw. "extended cognition") nie pozwala na wnioskowanie o długoterminowej "przewadze" klimatów "zimnych" nad "ciepłymi", czyli np. częstszym ich występowaniu (z którego można by dopiero próbować wnioskować o bardziej uniwersalnej adaptacyjności). Szersze zjawiska środowiskowe (np. kataklizmy) redukują wartość porównań w małej skali. Czy orki są inteligentniejsze od słoni bo żyją w chłodniejszym środowisku? To porównanie nie ma sensu, gdyż kataklizmem i jednych i drugich jest ludzkość: populacja słoni została przez ludzkość zredukowana w 98% niezależnie od pierwotnych środowiskowych czynników selekcyjnych. Odwołując się do intuicji: Aborygeni mogli funkcjonować w Australii jeszcze dziesiątki tysięcy lat, nic szczególnie złego im się nie działo, są powody by zazdrościć im życia; gdyby reszta ludzkości nie była dla nich kataklizmem, ich innej "inteligencji" nie dałoby się ocenić jako gorszej od czegoś, czego nie było w ich rzeczywistości. Oto punkt naświetlający: czy ludzie z obrazka sentinelczycy, mają prawo do bycia zostawionymi z osobna czy nie? Czy ich "inteligencja" jest gorsza?
   - faktyczna historia jest na tyle złożona, że nie da się ocenić etnicznego wkładu w jej przebieg: które spośród tysięcy ludów śródziemnomorskich, bliskiego i dalekiego wschodu "bardziej" przyczyniły się do kumulacji ewolucji grupowej ("cywilizacja")? https://en.wikipedia.org/wiki/Why_the_West_Rules%E2%80%94For_Now
   - ceną za intensywny rozwój jest intensyfikacja konfliktów wewnętrznych .. https://en.wikipedia.org/wiki/Ian_Morris_(historian)#War!_What_is_it_Good_For?
   -
   -
   -

   źródło: nidokidos.org

  •  

   pokaż komentarz

   @oleeeck: no nie ... badania pokazuja ze czarne dzieci adoptowane przez bialych amerykanow z klasy sredniej dalej sa duzo mniej inteligetne w porownaniu do grupy bialych.....

  •  
   U........i

   -2

   pokaż komentarz

   oczywiste oczywistości dla każdego nie skażonego lewactwem umysłu

   @haes82: I zobacz kto jak zwykle zakopuje... xD

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: > Przecież to k@!%a oczywiste

   @haes82: gowno tam a nie oczywiste, Gosc pisze ze przez to ze europejczycy musieli myslec, wyksztalcil sie u nich wiekszy mozg, i dlatego sa madrzejsi, Dobrze ze kurla slon tego nie wie, bo by pomyslal ze jest na szczycie drabiny ewolucyjnej, rozmar glowy a za tym mozgu nie ma nic wspolnego z inteligencja, Jedni ludzie moga miec malenkie glowy, i byc geniuszami a inni miec w obwodzie 65 cm a byc tlukami, ( wide moja byla dziewczyna)

  •  

   pokaż komentarz

   gowno tam a nie oczywiste, Gosc pisze ze przez to ze europejczycy musieli myslec, wyksztalcil sie u nich wiekszy mozg, i dlatego sa madrzejsi,

   @siddhariha-cautama: Faktycznie, błąd, ale jednak meritum leży gdzie indziej. Zamień "większy" na "sprawniejszy" i wszystko wróci na swoje miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli prowadzę firmę IT i próbuje przyciągnąć pracowników (jak wiemy głównie facetów) targetując na nich reklamę to dyskryminuje czy nie? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   @lonegamedev: oczywiście, ze dyskryminujesz. Targetuj na wiedzę i doświadczenie, a nie na płeć. Wtedy nie będziesz dyskryminował nawet jeśli przyjmiesz samych facetów, jesli tylko spełniali wymagania i nie było lepszych kobiet

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: Lewactwo to jedno z najcięższych upośledzeń umysłowych dzisiejszego świata. A najgorsze to, że doprowadzi nas do zguby.

  •  

   pokaż komentarz

   @zmeczony11: Nawet jak nigdzie nie stwierdzam, że "only for men"? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   na egzaminach SAT w USA Azjaci osiągają i średnio 598 punktów w części matematycznej, biali 534 punków a afroamerykanie 428 punktów

   @rogero: Znam trochę temat i jeśli chodzi o Azjatów w USA, to na ogół rodzice cisną dzieci na dostanie się na studia, na zasadzie - od podstawówki do końca liceum zero czasu wolnego, zero hobby, zero oglądania filmów czy słuchania muzyki, zero imprez, masz siedzieć i się uczyć, czy chcesz czy nie. Więc mnie te wyniki kompletnie nie dziwią, chociaż to prawie na pewno zasługa mentalności rodziców bardziej niż wrodzonej inteligencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @rogero:
   czarni nigdy nie opanowali rolnictwa
   czarni nigdy nie udomowili zwierząt
   czarni nigdy nie wynaleźli łuku
   czarni nigdy nie wynaleźli pisma
   czarni nigdy nie stworzyli stabilnego państwa
   szczytm technologi był zaostrzony patyk i lepianka z patyków,gliny i gówna
   k$%$a chłopaki oni nigdy nie wynaleźli p!$#$%#onego KOŁA
   "zła jest dyskryminacja" czy aby na pewno?sam podałeś statystyki przestępstw,czy to dyskryminacja ze policjanci w usa doskonale znając te statystyki bardziej kontrolują czarnych i że przy takich zajściach mają od razu broń wyciągniętą z palcem na spuście (czesto ratuje im to życie)? Średnie IQ czrnych w usa to 85 prze 100 IQ białych czy to dyskryminacja że z tego powodu wole zatrudnić białego?
   Oczywiście że NIE, to naturalny instynkt samozachowawczy

  •  

   pokaż komentarz

   @kosmk czarni lepiej popełniają przestępstwa powinno być stwierdzeniem poprawnym politycznie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @oleeeck: Brak dostępu do edukacji? No same sherlocki w Lewistanie. Jaki problem do edukacji w szkole w USA ma czarny? Banda Kosimazakiego kradnie książki czarnym i Ci nie mogą się uczyć?

   Albo kolejny argument z dupy bo niewola, słaba edukacja. Sama edukacja to wynalazek ludzki. Jak biali przybyli do centralnej i południowej Afryki to był tam największy ciemnogród na świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: Ale zobacz ile osób może się zrealizować dzięki temu jako Donkiszot (czy jakoś tak) zasypując dzielnie i niestrudzenie wszelkie różnice między ludźmi - oczywiście ignorując te, które są nam po drodze i dodając przy okazji parę innych, ale nie da się zrobić jajecznicy nie rozbijając jajek (zapomniałam kto to powiedział xD)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kollo: może taki, że na studia trzeba wziąć kredyt?

  •  

   pokaż komentarz

   @Formbi: No i znowu... czym Kosi Mazaki wyróżnia się od Dindu? Jeśli kończysz High School z bardzo dobrymi wynikami to bez problemu otrzymasz kredyt bez względu na rasę lub kredyt dla najwybitniejszych funduje przyszły pracodawca i obiecujesz pracować dla niego od razu po skończeniu wyższej szkoły przez x czasu. To że przeważają w tym azjaci i biali nie zakryje nawet lewacka propaganda ani prawne zaniżanie/zawyżanie progów dla odmiennych ras.

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: Ja tam jestem dumny ze swojego koloru skóry i cywilizacji, której jestem częścią. A teraz wielcy kosmopolici mogą mnie zminusować ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Tak likwiduje się getta i różnice w klasyfikacji ras.

   @SinShop: Powiedz to białym farmerom w RPA.

  •  

   pokaż komentarz

   Spójrzcie na ten obrazek. Wiecie ile trwa stworzenie języka? Te 7k języków które zostały, to resztka której unifikacja ludzkości jeszcze nie zmieliła w nicość, a w tej resztce jedynie 400/7000 ma szansę utrzymać się przez 100lat. Później będzie redukcja do kilkudziesięciu a później do kilkunastu. No future for polish, tak jak nie wstanie spod ziemi trup polskich ludowych kultur regionalnych. Takie są konsekwencje zgody na to, że musicie zarabiać, więc potrzebujecie zaradnych pracowników, że musicie prowadzić wojny, więc potrzebujecie zaradnych generałów. Itd. Postęp to dotychczas częściej śmierć niż życie. Więc ostrożnie z wartościowaniami tego, co rozwijało się przez mniej spektakularne wojny i rzezie. Możecie walczyć z głupimi rozwiązaniami "równouprawnień", ale nie przez odbieranie wartości tym, których drapieżna ewolucja cywilizacji pozbawiła świata, w którym ich wartościowość mogła kwitnąć. Bądźcie naprawdę "inteligentni" i szukajcie sposobów na wykorzystanie ich wartości w pewnych niszach tego cywilizacyjnego świata. O ile możecie: bo czy wy chcecie tego, by globalna ekonomia jechała na kapitale wirtualnym, który wymaga by zawsze był wzrost, bo stagnacja oznacza stratę? Nie chcecie. Musicie. Czyż nie?
   https://www.google.com/search?q=sixth+extinction
   https://www.google.com/search?q=great+acceleration

   źródło: sites.psu.edu

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: w zupełności wystarczyłoby "Przecież to k@!#a oczywiste oczywistości dla każdego" z ewentualnym dopiskiem "zdroworozsądkowego, trzeźwo myślącego, racjonalnego, rozsądnego, rozważnego - człowieka". Zamiast tego wrzucasz lewactwo... i zgarniasz całą pulę "plusików" BRAWO TY ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Agkoziol: Jestes pierwsza kobieta od ktorej to slysze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szacun.

  •  

   pokaż komentarz

   zła jest jedynie dyskryminacja z tego powodu.

   @rogero: Czyli jesli nie zatrudnie czarnego na stanowisku dyrektora bo uwazam ze jest matolem to jest dyskryminacja? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: ciekawe o czym myślą ci na czerwoni. Może zatrzymali się na samym dole piramidy Masłowa

  •  

   pokaż komentarz

   @pwwpneowykletynazi: no ale po co miał tyle pisać jak wystarczyło jedno zbiorcze słowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @oleeeck: To byś się zdziwił. Problem polega właśnie na tym, że nawet uwzględniając różnicę socjo ekonomiczne Murzyni nie mają startu do białych i Azjatów, dopiero czarni reprezentanci klasy średniej osiągają wyniki podobne do wyników białych patusów.

  •  

   pokaż komentarz

   i stworzyć zespół 12 deweloperów, każdy z nich powinien potrafić programować w stopniu należytym, i na stanowiska powinno przyjąć się po równo z każdej z ras. Tak likwiduje się getta i różnice w klasyfikacji ras.

   @SinShop: Do pracy podczas rekrutacji wybiera się najlepszych z najlepszych jak nie to firma nigdy nie odniesie sukcesu, różnorodność jak się stanie to niech będzie ale nie wolno wymuszać. Dobieranie ludzi na podstawie rasy a nie umiejętności to rasizm.

  •  
   S.....p via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @gelerth35 eee, ziomuś a tu nie działa wasz argument po co tam jechali, czy on tylko ma zastosowanie wobec czarnoskórych?

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: jestem ciekaw jaki % pulsujących ten artykuł zna angielski - buhehe

  •  
   P......k via iOS

   -1

   pokaż komentarz

   @Loloman: O czym piszesz to merytokracja. Głośno o niej ostatnio z powodu lewaków chcących dobrać się do Linuxa. Jest to duży problem, że zatrudnia się ze względu na kolor skory, pochodzenie albo inne pierdoły, zamiast na podstawie tylko i wyłącznie kompetencji. Wszyscy płacą za poprawność polityczną, nawet pracodawcy.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ma nic złego w stwierdzeniu różnic pomiędzy ludźmi - zła jest jedynie dyskryminacja z tego powodu.

   @rogero: Dalej jeszcze trzeba zapytać co to jest dyskryminacja z tego powodu. Czy ludzie z niskim ilorazem intel. są dyskryminowani na kierowniczych stanowiskach? Czy niscy koszykarze są dyskryminowani w pracy? To podobne pytania które Ty zadałeś, ale dwa razy stwierdziłeś, że dyskryminacja jest zła co jakby przeczy całemu wywodowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @k_suchy Na pewne zjawiska trzeba patrzeć przez pryzmat historyczny. Dyskryminacja czarnoskórych w USA ma długą tradycję i nigdy nic dobrego nie przyniosła. Nic dziwnego że USA ma teraz moralnego kaca i następuje odbicie w drugą stronę...

  •  

   pokaż komentarz

   Zapomniał autor wspomnieć o powodach tej sytuacji. Tak jakby raczył sugerować, że to genetyka (a co gorsza nieco inny stosunek pigmentu w organiźmie) decyduje o wrodzonych cechach czy inteligencji. Co jest jakąś faszystowską pseudonaukową eugeniką. "Uznajmy ich gorszymi, ale nie dyskryminujmy". Moja odpowiedź: XD
   Takie nic nie warte statystyki tylko wpychają jednych i drugich w jakieś sztuczne hierarchie i decydują o ich losach. Co zaprzecza idei potencjału jednostki. Zamiast pomóc wykorzystywać potencjał każdego z nas, zapewniając każdemu szanse na rozwój, takimi statystykami tworzy się huxleyowy system kastowy...

  •  

   pokaż komentarz

   Na pewne zjawiska trzeba patrzeć przez pryzmat historyczny. Dyskryminacja czarnoskórych w USA ma długą tradycję...
   @Yurusenai: A dyskryminacja białych wieśniaków nawet na terenie Polski w średniowieczu (chłopi pańszczyźniani)? A wszystkie wojny na terenie Europy i basenu morza śródziemnego począwszy od starożytnego Egiptu, przez Cesarstwo rzymskie i skończywszy na dwóch wojnach światowych. Ilu białoskórych zostało wtedy zamordowanych / służyło jako niewolnicy i dlaczego nikt na ten pryzmat historyczny nie patrzy?
   A podział kastowy w Indiach i dyskryminacja jednych przez drugich na przełomie tysiącleci?

   Nagle 200 lat niewolnictwa jednej grupy jest dużo gorsze niż tysiące lat mordów i niewolnictwa innych grup. TO się nazywa hipokryzja.

  •  

   pokaż komentarz

   @k_suchy Nie wiem, może to były inne epoki, inny był znak czasów? Acz jakby nie patrzeć, to taka druga wojna się Niemcom odbija czkawką do dziś. Dyskryminacja czarnoskórych w USA to zaś temat przewklekły, ale stosunkowo świeży, a z perpektywy specyfiki tego państwa i idei jakimi się chcą kierować temat drażliwy i aktualny. Plus co jakiś czas wpada jakiś kryzys, którego punktem zapalnym okazuje się rasizm w stosunku do czarnych, bo karma to sucz...

  •  

   pokaż komentarz

   @rogero masz rację, tylko zapominasz o rysie historycznym. Gdyby nie było historii niewolnictwa, apartheidu i rasizmu, to mógłoby by być jak piszesz. Ale wspomniane historyczne zjawiska poczyniły znaczne szkody u mniejszości spychając je na margines społeczny, a wiec to co robią uczelnie nie jest wyrównywaniem szans za dziś, tylko za wczoraj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartek1119994: Dla pewności: gatunek ludzki jest jeden, ale rasy są różne. Podstawowy warunek to możliwość krzyżowania się wewnątrz tego samego gatunku.

   To tak zadając kłam lewicowemu (neomarksistowskiemu poprawniej) twierdzeniu że jest jedna rasa ludzka.

   Rasy ludzkie istniały na długo zanim w ogóle doszło do trwałego udomowienia pierwszego Canis lupus familiaris - i jego dalszej hodowli w celu uzyskania przydatnych ras pracujących i np. podlegających próbom pracy
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3by_i_konkursy_pracy_ps%C3%B3w_my%C5%9Bliwskich

   The archaeological record shows the first undisputed dog remains buried beside humans 14,700 years ago,[48] with disputed remains occurring 36,000 years ago

   Nikt nie kwestionuje ras psów/kotów, ale mówienie że istnieją rasy ludzkie to już.. rasizm ;)

   https://en.wikipedia.org/wiki/Dog

   Mówię to tylko żeby dać ci solidny argument w przyszłych dyskusjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @electric6:
   Stawki godzinowe i przelicznik waluty.

  •  
   J..........t

   0

   pokaż komentarz

   @Cesc: Wynika że przy krzyżowaniu ras Żydowski Zambo rządził by światem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Spójrzcie na ten obrazek. Wiecie ile trwa stworzenie języka? Te 7k języków które zostały, to resztka której unifikacja ludzkości jeszcze nie zmieliła w nicość, a w tej resztce jedynie 400/7000 ma szansę utrzymać się przez 100lat. Później będzie redukcja do kilkudziesięciu a później do kilkunastu.

   @jestes_lewakiem_prawaku: Czyli warto się będzie przyglądać rozwojowi Indii i Afryki. Z tego co się orientuje w samych Indiach funkcjonuje ponad 400 języków i 1600 dialektów.
   Póki co Indie są słabo skapitalizowane (aczkolwiek rozwijają się dość dynamicznie), a kapitał państw Afrykańskich niemal nie istnieje. Znaczy niby się tam zaczyna ruszać, ale niewiele.

  •  
   B...........4

   0

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: Okej, teraz obal kilkadziesiąt innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartek1119994: jakie inne, zobaczyłam tylko tą. Nie idę dalej w komentarze, bo to syf. Po prostu po co wrzucać coś, co jest obalone? ¯\_(ツ)_/¯

  • więcej komentarzy(68)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  @Bartek1119994

  Dodam coś od siebie

  źródło: 1503861155973.jpg

 •  
  l..............w

  -193

  pokaż komentarz

  Kolejna manipulacja, która kulturowe różnice w dostępie do dóbr cywilizacyjnych podszywa pod różnice biologiczne. Zieeew...

  Także chcę napisać, że nie jestem rasistą, a jak już, to realistą rasowym.
  A ja nie jestem antysemitą, jestem judeosceptykiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   B...........4

   +100

   pokaż komentarz

   @lowca_randroidow: Przeczytaj całość, a nie zarzucasz tym samym sloganem "TO WSZYSTKO KULTURA". Kto wynalazł dobra i co o tym decyduje? Czy białym wszystko Bóg dał z nieba, a czarni byli pokrzywdzeni i dlatego "jakoś tak wyszło", że są dużo bardziej skłonni do przestępstw?

  •  

   pokaż komentarz

   różnice w dostępie do dóbr cywilizacyjnych podszywa pod różnice biologiczne.

   @lowca_randroidow: Że niby taki muszyn nie może wziac kredytu i zmienić pracy?

  •  
   B...........4

   +16

   pokaż komentarz

   @lowca_randroidow: @Japanski: To jest manipulacja?

   źródło: 1537165972068.png

  •  
   B...........4

   +159

   pokaż komentarz

   @lowca_randroidow: A, i zapomniałem na końcu to wstawić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: 1537074863422.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartek1119994: a wiesz ze roznice srodowiskowe wplywaja na rozwoj? jak wytlumaczysz to ze europejczycy podbili caly swiat w epoce kolonialnej a chinczycy zostali ostro z tylu? skoro podobno azjaci sa inteligetniejsi Xd

  •  
   B...........4

   +3

   pokaż komentarz

   @aleroc: Ale czy ty wiesz, że czarni i latynosi mają fory na przyjmowanie do college'ów? Robią protesty, na których wymagają, aby były dni, w których nie byłoby białych i azjatów. To tez przez różnice środowiskowe? Chorobliwy anty-biały rasizm?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartek1119994: co ty p$@!?@!isz w ogole, nie o tym mowie, po prostu murzyni nie stworzyli w afryce cywilizacji bo nie bylo takiej potrzeby, bylo cieplo, bylo zarcie i to wszystko im wystarczylo, cywilizacje prekolumbijskie tez nie wybudowaly wiezowcow i wcale nie byli czarni, sadzisz ze aztekowie to tez tylko i wylacznie banda glupich dzikusow? roznice biologiczne pomiedzy poszczegolnymi rasami sa marginalne i kazdy biolog ci to powie

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_randroidow: Widzisz białoskórzy byli sprytniejsi i te "dobra cywilizacyjne" zerwali z drzew, zanim zrobili to czarnoskórzy. Zieeew.

  •  

   pokaż komentarz

   A ja nie jestem antysemitą, jestem judeosceptykiem

   @lowca_randroidow: i tak trzymaj...

  •  

   pokaż komentarz

   @nanawacin1: a wojny opiumowe? racja to nie byl taki klasyczny podboj, ale europejczycy zmiadzyli chinczynkow podczas tej wojny

  •  

   pokaż komentarz

   @aleroc: na terenach obecnej Grecji czy Turcji też było ciepło, było żarcie a jednak powstało coś więcej niż lepianki z gówna i siana

  •  
   S.....p via Android

   +1

   pokaż komentarz

   @Bartek1119994 no nie biali po prostu mieli supermoce w postaci traktowania np. czarnych jak zwierzęta i wykorzystywali ich do pracy. Jeśli tak samo potraktować np. Słowian, wywozić ich do niewolniczej pracy, dyskryminować za niebieskie oczy, czy choćby zamykać w gettach, to jak sądzisz, kto np. w Stanach byłby najliczniejszą grupą przestępczą?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartek1119994: tak to jest jak konczysz edukacje na 4 klasie podstawowki

  •  

   pokaż komentarz

   @unkn0wn: wiesz, wydaje mi sie ze klimat srodziemnomorski i klimat turcji ktora lezy troche dalej od rownika bardziej sprzyjal rozwojowi takiego rolnictwa niz j#@%na pustynia

  •  

   pokaż komentarz

   @unkn0wn: 7 stopni w nocy to jest ciepło?

   Poza tym w Afryce też są starożytne zabytki:
   https://www.youtube.com/watch?v=yLAfiBN9qaU

  •  
   H................s via Android

   +15

   pokaż komentarz

   @lowca_randroidow Ale my Europejczycy możemy tylko raz w roku zebrać plony, Afrykańczycy mogą kilka razy do roku, mają lepszy klimat do rolnictwa

   A pożywienie to podstawa do zbudowania dobrobytu, skoro oni mają z tym lepiej to dlaczego tam od zawsze jest bieda? XD

  •  

   pokaż komentarz

   Kolejna manipulacja, która kulturowe różnice w dostępie do dóbr cywilizacyjnych podszywa pod różnice biologiczne. Zieeew...

   @lowca_randroidow: Zobacz na Chińczyków. Komunizm jeszcze niedawno ich zeszmacił tak maksymalnie że się w głowie nie mieści. Potem "dziki kapitalizm" też się nie cackał a mimo to i tak zawsze wyniki mają wzorowe ...
   Zdecydowanie mniej skrajny przypadek to Polska gdzie jeszcze 20-30 lat temu też żyło się tak ubogo że każdy czarny z USA miał lepiej a jednak też mieliśmy dobre wyniki IQ.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartek1119994 dane pokazują tylko ze intelegencja ma swój aspekt genowy. Tylko niech pokażą dane między azjatami a europejczykami z tymi genami i czy jest podobna tendencja. Bo jesli jej nie ma to troche te badania kuleja. Poza tym nikt nie posiada badań lub danych jaki jest to % w inteligencji a jaki ma aspekt socjo ekonomiczny. Chyba nikt nie jest ameba ze uwaza ze geny nie maja na to wpływu..

  •  

   pokaż komentarz

   @aleroc:
   "po prostu murzyni nie stworzyli w afryce cywilizacji bo nie bylo takiej potrzeby, bylo cieplo, bylo zarcie i to wszystko im wystarczylo"

   "wydaje mi sie ze klimat srodziemnomorski i klimat turcji ktora lezy troche dalej od rownika bardziej sprzyjal rozwojowi takiego rolnictwa niz j%%#na pustynia"

   No to k#$?a kto w końcu miał łatwiej ?!

  •  

   pokaż komentarz

   @unkn0wn: nikt nie mial latwiej, po prostu ewolucja dziala tak ze w koncu kazdy sie dostosuje albo ginie

   jednym z najwazniejszych osiagniec ludzkosci bylo pismo dzieki ktoremu wiedze mozna bylo przekazywac z pokolenia na pokolenie, pismo powstalo poniewaz ludzie z biegiem rozwoju rolnictwa musieli kontrolowac, liczyc, zapisywac zapasy zywnosci

   ludom afrykanskim nigdy pismo nie bylo potrzebne bo to byly ludy łowiecko-zbierackie

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartek1119994: Zajmij się origami, a nie nauką. Pomijam te brednie o IQ, bo to można interpretować jak się chce, sam Flynn opisał "gap of inteligence" dla białych niemickich dzieci i murzynów, na korzyść murzynów. Zresztą ten efekt tłumaczy się środowiskiem. Co do genów, to nie ma istotnych populacyjnych różnic polecam słynne stwierdzenie "nie ma rad, są tylko kliny". @aleroc: Pozdrawia biolog.
   A reszta to pseudonaukowa nadinterpretacja ale

   pokaż spoiler nauka jest lewacka xD

  •  
   B...........4

   -3

   pokaż komentarz

   @SinShop: Akurat katolicy (Polacy i Irlandczycy) w USA na poczatku wieku byli obywatelami drugiej kategorii.

  •  
   S.....p via Android

   -3

   pokaż komentarz

   @Bartek1119994 no faktycznie, przywożono ich w klatkach, bito, zakuwano w kajdany i pokazywali ich w ZOO.

  •  
   S.....p via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @Jariii zaraz zostaniesz zjedzony przez wykopkowych ekspertów od wszystkiego.

  •  
   B...........4

   -3

   pokaż komentarz

   @SinShop: Akurat tak - żydowscy przedsiębiorcy brali w formie niewolniczej Polaków z Galicji do nowego jorku. Polaków do fabryk, gdzie pracowali za 1 $ dziennie, a kobiety do domów publicznych. Jest artykuł ciekawy, wpisz w google "nasi przodkowie głodowali bardziej niż dzieci w Afryce - Galicja".

  •  

   pokaż komentarz

   Kolejna manipulacja, która kulturowe różnice w dostępie do dóbr cywilizacyjnych podszywa pod różnice biologiczne. Zieeew...

   @lowca_randroidow:
   No tak, racje przecież dwa czy trzy tysiące lat temu gdy Europejczycy budowali Starożytny Rzym i poznawali geometrię, Chińczycy podziwiali Wielki Mur i ulepszali proch strzelniczy a Inkowie czy Majowie w swoich cywilizacjach poznawali tajniki astronomii źli biali ograniczali dostęp do dóbr czarnym mieszkańcom Afryki i tak już do dzisiaj zostało.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_randroidow: doprawdy?
   czarni nigdy nie opanowali rolnictwa
   czarni nigdy nie udomowili zwierząt
   czarni nigdy nie wynaleźli łuku
   czarni nigdy nie wynaleźli pisma
   czarni nigdy nie stworzyli stabilnego państwa
   szczytm technologi byla lepianka z patyków,gliny i gówna
   k%#$a chłopaki oni nigdy nie wynaleźli p%%$!##onego KOŁA

   wyobraź sobie gdzie był świat w XV XVI wieku ,a w Afryce NIC sie nie zmieniało

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym nikt nie posiada badań lub danych jaki jest to % w inteligencji a jaki ma aspekt socjo ekonomiczny

   @krasecz: Jest trochę takich badań. Badania adopcyjne i badania na bliźniakach badają wpływ środowiska i pokazują że za 50-80% wariancji w inteligencji odpowiadają geny, a "shared environment" czyli ogólnie to co się wynosi z domu, status ekonomiczny rodziców, to ile uwagi przykładali do wychowania i edukacj praktycznie nie ma wpływu, a reszta to "non-shared environment" które może w sobie zawierać wypadki, zdarzenia losowe, albo niedokładności w procesach biologicznych odpowiadających za wzrost które sprawiają że bliźniaki jednojajowe różnią się między sobą.
   Polecam poczytać badania na ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jan0l badanie blizniakow bylo prowadzone na zbyt malej grupie by bylo jakas bazą pod tezę. Poza tym w samym raporcie badajacy stwierdza ze wyniki nie sa zbyt dokladne by dojść do wnioskow na ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @aleroc: ba, Indian się chyba zalicza do rasy żółtej xD

  •  

   pokaż komentarz

   @krasecz: Jest więcej niż jedno takie badanie, nie wiem o którym mówisz. Są badania porównujące identyczne bliźniaki wychowane oddzielnie, są też takie gdzie porównuje się bliźniaki dwujajowe(które współdzielą 50% genów) i bliźniaki jednojajowe(które współdzielą 100% genów) i porównuje o ile bardziej bliźniaki dwujajowe się różnią, czasem biorą pod uwagę też bliźniaki dwujajowe których rodzice myśleli że były jednojajowe. I są też badania adopcyjne.

  •  

   pokaż komentarz

   jak wytlumaczysz to ze europejczycy podbili caly swiat w epoce kolonialnej a chinczycy zostali ostro z tylu? skoro podobno azjaci sa inteligetniejsi Xd

   @aleroc: bo Chińczycy ogrodzili się murem i odizolowali od świata. Myślę, że to mogło mieć wpływ.

  •  

   pokaż komentarz

   badanie blizniakow bylo prowadzone na zbyt malej grupie by bylo jakas bazą pod tezę

   @krasecz: a jakie badania na dużej grupie potwierdzają twoje tezy?

  •  
   S.....p via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @Bartek1119994 no faktycznie skala tego zjawiska jest też znana jako niewolnictwo w USA. O wyzwolenie i prawa dla Polaków z Galicji toczyła się przecież Wojna Secesyjna - to powszechnie znany fakt. Przestań dobierać jednostkowe wydarzenia byle dopasować je do swojej tezy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sahiel: Niczego dowodzisz poza swoją ignorancją. W Czarnej Afryce też powstawały godne uwagi cywilizacje. Polecam poczytać choćby o Etiopii, Kusz (którego władcy swego czasu rządzili nawet Egiptem - XXV dynastia tzw. czarni faraonowie), Makurii (gdzie kopią polscy archeolodzy notabene) czy Mali. Tak na zachętę - Ewangelia Garimy, najstarszy znany chrześcijański ilustrowany rękopis, pochodzi z .... Etiopii.

   Afryka w XIX wieku w przededniu kolonizacji, była na poziomie cywilizacyjnym Europy w wczesnym średniowieczu. Bo czym np. taki Dahomej różni się np. od pierwszych państw słowiańskich, jak np. Siedem Rodów czy państwo Samona?

   A co do koła - jedne z najstarszych malowideł przedstawiających rydwany pochodzą z ... Sahary.

   źródło: daks2k3a4ib2z.cloudfront.net

  •  

   pokaż komentarz

   @Bactrosaurus: i wtedy sie obudziłeś,ze zlewaczałej pseudo nauki

  •  

   pokaż komentarz

   @sahiel: Tak, archeologia i historia jest lewacka, logiczne myślenie też jest lewackie xD Fakty nie pasują do ideologii, więc odrzucamy fakty? A tak serio, to odesłałbym Cię choćby do "Dziejów Afryki do XIX wieku" Tymowskiego, ale widze, że to nie Twój poziom intelektualny, więc tak na szybko.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Makuria
   https://en.wikipedia.org/wiki/Mero%C3%AB
   https://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_of_Aksum
   https://en.wikipedia.org/wiki/Mali_Empire

   Albo chociaż przejdź się do Galerii Faras w Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie można oglądać sztukę nubijską (tereny dzisiejszego Sudanu) z średniowiecza. Ale to pewnie fałszerstwa lewackich pseudonaukowców xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Bactrosaurus: buahahahha nie zaraz padne z xix wiekiem mi wyjeżdża ... dlatego nie mam zamiaru tracić czasu na debate z tobą,bo ty NIE wiesz ,tylko WYDAJE ci sie ze wiesz
   nie hańb nauki i faktów podciągając je do swojej ideologi bo ewidentnie jesteś na to za głupi.afryka a afryka subsaharyjska to 2 różne rzeczy i inne ludy,nawet nie ta sama rasa.jakbyś pojechał do Egiptu i tam komuś powiedział ze faraonowie byli czarni to dostałbyś nożem w brzuch
   żebyś chociaż Zulusów przytoczył i Czake to jeszcze można powiedziec że coś dzwoni w kościele 5przez10bo choć i to 18-19wiek
   nie maniczego gorszego od pseude oczytanych podrób inteligentów jak ty - wszelka cywilizacja,postęp,struktura i sztuka subsacharyjska została tam zaniesiona a nie stworzona
   czarni dziś nie potrafią rządzić gotowym państwem (boliwia,rpa) a wtedy byli jeszcze głupsi niż dziś
   z czym do ludzi waść

  •  

   pokaż komentarz

   @sahiel: Poczytaj sobie choćby o XXV dynastii, wywodzącej się z Kuszu, która jak najbardziej czarnoskóra była. W każdej syntezie dziejów Egiptu znajdziesz o tym informację. Ale, że ksiązki to nie Twój poziom, to:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Twenty-fifth_Dynasty_of_Egypt

   Ale widzę, że szkoda tracić czas na dyskusję z Tobą, bo wiedzą i umiejętność kojarzenia faktów masz zerową, za to jesteś ostro zaczadzony ideologicznie.

   A co Słowianie stworzyli sami z siebie, bez wpływów z zewnątrz? Też nie stworzyli cywilizacji, tylko im ją zaniesiono.

  •  

   pokaż komentarz

   @sahiel: A co do argumentu o wpływie zewnętrznym - żadna cywilizacja nie rozwija się w izolacji. Popatrz, ile Rzymianie zapożyczyli od Greków i Etruskow, a nawet Samnitów i Celtów, sami zaś Grecy sporo zapożyczyli od Fenicjan, ludności Azji Mniejszej itp, które z kolei czerpały pełną garścią z Mezopotamii.

   Europejczycy też nie wynaleźli rolnictwa niezależnie, tylko zostało im zaniesiono przez imigrantów z Bliskiego Wschodu (kluczowy termin: neolityzacja Europy). Bez Bliskiego Wschodu, Europa nigdy nie wyszła by ponad poziom cywilizacyjny epoki kamienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bactrosaurus: i znowu pudło - kurde stary to chyba słabe tak bez przerwy sie mylić,co?jak to jest mięć o sobie tak myle,wielkie mniemanie

   podbij słaby egipt,zasiądź na tronie,bądź faraonem - no proszę cię

   słowianie budowali grody i warownie wsie całkiem sami z siebie,serio nikt m nie kazał

   mylisz przekazywanie osiągnięć przez kontakty kulturowe z kompletnym ich brakiem(w przypadku czarnych) i wykorzystywaniem i ich rozwijaniem (w przypadku słowian np)

   a ja odbije piłeczkę i powiem"papatrz ile te ludy same stworzyły" filozowia matematyka kartografia nawigacja architektura wojskowość prawo administracja pismo i to ile przed naszą erą - które z nich (nawet nie powiem "stworzyli") tylko osiągneli czarni?powiem ci żadne !!!
   powiem więcej,CAŁY postęp technologiczny miedzy rokiem 500 a okolo 1950 pochodzi od bialego czlowieka

   wiesz dlaczego rolnictwo przyszlo z płw arabskiego i okolic?? BO TYLKO TAM ROSŁY TE ROŚINY OŚLE !!!

  •  

   pokaż komentarz

   @sahiel:
   1. Murzyni też budowali grody. Slowiańskie drewniane grody nie wytrzymują porównania do np. kamiennych miast wybrzeża Afryki Wschodniej, nie mówiąc już o Wielkim Zimbabwe.
   2. Jak proporcjonalnie wygląda ten wkład Slowian, w porównaniu do np. ludów romańskich czy germańskich? Porównajmy takich Polaków do Niemców, czy Ukraińców do Francuzów. Cale dzieje Europy wschodniej to po prostu historia przyjmowania dorobku lepiej rozwiniętych cywilizacji (cywilizacji zachodniej w przypadku Polski czy Czech, cywilizacja bizantyńskiej w przypadku Rosji) z bardzo ograniczonym wkładem własnym. Porównaj ile nagród Nobla mają Polacy, a ile Niemcy czy Wlosi. To polskie dzieci uczą się o Szekspirze, Goethe, Petrarce, a nie niemieckie czy francuskie o Kochanowskim, Reju czy Mickiewiczu.

   Zresztą o ile nie masz udokumentowanych korzeni szlacheckich, to najprawdopodbniej wywodzisz się (odobnie jak większośc ludności Polski) od pańszczyźnianych chłopów, którzy nauczyli się pisać i czytać dopiero w XX wieku (przypominam, że ostateczna likwidacja analfabetyzmu w Polsce to dopiero wczesny PRL). Więc, gdy żyli Newton, da Vinci czy Rafael, Twoi przodkowie uprawiali ziemie dla jakiegoś wielmoża, nie potrafiąc się nawet podpisać. Więc jakie prawo masz przypisywać sobie osiągnięcia innych nacji, skoro sam ani Twoi przodkowie nie mieli w tym żadnego udziału? Bo maz ten sam kolor skory? xD To tak jakbyś wpisał sobie do CV osiągnięcia swego dalekiego kuzyna i chciał by pracodawcy uwzględniali je podczas rekrutacji o pracę xD W niczym nie różnisz się od przeciętnego Murzyna pod tym względem.

   3. A w Afryce są rośliny nadające się do umówienia? W większości nie, a tam gdzie akurat są - np. Róg Afryki z teffem - zostały ono udomowione.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bactrosaurus: weź widze że już stajesz sie powoli żałosny i zdesperowany
   gdzie ja SOBIE cokolwiek przypisuje?
   wiesz dlaczego jest tylko 1 takie miejsce w afryce jak wielkie zimbabwe - bo NIE zbudowali go tubylcy
   to samo tyczy sie "kamiennych miast wybrzeża Afryki Wschodniej" czy nie zdaje ci sie to dziwne ze skoro potrafili budowac cos co prztrwalo stulecia bez cementu to nie mieszkali w podobnych budowlach tylko w lepiankach i to do dziś
   rzym dlugo już nie istniał kiedy zaczeła sie rozwijać kultura słowiańska,więc nie wiem jak miałbyś to porównać,za to polska piastów jagielonów miała wielki wkład w sztukę literaturę kulturę naukę i obyczaje europy bynajmnie j nie tylko przejmiwanie - wspomniałeś francję,wiesz z czego słynął wersal,z przepychu i smrodu bo srali tam pod siebie - delegacja w polsce była w szoku że na balach nie sra sie do kominka tylko w miejscach wyznaczonych i sprzątanych,
   "Porównajmy takich Polaków do Niemców" - nie czuję sie w niczym gorszy od niemca,(mam wrażenie ty tak i może tu jest problem),a patrząc na dzisiejsza sytuacje społeczną myśle ze to oni bedę brać przykład od nas,powiedz mi ile dzieci na świecie uczy sie o koperniu i skłodowsiej ilu wspaniałych wynalazców pochodzi z polski ilu odkryc dokonali polacy...

   włosi mają mniej nagród nobla niż polacy,niemcy naturalnie więcej lecz biorąc pod uwagę naszą historie w 18,19,20 wieku oraz to ze było ich zawsze ponas 2x wiecej ,nie mozemy miec kompleksów

   nie chodzi o udomowienie rolślin tylko chęci i umiejętności do ich uprawy

   wiesz co,bardzo chaotycznie biegasz od tematu do tematu mijasz sie z prawdą lub jej nie znasz tylko domniemujesz,nie mozesz zebrać myśli wokół pierwotnej kwestii,wiec ci przypomnę:czarni nie dokonali niczego wartego uwagi przez ostatnie 3000 lat i gdyby zostawić ich samych sobie byli by jak dzisiejsi aborygeni i tyle

  •  

   pokaż komentarz

   @sahiel: To kto zbudował Wielkie Zimbabwe? Czyżby powrót do XIX-wiecznych teorii o Fenicjanach, dawno obalonych?

   I co w tym dziwnego? Kontrast między architekturą elitarną, a pospolitą to rzecz normalna. W starożytnym Rzymie z kamieni wznuszono mury, pałace czy świątynie, ale większość ludności mieszkała w drewnianych chatkach. W Europie drewno oraz glina to podstawowy budulec do co najmniej XVII wieku, a na Bałkanach aż do XIX wieku. Kamienna architektura wymaga wiele pracy oraz jest kosztowna, wiec logiczne, że używa się jej do budowli o charakterze elitarnym (mury, rezydencje władców, świątynie itp,) zaś budynki dla zwykej ludności, buduje się z tanich I powszechnio dostępnych materiałów jak glina czy drewno.

   Równie dobrze mógłbyś popatrzeć na nędzne, drewniane chatki, w których zyła polskie chłopstwo w Galicji oraz na ich podstawie powiedzieć, że ludzie zyjący w czymś takim, nie mogli wybudować Katedry gnieźnieńskiej czy Zamku królewskiego w Warszawie.

   Europejczycy, gdyby zostawić ich samym sobie, też pozostawili by na poziomie Aborygenów (bo po co reprezentowała Europa przed migracją neolitycznych rolników z Bliskiego Wschodu? Właśnie ten poziom), więc czego ma to dowodzić?

   Piszesz o wielkim wkładzie Polski PIastów i Jagiellonów w kulturę europejską. Ok, to wskaż mi jednego polskiego filozofa z całego średniowiecza o wkładzie i znaczeniu porównywalnym do Ockhama, Tomasza z Akwinu czy Abelarda. Takie proste porównanie wkładu cywilizacyjnego w jednej tylko dziedzinie. Albo wskaż mi polskiego poetę z tego okresu, który wszedl do kanonu literatury europejskiej, obok Dantego, Szekspira czy Petrarki.

  •  

   pokaż komentarz

   Fenicj

   @sahiel: W każdym razie, kończę tę dyskusję, a Ciebie blokuję, bo nie mam ochoty ani czasu użerać się z osobami o zerowej wiedzy i ilorazie inteligencji zbliżonym do bonobo oraz zaczadzeniu ideologicznym godnym absolwentów Konsomolu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bactrosaurus: nie wiem kto go zbudował i nie łamię sie tym bo nikt nie wie napewno - ale wiadomo kto go NIE zbudował
   drewniane domy budowane wtedy stały dekdy,chroniły przed o wiele surowszym klimatem,drewniana stodola mojego dziadka stoi dobre 60 lat - widze ze jestes humanistą i dla ciebie zawansowanie techniczne niewiele znaczy ale to zupełnie 2 różne światy a ja odwrotnie jestem umyslem ścisłym i dlatego bawi mnie twój chaos

   i ci cłopi nie wybudowali tych budowli,projektowali to ludzie wykształceni,iżynierowie znający matematyke i mechanike a budowali wykwalifikowani rzemieślnicy z wiedzą umiejętnościami i doświadczeni,z ludu - Polacy
   widziałeś podobne budowne wzniesione przez czarnych?

   nie możesz zakładać czym by byli europejczycy,bo to niemożliwe do odgadnięcia czy oszacowania,jednak biorąc pod uwagę wrodzone IQ zaczej by nie zgineli

   po 1 odpuść już szekspirowi - jest mocno przereklamowany
   nie znam sie na filozofi wiec nie bede ci dawał przykładów,za to moge dać wile przykladów wybitnych pisarzy,naukowców inrzynierów i badaczy dowódców i odkrywców,którzy zmienili hisorię

   ponadto jesteś płytki dziecinny liberał,dziecko ktore denerwuje sie ze przegrało w grze ktorej nie rozumie

  •  

   pokaż komentarz

   @Bactrosaurus:ale z ciebie dziecko - dokopalem ci w dyskusji,ktora sam zaczeles,z latwoscia obalilem kazdy twoj argument i zdeptalem zalosna (nie nazwe tego logika)próbę uskuteczniania logiki.widac ze jestes humanista,oczytany ale nielogiczny a ja wręcz przeciwnie jestem logicznym do bólu (twojego) inzynierem i nie zniżę ie do twojego poziomu rozwydrzonego dziecka i blokowania kogoś ktogo nie umiem przegadać

   nie wiem kto go zbudował i nie łamię sie tym bo nikt nie wie do końca - ale wiadomo kto go NIE zbudował - czarni

   drewniane domy budowane wtedy stały dekady,chroniły przed o wiele surowszym klimatem,drewniana stodola mojego dziadka stoi dobre 60 lat - jestes humanistą i dla ciebie zawansowanie techniczne niewiele znaczy ale to zupełnie 2 różne światy w porównaniu do lepianki,równie dobrze mogli budować piramidy

   ci cłopi nie wybudowali tych budowli,projektowali to ludzie wykształceni,iżynierowie znający matematyke i mechanike a budowali wykwalifikowani rzemieślnicy z wiedzą umiejętnościami i doświadczeni,z ludu - Polacy
   widziałeś podobne budowne wzniesione przez czarnych?

   nie możesz zakładać czym by byli europejczycy,nie masz do tego kwalifikacji ani podstaw,to niemożliwe do odgadnięcia czy oszacowania,pokazujesz tu tylko swoją pychę ,jednak biorąc pod uwagę wrodzone IQ zaczej by nie zgineli

   po 1 odpuść już szekspirowi - jest mocno przereklamowany
   nie znam sie na filozofi ani filozofach (ty widać nie znasz sie na niczym inym) wiec nie bede ci dawał przykładów,za to moge dać wiele przykladów wybitnych polskich pisarzy,naukowców inrzynierów i badaczy dowódców i odkrywców,którzy zmienili hisorię w rzeczy samej świata

   ponadto jesteś płytkim dzieckiem ktore denerwuje sie ze przegrało w grze ktorej myślało ze jest dobre
   jak każdy lewak jestes odporny na fakty,pyszny choć próżny i pusty i nie umiesz poradzic sobie logiką czy przegrana w dyskusji
   i do tego tchórz

  • więcej komentarzy(40)

 •  

  pokaż komentarz

  Kilka uwag- po pieerwsze mapki Lynna z inteligencją dla kraju nie należy traktować jako wiedzy ścisłej, co najwyżej może unaocznić trendy rasowe- a to głównie dlatego, że nie przeprowadzono takiego samego testu na inteligencję we wszystkich krajach, co więcej oparta jest w dużej cześci na oszacowaniach, bo nie przeprowadzono żadnych testów, bierze pod uwage różne testy czy wyniki edukacyjne wg dowolnego klucza.
  Np IQ Północnych Koreańczyków z braku danych wpisał taki sam jak południowych (bo to ten sam Naród- ale nie wziął pod uwagę że żyje w znacznie gorszych warunkach a to musi mieć wpływ na IQ), IQ Mongołów to oszacowanie na podstawie IQ Chińczyków i ludów Syberii (a z drugiej strony testy IQ w Chinach prowadzono głównie w wielkich ośrodkach i te wyniki ekstrapoluje się dla szerszej populacji, co może być błędem, bo w większości krajów świata, poza Holandią, w wielkich ośrodkach miejskich żyją ludzie statystycznie inteligentniejsi niż na prowincji), dla niektórych krajów Afryki wzięto po prostu wyniki małej grupy dla krajów pośrednich.

  Druga sprawa (może mniej istotna)- Cro-Magnończycy w czasie wyparcia czy zastąpienia Neandertalczyków z Europy mieli od nich większe mózgi- od tego czasu mózgi Europejczyków znacząco się skurczyły.
  Trzecia- Rzekoma inteligencja Żydów Aszkenazyjskich nie została poparta żadnym bezpośrednim testem IQ, mówi się o niej przez rozumowanie z wadą błędnego koła- ponieważ IQ wpływa statystycznie na sukces społeczny jednostek, to wysoki status społeczny Żydów Brytyjskich czy Amerykańskich ma świadczyć o wysokiej inteligencji. Nie bierze się pod uwagę, że gdy w USA pewne grupy społeczne w sposób plemienny się wspierają to mogą w ten sposób podnosić swój status społeczny niezależnie od IQ. Czyli powielasz wniosek który wynika z błędu logicznego.
  Czwarta- pokazanie genów które statystycznie odpowiadają za wyższe IQ jako genów odpowiedzialnych za wyższe IQ jest błędem pomieszania korelacji z kauzacją. Szczególnie że te same wyniki pokazują znacznie częstsze ich występowanie w populacji białych, która jest inteligentniejsza.
  Teoretycznie wyjaśnień przy pomieszaniu korelacji z kauzacją może być wiele, ale ja tu podam intuicyjnie dla mnie najbardziej sensowne:
  Ponieważ ludzie biali są statystycznie inteligentniejsi z dość dużą różnicą, to geny charakterystyczne dla Białych naturalnie znajdowano często wśród ludzi inteligentniejszych, choć niekoniecznie te geny miały jakikolwiek związek z właściwościami intelektualnymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: no wlasnie zastanawialo mnie czy ktos rzeczywiscie badal iq u poddanych Kima. a nawet jesli to znajac jego megalomanie powinni miec iq w wysokosci 190, a on 200 xD

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: bo takie same testy dla wszystkich daja gówno-porównywalne dane niestety. Gdyż ponieważ albowiem wiele testów IQ bazuje na podstawowej wiedzy, typu masz 5 standardowych bód dla psów z reksia i 2 psy stoja obok, ile psow spi? Dlatego testy muszą być dostosowane do danej kultury i bazowej wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzecia- Rzekoma inteligencja Żydów Aszkenazyjskich nie została poparta żadnym bezpośrednim testem IQ, mówi się o niej przez rozumowanie z wadą błędnego koła- ponieważ IQ wpływa statystycznie na sukces społeczny jednostek, to wysoki status społeczny Żydów Brytyjskich czy Amerykańskich ma świadczyć o wysokiej inteligencji. Nie bierze się pod uwagę, że gdy w USA pewne grupy społeczne w sposób plemienny się wspierają to mogą w ten sposób podnosić swój status społeczny niezależnie od IQ

   @PC86: To nieprawda. Jest wiele testów IQ potwierdzających dominację żydowską na tle innych grup etnicznych. Oczywiście można wysnuć teorię, że to dlatego głównie, bo "żydzi wspierają żydów", ale głupotą byłoby negować taką prostą zależność - jeśli stworzysz ranking TOP 100 najwyitniejszych naukowców w historii to reprezentacja żydów w nim będzie aż nadto widoczna. Mimo, że żydzi aszkenazyjscy stanowią tylko 0,2% całej populacji, to ponad 30% noblistów to właśnie żydzi.

   Czytałem różne opracowania na ten temat. Generalnie przypuszcza się, że w "chwili" emigracji żydów do Europy mieli oni taki sam poziom inteligencji, co rdzenni Europejczycy. Ale lata nietolerancji, sprowadzania żydów na margines społeczny itd. zmuszałoby ich do ciągłego kombinowania (czyli nauki logiki). Ewolucyjnie na przestrzeni setek lat zdążyli wybić się pod względem inteligencji od reszt mieszkańców Europy.

  •  

   pokaż komentarz

   To nieprawda. Jest wiele testów IQ potwierdzających dominację żydowską na tle innych grup etnicznych

   @waro: skoro jest wiele to na pewno znajdziesz mi chociaż 3

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: https://en.wikipedia.org/wiki/Ashkenazi_Jewish_intelligence - jest tutaj parę odnośników. M.in. do badań przeprowadzanych w amerykańskich szkołach, gdzie granicę 170 IQ przekroczyło 28 uczniów. 24 z nich było pochodzenia żydowskiego.

   Generalnie badania o inteligencji żydów nie są jakoś szczególnie eksponowane do szerszej publiki (ze względów politycznych), ale w świecie naukowym nikt nie podważa tego zjawiska. Raczej się zastana skąd ono wynika?

  •  

   pokaż komentarz

   @waro:

   The average IQ score of Ashkenazi Jews has been calculated to be from a range of 110–115
   Rozumiesz różnicę między "tested" a "calculated"?
   Wszystkie 3 linki z wikipedii to jakieś opracowania estymacyjne obarczone TĄ wadą błednego koła o której wspomniałem, a ja prosiłem tylko o bezpośrednie linki z badań których jest przecież tak wiele
   ;edit a właśnie czytam że bezpośrednie badania dawały różniące się rezultaty...
   Teraz wytłumacz mi dlaczego przy różnicach w badaniach IQ między białymi i czarnymi naukowcy obniżają wyniki białych o socjoekonomiczny status, a w tych badaniach które wykazują coś tam na korzyść Żydów nie następuje korekcja o status socjoekonomiczny?
   (już nie wspominając o tych śmiesznych estymacjach, gdzie wyższy status społeczny obliczany jest na IQ i wyniki prezentowane jako naukowe)

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: a wiesz dlaczego jest "calculated"? Bo trudno dokładnie to oszacować ze względu na małą populację żydów aszkenzyjskich (próbka nie będzie reprezentatywna). Nie mniej są badania IQ, gdzie reprezentacja żydowskich geniuszy jest nadzwyczaj wysoka. Właściwie tak jest w każdych badaniach IQ, czy to w Europie czy w USA. Ciężko negować fakt, że się oni wyróżniają pod tym względem.

  •  

   pokaż komentarz

   @waro: Wystarczy przetestować losową grupę Żydów i nie-Żydów z tego samego klastra społecznego (z takim samym dostępem do edukacji, w USA i Wielkiej Brytanii to akurat ma spore znaczenie)
   Myślisz że takich badań nigdy nie zrobiono?
   A może nie pasują do tezy prezentowanej w artykule wikipedii

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: przecież mówię ci własnie o tym, że coś takiego kiedyś zrobiono i te różnicy w IQ też wyszły.

   Dobra, to może inaczej - liczbę noblistów wśród żydów też będziesz negował?

  •  

   pokaż komentarz

   @waro: LIczby nie, ale zasadność wielu- na czele z Einsteinem, który był li tylko plagiatorem rezultatów Henriego Poincare- jak najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Nawiasem mówiąc- sprawdź sobie jak wielu tych żydowskich laureatów to po prostu Niemcy, Anglicy i Amerykanie z Żydowskimi korzeniami

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86:

   bo w większości krajów świata, poza Holandią, w wielkich ośrodkach miejskich żyją ludzie statystycznie inteligentniejsi niż na prowincji

   Dlaczego Holandia jest wyjątkiem? I skąd czerpiesz tą wiedzę?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: wymieniłem ci wyżej linka do takich badań. Aż tak leniwy jesteś?

   Jeśli istnieje korelacja pomiedzy ilościami nobli a inteligencją nacji to wytłumacz proszę czemu to nie działa wobec innych nacji, których ponadprzeciętny iloraz inteligencji wykazano w przeciwieństwie do żydów w badaniach naukowych np Koreańczyków z płd czy Japończyków

   @apkwiatosz: Japonia jest aktualnie drugim krajem na świecie z największą liczbą noblistów. Więc to chyba jednak działa.

   Przyokazji nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że jednocześnie twierdzisz że są jacyś nadżydzi i podżydzi przy czym nadżydzi - aszkenaz różnia się genetycznie od reszty. A więc hitler miał rację?

   @apkwiatosz: Widzę, że bardzo trudno jest ci przyjąć ten fakt o żydowskiej inteligencji do wiadomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Ale tak - żydzi aszkenazyjscy róznią się już widocznie od zwykłych żydów. Podobnie jak Koreańczycy z południa różnią się od tych z północy. Wysryw o Hitlerze przemilczę.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: oh, pardon. Nie dopisałem tam, ze chodzi mi o XXI wiek. Tą swoją grafikę to sobie możesz wsadzić wiadomo, gdzie, bo uwzględnia jeszcze czasy, gdzie Japończycy bawili się w samurajów, a już rozdawano Noble.

   Tak czy owak, Japonia jest krajem liczącym się wśród noblistów i to jest fakt..
   https://wpolityce.pl/swiat/310629-nagrody-nobla-jak-w-xxi-wieku-japonia-wspiela-sie-na-drugie-miejsce-w-swiecie-po-usa

   różnią się genetycznie tak jak aszkenazy od reszty? Ty naprawdę myślisz że ktoś w twe brednie uwierzy?

   @apkwiatosz: Może zacznijmy od paru faktów - po pierwsze jeden z nich jest taki, że inteligencja żydów aszekanazyjskich wyróżnia się wyraźnie na tle innych ludzi (i "rdzennych" żydów też). Po drugie nie jestem specjalistą w tym temacie i nie czytałem wszystkiego co się dało. znam tylko parę pobieżnych tekstów, które pewnie i tak byś z radością uznał za "durne". Po trzecie jakkolwiek byś nie wydurniał to nie jest w stanie zaprzeczyć temu faktowi - 31% noblistów to żydzi aszkenazyjscy, choć stanowią tylko 0,2% światowej populacji. Einstein, Oppenheimer, Von Neumann, Feymnan, Gell-mann... długa jest lista wybitnych żydowskich naukowców. W poprzednim roku 3 żydów aszekanyzjskich dostało nagrody Nobla w naukach ścisłych. Jakich jeszcze faktów potrzebujesz, by w końcu pogodzić się z tym jednym, konkretnym faktem?

  •  

   pokaż komentarz

   @apkwiatosz: nie cieciu, użyłem takiego skrótu myślowego. Nie machali już katanami? Great, ale wciąż nie ma co porównywać z Europą i USA, tym bardziej pod względem nauki. PRzyp@%%??!iłeś się do najmniej istotnego punktu.

   zwykłych badań opartych o metodykę naukową a nie propagandy żydowskiej, tyle i aż tyle

   @apkwiatosz: nie, ty przede wszystkim potrzebujesz trochę więcej punktów IQ w swoim rozumku, żeby przynajmniej dobić do średniej afrykańskiej. Wtedy może ogarniesz w jakich bredniach myślowych się poruszasz.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  • więcej komentarzy(8)

1 2 3 4 5 6 7 ... 25 26 następna